Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Κοριτσάκι μου καλησπέρα..

 

Δυστυχώς η πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήγε καλά. Είχαμε παλίνδρομη την 9η βδομάδα.. Τώρα με την περίοδο του Αυγούστου ξεκινώ τη δεύτερη και ελπίζω και τυχερή προσπάθεια..

 

Καλή μας επιτυχία!

 

όλα καλά θα πάνε θα το δεις!!!

 

καλή μας επιτυχία!!!!!!!

K6Evp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

koritsia kalispera, exo kero na sas gra4o alla sas parakolou8o..sixaritiria stis egkioules kai kalo kouragio se oles emas pou akoma prospa8oume!! ime sigouri oti mia mera 8a lam4i kai gia mas to asteraki pou oles laxtaroume sti zoi mas!! mou simvainei kati periergo simera eno to proigoumeno mina i periodos m 3ekinise me kafe igra stis 22/7 simera k pali exo kafe igra.. ti m simvainei? de ponao alla to sti8os m ponai ligo.. exo agxo8i, na episkefto giatro? filakia polla se oles!!

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera, exo kero na sas gra4o alla sas parakolou8o..sixaritiria stis egkioules kai kalo kouragio se oles emas pou akoma prospa8oume!! ime sigouri oti mia mera 8a lam4i kai gia mas to asteraki pou oles laxtaroume sti zoi mas!! mou simvainei kati periergo simera eno to proigoumeno mina i periodos m 3ekinise me kafe igra stis 22/7 simera k pali exo kafe igra.. ti m simvainei? de ponao alla to sti8os m ponai ligo.. exo agxo8i, na episkefto giatro? filakia polla se oles!!

Mε μια χοριακουλα nikoletoua αν κανεις αυριο το πρωι σε ενα μικροβιολογικο εργαστηριο θα μαθεις και τα ευχαριστα.περιμενουμεεεεε:-P

Link to comment
Share on other sites

Mε μια χοριακουλα nikoletoua αν κανεις αυριο το πρωι σε ενα μικροβιολογικο εργαστηριο θα μαθεις και τα ευχαριστα.περιμενουμεεεεε:-P

 

axxxx...makari helen80 !! den ine kalitera na to afiso akomi ligo omos den 3ero .... malon fovame tin arnitiki apantisi ti na po...

Link to comment
Share on other sites

nomizo oti adika anisixisa ola ta simadia dixnoun oti i katarameni 8a er8i kanonikotata.. parolo pou to sti8os mou ponai edo k meres ta spirakia ekanan tin emfanisi tous epiveveonontas m tin proetoimasia !!!

den pirazi pame k pali ap t arxi!!! ipame skeftomaste 8etika e???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας και συγνωμη που δεν ειμαι εντος θεματος αλλα θα ηθελα και εγω καποια βοηθεια.εδω και ενα μηνα σημερα τελαιταια μερα παιρνω αντισυλιπτικα.πριν ξεκινησω να τα παιρνω λοιπον ειχα καποια προβληματα με καφε χρωματος αιμα.ειμαι 28 χρονων και ζυγιζω 37 κιλα.ο γιατρος εδω στην γερμανια μου εγραψε το χαπι.απλως ανησυχω γιατι πρωτον με εξετασε και δεν μου βρηκε κατι και δευτερον εχω ακουσει οτι αν εχεις καποιο ορμονικο προβλημα πρεπει να κανεις καποια εξεταση αιματος.τελικα πηρα το χαπι αλλα το καφε αιμα δεν εχει σταματησει.σας παρακαλω αν γνωριζει καποιος κατι ας μου απαντηση πανω σε αυτο.ευχαριστω για την αναγνωση και συγνωμη ισως για το ασχετο μυνυμα μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.προσπαθουμε 1 χρονο για παιδακι και τιποτα.μπορειτε να μου πειτε πωσ να σταματησω να το σκεφτομαι /καθε μηνας που περναει απελπιζομαι:(

