Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

indyla σε ευχαριστω για ολα, ησουν πολυ κατατοπιστικη.

 

Εχω μονο μια απορια ακομα. Ολα οκ με τη μεθη, καταλαβα. Αυτο που δεν καταλαβα, ειναι η διαδικασια κατω. Πως να το εξηγησω κιολας...:?:-?:?

 

Αρχικα σου βαζουν το "μανταλακι" και μετα γινεται η μεθη, ή η μεθη γινεται πρωτα πρωτα απο ολα;;;;;;;; Και μετ λογικα σε ανοιγουν με το μανταλακι, και ακουλουθει η υστεροσκοπηση;;

 

Indyla, ποσο καιρο ειχες αιματακι μετα; Δεν καταλαβες απολυτως τιποτα;;; Υπνος βαρυς, ε;;

 

Συγνωμη για το πρηξιμο, ειμαι λιγο αγχωμενη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κανένα πρόβλημα! Λοιπόν, αίμα είχα τρεις-τέσσερις ημέρες αλλά είναι κατά περίπτωση. Άλλες γυναίκες έχουν λιγότερο και άλλες περισσότερο τόσο σε ποσότητα όσο και σε διάρκεια.

Στην ολική αναισθησία δεν έχεις καμία ανάμνηση από το χειρουργείο και ξυπνώντας συνήθως θυμάσαι τις τελευταίες στιγμές πριν κοιμηθείς. Αν νομίζεις ότι αυτό θα σε βοηθήσει με το άγχος, μπορείς να ζητήσεις από τον αναισθησιολόγο να σου περιγράψει τι πρόκειται να σου κάνει καθώς θα ετοιμάζει τα φάρμακα και τον "εξοπλισμό" του. Κολποδιαστολέα (ωραίο το "μανταλάκι"... γέλασα) δεν νομίζω ότι σου βάζουν ποτέ πριν κοιμηθείς. Απλώς θα πάρεις τη θέση που παίρνεις στη γυναικολογική καρέκλα, μόνο που θα είσαι ξαπλωμένη. Συνήθως σου βάζουν κι ένα "μαξιλαράκι" από σιλικόνη κάτω από το κεφάλι για πιο άνετα (αν δεν στο βάλουν ζήτα το).

Θα περιμένουμε τα νέα σου με ανυπομονησία και να θυμάσαι ότι και οι μικρές ταλαιπωρίες όταν περνάνε είναι σαν μην τις ζήσαμε ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

αχ, Indyla, μακαρι να βαζουν τον κολποδιαστολεα (η αλλιως μανταλακι) αφου εχω κοιμηθει... μακαρι.... μακαρι....

 

σ ευχαριστω, τριτη πρωι ειναι η επεμβαση, ευχομαι να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα!

 

Αιγοκεράκι, μην έχεις αγωνία (στο λέω εγώ που επίσης είχα πολλή αγωνία). Δεν αξίζει τον κόπο. Να σκέφτεσαι ότι αγχώνεσαι για κάτι που ούτε καν θα καταλάβεις αφού θα κοιμάσαι. Και όταν ξυπνήσεις θα είσαι "έτοιμη"! Good as new, που λένε και οι Αμερικάνοι.

 

Καλή επιτυχία και να μας πεις πως πήγε!

Link to comment
Share on other sites

καθολου αγωνια δεν πρεπει να εχεις δεν ειναι τιποτα και εγω που εκανα ειχα ελαχιστο αιμα και αμεσως εμεινα εγκυος και ολα καλα

δεν ειναι τιποτα επωδυνο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

alexandraxristo μου, σ ευχαριστω πολυ για το μηνυμα σου!

 

ολα καλα πηγαν! η αληθεια ειναι οτι τα περιμενα τα πραγματα πιο απλα, οι συνθηκες και οι διαδικασιες ηταν ιδιες με αυτες ενος κανονικου χειρουργειου.

 

indyla, οταν μου εβαλαν στον ορο το φαρμακο, μετρησα απο το 10 αντιστροφα, στο 8 με ειχε ηδη παρει ο υπνος!

 

μεγαλη διαδικασια, το πρωι εκανα και λιγα δεκατα απο το αγχος μου μαλλον.... τελος καλο ομως ολα καλα!

 

σε 1 βδομαδα θα παω στον γιατρο να με δει....

