Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts

Margi μου,με συγκινούν πολύ τα λόγια σου, με κάνεις και δακρύζω...

Όταν είχα ανοίξει τότε αυτό το θέμα ήμουν σε μία απελπισία, έβλεπα το κενό... Ήθελα κι εγώ κάπου να πιαστώ!!! Άρχισα λοιπόν να ψάχνομαι και να διαβάζω!!!Όταν έγινε για μένα το θαυματάκι θα ήταν άδικο να ξεχάσω το παρελθόν μου!!!Θέλω πολύ να βοηθήσω κοπέλες που ένιωσαν τον ίδιο πόνο με μένα και βέβαια θέλω να νιώσουν την ίδια χαρά που νιώθω εγώ τώρα!!!!

Μπορεί να μη σας ξέρω, αλλά σας αγαπώ και σας νοιάζομαι όλες μία-μία γιατί όποιος δεν έχει περάσει αυτόν τον εφιάλτη δεν μπορεί να καταλάβει τι πόνος στην καρδιά και στο σώμα είναι!!!!Είμαι σίγουρη ότι αυτό το τόπικ είναι γούρικο και όλες θα γίνουμε μανούλες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μακάρι, Εβη μου, να τα καταφέρουμε όλες μας. Δε με νοιάζει το πότε θα μείνω έγκυος, απλά εκείνο που με ενδιαφέρει είναι, όταν μείνω, να πάνε όλα καλά. Αρχισα σιγα - σιγά να εξοικειώνεται και με την ιδέα της εξωσωματικής. Ανυπομονώ να κάνω την υστεροσκόπηση να δω αν είναι όλα καλά και τον άλλο μήνα θα κανονίσω να είμαι Γιάννενα τη δευτερη μέρα της περιόδου να κάνω το pcr. Τελικά όλα θέλουν το χρόνο τους. Πριν από λίγο καιρό, όταν ο γιατρός είχε πει να κάνω προληπτικά την υστεροσκόπηση, γύρισα σπίτι κι έκλαιγα. Και δεν την έκανα από αντίδραση. Εκλαιγα με μα'υρο δάκρυ. Τώρα πλέον είμαι έτοιμη.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι όταν είσαι έτοιμη για όλα, τότε το όνειρο είναι πολύ καλά!!!!!!!!!!Έτσι είχα ξυπνήσει κι εγώ μια μέρα και είπα "θα το ψάξω,θα μείνω έγκυος" μπορεί να έχασα χρόνο, χρήματα, να στεναχωρήθηκα, αλλά τώρα που βλέπω το αγγελούδι μου δε με νοιάζει τίποτα!!!Θα πάνε όλα καλά!!!Θα το δεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και από μένα..είμαι κι εγώ μια από τις "τυχερές μεσ την ατυχία μου" όπως μου είπε ο γιατρός που με χειρούργησε λόγω εξωμητρίου και αφαίρεση δεξιάς σάλπιγγας στα τέλη Ιουλίου...

Αφήσαμε 2 μήνες να περάσουν και μετά βουρ πάλι στον πατσά!!! αλλά τίποτα ακόμα. κατά τον Ωκτ -Νοε ανακαλύψαμε και μια κύστη κόντα στα 4 εκατ. στην δεξιά οωθήκη πράγμα που σήμαινε ότι με βάση εξετάσεων έπρεπε να ακολουθηθεί ορμονοθεραπεία.... μέχρι να βγούν οι εξετάσεις (άργησαν ευτυχώς) πήγαμε στο γιατρό να ξεκινήσω θεραπεία και η κύστη είχε φύγει (ευτυχώς και παλι) ήμουν και κοντά σε οωρηξία οπότε υπολογίσαμε ακριβώς με το γιατρό τις μέρες και ενώ ήμασταν αισιόδοξοι οτι τα Χριστούγεννα θα έχουμε ευχάριστα...τζίφος...έχω απελπιστεί νομίζω οτι δε μπορώ να κάνω παιδιά και το σκέφτομαι όλη τη μέρα...περιμένω να αδιαθετήσω 16 Ιαν και όταν τελειώσει η περίοδος θα πάω στο γιατρό να του πω να κάνουμε κάτι πχ σαλπιγγογραφία. Τι άλλες εξετάσεις θα μπορούσα να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην απογοητεύεστε.

