Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Μπραβο Αναστασια!!Μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη μεσα απο την καρδια μου!!Με το καλο ενα γερο και καλοτυχο μωρακι!!

τελια τελια τελια!!!νασαι παντα ευτυχισμενη κ συ κ ο αντρουλησ σ με το μικρουλι σασ!μακαρι να χουμε κ μεισ καλ νεα να πουμε σε λιγο καιροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο =)))))))))))))))))... πολυ τελια τα νεα σσσσσσσσσσσσσσσ αναστασιαλ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε καταλαβαινω απολυτα,αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις οπως ειναι και η δικη μας οπου το μωρακι αργει για καποιο λογο,πρεπει να κανουμε υπομονη γιατι ενας χρονος ελευθερων επαφων για τους γιατρους ειναι μικρο χρονικο διαστημα και πολυ περισσοτερο σε αυτες τις ηλικιες οπου δινουν ακομη ενα χρονο παραταση.Εμεις εχουμε κανει σπερμοδιαγραμμα,σαλπιγγογραφια και ορμονολογικες(και οι δυο) και Δοξα Τω Θεο,ολα καλα,οσο αφορα την σαλπιγγογραφια καλο θα ηταν να την κανεις,εγω την εκανα περισσοτερο γιατι αυξανει τις πιθανοτητες εγκυμοσυνης,αλλα δυστυχως δεν εγινε κατι τετοιο.Καποια στιγμη αν δεν την κανεις αμεσα θα πρεπει να την κανεις γιατι ειναι πολυ σημαντικη εξεταση,οπως και το σπερμοδιαγραμμα και δεν μπορω να πω οτι ειναι φοβερα επωδυνη εξεταση,πρωτον παιρνεις ενα buscopan μιση ωρα πριν και δευτερον χρονικα κραταει πολυ λιγο,περισσοτερο ειναι μεχρι να σε ετοιμασουν παρα την ωρα που περνα το σκιαγραφικο.Οσον αφορα την αντιδραση του αντρα σου,τον καταλαβαινω απολυτα...με τον ιδιο τροπο αντεδρασα κι εγω οταν ο παλιος μου,επι χρονια γιατρος,προτου καν κανουμε τις εξετασεις μας πεταξε την σπερματεγχυση:twisted::twisted:!!!!Τον αλλαξα φυσικα και ο καινουριος με εβαλε σε μια σειρα,οπως ορμονολογικες και των δυο,δευτερο σπερμοδιαγραμμα και κολπικη παρακολουθηση,οπου βρεθηκε μια ωραιοτατη κυστη που δεν ξερουμε απο ποτε ειναι γιατι ο παλιος δεν μου εκανε ποτε υπερυχο!!Πηρα αντισυλληπτικα και τωρα περιμενω να δω τι εχει γινει,γιατι υπαρχουν κυστες που εμποδιζουν την συλληψη!!Πω,Πω...σε ζαλισα!!!Παρασυρθηκα!!!Απλα σε καταλαβαινω απολυτα...ελπιζω καπως να σε βοηθησα!!

α αργυρω30 μ δεν με τρελλανεσ τι λες..ειπα να κανω υπομονη μεχρι κ τα γενεθλια τ αντρουλη .,... μακαρι ναχω καλο δωρακι να τ δωσω μεχρι τοω αυγουστοοοοοοοοοο.....θα τ κανω το χατιρι να χαλαρωσω λιγο να μη σκεφτομαι τπτ κα να αφησω το νινι ναρθει οποτε θελει....θ προσπαθησωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

α αργυρω30 μ δεν με τρελλανεσ τι λες..ειπα να κανω υπομονη μεχρι κ τα γενεθλια τ αντρουλη .,... μακαρι ναχω καλο δωρακι να τ δωσω μεχρι τοω αυγουστοοοοοοοοοο.....θα τ κανω το χατιρι να χαλαρωσω λιγο να μη σκεφτομαι τπτ κα να αφησω το νινι ναρθει οποτε θελει....θ προσπαθησωωωωωωωω

κ πωσ ειναι αληθεια η σπερματεγχυση??τι εννοεισ οταν λεσ περνει περιδδοτερο χρονο να σε ετοιμασουν??τι σ κανουν δηλαδηηηηηηηηηηηηηηη??????????

