Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Κοριτσακια πρεπει να "αφεθουμε"γιατι αλλιως δεν προκειται να ερθει το μπεμπε!!...σας το λεω εγω που μετα τους 3 πρωτους μηνες αγχωθηκα παρα πολυ,με αποτελεσμα να εχουμε φτασει τον εναμιση χρονο και ακομη να ερθει:cry:...αλλα το σιγουρο ειναι οτι θα ερθει...οχι μονο σε μενα,αλλα σε ολες εμας που προσπαθουμε,με αγωνια και λαχταρα καθε μηνα!!Ειναι θεμα χρονου κι αν χαλαρωσουμε και λιγο θα ερθει πιο συντομα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

koritsia pantws ofeilw na pw pws mono k mono to oti milaw me kopeles pou zoun thn idia agwnia me mena me kanei na niwthw kalitera....shmera vevaia irthe h periodos mou alla den apogohtefthika. to mono pou skeftomai einai pos thelw na vgoun k oi exetaseis tou kalou m twra (afth thn vdomada tha paei gia exetaseis) k meta vlepoume...sas efxaristw gia tis apanthseeis ssas.sas efxonmai ta kalitera!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!

Παιρνω τα yasminelle και τελειωσα το προηγουμενο πακετο την περασμενη Τεταρτη(στις 5 του μηνα).Περασε η εβδομαδα χωρις δισκια(οπου μου ηρθε και περιοδος) και επρεπε να ξεκινησω το επομενο δισκιο την Πεμπτη στις 13 του μηνα(8η μερα του κυκλου ηταν η Πεμπτη).

Το θεμα ειναι οτι το ξεχασα και εχει παει Σαββατο.Μπορω σημερα να ξεκινησω το νεο πακετο με το χαπι του Σαββατου ή θα πρεπει να περασει αυτος ο κυκλος και ξανα?:mad:

Ψαχνω στις οδηγιες και δεν βλεπω πουθενα κατι σχετικο,μονο οτι αν θελεις να αλλαξεις την ημερα που θα εχεις περιοδο,να κανεις το διαστημα χωρις δισκια μικροτερο και οχι μεγαλυτερο!:-(

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια διαβαζω πολλες μερες το φορουμ και ειναι καταπληκτικο.αποφασισα να γραψω και εγω μηπως και μπορειτε να με βοηθησετε.ειμαι 27 χρονων και 9 μηνες παντρεμενοι.δεν προσπαθουσαμε για παιδακι αλλα καναμε ερωτουλη χωρις προφυλαξεις.

ειχα σταθερο κυκλο στις 25 με 26 μερες,αλλα τις προηγουμενες δυο η ροη ελαχιστη και η περιοδος ερχοτανε στις 3 εβδομαδες.τωρα ηταν να ερθει 13/5 αλλα τπτ.εκανα ενα τεστ αλλα τπτ.εχω φοβερο πρηξιμο,γουργουρητα και πονακια οχι περιοδου κατω χαμηλα.λιγες καουρες και αρκετη συχνοουρια.

πριν 10 μερες εκανα εξετασεις σιδηρου και ασβεστιου και ητανε ολα χαλια.η μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι περιεργο.

δεν ξερω τι να κανω.μηπως μου δημιουργηθηκαν κυστες.δεν λερω τι να υποθεσω.

αααα ξεχασα να σας πω εχω και πυρετο 37 με 37 και κατι συνεχως.και πρωτη φορα καθυστερηση.

συγνωμη αν σας κουρασα.σας παρακαλω βοηθηστε με

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα kikimpo. μην αγχωνεσε κ τοσο.αλλωστε το οτι κανατε ελευθερα θα επρεπε να σας εχει ετοιμους για το ενδεχομενο να μεινεις εγκυος κ με την πρωτη φορα.στο γυναικολογο σου πηγες για να σε εξετασει κ να βεβαιωθει 'η να αποκλειστει η περιπτωση εγκυμοσυνης?

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια γεια σας..σας εχει τυχει να τελειωσει η περιοδος σασ αλλα το στηθοσ σασ να παραμενει φοσκωμενο κ να ποναει στα πλαγια???εγω τοχω αυτο καμια βδομαδα πριν την περιοδο κ μετα φευγει,..τωρα τελειωσα την περιοσο μ πριν 2 μερες κ ακομα ποναει!!!τον τελευταιο καιρο αδιαθετουσα καθε 35-40 μεχρι κ 50 μερεσ, αυτη τη φορα...στισ 25!!!!!!!!ναι ναι,... τοσο σταθερη ειμαι!!!!!!!!κ μετα σ λενε οι γιατροι να υπολογισεισ γονιμες μερες!!!!!!!!μα πωσ με ετσι κατασταση!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας..σας εχει τυχει να τελειωσει η περιοδος σασ αλλα το στηθοσ σασ να παραμενει φοσκωμενο κ να ποναει στα πλαγια???εγω τοχω αυτο καμια βδομαδα πριν την περιοδο κ μετα φευγει,..τωρα τελειωσα την περιοσο μ πριν 2 μερες κ ακομα ποναει!!!τον τελευταιο καιρο αδιαθετουσα καθε 35-40 μεχρι κ 50 μερεσ, αυτη τη φορα...στισ 25!!!!!!!!ναι ναι,... τοσο σταθερη ειμαι!!!!!!!!κ μετα σ λενε οι γιατροι να υπολογισεισ γονιμες μερες!!!!!!!!μα πωσ με ετσι κατασταση!

