Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μου έπεσε απο το κρεβατι!!!


Recommended Posts

Πως είναι το παιδάκι;

 

Παιδιά μην επαναπαύουμε την κοπέλα. Δεν χρειάζεται ούτε πανικός, ούτε όμως να επαναπαυθεί του τύπου "εντάξει δεν τρέχει τίποτα, σε όλες συμβαίνει, τα μωρά αντέχουν..."

 

Να ακολουθήσει τις οδηγίες του παιδιάτρου και να παρακολουθεί το μωράκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 250
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, τον παρακολουθώ. Χτες το πρωί στις 8 έγινε αυτό. Από τότε έφαγε όλα του τα γεύματα, δεν έχει κάνει ακόμα εμετό, ούτε μου δείχνει κάτι παράξενο με την συμπεριφορά. Το βράδυ τον ξύπνησα 2-3 φορές, την μία ήπιε και γαλα. Εννοώ, από ο,τι μπορώ να καταλάβω με όση ψυχραιμία μου έχει μείνει, ότι , ξερω γω, φυσιολογικές μου φαίνονται οι αντιδράσεις του. Ούτε νωχελικο μπορώ να τον πω. Τώρα έχουν περάσει σχεδόν 30 ώρες. Πήρα και έναν παιδονευροχειρουργο και του τα είπα και μου είπε και αυτός παρακολουθηση. Απλά προβληματιστηκα γιατί ενώ δεν φαίνεται πάνω στο κεφαλι του μικρού τίποτα, μου είπε όταν τον ρώτησα ότι τα καρούμπαλα και τα φουσκωματα μπορεί να καθυστερησουν πολύ να εμφανιστούν. Περιμένω λοιπόν να δω...

Link to comment
Share on other sites

ενταξει....είναι εξαιρετικα σπανιο να εχει συμβει κατι και να φαινεται μετα από 30 ωρες....Μαλλον πρεπει να ηρεμησεις :)

Οι περιπτώσεις που ξερω που εξελιχτηκαν σε καποιο πρόβλημα , φανηκαν στις πρωτες 12 ωρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πετασει οι 48 ώρες που λένε οι γιατροί και δεν μου έκανε εμετό, ούτε έπεσε σε λήθαργο. Ελπίζω να μην έχει τπτ. Ο γιατρός λέει να μην κάνω κάτι άλλο από δω κ πέρα. Μακάρι το μωρό μου να εινσι καλά...:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ εκαβη μου, δεν μπορείς να φανταστείς πώς νιώθω ακόμη. Χτες έκλαιγα από τις τυψεις και την στενοχώρια πάλι. Ο άντρας μου μου λερι να το ξεχάσω αφού έτσι μας είπε ο παιδιατρος, αλλά εγώ πού...

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασέ το τώρα. :-) Ήταν μια ατυχής στιγμή, όλα πήγαν καλά ευτυχώς. Στο μέλλον κάνε ότι περνάει από το χέρι σου για να το εμποδίσεις να ξανασυμβεί. Έχω κοιμηθεί και εγώ με το μωρό στα χέρια και ευτυχως δεν συνέβη κάτι... Θα μπορούσε να είχε συμβεί όμως...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πετασει οι 48 ώρες που λένε οι γιατροί και δεν μου έκανε εμετό, ούτε έπεσε σε λήθαργο. Ελπίζω να μην έχει τπτ. Ο γιατρός λέει να μην κάνω κάτι άλλο από δω κ πέρα. Μακάρι το μωρό μου να εινσι καλά...:oops:

 

Καλό μου κορίτσι τί μου θύμησες......:)

πρίν ακριβώς δύο χρόνια κοιμόμουν και εγώ με τον μικρό μου, περίπου 1 έτους ήταν, ώσπου ξημερώματα ακουσα κλάμα και μου κόπηκαν τα πόδια όταν δεν είδα το μωρό δίπλα μου....

