Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

Κοπελες, δυο λογια θα σας πω. Η υστεροσκοπηση δεν ειναι απολυτως τιποτα. Εκανα και εγω για αφαιρεση πολυ μικρου πολυποδα στον τραχηλο και για καθαρισμο της μητρας απο λιγο υγρο. Τα αποτελεσματα, μετα απο 11 χρονια προσπαθειων με εξωσωματικες εμεινα εγκυος απο μονη μου. Γενναρη εκαμα υστεροσκοπηση και Μαρτη εμεινα μονη μου. Απιστευτο και ομως αληθινο. Εχετε το υποψιν σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοπελες, δυο λογια θα σας πω. Η υστεροσκοπηση δεν ειναι απολυτως τιποτα. Εκανα και εγω για αφαιρεση πολυ μικρου πολυποδα στον τραχηλο και για καθαρισμο της μητρας απο λιγο υγρο. Τα αποτελεσματα, μετα απο 11 χρονια προσπαθειων με εξωσωματικες εμεινα εγκυος απο μονη μου. Γενναρη εκαμα υστεροσκοπηση και Μαρτη εμεινα μονη μου. Απιστευτο και ομως αληθινο. Εχετε το υποψιν σας.

 

Συγχαρητήρια, Titi! Με το καλό να γεννηθεί το μωράκι σας.

Αυτό βέβαια που μου κάνει εντύπωση είναι πως 11 ολόκληρα χρόνια ο γιατρός ή οι γιατροί των εξωσωματικών δεν σου έκαναν υστεροσκόπηση. Είναι κοινή πρακτική μετά από μία, άντε το πολύ δύο αποτυχίες να κάνουν υστεροσκόπηση οπότε μου προκαλεί μεγάλη έκπληξη το ότι χρειάστηκε να περάσουν τόσα πολλά χρόνια... Κανονικά η υστεροσκόπηση πρέπει να προηγείται της εξωσωματικής ώστε να μην κάνει κανείς άδικα προσπάθειες.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια κ απο μενα titi.θα ηθελα να σε ρωτησω εαν πηρες καποιο σχημα αντιβιωσης τον τελευταιο καιρο πριν μεινεις εγκυος.καλη εγκυμοσυνη να εχεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω μπαίνω την τρίτη για επεμβατική λαπαροσκοπηση για αφαιρεση 2 κυστεων. ενω εχω ξανακανει χειρουργειο για ινομυωματα και μαλιστα ανοιχτό και εχω απειρη εμπιστοσυνη στον γιατρο μου με εχει πιασει τρελλη ανησυχια

Link to comment
Share on other sites

εγω μπαίνω την τρίτη για επεμβατική λαπαροσκοπηση για αφαιρεση 2 κυστεων. ενω εχω ξανακανει χειρουργειο για ινομυωματα και μαλιστα ανοιχτό και εχω απειρη εμπιστοσυνη στον γιατρο μου με εχει πιασει τρελλη ανησυχια

 

Καλη επιτυχια κοριτσι...ευχομαι ολα να πανε καλα.. οι κυστεις ενδομητριωσικες να φανταστω? Αφου ειχες κανει ανοικτο χειρουργειο, η λαπαροσκοπηση θα σου φανει παιχνιδακι..Εγω εκανα τελη Μαρτιου. Ειχα μονο εστιες σε πολυ αρχικο σταδιο..,οχι κυστεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω. Ναι ενδομητριωσης και επειδη αρχισε να αυξανεται ο ca 125 μου πε καλυτερα να βγουν.πιθανον να εχω και εστιες :/

 

Εφοσον εισαι σε καλα χερια.κι εμπιστευεσαι το γιατρο να μην αγχωνεσαι καθολου!!!!