Διαβάστε την περίπτωση τη δική μου και θα δείτε ότι όλα θα πάνε μια χαρά.

5 χρόνια πριν κάνω το πρώτο μου παιδί είχα εξωμήτριο κύηση και αφαίρεσα τη δεξιά σάλπιγγα. Υπόψιν ότι εκείνη την εποχή ήμουν στην αρχή της σχέσης μου με τον άντρα μου και είχα και τη μαμά μου με καρκίνο. Την ημέρα που ήταν να βγω από το νοσοκομείο, ρώτησα το γιατρό μου τι κάνουμε από εδώ και πέρα.

Μου λέει μόλις αποφασίσεις να κάνεις παιδί, θα προσπαθήσεις 2 χρόνια κι αν δεν μείνεις έγκυος, θα αρχίσεις να ψάχνεσαι κι εσύ κι ο άντρας σου.

Επειδή όπως σας προείπα είχα τα προβλήματα υγείας και το θάνατο της μαμάς μου, ούτε καν το σκεφτόμουν για παιδί.

Μετά από 5 χρόνια παντρεύτηκα και ήταν η πρώτη μου προσπάθεια για παιδί, γιατί δεν σας το κρύβω είχα το άγχος αν θα μείνω έγκυος και το είχα συζητήσει με τον άντρα μου. Νοέμβριο παντρεύτηκα, Δεκέμβριο έμεινα έγκυος. Όλα πήγαν μια χαρά. Και μάλιστα δεν ήμουν υπόδειγμα εγκυμονούσας και δουλειές έκανα, και μπάνιο στη θάλασσα και κάπνιζα. Παρόλα αυτά δόξα τω θεώ όλα πήγαν μια χαρά κι έχω ένα λεβέντη 13,5 χρονών.

Μετά την πρώτη εγκυμοσύνη πρόσεχα δεν ήξερα αν θέλω 2ο παιδί κι όμως έτυχε χωρίς ούτε να το επιδιώξω, ούτε να το αποφύγω. Η κούκλα μου είναι τώρα 10,5 χρονών.

Μην έχετε άγχος και θα δείτε όλα θα πάνε μια χαρά. Και το σπουδαιότερο προσπαθείστε να μην πάρετε ορμόνες, αν δεν συντρέχει σοβαρός λόγος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας και από μένα..είμαι κι εγώ μια από τις "τυχερές μεσ την ατυχία μου" όπως μου είπε ο γιατρός που με χειρούργησε λόγω εξωμητρίου και αφαίρεση δεξιάς σάλπιγγας στα τέλη Ιουλίου...

Αφήσαμε 2 μήνες να περάσουν και μετά βουρ πάλι στον πατσά!!! αλλά τίποτα ακόμα. κατά τον Ωκτ -Νοε ανακαλύψαμε και μια κύστη κόντα στα 4 εκατ. στην δεξιά οωθήκη πράγμα που σήμαινε ότι με βάση εξετάσεων έπρεπε να ακολουθηθεί ορμονοθεραπεία.... μέχρι να βγούν οι εξετάσεις (άργησαν ευτυχώς) πήγαμε στο γιατρό να ξεκινήσω θεραπεία και η κύστη είχε φύγει (ευτυχώς και παλι) ήμουν και κοντά σε οωρηξία οπότε υπολογίσαμε ακριβώς με το γιατρό τις μέρες και ενώ ήμασταν αισιόδοξοι οτι τα Χριστούγεννα θα έχουμε ευχάριστα...τζίφος...έχω απελπιστεί νομίζω οτι δε μπορώ να κάνω παιδιά και το σκέφτομαι όλη τη μέρα...περιμένω να αδιαθετήσω 16 Ιαν και όταν τελειώσει η περίοδος θα πάω στο γιατρό να του πω να κάνουμε κάτι πχ σαλπιγγογραφία. Τι άλλες εξετάσεις θα μπορούσα να κάνω?