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας, θελω βοηθεια. την περασμενη πεμπτη -(6/8 περιμενω περιοδο στισ 10/8)πηγα στο γυναικολογο λογω τ οτι ενιωθα καψιμο οταν ουρουσα.κ επειδη πηγαινα συνεχεια μα συνεχεια τουαλετα..οντωσ καλα εκανα κ πηγα αφου ειχα ουρολοιμωξη κ καποιουσ μυκητεσ.. απο τισ πισινες ολα αυτα!!!κ ο γιατροσ κοιταξε κ τισ ωοθηκεσ μ...σχετικα γρηγορα.. κ οταν μ γραψε την αντιβοιωση μ πε κ νασαι εγκυοσ δεν θα βλαψει το μωρο..αοκαριστηκα..τ λεω αν ημουν δεν θα φαινοταν στην εξεταση?μ πε οτι φιανεται οταν εχεισ 1 βδομαδα καθυστερηση, δηλ 5 εβδομαδων οπωσ τα υπολογισα...εν τω μεταξυ, στη μια ωοθηκ νομιζς ειδα μια σκια πιο μαυρη απο οτι εβλεπα ωσ τωρα στην οθονη τ μηχανηματοσ..κ οταν τ αναφερα οτι ποναω χαμηλα στην κοιλια μ πε οτι μπορει να εισαι εγκυοσ γιαυτο πονασ... συγχυστηκα!!αλλεσ φορες φαινοταν καθαρα οτι δεν ημον κ μ το λεγε...εβλεπα το μη-γονιμοποιημενο ωαριο.μ το δειχνε...εν τω μεταξυ νιωθω αρκετη κουραση κ καταπτωση..δεν ξερω τι να σκεφτω...ετυχε σε καμια να δει το εμβρυο η το σακο ο γιατροσ τησ στισ 4 βδομαδεσ? αφου η τελευταια μ περιοδοσ ηταν 10/7 υπολογισα οτι στισ 6/8 π πηγα αν ειμαι τελικα εγκυοσ θαμουν 3.5 βδομαδων..σχεδον 4 σωστα??????βοηθειαααααα...να χαρω???η οχι?οι κραμπεσ κατω χαμηλα ειναι πολυ εντονεσ εδω κ σχεδον μια βδομαδα..στισ 4 βδομαδεσ τι μπορει να δει ο γιατροσ με τον υπεροχο π γινεται απο τον κολπο??

Επεξεργάστηκαν by μαμιμου
ξεχασα να σασ πω ειναι ο πρωτοσ μηνασ προσπαθειων μετα τη σαλπιγγογραφια απου οι σαλπιγγεσ μ ηταν καπωσ φραγμενεσ κ ανοιξαν
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και συγνωμη που δεν ειμαι εντος θεματος αλλα θα ηθελα και εγω καποια βοηθεια.εδω και ενα μηνα σημερα τελαιταια μερα παιρνω αντισυλιπτικα.πριν ξεκινησω να τα παιρνω λοιπον ειχα καποια προβληματα με καφε χρωματος αιμα.ειμαι 28 χρονων και ζυγιζω 37 κιλα.ο γιατρος εδω στην γερμανια μου εγραψε το χαπι.απλως ανησυχω γιατι πρωτον με εξετασε και δεν μου βρηκε κατι και δευτερον εχω ακουσει οτι αν εχεις καποιο ορμονικο προβλημα πρεπει να κανεις καποια εξεταση αιματος.τελικα πηρα το χαπι αλλα το καφε αιμα δεν εχει σταματησει.σας παρακαλω αν γνωριζει καποιος κατι ας μου απαντηση πανω σε αυτο.ευχαριστω για την αναγνωση και συγνωμη ισως για το ασχετο μυνυμα μου

angela55 καλησπερα!δεν ξερω να σου πω κατι για τα καφε υγρα και μαλλον καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σου.πριν παρεις αντισυλληπτικα του ειχες πει για αυτα τα υγρα και αν ναι τι σου ειπε?

37 κιλα με τι υψος εισαι?συγγνωμη κιολας που ρωταω...τον θυροειδη σου τον εχεις τσεκαρει?