Κι εγω πριν μπω ετρεμα, μιας κι ηταν το πρωτο μου χειρουργειο,αλλα πραγματικα δεν ειναι τιποτα!!! Καλη επιτυχια κι ευχομαι να απαλλαχτεις απο την παλιοενδομητριωση μια για παντα αυτη τη φορα!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την εμψύχωση. οσο να πεις μια αγωνια υπαρχει....σημερα ξεκινησα την διαιτα που δεν κανει να τρωω λαχανικα κλπ και δευτερα εξετασεις και το γνωστο καθαρτικο

Link to comment
Share on other sites

εγω μπαίνω την τρίτη για επεμβατική λαπαροσκοπηση για αφαιρεση 2 κυστεων. ενω εχω ξανακανει χειρουργειο για ινομυωματα και μαλιστα ανοιχτό και εχω απειρη εμπιστοσυνη στον γιατρο μου με εχει πιασει τρελλη ανησυχια

 

Δεν είναι τιποτα η συγκεκριμένη επεμβαση! Την έχω κάνει δυο φορές κι εγώ λόγω ενδομητρίωσης! Πετούσα από τη πρώτη κιόλας μέρα εγώ προσωπικά. Είναι απαραίτητη αν θέλεις να μείνεις έγκυος κι αφού λες ότι έχεις καλό γιατρό μη φοβάσαι τίποτα!!!

 

Καλή επιτυχία!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

εγω μπαίνω την τρίτη για επεμβατική λαπαροσκοπηση για αφαιρεση 2 κυστεων. ενω εχω ξανακανει χειρουργειο για ινομυωματα και μαλιστα ανοιχτό και εχω απειρη εμπιστοσυνη στον γιατρο μου με εχει πιασει τρελλη ανησυχια

 

 

Εμείς τα είπαμε κ τα ξαναειπαμε...κακώς σε εχει πάρει απο κάτω παντως...εδω έκανες ολόκληρο ανοιχτό χειρουργείο, στη λαπαροσκόπηση κολλάς; Ασε που με το γκραντ μάστερ δε θα καταλαβεις τιποτα...τραστ μι...κοριτσάκι παρτο αλλιώς...εγω πριν ενάμισυ χρονο βρέθηκα στη θέση σου, μόνο που εγω ανυπομονούσα να έρθει η ώρα κ η στιγμή να κάνω την επέμβαση...κ ο λόγος αυτή τη στιγμή ειναι 6,5 μηνών...αντε ρε κοριτσι με το καλο, ολα θα πάνε σούπερ...να σκεφτεςαι οτι μετα απο αυτο θα φτάσεις πολυ κοντά στο στόχο σου...

 

υγ: το καθαρτικό ειναι μια αηδία όντως, αλλα ειναι απαραίτητο...επίσης εγω 48ωρες έμεινα νηστικη( 24 πριν κ 24 μετα) αλλα δε μάσησα καθόλου...να ξέρεις οτι ολα στο μυαλό ειναι...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω κάνει λαπαροσκοπηση λόγω ενδομητριωσης το Νοέμβριο και 23 Μαΐου ξεκίνησα ενέσεις για εξωσωματική όσα χρόνια κάνω προσπάθειες δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα στην ανταπόκριση των φαρμάκων εκανα πολλά ωαρια 20-30

Και σε αυτή την προσπάθεια μόνο 6 έχω απορία τα ίδια ακριβώς φάρμακα μου είχε δώσει το Φλεβάρη του 2015 με πολλά και γερά ωαρια και τώρα τι έγινε; Μήπως το χειρουργείο αντί Καλό μου προκάλεσε κακό;

Είμαι σε σύγχυση δεν ξέρω τι θα γίνει :cry:

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την εμψύχωση. οσο να πεις μια αγωνια υπαρχει....σημερα ξεκινησα την διαιτα που δεν κανει να τρωω λαχανικα κλπ και δευτερα εξετασεις και το γνωστο καθαρτικο

 

Κοριτσι πως πήγε, την έκανες την επέμβαση;

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει λαπαροσκοπηση λόγω ενδομητριωσης το Νοέμβριο και 23 Μαΐου ξεκίνησα ενέσεις για εξωσωματική όσα χρόνια κάνω προσπάθειες δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα στην ανταπόκριση των φαρμάκων εκανα πολλά ωαρια 20-30