Link to comment
Share on other sites

κ πωσ ειναι αληθεια η σπερματεγχυση??τι εννοεισ οταν λεσ περνει περιδδοτερο χρονο να σε ετοιμασουν??τι σ κανουν δηλαδηηηηηηηηηηηηηηη??????????

Kοριτσακι σε μπερδεψα,ετσι οπως σου τα εγραψα ολα μαζι...τελοσπαντων,αναφερομουν στην σαλπιγγογραφια που την εχω κανει και οχι στην σπερματεγχυση που προς το παρον δεν εχω κανει.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, ειμαι η λιονταρινα

 

τον οκτωβριο 09 παντρευτηκαμε κ απο τοτε προσπαθουμε να τεκνοποιησουμε αλλα δυστυχωσ ακομα τιποτα

απο την αρχη συμβουλευτηκα το γυναικολογο μου ο οποιος τα ειχε ολα πολυ ευκολα κ επρεπε να τον ακολουθησω κ οντωσ το εκανα για 2-3 μηνεσ αλλα μετα ειδα οτι δε με πειθει ουτε η αγωγη του αλλα ουτε κ τα λογια του οποτε αποφασισα να απευθυνθω σε καποιον αλλο γιατρο ο οποιοσ με κανε να νιωσω οτι τιποτα δεν εχει χαθει παρολο που εχω πολυκιστικεσ ωοθηκες χρονια τωρα ψαχνομαι απο το γεναρη καθε μηνα για ωορηξια κ ομωσ αφαντη, τελικα με πολλεσ συζητησεισ κ με το γιατρο αποφασισαμε να κανουμε εξωσωματικη .

το σαββατο θα παω για σαλπιγγογραφεια δεν εχω ξανακανει κ ομολογω οτι ειμαι αποφασισμενη για την οποια θυσια αρκει να αποκτησουμε μωρακι.βλεπεις το κακο με τισ πολυκυστικεσ ειναι οτι δε ξερεισ ποτε την επομενη περιοδο σου για να μετρησεισ τισ μερεσ τισ γονιμεσ πασ στα τυφλα το χειροτερο ομωσ ειναι οτι εκανα τεστ ωορηξιας πολλα κ ουτε ενα δεν εδειξε μια μερα γονιμη -εσκασα απο τον καημο μου βλεπεισ λενε οτι οι γυναικεσ γενιουνται δυνατεσ κ ετοιμεσ για τη μητροτητα αλλα οι αντρεσ εχουν τον εγωισμο ο οποιοσ μονο συμαχοσ δεν ειναι καποιεσ φορεσ με αποτελεσμα οατν εσυ βλεπεισ κατι βουνο εκεινοι να το βλεπουν οροσειρα κ αρα να πρεπει να σηκωσεισ τον εαυτο σου τον καλο σου κ ολη την κατασταση .

συγνωμη αν σασ κουρασα αλλα ηθελα κ γω να τα πω καπου

να στε ολες καλα :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ.ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΩΣΥΝΗΣ!!!!!!!ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ!!!!!ΚΑΙ ΟΛΑ ΒΓΗΚΑΝ ΘΕΤΙΚΑ.ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΑΣ!!!ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΜΟΥΝ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΕΚΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ!!!!ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ!!!!125 ΧΤΥΠΟΙ!!!0,50 ΧΙΛΙΟΣΤΑ!!!!!!!!!!!!ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΝΑΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!!!!!!!!!!!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΧΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΟΝΙΣΤΙΚΕ Η ΑΠΟΞΕΣΗ!!!ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ!!!!ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΡΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ!!!ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ!!!ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΕΒΑΛΑ ΛΟΓΟ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΑΠΡΟΣΕΞΙΑΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑΝ ΑΛΛΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ,ΕΓΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ!!!2 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑ!!!ΟΛΕΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΝΙΓΟΜΑΙ!!!!!!!ΔΕΝ ΤΙΣ ΖΗΛΕΥΩ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ 6-7 ΜΗΝΩΝ,ΟΤΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΗ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ!!!!!!!!ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΕΚΑΝΑ ΕΜΕΤΟΥΣ,ΝΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑ ΜΥΡΙΖΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ!!!!!!ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΟΥΝ!!!!!ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΝΑΤΕΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ????????ΠΩΣ?????????ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Μ ΔΙΝΕΙΣ......ΟΜΩΣ ΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΑ????ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩ....ΕΓΩ ΑΡΧΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ.....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ Μ ΕΙΠΕΣ......ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟ ΠΟΛΥ.ΛΕΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΠ ΤΗΝ 5Η ΜΕΡΑ ΣΥΛΛΗΨΗΣ?????ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΜΩΣ......

