Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικος σταθμος νικαια-κορυδαλλος


Recommended Posts

καλησπερα σας σκεφτομαι να στειλω τον γιο μου παιδικο απο σεπτεμβρη που θα ειναι 2.5 θα ηθελα να μου προτινετε εχω παει σε διαφορα αλλα δεν εχω κατασταλαξει καπου... και αν πηγαινει καποια το αγγελουδι της στην αστεροσκονη ηταν ο τελευταιος παιδικος που πηγα να δω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μετα απο πολυ ψαξιμο (12 σταθμους πηγα και ειδα)αποφασισα να γραψω το καμαρι μου στην αγαπη!ειναι στον κορυδαλλο... πολυ ομορφος χωρος λιγα παιδακια και δυνατοτητα εσπα.. σιγουρα δεν σου προτεινω την πλαστελινη ..εκει τον ειχα πριν και τα σχολια μου για το συγκεκριμενο σχολειο μονο θετικα δεν ειναι... την αστεροσκονη την ειχα επισκεφτει περυσι αλλα δεν μου αρεσε ο χωρος καθως και το νεαρο της ηλικιας των κοριτσιων που διευθυναν τον παιδικο σταθμο καθως και οτι ηταν ο πρωτος χρονος λειτουργιας του

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Εγώ έχω τον μικρό μου στην Αστερόσκονη. Είμαι πολύ ικανοποιημένη απ' όλες τις απόψεις. Ο χώρος είναι πάρα πολύ ωραίος, νεοκλασσικό κτίριο πλήρως ανακαινισμένο και οι κοπέλες παρ' όλο που είναι νέες όπως λέει η ellii είναι πολύ καλές. Το μεγαλύτερό μου κριτήριο είναι ότι ο μικρός μου γυρνάει σπίτι ευτυχισμένος και κάθε πρωί θέλει να πηγαίνει στο σχολείο και φαίνεται ότι περνάει καλά. Δυστυχώς από Σεπτέμβρη μετακομίζουμε και τώρα είμαι σε αναζήτηση παιδικού στα Ανατολικά Προάστια αλλά την Αστερόσκονη τη συστήνω ανεπιφύλακτα. Οτι άλλη πληροφορία θες με ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας σκεφτομαι να στειλω τον γιο μου παιδικο απο σεπτεμβρη που θα ειναι 2.5 θα ηθελα να μου προτινετε εχω παει σε διαφορα αλλα δεν εχω κατασταλαξει καπου... και αν πηγαινει καποια το αγγελουδι της στην αστεροσκονη ηταν ο τελευταιος παιδικος που πηγα να δω

 

δες κ το ροζ συννεφάκι στον κορυδαλλό

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κοριτσια καλησπέρα!! Εχω δει κ εγω διάφορους σταθμούς σε κερατσινι κ Κορυδαλλο για τη μικρη μου που θελω να στείλω απο Σεπτέμβρη που θα ειναι 2,5. Εχω επισκεφτεί την αγαπη και τη αστερόσκονη. Μου άρεσαν κ οι δυο...τι μου προτείνετε; οποιαδήποτε πληροφορία να με ξεμπλεξετε ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Κοριτσια καλησπέρα!! Εχω δει κ εγω διάφορους σταθμούς σε κερατσινι κ Κορυδαλλο για τη μικρη μου που θελω να στείλω απο Σεπτέμβρη που θα ειναι 2,5. Εχω επισκεφτεί την αγαπη και τη αστερόσκονη. Μου άρεσαν κ οι δυο...τι μου προτείνετε; οποιαδήποτε πληροφορία να με ξεμπλεξετε ευπρόσδεκτη!

 

