Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts

ΔΕ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ.ΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΔΕΙΞΕ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥΠΟΔΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙΝ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΕΚΕΙ ΕΙΔΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΥΓΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΕΤΣΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ 1ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΚΑΝΩ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΙΟΝ Κ ΤΟΞΙΚΑ ΥΓΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙΟΥ ΤΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΒΙΟΨΙΑ ΕΛΕΓΑΝ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΙΤΙΔΑ Η ΑΛΛΗ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΓΙΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ..ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΗΝΑΣ Κ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

physcomum χωρίς σάλπιγγα δεν μπορείς να κάνεις παιδί φυσιολογικά παρά μόνο με εξωσωματική. Αυτό που λες δεν γίνεται.

Υπατια μου , απο ότι θυμάμαι η physcomum εχει σαλπιγγα απλά με συμφυσεις, οπότε γίνεται να μείνει έγκυος !!!!! Απλά λειτούργησαν όλα σωστά και έμεινε έγκυος !!!! Το πρόβλημα υπάρχει οταν υφίστανται και αλλα προβλήματα εκτός της σαλπιγγας, δηλαδή πρόβλημα και με το σπερμα όπως στη δική μου περίπτωση !!!

Link to comment
Share on other sites

physcomum χωρίς σάλπιγγα δεν μπορείς να κάνεις παιδί φυσιολογικά παρά μόνο με εξωσωματική. Αυτό που λες δεν γίνεται.

 

Oπως με πρόλαβε και το Αngelinaki μου είχε απομείνει μια σάλπιγγα αλλά λόγω του χειρουργείου είχε καταστεί μη λειτουργική.Παρ΄ολα αυτά ενώ προσπαθούσα και φυσιολογικά για εγκυμοσύνη,γιατί αρνούμουν να πιστέψω οτι πλέον δεν ήμουν γόνιμη, παράλληλα είχα 2 αποτυχημένες IVF,και μετά απο 2 χρόνια ξαφνικά η σάλπιγγα επαναλειτούργησε μη με ρωτάτε πως! Δεν με ενδιαφέρει να το ψάξω απλά το καταθέτω σαν γεγονός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό δεν είναι κάτι παράξενο. Απλά η σάλπιγγά σου ήταν δυσδιάβατη. Έχει ξαναγίνει πολλάκις. Όταν δεν υπάρχει σάλπιγγα όπως σε εμένα δε γίνεται με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι κάτι παράξενο. Απλά η σάλπιγγά σου ήταν δυσδιάβατη. Έχει ξαναγίνει πολλάκις. Όταν δεν υπάρχει σάλπιγγα όπως σε εμένα δε γίνεται με τίποτα.

Ασφαλώς, είναι ένα διαφορετικό ιατρικό δεδομένο.Απλά οταν για τον ένα ή τον άλλο λόγο οι γιατροί καταλήγουν στην εξωσωματική είτε έχουν είτε δεν έχουν σάλπιγγες οι γυναίκες αυτές,βρίσκονται σε παρόμοια θέση με παρόμοια ποσοστά επιτυχίας.

Είμαι σίγουρη οτι ολα θα λήξουν με επιτυχία και για σένα γιατί έχεις δυναμισμό και διερευνάς όλα τα ιατρικά στοιχεία που προκύπτουν.

Σου εύχομαι τα καλύτερα απο καρδιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Αύριο πάω για σπερματεγχυση, είχα τρία ωαρια απο την αριστερή ωοθηκη, δηλαδή απο την μεριά που λείπει η σαλπιγγα , γεγονός που μικραίνει τα ποσοστα επιτυχιας,θα το κάνω και ότι θέλει ας γίνει! Τώρα που μπήκα στο χορό θα χόρεψω, που λέει και η παροιμία. Και αν δεν πετύχει τον επομενο μηνα πάω για εξωσωματικη, το συζήτησα με το γιατρό και καταλήξαμε σε αυτο. ΤΕΛΟΣ !!!! Δεν μπορω άλλο!!!!