 

ευχαριστω ολες για τα λογια σας και μου ευχομαι τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Έκανα υστεροσκόπηση για λύση ενδομητρικών συμφύσεων και μου τοποθέτησε σπιράλ (μου είπε ότι θα το έκανε πριν τη νάρκωση... τι να πω). Ήθελα να ρωτήσω λοιπόν αν κάποια φίλη έκανε την ίδια διαδικασία και τι θα ακολουθήσει στη συνέχεια σε σχέση με το σπιράλ (πχ φαντάζομαι πως θα το βγάλει κάποια στιγμή).

 

Ευχαριστώ πολύ,

Ι.

 

εγω το κρατησα ενα εξαμηνο, τοσο ειχε πει , νομιζω για ολες το ιδιο ισχύει. Καλά δε σε ενημέρωσε ο γιατρος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους , πολυ θα ηθελα τη γνωμη σας

 

 

Ειμαι 37 ετών κ πριν από εναμιση ετος και μετα από μια απόξεση επαψα να εχω περιοδο, πηρα για μήνες αντισυλληπτικά χάπια αλλα δεν αλλαξε κατι γι αυτό και μου ειπε ο γιατρος ότι μαλλον εχω συμφύσεις και πρεπει να κανω υστεροσκόπηση.

 

Απευθυνθηκα λοιπον σε ένα νοσοκομειο και βρηκα έναν γιατρό που μου σύστησαν κι έτσι πριν από ακριβως έναν χρονο έκανα υστεροσκόπηση και λύση των συμφύσεων.

 

Μαζί με τη λύση συμφυσεων τοποθετηθηκε και ένα σπιραλ .

παλι δεν αδιαθέτησα κ ο γιατρος μου χορήγησε cuclacur για 3 μήνες.

 

 

 

Στη διαρκεια αυτων των μηνων ειχα μια περιοδο ασθενική , δηλαδή 2-3 σταγόνες κόκκινες για 3 μέρες.

 

Αφου πηρα 3 μήνες cuclacur ο γιατρος μου ειπε να τα κοψω και να ξαναπαω σε άλλους 3 μήνες και με διαβεβαιωσε ότι η περιοδος μου θα γίνει κανονική.

 

Πέρασαν λοιπον άλλοι 3 μήνες σύνολο 6 και οντως ξαναπήγα και μαλιστα αφαιρέσαμε το σπιραλ. Παλι με διαβεβαιωσε ότι ο ενδομήτριο μου παχυνε και θα μου έρθει η περιοδος μου.

 

Αντί αυτου όμως τα πραγματα χειροτερεψαν. Απ την στιγμη που αφαιρεσα το σπιραλ ακόμα και οι λιγοστές σταγόνες χάθηκαν και αντί αυτού κάθε 30 μέρες ερχοταν μια αχνή καφε σταγόνα.

 

Ξαναπήγα λοιπον στο γιατρο και αυτή τη φορα που εδωσε για 3 μήνες serpafar. Δύο την ημερα. Τιποτα

 

Ξαναπαω στο τελος του 3μήνου και μου λέει ότι μάλλον θα πρεπει να κανουμε ξανα λύση συμφυσεων γιατι εχει κολλήσει το ενδομήτριο αλλά ωστόσο ως τελευταια προσπαθεια να παρω αλλους 3 μήνες serpafar αυτή τη φορα 3 την ημερα.

 

Κανένα αποτέλεσμα.

Πάω λοιπον πάλι εχοντας στο μυαλό μου ότι θα κλεισουμε ημερομηνία για υστεροσκόπηση ξανά, αλλά αντί αυτου ο γιατρος μου εδωσε παλι cyclacur για αλλους 3 μήνες γιατι λέει αδυνατησε παλι το ενδομητριο.

ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ! γιατι με βασανίζει ετσι? αφου εχω συμφυσεις και φευγουν μονο επεμβατικα.

Σας παρακαλώ θερμά πείτε μου την γνώμη σας, Σας ευχαριστω προκαταβολικά.

 

Μαρία

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μαρία, για 'μενα είναι αυτονόητο από αυτό που περιγράφεις ότι πρέπει να πάρεις μία δεύτερη γνώμη αφού το πρόβλημα παραμένει άλυτο για τόσο καιρό.

