Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

Καλησπέρα.σας διαβάζω τους τελευταίους μήνες και αποφάσισα να σας γράψω για να μοιραστώ μαζί σας την αγωνία μου κ την επιθυμία μου να γίνω μαμά.Λοιπον,παντρεύτηκα με τον άντρα μ τον Σεπτέμβριο κ δεν μπορούσαμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες γιατί έπρεπε να ελεγχθουμε για κυστικη ίνωση λόγο κληρονομικότητας απο μεριάς μ.Εγω λοιπόν βγήκα θετική επομένως έπρεπε να ελεγθει κ ο σύζυγος μ ,τα αποτελέσματα μετά απο ένα μήνα αγωνίας ηταν ευτυχώς αρνητικά κ έτσι κοντά στα Χριστούγεννα αρχίσαμε προσπάθειες.αυτη τη στιγμή π σας μιλάω βρίσκομαι στον τρίτο μήνα προσπαθειών κ περιμένω να Μην μ έρθει η καταραμένη σε 8 μέρες .χωρις ιδιαίτερα συμπτώματα ,μονο πόνο στην δεξιά ωοθηκη.τους προηγούμενους 2 μήνες παραλογιζομουν με τεστ εγκυμοσύνης κ μια χοριακη χωρις Καν καθυστέρηση,τώρα αποφάσισα απλά να περιμένω αλλα το άγχος είναι μεγάλο.τελικα δεν είναι κ τόσο εύκολο να μείνεις έγκυος δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια χαίρεται. Είμαι καινούρια στο site. Θέλω να μου δώσετε την άποψη σας για κάτι. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 22/01/16. Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο. Με τον αρραβωνιαστικό μου είχαμε ελεύθερη επαφή μετά της 27/01/16 που τελείωσε η περίοδος μου. Στις 15/02 είδα λίγο ροζ αίμα, στις 19/02 είδα καφέ και το ίδιο στις 21/02. Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει, γιατί ποτέ δεν είχα κάτι τέτοιο πριν την περίοδο μου. Είναι η πρώτη μου φορά που βλέπω ροζ ή καφέ αίμα. Τι μπορεί να σημαίνει;; Λέτε να είμαι έγκυος;;;

 

Ευχαριστώ

Μαρία

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χαίρεται. Είμαι καινούρια στο site. Θέλω να μου δώσετε την άποψη σας για κάτι. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 22/01/16. Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο. Με τον αρραβωνιαστικό μου είχαμε ελεύθερη επαφή μετά της 27/01/16 που τελείωσε η περίοδος μου. Στις 15/02 είδα λίγο ροζ αίμα, στις 19/02 είδα καφέ και το ίδιο στις 21/02. Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει, γιατί ποτέ δεν είχα κάτι τέτοιο πριν την περίοδο μου. Είναι η πρώτη μου φορά που βλέπω ροζ ή καφέ αίμα. Τι μπορεί να σημαίνει;; Λέτε να είμαι έγκυος;;;

 

Ευχαριστώ

Μαρία

 

Καλημέρα Μαρία.εψω ακούσει οτι μπορει να δεις ροζ και καφέ στην εμφύτευση.καλη επιτυχία σου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρα σήμερα τα αποτελέσματα της χοριακής και ήταν αρνητικά! 0,27. Πολύ απογοητεύτηκα. Η περίοδος ακόμα να μου ρθει, μάλλον καμιά ανωμαλία του κύκλου μου πάλι είναι!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.. Είμαι μαμά μιας υπέροχης κούκλας 9 ετών και είμαι έγκυος 13 εβδομάδων..θα χαρώ πολύ να μοιραστώ απόψεις και στιγμές μαζί σας.. Παρακολουθώ μήνες τις συζητήσεις σας εδώ! Είμαι καινούργια και ακόμα προσαρμόζομαι στο forum!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalispera koritsia eimai kainourgia edw , thelw tin voitheia sas gt tha trelathw , eimai stin 14 vdomada kiisis kai exthes piga ston giatro gia na doume to moro, to moro itan me to kefali katw kai ta podia pano san na itan nekro (ftou ftou) o giatros m eipe oti koimotan , h kardia tou itan mia xara, mou tarakounise tin koilia gia na ksipnisei ksipnise ekane merikes kiniseis, alla emena mou exei meinei auti i eikona me to kefali katw k ta podia panw, xoris ixnos na kounietai , sas etixe kati tetoio, einai normal? Den mporo na koimithw k na ksipniso k na min exw to kako sto kefali mou, please help ..♡♥♡♥♡♥

 