 

 

angelinaki δε μασ ειπεσ πετυχε η σπερματεγχυση?να παιρνουμε ελπιδεσ...ακουγοντασ κι ενα ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites

angelinaki δε μασ ειπεσ πετυχε η σπερματεγχυση?να παιρνουμε ελπιδεσ...ακουγοντασ κι ενα ευχαριστο

Δεν ξέρω αν πέτυχε η σπερματεγχυση γιατί λογικά Τετάρτη με Πέμπτη περιμένω περίοδο, αλλα για να πω την αλήθεια δεν ελπίζω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω αν πέτυχε η σπερματεγχυση γιατί λογικά Τετάρτη με Πέμπτη περιμένω περίοδο, αλλα για να πω την αλήθεια δεν ελπίζω....

 

NA ELPIZEIS DYSKOLO NA TO KANOYME ALLA XREIAZETAI O GIATROS MOY LEEI OTI H PSIXOLOGIA EINAI O MEGALYTEROS PARAGONTAS...SOY EYXOMAI TA KALYTERA MESA APO THN KARDIA MOY..

Link to comment
Share on other sites

Να ελπιζεις γλυκια μου και εγω με ενδομητριωση φουλ αμεσως εμεινα κ εκλεισα κ τον τριτο μηνα ηδη.το αγχος ειναι ανασταλτικος παραγοντας οποτε μην απελπιζεσαι προχωρα διπλα σε σωστο γιατρο καλη ψυχολογια κ μην τα παρατας

Link to comment
Share on other sites

Να ελπιζεις γλυκια μου και εγω με ενδομητριωση φουλ αμεσως εμεινα κ εκλεισα κ τον τριτο μηνα ηδη.το αγχος ειναι ανασταλτικος παραγοντας οποτε μην απελπιζεσαι προχωρα διπλα σε σωστο γιατρο καλη ψυχολογια κ μην τα παρατας

Ευχαριστώ για την εμψυχωση αλλα πραγματικά, δεν θέλω να μου γεννιούνται ελπίδες γιατι μετα απογοητεύομαι περισσότερο. Ήδη νιώθω τα συμπτωματα περιόδου ....δυστυχώς αύριο , μεθαύριο θα μου έρθει....

 

 

 

Εσύ guliettampak εκείνες έγκυος φυσιολογικα ή με εξωσωματικη.?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι απο μένα..χρειάζομαι την βοήθεια σας..έκανα σαλπιγγογραφια πριν λίγες μέρες..το πόρισμα...όλα καλά με τον τράχηλο,το σκιαστικο υγρο διαγράφει την κοιλότητα της μήτρας..περνά και διαγράφει φυσιολογικά αριστερή σαλπιγγα..ενώ δεξιά διαγράφετε μόνον τμήμα του...

ο γυναικολόγος μου επιστρέφει απο εξωτερικο την Δευτέρα..ο ακτινολόγος δεν ήταν και πολύ συζητησιμος..αν μπορεί κάποια να μου εξηγήσει..η δεξιά μου σάλπιγγα είναι κλειστή??δεν είχα ποτέ το παραμικρο προβλημα..ούτε εγχειρηστικα ποτε...τίποτα..ευχαριστώ πολύ.....

ααα..να προσθέσω πως στις ακτίνες φαίνεται πως πέρασε το υγρό και στην δεξιά σάλπιγγα αλλά δεν την γέμισε..όπως την αριστερή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια και Χρόνια Πολλά!!!!Καλή επιτυχία στις προσπάθειές μας.... Δεν έχουμε ξαναμιλήσει αλλά δεν είμαι καινούργια στο φόρουμ.Απλά έχω κόψει να μπαίνω τώρα πια μετά από απανωτές απογοητεύσεις!!!Τώρα όμως μόλις είδα το τοπικ σας και επειδή είμαι ομοπαθούσα με κάποιες εδώ πέρα θα ήθελα να ακούσω και τις δικές σας απόψεις!!!Λοιπόν είμαι στην ίδια φάση με την Angelinaki3!Μόνο που εμένα μου λείπει η δεξια σάλπιγγα...και τις περισσότερες φορές σαν από γκαντεμιά έχω ωάρια από δεξιά:mad::-xΈχω κάνει ήδη 2 σπερματεγχύσεις με τη δεύτερη να ήμουν πολύ αισιόδοξη γιατί όλα ήταν τέλεια και είχα 2 ωάρια από αριστερά...,αλλά και πάλι τζίφος!Τη Μ.Παρασκευή και ενώ ετοιμαζόμουν για χοριακή, μου ήρθε η σιχαμένη πάλι...Οπότε τώρα είμαι στα πατώματα πάλι!!

