Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Grecia κοπέλα μου,

 

Το συντομότερο δυνατό σου εύχομαι να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου, το οποίο είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ ευτυχισμένο που θα έχει εσένα για μανούλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου κοριτσάκια μου.. Σοφούλα μου αν όλα πάνε καλά κι εμένα χειμωνιάτικο θα είναι... Grecia, δεν μασάμε και πάμε δυναμικά για την επόμενη προσπάθεια..

 

Σας ευχαριστώ και πάλι!

 

Διάβαζα κι εγώ την ιστορία σου και χάρηκα πολύ με τα αποτελέσματα. Κι εμείς έχουμε προβλήματα.Εγώ έχω κάνει λαπαροσκόπηση για ινομοιώματα, αλλά τώρα όλα πάνε καλά. Ο άντρας μου όμως έχει πολύ χαμηλή κινητικότητα και του βρήκαν προστατίτιδα και έκανε θεραπεία. Σκεφτόμαστε μόλις τελειώσει την θεραπεία να προχωρήσουμε σε εξωσωματική, αν στο μεταξύ δεν έχει προκύψει κάτι...

Σου εύχομαι να έχεις μια πολλη καλή εγκυμοσύνη και να κρατάς μετά απο λίγους μηνες τα μωράκια σου στην αγκαλιά σου!

Καλή Ανάσταση!

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπελιά μου με συγκίνησες πολύ...

 

Όλοι περνάμε το δικό μας Γολγοθά με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο αλλά πάντοτε έρχεται η Ανάσταση.. Σε κάποιους έρχεται γρήγορα σε κάποιους άλλους πιο αργά αλλά πάντοτε έρχεται. Να είσαι πεπεισμένη γι' αυτό..

 

Καλή Ανάσταση και σε σένα κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

Κοπελιά μου με συγκίνησες πολύ...

 

Όλοι περνάμε το δικό μας Γολγοθά με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο αλλά πάντοτε έρχεται η Ανάσταση.. Σε κάποιους έρχεται γρήγορα σε κάποιους άλλους πιο αργά αλλά πάντοτε έρχεται. Να είσαι πεπεισμένη γι' αυτό..

 

Καλή Ανάσταση και σε σένα κορίτσι μου!

 

Και μένα με συγκίνησε η δική σου αποφασιστηκότητα και θέληση και πάνω απο όλα η πίστη σου. Σίγουρα ο Θεός ξέρει πότε δίνει στον καθένα αυτό που επιθυμεί, απλά εμείς περιμένουμε και υπομένουμε.

Να είσαι καλά και σε ευχαριστώ και πάλι.

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΟΥ ΟΥΡΑΝΙΟ:P:p:p

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΗΜΕΡΑ Η ΑΥΡΙΟ

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ....:confused:ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΥΓΟΥΡΑ ΝΑ ΦΑΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ......ΠΕΣΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ?

ελινα μου κι εγω τα ιδιαααααα.....μονο που εμεις δε προσπαθουμε....σημερα περιμενω αλλα τιποτα...θα περιμενω λιγο και θα παω για χοριακη......ποτε περιμενεις την ακατονομαστη??
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΒΡΕ ΕΛΙΝΑ ΜΟΥ.....ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΒΛΑΜΜΕΝΗ....ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ....ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΑΚΟΜΑ.....ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.........ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ?

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ DΟΜΝΙΝΑ, ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ

Μ' ΕΚΑΝΕΣ & ΔΑΚΡΥΣΑ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΟΣΟ Ο ΟΜΟΡΦΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΣΟΥ

ΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΕΙΣ;;; ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΤΗΝ 3η ΜΕ ΤΟΝ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Ήλιε μου σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και τις ευχές σου.

 

Εγώ έχω γιατρό τον κ. Μαντούδη ο οποίος βρίσκεται στο ΓΕΝΝΗΜΑ και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένοι από όλους όσους εργάζονται στο συγκεκριμένο κέντρο.

