Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση Βρεφονηπιακού Σταθμού σε Βριλήσσια/Χαλάνδρι


Recommended Posts

Αγαπητοί γονείς, χρειάζομαι τα "φώτα" σας. Έχω ένα κοριτσάκι 26 μηνών και θέλω να την ξεκινήσω σταθμό, γιατί με τη sitter που έχουμε στο σπίτι δεν είμαι ευχαριστημένη. Έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό στα Βριλήσσια ή στο Χαλάνδρι; Οποιαδήποτε πληροφορία θα με βοηθούσε πολύ :-)

Πιο συγκεκριμένα, έχετε καλή ή κακή εντύπωση για τους εξής:

-Χαμόγελο (Βριλήσσια)

-Σουζάνα (Χαλάνδρι)

-Nancy's Kinderland (Βριλήσσια) [διάβασα αντικρουόμενες απόψεις]

-Πιτσιρικούπολη (Χαλάνδρι)

-Ο Μικρός Παράδεισος (Χαλάνδρι)

-Συννεφούλα (Χαλάνδρι)

-Playtown (Βριλήσσια)

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Παρά τις καλές προθέσεις του θεματοθέτη η ερώτηση ειναι λίγο ... ΛΑΘΟΣ. Μετα απο απειρες αναζητησεις και ραντεβου σε παιδικουσ σταθμούς και πολλές απογοητευσεις αυτο που αποκόμισα σαν εμπειρια είναι οτι οι συντριπτική πλειοψηφια των πεδικών σταθμών δουλευουν μονο στις περιοχές που εδρευουν. Ετσι παρ όλο που Χαλανδρι - Βρ ειναι γειτονια κατα 99% τα λεωφορεία δεν θα σου κανουν την χάρη για το πηγαινε ουτε για το έλα. Εαν δεν σε απασχολεί η μεταφορά ή το έχεις λύσει το θέμα με κάποιον τρόπο κανε ignore σε οτι εγραψα παραπάνω.

 

Εγώ θα το πήγαινα σε αυτόν που θα εκανα 10-15 λεπτά το πολυ με το καρότσι απο το σπίτι μου διαφορετικά ετοιμασου να γραφτείς εσυ σε τμήμα διαπραγματευσης ΚΑΤΕΒΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ BUSSINES ΝΕΓΚΟΣΙΑΣΙΟΝ HARVARD SCHOOL καθε μέρα , μα καθε μέρα ... μέχρι να τα παρατησεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σε όλους! Ψάχνω πληροφορίες για τους παιδικούς σταθμούς στο Χαλάνδρι κυρίως κοντά στην Κηφισίας γιατί μένουμε Ν.Ιωνία.

Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για τον Ομορφο Κόσμο, Ζωγραφήζω(έτσι το γράφουν) και Έλα να παίξουμε ή ότι άλλο έχετε να προτείνετε.

Βλέπω ότι ο μικρός παράδεισος έχει πολύ καλά σχόλια αλλά η απόσταση είναι απαγορευτική για μένα.

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Ελα να παιξουμε == Ελα να ξε παραδιαστουμε , ελα σε ενα κιτσ κτιριο απ εξω πανω στην κηφισιας για φρεσκο οξυγονο χωρίς δυνατοτηα σταθμευσης του αυτοκινητου σου πουθενά γιατι εισαι , ΠΑΝΩ στην κηφισιας !!

 

Ο μικρος παραδεισος ειναι πολύ μακρια απο Ν ιωνία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!Επισκέφτηκα τον παιδότοπο της Καψάλη στα Μελίσσια και μου άρεσε πολύ ο χώρος και το πρόγραμμά τους.Θα ήθελα όμως να μου πει και κάποια μαμά, που έστειλε πρόσφατα το παιδί της , αν είναι ευχαριστημένη και επίσης επειδή μου είπαν ότι δεν έχουν τετράδιο με καθημερινή ενημέρωση, πως ενημερωνόσασταν για καθημερινά πράγματα πχ. φαί?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα ! Πάμε εδώ και λίγους μήνες στο Ζωγραφ(ή)ζω.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη ! Οι χώροι πολύ όμορφοι, οι κοπέλες γλυκύτατες , οι δραστηριότητες πολύ ενδιαφέρουσες .