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia.eimai 28 xronwn kai xekiname prospatheies me ton antra mou gia paidaki.tha einai to prwto mas kai me exei piasei enas tromeros fovos...to thelw poly alla fovamai oti den tha ta katafernw me th douleia me to spiti kai auto exei san apotelesma na allazw gnwmh kathe 5 lepta.eseis den exete tetoious fovous?eiami h monh?konteuw na trelanw ton kahmeno ton antra mou

lexieg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

geia sas koritsia.eimai 28 xronwn kai xekiname prospatheies me ton antra mou gia paidaki.tha einai to prwto mas kai me exei piasei enas tromeros fovos...to thelw poly alla fovamai oti den tha ta katafernw me th douleia me to spiti kai auto exei san apotelesma na allazw gnwmh kathe 5 lepta.eseis den exete tetoious fovous?eiami h monh?konteuw na trelanw ton kahmeno ton antra mou

eimai akrivws sthn idia fash kai an deis to prwto 8ema pou anoiksa eixe na kanei me ton fovo.oi hdh manoules me diavevaiwsan pws einai apolyta fysiologiko.to agxos vevaia den efuge alla toulaxiston de noi8w san ufo:roll:

epomenws xalarwse k ola 8a einai ok,good luck!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας, θελω βοηθεια. την περασμενη πεμπτη -(6/8 περιμενω περιοδο στισ 10/8)πηγα στο γυναικολογο λογω τ οτι ενιωθα καψιμο οταν ουρουσα.κ επειδη πηγαινα συνεχεια μα συνεχεια τουαλετα..οντωσ καλα εκανα κ πηγα αφου ειχα ουρολοιμωξη κ καποιουσ μυκητεσ.. απο τισ πισινες ολα αυτα!!!κ ο γιατροσ κοιταξε κ τισ ωοθηκεσ μ...σχετικα γρηγορα.. κ οταν μ γραψε την αντιβοιωση μ πε κ νασαι εγκυοσ δεν θα βλαψει το μωρο..αοκαριστηκα..τ λεω αν ημουν δεν θα φαινοταν στην εξεταση?μ πε οτι φιανεται οταν εχεισ 1 βδομαδα καθυστερηση, δηλ 5 εβδομαδων οπωσ τα υπολογισα...εν τω μεταξυ, στη μια ωοθηκ νομιζς ειδα μια σκια πιο μαυρη απο οτι εβλεπα ωσ τωρα στην οθονη τ μηχανηματοσ..κ οταν τ αναφερα οτι ποναω χαμηλα στην κοιλια μ πε οτι μπορει να εισαι εγκυοσ γιαυτο πονασ... συγχυστηκα!!αλλεσ φορες φαινοταν καθαρα οτι δεν ημον κ μ το λεγε...εβλεπα το μη-γονιμοποιημενο ωαριο.μ το δειχνε...εν τω μεταξυ νιωθω αρκετη κουραση κ καταπτωση..δεν ξερω τι να σκεφτω...ετυχε σε καμια να δει το εμβρυο η το σακο ο γιατροσ τησ στισ 4 βδομαδεσ? αφου η τελευταια μ περιοδοσ ηταν 10/7 υπολογισα οτι στισ 6/8 π πηγα αν ειμαι τελικα εγκυοσ θαμουν 3.5 βδομαδων..σχεδον 4 σωστα??????βοηθειαααααα...να χαρω???η οχι?οι κραμπεσ κατω χαμηλα ειναι πολυ εντονεσ εδω κ σχεδον μια βδομαδα..στισ 4 βδομαδεσ τι μπορει να δει ο γιατροσ με τον υπεροχο π γινεται απο τον κολπο??

γεια σου κοπελα μου εχεις πολλες πιθανοτητες νασαι εγκυος κ μην υπολογιζεις ετσι τις εβδομαδες γιατι μπορει να χες πιο μετα ωορηξια κ απτην 2η εβδομαδα εγκυμοσυνης φαινεται στον υπερηχο ισως ηταν ακομη νωρις..γιατι δεν κανεις χοριακη για να σου φυγει το αγχος δειχνει απτη πρωτη μερα εγκυμοσυνης καλη επιτυχια..

