Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!Συμφωνώ απόλυτα και με τις καινούργιες κοπέλες!!Το σίγουρο λοιπόν είναι πως δεν χρειάζεται καθόλου άγχος!!Όλες μας το ξέρουμε αλλά καμία δεν μπορεί να το αποβάλει..Γιατί κακά τα ψέμματα,όταν θέλεις και αποζητάς κάτι τόσο πολύ και αυτό δεν έρχεται,τότε απελπίζεσαι και σκέφτεσαι τα χειρότερα..(Κι αν εγώ ποτέ??)Γι'αυτό καποιες στιγμες σκέφτομαι οτι δεν χρειαζόταν να έχω τόσο προγραμματισμό στη ζωή μου και να ήμουν πιο χαλαρή απο την αρχή,τότε σιγουρα θα μου "καθόταν" γιατί δεν θα είχε κατακλυσει το μυαλό μας η αγωνία!!

Fribalina μου μπράβο σου για τη σωστή απόφαση που πήρες τότε και να χαίρεσαι την κορούλα σου,να τη δεις όπως επιθυμείς και σύντομα-πολύ συντομα πιστεύω-να της χαρίσεις ένα αδερφάκι!!!Κουράγιο βρε κορίτσια και υπομονή και όλες θα τα καταφέρουμε,θα το δείτε!Και όπως γράψατε παραπάνω η επιστήμη εχει προχωρήσει τόσο πολύ που έιναι σχεδόν απίθανο να μη συμβεί και σε μας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nasasia επειδη εμένα δεν μου έχει συστήσει ακόμα η γιατρός μου να κάνω σαλπιγγογραφία ούτε υστεροσαλπιγγογραφία και δεν ξέρω και τη διαφορά τους,είναι κάτι πολύ επώδυνο????Γι'αυτό και δεν μου την κάνει ακόμα για να μη φοβηθώ και αγχωθω περισσότερο και γιατί δεν πιστεύει οτι είναι εκεί το πρόβλημα!Αλλά κι εγώ πιστεύω οτι αν δεν μείνω και τώρα το Μάρτιο μάλλον θα πρέπει να το πάρω απόφαση να την κάνω για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο(το έχω κι αυτό συνέχεια στο μυαλό μου λόγω της μιας μου σάλπιγγας).Κι εμείς από σπερμοδιάγραμμα είμαστε "σουπερ",'οπως μας είπε η γυναικολόγος,αλλά με μένα προκοπή δε βλέπω..

Link to comment
Share on other sites

Nasasia επειδη εμένα δεν μου έχει συστήσει ακόμα η γιατρός μου να κάνω σαλπιγγογραφία ούτε υστεροσαλπιγγογραφία και δεν ξέρω και τη διαφορά τους,είναι κάτι πολύ επώδυνο????Γι'αυτό και δεν μου την κάνει ακόμα για να μη φοβηθώ και αγχωθω περισσότερο και γιατί δεν πιστεύει οτι είναι εκεί το πρόβλημα!Αλλά κι εγώ πιστεύω οτι αν δεν μείνω και τώρα το Μάρτιο μάλλον θα πρέπει να το πάρω απόφαση να την κάνω για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο(το έχω κι αυτό συνέχεια στο μυαλό μου λόγω της μιας μου σάλπιγγας).Κι εμείς από σπερμοδιάγραμμα είμαστε "σουπερ",'οπως μας είπε η γυναικολόγος,αλλά με μένα προκοπή δε βλέπω..

 

 

αχ αρνακι μου ποσο δικιο εχεισ για το αγχος :( πρεπει να το ξεπερασουμε!!