Προσωπικα το στηθος μου πρηζεται πριν την περιοδο και την μερα που θα ερθει η ακατανομαστη,ερχεται στα φυσιολογικα του.Κανε και εναν κολπικο υπερηχο για να δει ο γιατρος τις ωοθηκες και να σε βοηθησει ετσι ωστε να σταθεροποιηθει ο κυκλος σου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας..Ειμαι καινουργια στο forum και θα ηθελα να σας πω την δικη μου ιστορια.....

Με τον αντρα μου ειμαστε παντρεμενοι 6 χρονια..Απο το γαμο και μετα αρχισαμε και καναμε ελευθερα ερωτα..Τα πρωτα δυο χρονια δεν αγχονομουνα για το ποτε θα μεινω εγκυος..Μετα ομως αρχιζα και αναρωτιομουνα "γιατι οχι ακομα???"..Ειπα στην αρχη να μην με παιρνει απο κατω και απλως να δωσω πιο πολυ σημασια στις ημερες ωορηξιας..Περασε πανω απο ενα εξαμηνο και ακομα τιποτα..Αρχισα να στεναχωριεμαι και να αγχονομαι :(:(:(..Λεμε με τον αντρα μου να κανουμε εξετασεις να δουμε που ειναι το προβλημα..Κανω εξετασεις και βγαινουν καλες..Κανει και ο αντρας μου σπερματοδιαγραμμα και βλεπουμε οτι ειχε χαμηλο ποσοστο σπερματων,κατω απο 2.000 ενω θα επρεπε να ειναι πανω απο 20.000..Ημουνα τοσο στεναχωρημενη αλλα προσπαθουσα να μην το δειχνω γιατι μην στεναχωριεται και ο αντρας μου..Θελαμε τοσο πολυ να ξεκινησουμε οικογενεια..Ημουνα ομως πιο πολυ θυμωμενη με τον εαυτο μου που δεν ειπα να κανουμε εξετασεις νωριτερα εστω προληπτικα..Αλλα που να το φανταστω..Παμε σε ανδρολογο και δινει θεραπεια στον αντρα μου για να ανεβουνε οι τιμες..Καθε τριμηνο καναμε σπερματοδιαγραμμα..Ειχαν ανεβει οι τιμες στα 8.000,αλλα καποιες φορες ξαναπεφτανε..Ο γιατρος μας εξηγησε οτι επειδη ο αντρας μου ειναι αγροτης (φαρμακα,πολλες ωρες καθιστος) και εγω ειχα κιλα παραπανω δεν θα μπορουσα να μεινω ευκολα εγκυος και αν ηταν να σκεφτομασταν την εξωσωματικη..Με τον αντρα μου σκεφτηκαμε "ας ειναι και ετσι,αρκει να κανουμε ενα παιδακι"..Ξεκιναμε και εκει εξετασεις και συνεχιζε ο αντρας μου τιν θεραπεια..Ο γιατρος ηταν πολυ καλος και αισιοδοξος..Πραγμα πολυ καλο αυτο γιατι μας ανεβαζε την ψυχολογια..Ειχαν ηδη περασει σχεδον 4 χρονια..Μετα ομως μας ετυχαν καποια στραβα με την δουλεια του αντρα μου και δεν μπορεσαμε να ξεκινησουμε αμεσως την διαδικασια..Στεναχωριομουνα αλλα δεν μπορουσα να κανω αλλιως..Ξεκινησα παλι να κοιταω για τις ημερες ωορηξιας,θερμοκρασια,στασεις αλλα καθε μηνα μου ερχοταν περιοδο..ελεγα "αντε μηπως ειμαστε τυχεροι"..Τιποτα ομως :(:(:(..Πριν απο εναμιση χρονο ανοιξα μαγαζι και καπως ξεχνιομουνα αλλα παντα καθε μηνα πριν την περιοδο ελεγα "μηπως???"..Τον Νοεμβριο αποφασιζουμε με τον αντρα μου,μετα το Νεο Ετος να ξεκινησουμε τις διαδικασιες για εξωσωματικη..Ξανακανει ο αντρας μου σπερματοδιαγραμμα και βλεπουμε οτι οι τιμες ειχαν φτασει 20.000..Πετουσα απο την χαρα μου :-):-):-)..Τουλαχιστον λεω ξεκιναμε καλα..Ημουνα αισιοδοξη και μου ειχε φυγει το αγχος..Μεσα Ιανουαριου παμε σε εναν αλλον γιατρο που μας συστησανε..Με το καλημερα αρχισε να μας λεει να μην σκεφτουμε το κοστος,οτι ειναι δυσκολο γιατι ημουνα 35 χρονων,οτι μηπως εκανε λαθος ο μικροβιολογος με τις τιμες του αντρα μου και οτι για να μεινω εγκυος φυσιολογικα εδεινε ενα 5%,μονο εξωσωματικη..Εγω ειχα φουντωσει :mad::mad::mad:!!!!Μου κανει υπερηχο και μου λεει "περιμενεις να αδιαθετησεισεις σε λιγο??" και του λεω "ναι,σε λιγες ημερες"..Αποφασιζουμε με τον αντρα μου τον επομενο μηνα να παμε στον πρωτο γιατρο,που μας αρεσε..Μπαινει ο Φεβρουαριος και ουτε καν ειχα σκεφτει ποτε ηταν να μου ερθει περιοδο..Γυρω στις 10 Φεβρουαριου μου ερχεται μια αναλαμπη οτι δεν αδιαθετισα ακομα και παντα ειχα σταθερο κυκλο 26-27 ημερες..ειχα καθυστερηση 14 ημερες!!!!!!!!Στην αρχη μου περναει απο το μυαλο για πρωορη εμμηνοπαυση..Μετα ελεγα ομως "μηπως εγινε το θαυμα??"..Κοντεψα να σαλταρω..Στον αντρα μου δεν ειπα τιποτα..Λεω "ας περιμενω 2-3 ημερες ακομα" αλλα τιποτα!!!!!!!!Δεν ηξερα τι να κανω..Δεν ειχα μιλησει σε κανεναν και με ετρωγε μεσα μου..Παω και αγοραζω ενα διπλο τεστ εγκυμοσυνης..Κανω το πρωτο και μου βγαινει ΘΕΤΙΚΟ..Δεν μπορουσα να το πιστεψω..Αρχισα τα κλαμματα απο την χαρα μου..Κανω και το δευτερο αλλα απο το αγχος μου το εκανα λαθος και δεν βγηκε τιποτα..Στον αντρα μου δεν ηθελα να του πω κατι μηπως ηταν λαθος..Τουλαχιστον να στεναχωριομουνα μονο εγω..Το λεω στις αδερφες μου και πηγαινουν και μου περνουν αλλο ενα τεστ..Και τα δυο τα επομενα βγηκαν θετικα..Η καρδια μου κοντεβε να σπασει..Το λεω τοτε στον αντρα μου..Ειχε μεινει αναυδος,δεν μπορουσε ουτε και αυτος να το πιστεψει..την επομενη ημερα πηγαμε για β χοριακη..οι τιμες μου ηταν 18000..Ημουνα εναμιση μηνων εγκυος :lol::lol::lol:..Εκλαιγα επι μιση ωρα απο την χαρα μου!!!!!Τωρα ειμαι 5 μηνων και ακομα δεν μπορω να το πιστεψω..Ευχαριστω Τον Θεο για το δωρο που μου εδωσε!!!!!!

