Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου κάτσει.Απλά δεν υπάρχει!!!

2,5 χρόνια δεν είναι τίποτα.Εμένα μου έκατσε μετά απο 4 χρόνια και σε μια στιγμή της ζωής μου που δεν ήταν η προτεραιότητά μου να μείνω έγκυος.

Που μένεις για να σου συστήσω κάτι που εμένα τουλάχιστον με βοήθησε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αθήνα μένω , εσύ απο ότι βλέπω μένεις Θεσσαλονίκη, ε??? Ξέρεις τι ,έχω πάψει να πιστεύω στους γιατρούς ΄΄ σωτήρες ΄΄ . Δηλαδή νομίζω όλοι θέλουν να παίρνουν τα λεφτά τους, και τίποτα άλλο!!!! Αλλα και να πούμε του στραβού το δίκαιο δεν φταίει και ο Ιατρος αν δεν μπορείς να συλλαβεις φυσιολογικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου πρότεινα γυναικολόγο.Εγώ ήμουν τόσο φρικαρισμένη και είχα τοσα ψυχοσωματικά που δοκίμασα τα πάντα για να βγω απο τα αδιέξοδά μου(τις γυναικολογικές και μαιετικές μου σφαλιάρες) και είμαι και λειτουργός υγείας! Εκανα ομοιοπαθητική( και όταν λέω έκανα εννοώ 2 επισκέψεις σε μια ομοιοπαθητικό που με βοήθησε πάρα πολύ στο θέμα της ψυχολογίας, της θετικής σκέψης κλπ. Δεν συστήνω την ομοιοπαθητική γενικότερα απλά σου αναφέρω την δική εμπειρία καθώς εκείνη την περίοδο ημουνα για τρελλίατρο αλλά έκανα μια απόπειρα με ομοιπαθητικό που χρόνια μετά έμαθα οτι είχε ειδικευτεί και στην ψυχιατρική και ίσως γι'αυτό η κουβέντα μου μαζί της ήταν τόσο θεραπευτική.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Απο βδομάδα ξανα πάω για σπερματεγχυση . Άντε να δούμε αν θα είμαι τυχερή αυτή τη φορά..... :-) Θέλω να ελπίζω ότι κάποτε θα ειναι και για μένα η τύχη με το μέρος μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακάρι mammy !!!!!!!μακάρι!!!! Μακάρι!'!!! Το θέλω τόσο πολυ... Ελπίζω να εισακουστουν οι προσευχές μου! Ευχομαι και σε όλες τις κοπελεσ πουπροσπαθουν για μωρό, να τα καταφέρουν σύντομα .

Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia molis exo ginei kai egw Melos se auto to iperoxo side.. Me tin Sira mou na sas pw Kai egw to diko mou provlima... Edw Kai arketous mines prospathoume na kanoume paidaki me kanena omws apotelesma Kai apofasisame na kanoume analysi spermatos Kai to apotelesma den Itan to kalitero Kai apofasisame na proxorisoume stin spermatenxisi. Tin exo kanei tin perasmeni evdomada Kai anipomono na perasoun oi meres na doume to exei ginei :(((((( den aisthanoume katholou aisiodoxa omos

pfuIp3.png

 

ewZtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Chris 1986, Άντε μπορεί να τα έχεις καταφέρει να μείνεις έγκυος , μην ανησυχείς. Εγω έκανα σπερματεγχυση το προηγούμενο μήνα,για πρώτη φορά, και αυτο το μήνα πάω για δεύτερη φορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ αυτό ελπίζω... Όχι νομιζω δεν έχω κατα λάθος έχω γράψει σε αυτο το θέμα αλλα νομίζω θα πρέπει να κάνω και το σαλπιγκογραφημα γιατι έχω κάνει πριν 10 μέρες σπερματεγχυση και έκανα τεστ σήμερα και βγήκε αρνητικο και είμαι χάλια:(((

pfuIp3.png

 

ewZtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Chris , καταρχήν ειναι πολυ νωρίς για το τεστ που έχεις κανει , γι αυτο μην απογοητευεσαι. Αυτο τον μήνα κορίτσια έχω ανάγκη να ακούω μόνο ευχάριστες ειδήσεις , δεν αντέχω αλλα προβλήματα , αλήθεια σας λέω ! Θέλω να ακούσω για μια εγκυμοσυνη, εύχομαι κάποια να μας την ανακοινώσει σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού την Τετάρτη περιμένω περίοδο εγω πιστεύω αν είμουν θα το έδειχνε .... Έχεις δικαιο πόσα προβλήματα πια άντε ελπίζω να ακούσουμε πολλές εγκυμοσύνης good luck σε όλες μας!!!!