είχε πέσει στο πλακάκι και είχε ακουστεί το γκούπ απτο κεφαλάκι του......:(

ήθελα να πεθάνω από την στεναχώρια μου.......βρίσκομαι σε νησί και εγώ και τηλεφωνικά μου έδωσε οδηγίες η παιδίατρος να τον παρακολουθώ.....ούφ τα θυμάμαι και με πιάνει ταχυκαρδία :)......όλα καλά τελικά :D

ναξερες από τότε που περπάτησε πόσα γκούπ και πολύ δυνατα έκανε και κάνει το κεφαλάκι μας :lol:

κάθε φορά τρομάζω και μου κόβονται τα πόδια μη τυχόν χυπήσει σοβαρα :|

να χαίρεσαι τον μπέμπη σου και μην το σκέφτεσαι άλλο....πάει πέρασε :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε κορίτσια για την ενθάρρυνση. Είμαι 36 χρονών και ποτε δεν έχω νιώσει τόσες τυψεις όσες τώρα για αυτό το ανυπερασπιστο πλασματακι που τα περιμένει όλα από μένα κ γω το άφησα να κοιμάται ηλιθιωδως δίπλα μου. Τελοσπαντων. Απ'ό,τι διαβάζω σε αρκετές γυναίκες έχει συμβεί τέτοιου είδους ατύχημα αλλά με αίσιο τέλος. Ελπίζω να μαι μια από αυτές. Σας φιλώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα και απο εμένα...

Θα ήθελα να μου πείτε αν κάποια σας εχει λύσει το θέμα αυτό.

Το βράδυ δεν εχω θέμα μιας και τον καταλαβαίνουμε όταν ξυπνάει. Κοιματε μαζί μας στο κρεβάτι, όχι σε δικο του στο δικο μας

Την ημερα ομως προσπαθώ να τον βάζω στο Παρκοκρεβατο, μέχρι να τον παω να τον αφήσω ξυπνάει, ξαναπάμε στο κρεβάτι να πιπιλησει (μονο έτσι κοιματε, δεν του δίνω πιπίλα και δεν θελω να του δωσω)

Τον ξαναπαω στο Παρκοκρεβατο, πάλι τα ίδια, η μόνη λύση για να κοιμηθεί ειναι να μείνει εκεί που τον θηλάζω,

Του βάζω κάμερα, αλλα την έπαθα ενώ κοιμόταν και εγω πήγα στο μπάνιο για 2 λεπτά.

Υπάρχει κάποια λύση?

Σαφώς σκαρφαλώνουμε και μαξιλάρια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά μην γελάτε...Εγώ το έκανα αυτό με το στρώμα γιατί το παιδάκι μου ήταν ο μικρός Μόγλης.Αφού 11 μηνών πήδαγε από όπου μπορείς να φανταστείς και περπάταγε αν δεν επεφτε...είδα και απόειδα που λένε και απτο να μου σκοτωθεί το παιδί κάποια στιγμή κατήργησα την κούνια. Έβαλα το στρώμα κάτω και πολλά μαξιλάρια ασφαλή γύρω γύρω και ηρέμησε το παιδάκι.

Επρεπε όμως να βρω μια λύση μόνιμη γιατι θα μέναμε στα πατώματα για πάντα και τελικά αγόρασα κρεβάτι κανονικό χαμηλό και δεν είχε φόβο μετά με τα πηδήματα. Και ήταν μόνο ενός σε ένα τεράστιο κρεβατι αλλα δεν κινδύνευε με αυτό και δεν γινόταν αλλιώς.

 

Εάν έχετε ένα τέτοιο παιδί θα σας βγάλει την πίστη με τα άλματα αλλά στο μέλλον θα εξελιχθεί σε αθλητικό τυπάκι φουλ στην ενέργεια...Τα λεω αυτά γιατί εμείς είμαστε 6μιση χρονών τώρα.... το έχω δει το έργο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα...

Θα ήθελα να μου πείτε αν κάποια σας εχει λύσει το θέμα αυτό.