Γι'αυτο κοριτσια μην χανεται την πιστη σας..Γινονται και θαυματα εκει που δεν το περιμενεις..Οσο και αν ειναι δυσκολο να μην εχετε αγχος..

Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα για ολες σας..Να εχετε θετικη ενεργεια και αισιοδιξια!!!!!!!

 

Εύχομαι με ένα μπεμπε σύντομα, σε όλες σας!

 

Φιλακια πολλα!!!!

mFgvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας..Ειμαι καινουργια στο forum και θα ηθελα να σας πω την δικη μου ιστορια.....

Με τον αντρα μου ειμαστε παντρεμενοι 6 χρονια..Απο το γαμο και μετα αρχισαμε και καναμε ελευθερα ερωτα..Τα πρωτα δυο χρονια δεν αγχονομουνα για το ποτε θα μεινω εγκυος..Μετα ομως αρχιζα και αναρωτιομουνα "γιατι οχι ακομα???"..Ειπα στην αρχη να μην με παιρνει απο κατω και απλως να δωσω πιο πολυ σημασια στις ημερες ωορηξιας..Περασε πανω απο ενα εξαμηνο και ακομα τιποτα..Αρχισα να στεναχωριεμαι και να αγχονομαι :(:(:(..Λεμε με τον αντρα μου να κανουμε εξετασεις να δουμε που ειναι το προβλημα..Κανω εξετασεις και βγαινουν καλες..Κανει και ο αντρας μου σπερματοδιαγραμμα και βλεπουμε οτι ειχε χαμηλο ποσοστο σπερματων,κατω απο 2.000 ενω θα επρεπε να ειναι πανω απο 20.000..Ημουνα τοσο στεναχωρημενη αλλα προσπαθουσα να μην το δειχνω γιατι μην στεναχωριεται και ο αντρας μου..Θελαμε τοσο πολυ να ξεκινησουμε οικογενεια..Ημουνα ομως πιο πολυ θυμωμενη με τον εαυτο μου που δεν ειπα να κανουμε εξετασεις νωριτερα εστω προληπτικα..Αλλα που να το φανταστω..Παμε σε ανδρολογο και δινει θεραπεια στον αντρα μου για να ανεβουνε οι τιμες..Καθε τριμηνο καναμε σπερματοδιαγραμμα..Ειχαν ανεβει οι τιμες στα 8.000,αλλα καποιες φορες ξαναπεφτανε..Ο γιατρος μας εξηγησε οτι επειδη ο αντρας μου ειναι αγροτης (φαρμακα,πολλες ωρες καθιστος) και εγω ειχα κιλα παραπανω δεν θα μπορουσα να μεινω ευκολα εγκυος και αν ηταν να σκεφτομασταν την εξωσωματικη..Με τον αντρα μου σκεφτηκαμε "ας ειναι και ετσι,αρκει να κανουμε ενα παιδακι"..Ξεκιναμε και εκει εξετασεις και συνεχιζε ο αντρας μου τιν θεραπεια..Ο γιατρος ηταν πολυ καλος και αισιοδοξος..Πραγμα πολυ καλο αυτο γιατι μας ανεβαζε την ψυχολογια..Ειχαν ηδη περασει σχεδον 4 χρονια..Μετα ομως μας ετυχαν καποια στραβα με την δουλεια του αντρα μου και δεν μπορεσαμε να ξεκινησουμε αμεσως την διαδικασια..Στεναχωριομουνα αλλα δεν μπορουσα να κανω αλλιως..Ξεκινησα παλι να κοιταω για τις ημερες ωορηξιας,θερμοκρασια,στασεις αλλα καθε μηνα μου ερχοταν περιοδο..ελεγα "αντε μηπως ειμαστε τυχεροι"..Τιποτα ομως :(:(:(..Πριν απο εναμιση χρονο ανοιξα μαγαζι και καπως ξεχνιομουνα αλλα παντα καθε μηνα πριν την περιοδο ελεγα "μηπως???"..Τον Νοεμβριο αποφασιζουμε με τον αντρα μου,μετα το Νεο Ετος να ξεκινησουμε τις διαδικασιες για εξωσωματικη..Ξανακανει ο αντρας μου σπερματοδιαγραμμα και βλεπουμε οτι οι τιμες ειχαν φτασει 20.000..Πετουσα απο την χαρα μου :-):-):-)..Τουλαχιστον λεω ξεκιναμε καλα..