 

Τελικά; Σε ρωτάω γιατι κι εγω εδώ και 3 μέρες έχω καφέ υγρα

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

αμαν χιλια συγγνωμη..καταλαβα οτι μιλουσεσ για σαλπιγγογραφια κ γιαυτο ηθελα να μαθω πως ειναι... απο λαθοσ εγραψα σπερματεγχυση.. πω πωωω... αληθεια..πωσ ειανι η ολη διαδικασια της σαλπιγγογραφιασ???????

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ.ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΩΣΥΝΗΣ!!!!!!!ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ!!!!!ΚΑΙ ΟΛΑ ΒΓΗΚΑΝ ΘΕΤΙΚΑ.ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΑΣ!!!ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΜΟΥΝ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΕΚΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ!!!!ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ!!!!125 ΧΤΥΠΟΙ!!!0,50 ΧΙΛΙΟΣΤΑ!!!!!!!!!!!!ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΝΑΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!!!!!!!!!!!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΧΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΟΝΙΣΤΙΚΕ Η ΑΠΟΞΕΣΗ!!!ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ!!!!ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΡΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ!!!ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ!!!ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΕΒΑΛΑ ΛΟΓΟ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΑΠΡΟΣΕΞΙΑΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑΝ ΑΛΛΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ,ΕΓΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ!!!2 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑ!!!ΟΛΕΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΝΙΓΟΜΑΙ!!!!!!!ΔΕΝ ΤΙΣ ΖΗΛΕΥΩ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ 6-7 ΜΗΝΩΝ,ΟΤΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΗ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ!!!!!!!!ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΕΚΑΝΑ ΕΜΕΤΟΥΣ,ΝΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑ ΜΥΡΙΖΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ!!!!!!ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΟΥΝ!!!!!ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΝΑΤΕΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ????????ΠΩΣ?????????ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!:lol:

 

dor.....sou euxomai grigora na meineis pali egkuos,kai se ola ta koritsia eyxomai ta kalutera...ki egw eixa palindromisi ton iounio kai akoma dyskoleuomai na to kseperasw,elpizw mono na itna tyxaio..

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.. ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΟ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ 3 ΤΟ ΜΑΡΤΗ.. ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΕΧΑΣΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΡΟΣΜΕΝΑ ΤΗΝ ΜΙΑ ΩΟΘΗΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΙΑ ΗΛΙΘΙΑ ΚΥΣΤΗ ΠΟΥ ΕΣΠΑΣΕ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΦΤΑΝΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΙΣ 23/06 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.. ΠΡΙΝ ΦΤΑΣΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΙΧΑ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ . ΑΦΟΥ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΕΙ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ 3 ΜΕΡΕΣ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ .. ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΚΤΥΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ!! ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΙΣΤΗ.....

0Xmyp2.png

Kvh9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αμαν χιλια συγγνωμη..καταλαβα οτι μιλουσεσ για σαλπιγγογραφια κ γιαυτο ηθελα να μαθω πως ειναι... απο λαθοσ εγραψα σπερματεγχυση.. πω πωωω... αληθεια..πωσ ειανι η ολη διαδικασια της σαλπιγγογραφιασ???????

