Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα δειξει...κ μην μ αγχωνεσαι..το μονο π θα καταφερεισ ειναι να πασ πιο μακρυα απο το στοχο σ...κ αυτα π σ λεω τα λεω για να τα ακουω κ γω γιατι ωρες ωρες...δεν καταλαμβαινω τπτ!!σε φιλω

Link to comment
Share on other sites

αχ mevaki μ οχι δεν θα σε 3εχασω... πηγα κ αγορασα τεστ.... δεν 3ερω γιατι αλλα δεν τρωγομαι να το κανω....νομιζα νιωθω καλυτερα να αισιοδοξω παρα να μου ερθει η απογοητευση... αλλα απο την αλλη ειναι τρελα να ζω με ρην ψευδαισθηση εσι??ειναι παρανοϊκο και ψυχοφθορο!ευχησου μ να μαι εγκυος ρε mevakiiiii...xx... θα σε ενημερωσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κουκλάρες. μπήκα να σας πω και εγω την ιστορία μου και ελπίζω να έχουμε αίσιο τέλος μέχρι το τέλος. προσπαθούμε 3 μήνες τώρα και τον τελευταίο μήνα εντατικά. όπως έψω ξαναγράψει και στο ''μήπως είμαι έγκυος'' από τα χριστούγεννα μέχρι τώρα έχω μεγάλο πρόβλημα στη μέση μου, πονάω ανυπόφορα και ο γιατρός μου μου ζήτησε να κάνω διάφορες εξετάσεις όπως και αξονίκες.εγώ όταν το άκουσα πανικοβλήθηκα γιατί σκεφτόμουν ότι αν είμαι έγκυος δεν πρέπει και όταν του είπα ότι υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο μου είπε πως πρέπει να βεβαιωθώ. όμως μέχρι την μέρα που θα αδιαθετούσα ήταν άλλες 12 13 μέρες. ο πόνος κάθε μέρα γινόταν πιο δυνατός. να σκεφτείτε πως έχω να κοιμηθώ 4 μέρες. την προηγούμενη δευτέρα είχαμε ξανά επαφή και μετά το τέλος είχα κάτι καφέ υγρά αλλά θεώρησα πως ίσως ήταν λόγο της επαφής. σταμάτησαν μετά από 2 ώρες. την τετάρτη το πρωί και αφού δεν είχα κοιμηθεί καθόλου από τον πόνο όταν πήγα τουαλέτα είδα πόλλα καφέ υγρά και αμέσως απογοητεύτηκα βγήκα και είπα στον άντρα μου ότι αδιαθέτησα. όσο περνούσαν οι ώρες όμως τίποτα καθόλου αίμα και τα υγρά αχνά. τότε σκέφτηκα πως θα αδιαθετήσω μέχρι τις 28/3 σίγουρα. χθες λοιπόν που είχα τη γιορτή μου και είχαμε λίγους φίλους στο σπίτι κουράστηκα αρκετά και το βράδυ δεν έκλεισα μάτι έκλεγα από τον πόνο μέχρι που ξήμερωσε και είπα δεν αντέχω άλλο θα΄πάω να κάνω μια χοριακή να δω τι γίνετε και να κάνω την αξονική για να αρχίσω θεραπεία. πήγα λοιπόν το πρωί στη μικροβιολόγο μου και μου είπε θα έχω αποτελέσματα στις 1 π.μ. δεν περνούσαν οι ώρες με τίποτα.τελίκα ήρθε η ώρα και πήγα πήγα να τα πάρω. με περίμενε με ένα παράξενο χαμόγελο. και τελίκα μου λέει είσαι εγκύος!!! τόσο χαρούμενο νέο όμως δεν μπόρεις να κάνεις τίποτα για τη μέση σου. άρχισα να δακρύζω μέσα στο ιατρείο από τη χαρά μου. τώρα τι θα κάνω για τον πόνο δεν ξέρω ακόμη. αλλά τωρα έχω κάποιο λόγο να τον υπομένω. φιλάκια και εύχομαι σε όσες είναι στην προσπάθεια να τα καταφέρουν σύντομα:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!! Με το καλό να σου ρθει το μωρουλίνι.. Όμως κάπως θα πρέπει να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα με τη μέση σου...

 

Αλλά μπροστά στην ευτυχία του μωρού σου τι είναι ο πόνος; Και πάλι συγχαρητήρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια συγχαρητήρια και απο εμένα!!!!!!!!!!!!!

Dommina μου ξυπνησα πρωι πρωι να μαθω νέα σου και χαρηκα πολύ!!!!