pfuIp3.png

 

ewZtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλο μήνα σε όλες μας!!!! Θέλω αυτο τον μήνα εγκυμοσυνες, βαλτε όλες τα δυνατά σας και εντείνετε τις προσπάθειες. Εγω όπως κάθε μήνα στις γόνιμες μερες είμαι μεσα στην αισιοδοξία !!!!! Τα δύσκολα θα έρθουν σε λίγες μερες οταν πάλι θα ψαχνω συμπτωματα περιόδου ή εγκυμοσυνης , το μόνιμο πρόβλημα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν είσαι η μόνη Αggelinaki. Και εγώ στην αρχή του κύκλου είμαι μεσ'την καλή χαρά και την αισιοδοξία, ενώ όταν πλησιάζει το τέλος φοράω πλερέζα....χαχαχα. Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν, με όποιον τρόπο κι'αν προσπαθούν να γίνουν μάνες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

margi αποκλείεται να μην σου συμβεί κατι καλό.Εγώ έκανα 2 παιδιά χωρίς καμία σαλπιγγα λειτουργική και χωρίς εξωσωματική(εκανα IVF αλλά αποτυχημένες)

Αφού τα κατάφερα εγώ σίγουρα θα τα καταφέρεις κι εσύ!

Η σκέψη μου μαζί σου

ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΜΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΑΘΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΙΔΗ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 7 ΕΤΩΝ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα διαβαζω το σαιτ εδω και ενα μιση χρονο που προσπαθω ματαια να γινω μανουλα.μετα απο σαλπιγγογραφια φλεγμονεσ πολυποδα αφαιρεθηκε και η μαι σαλπιγγα πριν 2 μηνεσ.τωρα στην αναμονη...ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καμια που εμεινε εγκυοσ με μια σαλπιγγα γιατι εγω απογοητευτικα...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα διαβαζω το σαιτ εδω και ενα μιση χρονο που προσπαθω ματαια να γινω μανουλα.μετα απο σαλπιγγογραφια φλεγμονεσ πολυποδα αφαιρεθηκε και η μαι σαλπιγγα πριν 2 μηνεσ.τωρα στην αναμονη...ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καμια που εμεινε εγκυοσ με μια σαλπιγγα γιατι εγω απογοητευτικα...[/quote

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΕΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΣΕ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 7 ΕΤΩΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΚΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ:P

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.τουλαχιστον εχεισ ενα παιδακι και αυτο ειναι ευτυχια .εγω δεν εχω μεινει ποτε εγκυοσ να ξερω τουλαχιστον οτι μπορω...σε ενα χρονο 3 επεμβασεισ ποση αλλη ταλαιπωρια..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση τουλχιστον εχεισ ενα παιδακι και ειναι ευτυχια.εγω δεν εχω μεινει ποτε εγκυοσ να ξερω τουλαχιστον οτι μπορω...σε ενα χρονο 3 επεμβασεισ ποση αλλα ταλαιπωρια...

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα γιατί αισθανόμουν άσχημα που ειδικά σε σας που σας πονάω πολύ, γιατί πέρασα τα ίδια και γμωρίζω πώς είναι να περνάς από εξωμήτριο και να χάνεις παιδί και σάλπιγγα, χρωστούσα μία εξήγηση.

Για μένα τα νέα δεν είναι ευχάριστα. Φαίνεται μεγάλο διάφραγμα στη μέση της μήτρας. Επειδή όμως υπάρχει πιθανότητα να έχει περάσει "σκιά" στην μαγνητική, γιατί μόνο σε μία πλάκα φαίνεται το διάφραγμα, ο γιατρός προτείνει διαγνωστική υστεροσκόπηση. Οπως όμως τον άκουσα, δεν μου δίνει πολλές ελπίδες.....Αν γίνει αφαίρεση, μετά από 6 μήνες εξωσωματική. Σιγά, αν κάνω επέμβαση και δώσω όλα τα λεφτά εκεί, πού να βρω μετά για εξωσωμ;;; Μου προτεινε βέβαια αν θέλω να κάνουμε την εξωσωματική και έτσι, αλλά να είμαι προετοιμασμένη για όλα......

