Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θηλασμός πρωτότοκου και νεα εγκυμοσύνη


mia

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια θελω την βοηθεια σας,και απο εσενα αγλαια αν μπορεις, ειμαι σε κακη κατασταση.....

πριν λιγες μερες ανακαλυψα οτι ειμαι εγκυος ενω εξακολουθω να θηλαζω το παιδακι μου και θελω και να συνεχισω να το θηλαζω οσο αυτο επιθυμει...το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι 8 περιπου εβδομαδων και εχω τρελες ναυτιες με αποτελεσμα να ειμαι τις περισσοτερες ωρες ξαπλωμενη και με ελαχιστο νερο να πινω ημερησιος..

εκει που επινα τουλαχιστον 3 λιτρα τωρα ουτε 1..και αυτο βεβαια γιατι οι ναυτιες αυξανονται με το νερο και φυσικα το βγαζω οταν πινω πολυ (γιατι η διψα παραμενει)

εκτος την ψυχολογια μου που ειναι χαλια ειμαι ενα κινητο πτωμα χωρις ορεξη και χωρις να μπορω να δωσω την απαρετητη προσοχη στο παιδακι μου ...παιζει ολη μερα μονο του και ερχετε που και που να παιξουμε αλλα εγω ειναι ωρες ωρες που ουτε να μιλησω δεν μπορω....

φοβαμε μην κανω και κακο στο θηλασμο με το να μην πινω το απαρετητο νερο...αλλα και σε μενα για να μην παθω καμια αφηδατωση...

τι να κανω δεν ξερω...

μπορει να μοιωθει το γαλα τωρα που δεν μπορω να λαμβανω τα απαρετητα υγρα?

μπορει να βλαψω και εμενα με ολη αυτη την ιστορια η το εμβρυο?

γιατι για να κοψω το θηλασμο ουτε που το σκεφτομαι ...

αν και καποιες στιγμες που ειμαι χαλια δεν σας κριβω οτι με κουραζει αρκετα

να εχω παει τουαλετα να τα χω βγαλει ολα και μετα θηλασμος....

επισης θελω να σας πω οτι θηλαζω περιπου 8 φορες τη μερα οπου οι 3 απο αυτες ειναι την νυχτα...

απο τοτε που εμεινα εγκυος το μωρο ξυπναει καθε 2 με 3 ωρες την νυχτα ενω μπορει να ξυπνουσε 1 αντε 2 παιζει ρολο η εγκυμοσυνη?

πολλες αποριες ...συγνωμη αν σασ κουρασα περιμενω απαντηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μανθούλα, συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη!

Παρόλο που δεν είχα έντονες ναυτίες, και η δική μου εγκυμοσύνη στην αρχή ήταν πολύ κουραστική, με δουλειά και ένα μικρό παιδί.

Στις κοινωνίες της αφθονίας κατά κανόνα έχουμε αρκετά αποθέματα, ώστε μια αναγκαστική νηστεία λίγων εβδομάδων να μην έχει συνέπειες ούτε στη μητέρα ούτε στο παιδί. Πάντως συζήτησέ το και με τον/τη γιατρό σου. Ίσως χρειαστεί να πάρεις πρόσθετες βιταμίνες, ιδίως φυλικό οξύ.

Όσο για τα υγρά, φαντάζομαι ότι αν ήταν να πάθεις αφυδάτωση, θα το καταλάβαινες εγκαίρως. Μην ξεχνάς ότι αν τρως λιγότερο, διψάς και λιγότερο. Μπορείς να πίνεις λίγο λίγο κανένα τσάι.

Εμένα μου έλυσε πολλές απορίες το βιβλίο της Hilary Flower, Adventures in tandem nursing από τις εκδόσεις της LLL. Μπορείς να το παραγγείλεις από το Amazon, γιατί απευθείας από την LLL μου έβγαζε κάτι εξωφρενικά έξοδα αποστολής.

Η Vasdeli μου είχε στείλει ένα σχετικό κείμενο που μετέφρασε η ίδια στα ελληνικά, αν θέλεις στείλε μου πμ με το email σου να σου το στείλω.

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

θα ήθελα τη βοήθειά σας!!!