κοιτα αρνακι μου δεν θα σου πω ψεμματα η αληθεια ειναι οτι εγω πονεσα λιγο σαν να εχω περιοδο αλλα και λεω αλλα κοντευα να λυποθημισω απο το αγχος μου γιατι δεν ηξερα τι με περιμενει οταν τελειωσε τα εβαλα με τον εαυτο μου γιατι ειχα χασει τον υπνο μου αδικα και κοντευα να τρελλανω και τον συντροφο μου απο αλλες κοπελες που εχουν κανει την υστεροσαλπιγγογραφια (σαλπιγγογραφια ειναι το ιδιο για χαρην συντομιασ το εγραψα συγνωμη αν σε μπρδεψα) αλλες πονανε αλλες οχι παντωσ να ξερεις οτι ο πονοσ ειναι για οσο διαρκει η εξεταση οχι πανω απο 5 λεπτα.

 

τωρα πιστευω οτι πρεπει να μιλησεις με τον γιατρο σου και εκεινος να σε καθοδηγησει αν εκεινος πιστευει οτι δεν ειναι εκει το προβλημα θα εχει λογο να το λεει εμενα παντωσ μετα απο 1 χρονο προσπαθιων με εστειλε

 

στειλε μου νεα σου αρνακι μου

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα.αρνακι συμφωνω κ εγω απολυτα με την nasasia.δεν ειναι τιποτα η σαλπιγγογραφια κ εγω εκανα πριν κανα 4μηνο κ πονεσα κ εγω οπως ποναμε στην περιοδο οχι τιποτα εντονο.απο οσο ξερω πονας πολυ μονο οταν υπαρχει προβλημα,εγω δεν ειχα κ ευχομαι κ σε σενα το ιδιο.πιστεψε με ξενυχτησα κ εγω πολλες μερες απτο αγχος κ ενω ειχα προετοιμασει την ψυχολογια μου για να παω δευτερα μου ακυρωσαν 2φορες το ραντεβου κ πηγα τεταρτη κ ενω επρεπε να μπω στις 8.30 ειχαν καποιο εκτακτο κ μπηκα στις 1 οποτε μπορεις να φανταστεις τι αγωνια περασα κ οταν βγηκα καταλαβα οτι τζαμπα εχασα τον υπνο μου.σε συμβουλευω λοιπον αν κ ξερω οτι ειναι δυσκολο να μην το σκεφτεσαι καθολου.καλη τυχη σου ευχομαι κ περιμενουμε καλα αποτελεσματα.κ σε ολες μας γρηγορα τα σπορακια που θελουμε στις κοιλιτσες μας.

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρε κοριτσια!!!Τι κάνετε?Εγώ είμαι χάλια ψυχολογικά αυτη τη στιγμή!Εκεί που είμαι μια χαρά,ξαφνικά βάζω τα κλάματα χωρίς κανένα λόγο!Καλά αυτα τα φάρμακα με έχουν στείλει εντελώς...Η ψυχολογία μου είναι άστα να πάνε!!!Τι θα κάνω επιτέλους???Νωρίτερα μίλησα με τη γιατρό και θα πάω αύριο να δουμε τι αυγουλάκια φτιάξαμε με την κλομιφαινη.Λογικά την παρασκευή-αν όλα είναι εντάξει-θα μου πει να κάνω την πρεγκνύλ!Ε και μετά τα γνωστά...επαφές και ξανά πρηξήματα και ξανά να ψάχνομαι κτλ.κτλ.Μα πώς επιτέλους να χαλαρώσω και να ξεχαστώ όταν όλα είναι προκαθορισμένα???Anyway,σας αφήνω γιατί δεν έχω καλή διαθεση σήμερα και θα λέω όλο απαισιόδοξα πράγματα!Και να φανταστειτε οτι εγώ που σας γράφω ήμουν το πιο αισιόδοξο άτομο που υπάρχει!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα βρε κοριτσια!!!Τι κάνετε?Εγώ είμαι χάλια ψυχολογικά αυτη τη στιγμή!Εκεί που είμαι μια χαρά,ξαφνικά βάζω τα κλάματα χωρίς κανένα λόγο!Καλά αυτα τα φάρμακα με έχουν στείλει εντελώς...Η ψυχολογία μου είναι άστα να πάνε!!!Τι θα κάνω επιτέλους???Νωρίτερα μίλησα με τη γιατρό και θα πάω αύριο να δουμε τι αυγουλάκια φτιάξαμε με την κλομιφαινη.Λογικά την παρασκευή-αν όλα είναι εντάξει-θα μου πει να κάνω την πρεγκνύλ!Ε και μετά τα γνωστά...επαφές και ξανά πρηξήματα και ξανά να ψάχνομαι κτλ.κτλ.Μα πώς επιτέλους να χαλαρώσω και να ξεχαστώ όταν όλα είναι προκαθορισμένα???Anyway,σας αφήνω γιατί δεν έχω καλή διαθεση σήμερα και θα λέω όλο απαισιόδοξα πράγματα!Και να φανταστειτε οτι εγώ που σας γράφω ήμουν το πιο αισιόδοξο άτομο που υπάρχει!!!:-P