Για το οικονομικό δεν έχω άποψη γιατι είμαστε με ΕΣΠΑ . Το σίγουρο ειναι ότι δεν μας ζήτησαν τίποτα επιπλέον , ενώ στον πειραια μας είχαν ζητήσει παρανόμως συμμετοχή !!!

Μου έκανε εντύπωση που μια κυρία έγραψε πως έφυγε τρέχοντας απο τον εν λόγω σταθμό - τελικά ολα ειναι υποκειμενικά!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Έχει κάνεις ακούσει κάτι ή έχει εμπειρία από τον παιδικό σταθμό της εκκλησίας Μεταμόρφωσης Σωτήρως που είναι στα Άνω Βριλήσσια (στη Μάρκου Μπότσαρη);

Είμαι σε αναζήτηση παιδικού για διαβάζοντας τις διάφορες αναρτήσεις καταλαβαίνω ότι ο Παιδότοπος της κας Καψάλη πρέπει να είναι μία καλή επιλογή, απλώς πολύ κοντά μας είναι και ο συγκεκριμένος για τον οποίο όμως δεν διάβασα κάτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους,

ο μικρός μου είναι έξι μηνών και θα πάει στον βρεφικό σταθμό.

θα ήθελα να ζητήσω γνώμες για τους Παιδικούς Σταθμούς "Σουζανα" και "Μικρος Παραδεισός", ειδικά ΄για το βρεφικό τους τμήμα αν έχει κάποιος άποψη.

Οποιαδήποτε πληροφόρια θα ήταν χρήσιμη για να καταλήξουμε.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς αφού εξαντλήσαμε το Χαλάνδρι - Βριλήσσια...καταλήξαμε σε 1 τέλειο παιδικό σταθμό στα Μελίσσια τους Μπόμπιρες. Είμαι παρα παρα πολύ ευχαριστημένη.

Τέλειος ιδιοκτήτης, τέλειες δασκάλες, πεντακάθαρο, ωραίος κήπος, μαγείρισσα, πολλές δραστηριότητες και το κυριότερο πολύ νορμαλ τιμή.

 

Ξεκινήσαμε εκεί 8 μηνών (βρεφικό) μετά από μια δραματική εμπειρία από παιδικο σταθμο στα Βριλήσσια. Τώρα η μικρή μου είναι 18 μηνών.

 

Εάν κάποια μανούλα θέλει καμία πληροφορία ας μου στείλει π.μ

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερόμαστε για τους παιδικούς

 

- Καψάλη Ντίνα, Παιδότοπος (Μελίσσια-Βριλήσσια)

 

και

 

- Καλλιόπης Παππά (Μελίσσια)

 

από την προσωπική σας εμπειρία (νηπιαγωγοί, φαγητό, μεταφορά, δραστηριότητες, κόστος, πόσο ικανοποιημένοι μείνατε). Γενικώς οτιδήποτε θα βοηθούσε για να σχηματίσουμε μια γνώμη.

 

Και γενικώς κάποιον παιδικό Μελίσσια ή το πολύ σε διπλανή περιοχή που να είστε πολύ ευχαριστημένες.

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερόμαστε για τους παιδικούς

 

- Καψάλη Ντίνα, Παιδότοπος (Μελίσσια-Βριλήσσια)

 

και

 

- Καλλιόπης Παππά (Μελίσσια)

 

από την προσωπική σας εμπειρία (νηπιαγωγοί, φαγητό, μεταφορά, δραστηριότητες, κόστος, πόσο ικανοποιημένοι μείνατε). Γενικώς οτιδήποτε θα βοηθούσε για να σχηματίσουμε μια γνώμη.