Και σε αυτή την προσπάθεια μόνο 6 έχω απορία τα ίδια ακριβώς φάρμακα μου είχε δώσει το Φλεβάρη του 2015 με πολλά και γερά ωαρια και τώρα τι έγινε; Μήπως το χειρουργείο αντί Καλό μου προκάλεσε κακό;

Είμαι σε σύγχυση δεν ξέρω τι θα γίνει :cry:

 

Κοριτσι, εξαρτάται κ απο το ποσο ταλαιπωρημένα μπορει να ειναι τα πράγματα εκεί μεσα...τι εικόνα έχεις; Επίσης, σιγουρα γνωρίζεις οτι κάθε κύκλος ειναι διαφορετικός...κακώς όμως κυνηγάς την ποσότητα...κ μόνη σου είπες οτι έκανες 20-30 κ ομως δεν είχες αποτελεςμα...η ποιότητα ειναι που μετράει...απο εκεί κ πέρα εγω θα έλεγα οτι ειναι κ θέμα τύχης...περίμενε να δεις τι θα γίνει κ μην προδικαζεις καταστάσεις...καλή επιτυχία!

 

υγ: για την ιστορία...εγω εκανα μακρύ πρωτόκολλο, ολα κ ολα 2 ωοθυλακια, το ένα εκ των οποίων ήταν τζούφιο...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και εμενα. Αν και διαβαζω καιρο το φορουμ πρωτη φορα γραφω...για να μοιραστω τον πονο μου και να λαβω ισως καποια απαντηση απο κοπελες με αντιστοιχη περιπτωση. Μετα απο μηνες προσπαθειων με τον συντροφο, χτες εκανα τη σαλπιγγογραφια στο Ι..ω. Εχω να πω οτι πονεσα απιστευτα....μου ειχαν πει να μην παρω παυσιπονο πριν, η χαζη δε πηρα και ακομα εχω ψιλοενοχλησεις. Αλλα το χειροτερο ειναι το αποτελεσμα που απο χτες με εχει περασει σε μια...σουρεαλ κατασταση! Λεει η μητρα ειναι υπο αριστερη καμψη, η αριστερη βατη αλλα στη κωδωνικη μοιρα στην καθυστερημενη ορθια ληψη υπαρχει κατακρατηση σκιαγραφικου υλικου, μαλλον στα πλαισια περικωδωνικων συμφυσεων! Η δεξια δεν απεικονιστηκε και στο πανω δεξι μερος της μητρας υπαρχει μια σκια! Μετα το πρωτο γερο σοκ πηγα αμεσως στον γιατρο μου, μου συστησε υστεροσκοπηση με λαπαροσκοπηση ταυτοχρονα, μαλλον υπαρχει κατι ααν πολυποδας στη μητρα και επειτα να δει αν μπορει να κανει κατι με τις σαλπιγγες. Οπως καταλαβαινετε απτο πουθενα, γτ ουτε εχω ξανακανει χειρουργειο εκει, δε μπορουσα να φανταστω οτι στην ουσια τωρα δεν μπορω να συλλαβω κανονικα! Ο γιατρος με καθησυχαζει καπως και οπως κ να χει πρεπει να κανω αυτην την μικροεπεμβαση, εστω κ αν καταληξω σε εξωσωματικη. Ολα παιζονται για το τι θα πετυχει. Εχω σοκαριστει!? Απο αναλογες περιπτωσεις παιζει να φτιαξει την αριστερη τουλ σαλπιγγα; Για την δεξια δεν πολυελπιζω εκτος κ αν καπως ο πολυποδας μπλοκαρει τον δρομο... ειμαι 30 ετων και η Fsh σε συνδιασμο με την ΑΜΗ με αγχωνουν για την χειροτερη περιπτωση... Ουφ τι παθαμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, αναρρωνω απο την επεμβαση. Βγηκα χθες αλλα ειχα αρκετη ενοχληση απο το φουσκωμα. Πονο στους ωμους και στο διαφραγμα κυριως. Επισης ειμαι βραχνιασμενη, αυτο το ειχε καμμια σας; Λετε απο την αναισθησια;