 

Και μέσα στην απαισιοδοξία σου παραμένεις αισιοδοξη, γιατί στο τέλος έβαλες ένα χαμογελάκι. Οι ορμόνες είναι δύσκολο πράγμα. Εάν θες να κλάψεις να κλάψεις κι όταν θες να γελάσεις...να γελάσεις. Υπομονή κορίτσι μου, υπομονή και όλα θα γίνουν. Εσύ να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρνακι μου υπομονη για τις διακυμανσεις στη διαθεση ευθυνονται οι ορμονες,να σκεφτεσαι μονο οτι οι προσπαθειες που κανεις μπορει να φερουν το θετικο αποτελεσμα.Χαλαρωσε κι ευχομαι να πανε ολα καλα;)

fc01f465d2.png

Link to comment
Share on other sites

ax nai αρνακι μου ολα θα πανε καλα ηρεμησε εμεις παντως σου ευχομαστε τα καλυτερα!!!!:P

 

εγω βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι αλλο οπως εγραψε και το αρνακι τι φαρμακα ειναι αυτα ?

 

ειναι αυτα που λενε οτι σου προκαλουν ωορηξια?

γιατι και εγω ασχετη ειμαι παω με τισ καθοδηγιες της γιατρου πρωτα με εστειλε για τισ κλασικες εξετασεις μετα απο αυτες μου ειπε (αν ειναι καλες) θα παρακολουθησει την ωορηξια μου και μετα τι γινετε ?

 

σου την προκαλει με καποιο φαρμακο δηλαδη να σπασει το αυγουλακι?

ή μπορει να μην σπαει και γι΄αυτο δινουν φαρμακο δεν καταλαβαινω

 

αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι θα μας φυγουν πολλα χρηματα και δεν ειναι και οτι πιο ευκολο στισ μερες μας αλλα τι να κανουμε << θελουμε ενα νινακι >> αλλα αν καποια κοπελα εχει εμπειρια ασ μου πει και εμενα

ευχαριστω :wink:

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και ευχαριστω πολύ για το κουράγιο που μου δίνετε!Αλλά πολλές διακυμάνσεις στην ψυχολογία μου και φοβάμαι μήπως με βαρεθούν και οι γύρω μου,με βαρεθώ κι εγώ και τα παρατήσω όλα στο τέλος!!!

Anyway,Nasasia να σου γράψω μέσα απο τη δική μου αγωγή πως έχει η κατάσταση!Εγώ λογω των πολυκυστικών ωοθηκών που έχω έκανα κύκλο 40-60 ημέρες!Αρχικά ξεκίνησα να παίρνω το glucophage-είναι φάρμακο για διαβητικούς,αλλά βοηθάει στην ισορροπια των επιπέδων των ορμονών LH και FSH που εμένα ήταν αντίστροφα-και φτάσαμε γύρω στις 35-37 ημέρες κύκλο!Στην συνέχεια και μετά από στενή παρακολούθηση με υπερηχογρ/τα καταλάβαμε οτι δεν γίνεται σωστή ωρίμανση των ωοθηλακίων και δεν έχουμε ωορρηξία.Έτσι ξεκίνησα να παίρνω-3η με 7η μερα της περιόδου-τους 2 προηγούμενους μήνες και αυτόν τα clomifene που βοηθάνε να διαλεχτούν απο τον οργανισμό καλά αυγουλάκια και να μεγαλώσουν σωστά ωστε να έχουμε ωορρηξία!Όταν φτάσουν στο σωστό μέγεθος μου κάνει την pregnyl 5000 και έτσι μέσα σε 36 ώρες έχουμε στάνταρ ωορρηξία!Με αυτά τα φάρμακα λοιπόν-επειδη όλα γίνονται συγκεκριμένα και βοηθούν τον οργανισμό-κατέληξα να έχω τώρα κύκλο 32 ημερών ακριβώς!!Και πολλά νεύρα επισης και απαισιοδοξία,όπως έχουμε ξαναπεί!!!Πιστεύω να σε διαφώτισα κάπως με τα φτωχά μου ιατρικά...:lol: Αλήθεια εσύ, επειδή δεν θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει,έχεις πολυκυστικές ωοθήκες ή απλά δεν έμενες έγκυος και τώρα ξεκινήσατε το ψάξιμο?Φιλιά και καλό βράδυ σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