Το βράδυ δεν εχω θέμα μιας και τον καταλαβαίνουμε όταν ξυπνάει. Κοιματε μαζί μας στο κρεβάτι, όχι σε δικο του στο δικο μας

Την ημερα ομως προσπαθώ να τον βάζω στο Παρκοκρεβατο, μέχρι να τον παω να τον αφήσω ξυπνάει, ξαναπάμε στο κρεβάτι να πιπιλησει (μονο έτσι κοιματε, δεν του δίνω πιπίλα και δεν θελω να του δωσω)

Τον ξαναπαω στο Παρκοκρεβατο, πάλι τα ίδια, η μόνη λύση για να κοιμηθεί ειναι να μείνει εκεί που τον θηλάζω,

Του βάζω κάμερα, αλλα την έπαθα ενώ κοιμόταν και εγω πήγα στο μπάνιο για 2 λεπτά.

Υπάρχει κάποια λύση?

Σαφώς σκαρφαλώνουμε και μαξιλάρια....

 

Έτσι όπως το βλέπω έχεις δύο λύσεις :

 

1) Τον μεταφέρεις σε μονό κρεβάτι με προστατευτικά κάγκελα γύρω - γύρω.΄

 

ή

 

2) Προσπαθείς να τον μάθεις να αποκοιμιέται μόνος του χωρίς στήθος.

 

Αλήθεια, τί ηλικία έχει το παιδί?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το βλέπω έχεις δύο λύσεις :

 

1) Τον μεταφέρεις σε μονό κρεβάτι με προστατευτικά κάγκελα γύρω - γύρω.΄

 

ή

 

2) Προσπαθείς να τον μάθεις να αποκοιμιέται μόνος του χωρίς στήθος.

 

Αλήθεια, τί ηλικία έχει το παιδί?

Το Αγριοκατσικο θες να πεις.... 8 μηνων

Είδα και έπαθα να τον βαλω στο στηθος όποτε τώρα δεν παίζει να του το κόψω.

Το πάτωμα το σκέφτηκα και εγω ως τελευταία λύση...αλλα δεν συμφωνεί ο άντρας μου...τι θα πει ο κόσμος αμα το δει... Οτι είμαστε ζεν.. Δεν τον πειθω

Κορίτσια... Αν δεν μου βρείτε λύση θα βαλω σακιά με άμμο γύρο γύρο...

Καλη η ιδέα παντως για άλλο στρώμα ίσως στο δωματιο του

Σας ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Το Αγριοκατσικο θες να πεις.... 8 μηνων

Είδα και έπαθα να τον βαλω στο στηθος όποτε τώρα δεν παίζει να του το κόψω.

Το πάτωμα το σκέφτηκα και εγω ως τελευταία λύση...αλλα δεν συμφωνεί ο άντρας μου...τι θα πει ο κόσμος αμα το δει... Οτι είμαστε ζεν.. Δεν τον πειθω

Κορίτσια... Αν δεν μου βρείτε λύση θα βαλω σακιά με άμμο γύρο γύρο...

Καλη η ιδέα παντως για άλλο στρώμα ίσως στο δωματιο του

Σας ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας

 

Το αλλο που μπορω να σκεφτω ειναι κουνια ή παρκο με καγκελο που κατεβαινει απο την μια μερια, κολλητα με το κρεβατι σας. Ετσι απλά θα τον "τσουλας" προς το στρωμα του αφου κοιμηθει, θα ανεβαζεις το καγκλελο και ολα ΟΚ.