Έχω ένα κοριτσάκι 17 μηνών...το θηλάζω και είμαι έγκυος 12 βδομάδων.Έχω πολλές αναγούλες και εμετούς (μπήκα και στο νοσοκομείο γιατί αφυδατώθηκα)...Είμαι καλύτερα αλλά και πάλι η διάθεσή και η δύναμή μου είναι περιορισμένη.Αποφάσισα λοιπόν, να μειώσω σιγά σιγά το θηλασμό, έτσι ώστε μέχρι να έρθει το νέο παιδάκι να έχω απογαλακτήσει...Έτσι, θηλάζω μόνο 3 φορές την ημέρα,αλλά η μικρή μου έγινε φοβερά δυσκοίλια (να σημειώσω ότι πριν θήλαζα πολλέεεεεεεεεες φορές και τη μέρα και το βράδυ).Ο γιατρός μου, δεν έχει πρόβλημα που θηλάζω....η παιδίατρός μας όμως μου λέει συνέχεια να σταματήσω να θηλάζω γιατί δεν έχω κάτι άλλο να προσφέρω....

Θέλω να συνεχίσω να θηλάζω κανονικά και να μην θέτω ώρες ή όρια στο θηλασμό....απλά αναρωτιέμαι αν γεννήσω τί θα γίνει?θα θηλάζουν και τα 2?τί θα κάνω?επίσης διάβασα για το tandem nursing....τί ακριβώς είναι αυτό?υπάρχει κάποιο ελληνικό βιβλίο?

ευχαριστώ πολύ....

PIfqp2.png?4KTAm0Yw
Link to comment
Share on other sites

natasoulaki, συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη.

Ἐχω ένα κείμενο στα ελληνικά. Αν θέλεις στείλε μου πμ με το email σου για να σου το στείλω.

Αφού η εγκυμοσύνη εξελίσσεται καλά, έχεις χρόνο να αποφασίσεις με την ησυχία σου τι θα κάνεις, ανάλογα με τις αντοχές σου και με το πώς δέχεται η κόρη σου τις αλλαγές.

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότινα και εγώ να αφήσεις τα πράγματα να εξελιχθούν από μόνα τους και να μην πιέσεις το μεγαλύτερο παιδάκι να αποθηλάσει. Η αλήθεια είναι ότι χρειάζεσαι πολύ ενέργεια για τον θηλασμό ταυτόχρονα με την εγκυμοσύνη, εγώ είχα ταλαιπωρηθεί τρομερά στο πρώτο τρίμηνο, ένιωθα συνέχεια κουρασμένη ότι και να έκανα. Τελικά η κόρη μου αποφάσισε να αραιώσει τους θηλασμούς από μόνη της όταν ήμουν στον 5ο μήνα και τελικά μέσα σε μερικές εβδομάδες αποθήλασε χωρίς καμία παρέμβαση.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ πολύ γιατί με βοηθήσατε να καταλάβω πως ο θηλασμός δεν είναι πρόβλημα σε μια νέα εγκυμοσύνη....και τελικά είναι απόφαση και επιλογή του ζευγαριού για την απόφαση που θα πάρει.....

είχα τρελλαθεί από την κριτική και τα αρνητικά σχόλια συγγενών και φίλων...

μου δώσατε δύναμη και κουράγιο....ευχαριστώ πολύ...

PIfqp2.png?4KTAm0Yw
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα τα φωτα σας παρακαλω,

ειμαι εγκυος στη 13εβδομαδα συνεχιζω θηλασμο κανονικα οπως και πριν μονο που προσπαθω να αποθηλασω το βραδυ ωστε να μπορεσω να ξεκουραστω λιγακι και να προετημαστω για τα ξενυχτια του νεου μωρου;)

ετσι εχω μειωσει 1 με 2 θηλασμους ημερησιος (αναλογα δεν τα καταφερνουμε παντα το βραδυ)σε γενικες γραμμες παει καλ ομως...απο 8 λοιπον θηλασμους εχω παει στους 6...

κατανοω και βλεπω την μειωση στο γαλα... αυτο που με φοβιζει ομως και ειναι η βασικη μου απορια ειναι μηπως τωρα με την εγκυμωσυνη που συνηθως μειωνετε το γαλα τον καληπτω αρκετα?

περνει αυτο που πρεπει ?αν δεν ειμουν εγκυως δεν θα περναγε ποτε απ το μυαλο μου γιατι ξερω οτι οσο το βΑΖΕΙΣ ΤΟΣΟ ΕΧΕΙς ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΑ ΔΕΝ ΑΝΥΣΗΧΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑθεματα

μετα ομως που διαβασα οτι μειωνετε το γαλα τους πρωτουσ μηνες με εχει πιασει ανασφαλεια...