 

Και γενικώς κάποιον παιδικό Μελίσσια ή το πολύ σε διπλανή περιοχή που να είστε πολύ ευχαριστημένες.

 

Εμείς πηγαίνουμε στους Μπόμπιρες στα Μελίσσια και ειμαστε παρα πολύ ευχαριστημενοι

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πηγαίνουμε στους Μπόμπιρες στα Μελίσσια και ειμαστε παρα πολύ ευχαριστημενοι

 

Nαι, το διάβασα, είναι προς Μαρούσι ο παιδικός όμως, σωστά; Αν μπορείς με πμ να μου στείλεις στοιχεία για το κόστος, μέχρι ποια ώρα υπάρχει φύλαξη, αν υπάρχει φαγητό και μεταφορά, καθώς και αν είσαι ευχαριστημένη κι από τις δραστηριότητες (έξτρα και προγράμματος) γενικά θα σου ήμουν ευγνώμων! Σ' ευχαριστώ.

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ψάχνω κ εγώ παιδικό στα Βριλήσσια. Έχω δει μόνο 3 αλλά μόνο ο Παιδότοπος με κέρδισε... όμως είναι αρκετά ακριβώς. Υπάρχει κάτι εξίσου καλό στην περιοχή ή αρκετά κοντά;

iyr2p3.png

 

tIESp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα σε ολους,

Θα με ενδιεφερε πολυ να διαβασω τις αποψεις ή τις εμπειριες σας για τους παρακατω παιδικους σταθμους:

Παιχνιδαγωγειο(Ψυχικο)

Μικρος Παραδεισος(Χαλανδρι)

Παιδοτοπος(Μελισσια)

 

Οπως καταλαβατε, ψαχνω για παιδικο-Νηπιαγωγειο στα Βορεια Προαστια ( Χαλανδρι, Βριλησσια, Μελισσια, Ψυχικο) 

Εχετε να μου προτεινετε και καποιον αλλο?

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημερα! Ψαχνω βρεφονηπιακο σταθμο για παιδακι 2 ετων στα Βριλήσσια. Θα με ενδιεφερε η γνωμη γονεων που πηγαινουν τα παιδια τους ήδη κι έχουν ιδία άποψη. Εχω δει κατα καιρους σχετικα θεματα αλλα ειναι πολύ παλιά οποτε θα με ενδιεφερε πιο προσφατη γνωμη. Μεχρι στιγμης εχω δει: Toboggan (ωραιοι εξωτερικοι χωροι αλλα λιγο παλιο μεσα), Αγριόκυκνους (πολύ ωραιο αλλα ακριβο), Παππά (πολύ ωραιο μεσα αλλα οχι πολυ φιλικος εξωτερικος χωρος και  πολλες σκαλες μεσα) και θα δω ακομα: Χαμόγελο, Παιδότοπος, Nancys Kinderland, Playtown, Σιμόνη, Froggy, Μαγικος Αυλος (αν και μου πεφτει λιγο μακρια), Δουκα Φανη, Mary Poppins Land και ισως και καποια ακομα που θα μου προτείνουν. Περιμένω την άποψή σας, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marka110 είπε:

Καλημερα! Ψαχνω βρεφονηπιακο σταθμο για παιδακι 2 ετων στα Βριλήσσια. Θα με ενδιεφερε η γνωμη γονεων που πηγαινουν τα παιδια τους ήδη κι έχουν ιδία άποψη. Εχω δει κατα καιρους σχετικα θεματα αλλα ειναι πολύ παλιά οποτε θα με ενδιεφερε πιο προσφατη γνωμη. Μεχρι στιγμης εχω δει: Toboggan (ωραιοι εξωτερικοι χωροι αλλα λιγο παλιο μεσα), Αγριόκυκνους (πολύ ωραιο αλλα ακριβο), Παππά (πολύ ωραιο μεσα αλλα οχι πολυ φιλικος εξωτερικος χωρος και  πολλες σκαλες μεσα) και θα δω ακομα: Χαμόγελο, Παιδότοπος, Nancys Kinderland, Playtown, Σιμόνη, Froggy, Μαγικος Αυλος (αν και μου πεφτει λιγο μακρια), Δουκα Φανη, Mary Poppins Land και ισως και καποια ακομα που θα μου προτείνουν. Περιμένω την άποψή σας, ευχαριστώ!

