Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα!Ενώ είχα πεί στον εαυτό μου οτι αν δεν δω καθυστέρηση δεν θα κάνω τεστ, τελικά ενώ περίμενα την Δευτέρα να αδιαθετήσω, ξ΄θπνησα με ενα περιεργο προαίσθημα στις 6 το πρωί και έκανα τεστ. Θ Ε Τ Ι Κ Ο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω τρελαθεί από την χαρά μου!Την Δευτέρα πρωι πρωι θα πάω να κάνω χοριακή για να είμαι 100% σίγουρη αλλά πιστεύω οτι δεν θα είναι λάθος!Εσείς τι λέτε?

 

ΒΑΛΣΑΜΙΧΟ, τα θερμά μου συγχαρητήρια! Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Χαίρομαι πάρα πολύ, όλα θα πάνε καλά, θα το δεις.

Κάνε και τη χοριακή σου και γράψε μας τα νέα σου.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!Ενώ είχα πεί στον εαυτό μου οτι αν δεν δω καθυστέρηση δεν θα κάνω τεστ, τελικά ενώ περίμενα την Δευτέρα να αδιαθετήσω, ξ΄θπνησα με ενα περιεργο προαίσθημα στις 6 το πρωί και έκανα τεστ. Θ Ε Τ Ι Κ Ο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω τρελαθεί από την χαρά μου!Την Δευτέρα πρωι πρωι θα πάω να κάνω χοριακή για να είμαι 100% σίγουρη αλλά πιστεύω οτι δεν θα είναι λάθος!Εσείς τι λέτε?

Συγχαρητηρια!!!!!....ευχομαι να σου πανε ολα τελεια και με το καλο να κρατησεις ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!!!!....το μητρικο ενστικτο ειναι αλανθαστο!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!!!ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΕΝΑ ΙΑΤΡΕΙΟ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΧΩ ΝΕΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ. ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΦΕΡΑΤΕ ΓΟΥΡΙ ΑΠΌ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!:P:p:p:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!!!ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΕΝΑ ΙΑΤΡΕΙΟ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΧΩ ΝΕΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ. ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΦΕΡΑΤΕ ΓΟΥΡΙ ΑΠΌ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!:P:p:p:p:p:p:p:p

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!! ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΔΕΙΞΕ 1000 ΜΟΝΑΔΕΣ, ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ!!!ΘΑ ΒΟΥΡΛΙΣΤΩ ΑΠΌ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΧΡΩΣΤΟΥΣΕ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ!:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!! ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΔΕΙΞΕ 1000 ΜΟΝΑΔΕΣ, ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ!!!ΘΑ ΒΟΥΡΛΙΣΤΩ ΑΠΌ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΧΡΩΣΤΟΥΣΕ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ!:D:D:D:D:D:D:D

Συγχαρητηριαααααααα!!!!!!!!!Ολα να σου πανε τελεια και με το καλο ενα γερο μωρακι!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ, μπράβο κοέλα μου! Να είσαι καλά και να προσέχεις από ΄δω και πέρα. Ολα θα πάνε καλά. Ταλαιπωρήθηκες πολύ και σου αξίζει αυτή η ευτυχία!!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητήρια και από εμένα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά από 'δω και πέρα!

 

Καλημερα athina, πως τα πας? Εχω χαρει τοσο πολυ με τα νεα σου, σαν να σε γνωριζω! Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ωραιο μου φαινεται που, ενω ειχες ξεκινησει το daronda, τα καταφερες μονη σου! Ειναι σαν χαστουκι στα μουτρα οοολων των γιατρων που μας πανικοβαλλουν και τα κανουν ολα να φαινονται αδυνατα! Ασε που δεν χωνευω καθολου το daronda!

Καλη επιτυχια σε ολες να ευχηθω, παντα τετοια νεα ν'ακουμε!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!! ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΔΕΙΞΕ 1000 ΜΟΝΑΔΕΣ, ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ!!!ΘΑ ΒΟΥΡΛΙΣΤΩ ΑΠΌ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΧΡΩΣΤΟΥΣΕ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ!:D:D:D:D:D:D:D

 

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!!!!!!!ΝΑ ΗΞΕΡΕΣ ΠΟΣΟ ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΗΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΝΕΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

:P:p:p:pΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΟΛΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!:-P:-P:-P