Για τη δική μου περίπτωση, το σπιράλ θα έμενε για έναν κύκλο όσο θα διαρκούσε η αγωγή με τα Cyclacur αλλά το έβγαλα νωρίτερα γιατί με ενοχλούσε αρκετά. Το σπιράλ εμποδίζει την επαναδημιουργία συμφύσεων κατά την επούλωση της μήτρας. Μετά από αυτή την φάση δεν ξέρω για ποιο λόγο μπορεί κάποιος να το κρατήσει πέρα από λόγους αντισύλληψης.

 

Εύχομαι να λυθεί σύντομα το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους , πολυ θα ηθελα τη γνωμη σας

 

 

Ειμαι 37 ετών κ πριν από εναμιση ετος και μετα από μια απόξεση επαψα να εχω περιοδο, πηρα για μήνες αντισυλληπτικά χάπια αλλα δεν αλλαξε κατι γι αυτό και μου ειπε ο γιατρος ότι μαλλον εχω συμφύσεις και πρεπει να κανω υστεροσκόπηση.

 

Απευθυνθηκα λοιπον σε ένα νοσοκομειο και βρηκα έναν γιατρό που μου σύστησαν κι έτσι πριν από ακριβως έναν χρονο έκανα υστεροσκόπηση και λύση των συμφύσεων.

 

Μαζί με τη λύση συμφυσεων τοποθετηθηκε και ένα σπιραλ .

παλι δεν αδιαθέτησα κ ο γιατρος μου χορήγησε cuclacur για 3 μήνες.

 

 

 

Στη διαρκεια αυτων των μηνων ειχα μια περιοδο ασθενική , δηλαδή 2-3 σταγόνες κόκκινες για 3 μέρες.

 

Αφου πηρα 3 μήνες cuclacur ο γιατρος μου ειπε να τα κοψω και να ξαναπαω σε άλλους 3 μήνες και με διαβεβαιωσε ότι η περιοδος μου θα γίνει κανονική.

 

Πέρασαν λοιπον άλλοι 3 μήνες σύνολο 6 και οντως ξαναπήγα και μαλιστα αφαιρέσαμε το σπιραλ. Παλι με διαβεβαιωσε ότι ο ενδομήτριο μου παχυνε και θα μου έρθει η περιοδος μου.

 

Αντί αυτου όμως τα πραγματα χειροτερεψαν. Απ την στιγμη που αφαιρεσα το σπιραλ ακόμα και οι λιγοστές σταγόνες χάθηκαν και αντί αυτού κάθε 30 μέρες ερχοταν μια αχνή καφε σταγόνα.

 

Ξαναπήγα λοιπον στο γιατρο και αυτή τη φορα που εδωσε για 3 μήνες serpafar. Δύο την ημερα. Τιποτα

 

Ξαναπαω στο τελος του 3μήνου και μου λέει ότι μάλλον θα πρεπει να κανουμε ξανα λύση συμφυσεων γιατι εχει κολλήσει το ενδομήτριο αλλά ωστόσο ως τελευταια προσπαθεια να παρω αλλους 3 μήνες serpafar αυτή τη φορα 3 την ημερα.

 

Κανένα αποτέλεσμα.

Πάω λοιπον πάλι εχοντας στο μυαλό μου ότι θα κλεισουμε ημερομηνία για υστεροσκόπηση ξανά, αλλά αντί αυτου ο γιατρος μου εδωσε παλι cyclacur για αλλους 3 μήνες γιατι λέει αδυνατησε παλι το ενδομητριο.

ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ! γιατι με βασανίζει ετσι? αφου εχω συμφυσεις και φευγουν μονο επεμβατικα.

Σας παρακαλώ θερμά πείτε μου την γνώμη σας, Σας ευχαριστω προκαταβολικά.

 

Μαρία

 

geia

pisteuw oti afises poli kairo na perasei xwris na pareis mia deuteri gmwmi kai triti akoma. Poli periploki i periptwsi sou... mipws den einai mono i sumfiseis? ekanes ormonologiko elegxo...pegeme se olous giatrouns na zitiseis gnwmi... min to afineis ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα σας!!