Μέτρησα 12 σταθμούς στο ποστ σου :shock: και θες κι άλλους, δε χρειάζεται να δεις τόσους καλέ...θα μπλέξεις, αλήθεια στο λέω...

 

Από Βριλήσσια-Γέρακα προσωπικά είχα δει και το Πατουχάκι, συμπαθητικός σταθμός μου φάνηκε.

 

Η Σιμόνη πρέπει να είναι ο πιο γνωστός σταθμός στην περιοχή και ο πιο μεγάλος. Γνωρίζουμε 2 ζευγάρια που έχουν στείλει εκεί τα παιδάκια τους και είναι ικανοποιημένοι.

 

Τους υπόλοιπους που αναφέρεις τους έχω ακουστά ή έχω δει τα λεωφορεία τους, αλλά δε γνωρίζω κάτι.

 

Καλή αναζήτηση!

Link to comment
Share on other sites

Από το Πατουχάκι πήρα την κόρη μου καθώς η ιδιοκτήτρια την χαστούκισε στα προνήπια γιατί αρνιόταν να φάει. Την ίδια περίοδο γινόταν ντόρος στο σταθμό γιατί ένας γονιός έλεγε ότι μεγαλύτρο παιδί κακοποίησε το τρίχρονο κορίτσι του. Δε γνωρίζω αν όντως συνέβη, αλλά δυστυχώς ήταν πάγια τακτική να προσφέρεται μεσημεριανή φύλαξη (δεν υπήρχε ολοήμερο τότε στο δημοτικό της περιοχής) σε παιδιά δημοτικού στον ίδιο χώρο με παιδιά προνηπίου.

Επίσης υπάρχει στο παρελθόν καταδικαστική απόφαση εναντίον των ιδιοκτητών για θάνατο βρέφους από αμέλεια, όπως έμαθα μετα που πήρα το παιδί: http://www.kathimerini.gr/254357/article/epikairothta/ellada/h-nomarxia-estyye-galazio-portokali

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς να δείς και το Σπίτι των Παιδιων είναι βέβαια Πατημα Χαλανδρίου ,εγω είμαι πολυ ικανοποιημένη , τους θεωρώ σωστούς επαγγελματίες, απλα δεν έχει φαγητο το πας εσύ. Είναι σχετικά καινούριος σταθμός (2013) με ωραίες εγκαταστάσεις, σε κάποιους μπορεί να φανεί λιγο μικρος ο χωρος αλλα δεν εχει πολλά παιδιά, Το τηλ ειναι 2106004035.

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2017 at 7:47 ΠΜ, Marka110 είπε:

Καλημερα! Ψαχνω βρεφονηπιακο σταθμο για παιδακι 2 ετων στα Βριλήσσια. Θα με ενδιεφερε η γνωμη γονεων που πηγαινουν τα παιδια τους ήδη κι έχουν ιδία άποψη. Εχω δει κατα καιρους σχετικα θεματα αλλα ειναι πολύ παλιά οποτε θα με ενδιεφερε πιο προσφατη γνωμη. Μεχρι στιγμης εχω δει: Toboggan (ωραιοι εξωτερικοι χωροι αλλα λιγο παλιο μεσα), Αγριόκυκνους (πολύ ωραιο αλλα ακριβο), Παππά (πολύ ωραιο μεσα αλλα οχι πολυ φιλικος εξωτερικος χωρος και  πολλες σκαλες μεσα) και θα δω ακομα: Χαμόγελο, Παιδότοπος, Nancys Kinderland, Playtown, Σιμόνη, Froggy, Μαγικος Αυλος (αν και μου πεφτει λιγο μακρια), Δουκα Φανη, Mary Poppins Land και ισως και καποια ακομα που θα μου προτείνουν. Περιμένω την άποψή σας, ευχαριστώ!