Μην αγχώνεσαι! Πιστεύω πως είναι ακόμη νωρίς για άγχος, αν και σε καταλαβαίνω απόλυτα, καθώς κι εγώ πέρισυ, όταν μετά το εξωμήτριο, έκανα την πρώτη προσπάθεια για παιδί, κόντεψα να πεθάνω όταν μου ήρθε η περίοδος. Τώρα πια μετά από 15 μήνες ακαρπων προσπαθειών δεν αγχώνομαι πια. Ας έρθει όποτε θέλει. Δε σημαίνει ότι θα προσπαθήσεις κι εσύ τόσο καιρό. Μην πανικοβληθείς τώρα, εντάξει; Πολλά κορίτσια τα κατάφεραν σχεδόν αμέσως. Να μετρήσεις 6 μήνες προσπαθειών και μετά να κάνεις σαλπιγγογραφία. Επίσης καλό είναι να γίνει και σπερμοδιάγραμμα, γιατί το ότι έμεινες έγκυος δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Εμάς μας έλεγαν να μην το κάνουμε και , όταν τελικα έπεισα τον άντρα μου να το κάνει, δεν πήραμε και τα καλύτερα αποτελέσματα. Θα μπορούσαμε να είχαμε ξεκινήσει πιο νωρίς τη θεραπεία για την βελτίωση του σπέρματος ( ίσως και γιαυτό να μην έμεινα έγκυος τόσο καιρό εγώ!). Συνέχισε χωρίς άγχος και θα τα καταφέρεις:-D

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Ο Κοραντζής ξέρω ότι κάνει τα πάντα!!!Είναι πάρα πολύ προσεκτικός στη δουλειά του!!!

Μαρία μου, εγώ έχω ανοίξει αυτό το τόπικ, τότε με αγωνία αν θα γίνω μάνα, τώρα έχω το μωράκι μου στην αγκαλιά μου!!!Δες από την αρχή το συγκεκριμένο τόπικ, έχω γράψει τα πάντα για μένα!!!φιλάκια πολλά και περιμένω τα νέα σου!!

καλήσπέρα κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας,να χαίρεσαι το μωράκι σου και να το δείς όπως επιθυμείς, μου λείψατε τόσες μέρες χθές γύρισα, είχε πολύ τρέχιμο για να οργανώσω όλες αυτές τις εξετάσεις που μου είπε να κάνω, είναι πολύ μεθοδικός και το ψάχνει.Βέβαια τα χρήματα που χρειάζονται είναι πάρα πολλά και έχω ανχωθεί λίγο αλλά είμαι αισιόδοξει ότι όλλα θα πάνε καλά, έκανα αρχικά κάποιες αιματολογικές και έχω κλείσει και κάποια ραντεβού για αρχές φλεβάρη,αυτες που είναι πολύ ακριβές είναι οι εξετάσεις θρομβοφιλίας.Μακάρι να πάνε όλα καλά και ας δώσω όσα χρήματα και εαν χρειαστεί.:-D

Link to comment
Share on other sites

Μαρία, όντως αυτό το οικονομικό μας έχει λυγίσει όλους μας! Δεν μπορείς να δικαιολογήσεις κάτι με το βιβλιάριό σου; Το καλό είναι ότι θα μπεις σε μία σειρά κι είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά!

Να κάνω μία ερώτηση, αν ξέρετε μου απαντάτε.

Μου έλεγε μία κοπέλα από το Πάρεντς γιατί δεν παίρνω ορμόνες να κάνω ωορρηξία και από τις δύο πλευρές για να έχω πιο πολλές πιθανότητες. Εσας σας έχει προτείνει κάτι τέτοιο ο γιατρός; Εμένα ποτέ κανείς. Το σκέφτομαι όμως και καταλήγω ότι δεν υπάρχει λόγος να το κάνω αυτό, αφού ούτως ή άλλως ένα δεν είναι το ωάριο που απελευθερωνέται κάθε φορά; Το πιο ώριμο και το μεγαλύτερο; Επομένως δεν υπάρχει λόγος ορμονών, έτσι δεν είναι; Αφού πάλι, όσα και να κάνω ένα θα "σπάσει" και θα πέσει στη σάλπιγγα (ή τη δεξιά ή την αριστερή). Εβη, εσύ που τα ξέρεις, εχω δίκιο ή να το ρωτήσω και να επιμείνω να το κάνω από τον άλλο μήνα;

Φιλιά!!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Μαρία, όντως αυτό το οικονομικό μας έχει λυγίσει όλους μας! Δεν μπορείς να δικαιολογήσεις κάτι με το βιβλιάριό σου; Το καλό είναι ότι θα μπεις σε μία σειρά κι είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά!