Ο γιατρος ειπε οτι αφαιρεθηκε η αριστερη ωοθηκη καθως εκτος απο τις κυστεις ειχε και συμφυσεις. Ενδομητριωση λεει η οποια καθαριστηκε και απο μητρα και απο δεξια ωοθηκη. Αυτα. Εχω λιγο ακεφιες και παιρνω μια σακκουλα φαρμακα αλλα ενταξει... Ξεμπερδεψα τουλαχιστον θελω να ελπιζω :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας, αναρρωνω απο την επεμβαση. Βγηκα χθες αλλα ειχα αρκετη ενοχληση απο το φουσκωμα. Πονο στους ωμους και στο διαφραγμα κυριως. Επισης ειμαι βραχνιασμενη, αυτο το ειχε καμμια σας; Λετε απο την αναισθησια;

Ο γιατρος ειπε οτι αφαιρεθηκε η αριστερη ωοθηκη καθως εκτος απο τις κυστεις ειχε και συμφυσεις. Ενδομητριωση λεει η οποια καθαριστηκε και απο μητρα και απο δεξια ωοθηκη. Αυτα. Εχω λιγο ακεφιες και παιρνω μια σακκουλα φαρμακα αλλα ενταξει... Ξεμπερδεψα τουλαχιστον θελω να ελπιζω :/

 

Καλησπέρα Καλή ανάρρωση! Πριν 7 μήνες έκανα λαπαροσκοπηση λόγο ενδομητριωσης μου αφαίρεσαν μια μικρή κύστη και για 2 μήνες θεραπεία με δύο Ένεσης για να μην ξαναδημιουργ κύστη.

Όσο για το βραχνιασμα το είχα και εγώ μου είπαν λόγο ναρκωσης.

Το μόνο πρόβλημα δεν ήθελα να πιω το καθαρτικο ήταν απαίσιο

Από φάρμακα επερνα μόνο αντιβίωση και παυσιπονο μόνο όταν πονουσα

Σου εύχομαι καλή ανάρρωση!!!! Και σύντομα με ευχαριστα νέα!!!!

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, αναρρωνω απο την επεμβαση. Βγηκα χθες αλλα ειχα αρκετη ενοχληση απο το φουσκωμα. Πονο στους ωμους και στο διαφραγμα κυριως. Επισης ειμαι βραχνιασμενη, αυτο το ειχε καμμια σας; Λετε απο την αναισθησια;

Ο γιατρος ειπε οτι αφαιρεθηκε η αριστερη ωοθηκη καθως εκτος απο τις κυστεις ειχε και συμφυσεις. Ενδομητριωση λεει η οποια καθαριστηκε και απο μητρα και απο δεξια ωοθηκη. Αυτα. Εχω λιγο ακεφιες και παιρνω μια σακκουλα φαρμακα αλλα ενταξει... Ξεμπερδεψα τουλαχιστον θελω να ελπιζω :/

 

Κοριτσι καληαναρρωση. Για τον πονο αο το φουσκωμα,ο οποιος καποιες φορες ειναι ανυποφορος πρεπει να περπατας. Οσο πονας τοσο να περπατας.. και να παιρνεις παυσιπονα. Οσο για το βραχνιασμα επειδη ειναι ολικη ναρκωση σου βαζουν με σωληνακι τεχνητη αναπνοη,οποτε οταν το βγαζουν τραυματιζεται η τραχεια. Σε ενα διημερο το παρα πολυ θα εχει επανελθει.. καλη αναρρωση και ο,τι θελησεις εμεις εδω ειμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, αναρρωνω απο την επεμβαση. Βγηκα χθες αλλα ειχα αρκετη ενοχληση απο το φουσκωμα. Πονο στους ωμους και στο διαφραγμα κυριως. Επισης ειμαι βραχνιασμενη, αυτο το ειχε καμμια σας; Λετε απο την αναισθησια;

Ο γιατρος ειπε οτι αφαιρεθηκε η αριστερη ωοθηκη καθως εκτος απο τις κυστεις ειχε και συμφυσεις. Ενδομητριωση λεει η οποια καθαριστηκε και απο μητρα και απο δεξια ωοθηκη. Αυτα. Εχω λιγο ακεφιες και παιρνω μια σακκουλα φαρμακα αλλα ενταξει... Ξεμπερδεψα τουλαχιστον θελω να ελπιζω :/

 

Και σε σκεφτόμουν σήμερα, περαστικά και γρήγορα.