Και θα ήθελα να ρωτήσω την Angelinaki3 πόσο καιρό προσπαθείτε για μωράκι και τί αγωγή ακολουθείς...?Θα ξαναέκανες άλλη σπερματέγχυση?Εγώ σκέφτομαι να ξανακάνω άλλη μία αλλά τον επόμενο μήνα που λογικά θα έχω από αριστερά πάλι ωάριο!!

Ο γιατρός σας τι πιστεύει περί σαλπιγγών και ωοθηκών?Η κάθε ωοθήκη πάει πακέτο με τη δική της σάλπιγγα ή γίνεται η σάλπιγγα να τραβήξει το ωάριο από τη απέναντι ωοθήκη??Έχω ακούσει διάφορα περί του θέματος αλλά έχω εμπιστοσύνη στη γιατρό μου που μου λέει με σιγουριά οτι γίνεται το δεύτερο!!Κορίτσια σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου πρότεινα γυναικολόγο.Εγώ ήμουν τόσο φρικαρισμένη και είχα τοσα ψυχοσωματικά που δοκίμασα τα πάντα για να βγω απο τα αδιέξοδά μου(τις γυναικολογικές και μαιετικές μου σφαλιάρες) και είμαι και λειτουργός υγείας! Εκανα ομοιοπαθητική( και όταν λέω έκανα εννοώ 2 επισκέψεις σε μια ομοιοπαθητικό που με βοήθησε πάρα πολύ στο θέμα της ψυχολογίας, της θετικής σκέψης κλπ. Δεν συστήνω την ομοιοπαθητική γενικότερα απλά σου αναφέρω την δική εμπειρία καθώς εκείνη την περίοδο ημουνα για τρελλίατρο αλλά έκανα μια απόπειρα με ομοιπαθητικό που χρόνια μετά έμαθα οτι είχε ειδικευτεί και στην ψυχιατρική και ίσως γι'αυτό η κουβέντα μου μαζί της ήταν τόσο θεραπευτική.[/quote

 

 

Καλησπέρα physcomum!!!Πόσο δίκιο έχεις...Κρίμα που μένεις Θεσσαλονίκη και όχι Αθήνα να μου πρότεινες τον ομοιοπαθητικό σου!!!Είναι η σκέψη που τριβελίζει το μυαλό μου τον τελευταίο καιρό!!Να το γυρήσω στην ομοιοπαθητική μπάς και δω κάποιο αποτέλεσμα!!Θέλει λίγο ψάξιμο... Εσύ τι λές, να ψάξω για γυναικολόγο ομοιοπαθητικο ή δεν έχει σημασία??Θα ήθελα πολυ να δεις το μήνυμα μου και να απαντήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλο μήνα σε όλες μας!!!! Θέλω αυτο τον μήνα εγκυμοσυνες, βαλτε όλες τα δυνατά σας και εντείνετε τις προσπάθειες. Εγω όπως κάθε μήνα στις γόνιμες μερες είμαι μεσα στην αισιοδοξία !!!!! Τα δύσκολα θα έρθουν σε λίγες μερες οταν πάλι θα ψαχνω συμπτωματα περιόδου ή εγκυμοσυνης , το μόνιμο πρόβλημα μου!!!!