 

Κατι τετοιο δηλαδη :

http://4.bp.blogspot.com/_712QZYjLt60/S-0lCfxrBoI/AAAAAAAAAoI/pxOGRS9QvFk/s1600/ki.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμεις κοιμομαστε εκει που θηλαζουμε.. λυσεις α) δεν τον μεταφερεις αμεσως μολις αφησει το στηθος. Τον αφηνεις 5-10 λεπτα και τον μεταφερεις ενω κοιμαται καπως πιο βαθιά...Ενδεχεται να μην ξυπνησει( σε μας μερικες φορες το κόλπο έπιασε) β) αλλαζεις την διαταξη του κρεβατιου...εγω κόλλησα το κρεβατι μας στην γωνια..απο δυο πλευρες εχει τοιχους και απο την μια κεφαλαρι ψηλο υφασματινο...μενει η μια πλευρα ακάλυπτη...κανω "οχυρωματικα" εργα με μαξιλαρια και απο κατω βαζω ενα τεραστιο στρωμα θαλλασσης ώστε αν πεσει να μην ακουστε το τραγικο "γκντουπ"....δεν ειναι καμια ιδανικη λυση αλλα δεν ξερω τι άλλο να κανω!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις κοιμομαστε εκει που θηλαζουμε.. λυσεις α) δεν τον μεταφερεις αμεσως μολις αφησει το στηθος. Τον αφηνεις 5-10 λεπτα και τον μεταφερεις ενω κοιμαται καπως πιο βαθιά...Ενδεχεται να μην ξυπνησει( σε μας μερικες φορες το κόλπο έπιασε) β) αλλαζεις την διαταξη του κρεβατιου...εγω κόλλησα το κρεβατι μας στην γωνια..απο δυο πλευρες εχει τοιχους και απο την μια κεφαλαρι ψηλο υφασματινο...μενει η μια πλευρα ακάλυπτη...κανω "οχυρωματικα" εργα με μαξιλαρια και απο κατω βαζω ενα τεραστιο στρωμα θαλλασσης ώστε αν πεσει να μην ακουστε το τραγικο "γκντουπ"....δεν ειναι καμια ιδανικη λυση αλλα δεν ξερω τι άλλο να κανω!!

Γέλασα με τα οχυρωματικά έργα...αυτό με το κρεβάτι έτσι δεν το είχα σκεφτεί καθόλου...

Σας ευχαριστω πολύ για τις πολύτιμες ιδέες σας...προσανατολιζομαι για στρώμα κάτω...γιατι αρχίζουν και αγριεύουν τα πραγματα...

Θα εφαρμόσω σύστημα μοντεσορι γιατι αλλιώς θα τρέχω συνέχεια απο πίσω του... Και όταν κοιμαται...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

Μιας και με βοηθήσατε με την εμπειρία σας πάνω σε αυτό το θέμα, θα ήθελα να γράψω και τι έγινε τελικά μήπως και βολέψει κάποια κοπέλα αυτό που έκανα εγω.

Μετα απο δοκιμές.. Κατέληξα το βράδυ να κοιμόμαστε κανονικά στο κρεβάτι μας και μεσα στην μερα έβαλα το στρώματακι του κάτω, γύρω γύρω απο τις 3 πλευρές μαξιλάρια και στην άλλη πλευρά ενα δεύτερο στρώματακι των 30 ευρώ όπου ξαπλώνω εγω και τον θηλάζω. Το αποτελεσμα ειναι όταν ξυπνάει κατεβαίνει, ακούω τσούκου τσούκου χεράκια και ποδαράκια.. Και έρχεται και με βρίσκει αφού πρώτα εχει κανει μια στάση στο καλοριφέρ που τρελενετε.