Mην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα,θα πιεις το παυσιπονο σου,θα προσπαθησεις να εισαι ηρεμη....φαντασου πως κανεις τεστ παπ μονο που θα πρεπει να βγαλουνε και ακτινογραφιες αλλα ευτυχως κραταει πολυ λιγο,γινονται ολα πολυ γρηγορα.Εγω μετα την εξεταση ειχα πονους περιοδου και λιγο αιματακι(την εκανα στο Μητερα)και για προοληπτικους λογους δινουν αντιβιωση που μου προκαλεσε μυκητες,αυτο θα ηταν καλο να το ρωτησεις,γιατι αναφεροταν στις αντενδειξεις αλλα οταν τις διαβασα ειχα κιολας τα συμπτωματα.Ελπιζω να βοηθησα!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ.ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΩΣΥΝΗΣ!!!!!!!ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ!!!!!ΚΑΙ ΟΛΑ ΒΓΗΚΑΝ ΘΕΤΙΚΑ.ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΑΣ!!!ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΜΟΥΝ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΕΚΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ!!!!ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ!!!!125 ΧΤΥΠΟΙ!!!0,50 ΧΙΛΙΟΣΤΑ!!!!!!!!!!!!ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΝΑΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!!!!!!!!!!!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΧΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΟΝΙΣΤΙΚΕ Η ΑΠΟΞΕΣΗ!!!ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ!!!!ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΡΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ!!!ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ!!!ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΕΒΑΛΑ ΛΟΓΟ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΑΠΡΟΣΕΞΙΑΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑΝ ΑΛΛΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ,ΕΓΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ!!!2 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑ!!!ΟΛΕΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΝΙΓΟΜΑΙ!!!!!!!ΔΕΝ ΤΙΣ ΖΗΛΕΥΩ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ 6-7 ΜΗΝΩΝ,ΟΤΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΗ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ!!!!!!!!ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΕΚΑΝΑ ΕΜΕΤΟΥΣ,ΝΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑ ΜΥΡΙΖΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ!!!!!!ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΟΥΝ!!!!!ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΝΑΤΕΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ????????ΠΩΣ?????????ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!:lol:

Κοπελα μου,λυπαμαι πολυ για την απωλεια σας,ειναι απο τα δυσαρεστα που ποτε δεν ξεχνιουνται αλλα δυστυχως πρεπει με καθε τροπο να ξεπερνιουνται,να παιρνουμε δυναμη και να προχωραμε μπροστα...ετσι και αλλιως δεν γινεται διαφορετικα...ευχομαι ολοψυχα,συντομα να μας ανακοινωσεις ευχαριστα νεα!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, ειμαι η λιονταρινα

 

τον οκτωβριο 09 παντρευτηκαμε κ απο τοτε προσπαθουμε να τεκνοποιησουμε αλλα δυστυχωσ ακομα τιποτα

απο την αρχη συμβουλευτηκα το γυναικολογο μου ο οποιος τα ειχε ολα πολυ ευκολα κ επρεπε να τον ακολουθησω κ οντωσ το εκανα για 2-3 μηνεσ αλλα μετα ειδα οτι δε με πειθει ουτε η αγωγη του αλλα ουτε κ τα λογια του οποτε αποφασισα να απευθυνθω σε καποιον αλλο γιατρο ο οποιοσ με κανε να νιωσω οτι τιποτα δεν εχει χαθει παρολο που εχω πολυκιστικεσ ωοθηκες χρονια τωρα ψαχνομαι απο το γεναρη καθε μηνα για ωορηξια κ ομωσ αφαντη, τελικα με πολλεσ συζητησεισ κ με το γιατρο αποφασισαμε να κανουμε εξωσωματικη .