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia.eimai 28 xronwn kai xekiname prospatheies me ton antra mou gia paidaki.tha einai to prwto mas kai me exei piasei enas tromeros fovos...to thelw poly alla fovamai oti den tha ta katafernw me th douleia me to spiti kai auto exei san apotelesma na allazw gnwmh kathe 5 lepta.eseis den exete tetoious fovous?eiami h monh?konteuw na trelanw ton kahmeno ton antra mou

μην αγχωνεσαι κ γω τα ιδια περασα νομιζα με την δουλεια ολη μερα κ το σπιτι ειναι ο λογος που δεν μενω εγκυος κ λογω κουρασης τελικα ειναι το ψυχολογικο γιατι τωρα που δεν δουλευω εδω κ 4 μηνες κ ειμαι πιο χαλαρη ακομη δεν εχω μεινει..το μωρο οταν ειναι ναρθει θα ρθει για αυτο μην αγχωνεσαι κ χαλαρωσε κ ολα θα πανε καλα οπως το επιθυμεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και συγνωμη που δεν ειμαι εντος θεματος αλλα θα ηθελα και εγω καποια βοηθεια.εδω και ενα μηνα σημερα τελαιταια μερα παιρνω αντισυλιπτικα.πριν ξεκινησω να τα παιρνω λοιπον ειχα καποια προβληματα με καφε χρωματος αιμα.ειμαι 28 χρονων και ζυγιζω 37 κιλα.ο γιατρος εδω στην γερμανια μου εγραψε το χαπι.απλως ανησυχω γιατι πρωτον με εξετασε και δεν μου βρηκε κατι και δευτερον εχω ακουσει οτι αν εχεις καποιο ορμονικο προβλημα πρεπει να κανεις καποια εξεταση αιματος.τελικα πηρα το χαπι αλλα το καφε αιμα δεν εχει σταματησει.σας παρακαλω αν γνωριζει καποιος κατι ας μου απαντηση πανω σε αυτο.ευχαριστω για την αναγνωση και συγνωμη ισως για το ασχετο μυνυμα μου

κοπελα μου ψαξτο λιγο παραπανω δεν ειναι φυσιολογικο με τα κιλα αυτα που εχεις κανε ενα ορμονικο ελεγχο για τον θυροειδη πριν ξεκινησεις με την αγωγη που σου δωσε ο γιατρος σου

ο γιατρος σου εφοσον στα βρηκε ολα ενταξει γιατι ναχεις καφε υγρα τι σου ειπε?εγω παθαινω συχνα τραχηλητιδα ειναι ευαισθητος ο τραχηλος μου κ παρουσιαζει λιγο αιμα κ καφε υγρα οποτε παρε κ μια δευτερη γνωμη γιατρου για να δεις τι θα σου πει (συγνωμη κιολας δεν θελω να κανω την εξυπνη απο ενδιαφερον στο λεω)καλη επιτυχια..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.προσπαθουμε 1 χρονο για παιδακι και τιποτα.μπορειτε να μου πειτε πωσ να σταματησω να το σκεφτομαι /καθε μηνας που περναει απελπιζομαι:(

στην ιδια φαση ειμαι κ γω κ πολλες αλλες δεν εισαι ουτε η πρωτη αλλα ουτε κ η τελευταια για αυτο μην απελπιζεσαι να σκεφτεσαι αισιοδοξα..

σε καταλαβαινω απολυτα πως νοιωθεις οσο κ να σου λεω μην το σκεφτεσαι χαλαρωσε κ θαρθει απο μονο του θες δεν θες θα το σκεφτεσαι κ θα αγχωνεσαι γιατι τα ιδια περναω κ γω κ ολες μας..

σε γιατρο πηγες να κανεις τις καταλληλες εξετασεις εσυ κ ο αντρας σου?εγω τοχω ψαξει κ επειδη εχω πολυκυστικες κ δεν κανω καθε μηνα ωορηξια αποφασισαμε με τον αντρα μου να κανουμε σπερματεγχυση για να εχω περισσοτερες πιθανοτητες να μεινω εγκυουλα σου ευχομαι καλη επιτυχια κ περιμενω νεα σου..:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalispera koritsia...einai twra meres pu diavazw me agwnia ta minimata aytou tou group menontas sigkinimeni apo tis istories pu egrapsan kopeles pu vriskontan stin diki mu thesi...pou ithelan apegnwsmena na ferun sto kosmo ena moraki. An kai den to sinithizw loipon, ekana xwris ena to skeftw eggrafi se ayto to group gia na mirastw mazi sas tin agwnia kai tin laxtara mu gia na apoktisw ena mwraki...