ax nai αρνακι μου ολα θα πανε καλα ηρεμησε εμεις παντως σου ευχομαστε τα καλυτερα!!!!:-P

 

εγω βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι αλλο οπως εγραψε και το αρνακι τι φαρμακα ειναι αυτα ?

 

ειναι αυτα που λενε οτι σου προκαλουν ωορηξια?

 

http://www.*********.com

brand shoes

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι αλλο οπως εγραψε και το αρνακι τι φαρμακα ειναι αυτα ?

 

ειναι αυτα που λενε οτι σου προκαλουν ωορηξια?

 

www.*********.com

brand shoes

 

 

eudora και εγω ειχα μπρδευτει για αυτο ρωτησα το αρνακι αυτα που σου φτιαχνουν τα αυγουλακια μου ακογονται καλη ιδεα αλλα δεν ξερω σε ποιες περιπτωσεις τα δινουν οι γιατροι το αρνακι ειχε προβλημα με τα αυγουλακια γι αυτο τα περνει καλυτερα ρωτα τον γιατρο σου εγω αυτο θα κανω γιατι αν βοηθαει γιατι οχι? αλλα :!:κατοπιν συνενοησεωσ με τον γιατρο

 

σου ευχομαι και εσενα τα καλυτερα γλυκια μου :P

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι στην άλλη περίπτωση! Δεύτερο δεν θα κάνετε? Έχω μία κόρη κοντεύει τα 9. Έμεινα έγκυος σε απίστευτη στιγμή, φυσικά χωρίς κανένα προγραμματισμό όταν ήμουν 24. Το ήθελα και το κράτησα, γιατί για μένα δεν υπήρχε άλλη επιλογή. Να φανταστείς ήθελα πολλά παιδιά στη ζωή μου. Πριν 4 χρόνια ξαναέμεινα έγκυος, με όχι καλή κατάληξη. Προφανώς! Σου εύχομαι ολόψυχα να αποκτήσεις σύντομα το πρώτο σου παιδάκι. Εγώ θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που τότε έκανα τη σωστή επιλογή. Δεν πίστευτα ποτέ ότι η ζωή θα μου έφερνε έπειτα τόσες αναποδιές. Και μιλάω για πολλές και σοβαρές αναποδιές. Για αυτό αν θέλει μάλλον ο θεός να στείλει άλλο ένα θα το στείλει. Από την άλλη εύχομαι να στείλει πρώτα στους ανθρώπους που λαχταρούν να κάνουν ένα και μετά ας πάρω κι εγώ σειρά. Εγώ πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά.

Καλή σου μέρα! (θα γυρίσω πίσω να διαβάσω και το 1ο σου μήνυμα να μη σε ρωτάω συνέχεια).