το σαββατο θα παω για σαλπιγγογραφεια δεν εχω ξανακανει κ ομολογω οτι ειμαι αποφασισμενη για την οποια θυσια αρκει να αποκτησουμε μωρακι.βλεπεις το κακο με τισ πολυκυστικεσ ειναι οτι δε ξερεισ ποτε την επομενη περιοδο σου για να μετρησεισ τισ μερεσ τισ γονιμεσ πασ στα τυφλα το χειροτερο ομωσ ειναι οτι εκανα τεστ ωορηξιας πολλα κ ουτε ενα δεν εδειξε μια μερα γονιμη -εσκασα απο τον καημο μου βλεπεισ λενε οτι οι γυναικεσ γενιουνται δυνατεσ κ ετοιμεσ για τη μητροτητα αλλα οι αντρεσ εχουν τον εγωισμο ο οποιοσ μονο συμαχοσ δεν ειναι καποιεσ φορεσ με αποτελεσμα οατν εσυ βλεπεισ κατι βουνο εκεινοι να το βλεπουν οροσειρα κ αρα να πρεπει να σηκωσεισ τον εαυτο σου τον καλο σου κ ολη την κατασταση .

συγνωμη αν σασ κουρασα αλλα ηθελα κ γω να τα πω καπου

να στε ολες καλα :P

Καλωσορισες και καλα αποτελεσματα με την σαλπιγγογραφια!!Προσπαθητε παρα πολυ μικρο χρονικο διαστημα για να καταφυγετε στην εξωσωματικη(μην θεωρηθει οτι ειμαι κατα,απεναντιας),εκτος και αν ηλικιακα υπαρχει περιορισμος.Απλα θα μπορουσε για αρχη,ο γιατρος για 2-3 μηνες να παρακολουθει την ωορρηξια σου με υπερηχο,υπαρχουν χαπια που προκαλουν ωορρηξια και τα δινουν για 6 μηνες και τελος πριν την εξωσωματικη υπαρχει η σπερματεγχυση.Δεν θελω να σε φερω σε δυσκολη θεση,αλλα σπερμοδιαγραμμα εχετε κανει?εμεις πρωτα καναμε σπερμοδιαγραμμα και μετα σαλπιγγογραφια.Τωρα οσον αφορα τους αντρες μας,πιστευω πως μερικες φορες πανικοβαλλονται πολυ περισσοτερο απο μας και αμυνονται δειχνοντας αδιαφορια και αναισθησια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θελω να πω την ιστορια μου!Προσπαθουσαμε με τον αντρα μου 7 χρονια να κανουμε παιδι.Ειχα κλειστες σαλπιγγες και αλλα...Το 2007 τελικα μετα απο 2 προσπαθειες εζωσωματικης εμεινα εγκυος στα διδυμα.Ολα πηγαν καλα. Το χειμωνα φετος ειχα καθηστεριση,δεν πιστεψα οταν το τεστ βγηκε θετικο.Μετα απο εζωσωματικες και 10 χρονια προσπαθειας εμενα εγκυος ετσι απλα....Θελω να πω σ'ολους,μην χανετε ΕΛΠΙΔΑ και μια μερα θα κρατατε στην αγκαλια το μικρο σας αγγελουδι!Κουραγιο!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θελω να πω την ιστορια μου!Προσπαθουσαμε με τον αντρα μου 7 χρονια να κανουμε παιδι.Ειχα κλειστες σαλπιγγες και αλλα...Το 2007 τελικα μετα απο 2 προσπαθειες εζωσωματικης εμεινα εγκυος στα διδυμα.Ολα πηγαν καλα. Το χειμωνα φετος ειχα καθηστεριση,δεν πιστεψα οταν το τεστ βγηκε θετικο.Μετα απο εζωσωματικες και 10 χρονια προσπαθειας εμενα εγκυος ετσι απλα....Θελω να πω σ'ολους,μην χανετε ΕΛΠΙΔΑ και μια μερα θα κρατατε στην αγκαλια το μικρο σας αγγελουδι!Κουραγιο!:)

Nα σου ζησουν τα κουκλια σου και με το καλο να ερθει το μωρακι σας!!Να ειναι ολα γερα και καλοτυχα στην ζωη τους!!Σιγουρα δεν χανουμε την ελπιδα μας και σιγουρα καποια στιγμη θα κρατησουμε στην αγκαλια μας το μωρακι που τοσο πολυ επιθυμουμε,απλα καποιες στιγμες απογοητευσης και απαισιοδοξιας ειναι πολυ εντονες...ευτυχως για λιγο,μετα ψηλα το κεφαλι και πολυ δυνατα στην προσπαθεια ωσοτου τα καταφερουμε!!Να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια καλως ηρθα στο κλαμπ...:Pειμαι 28 χρονων εδω κ ενα χρονο που εχω παντρευτει προσπαθουμε για νινακι...αλλα τιποτα:(το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω σταθερο κυκλο ανα 2 με 3 μηνες εχω περιοδο...οποτε δεν γνωριζω τις μερες ωορηξιας μου..

