Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, xristia είπε:

Αyreoliv τι να πω κουραγιο για να στηρηξεις και τον αντρα σου.Georgia72 καταλαβα καλα οτι ουτε  ο αντρας σου εχει κανει καρυοτυπο και κυστικη ινωση;

Καλησπέρα xristia. Έχουμε κάνει τόσες εξετάσεις πια μέσα σε όλα αυτά τα χρόνια που αρχίζω και τις ξεχνάω.

Μου θυμησε ο άντρας μου λοιπον πως το '13 είχε κανει καρυότυπο εκείνος με τον πρωτο μας γιατρό όπως εκείνος ο γιατρος είχε υποδείξει, αλλα το '15 που αλλαξαμε γιατρο έκανε και σε μένα μεταξύ άλλων εξετάσεων. Έλεγξα το αρχείο μου και έτσι είναι. Είχαν βγει και οι δύο φυσιολογικοί... Κυστική ίνωση νομίζω πως δεν έχει κάνει, αλλά δεν θα φαινοταν στον προγεννηετικό έλεγχο των εμβρυων;! (Sorry δεν δουλευει το backspace για κάποιο λόγο).

Πάντως ειμαστε σε μεγαλο κέντρο που δεν νομιζω πως αφήνουν τα πράγματα  στην τύχη τους. Όποια εξέταση έχει ζητηθεί, έχει γίνει και δεν θα προχωρήσουμε παραπέρα. Έχουμε αποφασίσει πως αυτή θα είναι η τελευταία προσπάθεια και ό,τι γίνει. Πρέπει και να ζήσουμε στην τελική.

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , iouliana είπε:

Κοριτσια σας <διαβασα> τυχαια και απλα ηθελα να σας ευχηθω καλη τυχη και υπομονή!!

Σε ευχαριστούμε πολύ!!! Να είσαι καλά και εσυ ότι επιθυμείς να το αποκτήσεις!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , iouliana είπε:

Κοριτσια σας <διαβασα> τυχαια και απλα ηθελα να σας ευχηθω καλη τυχη και υπομονή!!

Ευχαριστούμε iouliana! Και εσύ μόνο χαρές να έχεις!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/6/2017 at 9:36 ΜΜ, eutixoulis είπε:

Το εμπιο το σκεφτόμουν και εγώ. Γάτος ή Παράσχος ? Βέβαια έχω διαβάσει και μερικά σχόλια στο φόρουμ που δεν μου αρέσουν. Δεν δίνουν φωτογραφίες, δεν σε ενημερώνουν για την πορεία των εμβριων και γενικά ξέρεις λίγα πράγματα και την τελευταία στιγμή.  Εσύ τι άσχημο βρήκες? 

Είσαι πολύ τυχερή. Εγώ προσπαθώ ένα χρόνο με φάρμακα και δε φτιάχνει. Είναι κολλημένο από 4 έως 7 ( το 7 όχι πάντα και αφού έχω πάρει κουτιά cyclacur και άλλα ανησυχητικά για την υγεία μου φαρμακα...). Μήπως έχετε ακούσει κάτι γιαυτό? Φοβάμαι ότι ούτε με τα δανεικά θα τα καταφέρω και έχω κάνει πολύ αγώνα χρόνια τώρα.

Είμαι και εγώ απο τις γυναίκες που το ενδομήτριο δεν φτιάχνει με τίποτα, όμως με τον γιατρό μου δοκιμάσαμε κάποια αυτοκόλλητα που λέγονται Dermestril και στην δίκη μου περίπτωση ήταν πραγματικά θαυματουργά... Ανηκουν και αυτά στην κατηγορία των οιστρογόνων σε αντίθεση όμως με τα cyclacur περνάνε κατευθείαν στο αίμα, γεγονός που μου έφτιαχνε ενδομήτριο γύρω στα 9 mm

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2017 at 0:37 ΜΜ, marathn37 είπε:

Κοριτσια , θέλω  να προσθέσω πως τα δανεικά είναι λύση όταν δεν γίνεται αλλιώς.

Εγώ πήγα εκεί γιατί  ωορρηξία κάνω μιά φορά το χρόνο και εάν...

Θελω να πώ πως το 99% ανώμαλες μορφές στο σπέρμα δεν είναι απαγορευτικό για εξωσωματική.

Υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις που με αυτό το ποσοστό έχουν γεννηθεί μωρά , μάλιστα

γνωστή μου κοπέλα έκανε δίδυμα!!!!