Να κάνω μία ερώτηση, αν ξέρετε μου απαντάτε.

Μου έλεγε μία κοπέλα από το Πάρεντς γιατί δεν παίρνω ορμόνες να κάνω ωορρηξία και από τις δύο πλευρές για να έχω πιο πολλές πιθανότητες. Εσας σας έχει προτείνει κάτι τέτοιο ο γιατρός; Εμένα ποτέ κανείς. Το σκέφτομαι όμως και καταλήγω ότι δεν υπάρχει λόγος να το κάνω αυτό, αφού ούτως ή άλλως ένα δεν είναι το ωάριο που απελευθερωνέται κάθε φορά; Το πιο ώριμο και το μεγαλύτερο; Επομένως δεν υπάρχει λόγος ορμονών, έτσι δεν είναι; Αφού πάλι, όσα και να κάνω ένα θα "σπάσει" και θα πέσει στη σάλπιγγα (ή τη δεξιά ή την αριστερή). Εβη, εσύ που τα ξέρεις, εχω δίκιο ή να το ρωτήσω και να επιμείνω να το κάνω από τον άλλο μήνα;

Φιλιά!!!

 

margi μου, γειά σου

Αυτό που λες με τις ορμόνες το είχαμε συζητήσει με το γυναικολόγο μου αλλά αυτός εννοούσε για ζευγάρια που θέλουν να κάνουν δίδυμα...δεν γνωρίζω αν είναι το ίδιο με αυτό που λες... δε χάνεις να τον ρωτήσεις πάντως...

 

έχεις κάνει σαλπιγγογραφία? πόναει? δεν έχω διαβάσει όλο το ποστ γιατί είναι αρκετά μεγάλο (σορυ),

έχεις πολύ υπομονή πάντως και μπράβο σου , ο "επειμένων νικά" λέει και η παροιμία...ώρες ώρες όμως εμένα με παίρνει πολύ από κάτω και νομίζω οτι όλες οι προσπάθειες μας πέφτουν στο κενό και ότι δεν υπάρχει λόγος να προσπαθούμε γιατί αγχωνόμαστε ακόμα περισσότερο...πως μπορεί κάποιος σε αυτή τη θέση όμως να αποβάλει το άγχος????

φαντάζομαι θα τα έχεις σκεφτεί και εσύ όλα αυτά όπως και οι περισσότερες από δω μέσα και να ζητήσω συγνώμη αν άθελα μου έξυσα πληγές αλλά κι εγώ δεν έχω που να τα πω...αλλά και να πω κάτι νομίζω οτι δε με καταλαβαίνουν γιατί η τρισάθλια και ελεείνη απάντηση τους είναι "έλα μωρέ μικρή είσαι ακόμα...." την έχουν κάνει καραμέλα πλέον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ τσαντίζομαι πολύ όταν μου λένε " έλα μωρέ, όλα θα πάνε καλά!" Τι να πεις...Αν δεν έχεις περάσει κάτι, δεν το καταλαβαίνεις. Μην ανησυχείς δεν έξυσες πληγές! Εχω πλέον αποδεχτει την κατάσταση. Πολλές φορές βέβαια ακόμη και τώρα με πιάνουν τα κλάμματα το βράδυ, αλλά όλα μες στο πρόγραμμα είναι. Εχω κάνει σαλπιγγογραφία και δεν πόνεσα καθόλου. Μην την φοβάσαι. Θα αισθανθείς έναν οξύ πόνο για πολύ λίγο και μετά θα πάς για καφε. Ετσι έακαν εγώ. Πήγα να κεράσω τον άντρα μου για τα αποτελέσματα και θυμάμαι που έκείνη τη μέρα σκεφτόμασταν τι όνομα θα δίναμε στο παιδί μας. Από τότε πέρασε σχεδόν ένας χρόνος.....Τέλος πάντων. Τα καλά πράγματα αργούν να γίνουν στη ζωή μου. Πάντα όταν ήθελα κάτι πολύ, το αποκτούσα με μεγάλη δυσκολία, αλλά ερχόταν το καλύτερο πάντα!!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τσαντίζομαι πολύ όταν μου λένε " έλα μωρέ, όλα θα πάνε καλά!" Τι να πεις...Αν δεν έχεις περάσει κάτι, δεν το καταλαβαίνεις. Μην ανησυχείς δεν έξυσες πληγές! Εχω πλέον αποδεχτει την κατάσταση. Πολλές φορές βέβαια ακόμη και τώρα με πιάνουν τα κλάμματα το βράδυ, αλλά όλα μες στο πρόγραμμα είναι. Εχω κάνει σαλπιγγογραφία και δεν πόνεσα καθόλου. Μην την φοβάσαι. Θα αισθανθείς έναν οξύ πόνο για πολύ λίγο και μετά θα πάς για καφε. Ετσι έακαν εγώ. Πήγα να κεράσω τον άντρα μου για τα αποτελέσματα και θυμάμαι που έκείνη τη μέρα σκεφτόμασταν τι όνομα θα δίναμε στο παιδί μας. Από τότε πέρασε σχεδόν ένας χρόνος.....Τέλος πάντων. Τα καλά πράγματα αργούν να γίνουν στη ζωή μου. Πάντα όταν ήθελα κάτι πολύ, το αποκτούσα με μεγάλη δυσκολία, αλλά ερχόταν το καλύτερο πάντα!!!