ολες οι εξετασεις μου ειναι καθαρες μεχρι που εκανα κ σαλπιγγογραφια

τι λετε να ενημερωσω το γιατρο μου για αυτα τα χαπια ωορηξιας μηπως βοηθησουν?γιατι ο γιατρος μου θελει να κανω σπερματυχυση

εσεις τι λετε κοριτσια?σας παρακαλω βοηθηστε με...:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια καλως ηρθα στο κλαμπ...:Pειμαι 28 χρονων εδω κ ενα χρονο που εχω παντρευτει προσπαθουμε για νινακι...αλλα τιποτα:(το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω σταθερο κυκλο ανα 2 με 3 μηνες εχω περιοδο...οποτε δεν γνωριζω τις μερες ωορηξιας μου..

ολες οι εξετασεις μου ειναι καθαρες μεχρι που εκανα κ σαλπιγγογραφια

τι λετε να ενημερωσω το γιατρο μου για αυτα τα χαπια ωορηξιας μηπως βοηθησουν?γιατι ο γιατρος μου θελει να κανω σπερματυχυση

εσεις τι λετε κοριτσια?σας παρακαλω βοηθηστε με...:lol:

Κοριτσακι,καλωσορισες!!!Το καλυτερο,νομιζω πως θα ηταν με καποιο τροπο ο γιατρος σου να σου ρυθμισει την περιοδο,εχεις πολυκυστικες για αυτο ειναι αστατος ο κυκλος??σπερματοδιαγραμμα εχετε κανει και ορμονολογικες??Η σπερματεγχυση γινεται παλι με φαρμακευτικη αγωγη,απλα τοποθετουν πιο κοντα το σπερμα και το δυναμωνουν κιολας,επειτα απο επεξεργασια που γινεται.Εχει γινει καποια παρακολουθηση ωορρηξιας??Αυτα τα χαπια καποιες εχουν βοηθησει και πολυ περισσοτερο μετα απο 2-3 κυκλους,ενω καποιες οχι.Παντως το χρονικο διαστημα που προσπαθητε ειναι πολυ μικρο και προσωπικα θα εστιαζα στον κυκλο,με πιο τροπο μπορει να γινει σταθερος.Ελπιζω να βοηθησα!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γειααα..

πηγε την τριτη για σαπλιγγογραφια αφου προηγουμενως πηρα το παυσιπονο μ!!! δεν πονεσα πολυ.. περισσοτερο την ωρα π ασκουσε λιγη πιεση ο γιατροσ ωστε να περασει το υγρο απο τισ λιγο φραγμενεσ σαλπιγγεσ μ.δηλ..αυτο σημενει οτι ειχα μειωμενεσ πιθανοτητεσ για εγκυμοσυνη ετσι??? κ κατι αλλο... μ πε - ο ακτινολογοσ-οτι ανοιξαν τωρα οι σαλπιγγεσ μ κ οτι μπορω να μεινω εγκυοσ.. ο γυναικολογοσ π ειδε το πορισμα, δελ οτι το υγρο περν μετα απο λιγη πιεση, μ πε οτι ειναι καλο το πορισμα. κ οποτε θελω να παω να τον επισκεφτω γι θεραπεια.. αλλα ειπα να το αφησω ακομη λιγο...αφου λενε ιοτι μετα τη σαλπιγγογραφια αυξανονται οι πιθανοτητεσ.. κ ακοντεθει κ η ωορηξια μμμμμμμ κ παω κ διημερο με τον αντρουλη μμμμμμμμ!!!!μακαρι!