Eimai edw kai ena xrono pantremeni me ton antra mu me ton opoio simplirwnume fetos 8 xronia pu imaste mazi. Persi, to kalokairi(2009) molis pantreftikame, apofasisame dila dila na valume mprosta gia ena moro... Stous prwtus mines an kai epsaxna to thema sto internet/ sta vivlia den imun k toso poli agxwmeni -isws giati theorusa oti i egkimosini den erxete apo tus prwtus mines prospathias- imun omws siguri oti ston 1 xrono simfwna me to ti mas lene stin Agglia (menume monima agglia ) tha emena eggios. Liges meres loipon meta tin protoxronia (2010) anakalipsa oti imun eggios 6 evdomadwn...den to xarika omws afu liges meres meta exasa to moraki me apovoli. Itan mia poli diskoli periodos pu me ponese paaara poli. Ton logo tis apovolis den mas ton ipane giati to sistima igeias edw ine poli diaforetiko ap'tin Ellada kai theorite poli fisiologiki mia apovoli- idietera na ayti exi gini stins prwtes 10 vdomades tis kyisis. Apo tote mexri twra loipon (simplirwnume 1 xrono ) prospathume me ton antra mu alla distixws den ginetai tpt...k opws oles proanaferate vrisomai kathe mina stin idia thesi na perimenw me agwnia na dw to test na grafei 8ETIKO ... twra se liges meres perimenw tin 'anepithimiti' kai me exei to faei to agxos...an kai apo ta ponakia pu exw nomizw oti oute k ayti ti fora ta kataferame :-( Tha parw loipon jana dinami apo oles tis istories me aisio telos pu vriskonte se ayto to group , tha niwsw oti den ime moni afu ki alles files agwniun oso egw gia ton idio logo k tha prospathisw jana tin epomeni fora ( en to metaji tha perimenw k ta apotelesmata twn ormonikwn ejetasewn pu ekana kai tus iperhxus elpizontas na panw ola kala)! Zitw signwmi koritsia an sas kurasa! Sas eyxomai ap'ta va8i tis kardias mu na apoktisete sintoma to moraki/morakia pu toso epithimite! Kali epitixia se oles mas! xx

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia.eimai 28 xronwn kai xekiname prospatheies me ton antra mou gia paidaki.tha einai to prwto mas kai me exei piasei enas tromeros fovos...to thelw poly alla fovamai oti den tha ta katafernw me th douleia me to spiti kai auto exei san apotelesma na allazw gnwmh kathe 5 lepta.eseis den exete tetoious fovous?eiami h monh?konteuw na trelanw ton kahmeno ton antra mou

 