ήθελα να μοιραστώ και εγώ μαζί σας την εμπειρία μου και τις δική μου ανησυχία. στα 23 μου αφαίρεσα ένα αρκετά μεγάλο πολύποδα από οτι μου είπε ο γιατρός με υστεροσκόπηση. στα 27 μου σε ένα τεστ παπ διαφάνηκαν άτυπα κύτταρα asqus αλλά για καλή μου τύχη στις επόμενες τρεις φορές που έκανα τεστ ήταν καθαρά τα αποτελέσματα. δεν ξέρω αν το ένα συνδέεται με το άλλο πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι κάθε φορά που πηγαίνω για εξέταση τρέμω στην ιδέα μήπως βρούνε και πάλι πολύποδα. ακόμα δεν έχω παιδάκι και τώρα είμαι στην προσπάθεια...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!!

ήθελα να μοιραστώ και εγώ μαζί σας την εμπειρία μου και τις δική μου ανησυχία. στα 23 μου αφαίρεσα ένα αρκετά μεγάλο πολύποδα από οτι μου είπε ο γιατρός με υστεροσκόπηση. στα 27 μου σε ένα τεστ παπ διαφάνηκαν άτυπα κύτταρα asqus αλλά για καλή μου τύχη στις επόμενες τρεις φορές που έκανα τεστ ήταν καθαρά τα αποτελέσματα. δεν ξέρω αν το ένα συνδέεται με το άλλο πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι κάθε φορά που πηγαίνω για εξέταση τρέμω στην ιδέα μήπως βρούνε και πάλι πολύποδα. ακόμα δεν έχω παιδάκι και τώρα είμαι στην προσπάθεια...

 

Καλημέρα. Γιατί τρέμεις, κοπέλα μου; Εγώ είμαι έγκυος με πολύποδα. Πάνω που είχα κανονίσει να τον αφαιρέσω (επειδή πίστευα και είχα ακούσει ότι επηρεάζει τη σύλληψη), τσουπ μαθαίνω ότι είμαι έγκυος. Πλέον δεν έχει καμία σημασία, μου είπε ο γιατρός.

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια εύχομαι σε ολες να έχετε οτι επιθυμείτε. Θα ηθελα να ρωτήσω αποψεις για το αν ειναι καλο να προσπαθήσω για επαφη πριν έρθει η περιοδος μετα απο θεραπεια 3 μηνων διακοπή περιοδου η να περιμένουμε .Ευχαριστώ να ειστε ολες καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια εύχομαι σε ολες να έχετε οτι επιθυμείτε. Θα ηθελα να ρωτήσω αποψεις για το αν ειναι καλο να προσπαθήσω για επαφη πριν έρθει η περιοδος μετα απο θεραπεια 3 μηνων διακοπή περιοδου η να περιμένουμε .Ευχαριστώ να ειστε ολες καλα

 

Δεν ειμαι σιγουρη οτι εχω καταλαβει την ερωτηση σου.

Τι θεραπεια κανατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοντευω να τρελαθώ με το ποσο που μου ειπαν στο Γενεσις

Η λαπαροσκοπηση κοστιζει 3.500 :shock: :shock:

ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟ 1.000 ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ.

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΔΩΣΕ 3.500 ;;;

 

MHΠΩΣ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ;;;

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ !!

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοντευω να τρελαθώ με το ποσο που μου ειπαν στο Γενεσις

Η λαπαροσκοπηση κοστιζει 3.500 :shock: :shock:

ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟ 1.000 ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ.

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΔΩΣΕ 3.500 ;;;

 

MHΠΩΣ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ;;;

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ !!

 

Καλημέρα. Γιατί δεν ρωτάς στο Αρεταίειο; Εγώ όταν έψαχνα είχα μάθει ότι το Αρεταίειο είναι τοπ σε τέτοιου είδους επεμβάσεις. Πιστεύω ότι θα την κάνουν.

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοντευω να τρελαθώ με το ποσο που μου ειπαν στο Γενεσις

Η λαπαροσκοπηση κοστιζει 3.500 :shock: :shock:

ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟ 1.000 ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ.

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΔΩΣΕ 3.500 ;;;

 

MHΠΩΣ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ;;;

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ !!

 

Ο Μαντούδης για λαπαροσκόπηση στο Ιασώ μας ζήτησε 4000 (και για υστεροσκόπηση 2000)!!!!!!!!!

Απευθυνσου στο Αλεξάνδρας.

Ενας από τους γιατρούς που ειδικεύεται είναι ο Πρωτόππαπας.Τον έχω επισκεφτεί εκεί αλλά για άλλο λόγο.Κλείσε μαζί του απογευματινό ραντεβού καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοντευω να τρελαθώ με το ποσο που μου ειπαν στο Γενεσις

Η λαπαροσκοπηση κοστιζει 3.500 :shock: :shock:

ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟ 1.000 ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ.