Aν εχεις φτάσει μέχρι toboggan, και αν το σηκώνει άρα ο προϋπολογισμός σας, δες και το Σπίτι της Σοφίας στην Πεντέλη. Εχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια και είναι και ωραίος χώρος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine8 είπε:

Μπορείς να δείς και το Σπίτι των Παιδιων είναι βέβαια Πατημα Χαλανδρίου ,εγω είμαι πολυ ικανοποιημένη , τους θεωρώ σωστούς επαγγελματίες, απλα δεν έχει φαγητο το πας εσύ. Είναι σχετικά καινούριος σταθμός (2013) με ωραίες εγκαταστάσεις, σε κάποιους μπορεί να φανεί λιγο μικρος ο χωρος αλλα δεν εχει πολλά παιδιά, Το τηλ ειναι 2106004035.

Συμφωνώ, είναι καλό σχολείο, το έχω γράψει και σε άλλο θέμα (γι'αυτό απέφυγα να το γράψω κι εδώ :-P)

 

15 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Από το Πατουχάκι πήρα την κόρη μου καθώς η ιδιοκτήτρια την χαστούκισε στα προνήπια γιατί αρνιόταν να φάει. Την ίδια περίοδο γινόταν ντόρος στο σταθμό γιατί ένας γονιός έλεγε ότι μεγαλύτρο παιδί κακοποίησε το τρίχρονο κορίτσι του. Δε γνωρίζω αν όντως συνέβη, αλλά δυστυχώς ήταν πάγια τακτική να προσφέρεται μεσημεριανή φύλαξη (δεν υπήρχε ολοήμερο τότε στο δημοτικό της περιοχής) σε παιδιά δημοτικού στον ίδιο χώρο με παιδιά προνηπίου.

Επίσης υπάρχει στο παρελθόν καταδικαστική απόφαση εναντίον των ιδιοκτητών για θάνατο βρέφους από αμέλεια, όπως έμαθα μετα που πήρα το παιδί: http://www.kathimerini.gr/254357/article/epikairothta/ellada/h-nomarxia-estyye-galazio-portokali

Το τελευταίο που λες το είχα διαβάσει κι εγώ, πριν τους επισκεφθώ κιόλας, δεν το ανέφερα ωστόσο εδώ διότι έχουν περάσει πάνω από 15 χρόνια...Υπέθεσα πως για να λειτουργεί ακόμα η επιχείρηση και να έχει τόσα παιδιά, κάποια πράγματα θα έχουν αλλάξει.