Link to comment
Share on other sites

loipon... na sas pw kai egw twra.. prospa8oysame polu me ton antra mou gia to trito mwro mas.. olo emena egkyos kai sto telos anemogkastrh htan... telospantwn.. meta apo 2 xronia prospa8eias epiasa epiteloys kai twra eimai egkyos.. to pa8ena kai egw ayto ka8e mhna metroysa ths meres mou mou eixe ginei emonh idea.. ospoy to mikroyli hr8eeeeeeeee alla na sas pw kati, san symboyli an 8elete to kratate mhn axgoneste kai mh to skefteste kai otan erxetai se epafh na eiste hremoi kai oi dyo..

 

enw olighs.. (dwste ta ola ) mh parekshgh8w enoo an 8elete na fwnazete ki olas mh ntraphte toys geitones.. xaxaxaxax

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ SAS ΡΩTΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟ??????ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ?? ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΜΕ ΤΕΣΤ ΝΑ ΒΡΙΣΚΩ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ .... ΤΙ ΛΕΤΕ?ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΟΣ ???? ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΛΑΘΟΣ....????ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟ :oops:Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ EXEI ΕΝΑ KALO MAS EIPE O GIATROS ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ... ΛΕΤΕ ΝΑ ΧΩ ΒΟΥΛΩΜΕΝΕΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ Η΄¨ ΩΑΡΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΠΕΡΑΤΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ????ΕΙΜΑΙ ΓΕΜΑΤΗ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ??????ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ....:-(an1cEWy0g410000MDAwMDkyZHwwMDAwMTNkYXx5b3VyIHRleHQ.gif

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ SAS ΡΩTΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟ??????ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ?? ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΜΕ ΤΕΣΤ ΝΑ ΒΡΙΣΚΩ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ .... ΤΙ ΛΕΤΕ?ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΟΣ ???? ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΛΑΘΟΣ....????ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟ :oops:Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ EXEI ΕΝΑ KALO MAS EIPE O GIATROS ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ... ΛΕΤΕ ΝΑ ΧΩ ΒΟΥΛΩΜΕΝΕΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ Η΄¨ ΩΑΡΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΠΕΡΑΤΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ????ΕΙΜΑΙ ΓΕΜΑΤΗ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ??????ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ....:-(an1cEWy0g410000MDAwMDkyZHwwMDAwMTNkYXx5b3VyIHRleHQ.gif

γεια σ μαγιααα...λενε πωσ μετα απο ενα χρονο επαφων, αν το ζευγαρι δεν τεκνοποιησει, ειναι καλα να κανει καποιεσ εξετασεισ ..ενα ποσοστο συλλαμβανει στον εναμιση χρονο..εγω ειμαι ενα απο τα ζευγαρια αυτα αν κ τοθσ πρωτουσ μηνες λογω αστατου κυκλου-εχω τη μια μ ωοθηκη ελαφρωσ πολυκυστικη- δεν μπορουσα να μετρησω τησ μερεσ μ. κ μεισ εχουμε καλο σπερμα-βολιδα ειπε ο γιατροσ!!!!-, πηγα ομωσ κ εκανα κ τη σαλπιγγογραφια... την εκανα κ αυτη να τελειωνει... ειχα λιγο βουλωμενες σαλπιγγεσ, ειδικα η μια.ο ακτινολογος καταφερε να μ τισδ ξεβουλωσει-σαν σωληνες υδραυλικου το κανω να ακουγεται!- κ μ πε οτι μπορω να μεινω εγκυοσ.κ λενε οτι οι πρωτοι 2-3 μηνεσ μετα την εξεταση εχεισ αυξημενεσ πιθανοτητεσ..οσο για τα τεστ ωορηξιασ...οσο ξερω ειναι σωστα αν κ για μενα δεν πολυδουλευουναι..οι κοκκινεσ γραμμεσ στα 2 παραθυρακια μ φαινονται παντα το ιδιο κοκκινεσ π καποτε αθτο σημαινει κ αρνητικο, οτι δηλ δεν υπαρχει ακομη ωορηξια..δεν ξερω..προσπαθω να το καταλαβω με τον λιγο πονο π νιωθω χαμηλα παρ με τεστ..η σαλπιγγογραφια δεν ειναι κατι π το κανεισ οποτε θεσ κ οσεσ φορεσ θεσ..αλλα πριν προχωρησεισ σε οποιαδηποτε θεραπεια ο γιατροσ θα σ πει να την κανεισ κ αυτη.. γιατι καποιεσ θεραπειεσ δεν εχουν αποτελεσματα με κλειστεσ σαλπιγγεσ π.χ η σπερματεγχυση..εγω θα περιμενω 2-3 μηνεσ κ μετα θα παω για θεραπεια...μακαρι να γινει το καλο κ ναρθει το μωρακι...κ σε σενα..μια φιλη μ προσπαθουσε αναμιση χρονο χωρισ να ξερει ομωσ οτι ..ΤΑ ΚΑΝΕ ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ!!!!μετα π εμαθε πωσ να μετρα κ τι να προσεχει εμεινε εγκυοσ στον 3ο μηνα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, διαβάζω το forum εδώ και μερικές εβδομάδες και με έχουν βοηθήσει πολύ "ψυχολογικά" οι απορίες-απόψεις-συμβουλές σας.Μ' αρέσει επίσης το πολύ ζεστό κλίμα που υπάρχει εδώ μαζί σας...