ΑΜΗΝ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!Ομολογω οτι ενα χρονο πριν διαβαζα αυτο το θεμα για να παρω θαρρος ποτε ομως δεν εγραψα!!!Ηρθε λοιπον η ωρα να σας πω την δικη μου ιστορια!!!Παντρευτηκαμε αυγουστο του 2008.Τοτε μεναμε Αθηνα αν και ειμασταν θεσσαλονικεις και οι δυο.Πασχιζαμε ομως να παρω μεταθεση για να ανεβουμε Θεσ/νικη μια και εδω ηταν η ζωη μας.Την Αθηνα την μισουσα φρικτα.Σας τα λεω ολα αυτα γιατι οπως φανηκε εχουν σημασια.Τελοσπαντων αρχισαμε αμεσως τις προσπαθειες.Τοτε νομιζα οτι ειναιτοσο ευκολο να μεινεις εγκυος....Ο καιρος περνουσε και η περιοδος ερχοτα.Ας μην αναφερω οτι τα τεστ πηγαιναν και εφευγαν.Περασαν 3 μηνες και αρχισα να σκεφτομαι και τα τεστ ωορηξιας ομως δεν το τολμησα ακομα.Επρεπε παρολα αυτα να παω σε ενα γυναικολογο αφου ειχα να επισκεφτω εναν πανω απο 5 χρονια.Αλλαζα πολυ συχνα πολεις...Ομως και αυτο το ανεβαλα.Πιστευα ομως οτι ειχα καποιο προβλημα.Διαβαζα εδω και πρεπει να πω οτι ειστε μεγαλη παρηγορια.Για να μην πολυλογω τον Δεκεμβρη ερχαιτε η πολυποθητη μεταθεση για θεσ/νικη!!!!!!5 Δεκεμβριου φευγουμε....Εκεινο το μηνα αποφασισαμε να το κανουμε τουλαχιστον 2 φορες την εβδομαδα και εγω με τα ποδια ψηλα ξερετε τα κλασικα...Τοτε ομως ειχα και τοσα πολλα πραγματα να κανω που δεν το σκεφτομουνα.Το ειχα παρει αποφασηοτι τωρα που εμαι θεσ/νικη και κατασταλαξα θα παω σε ενα γιατρο να δω αν ειμαι ενταξει.Στς 3 Ιανουαριου παμε σε ενα κλαμπ που επαιζαν κατι φιλοι μας και εγω μετα απο μιαωρα περιπου ενιωσα αδιαθεσια.Φωναζω τον αντρα μου και βγαινουμε αρων αρων εξω οπου και λυποθυμισα.Μολις συνηλθ ειδα κοσμο γυρω μου και αμεσως ξερασα.Γρισαμε σπιτι.Το αποδωσαμε στην κουραση αφου ακομα δεν ειχαμε καταφερει να τακτοποιησουμε το σπιτι.Εκεινες τις μερες εκλεισα και ραντεβου στο γυναικολογο για μια γενικη εξεταση.Καποια μερα ομως εκει που καθομαστε με κατι φιλους και πονουσε η κοιλια μου συνηδητοποιω οτι εχω μια μερα καθυστερηση λεω τελεια θα κανω αυριο το τεστ καθως ηταν ρουτινα για μενα πλεον!!!!!!!!!!!!!!Την αλλη μερα εκανα το τεστ.Στο γιατρο τελικα πηγα για να επιβεβαιωσω την εγκυμοσυνη.Στις 25 δεκεμβριου εγινε η συλληψη.Το παλληκαρι μου ηθελε να βγει Θεσσαλονικιος.....

Αυτο που καταλαβα?Ηρεμια....Το λεγατε και εσεις και αναρωτιομουν πως γινετε να ηρεμισεις οταν θες κατι τοσο πολυ...Και ομως αυτο ειναι το μυστικο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο, zoi_m, να σου ζήσει ο γιος σου, να τον χαίρεσαι και να τον δεις όπως επιθυμείς.

Καλά έκανες και έγραψες την ιστορία σου, για να καταλάβουμε όλες ότι η ηρεμία παίζει μεγάλο ρόλο και στη σύλληψη και στην έκβαση της κύησης.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

μπράβο Zoi_m, είμαι και εγώ σχετικά καινούργια στην παρέα, εχθές μόλις έκανα register. Σου εύχομαι τα καλύτερα και σε ευχαριστώ εγώ προσωπικά που μου δίνεις ένα καλό παράδειγμα ώστε να μην αγχώνομαι. Άντε κορίτσια πρέπει να αρχίσουμε τις ασκήσεις ηρεμίας όλες μαζί!!!! και δεν μπορεί...θα μας κάτσει και εμάς το πολυπόθητο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Είμαι κι εγώ καινούρια εδώ και χαίρομαι ν' ακούω τα ευχάριστα. Zoi συγχαρητήρια, με το καλό να δεχτείς τον πρίγκιπα σου. Καλό κουράγιο σ' εμάς τις υπόλοιπες και ηρεμία βέβαια....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσαρες μην απογοητευστε!!!...δεν θα το βαλουμε με τιποτα κατω!!!!!...ο σκοπος ειναι ιερος για αυτο θα εχουμε πιστη,υπομονη και επιμονη,απλα ειναι θεμα χρονου...σε ολες μας θα γινει το "θαυματακι"!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ(ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΔΗΛ.)ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ,ΜΕ ΠΟΛΥ ΥΓΕΙΑ,ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!!!!!!ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΗΣΕΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ...

ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...