 

Τον κ. Αθανασία τον έχω ακουστά διότι τον έχει γιατρό της μια πολύ καλή μου φίλη η οποία τώρα θα ξεκινήσει την προσπάθεια για την πρώτη της εξωσωματική μαζί του.

 

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕΡΕΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΜΝΜ ΜΟΥ Η ΠΑΛΙ ΤΑ ΛΕΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ??????

line_line_typew8_beg_d_typew11_time_1247371200_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν θέλουμε κάτι πάρα πολύ αγχωνόμαστε. Άσχετα λοιπόν με το ότι πολλές μητέρες έχουν ήδη ένα παιδάκι, επειδή θέλουν πάρα πολύ και ένα δεύτερο είναι λογικό να ξανααγχώνονται. Φαντάζομαι ότι στο τρίτο όμως φεύγει πια το άγχος!!! :lol::lol:

Εγώ ακόμα δεν έχω ξεκινήσει προσπάθειες για δεύτερο αλλά ήδη το έχω στο μυαλό μου και ξέρω ότι θα αγχωθώ πάρα πολύ. Και λόγω ηλικίας (είμαι ήδη 37) αλλά και επειδή εγώ το θέλω πολύ ενώ ο σύζυγος ακόμα δεν βιάζεται... Για να δούμε....

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

line_line_typew8_beg_d_typew11_time_1247371200_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕΡΕΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΜΝΜ ΜΟΥ Η ΠΑΛΙ ΤΑ ΛΕΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ??????

καλημερα babitsia!! σωστα χρησιμοποιεις το forum απλα εχει καιρο να συζητηθεί το Topic

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΣ , ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ GRECIA!! ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΩ TOPIC ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ? Ε? Ε?

 

babitsia και εδω μπορεις να ρωτησεις οτι θες και στα αλλα τοpic,σε καθε θεμα δεξια δείχνει ποτε εγινε τελευταια ενημερωση.Αυτα που χρησιμοποιούνται περισσοτερο γραφει τελευταια ενημερωση πχ. σημερα με ωρα ΄χθες ή καποια άλλη ημερομηνια.Προσπαθείς και εσυ μαζι μας να γίνεις μανουλα?

 

υ.γ.οταν ειναι καποιος οn line εχει πρασινο φωτακι.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που δεν σου απάντησα αμέσως grecia απλα μεχρι σήμερα ειχα internet μονο στη δουλειά τωρα όμως έχω ΚΑΙ στο σπιτι, επιτελους. Λοιπον ναι "προσπαθώ" και γω! η μάλλον δεν προσπαθώ γιατι ουτε αυτο δεν μπορω να κανω στη φαση που ειμαι τωρα, η μικρή μου ιστορία ειναι η εξής μετά απο αφαιρεση κυστών στην αριστερη οωθηκη λαπαροσκοπικα και 6μηνη θεραπεία με arvekap περιμένω εδώ και 2 μήνες να μου έρθει περίοδοσ για να ξεκινήσω την προσπάθεια που κάτι μου λέει οτι δεν θα ναι ευκολο. εχουν σπάσει τα νευρα μου δεν με καταλαβαίνει κανείς ,ούτε ο γιατρος τον οποιο θα αλλάξω, θέλω τόσο πολυ να γίνω μανούλα ενα χρονο προσπαθω και πάντα κατι συμβαινει.....

line_line_typew8_beg_d_typew11_time_1247371200_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη που δεν σου απάντησα αμέσως grecia απλα μεχρι σήμερα ειχα internet μονο στη δουλειά τωρα όμως έχω ΚΑΙ στο σπιτι, επιτελους. Λοιπον ναι "προσπαθώ" και γω! η μάλλον δεν προσπαθώ γιατι ουτε αυτο δεν μπορω να κανω στη φαση που ειμαι τωρα, η μικρή μου ιστορία ειναι η εξής μετά απο αφαιρεση κυστών στην αριστερη οωθηκη λαπαροσκοπικα και 6μηνη θεραπεία με arvekap περιμένω εδώ και 2 μήνες να μου έρθει περίοδοσ για να ξεκινήσω την προσπάθεια που κάτι μου λέει οτι δεν θα ναι ευκολο. εχουν σπάσει τα νευρα μου δεν με καταλαβαίνει κανείς ,ούτε ο γιατρος τον οποιο θα αλλάξω, θέλω τόσο πολυ να γίνω μανούλα ενα χρονο προσπαθω και πάντα κατι συμβαινει.....