Παω στην δουλειά καλή σας μέρα!!!!!!!!!!!!!!!

dum spiro spero

Οσο ζω ελπίζω

Link to comment
Share on other sites

LITSAZAO ΚΑΙ DOMNINA ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΜΕ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΘΗΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.

ΜΑΜΙΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ; ΤΟ ΕΚΑΝΕΣΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ;

mevaki μ καλημερα... το εκανα πριν απο λιγο -αρνητικο- αλλα υπολογιζω κ σκεφτομαι μηπως και το κανα νωρις...δοκιμασες καθολου τα τεστ baby-or-not?ακουω συνεχεια για τα clear blue οτι ειναι καλα... μπορει να μην ειναι τοσο ευαισθητο το δικο μ?α λεει αληθεια και να σταματησω να ονειρευομαι?? χτες πηγα υπεραγορα κ καθωσ εσπρωχνα το καροτσακι με τα τροφιμα που ηταν κ βαρετο,αρχισα να ποναω..το βραδυ ειχα πονακια περιοδου και αρκετη δυσφορια... πονουσα να πιεσω λιγο την κοιλια μ επρεπε ναμαι ξαπλα για να μην πονω...εκει ειναι π σκεφτηκα "αυριο θα σ ρθει η περιοδος"... κ επειδη δεν ηρθε, πηγα κ εκανα το τεστ..δεν ξερω πως να αισθανθω... ειμαι λιγο απογοητευμενη τωρα κ λιγο μα πολυ λιγο αισιοδοξη.μα πολυ λιγο ομως!!!!!βοηθειαααααααααααααααααααα...μ ρχεται να κλαιω...=(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κουκλάρες. μπήκα να σας πω και εγω την ιστορία μου και ελπίζω να έχουμε αίσιο τέλος μέχρι το τέλος. προσπαθούμε 3 μήνες τώρα και τον τελευταίο μήνα εντατικά. όπως έψω ξαναγράψει και στο ''μήπως είμαι έγκυος'' από τα χριστούγεννα μέχρι τώρα έχω μεγάλο πρόβλημα στη μέση μου, πονάω ανυπόφορα και ο γιατρός μου μου ζήτησε να κάνω διάφορες εξετάσεις όπως και αξονίκες.εγώ όταν το άκουσα πανικοβλήθηκα γιατί σκεφτόμουν ότι αν είμαι έγκυος δεν πρέπει και όταν του είπα ότι υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο μου είπε πως πρέπει να βεβαιωθώ. όμως μέχρι την μέρα που θα αδιαθετούσα ήταν άλλες 12 13 μέρες. ο πόνος κάθε μέρα γινόταν πιο δυνατός. να σκεφτείτε πως έχω να κοιμηθώ 4 μέρες. την προηγούμενη δευτέρα είχαμε ξανά επαφή και μετά το τέλος είχα κάτι καφέ υγρά αλλά θεώρησα πως ίσως ήταν λόγο της επαφής. σταμάτησαν μετά από 2 ώρες. την τετάρτη το πρωί και αφού δεν είχα κοιμηθεί καθόλου από τον πόνο όταν πήγα τουαλέτα είδα πόλλα καφέ υγρά και αμέσως απογοητεύτηκα βγήκα και είπα στον άντρα μου ότι αδιαθέτησα. όσο περνούσαν οι ώρες όμως τίποτα καθόλου αίμα και τα υγρά αχνά. τότε σκέφτηκα πως θα αδιαθετήσω μέχρι τις 28/3 σίγουρα. χθες λοιπόν που είχα τη γιορτή μου και είχαμε λίγους φίλους στο σπίτι κουράστηκα αρκετά και το βράδυ δεν έκλεισα μάτι έκλεγα από τον πόνο μέχρι που ξήμερωσε και είπα δεν αντέχω άλλο θα΄πάω να κάνω μια χοριακή να δω τι γίνετε και να κάνω την αξονική για να αρχίσω θεραπεία. πήγα λοιπόν το πρωί στη μικροβιολόγο μου και μου είπε θα έχω αποτελέσματα στις 1 π.μ. δεν περνούσαν οι ώρες με τίποτα.τελίκα ήρθε η ώρα και πήγα πήγα να τα πάρω. με περίμενε με ένα παράξενο χαμόγελο. και τελίκα μου λέει είσαι εγκύος!!! τόσο χαρούμενο νέο όμως δεν μπόρεις να κάνεις τίποτα για τη μέση σου. άρχισα να δακρύζω μέσα στο ιατρείο από τη χαρά μου. τώρα τι θα κάνω για τον πόνο δεν ξέρω ακόμη. αλλά τωρα έχω κάποιο λόγο να τον υπομένω. φιλάκια και εύχομαι σε όσες είναι στην προσπάθεια να τα καταφέρουν σύντομα:-D:-D:-D

 

litsazao

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

χαλαλι οι πονοι,χαλαλι!!!!!!!!!!!!!!!