lexieg min anisixeis polles apo mas exun tis idies skepseis...kai omws i fisi merimna k gi afto! H fisi exei kani tis ginekes dinates k ayto den ine tyxaio! Su eyxomai olopsixa na apoktiseis to moraki su ..kai na sai siguri tha ginis mia iperoxi manoula! :-)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας, θελω βοηθεια. την περασμενη πεμπτη -(6/8 περιμενω περιοδο στισ 10/8)πηγα στο γυναικολογο λογω τ οτι ενιωθα καψιμο οταν ουρουσα.κ επειδη πηγαινα συνεχεια μα συνεχεια τουαλετα..οντωσ καλα εκανα κ πηγα αφου ειχα ουρολοιμωξη κ καποιουσ μυκητεσ.. απο τισ πισινες ολα αυτα!!!κ ο γιατροσ κοιταξε κ τισ ωοθηκεσ μ...σχετικα γρηγορα.. κ οταν μ γραψε την αντιβοιωση μ πε κ νασαι εγκυοσ δεν θα βλαψει το μωρο..αοκαριστηκα..τ λεω αν ημουν δεν θα φαινοταν στην εξεταση?μ πε οτι φιανεται οταν εχεισ 1 βδομαδα καθυστερηση, δηλ 5 εβδομαδων οπωσ τα υπολογισα...εν τω μεταξυ, στη μια ωοθηκ νομιζς ειδα μια σκια πιο μαυρη απο οτι εβλεπα ωσ τωρα στην οθονη τ μηχανηματοσ..κ οταν τ αναφερα οτι ποναω χαμηλα στην κοιλια μ πε οτι μπορει να εισαι εγκυοσ γιαυτο πονασ... συγχυστηκα!!αλλεσ φορες φαινοταν καθαρα οτι δεν ημον κ μ το λεγε...εβλεπα το μη-γονιμοποιημενο ωαριο.μ το δειχνε...εν τω μεταξυ νιωθω αρκετη κουραση κ καταπτωση..δεν ξερω τι να σκεφτω...ετυχε σε καμια να δει το εμβρυο η το σακο ο γιατροσ τησ στισ 4 βδομαδεσ? αφου η τελευταια μ περιοδοσ ηταν 10/7 υπολογισα οτι στισ 6/8 π πηγα αν ειμαι τελικα εγκυοσ θαμουν 3.5 βδομαδων..σχεδον 4 σωστα??????βοηθειαααααα...να χαρω???η οχι?οι κραμπεσ κατω χαμηλα ειναι πολυ εντονεσ εδω κ σχεδον μια βδομαδα..στισ 4 βδομαδεσ τι μπορει να δει ο γιατροσ με τον υπεροχο π γινεται απο τον κολπο??

 

 

Mamimou ti egine telika? Ise eggios? Exw k egw tin idia aporia ...otan piga proxtes na kanw ton iperoxo gia geniki ejetasi o giatros mu ipe akrivws ta idia logia kai ida k ekini tin mikri mayri mpalitsa...twra pu ime k sto agxos tu an tha dw periodo kathomai k skeftomai diafora pragmata...les na egine to thayma? les na exw kati allo? ase h paranoia sto megaleio ths!

Opws k na'xei efxomai na su pane ola kat'eyxi! perimenume ta nea su!

Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia...einai twra meres pu diavazw me agwnia ta minimata aytou tou group menontas sigkinimeni apo tis istories pu egrapsan kopeles pu vriskontan stin diki mu thesi...pou ithelan apegnwsmena na ferun sto kosmo ena moraki. An kai den to sinithizw loipon, ekana xwris ena to skeftw eggrafi se ayto to group gia na mirastw mazi sas tin agwnia kai tin laxtara mu gia na apoktisw ena mwraki...

Eimai edw kai ena xrono pantremeni me ton antra mu me ton opoio simplirwnume fetos 8 xronia pu imaste mazi. Persi, to kalokairi(2009) molis pantreftikame, apofasisame dila dila na valume mprosta gia ena moro... Stous prwtus mines an kai epsaxna to thema sto internet/ sta vivlia den imun k toso poli agxwmeni -isws giati theorusa oti i egkimosini den erxete apo tus prwtus mines prospathias- imun omws siguri oti ston 1 xrono simfwna me to ti mas lene stin Agglia (menume monima agglia ) tha emena eggios. Liges meres loipon meta tin protoxronia (2010) anakalipsa oti imun eggios 6 evdomadwn...den to xarika omws afu liges meres meta exasa to moraki me apovoli. Itan mia poli diskoli periodos pu me ponese paaara poli. Ton logo tis apovolis den mas ton ipane giati to sistima igeias edw ine poli diaforetiko ap'tin Ellada kai theorite poli fisiologiki mia apovoli- idietera na ayti exi gini stins prwtes 10 vdomades tis kyisis. Apo tote mexri twra loipon (simplirwnume 1 xrono ) prospathume me ton antra mu alla distixws den ginetai tpt...k opws oles proanaferate vrisomai kathe mina stin idia thesi na perimenw me agwnia na dw to test na grafei 8ETIKO ... twra se liges meres perimenw tin 'anepithimiti' kai me exei to faei to agxos...an kai apo ta ponakia pu exw nomizw oti oute k ayti ti fora ta kataferame :-( Tha parw loipon jana dinami apo oles tis istories me aisio telos pu vriskonte se ayto to group , tha niwsw oti den ime moni afu ki alles files agwniun oso egw gia ton idio logo k tha prospathisw jana tin epomeni fora ( en to metaji tha perimenw k ta apotelesmata twn ormonikwn ejetasewn pu ekana kai tus iperhxus elpizontas na panw ola kala)! Zitw signwmi koritsia an sas kurasa! Sas eyxomai ap'ta va8i tis kardias mu na apoktisete sintoma to moraki/morakia pu toso epithimite! Kali epitixia se oles mas! xx