 

 

fribalina mou μπραβο για την καλη επιλογη σου τοτε απλα να σου πω το εξης η μητερα μου αφου με γεννησε μετα δεν μπορουσε να κανει αλλο παιδακι για χρονια μετα πηγε στον γιατρο ενα χαπακι ειχε παρει γαι μια μικρη ρυθμισουλα και τσουπ ηρθαν τα δυδιμακια μου (αδερφακια μου) :-Pτα οποια τα λατρευω πολυ και εχουμε 8 χρονια διαφορα με εμενα και 12 χρονια διαφορα με τον μεγαλο μου αδερφο επειτα στα ξαφνικα μενει παλι εγκυος στα 43χρ της δυστηχως δεν ειχε καλη καταληξη (εξωμητριο)αλλα ειδες ολα γινονται.. σε εμας κανονικα χωρισ προβλημα στα αδερφακια μου με καποια αγωγη και μετα ξανα φυσιολογικα χωρισ προβλημα τυχαινουν αυτα κοπελα μου

ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε κατ ευχην φιλακια:-P:razz:

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κανουμε συστηματικες προσπαθειεσ (τεστ ωορηξιασ)1 χρονο και τιποτα οποτε παω στη γιατρο κανω υπερηχο δεν εβλεπε κατι καλο μου ειπε και τεστ παπ οκ με εστειλε για εξετασεισ ακου εκανα τισ πρωτες ορμονικες βρηκαμε προλακτινη απο ωσ 35 που ειναι το φυσιολογικο η δικια μου ειναι 50 ο αντρασ πολυ καλο σπερμα (καλησ ποιοτητας μασ ειπε συγκεκριμενα) αρκετο αλλα χαμηλη κινητικοτητα πρωτη ωρα 35% ενω για να ειναι καλο πρεπει πρωτη ωρα πανω απο 50% επειτα κανω την σαλπιγγογραφια και ειναι ολα οκ ευτυχως αρνακι μου

τωρα μου μενουν οι δευτερες ορμονικες που θα παω στην 21 μερα του κυκλου και εξεταση κολπικου υγρου μολισ τα ολοκληρωσω ολα αυτα εκει θα εχουμε την συνολικη εικονα

 

αλλα αρνακι μου πολυκιστικες δεν μου ανεφερε με ποια εξεταση το βλεπεις αυτο γιατι απ'οτι καταλαβες δεν ξερω τιποτα!!!

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθω κι εγω ακριβως την ιδια αγωγη με το αρνακι!!

Οι πολυκυστικες ωοθηκες φαινονται με εναν απλο υπερηχο και ορμονικα η LH ειναι συμηθως μεγαλυτερη FSH.Επεισης καποιες εχουν και αντισταση στην ινσουλινη αυξημενη τριχοφυια(αυξημενα ανδρογονα) και περιττα κοιλα κυριως στην κοιλια!!!

Τα συμπτωματα τα βασικα ομως ειναι ακανονιστος κυκλος και ακανονιστη ωορηξια γι'αυτο και συνηθως η περιοδος αργει και δεν ερχετε στην ωρα της.Αν δεν εχει δει κατι ο γιατρος σας τοτε οκ.Αν εβλεπε κατι,θα σας το ελεγε!!!

 

Τα clomiphene ειναι χαπια διεγερσης των ωοθηκων και τα δινουν οι γιατροι οταν υπαρχει ακανονιστοι ωορηξια 'η και καθολου(συνηθως σε γυναικες με πολυκυστικες)!!!Απλα παραγεις παραπανω ωαρια και θεωρητικα μεγαλωνουν οι πιθανοτητες να συλλαβεις!!Ωορηξια γινετε κανονικα στις γυναικες χωρις προβληματα αλλα στις γυναικες με πολυκυστικες επειδη υπαρχει ο κυνδυνος να μην σκασουν οταν πρεπει και γινουν κυστεις συνηθως χορηγουν την ενεση Pregnyl,

Η pregnyl ειναι χοριακη γοναδοτροπινη (η ορμονη των εγκυων) και με αυτη γινετε η ωορηξια μεσα σε 36 ωρες οταν το αυγουλακι ειναι ωριμο και ετοιμο να σκασει!!!

Ετσι κανονιζονται οι επαφες και μετα την ενεση ξερεις οτι μεσα σε 14-16 μερες αν δεν εχει προκυψει εγκυμοσυνη ξερεις οτι θα αδιαθετησεις!!!