Καλησπέρα daskala. Δεν ξέρω εάν έχεις ήδη καταλήξει κάπου, προσωπικά έχω να σου πω τα καλύτερα για την αστερόσκονη. Εμείς έχουμε την κόρη μας στο βρεφικό βέβαια, η δικιά σου θα είναι στο μεταβρεφικό, αλλά για μένα όλες οι δασκάλες είναι υπέροχες. Δεν έχω κανένα παράπονο, η μικρή είναι πάντα χαμογελαστή, κάθε πρωί χαίρεται πολύ όταν την αφήνω και φαντάσου έχουμε φτάσει σε σημείο τα απογεύματα που πάω να την πάρω να πέφτει πάνω στις δασκάλες και να μην θέλει να φύγει!! Για την αγάπη δεν γνωρίζω καθόλου, δεν το είχα ψάξει γιατί αν θυμάμαι καλά δεν έπαιρνε βρεφάκια. Αν θέλεις να μάθεις κάτι πιο συγκεκριμένο για την αστερόσκονη στη διάθεσή σου :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα daskala. Δεν ξέρω εάν έχεις ήδη καταλήξει κάπου, προσωπικά έχω να σου πω τα καλύτερα για την αστερόσκονη. Εμείς έχουμε την κόρη μας στο βρεφικό βέβαια, η δικιά σου θα είναι στο μεταβρεφικό, αλλά για μένα όλες οι δασκάλες είναι υπέροχες. Δεν έχω κανένα παράπονο, η μικρή είναι πάντα χαμογελαστή, κάθε πρωί χαίρεται πολύ όταν την αφήνω και φαντάσου έχουμε φτάσει σε σημείο τα απογεύματα που πάω να την πάρω να πέφτει πάνω στις δασκάλες και να μην θέλει να φύγει!! Για την αγάπη δεν γνωρίζω καθόλου, δεν το είχα ψάξει γιατί αν θυμάμαι καλά δεν έπαιρνε βρεφάκια. Αν θέλεις να μάθεις κάτι πιο συγκεκριμένο για την αστερόσκονη στη διάθεσή σου :D

 

Καλημερα!! Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση, τελικα την έγραψα στην αγαπη...ειχα μεγαλο δίλημμα αλλα κατέληξα εκει, αν και η αστερόσκονη μου άρεσε εξίσου! Καλη συνεχεια κ να χαιρεσαι τα παιδάκια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σου κορίτσι. Ειχα επισκεφτεί την παρεούλα οταν έψαχνα σταθμό, αλλα δεν με ενθουσίασαν οι χώροι, η τιμη αν θυμάμαι καλα ηταν γύρω στα 320. Έδινε την εντύπωση πεντακαθαρου σταθμού επειδή δεν πατούσαν με παπούτσια στους χώρους που έπαιζαν τα παιδιά, αλλα γενικώς κατι δεν μου κολλούσε. Γνώμη μου πάντα...ο,τι αλλο θες με ρωτάς...

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω ειχα παει στην παρεουλα,πολλα παιδια που δεν φορουσαν παπουτσια κ δεν μου αρεσε αυτο αλλα κ εμενα κατι μ'ενοχλησε κ δεν μου καθοταν καλα!!!

Το χαμογελο σου

ολη η ζωη μου.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...
  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα! Πήγαμε στο ροζ συννεφάκι για να γράψουμε τον μικρο μας παιδικό σταθμό. Μου άρεσε πολυ,έχει κάποια εμπειρία από τον συγκεκριμένο παιδικό; Αύριο θα πάω και στην Αστερόσκονη. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 5/31/2021 at 10:57 PM, annoulen said:

Καλησπέρα, σου έστειλα π.μ.

Καλησπέρα, επειδή και εμείς γράψαμε τον μικρούλη μας στο Ροζ συννεφάκι, έχετε κάποια εμπειρία από τον συγκεκριμένο σταθμό?

Πάει πρώτη φορά και είμαστε λίγο αγχωμένοι .....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας , 

 

Και εμείς από τη Δευτέρα είμαστε για πρώτη φορά μαθήτριες στο Ροζ Συννεφάκι!!! 

Υπάρχει κάποια μαμά που να έχει εμπειρία από τον εν λόγω σταθμό ? 

Η πρώτη εντύπωση που έχουμε είναι αρκετά καλή,  αλλά μια γνώμη από κάποιον που έχει βιώματα από τον εν λόγω παιδικό θα είναι ιδιαιτέρως πολύτιμη! ¨-) 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες... ψάχνω κι εγώ βρεφικό για το 20 μηνών αγοράκι μου, το Σεπτέμβρη θα ειναι 22 μηνών. Είδα την ιστοσελίδα απο το ροζ συννεφάκι και μου άρεσε σαν χώρος, βέβαια θα κανονίσω κι ένα ραντεβού να δώ κι απο κοντά χώρους και προσωπικο. Έχει καμιά μανούλα εμπειρία απο τον συγκεκριμένο σταθμό; θα με βοηθούσε πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα μπορούσε να με ενημερώσει κάποιος για την Αστερόσκονη Κορυδαλλου; Γιατί ενώ ο μικρός μου ξεκίνησε με μεγάλη χαρα για το σχολείο,  κλαιει δεν θέλει να πάει και μας λέει οτι θέλει άλλο σχολείο. Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...