babitsia,καταλαβαίνω τα νευρα σου και το θυμο σου αλλα πρεπει να εχουμε υπομονη για να κανουμε bebe(τα λεω σε σενα για να τ'ακουω και εγω)και πλησιαζω το χρονο σε λιγο,οποτε μαλλον θα επισκευτω το γιατρο.Εχω ακουσει απο πολλες κοπελες για κυστη στις οωθηκες αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα κανεις μωρακι.Αν ο γιατρος δεν σου εμπνεει εμπιστοσυνη αλλαξε τον.Πόσο χρονων είσαι?

Link to comment
Share on other sites

grecia είμαι 32 δε με λες και μικρή, ουτε λέω οτι δεν θα κάνω απλά απογοϊτευομαι λίγουλακι καθηστερεί πολυ να μου ερθει περίοδος μετα τις κολοενεσεις και μου περνάνε διαφορα απο το μυαλο και το περιβαλλον δεν με βοηθαει, τι εννοώ στο γραφείο ειμαστε 3 κοπελες εγώ ειμαι 12 χρόνια οι δυο νεότερες οι οποιες ηρθαν στη δουλεια για να με αντικαταστησουν (γιατι μολις παντευτικα το αφεντικο φανταστηκε οτι θα μεινω εγκυος και θα λειψω) ειναι εγκυουλες και οι δυο η μία μαλιστα παντευεται αυριο ΤΡΟΜΕΡΟ και θα χρειαστει να τις αντικαταστήσω εγω!!!??? φαντάζεσαι το αφεντίκο μου με την μία φρίκαρε που να μάθει και για την δευτερη!!! και η τρίτη!!(εγω) ούτε προσπάθεια δεν κάνει ακόμα....

line_line_typew8_beg_d_typew11_time_1247371200_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

grecia είμαι 32 δε με λες και μικρή, ουτε λέω οτι δεν θα κάνω απλά απογοϊτευομαι λίγουλακι καθηστερεί πολυ να μου ερθει περίοδος μετα τις κολοενεσεις και μου περνάνε διαφορα απο το μυαλο και το περιβαλλον δεν με βοηθαει, τι εννοώ στο γραφείο ειμαστε 3 κοπελες εγώ ειμαι 12 χρόνια οι δυο νεότερες οι οποιες ηρθαν στη δουλεια για να με αντικαταστησουν (γιατι μολις παντευτικα το αφεντικο φανταστηκε οτι θα μεινω εγκυος και θα λειψω) ειναι εγκυουλες και οι δυο η μία μαλιστα παντευεται αυριο ΤΡΟΜΕΡΟ και θα χρειαστει να τις αντικαταστήσω εγω!!!??? φαντάζεσαι το αφεντίκο μου με την μία φρίκαρε που να μάθει και για την δευτερη!!! και η τρίτη!!(εγω) ούτε προσπάθεια δεν κάνει ακόμα....