Ημουνα αισιοδοξη και μου ειχε φυγει το αγχος..Μεσα Ιανουαριου παμε σε εναν αλλον γιατρο που μας συστησανε..Με το καλημερα αρχισε να μας λεει να μην σκεφτουμε το κοστος,οτι ειναι δυσκολο γιατι ημουνα 35 χρονων,οτι μηπως εκανε λαθος ο μικροβιολογος με τις τιμες του αντρα μου και οτι για να μεινω εγκυος φυσιολογικα εδεινε ενα 5%,μονο εξωσωματικη..Εγω ειχα φουντωσει :mad::mad::mad:!!!!Μου κανει υπερηχο και μου λεει "περιμενεις να αδιαθετησεισεις σε λιγο??" και του λεω "ναι,σε λιγες ημερες"..Αποφασιζουμε με τον αντρα μου τον επομενο μηνα να παμε στον πρωτο γιατρο,που μας αρεσε..Μπαινει ο Φεβρουαριος και ουτε καν ειχα σκεφτει ποτε ηταν να μου ερθει περιοδο..Γυρω στις 10 Φεβρουαριου μου ερχεται μια αναλαμπη οτι δεν αδιαθετισα ακομα και παντα ειχα σταθερο κυκλο 26-27 ημερες..ειχα καθυστερηση 14 ημερες!!!!!!!!Στην αρχη μου περναει απο το μυαλο για πρωορη εμμηνοπαυση..Μετα ελεγα ομως "μηπως εγινε το θαυμα??"..Κοντεψα να σαλταρω..Στον αντρα μου δεν ειπα τιποτα..Λεω "ας περιμενω 2-3 ημερες ακομα" αλλα τιποτα!!!!!!!!Δεν ηξερα τι να κανω..Δεν ειχα μιλησει σε κανεναν και με ετρωγε μεσα μου..Παω και αγοραζω ενα διπλο τεστ εγκυμοσυνης..Κανω το πρωτο και μου βγαινει ΘΕΤΙΚΟ..Δεν μπορουσα να το πιστεψω..Αρχισα τα κλαμματα απο την χαρα μου..Κανω και το δευτερο αλλα απο το αγχος μου το εκανα λαθος και δεν βγηκε τιποτα..Στον αντρα μου δεν ηθελα να του πω κατι μηπως ηταν λαθος..Τουλαχιστον να στεναχωριομουνα μονο εγω..Το λεω στις αδερφες μου και πηγαινουν και μου περνουν αλλο ενα τεστ..Και τα δυο τα επομενα βγηκαν θετικα..Η καρδια μου κοντεβε να σπασει..Το λεω τοτε στον αντρα μου..Ειχε μεινει αναυδος,δεν μπορουσε ουτε και αυτος να το πιστεψει..την επομενη ημερα πηγαμε για β χοριακη..οι τιμες μου ηταν 18000..Ημουνα εναμιση μηνων εγκυος :lol::lol::lol:..Εκλαιγα επι μιση ωρα απο την χαρα μου!!!!!Τωρα ειμαι 5 μηνων και ακομα δεν μπορω να το πιστεψω..Ευχαριστω Τον Θεο για το δωρο που μου εδωσε!!!!!!

Γι'αυτο κοριτσια μην χανεται την πιστη σας..Γινονται και θαυματα εκει που δεν το περιμενεις..Οσο και αν ειναι δυσκολο να μην εχετε αγχος..

Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα για ολες σας..Να εχετε θετικη ενεργεια και αισιοδιξια!!!!!!!

 

Εύχομαι με ένα μπεμπε σύντομα, σε όλες σας!

 

Φιλακια πολλα!!!!

Mε συγκινησες παρα πολυ....ευχομαι ολα με το καλο και πολυ συντομα να κρατας ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα.gigli μπραβο σου γλυκια μου.ευχομαι με το καλο να ερθει το ζουζουνακι σου κ να περασει γρηγορα ο καιρος για να το κρατησεις στην αγκαλια σου!!!!με θετικη ενεργεια,αισιοδοξια,υπομονη κ χωρις αγχος μπορουμε να κανουμε τα παντα στη ζωη μας κ με τετοια παραδειγματα να περνουν κουραγιο ολες οι μελλουσες μανουλες.:D

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας..Ειμαι καινουργια στο forum και θα ηθελα να σας πω την δικη μου ιστορια.....