Με το καλό να ερθει το μωρακι σου! Βγάλε αυτή την εικόνα απο το μυαλό σου γιατί μόνο κακό σου κανει!! Εφόσον η καρδιά ηταν ενταξει όλα καλά...το μωρό έχει πολύ χώρο να κινηθεί στον σάκο και θα αλλάζει πολλές στάσεις!! Μετα την 28 στενεύουν τα πράγματα γιατί μεγαλώνει το μωρακι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια εδω!!ηθελα να

σασ ρωτησω ειχαμε επαφη την 3 μερα περιοδου

10 μερεσ πριν τιν περιοδο εχει πρηστει υπερβολικα το

στηθοσ κ με ποναει πολυ!νιωθω καφι περιργα τσιμπματακια μια στιν κοιλια μια πιο χαμηλαα!!σε 5 μερεσ περιμενω που κ που

εχω πονακια περιοδου!!να ελπιζω??

Link to comment
Share on other sites

Geia sas ! To onoma mou einai Xristina kai eimai kainourgia sto forum. Axx apo pou na ksekinhsw kai pou na teleiwsw .. Prospathoume edw kai duomish xronia me ton antra mou gia ena mwraki alla tipota.. Exoume kanei oles tis aparaiththes eksetaseis kai ola fenontai na einai teleia alla to mwraki mas akoma na erthei. To duskolo einai na prospathw na meinw hremh kai na mhn angxwniomai meta apo toso kairo!! Etsi tous telaiutaious 6 mhnes pernw zanax gia na mporw na eimai pio hremh.. Den kserw ti allo na kanw .. Sas diabazw toso kairo kai pragmatika eiste oi monadikes apo tis opoies mporw na parw ligo kouragio . !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!!Το ονομα μου κι εμενα ειναι Χριστινα.Σας παρακολουθω εδω και κατι μηνες.Και αποφασισα κι εγω να γιινω μελος.Ειμαι 32 χρονων παντρεμενη εδω και διομισι μηνες με τον αντρα μου.Εμαστε 13 χρονια μαζι κι εχω χασει ηδη παιδακια.Προσπαθειες τωρα τελευταια εχουνε μπει στην ακρη για παιδι λογο προβληματων υγειας δικων μου.Ευχομαι καλη μας αρχη και καλως σας βρηκα κοριτσια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καινούρια και γω στο Φόρουμ μόλις έχω εγγραφεί.. Είμαι 30 ετών και εμείς προσπαθούμε για το πρώτο μας μωρακι εδώ και κάποιους μήνες.. Επειδή ο κύκλος μου είναι πολύ ασταθής, αυτό το μήνα έκανα παρακολούθηση του κύκλου στον γιατρό μου και ξέραμε ποια μέρα ακριβώς έγινε η ωορρηξία (γιατί έκανα και μια ένεση για να προκληθεί σίγουρα η ωορρηξία) και προσπαθήσαμε εκείνες τις 2 μέρες.. Έχουν περάσει 10 μέρες από την ωορρηξία και σήμερα νιώθω ελαφριές κράμπες κάτω αριστερά, σαν πόνοι περιόδου είναι φυσιολογικό; λέτε να είμαι έγκυος?! Αχ μακάρι! Είναι νωρίς για τεστ εγκυμοσύνης έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Χριστινακι!!

Απο την στιγμη που ειναι τελειες οι εξετασεις δεν εχετε να φοβαστε τιποτα!!!

Να ξερεις, το αγχος ειναι οτι χειροτερο και οσο το θελεις τοσο δεν ερχεται!! Να εισαι ηρεμη εσυ και ο συζηγος σου και ολα καλα θα πανε!!!!!! Οσο για τα ζαναξ δεν χρειαζονται αγαπη μου...εισαι τοσο νεα για να παιρνεις ηρεμηστικα!!!! Ηθικον ακμαιοτατον και θα περιμενουμε νεα σου!!! τα φιλια μου! :*

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καινούρια και γω στο Φόρουμ μόλις έχω εγγραφεί.. Είμαι 30 ετών και εμείς προσπαθούμε για το πρώτο μας μωρακι εδώ και κάποιους μήνες.. Επειδή ο κύκλος μου είναι πολύ ασταθής, αυτό το μήνα έκανα παρακολούθηση του κύκλου στον γιατρό μου και ξέραμε ποια μέρα ακριβώς έγινε η ωορρηξία (γιατί έκανα και μια ένεση για να προκληθεί σίγουρα η ωορρηξία) και προσπαθήσαμε εκείνες τις 2 μέρες.. Έχουν περάσει 10 μέρες από την ωορρηξία και σήμερα νιώθω ελαφριές κράμπες κάτω αριστερά, σαν πόνοι περιόδου είναι φυσιολογικό; λέτε να είμαι έγκυος?! Αχ μακάρι! Είναι νωρίς για τεστ εγκυμοσύνης έτσι;

 