 

 

Αχχχ Angelinaki3 μου,έτσι ακριβώς περνάω και εγώ τους μήνες μου...Τις πρώτες 15 μέρες είμαι χαρούμενη και αισιόδοξη για το θετικό αποτέλεσμα και μετά τις υπόλοιπες 15 αρχίζει σταδιακά να πέφτει η ψυχολογία μου....μέχρι που έρχεται η περίοδος και την πρώτη ειδικά ημέρα κλαίω συνέχεια όπου βρεθώ και όπου σταθώ!!!Μακάρι να τελειώσουν όλα αυτά σύντομα και να έχουμε όλες να ανακοινώσουμε μια επιτυχυμένη εγκυμοσύνη με όποιο τρόπο και αν προσπαθεί η κάθε μια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου πρότεινα γυναικολόγο.Εγώ ήμουν τόσο φρικαρισμένη και είχα τοσα ψυχοσωματικά που δοκίμασα τα πάντα για να βγω απο τα αδιέξοδά μου(τις γυναικολογικές και μαιετικές μου σφαλιάρες) και είμαι και λειτουργός υγείας! Εκανα ομοιοπαθητική( και όταν λέω έκανα εννοώ 2 επισκέψεις σε μια ομοιοπαθητικό που με βοήθησε πάρα πολύ στο θέμα της ψυχολογίας, της θετικής σκέψης κλπ. Δεν συστήνω την ομοιοπαθητική γενικότερα απλά σου αναφέρω την δική εμπειρία καθώς εκείνη την περίοδο ημουνα για τρελλίατρο αλλά έκανα μια απόπειρα με ομοιπαθητικό που χρόνια μετά έμαθα οτι είχε ειδικευτεί και στην ψυχιατρική και ίσως γι'αυτό η κουβέντα μου μαζί της ήταν τόσο θεραπευτική.[/quote

 

 

Καλησπέρα physcomum!!!Πόσο δίκιο έχεις...Κρίμα που μένεις Θεσσαλονίκη και όχι Αθήνα να μου πρότεινες τον ομοιοπαθητικό σου!!!Είναι η σκέψη που τριβελίζει το μυαλό μου τον τελευταίο καιρό!!Να το γυρήσω στην ομοιοπαθητική μπάς και δω κάποιο αποτέλεσμα!!Θέλει λίγο ψάξιμο... Εσύ τι λές, να ψάξω για γυναικολόγο ομοιοπαθητικο ή δεν έχει σημασία??Θα ήθελα πολυ να δεις το μήνυμα μου και να απαντήσεις!!![/quote

 

καλή σου μέρα!Είμαι σίγουρη ότι οποιος προσπαθεί κερδίζει...

Σε οτι αφορά τα ερωτήματα σου θα έλεγα να δουλέψεις με τον γυναικολογο που σε ΕΜΠΝΕΕΙ και όχι απαραίτητα αυτον που διατυμπανίζει επιτυχίες. Ομοιοπαθητική εγώ έκανα ανεξάρτητα και νομίζω ήταν καλύτερα γιατί ήταν μια γιατρός άσχετη με την γυναικολογία οπότε δεν επικεντρωνόμασταν γύρω απο το θέμα εγκυμοσύνη συνεχώς, πράγμα το οποίο με βοηθούσε.Νομίζω οτι μπορείς και στην Αθήνα να βρεις κάποιον να μιλήσεις και να σε βοηθήσει αρκεί να είναι καλός και στην συζήτηση(να σε κάνει να λύνεσαι, να δακρύζεις και να φεύγεις ξαλαφρωμένη με την πίστη οτι μπορείς να πετύχεις τα πάντα) και να σου διαθέτει χρόνο.

Μπορεί ολα αυτά να είναι ανοησίες αλλά στην τελική ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.