Τεσπα.....Σας ευχομαι καλή επιτυχία σε όλες σας τις προσπάθειες. Εγώ δεν θα ξαναμπώ στο φόρουμ.....Οπως φαίνεται με επηρεάζει αρνητικά. Το γεγονός ότι βρήκα γιατρό από άτομα εδώ μέσα και τα εμπιστεύτηκα χωρίς να τα ξέρω, με κάνει να νιώθω ηλίθια, ειδικά τώρα που αποδεικνύεται πως ο γιατρός ήταν "μούφα" για μένα ( για αυτές ίσως ήταν ο καλύτερος).....Οπως και να έχει λειτούργησα λάθος και αυτό με ενοχλεί βαθύτατα. Μέχρι και ο άντρας μου μού την είπε σήμερα...."σου είπαν δηλαδή δυο τρεις εκεί μέσα πως είναι καλός και συ τις πίστεψες;;" Ξέρετε πώς ένιωσα;;;Ηλίθια, άβουλη, ξεροκέφαλη......Με 3000 ευρώ που έδωσα εκεί θα κατέβαινα Αθήνα και θα πήγαινα στον Μαστρομηνα ή τον Παράσχο, ρε γμτ! Πώς γελάστηκα έτσι; Πώς η ανάγκη για παιδί θόλωσε τόσο την κριση μου και την λογική μου, πείτε μου;;

Θέλω λοιπόν από εδώ και στο εξής που στα ήδη υπάρχοντα προβλήματά μου προστίθενται κι άλλα, να λειτουργήσω ανεξάρτητα και ελεύθερα. Να πάρω αποφάσεις με τον άντρα μου και μόνο χωρίς να ρωτάω πράγματα δεξιά και αριστερά σε φόρουμ και σε άτομα που δεν τα γνωρίζεις.....

Πέρασα δυομισι χρόνια εδώ μέσα. Κορίτσια, δεν έγραψα ευχαριστα νέα ούτε μία φορά....Θα ξαναμπώ κάποια στιγμή για να σας ανακοινώσω ευχάριστα. Ευχομαι να μην καθυστερήσω πολύ.....

__________________

 

margi mou eixe kairo na akouso nea sou kai mphka na se psaxo!!!eimai apo thn group klomifainh!!!kalh epituxia apo edo kai mpros...sou euxomai ola na pane kateuxhn gia sena!kai panta na thymasai oti tis apofaseis mas tis pernoume sumfona me tis plhrofories pou exoume ekeinh thn dedomenh stigmh! mhn metanioneis gia oti apofash kai an phres...skepsou oti siga siga xetyligete to kouvari.....kalh epituxia!:-)

ZTVZp2.png

VP8fp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση τουλχιστον εχεισ ενα παιδακι και ειναι ευτυχια.εγω δεν εχω μεινει ποτε εγκυοσ να ξερω τουλαχιστον οτι μπορω...σε ενα χρονο 3 επεμβασεισ ποση αλλα ταλαιπωρια...

καλησπέρα deni! Ειμαστε σε παρόμοια φάση και μάλλον στην ίδια ηλικία (29). Ούτε εγώ έχω μείνει ποτέ έγκυος και προσπαθώ ένα χρόνο και κάτι μήνες. Δεν ξέρω απο τι σου προκλήθηκε η φλεγμονή αλλά εγώ έχω πρόβλημα με ένα μικρόβιο (χλαμύδια) το οποίο δεν λέει να φύγει και επίσης δεν ξέρω και πόσο καιρό το έχω. Αnyway, ξέρω πολύ καλά πως είναι να προσπαθείς τόσο καιρό και να μην καταφέρνεις τίποτα. Και εγώ έχω απελπιστεί , και δυστυχώς όσο πιο πολλά διαβάζω, τόσο περισσότερο απογοητεύομαι, γιατί απ'ότι καταλαβαίνω τελικά είναι πολύ δύσκολο ακόμα και στους γιατρούς να εντοπίσουν τα ακριβή αίτια της υπογονιμότητας.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ LEXI ΕΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΙΤΙΔΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΙΤΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΗΣΕ.ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΜΟΝΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΙΣΙΟΔΟΞΕΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ.. ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΛΛΑ ...ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Αύριο πάω για σπερματεγχυση, είχα τρία ωαρια απο την αριστερή ωοθηκη, δηλαδή απο την μεριά που λείπει η σαλπιγγα , γεγονός που μικραίνει τα ποσοστα επιτυχιας,θα το κάνω και ότι θέλει ας γίνει! Τώρα που μπήκα στο χορό θα χόρεψω, που λέει και η παροιμία. Και αν δεν πετύχει τον επομενο μηνα πάω για εξωσωματικη, το συζήτησα με το γιατρό και καταλήξαμε σε αυτο. ΤΕΛΟΣ !!!! Δεν μπορω άλλο!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ LEXI ΕΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΙΤΙΔΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΙΤΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΗΣΕ.ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΜΟΝΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΙΣΙΟΔΟΞΕΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ.. ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΛΛΑ ...ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΙΤΙΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ? ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΕΔΕΙΞΕ ΔΗΛΑΔΗ? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ? ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΒΟΥΛΩΜΕΝΕΣ ΛΟΓΩ ΣΥΜΦΥΣΕΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΛΑΒΩ ΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΡΟ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΕΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 7 ΕΤΩΝ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...