Εισαι καινούργια κι εσύ σούπερ!!!

Τα μωράκια έρχονται.

Τι θα κανεις απο διακοπή περιοδου?

Κι εμένα μόνο το φούσκωμα με ενοχλούσε, θα περασει σε 3-4 μερουλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις ευχές σας. Ναι σήμερα είμαι λίγο καλύτερα, αν εξαιρέσουμε ότι περιμένω και το πορισμα της βιοψιας σε κανενα δεκαημερο (βεβαια ο γιατρος ήταν σιγουρος οτι ειναι ενδομητριωση αλλα καταλαβαινετε). Κατα τ'αλλα οχι δεν μου προτεινε διακοπη περιοδου ίσως γιατι ειμαι αρκετα κοντα σε κλιμακτηριακη φαση και ειπε να τα πουμε απο κοντα τον σεπτεμβρη για να σχεδιασουμε πως θα κινηθουμε απο εδω και περα.. οπως καταλαβαινετε το αγχος δεν εχει φυγει αλλα προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και εμενα. Αν και διαβαζω καιρο το φορουμ πρωτη φορα γραφω...για να μοιραστω τον πονο μου και να λαβω ισως καποια απαντηση απο κοπελες με αντιστοιχη περιπτωση. Μετα απο μηνες προσπαθειων με τον συντροφο, χτες εκανα τη σαλπιγγογραφια στο Ι..ω. Εχω να πω οτι πονεσα απιστευτα....μου ειχαν πει να μην παρω παυσιπονο πριν, η χαζη δε πηρα και ακομα εχω ψιλοενοχλησεις. Αλλα το χειροτερο ειναι το αποτελεσμα που απο χτες με εχει περασει σε μια...σουρεαλ κατασταση! Λεει η μητρα ειναι υπο αριστερη καμψη, η αριστερη βατη αλλα στη κωδωνικη μοιρα στην καθυστερημενη ορθια ληψη υπαρχει κατακρατηση σκιαγραφικου υλικου, μαλλον στα πλαισια περικωδωνικων συμφυσεων! Η δεξια δεν απεικονιστηκε και στο πανω δεξι μερος της μητρας υπαρχει μια σκια! Μετα το πρωτο γερο σοκ πηγα αμεσως στον γιατρο μου, μου συστησε υστεροσκοπηση με λαπαροσκοπηση ταυτοχρονα, μαλλον υπαρχει κατι ααν πολυποδας στη μητρα και επειτα να δει αν μπορει να κανει κατι με τις σαλπιγγες. Οπως καταλαβαινετε απτο πουθενα, γτ ουτε εχω ξανακανει χειρουργειο εκει, δε μπορουσα να φανταστω οτι στην ουσια τωρα δεν μπορω να συλλαβω κανονικα! Ο γιατρος με καθησυχαζει καπως και οπως κ να χει πρεπει να κανω αυτην την μικροεπεμβαση, εστω κ αν καταληξω σε εξωσωματικη. Ολα παιζονται για το τι θα πετυχει. Εχω σοκαριστει!? Απο αναλογες περιπτωσεις παιζει να φτιαξει την αριστερη τουλ σαλπιγγα; Για την δεξια δεν πολυελπιζω εκτος κ αν καπως ο πολυποδας μπλοκαρει τον δρομο... ειμαι 30 ετων και η Fsh σε συνδιασμο με την ΑΜΗ με αγχωνουν για την χειροτερη περιπτωση... Ουφ τι παθαμε!