αστεροπη καλωσηρθες!κριμα που εχασες το 1ο μωρακι σου αλλα οπως κι εσυ ειπες,η φυση ξερει καλυτερα.αν μη τι αλλο ξερεις πως τοσο εσυ οσο και ο αντρας σου ειστε γονιμοι και αργα η γρηγορα θε ερθει το μπεμπε.εφοσον τα κατεφερες μια φορα θα τα ξανακαταφερεις φτανοντας πια μεχρι κ τον 9ο μηνα!να εισαι αισιοδοξη κ ολα θα πανε καλα!ευχομαι αυτος ο μηνας να ειναι ο μηνας σου κ σντομα να ακουσοθμε τα ευχαριστα!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΚΑΛΗ ΜΟΥ TINGERBELL ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΦΟΒΕΡΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ Κ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΔΙ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Η 'ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ'. ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΣΥΓΧΥΣΜΕΝΗ....ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΟΜΩς ΜΑΖΕΨΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ...ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΙΛΩ ΣΕ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΣΗ ΑΓΩΝΙΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ 'ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ' ΠΕΡΙΟΔΟ. ΜΑΚΑΡΙ ΟΙ ΕΥΧΕΣ ΟΛΩΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου και πάλι αστερόπη!δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς,όπως θα διαβάσεις και από άλλες κοπέλες εδώ μέσα η μια καταλαβαίνει απόλυτα την άλλη μιας και έχουμε κοινό στόχο!

να θυμάσαι οτι απλά στάθηκες λίγο άτυχη την πρώτη φορά αλλά αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρεις,σου εύχομαι όσο πιο γρήγορα γίνεται!μην αφήνεις τίποτα να σε παίρνει από κάτω και μην απογοητεύεσαι!

keep trying λοιπόν και θα 'ρθεί:wink:

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι Tingerbell μου. Απο το στομα σου και στου θεου τ'αυτι! Εγω εχω ακομη αυτα εντονα συμπτωματα της 'ανεπιθυμητης' που σου'λεγα. Πρωτη φορα εχω τόσο εντονα συμπτωματα περιοδου 1 βδομαδα πριν... Μου μπαίνουν και ιδεες αλλα τις αποκλειω καθως την έχω πατησει απειρες φορες με αυτες τις απατηλες σκεψεις ...Τελοσπαντων ας αφησουμε εμενα ...Με 'σενα τί γινεται? Εχεις κανένα νεο?

Link to comment
Share on other sites

αστεροπη μου οτι ειναι να γινει θαγινει και το λεω για να το ακουω κι εγω!ειμαι στην αναμονη να ερθει...σε 4 μερες θα ξερω αν καταφεραμε κατι αυτο το μηνα, αλλα προσπαθω να σκεφτομαι τα χειροτερα γιατι τον τελευταιο καιρο ολο εγκυος ειμαι και ποτε δεν ειμαι!καλα που υπαρχει κι αυτο το φορουμ και μπορουμε να μοιραζομαστε τις αγωνιες μας γιατι αυτο που καταλαβα ειναι πως ουτε με τον αντρα μου μπορω να το συζηταω αυτο το θεμα,στο τελος θα τον τρελανω,οποτε ας ειναι αυτος χαλαρος κι ας τρελενομαι εγω ψαχνοντας για συμπτωματα και σημαδια!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια, θέλω και εγώ να μπω στην παρέα σας και θέλω επίσης στο τέλος αυτού του μήνα να μπω στην παρέα των εγκύων... είμαι 28 χρονών, ειναι ουσιαστικά ο πρώτος μήνας που προσπαθούμε με τον αντρα μου μετά την διακοπή κύησης στις 16 απρίλη. εχω αρκετό αγχος και δεν το πιστεύω να τα καταφέρουμε με την πρώτη. τον περασμένο μήνα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες αλλα έχοντας χάσει την γονιμη μερα. παρόλα αυτα πίστευα ότι τα είχαμε καταφέρει... θέλω πολύ να τα καταφέρω να μείνω εγκυος...