Για το 1ο τι να πω, αν ισχύει, είναι τρομερό.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες! Οι σταθμοι αυτοι που αναφερω ειναι αυτοι που εχω δει στην περιοχη. Αν βρω καποιον που να μου αρεσει και να ειναι μεσα στο ευρος τιμων που θελω, θα σταματησω προφανως να ψαχνω και ελπιζω να μη χρειαστει να παω και στους 12!!! Για αυτο σας ρωτάω, μηπως και γλιτωσω τοσο κοπο. Μεχρι στιγμής παντως οι σταθμοι που μου αρεσαν πιο πολυ ηταν οι Αγριοκυκνοι και ο Παιδότοπος, οι οποιοι φαινεται να ειναι προσανατολισμενοι πολυ στην εξατομικευμενη διαπαιδαγωγηση του παιδιου και στην ψυχολογια του. Αλλά οι τιμές τους ειναι πολύ υψηλές. Μακαρι να υπηρχαν φθηνότεροι με τις ιδιες προδιαγραφες, δεν θα χρειαζοταν να ψαξω καθολου! Να υποθεσω όμως πως για αυτούς που ανεφερα δεν εχετε καποια εικονα για να μην αναφέρετε κάτι για αυτα. Σχετικα με το toboggan εφτασα ως εκει γιατι εχει συμβαση η δουλεια μου, οποτε θα μου βγει πολυ οικονομικα, οποτε αν εχετε καποια αποψη συγκεκριμενη για αυτον θα με ενδιεφερε πολυ. Αναφορικα με το Πατουχακι, ειναι εξωφρενικα αυτα που αναφερετε, πραγματικα ντροπη να συμβαινουν τετοια πραγματα. Τελος με ενδιαφερει το Πατημα (εκει αλλωστε μενω), οποτε θα κοιταξω και τους σταθμους που μου προτεινατε κι ευχαριστω πολύ. Μηπως επισης εχουμε εικονα τιμης για Σιμόνη για να μην τρεχω τσαμπα? Ελπίζω να υπάρξουν κι αλλες γνωμες, μήπως με βοηθησουν σε αυτή τη σημαντικη θεωρω επιλογη για τα παιδια μας. Ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες! Οι σταθμοι αυτοι που αναφερω ειναι αυτοι που εχω δει στην περιοχη. Αν βρω καποιον που να μου αρεσει και να ειναι μεσα στο ευρος τιμων που θελω, θα σταματησω προφανως να ψαχνω και ελπιζω να μη χρειαστει να παω και στους 12!!! Για αυτο σας ρωτάω, μηπως και γλιτωσω τοσο κοπο. Απλά ψάχνω σταθμό που να ειναι προσανατολισμενος πιο πολυ στην εξατομικευμενη διαπαιδαγωγηση του παιδιου και στην ψυχολογια του, αλλά όσους εχω δει κι εχουν αυτες τις προδιαγραφες ειναι αρκετα ακριβοι. Μακαρι να υπηρχαν φθηνότεροι με τις ιδιες προδιαγραφες, δεν θα χρειαζοταν να ψαξω καθολου! Αν γνωρίζεται κάποιον τέτοιον παρακαλώ πολύ να με ενημερώσετε. Να υποθεσω όμως πως για αυτούς που ανεφερα δεν εχετε καποια εικονα για να μην αναφέρετε κάτι για αυτα. Σχετικα με το toboggan εφτασα ως εκει γιατι εχει συμβαση η δουλεια μου, οποτε θα μου βγει πολυ οικονομικα, οποτε αν εχετε καποια αποψη συγκεκριμενη για αυτον θα με ενδιεφερε πολυ. Αναφορικα με την περιοχη, με ενδιαφερει το Πατημα (εκει αλλωστε μενω), οποτε θα κοιταξω και τους σταθμους που μου προτεινατε κι ευχαριστω πολύ, απλώς επειδή δεν έχω δυνατότητα, λόγω δουλειάς, να μαγειρευω καθημερινά, αναζητω σταθμό που να περιλαμβάνει τη διατροφη. Μηπως επισης εχουμε εικονα τιμης για Σιμόνη για να μην τρεχω τσαμπα? Ελπίζω να υπάρξουν κι αλλες γνωμες, μήπως με βοηθησουν σε αυτή τη σημαντικη θεωρω επιλογη για τα παιδια μας. Ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κοιτάξει τους δημοτικούς σταθμούς στο Πάτημα; Εχουν γίνει από όσο έχω δει και ανακαινίσεις αλλά και έχουν φτιαχτεί και καινούριοι. Ειδικά ένας που είναι στην Πρωτέως, από όσο έχω δει τον εξωτερικό χώρο και όσο έχω ακούσει από γνωστούς, σαν εγκαταστάσεις είναι μάλλον καλύτερα από πολλούς ιδιωτικούς. Δε ξέρω βέβαια πόσο θα μείνει έτσι, αλλά ακόμη είναι ολοκαίνουριος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω μάλλον, αλλά θα συμφωνήσω με την εικόνα σου για τον Παιδότοπο και τους Αγριόκυκνους, απ' όσα έχω λίγο ψάξει κι εγώ. Οι μοναδικοί που ξεχώρισαν και μου έκαναν εντύπωση για την παιδαγωγική τους προσέγγιση. Εμείς για την ώρα δεν έχουμε καταλήξει ακόμα, προτιμήσαμε σπίτι με τη babysitter κι εμένα για ένα χρόνο ακόμα, αλλά από του χρόνου θα ξαναψάξουμε γι' αυτό και παρακολουθώ. 