 

Μακαρι να ειναι ευχαριστα τα νεα!!! Και γω στην αρχη πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος ειχα πονους περιοδου !!! Μην κανεις ακομα το τεστ περιμενε λιγες μερες ακομα για να ειναι εγκυρο το τεστ! (και μην το σκεφτεσαι ολα καλα θα πανε)!:wink:

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Geia sas ! To onoma mou einai Xristina kai eimai kainourgia sto forum. Axx apo pou na ksekinhsw kai pou na teleiwsw .. Prospathoume edw kai duomish xronia me ton antra mou gia ena mwraki alla tipota.. Exoume kanei oles tis aparaiththes eksetaseis kai ola fenontai na einai teleia alla to mwraki mas akoma na erthei. To duskolo einai na prospathw na meinw hremh kai na mhn angxwniomai meta apo toso kairo!! Etsi tous telaiutaious 6 mhnes pernw zanax gia na mporw na eimai pio hremh.. Den kserw ti allo na kanw .. Sas diabazw toso kairo kai pragmatika eiste oi monadikes apo tis opoies mporw na parw ligo kouragio . !!!!

 

 

 

Γεια σου Χριστινακι!!

Απο την στιγμη που ειναι τελειες οι εξετασεις δεν εχετε να φοβαστε τιποτα!!!

Να ξερεις, το αγχος ειναι οτι χειροτερο και οσο το θελεις τοσο δεν ερχεται!! Να εισαι ηρεμη εσυ και ο συζηγος σου και ολα καλα θα πανε!!!!!! Οσο για τα ζαναξ δεν χρειαζονται αγαπη μου...εισαι τοσο νεα για να παιρνεις ηρεμηστικα!!!! Ηθικον ακμαιοτατον και θα περιμενουμε νεα σου!!! τα φιλια μου! :*

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι ευχαριστα τα νεα!!! Και γω στην αρχη πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος ειχα πονους περιοδου !!! Μην κανεις ακομα το τεστ περιμενε λιγες μερες ακομα για να ειναι εγκυρο το τεστ! (και μην το σκεφτεσαι ολα καλα θα πανε)!:wink:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 😊 εύχομαι όλα να πηγαίνουν καλά με την εγκυμοσύνη σου και καλώς να δεχτείτε το μωράκι σας! θα περιμένω ακόμη λίγες μέρες, επίσης έχω και λίγα άσπρα υγρά δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι! Θα σας ενημερώσω όταν κάνω το τεστ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουργια στ φορουμ κ επειδη ειμαι λιγο αρρωστοφοβικη τον τελευταιο καιρο θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση. Ειμαι 22 χρονων κ δν εχω σεξουαλικες επαφες υπαρχει περιπτωση ν εχω τν καρκινο του τραχηλου της μητρας? Τν προηγούμενο μηνα δεν μου σταματουσε το αιμα μετα τν περιοδο για 20 μερες κ πηγα στο γυναικολογο κ μ εδωσε προγεστερονη σ χαπια με την οποια μου σταματησε τ αιμα ομως εγω ακομα ανησυχω μηπως ηταν κατι πθο σοβαρο κ μηπως το ξαναπαθω στην επομενη περιοδο. Εχω ψαξει στ ιντερνετ και εχω βρει ολα τα κακα του κόσμου πειτε μου μια γνωμη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουργια στ φορουμ κ επειδη ειμαι λιγο αρρωστοφοβικη τον τελευταιο καιρο θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση. Ειμαι 22 χρονων κ δν εχω σεξουαλικες επαφες υπαρχει περιπτωση ν εχω τν καρκινο του τραχηλου της μητρας? Τν προηγούμενο μηνα δεν μου σταματουσε το αιμα μετα τν περιοδο για 20 μερες κ πηγα στο γυναικολογο κ μ εδωσε προγεστερονη σ χαπια με την οποια μου σταματησε τ αιμα ομως εγω ακομα ανησυχω μηπως ηταν κατι πθο σοβαρο κ μηπως το ξαναπαθω στην επομενη περιοδο. Εχω ψαξει στ ιντερνετ και εχω βρει ολα τα κακα του κόσμου πειτε μου μια γνωμη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αν ο γιατρός ειχε την παραμικρή υπόνοια θα σε καθοδηγούσε, αλλα αν εχεις αγχωθεί πήγαινε και για δεύτερη γνώμη. Υπάρχουν γιατροι εξειδικευμένοι για τον hpv που εσύ φυσικά δεν μπορεί να εχεις κολλήσει, αλλα θα σου λύσουν όλες σου τις απορίες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, ονομαζομαι Μαρια , ειμαι ανυπαντρη μητερα 2παιδιων και φυσικα ανεργη, ψαχνω κυριως να βρω πληροφοριες για τα δικαιωματα κ τις υποχρεωσεις μου, αν θα μπορουδατε να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, ειμαι νεο μελος αλλα σας παρακολουθω πολυ καιρο και εχω μαθει παρα πολλα απο εσας!! Ευχαριστω πολυ γι' αυτο!!! Να σας πω κι εγω τι με προβληματιζει!! Με τον αντρα μου εχουμε ξεκινησει προσπαθεια για να κανουμε μωρακι!!! Πρωτη μερα αδιαθεσιας 15 μαρτιου με κυκλο 28_ 29 ημερων!! Την 21 μερα δηλαδη εχτες ειδα μια αχνη σταγονα αιμα σαν υγρα ροζ, εχω τσιμπηματα στην μητρα και ελαφρια αδιαθεσια στο στομαχι, η θερμοκρασια μου ειναι 37 με 37,1. Συμφωνα με την εμπειρια σας τι μπορει να σημαινει αυτο?? Ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, ειμαι νεο μελος αλλα σας παρακολουθω πολυ καιρο και εχω μαθει παρα πολλα απο εσας!! Ευχαριστω πολυ γι' αυτο!!! Να σας πω κι εγω τι με προβληματιζει!! Με τον αντρα μου εχουμε ξεκινησει προσπαθεια για να κανουμε μωρακι!!! Πρωτη μερα αδιαθεσιας 15 μαρτιου με κυκλο 28_ 29 ημερων!! Την 21 μερα δηλαδη εχτες ειδα μια αχνη σταγονα αιμα σαν υγρα ροζ, εχω τσιμπηματα στην μητρα και ελαφρια αδιαθεσια στο στομαχι, η θερμοκρασια μου ειναι 37 με 37,1. Συμφωνα με την εμπειρια σας τι μπορει να σημαινει αυτο?? Ευχαριστω πολυ..