 

Οτι αλλες αποριες εχετε κοριτσια και αφορουν προσωπικα το δικο σας σωμα και τις δικες σας ανησυχιες καλυτερα να τα συζητησετεμε τον γιατρο σας,γιατι δεν σημαινει οτι ολες εχουμε το ιδιο προβλημα και μπορουμε να παρουμε ολες τα ιδια φαρμακα!!

Με το καλο ολες να γινουμε μανουλες!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο lenaki παντα με τον γιατρο αλλα ηθελα να δω πως φαινονται οι πολυκιστικες γαιτι οπως ειπα δεν ξερω και πολλα και ειναι ο πρωτος γιατρος που παω και απο κοπελες που εχω διαβασει εδω πολλες καταληγουν στο να αλλαξουν γιατρο για αυτο ηθελα να ρωτησω και εσας πως αυτες φαινονται

και κατι αλλο εμενα ο κυκλος μου ειναι απο 26 ως 34 - 35 μερες και δεν ξερω ακριβως την μερα που κανω ωορηξια γι αυτο απο πολυ νωρισ ξεκινησα κατι τεστ ωορηξιας

ουφ!!! θα σκασω κοριτσια:oops::oops::oops: συγνωμη αν σας κουρασα

ευχομαι και σε εσενα lenaki τα καλυτερα!!!!!:-P

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να εισαι καλα γλυκια μου!!!Καταλαβαινω την αγωνια σου και εγω το εχω περασει!!!Εγω δεν εχω αλλαξει γιατρο παντως παω σε αυτη που παω παντα!!!Της εχω εμπιστοσυνη και με καθοδηγει σωστα!!!Περα απο επιστημονας ειναι και ανθρωπος και την εχω σαν φιλη μου!!!Ρωταω οτι μου κατεβει στο κεφαλι αλλα μου λεει τα παντα,και αυτη την φορα που παρακολουθουσαμε την ωορηξια μου η τελευταια μερα που επρεπε να παω πριν την ενεση ηταν σαββατο,και ανοιξε το ιατρειο της πρωι-πρωι μονο για εμενα!!!Και εννοειται οτι δεν χρεωθηκα τιποτα!!!Ποτε δεν μου χρεωνει τους υπερηχους γενικα!!!!

Οσο για τα τεστακια ωορηξιας επειδη κι εμενα ο κυκλος μου ηταν ο,τι να'ναι ηταν ασκοπα λεφτα για εμενα τα τεστ.Τα πηρα εναν μηνα μονο ,δεν βοηθηθηκα καθολου καθολου κ απο τοτε απλα καναμε επαφες μερα παρα μερα!!!

Τα τεστ πιστευω οτι βοηθανε ποιο πολυ κοπελες με πιο μικρο και σταθερο κυκλο κατα την γνωμη μου !!!Για εμενα που μπορουσε να καθυστερηση η περιοδος απο 3 εως 15 μερες θα πηγαιναν τζαμπα τα τεστ!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι θα ηταν λεφτα πεταμενα η αληθεια ειναι οτι και εγω δεν τα εχω πολυ σιγουρα γιατι αλλες κοπελες λενε με το που σου δειξει μετα απο 1 με 2 μερες εχεισ κτλ τεσπα οντως δεν ειναι πολυ ακριβησ αλλα φαντασου οτι για μενα ηταν ενας μπουσουλας που λενε τουλαχιστον να ειμαι κοντα στισ μερες που θα ερθω σε επαφη αλλα οπως βλεπεις υστερα απο ενα χρονο και αποτελεσμα μηδεν αρα ψαχνουμε να εντοπισουμε τα προβληματα επισης η γιατρος μου ειπε οτι μετα τισ εξετασεις και αναλογα με το τι δειχνουν ξεκιναμε τον ελεγχο ωορηξιας ξερεις ποιο ειναι το αλλο μεγαλο προβλημα σε ολο αυτο?

