Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ειμαι εγκυος και θηλαζω ακομα το 18 μηνων αγορι μου


Recommended Posts

πολυ φοβαμαι οτι θα συστησουνε το χαπι αφου κατ'αυτους πρεπει ο θηλασμος να σταματησει αμεσα...

 

To χάπι κάνει κακο σε οποιαδήποτε γυναίκα πόσο μάλλον σε εγγυο. Προς Θεού. Δεν χρειάζεται χάπι για να αποθηλάσει.....

 

Ασ μη μαλώνουμε

Ας προσπαθησουμε να βοηθήσουμε την κοπέλα

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μαμαλευτερακι ΣΟΒΑΡΑ!!!! θηλαζες και τα δυο μαζι???

και του σου ειπε ο γυναικολογος? ο παιδιατρος???

μετα οταν σταματας το θηλασμο χανεις τα κιλα αμεσος???

 

!

οταν θηλαζεισ χανεισ κιλα ... και ναι θηλαζω δυο παιδια διαφορετικησ ηλικιασ ομογαλακτουσ

.....

Link to comment
Share on other sites

Αθανασία θα σου μιλήσω για τη δική μου εμπειρία.

 

Ο γιος μου 19 τωρα μηνών μέχρι πριν εναμιση μήνα ήταν κολλημένος στο βυζί! Δεν έπερνε φυσικα πιπίλα ή μπιμπερό και με δυσκολία επεινε και νερο. Ειχα προσπαθησει να του δώσω διαφορα γάλατα με παταγώση αποτυχία. Ούτε μητρικό σε μπουκάλι δεν ήθελε.

Το βράδυ κοιμόμασταν αγκαλια και εγώ με ένα βυζι έξω (βυζοπιπίλα) μέχρι που κάποια στιγμή κουράστηκα δεν άντεξα άλλο! έφυγε και ο καλός μου για Αγγλία οπότε ήταν ποιο ευκολο να τον αφήσω να κλάψει μερικά λεπτά. Τι κατάλαβα και τι κατάφερα?

Δεν χρειάζεται να αντικαταστήσουμε το θηλασμό με γάλα. Απλά θα μάθει σιγα σιγά να κοιμάται χωρις το βυζί. Είναι σε μια ηλικία που καταλαβαίνουν πλέον. Όσο και αν σκούζει τελικά θα το καταλάβει.

 

Εγώ δεν έκοψα το θηλασμό. απλά έκοψα το συνδιασμό ύπνος=θηλασμός=ύπνος.

 

Πίνουμε γαλατάκι (θηλασμός) αρκετες φορές μέσα στη μέρα αλλά πλέον όχι απαραίτητα για να κοιμηθούμε.

Είναι τεράστειο κατόρθωμα για μένα!

τελικά milki έτσι το λέμε για να το ξεχωρίζουμε από το μητρικό, πίνουμε λίγο (30-50 ml maximum) με καλαμάκι ή με δημητριακά.

 

Πάντως και εγώ που με θηλασε (όχι αποκλειστικά) η μάνα μου για λίγο δεν έπινα ποτέ γάλα! ούτε στην εγκυμοσύνη, ούτε στο θηλασμό ούτε ποτέ!

o6oy.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...