Οτι άλλο θες είμαι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!Θα το ψαξω λίγο ακόμα διαδικτυακά και ίσως να βρεθεί και κάποια κοπέλα να μου προτείνει κάτι... Πάντως έχω απογοητευτεί πολύ και θα κάνω τα πάντα για να πετύχω το σκοπό μου μέχρι να φτάσω στην εσχάτη λύση της εξωσωματικής!!Εφόσον δεν διευκρινίζεται κάτι απόλυτο και σίγουρο για την υπογονιμότητά μου,θα ψάξω όλους τους τρόπους που μπορώ να προσπαθήσω για να τα καταφέρω όσο πιο φυσιολογικά γίνεται... Να είσαι καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!Θα το ψαξω λίγο ακόμα διαδικτυακά και ίσως να βρεθεί και κάποια κοπέλα να μου προτείνει κάτι... Πάντως έχω απογοητευτεί πολύ και θα κάνω τα πάντα για να πετύχω το σκοπό μου μέχρι να φτάσω στην εσχάτη λύση της εξωσωματικής!!Εφόσον δεν διευκρινίζεται κάτι απόλυτο και σίγουρο για την υπογονιμότητά μου,θα ψάξω όλους τους τρόπους που μπορώ να προσπαθήσω για να τα καταφέρω όσο πιο φυσιολογικά γίνεται... Να είσαι καλά!!!!

 

ΑΡΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΘ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΩΟΡΗΞΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ..ΗΤΑΝ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΗΝΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Κ ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ...ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΓΩΣΕ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ...ΕΤΣΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ 23 ΜΕ 24.. ΠΑΝΤΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ..

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΘ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΩΟΡΗΞΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ..ΗΤΑΝ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΗΝΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Κ ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ...ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΓΩΣΕ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ...ΕΤΣΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ 23 ΜΕ 24.. ΠΑΝΤΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ..

Καλή σου μέρα και είναι νωρίς να απογοητεύεσαι:wink:

Το μόνο που έχω να σου πω σαν συμβουλή παθούσας είναι να μην έρχεσαι αποκλειστικά σε επαφή την ημέρα που σου λένε.Αυτό μόνο αρνητικά θα λειτουργήσει.Εχεις μια ωραιότατη και λειτουργική σάλπιγγα.Θα μείνεις ωραιότατα εγκυος χωρίς τόσο προγραμματισμό που μόνο άγχος θα σε γεμίσει.Δεν καταλαβαίνω γιατί ο γιατρός σου πάγωσε:evil:

Η σύλληψη είναι ένα σκοτεινό μονοπάτι ακόμα στην μαιευτική αλλιώς όλες θα έμεναν εγκυες με την πρώτη εξωσωματική.Εχε εμπιστοσύνη στο σώμα σου και απολαυσε τις επαφές σου με τον άντρα σου.Trust me

Καλή, καλή επιτυχία:wink:

Link to comment
Share on other sites

FHYSCOMUM ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ..ΑΠΛΑ Ο ΓΑΙΤΡΟΣ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ...ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ..ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ.ΓΕΝΙΚΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ.. ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΡΕΞΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ..3 ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΝ ΚΑΙ ΗΔΗ ΝΙΩΘΩ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ή μάλλον καλημέρα!!!Πολύ δίκιο έχετε για τον προγραμματισμό.... στο τέλος θα φτάσουμε να χαλάσει η σχέση μας!!!Κι εγώ παιδεύομαι με τα ίδια και τα ίδια πολλούς μήνες τώρα.... Και γι'αυτό σκέφτομαι μετά και την επόμενη σπερματέγχυση να τα παρατήσω όλα...μπας και ηρεμήσουμε και το πιάσουμε έτσι!!!!Κι εμένα η γιατρός μου το ίδιο πιστευει!!!Απλά μάλλον είναι πιο δύσκολο από την αντίθετη πλευρά γιατί κάνει περισσσοτερο χρόνο να φτάσει και ίσως δεν το τραβήξει η σαλπιγγα...Τι να πώ...όλα ειναι πιθανά και απίθανα μαζί!!!Όπως λέει και η physcomum η σύλληψη είναι ένα σκοτεινό μονοπάτι.....και ένα θαύμα θα προσθέσω εγώ!!!!Καλό ξημέρωμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...