κατα ποσο ισχυει αυτο ?και συμβενει σε ολες τις εγκυες?

παρακαλω απηντηστε μου αν γνωριζει καποια γιατι σκεφτομαι σιγα σιγα να αρχισω να δινω κατσικισιο φρεσκο για σιγουρια..

τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μανθουλα!

Γενικά ισχύει ότι μειώνεται το γάλα, αλλά 6 θηλασμοί δεν είναι και λίγοι :) Η κόρη σου δείχνει να αντιλαμβάνεται κάποια μείωση στο γάλα; Η μεγάλη μου όταν ήμουν έγκυος πολλές φορές διέκοπτε το θηλασμό για να πιει νερό και μετά ξαναγυρνούσε στο στήθος, οπότε κατάλαβα ότι είχε μειωθεί το γάλα μου. Άλλες ενδείξεις ότι μειώνεται το γάλα είναι όταν το παιδί αλλάζει συνέχεια στήθος, όταν δεν το ακούς να καταπίνει συχνά, ή όταν εκνευρίζεται.

Εγώ της έδινα και αγελαδινό γάλα γιατί τότε ήθελα να αποθηλάσω, αλλά εσύ με 6 θηλασμούς ίσως να μην χρειάζεσαι. Θα δεις στην πορεία. Άλλα γαλακτοκομικά και άλλες πηγές ασβεστίου τρώει;

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μανθουλα!

Γενικά ισχύει ότι μειώνεται το γάλα, αλλά 6 θηλασμοί δεν είναι και λίγοι :) Η κόρη σου δείχνει να αντιλαμβάνεται κάποια μείωση στο γάλα; Η μεγάλη μου όταν ήμουν έγκυος πολλές φορές διέκοπτε το θηλασμό για να πιει νερό και μετά ξαναγυρνούσε στο στήθος, οπότε κατάλαβα ότι είχε μειωθεί το γάλα μου. Άλλες ενδείξεις ότι μειώνεται το γάλα είναι όταν το παιδί αλλάζει συνέχεια στήθος, όταν δεν το ακούς να καταπίνει συχνά, ή όταν εκνευρίζεται.

Εγώ της έδινα και αγελαδινό γάλα γιατί τότε ήθελα να αποθηλάσω, αλλά εσύ με 6 θηλασμούς ίσως να μην χρειάζεσαι. Θα δεις στην πορεία. Άλλα γαλακτοκομικά και άλλες πηγές ασβεστίου τρώει;

Καλή συνέχεια!

καλησπερα καλη μου pax

ξερεις το καταλαβενω απο τις γουλιες που ακουω να καταπινει αλλα και απο το χρονο που θηλαζει εχει μειωθει σε καποιους θηλασμους , καταλαβενω πλεον ποτε πιπιλιζει και ποτε πινει...η αληθεια ειναι οτι εχω στεναχωρηθει δεν θελω να του δωσω αλλο γαλα ειχα σκοπο να τον θηλαζω τουλαχιστον 2 χρονια ...

αλλα τωρα πια ανησυχω...περνει το ασβεστιο που χρειαζετε?κια ολα τα υπολοιπα?

μηπως να αρχισω και λιγο συμπληρωμα φρεσκο κατσικισιο?

γαλακτοκομικα δεν τρωμε γιατι αποφευγουμε τα αγελαδινα και εμεισ και δεν θελω και το μωρο

οσο για τυρι το καθηστερω για το αλατι

αυτο που φροντιζω να τρωει καθημερινα ομως ειναι ταχινι με μελι και ετσι καπως ειμαι ησυχη..

αυτο με την εναλλαγη στηθους τωρα που το πες το χει κανει καποιες φορες...

δεν μου γκρινιαζει ομως ποτε και ειδικα το βραδυ..στους θηλασμους

χτυπησαμε και μια 6ημερη ιωση και θηλαζουμε οολη μερα οπωτε πιστευω να δω διαφορα..

αν εχεις υποψην σου αλλες πηγες ασβεστιου εκτος αγελαδινο δεκτες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παρακαλω απηντηστε μου αν γνωριζει καποια γιατι σκεφτομαι σιγα σιγα να αρχισω να δινω κατσικισιο φρεσκο για σιγουρια..

τι να κανω?