Με τον αντρα μου ειμαστε παντρεμενοι 6 χρονια..Απο το γαμο και μετα αρχισαμε και καναμε ελευθερα ερωτα..Τα πρωτα δυο χρονια δεν αγχονομουνα για το ποτε θα μεινω εγκυος..Μετα ομως αρχιζα και αναρωτιομουνα "γιατι οχι ακομα???"..Ειπα στην αρχη να μην με παιρνει απο κατω και απλως να δωσω πιο πολυ σημασια στις ημερες ωορηξιας..Περασε πανω απο ενα εξαμηνο και ακομα τιποτα..Αρχισα να στεναχωριεμαι και να αγχονομαι :(:(:(..Λεμε με τον αντρα μου να κανουμε εξετασεις να δουμε που ειναι το προβλημα..Κανω εξετασεις και βγαινουν καλες..Κανει και ο αντρας μου σπερματοδιαγραμμα και βλεπουμε οτι ειχε χαμηλο ποσοστο σπερματων,κατω απο 2.000 ενω θα επρεπε να ειναι πανω απο 20.000..Ημουνα τοσο στεναχωρημενη αλλα προσπαθουσα να μην το δειχνω γιατι μην στεναχωριεται και ο αντρας μου..Θελαμε τοσο πολυ να ξεκινησουμε οικογενεια..Ημουνα ομως πιο πολυ θυμωμενη με τον εαυτο μου που δεν ειπα να κανουμε εξετασεις νωριτερα εστω προληπτικα..Αλλα που να το φανταστω..Παμε σε ανδρολογο και δινει θεραπεια στον αντρα μου για να ανεβουνε οι τιμες..Καθε τριμηνο καναμε σπερματοδιαγραμμα..Ειχαν ανεβει οι τιμες στα 8.000,αλλα καποιες φορες ξαναπεφτανε..Ο γιατρος μας εξηγησε οτι επειδη ο αντρας μου ειναι αγροτης (φαρμακα,πολλες ωρες καθιστος) και εγω ειχα κιλα παραπανω δεν θα μπορουσα να μεινω ευκολα εγκυος και αν ηταν να σκεφτομασταν την εξωσωματικη..Με τον αντρα μου σκεφτηκαμε "ας ειναι και ετσι,αρκει να κανουμε ενα παιδακι"..Ξεκιναμε και εκει εξετασεις και συνεχιζε ο αντρας μου τιν θεραπεια..Ο γιατρος ηταν πολυ καλος και αισιοδοξος..Πραγμα πολυ καλο αυτο γιατι μας ανεβαζε την ψυχολογια..Ειχαν ηδη περασει σχεδον 4 χρονια..Μετα ομως μας ετυχαν καποια στραβα με την δουλεια του αντρα μου και δεν μπορεσαμε να ξεκινησουμε αμεσως την διαδικασια..Στεναχωριομουνα αλλα δεν μπορουσα να κανω αλλιως..Ξεκινησα παλι να κοιταω για τις ημερες ωορηξιας,θερμοκρασια,στασεις αλλα καθε μηνα μου ερχοταν περιοδο..ελεγα "αντε μηπως ειμαστε τυχεροι"..Τιποτα ομως :(:(:(..Πριν απο εναμιση χρονο ανοιξα μαγαζι και καπως ξεχνιομουνα αλλα παντα καθε μηνα πριν την περιοδο ελεγα "μηπως???"..Τον Νοεμβριο αποφασιζουμε με τον αντρα μου,μετα το Νεο Ετος να ξεκινησουμε τις διαδικασιες για εξωσωματικη..Ξανακανει ο αντρας μου σπερματοδιαγραμμα και βλεπουμε οτι οι τιμες ειχαν φτασει 20.000..Πετουσα απο την χαρα μου :-):-):-)..Τουλαχιστον λεω ξεκιναμε καλα..Ημουνα αισιοδοξη και μου ειχε φυγει το αγχος..Μεσα Ιανουαριου παμε σε εναν αλλον γιατρο που μας συστησανε..Με το καλημερα αρχισε να μας λεει να μην σκεφτουμε το κοστος,οτι ειναι δυσκολο γιατι ημουνα 35 χρονων,οτι μηπως εκανε λαθος ο μικροβιολογος με τις τιμες του αντρα μου και οτι για να μεινω εγκυος φυσιολογικα εδεινε ενα 5%,μονο εξωσωματικη..Εγω ειχα φουντωσει :mad::mad::mad:!!!!Μου κανει υπερηχο και μου λεει "περιμενεις να αδιαθετησεισεις σε λιγο??" και του λεω "ναι,σε λιγες ημερες"..Αποφασιζουμε με τον αντρα μου τον επομενο μηνα να παμε στον πρωτο γιατρο,που μας αρεσε..Μπαινει ο Φεβρουαριος και ουτε καν ειχα σκεφτει ποτε ηταν να μου ερθει περιοδο..Γυρω στις 10 Φεβρουαριου μου ερχεται μια αναλαμπη οτι δεν αδιαθετισα ακομα και παντα ειχα σταθερο κυκλο 26-27 ημερες..ειχα καθυστερηση 14 ημερες!!!!!!!!Στην αρχη μου περναει απο το μυαλο για πρωορη εμμηνοπαυση..Μετα ελεγα ομως "μηπως εγινε το θαυμα??"..Κοντεψα να σαλταρω..Στον αντρα μου δεν ειπα τιποτα..Λεω "ας περιμενω 2-3 ημερες ακομα" αλλα τιποτα!!!!!!!!Δεν ηξερα τι να κανω..Δεν ειχα μιλησει σε κανεναν και με ετρωγε μεσα μου..Παω και αγοραζω ενα διπλο τεστ εγκυμοσυνης..Κανω το πρωτο και μου βγαινει ΘΕΤΙΚΟ..Δεν μπορουσα να το πιστεψω..Αρχισα τα κλαμματα απο την χαρα μου..Κανω και το δευτερο αλλα απο το αγχος μου το εκανα λαθος και δεν βγηκε τιποτα..Στον αντρα μου δεν ηθελα να του πω κατι μηπως ηταν λαθος..Τουλαχιστον να στεναχωριομουνα μονο εγω..Το λεω στις αδερφες μου και πηγαινουν και μου περνουν αλλο ενα τεστ..Και τα δυο τα επομενα βγηκαν θετικα..Η καρδια μου κοντεβε να σπασει..Το λεω τοτε στον αντρα μου..Ειχε μεινει αναυδος,δεν μπορουσε ουτε και αυτος να το πιστεψει..την επομενη ημερα πηγαμε για β χοριακη..οι τιμες μου ηταν 18000..Ημουνα εναμιση μηνων εγκυος :lol::lol::lol:..Εκλαιγα επι μιση ωρα απο την χαρα μου!!!!!Τωρα ειμαι 5 μηνων και ακομα δεν μπορω να το πιστεψω..Ευχαριστω Τον Θεο για το δωρο που μου εδωσε!!!!!!