BABITSIA σε καταλαβαίνω απόλυτα,και εμένα ο κύκλος μου είναι όλοι με μωρά τελευταία έμεινα,όμως νομίζω οτι δεν πρέπει να μπαίνουμε σε αυτο το τρυπάκι,θα έρθει και σε εμάς το bebe ασε τους άλλους να κάνουν και δεύτερο και τριτο μωρό σε εμάς θα έρθει όποτε πρέπει,και εγω έτσι έλεγα ...ααα στα βαφτίσια του ταδε μάλλον θα είμαι έγκυος ααα το πάσχα έρχεται κλπ κλπ,αλλα τελικά δεν περασαν και 3-4 χρόνια για να αγχωθουμε τόσο, 1 χρόνο δίνουν οι γιατροι ετσι και αλλιώς.Όσο για την καθυστέρηση καλύτερα πιστεύω έιναι ετσι γιατι δεν μετρας γόνιμες κλπ μπερδεύεσαι και τσουπ θα ερθει το μωρακι.Εγω που ξερω τις γονιμες μου όλο άγχος είμαι ειδικα οταν ειναι να ερθει περίοδος και γιαυτο δεν εχω αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια sorry που ανακατευομαι στο διαλογο σας, σας καταλαβαινω απολυτα, ετσι νιωθω και εγω και μια τρελαινομαι , μια πεισματωνω, μια απογοητευμοι, μια νευριαζω, συν οτι ο αντρας μου θεωρει ελλειψη της ανδρικης του ικανοτητας να παμε για βοηθεια. αντε να του το βγαλω απο το μυαλο, προσπαθω και θα τα καταφερομαι. ειμαι και εγω στα 31. και ολα θα πανε καλα. σε ολους μας.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια sorry που ανακατευομαι στο διαλογο σας, σας καταλαβαινω απολυτα, ετσι νιωθω και εγω και μια τρελαινομαι , μια πεισματωνω, μια απογοητευμοι, μια νευριαζω, συν οτι ο αντρας μου θεωρει ελλειψη της ανδρικης του ικανοτητας να παμε για βοηθεια. αντε να του το βγαλω απο το μυαλο, προσπαθω και θα τα καταφερομαι. ειμαι και εγω στα 31. και ολα θα πανε καλα. σε ολους μας.

συμφωνώ gresi εμείς οι γυναίκες οτι θέλουμε το πετυχαίνουμε,θετική ενέργεια να υπάρχει;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα.εγω μολις χθες γραφτηκα αν κ διαβαζω πολυ καιρο τα φορουμ.σιγα σιγα θα το μαθω κ γω να το δουλευω σωστα.απο τον αλλο μηνα ξεκιναμε κ μεις για παιδακι με τον αντρα μου κ ειμαι λιγο αγχωμενη.ολο αυτο με τισ γονιμες μερες με μπερδευει γιατι ο κυκλος μου ειναι περιεργος.μια καθε 28 μια 29 μια 30 μερες κ.ο.κ!!!εχω καθε μηνα παντως κανονικα περιοδο.απο ποτε μεχρι ποτε να εχω στο νου μου ως τις γονιμες μερες ρε κοριτσια..... ευχαριστω!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

 

Εμείς πάλι ανήκουμε στην κατηγορία που παρόλο που δε βρέθηκε στις εξετάσεις κάποιο παθολογικό πρόβλημα σε κανέναν από τους 2, προσπαθούσαμε 1,5 χρόνο χωρις αποτέλεσμα! Τρελό άγχος!

 

Εντάξει στην αρχή το είχαμε πάρει χαλαρά αλλά όσο περνούσε ο καιρος... μια από τα ίδια που περιγράφετε. Για να μη σας κουράζω, τελικά αποφασίσαμε να κάνουμε μια σπερματέγχυση, κυρίως επειδή εγώ είχα αρχίσει να επηρρεάζομαι πάρα πολύ ψυχολογικά και καταλάβαινα ότι απλά έκανα τα πράγματα χειρότερα.

Υποθέτω ότι η αίσθηση ότι θα κάναμε κάτι με βοήθησε να ξεαγχωθώ γιατί τελικά το μήνα που κανονίσαμε να κάνουμε την σπερματέγχυση και πήραμε και όλα τα φάρμακα και περίμενα να αδιαθετήσω για να τα ξεκινήσω, τελικά δεν αδιαθέτησα :)

 

Τώρα περιμένουμε την μπέμπα μας όλο ανυπομονησία και το ίδιο εύχομαι σε όλες και σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...