Σας ευχαριστω πολυ....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε όλες!! Έχω ένα αγοράκι 6 μισή μηνων... Πριν λίγες ώρες έπεσε από το κρεβάτι και φυσικά έχω χάσει τ γη κάτω απτα πόδια μου... Πήρα την παιδίατρο τηλέφωνο μ είπε τα κλασσικά παρακολούθηση κλπ γ 48 ώρες.. Έχει ξαναπέσει όταν ήταν 5 μηνων και ξαφνικά γύρισε γ πρώτη φορά, τότε είχε πέσει απτν καναπέ και φυσικά από μικρότερο ύψος απ ότι τώρα. Το ύψος απ όπου έπεσε είναι περίπου 60 πόντοι.. Κορίτσια έχω πανικοβληθει...μεχρι στιγμής είναι το μωρό π ξέρω αλλά δεν μπορεί ν ηρεμήσει η ψυχή μου... 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Efst είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Έχω ένα αγοράκι 6 μισή μηνων... Πριν λίγες ώρες έπεσε από το κρεβάτι και φυσικά έχω χάσει τ γη κάτω απτα πόδια μου... Πήρα την παιδίατρο τηλέφωνο μ είπε τα κλασσικά παρακολούθηση κλπ γ 48 ώρες.. Έχει ξαναπέσει όταν ήταν 5 μηνων και ξαφνικά γύρισε γ πρώτη φορά, τότε είχε πέσει απτν καναπέ και φυσικά από μικρότερο ύψος απ ότι τώρα. Το ύψος απ όπου έπεσε είναι περίπου 60 πόντοι.. Κορίτσια έχω πανικοβληθει...μεχρι στιγμής είναι το μωρό π ξέρω αλλά δεν μπορεί ν ηρεμήσει η ψυχή μου... 

Eφ'όσον δεν εχασε τις αισθησεις του εκεινη την ωρα λιγο απιθανο να επαθε κατι. Απλα παρακολουθεις για 1-2 ωριτσες για υπνηλια κλπ και μετα ολα κανονικα (αυτα μου ειχε πει ο παιδιατρος μου). Απλα για να ξερεις απο εδω και περα: θα αντιμετωπιζεις την ρυθμιση της ασφαλειας σαν να ειναι το παιδι ενα βημα μπροστα αναπτυξιακα απ'οτι ειναι πραγματικα, γιατι ποτε δεν ξερεις ποτε θα το κανει αυτο το βημα :)

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sentir...natureza είπε:

Eφ'όσον δεν εχασε τις αισθησεις του εκεινη την ωρα λιγο απιθανο να επαθε κατι. Απλα παρακολουθεις για 1-2 ωριτσες για υπνηλια κλπ και μετα ολα κανονικα (αυτα μου ειχε πει ο παιδιατρος μου). Απλα για να ξερεις απο εδω και περα: θα αντιμετωπιζεις την ρυθμιση της ασφαλειας σαν να ειναι το παιδι ενα βημα μπροστα αναπτυξιακα απ'οτι ειναι πραγματικα, γιατι ποτε δεν ξερεις ποτε θα το κανει αυτο το βημα :)

Σ ευχαριστώ πολύ... Εγώ αγχώνομαι και για κάποιο αιματωμα που μπορεί να εμφανιστεί αργότερα και φυσικά δεν θα το ξέρουμε διότι μόνο με εξετάσεις θα μπορούμε να το μάθουμε... Είμαι πολύ αγχώδης γενικά και ειδικά με τ μωρό και κατηγορώ απίστευτα τον εαυτό μου... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Efst said:

Καλησπέρα σε όλες!! Έχω ένα αγοράκι 6 μισή μηνων... Πριν λίγες ώρες έπεσε από το κρεβάτι και φυσικά έχω χάσει τ γη κάτω απτα πόδια μου... Πήρα την παιδίατρο τηλέφωνο μ είπε τα κλασσικά παρακολούθηση κλπ γ 48 ώρες.. Έχει ξαναπέσει όταν ήταν 5 μηνων και ξαφνικά γύρισε γ πρώτη φορά, τότε είχε πέσει απτν καναπέ και φυσικά από μικρότερο ύψος απ ότι τώρα. Το ύψος απ όπου έπεσε είναι περίπου 60 πόντοι.. Κορίτσια έχω πανικοβληθει...μεχρι στιγμής είναι το μωρό π ξέρω αλλά δεν μπορεί ν ηρεμήσει η ψυχή μου... 