Δίκιο έχεις, το οικονομίκο είναι το τελευταίο αρκεί να έχουμε θετικά αποτελέσματα, σίγουρα θα μπώ σε μια σειρά και επιτέλους να μου πούνε τι συμβένει και δεν μπορώ να μείνω έγκυος.Κάνε υπομονή και να σκέφτεσαι θέτικα ποτέ να μην απογοητεύεσαι και εγώ έχω κάνει σαλπιγγογραφία δεν πονάει, αυτό που πόναει ειναι ότι δεν υπάρχουν γύρω μας ανθρώποι που να καταλαβαίνουν τον πόνο σου,το ίδιο και έγω καθετί που θέλω το αποκτώ με μεγάλη δυσκολία όμως είναι το καλύτερο.εγώ έπερνα το σεπραφαρ κάθε τρίτη μέρα της περιόδου για πέντε ημέρες είναι για να ωριμάζουν περισσότερα ωάρια και να έχεις περισσότερες πιθανότητες.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πεις!! Αθλια ταμεία...Να σου πω...Ρώτα στο ίκα μήπως και σου δικαιολογούν κάτι από την εξέταση που θα κάνεις έξω για την θρομβοφιλία. Ν απας και να ρωτήσεις καταρχήν αν γίνεται εκεί. Αν δεν γίνεται, μπορεί να σου δικαιολογούν κάποια χρήματα. Αν γίνεται εκεί, πες ότι αναγκάστηκες να την κάνεις έξω γιατί ήταν κάτι επείγον και δεν προλάβαινες να περιμένεις να κλέινεις ραντεβού και να μπαίνεις σε αναμονή. Δεν ξέρεις καμιά φορα! Εμείς το καλοκαίρι είχαμε παέι σε εξωτερικό ουρολόγο για το σπερμοδιάγραμμα και μας έγραψε καρνιτίνη που κόστιζε 136ευρώ! Λέει να την γράψετε σε έναν γιατρό στο ίκα. Τι ταλαιπωρία πέρασα! Να πηγαίνω στους ουρολόγους του ικα να μην θέλει κανείς να την γ΄ραψει. Ασε που με έβριζαν πως τολμάμε και τους πάμε φάρμακα από άλλους! Με τα πολλά κι αφού είχαν περάσει πολλές μέρες λέω " θα τα αγοράσω.Δεν παρακαλάω κανέναν". Πάω σε ένα φαρμακείο και ο φαρμακοποιός μου είπε να πάω με την απόδειξη πληρωμής των φαρμάκων στο ίκα και με την συνταγή του εξ.γιατρού και θα πάρω πίσω το 75%! Δεν το πολυπίστεψα αλλά λέω δεν έχω να χάσω και τίποτα. Το έκανα και πήρα πίσω μετά από 15 μέρες τα 104ευρώ!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τερίνα, δύσκολη η περιπτωσή σου. Συζήτησέ το καλύτερα με το γιατρό σου. Θα σε κατευθύνει εκείνος. Μπορεί να χρειαστεί να κάνεις εξωσωματική. Μην στενοχωριέσαι όμως. Πολλά κορίτσια τα κατάφεραν με την εξωσωματική και τώρα έχουν παιδάκια!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Terina μου, αν δεν έχεις διαβατές σάλπιγγες η μόνη λύση είναι η εξωσωματική...