Γι'αυτο κοριτσια μην χανεται την πιστη σας..Γινονται και θαυματα εκει που δεν το περιμενεις..Οσο και αν ειναι δυσκολο να μην εχετε αγχος..

Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα για ολες σας..Να εχετε θετικη ενεργεια και αισιοδιξια!!!!!!!

 

Εύχομαι με ένα μπεμπε σύντομα, σε όλες σας!

 

Φιλακια πολλα!!!!

 

 

απίστευτη ιστορία τέτοια αισιόδοξα παραδείγματα δείνουν και σε μας τη δυνατότητα να πιστεύουμε και να ελπίζουμε για τα καλύτερα.. σε ευχαριστούμε πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας.Ειμαι καινουργια στο forum και θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την ιστορια μου.Με τον αντρα μου ειμαστε παντρεμενοι εδω και 1,5 χρονο και κανουμε ελευθερα ερωτα και θελουμε και οι δυο μας πολυ να αποκτησουμε ενα παιδι.Εγω ειχα παει στο γιατρο και μου ειπε να κανω ειναν προγεννητικο ελεγχο για να διαπιστωσει αν υπαρχει καποιο προβλημα.Εγιναν οι εξετασεις και τα αποτελεσματα βγηκαν θετικα.Ο γιατρος εστειλε και τον αντρα μου να κανει σπερματοδιαγραμμα,και αυτα τα αποτελεσματα βγηκαν θετικα.Το μονο που με ειπε ο γιατρος ειναι να αποβαλλω το αγχος,εφοσον δεν εχετε τιποτα και μου ειπε οτι θα πιασω.Εχουμε τωρα 5 μηνες που προσπαθουμε αλλα τιποτα.τι φαρμακο να παρω για να μου φυγει το αγχος μπορειτε να με βοηθησετε;Δευτερον η περιοδος μου δεν ειναι σταθερη και ετσι δεν μπορω να υπολογισω τις γονιμες μερες .Ειχα αυτο το μηνα περιοδο στις 16/5 και με τελειωσε στις 21 αν μπορειτε να με βοηθησετε ποτε αρχιζουν οι γονιμες μου;Και τριτον ωορρηξια πρεπει να εχουμε καθε μηνα;Δηλαδη μια γυναικα αν δεν εχει καθε μηνα μπορει να επηρεασει για να μεινει εγκυος;Περιμενω απαντηση ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια... ειμαι σε μια κατασταση απογνωσης.. σασ παρακαλω ανεβαστε μ το ηθικο γιατι δεν παω καλα...εκει π ελεγα- κ πραγματικα ενιωθα αληθεια- οτι δεν θα αγχωνομαι για το ποτε θα ερθει ενα μωρακι... κ πραγματικα ναι αυτο εκανα..κ ενιωθα πολυ ηρεμη κ ευτυχισμενη.. ομως ρε κοριτσια ολο εγκυες βλεπω παντου..παω για περπατημα με μια φιλη μ κ υπαρχουν εγκυες παντου..!!!!ακομα κ σε μι συζητηση π ειχε η μαμα μ με καποιεσ γυναικες στη γειτονια π τουσ ειπε οτι απο το σεπτεμβρη θα εχει 2 εγγονακια να προσεχει- τ αδερφου μ κ τα 2- ολοι περιμεναν οτι το 2ο ειωαι δικο μ!!! στη δουλεια ολοι ρωτανε, -πελατες, συναδελφοι-οι συγγενεις αρχισαν τελευταια, οτι ταινια δω, οπου κ αν παω...ολο εγκυεσ βλεπω.... δεν αντεχω ρε κοριτσια..νιωθω πολυ εντονα οτι το θελω κ μ λειπει..κ βαρεθηκα παντα εγω κ ο καλοσ μ ναμαστε η παρεα των αλλων ζευγαριων π εχουν παιδακια!!!! στις διακοπες.... στισ βολτεσ.. παντα τουσ λεμε "διαλεξτε εσεισ το μερος για να ναι οκ για τα μωρα, διαλεξτε την ωρα...".. κ με επιασε το αγχος πολυυυυ!!πως να μην το σκεφτομαι δεν με αφηνουν τα γεγονοτα, οι περιστασεισ, οι ανθρωποι γυρω μ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαμιμου ακριβως το ίδιο,παντού έγκυες!!!!!!!Το μοναδικό άτεκνο ζευγάρι της παρέας είμαστε.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ.ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.