Μου είχε πέσει και μένα όταν ήταν 7 μηνών περίπου. Η παιδίατρος μου είχε πει ότι αφού έκλαψε αμέσως, λογικά όλα καλά. Μου είπε επίσης να μην τον βάλω αμέσως για ύπνο, και να παρατηρώ την πάνα του μην τυχόν και δω αίμα. Για κάνα δωδεκάωρο αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Efst είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Έχω ένα αγοράκι 6 μισή μηνων... Πριν λίγες ώρες έπεσε από το κρεβάτι και φυσικά έχω χάσει τ γη κάτω απτα πόδια μου... Πήρα την παιδίατρο τηλέφωνο μ είπε τα κλασσικά παρακολούθηση κλπ γ 48 ώρες.. Έχει ξαναπέσει όταν ήταν 5 μηνων και ξαφνικά γύρισε γ πρώτη φορά, τότε είχε πέσει απτν καναπέ και φυσικά από μικρότερο ύψος απ ότι τώρα. Το ύψος απ όπου έπεσε είναι περίπου 60 πόντοι.. Κορίτσια έχω πανικοβληθει...μεχρι στιγμής είναι το μωρό π ξέρω αλλά δεν μπορεί ν ηρεμήσει η ψυχή μου... 

 αv επεσε απο μπροστα  με τηv μουρη ειvαι δυσκολο vα επαθε κατι. Γεvικα μωρα μοvα τους ποτε σε υψος παvτα τα κραταμε απο καπου ποτε διπλα μας κ τα χερια μας καπου αλλου παvτα παvω στο μωρο κ το κραταμε απο καπου οσο εμπιστοσυvη κvα εχουμε ακομα κ vα κοιμουvται

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ninaki80 είπε:

 αv επεσε απο μπροστα  με τηv μουρη ειvαι δυσκολο vα επαθε κατι. Γεvικα μωρα μοvα τους ποτε σε υψος παvτα τα κραταμε απο καπου ποτε διπλα μας κ τα χερια μας καπου αλλου παvτα παvω στο μωρο κ το κραταμε απο καπου οσο εμπιστοσυvη κvα εχουμε ακομα κ vα κοιμουvται

Ούτε εγώ θεωρώ ότι είναι κάτι και εμένα μου έχει πέσει 2 φορές. Την δεύτερη δεν αγχώθηκα πλέον καν γιατί ειδα ότι έκλαψε αμέσως. Κοίταξα για καρούμπαλο , τσέκαρα χεράκια και ποδαράκια δεν ποναγε πουθενά. Θέλει παρακολούθηση μερικές ώρες. Τώρα σχετικά με αυτό που λες τα χέρια πάντα πάνω στο μωρό , το κανείς όντως αυτό ; Τον κρατάς και τις 24 ώρες ; Συμβαίνουν αυτά ας μην το παρατραβάμε :p

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irina095 είπε:

Ούτε εγώ θεωρώ ότι είναι κάτι και εμένα μου έχει πέσει 2 φορές. Την δεύτερη δεν αγχώθηκα πλέον καν γιατί ειδα ότι έκλαψε αμέσως. Κοίταξα για καρούμπαλο , τσέκαρα χεράκια και ποδαράκια δεν ποναγε πουθενά. Θέλει παρακολούθηση μερικές ώρες. Τώρα σχετικά με αυτό που λες τα χέρια πάντα πάνω στο μωρό , το κανείς όντως αυτό ; Τον κρατάς και τις 24 ώρες ; Συμβαίνουν αυτά ας μην το παρατραβάμε 

Φυσικά και θα τα αφήσουμε να κάνουμε τις δουλειές μας τις δουλειές τους κλπ δεν γίνεται να είσαι συνέχεια πάνω απτ μωρό εκτός κ αν έχεις άνθρωπο να σ κάνει τα υπόλοιπα... Όσο να πεις ένα χτύπημα είναι ένα χτύπημα και σας ξαναλέω ότι έχω Ρ φόβο των αιματωματων κυρίως.. Που εμφανίζονται αργότερα αλλά δεν μπορούμε να τ ξέρουμε.. Όπως και να χει Ο Θεός και η Παναγιά να τα φυλάνε γτ τουλάχιστον εγώ είμαι ανάξια να προσέχω το μωρό μου 100%..παντα κάτι θα μ ξεφύγει και να τα τώρα... 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...