δηλαδη σε καθε επισκεψη θα πληρωνω 50ε? εσενα οκ ειναι πιο κοντα σου εμενα τωρα ξεκινησα και το οικονομικο ειναι πολυ σοβαρο προβλημα στισ μερες δεν ξερω περιμενω να παει 10/3 να κανω τα τελευταια να παω μετα και θα σας πω κοριτσια

 

παντως θα κανω οτι και να χρειαστει ειμαι ετοιμη θα κανω τα παντα και με τη βοηθεια του Θεου θα τα καταφερουμε ολες μας το πιστευω:oops::):P

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θελω να πω ειναι σαν φιλη ε? δεν περνει παντα χρηματα εμενα πως θα με χρεωσει

 

μπραβο παντως της δεν το κανουν πολλοι αυτο εγω ειχα μια απορια ειχα <<περιοδο 8-9 μερες πρωτη φορα>> και την πηρα τηλεφωνο την επομενη ειχα κλεισει ραντεβου για σαλπιγγογραφια και θα το εχανα το ραντεβου της τηλεφωνησα το σηκωσε η μητερα τησ την παρακαλεσα να της μιλησω και μου απανταει απο δευτερα στο ιατρειο!!!!! η μητερα ε!!

παντωσ εγω θα αναφερφω σε αυτο το κομματι την επομενη φορα που θα την δω

 

ειμαι καχυποπτη? δεν ξερω ρε κοριτσακια μου φοβαμαι

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι εγω δεν πληρωνω καθολου οταν πηγαινω γιατι ειναι συμβεβλημενη με το ταμειο ασφαλειας μου.Απλα εστω κι αν δεν πληρωνω οταν παω για υπερυχους για την ωορηξια ουτε καν τους γραφει και δεν χρεωνει ουτε επισκεψη.

Ευτυχως εχω και αυτο οτι γλιτωνω χρηματα απο αυτο πολλα!!!

 

Τ θεωρω απαραδεκτο να την παιρνεις τηλ και εκτως του οτι απανταει οποιοσδηποτε αλλος ασχετος δεν μπαινει στην διαδικασια να μιλησει καν μαζι σου να σε καθησυχασει!!!

Συγνωμη αλλα εγω θα την εβριζα και δεν θα ξανα πατουσα ποτε!!!

Μηπως να εβρισκες αλλο γιατρο καλη μου?

Εναν γιατρο που θα σε καθοδηγει σωστα και σπυ εμπνεει ασφαλεια και εμπιστοσυνη??

 

Πληρωνεις που πληρωνεις τουλαχιστον να αξιζουν και τα λεφτα που τρωνε!!!

Τελος παντων!!!Μην στεναχωριεσαι καλη μου ολα θελουν την ωρα τους!!Κανε τις εξετασεις σου ολες να τελειωνεις και μετα εχει ο καλος Θεουλης!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι εχεις δικιο θα κανω τις εξετασουλες μου θα παω ακομα λιγο και θα δω το προβλημα μου ειναι οτι δεν ειμαι απο αθηνα αλλα λιγο πιο εξω και αν εδω κανω πως αλλαξω γυναικολογο λιγο πολυ γνωριζονται μεταξυ τους και δεν θελω να ξεκινησουμε αλλα ξερεις τι σου ειπε εκεινος γιατι σου εδωσε αυτο θα κατσω λιγο να δω εδω θα της πω και για τη μερα εκεινη δεν θα την αφησω ετσι και θα δω

 

 

ευχαριστω παντως πολυ κοριτσια ολες σας

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα γλυκια μου!!Οπως και να εχει και οτι και να αποφασισεις να κανεις εγω σου ευχομαι συντομα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου και ολα να πανε καλα :D!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ!!!Κοριτσάρες τι κάνετε?