 

Καλησπέρα, θα σου πρότεινα να παρεις και μια δεύτερη γνώμη και όχι από γυναικολόγου του ίδιου νοσοκομείου. απλά απο εμπειρία μιλώντας. είσαι πολύ μικρουλα ακόμα. ηρεμησε και ψαξτο λιγο πριν παρεις αποφασεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα σου πρότεινα να παρεις και μια δεύτερη γνώμη και όχι από γυναικολόγου του ίδιου νοσοκομείου. απλά απο εμπειρία μιλώντας. είσαι πολύ μικρουλα ακόμα. ηρεμησε και ψαξτο λιγο πριν παρεις αποφασεις

 

 

 

Σ ευχαριστω για την απαντηση! Ο γιατρος μου τον εχω χρονια, δεν εχει σχεση με το Ι..ω, απλα εκει εκλεισα τη σαλπιγγογρ. Παρεπιπτοντως δε θα ξαναπηγαινα γι αυτην την εξεταση εκει! Μου εξηγησε ο ανθρωπος οτι δεν ειναι ασπρο ή μαυρο στην περιπτωση μου αλλα πρεπει να κανει την επεμβαση για να δει, για την δεξια αν υπαρχει καποιος πολυποδας ή οχι και για την αριστερη αν μπορει να βγαλει την φλεγμονη. Εκλεισα την επεμβαση για την Τεταρτη στο Γ..α fingers crossed!**** Ανησυχω γτ εχω ΑΜΗ 1,4 και FSH 10... δεν ειναι απαγορευτικα αλλα δεν ειναι και ιδανικα..

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση! Ο γιατρος μου τον εχω χρονια, δεν εχει σχεση με το Ι..ω, απλα εκει εκλεισα τη σαλπιγγογρ. Παρεπιπτοντως δε θα ξαναπηγαινα γι αυτην την εξεταση εκει! Μου εξηγησε ο ανθρωπος οτι δεν ειναι ασπρο ή μαυρο στην περιπτωση μου αλλα πρεπει να κανει την επεμβαση για να δει, για την δεξια αν υπαρχει καποιος πολυποδας ή οχι και για την αριστερη αν μπορει να βγαλει την φλεγμονη. Εκλεισα την επεμβαση για την Τεταρτη στο Γ..α fingers crossed!**** Ανησυχω γτ εχω ΑΜΗ 1,4 και FSH 10... δεν ειναι απαγορευτικα αλλα δεν ειναι και ιδανικα..

 

 

Καλησπερα και καλη επιτυχια στην επεμβαση.. Δε νομιζω οτι επηρεαζεται η ΑΜΗ και η fsh απο την επεμβαση και θεωρω πως αν υπηρχε προβλημα δε θα σου την προτεινε ο γιατρος σου. Μεσω της ενδοσκοπησης θα μπορεσει να δει πληρεστερα την κατασταση και κατ επεκταση θα σε συμβουλευσει καταλληλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη επιτυχια στην επεμβαση.. Δε νομιζω οτι επηρεαζεται η ΑΜΗ και η fsh απο την επεμβαση και θεωρω πως αν υπηρχε προβλημα δε θα σου την προτεινε ο γιατρος σου. Μεσω της ενδοσκοπησης θα μπορεσει να δει πληρεστερα την κατασταση και κατ επεκταση θα σε συμβουλευσει καταλληλα!

 

Αααα εμενα η φαντασια μου εχει προχωρησει κ σκεφτεται εξωσωματικες και τους παλιοδεικτες! Ελπιζω να πανε ολα καλα, να χω εστω μια καλη σαλπιγγα after all ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα. Ειμαι λιγο προβληματισμενη. Πρωτον αιμορραγια ειχατε μετα την λαπαροσκοπηση; Φανταζομαι ναι αλλα για ποσες μερες; Εγω ειχα λιγο τις 2 μερες αλλα απο χθες (που ηταν να μου ερθει και περιοδος ειναι περισσοτερο).... Και δευτερον με εχει προβληματισει που δεν εχω παει ακομα τουαλετα (για το νουμερο 2 ξερετε). Φυσικα αν οχι αυριο θα παρω και τον γιατρο :( ευτυχως ο πονος και η βραχναδα περασαν

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...