Θα ερθει και η δικη μας η σειρα...ας απολαυσουμε τους αντρουληδες μας,τις ξενοιαστες βολτουλες μας και το καλοκαιρι ειναι μπροστα μας για πολλες αγκαλιτσες...ειναι θεμα χρονου κοριτσακι μου για ολες μας!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες σας..Ευχομαι και σε σας ενα μωρακι συντομα..Και πανω απ'ολα οσο γινεται λιγοτερο αγχος και περισσοτερο υπομονη και επιμονη...

Φιλακια πολλα!!!

mFgvp2.png
Link to comment
Share on other sites

ισως αν βγει απο το μυαλο η εννοια της εγκυμοσυνης?εννοω οτι οταν δεν σκεφτομουν μια εγκυμοσυνη και απολαμβανα τον ερωτα με τον αντρα μου τα καταφεραμε... με το καλο ολες!!

Link to comment
Share on other sites

Καημέρα σε όλα τα κορίτσια!

sofoulitsa φυσικά κ να μην πάρεις κανένα χάπι για το άγχος...να ξεαγχωθείς σκεπτόμενη το οτι ουτε εσύ αλλά ουτε και ο άντρας σου έχετε κάποιο πρόβλημα και οτι μπορείς να μείνεις εύκολα έγκυος. Ζευγάρια που και οι 2 έχουν προβλήματα και πάλι τα καταφέρνουν, γι'αυτό να αισθάνεσαι τυχερή!!

Κια γω έχω πολύ μεγαλό και ασταθή κύκλο. Όταν ήθελα να μείνω έγκυος ξεκίνησα χωρίς να πάω στο γιατρό και για ένα 4μηνο δεν τα κατάφερα. Όταν πήγα σε γιατρό μου έλεγχε την ωορηξία, με υπέρηχο, δηλ μετρούσε το ωοθυλάκιο πόσα χιλιοστά είναι και υπολόγιζε πότε θα σπάσει, ποτε θα' χω δηλ. ωορηξία. Μου έλεγε σε 3 μέρες π.χ. κι έτσι κανόνιζα τις επαφές μου. Στην 2η προσπάθεια συνέλαβα!! Για κοπέλες με ακανόνιστο κύκλο η παρακολούθηση της ωορηξίας και μάλιστα με υπέρηχο πιστεύω πως είναι ο καλύτερος τρόπος για να κάνουνε μωράκι. Στην περίπτωση δε sofoulitsa που υποψιαζόμαστε οτι δεν έχουμε κάθε μήνα ωορηξία...επιβάλλεται!!! Η γνώμη μου είναι αυτή...ελπίζω να βοήθησα...Καλή επιτυχία σου εύχομαι και γρήγορα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα...:):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

quote.gif multiquote_off.gif quickreply.gif lenaki87 Εμφάνιση Δημόσιου Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος στον/στην: lenaki87 Εμφάνιση περισσότερων μηνυμάτων του χρήστη lenaki87 Add lenaki87 to Your Contacts

post_new.gif 24-05-10, 11:43 #786 nikoletoua

 

Εγγραφή: 01-05-2010

Μηνύματα: 7

 

 

icon1.gif

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο gigli viewpost.gif

Κοριτσια γεια σας..Ειμαι καινουργια στο forum και θα ηθελα να σας πω την δικη μου ιστορια.....