Margi μου, είχα εξετάσει και την περίπτωση των ορμονών. Κοίταξε η γνώμη είναι ότι δεν αξίζει τον κόπο. Αν είναι να πάρεις ορμόνες κάνε κατευθείαν και εξωσωματική, για να αποφύγεις νέο εξωμήτριο. Επίσης κάτι που δεν το γνωρίζουν πολλοί, όταν παίρνεις τέτοιου είδους ορμόνες τα ωαριάκια μεγαλώνουν λίγο, επομένως μία γυναίκα που φοβάται για εξωμήτριο, το ποσοστό να πάθει νέο είναι ακόμα μεγαλύτερο γιατί ενδεχομένως να μεγαλώσει το ωάριο που θα περάσει τη σάλπιγγα και να μη χωράει να περάσει και αν μείνει εκεί...Επομένως ή φυσικά με το ωάριό σου όταν πετύχεις την "καλή" σάλπιγγα ή εξωσωματική...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ! ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ SITE...! ΠΟΛΥ ΦΡΕΣΚΙΑ ΔΗΛ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ;; ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΤΕΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ, ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;;;:confused:

 

 

Τερίνα ο γιατρός σου τί σου είπε ? υποψιάζεται απλές συμφήσεις (που ίσως, ίσως λέω) να ¨λύνονται¨ με λαπαροσκόπηση ?

Εμένα η σαλπιγγογραφία μου έδειξε μία σάλπιγγα βουλωμένη (μη διαβατή) ενώ η άλλη διαβατή μέχρις ενός σημείου, συγκεκριμένα μέχρι το κωδωνικό στόμιο. Ο γιατρός κοιτώντας την σαλπιγγογραφία μου έκανε λόγο (κατά τη γνώμη του πάντα) για απλές συμφήσεις που ίσως θα μπορούσαν να λυθούν με την λαπαροσκόπηση. Μετά δε τη λαπαροσκόπηση και εφόσον όλα πήγαιναν καλά θα μου έδινε ένα περιθώριο 3-6 μηνών μπας και συλλάβω φυσιολογικά. Από την άλλη μου πρότεινε και τη λύση της εξωσωματικής. Του τύπου διάλεξε εσύ...

Εγώ διάλεξα την εξωσωματική (για λόγους που δεν είναι του παρόντος) αλλά έτσι για την ιστορία στο λέω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πολύ καλημέρα...

..και εκεί που με είχε πάρει απο κάτω και στις 16 Ιαν περιμένα περίοδο για να κλείσω ραντεβού με το γυναικολόγο να δούμε τι θα κάνουμε...δε ήρθε ακόμα!!!!!! χτες πήγα για χοριακή και σήμερα το απόγευμα περιμένω αποτελέσματα...έχω τόση αγωνία δε λέγεται...έχω και χαρά και φόβο μαζί...

θα ενημερώσω πάλι σύντομα. Φιλιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πολύ καλημέρα...

..και εκεί που με είχε πάρει απο κάτω και στις 16 Ιαν περιμένα περίοδο για να κλείσω ραντεβού με το γυναικολόγο να δούμε τι θα κάνουμε...δε ήρθε ακόμα!!!!!! χτες πήγα για χοριακή και σήμερα το απόγευμα περιμένω αποτελέσματα...έχω τόση αγωνία δε λέγεται...έχω και χαρά και φόβο μαζί...

θα ενημερώσω πάλι σύντομα. Φιλιά!!!!

γεια σου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλα, άντε μία μία να πέρνει σείρα.Margi μην το βάζεις κάτω την΄επόμενη φορά .Για να ανέβει το ιθικό μας να διαβάσεται το ''ΜΥΣΤΙΚΟ''.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με πήρε από κάτω. Ηλπιζα αυτό τον μήνα και απογοητεύτηκα. Θα κάνω την υστεροσκόπηση τη Δευτέρα απλά και μόνο για να δω από περιέργεια τι συμβαίνει και από εκεί και πέρα σταματάω κάθε προσπάθεια για εγκυμοσύνη. Δεν αντέχω άλλη απογοηευση. Πέρασε τόσος καιρός και τίποτα. Δεν θέλω άλλο. ΤΕΛΟΣ....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...