 

Το παιδί είναι αρκετά μεγάλο και τρώει πολλές διαφορετικές τροφές. Αν χρειάζεται κάτι επιπλέον μπορεί να αυξήσεις τις υπόλοιπες τροφές που τρώει.

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί είναι αρκετά μεγάλο και τρώει πολλές διαφορετικές τροφές. Αν χρειάζεται κάτι επιπλέον μπορεί να αυξήσεις τις υπόλοιπες τροφές που τρώει.

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.

αυτο εκανα μεχρι στιγμης εδινα ενα παραπανω σνακ ας το πουμε κατα της 7.30 η 8 το απογευμα ωστε να μην πειναει πολυ στον τελευταιο θηλασμο ετσι να συνεχισω?

γαλακτοκομικα δεν δινω ομως....να αρχισω?ειναι καλητερα απο το να δινω σαν συμπληρωμα κατσικισιο?καλυπτεται το παιδι σε ασβεστιο?τωρα που εχει μειωθει?

Link to comment
Share on other sites

αυτο εκανα μεχρι στιγμης εδινα ενα παραπανω σνακ ας το πουμε κατα της 7.30 η 8 το απογευμα ωστε να μην πειναει πολυ στον τελευταιο θηλασμο ετσι να συνεχισω?

γαλακτοκομικα δεν δινω ομως....να αρχισω?ειναι καλητερα απο το να δινω σαν συμπληρωμα κατσικισιο?καλυπτεται το παιδι σε ασβεστιο?τωρα που εχει μειωθει?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις διάφορες τροφές για να δεις ποιες δέχεται καλύτερα το παιδί. Σε αυτές που θα δοκιμάσεις μπορείς να συμπεριλάβεις και τα γαλακτοκομικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις διάφορες τροφές για να δεις ποιες δέχεται καλύτερα το παιδί. Σε αυτές που θα δοκιμάσεις μπορείς να συμπεριλάβεις και τα γαλακτοκομικά.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες τις κοριτσαρες!!!aglaia θα ηθελα να σε ρωτησω κατι γιατι κοντευω να τρελαθω εχω μια κορη11 μηνων ειμαι εγκυος 21+1 εβδομαδων και θηλαζει το κοριτσακι μου ακομη και ελπιζω να τα καταφερω να τα θηλασω και τα δυο μαζι!!σε παρακαλω εαν μπορεις δωσε μου τα φωτα σου ειληκρηνα τα χρειαζομαι!!!

1.υπαρχει πιθανοτητα οταν γεννησω τον γιο μου να μου κοπει το γαλα επειδη θηλαζω τοσο την κορη μου?το ειπε η μανα μου αυτο!!

2.υπαρχει πιθανοτητα να αρρωστησει η κορη μου να κανει εμετους και να σηκωσει πυρρετο επειδη ειμαι εγκυος και θηλαζει?η γιαγια του καλου μου το ειπε αυτο!!και κατι ακομη θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο και δεν επιτρεποντε τα παιδια μεσα,θα μου την φερνει την μικρη ο συζηγος και θα πηγενω εξω να την θηλαζω λιγο,αλλα την πρωτη μερα που θα ειμαι καπως και δεν θα μπορω να την θηλασω,λες να ξεχασει και να μην θελει μετα??

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μεχρι να σου απαντησει η Αγλαια θα σου απαντησω εγω κατηγορηματικα οχι και στα δυο .

αν θυμασε και εγω θυλαζω ακομα .....το παραξενο ειναι οι εγω δεν εχω ακουσει κανενα κουφο απο μαμα και πεθερα ....ποτε δεν ακουσα και ουτε τωρα .

εχω φιλη που τωρα γεννησε και ακομα θηλαζει και την μεγαλη και ολα κυλανε τελεια !!!

και αρκετες κοπελες απο εδω μεσα τα εχουν καταφερει .

 

οσο για το τι θα κανεισ εκεινεσ τισ μερεσ ....δεν ξερω δεν εχω τοσο μικρο παιδι και δεν φοβαμαι αυτο το θεμα ....σε αυτο περιμενε την απαντηση τησ αγλαιας .λογικα παντως αν σου την φερνει εστω δυο φορες την μερα ολα να πανε καλα .