 

και εγω μπηκα σε αυτο το θέμα γιατι εχω αναγκη να μιλάω για αυτο και φοβάμαι ότι εχω αρχίσει να γίνομαι φορτική στον αντρα μου. επίσης όλους αυτούς τους μήνες μιλούσα με κοπέλες από τις δύσκολες στιγμες του φόρουμ αλλά τωρα έχω αναγκη απο μια παρέα να μοιραστούμε τις μέρες αγωνιας μεχρι το πολυπόθητο θετικο.

 

τινκερμπελ εσύ τελικά τα κατάφερες?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια, θέλω και εγώ να μπω στην παρέα σας και θέλω επίσης στο τέλος αυτού του μήνα να μπω στην παρέα των εγκύων... είμαι 28 χρονών, ειναι ουσιαστικά ο πρώτος μήνας που προσπαθούμε με τον αντρα μου μετά την διακοπή κύησης στις 16 απρίλη. εχω αρκετό αγχος και δεν το πιστεύω να τα καταφέρουμε με την πρώτη. τον περασμένο μήνα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες αλλα έχοντας χάσει την γονιμη μερα. παρόλα αυτα πίστευα ότι τα είχαμε καταφέρει... θέλω πολύ να τα καταφέρω να μείνω εγκυος...

 

και εγω μπηκα σε αυτο το θέμα γιατι εχω αναγκη να μιλάω για αυτο και φοβάμαι ότι εχω αρχίσει να γίνομαι φορτική στον αντρα μου. επίσης όλους αυτούς τους μήνες μιλούσα με κοπέλες από τις δύσκολες στιγμες του φόρουμ αλλά τωρα έχω αναγκη απο μια παρέα να μοιραστούμε τις μέρες αγωνιας μεχρι το πολυπόθητο θετικο.

 

τινκερμπελ εσύ τελικά τα κατάφερες?

morchella καλημερα και καλωσηρθες!ηταν σιγουρα μεγαλη στεναχωρια για σενα και τον καλο σου η καταληξη της προηγουμενης εγκυμοσυνης σου και μακαρι να μη συνεβαινε ποτε.ευχομαι πολυ πολυ συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα κι αν δεν ερθει με την πρωτη μη στεναχωρηθεις καθολου!συντομα θα ερθει!και οπως ειπα και στην αστεροπη αν μη τι αλλο ξερεις οτι ειστε ενα γονιμο ζευγαρι!θα ηθελα να προτεινω και σε σενα και στην αστεροπη να μεταφερθειτε στο τοπικ με θεμα τα ''προωρα συμπτωματα''!εχουμε μαζευτει εκει ενα σωρο wannabe μανουλες και μοιραζομαστε τις αγωνιες μας.εγω μεσα απο αυτο το φορουμ επαψα πλεον να συζηταω το θεμα της εγκυμοσυνης με τους κοντινους μου και κυριως με τον αντρα μου,τον οποιο αν συνεχιζα να τον ζαλιζω θα τον τρελαινα.εχουμε ελευθερες επαφες εδω κι ενα χρονο αλλα πιο εντατικα τους τελευταιους 6 μηνες.περιμενω να αδιαθετησω σε 3-4 μερες και η αγωνια φυσικα εχει χτυπησει κοκκινο.ελπιζω πως θα τα λεμε στο τοπικ που σας προτεινα,σε χαιρετω και σου στελνω θετικες σκεψεις:wink:

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...