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΔΩΣΕ 3.500 ;;;.ησηυστεροσκοπ

 

MHΠΩΣ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ;;;

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ !!

 

Κοριτσαρα εγώ εκανα λαπαροσλοπηση κ υστεροσκοπηση καποξεση μήτρας στο αρεταιειο με τον Σαλακο κ δεν πλήρωσαν τίποτα ουτε ?

url]<a href=http://lbdf.lilypie.com/BB4np2.png' alt='BB4np2.png'>
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοντευω να τρελαθώ με το ποσο που μου ειπαν στο Γενεσις

Η λαπαροσκοπηση κοστιζει 3.500 :shock: :shock:

ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟ 1.000 ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ.

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΔΩΣΕ 3.500 ;;;

 

MHΠΩΣ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ;;;

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ !!

 

 

τον δεκεμβριο που μας περασε εκανα λαμπαροσκοπηση στην γενικη κλινικη.μου κοστισε 1700.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια εύχομαι σε ολες να έχετε οτι επιθυμείτε. Θα ηθελα να ρωτήσω αποψεις για το αν ειναι καλο να προσπαθήσω για επαφη πριν έρθει η περιοδος μετα απο θεραπεια 3 μηνων διακοπή περιοδου η να περιμένουμε .Ευχαριστώ να ειστε ολες καλα

 

 

γεια σου χριστινα.εχω και εγω την ιδια απορεια με σενα.εκανα και εγω 3μηνη διακοπη.προ χθες εκλεισα μηνα απο την τελευταια ενεση.ο γιατρος σου ποτε περιπου σου ειπε να περιμενεις περιοδο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
γεια σου χριστινα.εχω και εγω την ιδια απορεια με σενα.εκανα και εγω 3μηνη διακοπη.προ χθες εκλεισα μηνα απο την τελευταια ενεση.ο γιατρος σου ποτε περιπου σου ειπε να περιμενεις περιοδο?

 

Καλημέρα αναστασια ειχα καιρο να μπω εγω εκανα μια καθε μηνα και σήμερα επιτέλους αδιαθετησα 81 ημερες μετα την τελευταία ενεση.ειναι πολυ δύσκολο να περιμενεις το ξερω.εσυ μαλλον εκανες μια για τρεις απο οτι καταλαβα θα βγαλεις τους τρεις μηνες και ακομα 2 κύκλους σου και θα αδιαθετησεις πιστευω αν και καθε οργανισμος δενειναι ιδιος καλη σου μερα δυναμη και υπομονή σου εύχομαι φιλακια.

Link to comment
Share on other sites

ArcheAge is an MMORPG developed by Korean developer Jake Song (former developer of Lineage) and his development company, XL Games. The game was released in Korea on January 15, 2013, Europe and North America on September 16, 2014, and has also had Buy Archeage Gold a closed beta in China. ArcheAge is described as a "sandpark" MMORPG, which the developers say is a hybrid of the open content style of a "sandbox" game and the more structured play experience of a "themepark" game.

Maplestory2 Mesos

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια καησπερα!ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω στο φορουμ. ηθελα να σας πω τα δικα μου και να μου πειτε αποψεις..ειμαι 33 ετων προσαπθω με τον αντρα μου για παιδι περιπου 2,5 χρονια. τον τελευταιο ομως χρονο ειμαστε σε παρακολουθηση απο γιατρο. τα αποτελεσματα λοιπν ειναι τα εξης: ο αντρας μου ειναι μια χαρα. εγω εχω την αριστερη σαλπιγγα κλειστη, η λαπαροσκοπηση εδειξε πως ειχα ενδομοιτριωση σταδιο 1 προς 2 και εχω χαμηλη προγεστερονη και καποιες φορες παιρνω τα ουτροτζασταν..το καλο ειναι πως οταν τα παιρνω η προγρστερονη μου ανεβαινει, οποτε καταλαβαινω πως ο οργανισμος μου παιρνει μπρος!!!απλα εχω αγχωθει..ειναι και η μια σαλπιγγα κλειστη οποτε παμε μηνα παρα μηνα...ο αντρας μου θεωρει πως ειναι κυριως ψυχολογικο..αλλα να ομως που εσκασαν ολα αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...