Είμαι 33 ετών και έχω ένα γιο 6 χρονών περίπου, θέλω πολύ και δεύτερο παιδάκι (δε θέλω να φανώ αχάριστη ευχαριστώ το Θεό που με αξίωσε να γίνω μανούλα, εύχομαι απο την καρδιά μου γρήγορα σε όλες σας), στο γιο μου δεν αγχώθηκα καθόλου γιατί με το 2ο μήνα προσπαθειών έμεινα και έγκυος. Τώρα έχω αγχωθεί πάρα πολύ, έχω συνεχώς ένα κακό προαίσθημα ότι κάτι κακό θα μου συμβεί και δε θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί.

Ο άντρας μου δε θέλει 2ο παιδί (ούτε 1ο ήθελε και τώρα είναι ξετρελαμένος) οπότε οι φορές που κάνουμε ελεύθερα είναι λίγες (προσπαθώ στις γόνιμες αλλά τίποτα προς το παρόν), κατα φαντασία έγκυος πολλές φoρες με όλα τα συμπτώματα τάση για εμετό, καούρες, πονάκια στη μέση και χαμηλά (απ΄όλα είχα). Νόμιζα πως άρχισα να τρελαίνομαι μέχρις ότου ξεκίνησα να διαβάζω το forum και ένιωσα ότι δεν είμαι μόνη μου...

Το θέλω τόσο πολύ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το αστεράκι μου, ο θησαυρός μου, η ζωή μου...

Link to comment
Share on other sites

Ήλιε μου σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και τις ευχές σου.

 

Εγώ έχω γιατρό τον κ. Μαντούδη ο οποίος βρίσκεται στο ΓΕΝΝΗΜΑ και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένοι από όλους όσους εργάζονται στο συγκεκριμένο κέντρο.

 

Τον κ. Αθανασία τον έχω ακουστά διότι τον έχει γιατρό της μια πολύ καλή μου φίλη η οποία τώρα θα ξεκινήσει την προσπάθεια για την πρώτη της εξωσωματική μαζί του.

 

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου!

 

domnina μου τι κάνεις, πώς πάει η εγκυμοσύνη σου? και εγώ ξεκινώ την 1η σπερματέγχυση το Σεπτέμβρη με τον κο Αποστολίδη στο ΓΕΝΝΗΜΑ...

K6Evp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου καλησπέρα..

 

Δυστυχώς η πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήγε καλά. Είχαμε παλίνδρομη την 9η βδομάδα.. Τώρα με την περίοδο του Αυγούστου ξεκινώ τη δεύτερη και ελπίζω και τυχερή προσπάθεια..

 

Καλή μας επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...