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

αφροδητακι μου χιλια ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση απλα να η γιαγια του καλου μου εχει κανει 10 παιδια τα οποια 3 της πεθαναν μωρα και νομιζει πως τα ξερει ολα το θεμα ειναι οτι το μικροτερο παιδι της ειναι 40 και και εξηγω οτι η επιστημη εχει προχωρισει παρα πολυ απο τοτε αλλα τπτ εκει!!!!!!!!!!!!α και αφροδιτακι με περνας 1 βεβδομαδα ακριβως ε???αντε με το καλο με πολυ υγεια και αγαπη!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

τοτε τα παιδια πεθαινανε απο πολλεσ αρρωστιες που ουτε γνωριζαν οτι υπηρχαν ....και απο πολλους αλλουσ παραγοντες που τουσ καταλαβενεισ αν σου εξηγησει η γιαγια την καθημερινη ζωη τησ ....τοτε πιστευανε και οτι αν απλωσουν βραδυ θα ερθουν δαιμονια και θα μαγαρισουν τα ρουχα και γιαυτο ανεβασαν πυρετο !!!!χαχαχαχα

 

σε πονανε οι θηλεσ σου ? εσυ θηλαζεις και περισσοτερες φορες απο μενα .

εμενα λιγο στην αρχη μετα περναει .

μια χαρα θα πανε ολα....αν δεν αποθηλασουν μονα τους μεχρι την γεννα μια χαρα θα πανε .

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

ναι η αληθεια ειναι οτι μου λενε πολλα κουφα..οτι δηλαδη εαν κανω ερωτα και πριν τελιωσω δω το μωρο θα βγαλει σπυρια στο κεφαλι που θα τρεχουν πυον η θα βγαλει πυον απο τα αυτια,οτι το γαλα μου ειναι νερο-δηλητηριο και αλλα τετεια η αλληθεια ειναι πως εχω κοιταξει ουκο λιγες φορες το π[αιδι σπυρια δεν εχει βγαλει αλλα επειμενουν οτι σιγουρα θα βγαλει!!!μερικες φορες τσαντιζομαι και αλλες δεν αντεχω να ακουω αλλο με φοβιζουν αλλα δεν καταλαβαινω τον λογο!!!δικα μου δεν ειναι τα παιδια??οι θηλες μου με πονουσαν μεχρη τον 4 μηνα τωρα τπτ απλα εχω προσεξει οτι απο το αριστερο στηθος το γαλα ειναι καπως κιτρινο ενω στο αριστερο ασπρο και παχυ...

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη γελουσα αλλα τωρα τα περνω!!!προσπαθω αλλα τι να πω!!!!!!!!!!!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και εγω στη 13εβδομαδα ειμαι..πειτε μου σασ παρακαλω εχετε δει μειωση στο γαλα σας?και αν ναι τι κανετε γι αυτο?

εγω εχω δει διαφορα και ανυσηχω..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και εγω στη 13εβδομαδα ειμαι..πειτε μου σασ παρακαλω εχετε δει μειωση στο γαλα σας?και αν ναι τι κανετε γι αυτο?

εγω εχω δει διαφορα και ανυσηχω..

 

μανθουλα μου ετσι και εγω στην αρχη μοιωθηκε μετα αυξηθηκε και τωρα παραμενη σταθερο!!!παντος για να ειμαι σιγουρι δεινω και φρεσκο γαλα στο μωρο μου!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

μανθουλα μου ετσι και εγω στην αρχη μοιωθηκε μετα αυξηθηκε και τωρα παραμενη σταθερο!!!παντος για να ειμαι σιγουρι δεινω και φρεσκο γαλα στο μωρο μου!!

teddy πως αυξηθηκε αληθεια?αυξησες τους θηλασμους?μετα απο ποιο μηνα?και εγω εδωσα λιγο κατσικισιο (δεν ηθελε να πιει πολυ) υπαρχει πιθανοτητα να ξανα αυξηθει ισχυει σε ολες αραγε?

Link to comment
Share on other sites

teddy πως αυξηθηκε αληθεια?αυξησες τους θηλασμους?μετα απο ποιο μηνα?και εγω εδωσα λιγο κατσικισιο (δεν ηθελε να πιει πολυ) υπαρχει πιθανοτητα να ξανα αυξηθει ισχυει σε ολες αραγε?

 

Σε τσακωσα !!!!!....καλησπερα , τι κανεις ?

καταλαθος εσβησα το email σου .....μπορεις να μου το ξαναστειλεις ??

χιλια συγνωμη !!!

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...