 

Καλημερα!! Καλως ηλθες στο forum και καλως ηλθες στο κλαμπ των προσπαθειων! Σου ευχομαι συντομα τα επιθυμητα αποτελεσματα μ'ενα μωρακι στην κοιλιτσα!

Εαν υποθεσουμε οτι απο τις 25/3 που ησουν γονιμη ηρθες σε επαφη μπορει να ειναι ενα σημαδι εμφυτευσης καθως χρειαζονται περιπου 6 ημερες απο τη συλληψη.

Γνωμη μου ειναι να κανεις ενα τεστ η καλυτερα μια Β χοριακη γυρω στις 13/4.

 

Εαν θελεις μπορεις να μας ακολουθησεις στην ενοτητα Πρωτο τριμηνο - Συμπτωματα εγκυμοσυνης πριν την καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Καλως ηλθες στο forum και καλως ηλθες στο κλαμπ των προσπαθειων! Σου ευχομαι συντομα τα επιθυμητα αποτελεσματα μ'ενα μωρακι στην κοιλιτσα!

Εαν υποθεσουμε οτι απο τις 25/3 που ησουν γονιμη ηρθες σε επαφη μπορει να ειναι ενα σημαδι εμφυτευσης καθως χρειαζονται περιπου 6 ημερες απο τη συλληψη.

Γνωμη μου ειναι να κανεις ενα τεστ η καλυτερα μια Β χοριακη γυρω στις 13/4.

 

Εαν θελεις μπορεις να μας ακολουθησεις στην ενοτητα Πρωτο τριμηνο - Συμπτωματα εγκυμοσυνης πριν την καθυστερηση.

Σ' ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου!!! Μακαρι να ειναι εμφυτευση!! Θα τα λεμε λοιπον στην ενοτητα που μου γραφεις!! Ευχαριστω κ παλι !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και σε όλες! Καινούργια στην παρέα σας κι επειδή έχω να γράψω πολύυυυυ καιρό σε forum, ελπίζω να έκανα σωστά την ανάρτηση.

Melitsaki το ψευδώνυμο μου, αλλά απαντώ και στο Νικολέττα.

Λίγων εβδομάδων έγκυος με όσα αυτό συνεπάγεται. Χαρά, άγχος, ανησυχία, προσμονή και πολλά άλλα που οι μαμάδες τα ξέρετε ήδη!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν! :P

 

9i18p3.png
Link to comment
Share on other sites

...χαίρομαι που θα μοιραζόμαστε τις σκέψεις μας... θα με βοηθούσατε, αν μου προτείνατε γιατρό έμπειρο (Στην περιοχή Αθηνών ή Πειραιά) που να ειδικεύεται σε θέματα υπογονιμότητας... είμαι 41 ετών, προσπαθούμε 1 χρόνο αλλά δεν έχει προκύψει εγκυμοσύνη ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...