lenaki87 που έχουμε το ίδιο πρόβλημα τα έγραψες τέλεια περι των φαρμάκων.Έτσι ακριβως είναι!nasasia άμα είχες κορίτσι μου πολυκυστικές θα στο έλεγε με τον πρώτο υπέρυχο!Ειναι αυτό ακριβώς που λέει και η λέξη,δηλ.πολλές μικρές κυστούλες περιμετρικα-μέσα-στις ωοθήκες!Είναι σαν τα κανονικά αυγουλάκια αλλά δεν ωριμάζουν και μενουν εκεί,ενώ θα έπρεπε να δημιουργειται 1 καθε φορά και μετά την ωορρηξία να εκφυλίζεται!Εμείς όμως εδώ μέσα δεν είμαστε γιατροί και ίσως καμία φορά να μεταφέρουμε λάθος καποια πράγματα που μας έχουν πει!Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και πρέπει να συμβουλευόμαστε πάντα το γιατρό μας για ό,τι απορία κι αν έχουμε!Γι'αυτό και ογιατρός που θα διαλέξουμε πρέπει να είναι πάνω απ'όλα άνθρωπος!Και το οικονομικό είναι πάρα πολύ σημαντικό ζήτημα!Εγώ π.χ που έχω ικα και στη γιατρό πάω ιδιωτικά,εκτός απο τισ επισκέψεις,πρεπει να πληρώνω μόνη μου και όλα τα φάρμακα που μου γράφει!Έχουμε δηλαδή ένα επιπλέον πάγιο έξοδο κάθε μήνα!Βέβαια να αναφέρω ότι η γιατρός μου είναι πάρα πολύ συμπαθητική,με εμψυχωνει συνεχώς και εννοειται ό,τι χρειαστώ την παίρνω τηλ. Επίσης τότε πού με παρακολουθούσε στενά κάθε βδομάδα για να δούμε πώς πάνε τα ωοθηλάκια και αν θα κάνω ωορρηξία και πότε ή όταν μου ξεκίνησε τα χάπια και ήθελε να δει πως αντιδράει ο οργανισμός μου δεν μου έπαιρνε καθόλου χρήματα!Στις τόσες φορές,μία πήρε!Και τώρα μου πάιρνει την επίσκεψη μία φορά το μήνα που πάω και προθυμοποιείται και την ένεση να μου κάνει και έχει έρθει και Σάββατα και Κυριακές στο ιατρείο της για να με δει,λογω οτι δουλεύω και με βάρδιες και δεν μπορουμε πάντα να συναντηθούμε τις συγκεκριμένες μέρες που πρέπει να με δει!!Αυτά τα ολίγα πάλι απο εμένα... Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες τα καλύτερα σύντομα,γιατί θα τρελεθούμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ ναι αρνακι μου δικιο εχεις τωρα με καθησυχασες γιατι φαντασου δεν ηξερα καν τι ειναι οι πολυκηστικες οποτε κοριτσια αυτο ειναι κατι που μπορει να σου δημιουργηθει ανα πασα στιγμη γι αυτο χρειαζεται η γυναικα να ελεγχετε συστηματικα

αχ!! τωρα καταλαβαινω

 

και κοριτσια αν γρηγορα με τα χαρμοσυνα γιατι ναι θα τρελαθουμε σας φιλω γλυκιεσ μου καλο βραδυ !!!!!!!!!:rolleyes::lol::lol:

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρνακι μου και συ ωραια τα εγραψες!!!Βρε λες να εχουμε την ιδια γιατρο ?Χιχιχι!!!

Ποσο καιρο προσπαθειτε για μωρακι εσεις κοριτσια?Εμεις απο τον Αυγουστο.

Αντε με το καλο συντομα γεματες κοιλιτσες!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις απο τον απριλιο οποτε κλεινουμε το χρονο

 

ουφ!!!!!

αμαν βρε κοριτσια αμαν που τα ηξερα εγω αυτα τα πραγματα εγω νομιζα πως ολα ηταν μαγικα :shock:

προσεχεις ολα τα χρονια για ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη και τωρα που την θες που ειναι:?: καλα θα επρεπε να ντεπομαι ειμαι 29χρ και νομιζα οτι ετσι ερχονται τα παιδια ευτυχως που δεν περιμενα τον πελαργο :idea::shock::confused::rolleyes::oops:

 

εμ τι αλλο να πω:-P:razz::-P

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...