Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μου έπεσε απο το κρεβατι!!!


Recommended Posts

On 29/3/2021 at 11:58 ΠΜ, Μαρια 28 νέα μαμά είπε:

Γεια σας ! Είμαι νέα μαμά ! Το πρωί ενώ άλλαξα το μωρό μου και πήγα να πετάξω την πάνα το μωρο μου ,5 μηνών , γύρισε μπρούμυτα και έπεσε από το κρεβάτι. 
Ειμαι χάλια ψυχολογικά . Νιώθω ότι δεν είμαι ικανή μάνα. . Αφού τον πηρα αγκαλιά να τον ηρεμισω από το κλάμα κοίταξα το κεφαλάκι του αν έχει κάποια τραύματα ή μώλωπες . Δεν είχε τίποτα. Είδα και το σωματάκι του όλα οκ. Κοιταξα τα χέρια ,πόδια , μάτια , δάχτυλα και γενικά τις αισθήσεις του όλα οκ. Πρόσεξα πιο πολύ τις ανάσες και αυτές είναι εντάξει . 
Να μην λεω πολλά το μωρό αφού ήρθε στα φυσιολογικά του, χαρούμενο ευδιάθετο , κουνούσε χέρια πόδια , ξαναγύρισε μπρούμυτα και έπαιζε με το πάπλωμα τον πηρα αγκαλιά και μετά από 1 δευτερόλεπτο κοιμήθηκε .Εμετό δεν έχει κάνει ακόμη 

Θελω να μάθω τι πρέπει να προσέξω και αν πρέπει να πάω στον γιατρό . Τρέμω στην ιδέα ότι το μωρό μου μπορεί να έχει κάτι εσωτερικά .

Παρακαλώ βοηθήστε με !!!!!!

Σε τέτοιες εκτακτες περιπτώσεις πάντα θα παιρνεις τον παιδίατρο πρωτα, μην περιμένεις απαντήσεις από άγνωστους. 

Ο δικός μας παιδιατρος μου είχε πει ότι αν δεν χάσει τις αισθήσεις του την ώρα του πεσιματος τότε πιθανότατα δεν έχει κάτι. Πρόσθεσε οτι από εκεί και πέρα απλά για κάνα 3ωρο κοιτάς για υπνηλία, εμετούς, ζαλάδες. 

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 250
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...