σου ευχομαι να σου πανε ολα τελεια μεχρι το τελος!!

 

εγω σημερα,εχω εντονους πονους περιοδου...

μαλλον θα μου ερθει...

παω συνεχεια τουαλετα κ τσεκαρω..αχ αχ!!

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια τι μου κανετε? ειμαι καινουργια στο στο θεμα αυτο κ ελπιζω ναμε δεχτητε αχ εμεις μετα απο 9 μηνες συνεχομενων προβληματων ευτηχως καταφεραμε να τα ξεπερασουμε ας ειναι καλα βεβαια ο γιατρος μας ο 2 δευτερος φυσικα γιατι εαν ειμουν ακομα στον 1 ουτε ελπιδα δεν θα ειχαμε ,τελος παντων αρχισαμε τις προσπαθειες αλλα δυστιχως δεν ειχαμε αποτελεσμα δεν πειραζει αυτο που λεω ειναι ο θεος ειναι μεγαλος θα τα καταφερουμε καποια στιγμη .ελπιζω να εχω νεα σας φιλικα rafailieirini

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΜΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΕΡΙ ΕΝΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΓΟΥΡΙ . ΛΥΠΟΝ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑ Η ΕΞΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΝΓΚΥΟΣ ΔΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ.ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΑΠΟΓΟΙΤΕΥΣΕΙ ΕΠΙΚΡΑΤΗ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΑΔΙΑΘΕΤΩ.........ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...... ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΙΩΣ.. ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΦΟΒΕΡΟ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ , ΕΙΝΑ ΠΙΟ ΕΥΕΣΘΗΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΡΟΓΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΥΡΙΝΟΙ ΕΠΙΣΗΣ ΦΕΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΙ ΦΛΕΒΕΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ..... ΕΠΙΣΗΣ ΝΙΩΘΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΧΟ ΜΕΡΙΚΑ ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΜΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ..... ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΑ ΥΓΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΝΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ Η ΟΧΙ?

Link to comment
Share on other sites

ελινα μου κι εγω τα ιδιαααααα.....μονο που εμεις δε προσπαθουμε....σημερα περιμενω αλλα τιποτα...θα περιμενω λιγο και θα παω για χοριακη......ποτε περιμενεις την ακατονομαστη??

Link to comment
Share on other sites

ελινα μου κι εγω τα ιδιαααααα.....μονο που εμεις δε προσπαθουμε....σημερα περιμενω αλλα τιποτα...θα περιμενω λιγο και θα παω για χοριακη......ποτε περιμενεις την ακατονομαστη??

 

 

ξεχασα να πω οτι αν εχει γινει κατι θα εχει γινει με τη μεθοδο του τραβηγματος....λιγο χλωμο βεβαια αλλα εχω περιεργα συμπτωματα....

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Γιατί, ρε παιδάκι μου, όμως τόσος πόνος με τη μέση;; Τι σου είπε ο γιατρός;;

ευχαριστώ margi ο γιατρός είπε ότι είναι επίμονη ισχυαλγία. δυστυχώς στην εγκυμοσύνη δεν μπορώ να κάνω τίποτα και ο πόνος είναι αφόρητος. δεν με νοιάζει που δεν κοιμάμαι από τον πόνο μόνο που φοβάμαι μην κάνω καμία ζημιά στο σποράκι μου.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!! Με το καλό να σου ρθει το μωρουλίνι.. Όμως κάπως θα πρέπει να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα με τη μέση σου...

 

Αλλά μπροστά στην ευτυχία του μωρού σου τι είναι ο πόνος; Και πάλι συγχαρητήρια!

domnina σ'ευχαριστώ πόλυ. εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο με μια ήρεμη εγκυμοσύνη. δεν ξέρω πως θα αντιμετωπίσω αυτό το πρόβλημα, περιμένω και εγώ να πάω μετά το πάσχα για τον πρώτο υπέρηχο και να το συζητήσω με τη γιατρό μου.

Link to comment
Share on other sites

littsazao συγχαρητήρια με το καλο να ερθει το αγγελουδακι σου!!Domnina και εσυ όλα καλα να πάνε τωρα μετράς αναποδα μεχρι να γεννηθει το μωρακι σου!Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες καλο Πάσχα και με το καλο οι υπόλοιπες να μείνουμε εγκυούλες!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...