Εάν δεν πέφτουν οι ανώμαλες μορφές με βιταμίνες , υπαρχει και η λύση της βιοψίας όρχεως .

Πάντα όμως με τη συμβουλή και την επίβλεψη ενός καλού ουρολόγου- ανδρολογου, όχι εξωσωματικού ή εμβρυολόγου.

Από όσα έχω περάσει κατέληξα ότι έκαστος στο είδος του...δεν τα ξέρουν όλοι όλα.

 

 

κι εμείς με 99% ανώμαλες μορφές έμεινα έγκυος. Γνώμη μου είναι να μην μένετε στον ίδιο γιατρό για πάνω από 3ς προσπάθειες. 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Aura.Έμεινες με δανεικό? γιατί δεν ξέρω τι να κάνω,να δοκιμάσω με δανεικό ωάριο και  το δικό  σπέρμα [με 99% ανώμαλες μορφές ]

ή  να πάρω δανεικά έμβρυα?

Αυτό βέβαια μπορεί να  πάρει  αρκετές  προσπάθειες. Μπορείς να μου πείς ποιος είναι ο γιατρός σου? Γιατί σκέφτομαι να φύγω από τον γιατρό μου. 

Link to comment
Share on other sites

Τα μεγαλα κεντρα,μαντουδης εμβρυογεννεσις,παντος ιασω,παρασχος κλπ εχουν ολοι πολυ καλους εμβρυολογους.Το θεμα ειναι κατα ποσο ο γιατρος σου θα σε παρει σοβαρα και θα ψαξει να βρει γιατι η εξωσωματικη δεν πετυχαινει.

Εγω αυτο το παραπονο εχω και σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 07/05/2017 at 10:50 ΠΜ, xristia είπε:

Kαλημερα κοριτσια.Indyla εχω κανει πολλες διεγερσεις με φαρμακα αλλα δεν καταφερα να μεινω ποτε εγκυος.Aνεβαινω και γω το δικο μου γολγοθα,οπως και συ και τα υπολοιπα κοριτσια εδω.Οσο για το θεμα της ναρκωσης στο φυσικο δεν ειμαι η μονη που δεν κανει,ειναι συνηθες,εγω προσωπικα δεν εχω πονεσει αλλα δεν μου εχουν παρει ποτε πανω απο 3.Το τεστ ΠΑΠ ποναει πολυ περισοτερο.Αyreolin θα ελεγα να πεις στον αντρα σου τα εξης:χιλιαδες ωαρια και σπερματοζωαρια πεθαινουν καθε μερα,οταν ενα ζευγαρι αποφασιζει να καταφυγει στη δωρεα αποφασιζει να δημιουργησει μια ζωη η οποια δεν θα υπηρχε χωρις την αποφαση τους.Ο συνδιασμος καθε ωαριου με καθε σπερματοζωαριο δημιουργουν εναν τελειως ξεχωριστο ανθρωπο.Το εμβρυο μεγαλωνει μεσα στη μητρα χρησιμοποιωντας τα κυτταρα και τον ιστο της γυναικας.Το μωρο παιρνει ζωη απο τη σαρκα και το αιμα της εγκυου.Τελος καθε μωρο ειναι ενα ξεχωριστο ον,με το οποιο συναντιομαστε κατα την γεννηση του.Ολες και ολοι που προσπαθουμε θελουμε ενα γερο μωρο να του προσφερουμε αγαπη.Μην ασχολειστε με το γενετικο υλικο με μεγαλη λεπτομερεια ειναι σα να προσπαθειτε να δειτε σε ενα κεικ τη ζαχαρη,το γαλα,τα αυγα αφου εχει ψηθει.Τωρα πια ειναι κεικ και οχι ολα τα παραπανω.ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ.

Το είχα πρωτοδιαβασει όταν το είχε γράψει η Ψυχολόγος Ροζινα Παλαιολόγου. Μου έκανε καλό που μας το υπενθυμισες. Το χρειαζόμουν...

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Τα μεγαλα κεντρα,μαντουδης εμβρυογεννεσις,παντος ιασω,παρασχος κλπ εχουν ολοι πολυ καλους εμβρυολογους.Το θεμα ειναι κατα ποσο ο γιατρος σου θα σε παρει σοβαρα και θα ψαξει να βρει γιατι η εξωσωματικη δεν πετυχαινει.

Εγω αυτο το παραπονο εχω και σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο.

 

Τι θα πει έχουν όλοι τους πολυ καλούς εμβρυολογους???