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τη Σιμονη ακουγεται ως ακριβός αλλα καλύτερα να παρεις να τους ρωτήσεις, εμένα τοτε που έψαχνα μου έλεγαν ολοι οσοι το ρώταγα τιμη απο το τηλέφωνο, είναι βασική πληροφορία, δεν χρειάζεται να πας απο κοντα.  Αν δεν μπορείς να αντεπεξέλθεις στο κόστος δεν εχει νοημα να πας. Εγω το Σεπτέμβριο τους ειχα παρει γιατι ηταν απο τους λίγους της περιοχής που δέχονταν βρεφακια αλλα δεν ειχαν θεσεις (για βρεφη) οποτε κ δε ρώτησα τιμη. Πάντως δωσε βαση για το τι παρέχεται απο τον καθε σταθμό μέσα στην εκάστοτε τιμή. 

7 hours ago, Marka110 said:

Καλημέρα κι ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες! Οι σταθμοι αυτοι που αναφερω ειναι αυτοι που εχω δει στην περιοχη. Αν βρω καποιον που να μου αρεσει και να ειναι μεσα στο ευρος τιμων που θελω, θα σταματησω προφανως να ψαχνω και ελπιζω να μη χρειαστει να παω και στους 12!!! Για αυτο σας ρωτάω, μηπως και γλιτωσω τοσο κοπο. Απλά ψάχνω σταθμό που να ειναι προσανατολισμενος πιο πολυ στην εξατομικευμενη διαπαιδαγωγηση του παιδιου και στην ψυχολογια του, αλλά όσους εχω δει κι εχουν αυτες τις προδιαγραφες ειναι αρκετα ακριβοι. Μακαρι να υπηρχαν φθηνότεροι με τις ιδιες προδιαγραφες, δεν θα χρειαζοταν να ψαξω καθολου! Αν γνωρίζεται κάποιον τέτοιον παρακαλώ πολύ να με ενημερώσετε. Να υποθεσω όμως πως για αυτούς που ανεφερα δεν εχετε καποια εικονα για να μην αναφέρετε κάτι για αυτα. Σχετικα με το toboggan εφτασα ως εκει γιατι εχει συμβαση η δουλεια μου, οποτε θα μου βγει πολυ οικονομικα, οποτε αν εχετε καποια αποψη συγκεκριμενη για αυτον θα με ενδιεφερε πολυ. Αναφορικα με την περιοχη, με ενδιαφερει το Πατημα (εκει αλλωστε μενω), οποτε θα κοιταξω και τους σταθμους που μου προτεινατε κι ευχαριστω πολύ, απλώς επειδή δεν έχω δυνατότητα, λόγω δουλειάς, να μαγειρευω καθημερινά, αναζητω σταθμό που να περιλαμβάνει τη διατροφη. Μηπως επισης εχουμε εικονα τιμης για Σιμόνη για να μην τρεχω τσαμπα? Ελπίζω να υπάρξουν κι αλλες γνωμες, μήπως με βοηθησουν σε αυτή τη σημαντικη θεωρω επιλογη για τα παιδια μας. Ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...