Με τον αντρα μου ειμαστε παντρεμενοι 6 χρονια..Απο το γαμο και μετα αρχισαμε και καναμε ελευθερα ερωτα..Τα πρωτα δυο χρονια δεν αγχονομουνα για το ποτε θα μεινω εγκυος..Μετα ομως αρχιζα και αναρωτιομουνα "γιατι οχι ακομα???"..Ειπα στην αρχη να μην με παιρνει απο κατω και απλως να δωσω πιο πολυ σημασια στις ημερες ωορηξιας..Περασε πανω απο ενα εξαμηνο και ακομα τιποτα..Αρχισα να στεναχωριεμαι και να αγχονομαι :-(:sad::-(..Λεμε με τον αντρα μου να κανουμε εξετασεις να δουμε που ειναι το προβλημα..Κανω εξετασεις και βγαινουν καλες..Κανει και ο αντρας μου σπερματοδιαγραμμα και βλεπουμε οτι ειχε χαμηλο ποσοστο σπερματων,κατω απο 2.000 ενω θα επρεπε να ειναι πανω απο 20.000..Ημουνα τοσο στεναχωρημενη αλλα προσπαθουσα να μην το δειχνω γιατι μην στεναχωριεται και ο αντρας μου..Θελαμε τοσο πολυ να ξεκινησουμε οικογενεια..Ημουνα ομως πιο πολυ θυμωμενη με τον εαυτο μου που δεν ειπα να κανουμε εξετασεις νωριτερα εστω προληπτικα..Αλλα που να το φανταστω..Παμε σε ανδρολογο και δινει θεραπεια στον αντρα μου για να ανεβουνε οι τιμες..Καθε τριμηνο καναμε σπερματοδιαγραμμα..Ειχαν ανεβει οι τιμες στα 8.000,αλλα καποιες φορες ξαναπεφτανε..Ο γιατρος μας εξηγησε οτι επειδη ο αντρας μου ειναι αγροτης (φαρμακα,πολλες ωρες καθιστος) και εγω ειχα κιλα παραπανω δεν θα μπορουσα να μεινω ευκολα εγκυος και αν ηταν να σκεφτομασταν την εξωσωματικη..Με τον αντρα μου σκεφτηκαμε "ας ειναι και ετσι,αρκει να κανουμε ενα παιδακι"..Ξεκιναμε και εκει εξετασεις και συνεχιζε ο αντρας μου τιν θεραπεια..Ο γιατρος ηταν πολυ καλος και αισιοδοξος..Πραγμα πολυ καλο αυτο γιατι μας ανεβαζε την ψυχολογια..Ειχαν ηδη περασει σχεδον 4 χρονια..Μετα ομως μας ετυχαν καποια στραβα με την δουλεια του αντρα μου και δεν μπορεσαμε να ξεκινησουμε αμεσως την διαδικασια..Στεναχωριομουνα αλλα δεν μπορουσα να κανω αλλιως..Ξεκινησα παλι να κοιταω για τις ημερες ωορηξιας,θερμοκρασια,στασεις αλλα καθε μηνα μου ερχοταν περιοδο..ελεγα "αντε μηπως ειμαστε τυχεροι"..Τιποτα ομως :-(:sad::-(..Πριν απο εναμιση χρονο ανοιξα μαγαζι και καπως ξεχνιομουνα αλλα παντα καθε μηνα πριν την περιοδο ελεγα "μηπως???"..Τον Νοεμβριο αποφασιζουμε με τον αντρα μου,μετα το Νεο Ετος να ξεκινησουμε τις διαδικασιες για εξωσωματικη..Ξανακανει ο αντρας μου σπερματοδιαγραμμα και βλεπουμε οτι οι τιμες ειχαν φτασει 20.000..Πετουσα απο την χαρα μου :-):smile::-)..Τουλαχιστον λεω ξεκιναμε καλα..Ημουνα αισιοδοξη και μου ειχε φυγει το αγχος..Μεσα Ιανουαριου παμε σε εναν αλλον γιατρο που μας συστησανε..Με το καλημερα αρχισε να μας λεει να μην σκεφτουμε το κοστος,οτι ειναι δυσκολο γιατι ημουνα 35 χρονων,οτι μηπως εκανε λαθος ο μικροβιολογος με τις τιμες του αντρα μου και οτι για να μεινω εγκυος φυσιολογικα εδεινε ενα 5%,μονο εξωσωματικη..Εγω ειχα φουντωσει :mad::mad::mad:!!!!Μου κανει υπερηχο και μου λεει "περιμενεις να αδιαθετησεισεις σε λιγο??" και του λεω "ναι,σε λιγες ημερες"..Αποφασιζουμε με τον αντρα μου τον επομενο μηνα να παμε στον πρωτο γιατρο,που μας αρεσε..Μπαινει ο Φεβρουαριος και ουτε καν ειχα σκεφτει ποτε ηταν να μου ερθει περιοδο..Γυρω στις 10 Φεβρουαριου μου ερχεται μια αναλαμπη οτι δεν αδιαθετισα ακομα και παντα ειχα σταθερο κυκλο 26-27 ημερες..ειχα καθυστερηση 14 ημερες!!!!!!!!Στην αρχη μου περναει απο το μυαλο για πρωορη εμμηνοπαυση..Μετα ελεγα ομως "μηπως εγινε το θαυμα??"..Κοντεψα να σαλταρω..Στον αντρα μου δεν ειπα τιποτα..Λεω "ας περιμενω 2-3 ημερες ακομα" αλλα τιποτα!!!!!!!!Δεν ηξερα τι να κανω..Δεν ειχα μιλησει σε κανεναν και με ετρωγε μεσα μου..Παω και αγοραζω ενα διπλο τεστ εγκυμοσυνης..Κανω το πρωτο και μου βγαινει ΘΕΤΙΚΟ..Δεν μπορουσα να το πιστεψω..Αρχισα τα κλαμματα απο την χαρα μου..Κανω και το δευτερο αλλα απο το αγχος μου το εκανα λαθος και δεν βγηκε τιποτα..Στον αντρα μου δεν ηθελα να του πω κατι μηπως ηταν λαθος..Τουλαχιστον να στεναχωριομουνα μονο εγω..Το λεω στις αδερφες μου και πηγαινουν και μου περνουν αλλο ενα τεστ..Και τα δυο τα επομενα βγηκαν θετικα..Η καρδια μου κοντεβε να σπασει..Το λεω τοτε στον αντρα μου..Ειχε μεινει αναυδος,δεν μπορουσε ουτε και αυτος να το πιστεψει..την επομενη ημερα πηγαμε για β χοριακη..οι τιμες μου ηταν 18000..Ημουνα εναμιση μηνων εγκυος :lol::lol::lol:..Εκλαιγα επι μιση ωρα απο την χαρα μου!!!!!Τωρα ειμαι 5 μηνων και ακομα δεν μπορω να το πιστεψω..Ευχαριστω Τον Θεο για το δωρο που μου εδωσε!!!!!!

Γι'αυτο κοριτσια μην χανεται την πιστη σας..Γινονται και θαυματα εκει που δεν το περιμενεις..Οσο και αν ειναι δυσκολο να μην εχετε αγχος..

Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα για ολες σας..Να εχετε θετικη ενεργεια και αισιοδιξια!!!!!!!

 

Εύχομαι με ένα μπεμπε σύντομα, σε όλες σας!

 

Φιλακια πολλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

απίστευτη ιστορία τέτοια αισιόδοξα παραδείγματα δείνουν και σε μας τη δυνατότητα να πιστεύουμε και να ελπίζουμε για τα καλύτερα.. σε ευχαριστούμε πολύ!!

ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΕΔΩ ΚΙ 1 ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ........ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΕΥΧΟΜΑΙ........:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...