Τους γνωρίζεις προσωπικα ή μιλάμε για την φημολογία που υπάρχει γύρω απο ένα κέντρο εξωσωματικής? και μάλιστα για τα μεγάλα ονόματα που αναφέρεις?

Γιατι ένα απο τα παραπανω εχει τεράστιο πρόβλημα στο έμβρυολογικό του εργαστήριο, με αποκορύφωμα να παρακαλάς να μιλήσεις με την εμβρυολογο και να σου στέλνει την καθαρίστρια να σου πει οτι εχει πολλή δουλειά και δεν μπορει....

Το ζήτημα ειναι σίγουρα πολυπαραγοντικο και στο λέω εγω που εχω επισκεφτεί τουλάχιστον 15 γιατρους μηπως κάποιος μου δώσει την έξτρα πληροφορία στο τι μπορει να φταίει.

Μιας και ειδα οτι σε άλλο θεμα αναρωτιέσαι σε ποιον γιατρο να πας θα σου ελεγα οτι πρεπει να πας και στους δυο για να δεις ποιος σου ταιριάζει ή τι έχουν να προτείνουν.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Τα μεγαλα κεντρα,μαντουδης εμβρυογεννεσις,παντος ιασω,παρασχος κλπ εχουν ολοι πολυ καλους εμβρυολογους.Το θεμα ειναι κατα ποσο ο γιατρος σου θα σε παρει σοβαρα και θα ψαξει να βρει γιατι η εξωσωματικη δεν πετυχαινει.

Εγω αυτο το παραπονο εχω και σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο.

Εχεις δικιο εκλεισα εχτες  ραντεβου στον ενα και ο αλλος μου ειπε οτι θα με ξαναπαρει γιατι εχει πολυ κοσμο.Οπως επισης  στον λυμπεροπουλο για ενα πιο φρεσκο σπερμοδιαγραμα το οποιο μου ζητησαν.Οσο για τους εμβρυολογους το εχω ακουσει απο αλλες κοπελες και για τον εναν μου το ειπε μια φιλη γιατρος που εκανε εξ σ αυτον.Ο αλλος ειναι ο δικος μου που θελω να φυγω μονο γιατι εχει τοσο κοσμο πια που το εχει κανει επιχειρηση.Μπορει επισης τα εμβρυα να ειναι πολυ κσλα αλλα ο γιατρος να μην ειναι τοσο μαγκας να βρει γιατι δεν γινεται εμφυτευση,οπως συμβαινει με μενα.Γι αυτο πολλες κοπελες οταν πανε σε πιο σχολαστικο γιατρο πετυχαινει με την πρωτη.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!

 Με τις περισοτερες εχω μιλησει και σε πμ.Μετα την αποβολη που ειχα με δανεικο ωαριο,επισκεφτηκα το Τσιρυγωτη.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο τη συναντηση μας.

  Επειδη εχουμε και μεις θεμα με το σπερμα αποφασισαμε να κανουμε εκει στο εργαστηριο του ,ενα σπερμοδιαγραμμα για να μην ακουσουμε καποια ευκολη δικαιολογια σε τυχον αποτυχια (με καταλαβαινετε..).Το σπερμοδιαγραμμα βγηκε καλο σε γενικες γραμμες εξτως απο τη μορφολογια που ηταν και μας ανωμαλες μορφες 99%.Ομως ο Τσιριγωτης ειπε πως σε αντρες με προβλημα στο σπερμα το σπερμοδιαγραμμα(οταν γινεται με αυστηρα κριτηρια) κιμαινεται σε αυτο το ποσοστο και πως ακομα καισε αυτους με κανονικο σπερμα οι τυπικες μορφες ειναι σε πολυ χαμηλο ποσοστο..αρα να μην ανισηχουμε για αυτο..!

  Οσο αφορα για αυτο που ακουγεται πως ο Τσιριγωτης προωθει το δανεικο εγω δεν το ειδα καθολου βρε κοριτσια μου..εχω κανει ηδη προσπαθεια με δανεικο που σημαινει πως..ειμαι "ψημενη" για αυτη τη λυση, μιας και το αλλο κεντρο που ημουν μου τη παρουσιαζε ως μονοδρομο,αλλαο Τσιρυγωτη ς οση ωρα μου κανε υπερηχο(πολυ ωρα!!!)με ρωτησε αρκετες φορες αν ειμαι συγουρη πως δεν θελω να δοκιμασω με δικο μου και οταν σηκωθηκα και εκατσα απεναντυ του μαζι με τον αντρα μου γυρισε και κου ειπε:λοιπον,δεν εχεις πωα..αρα καθε αλλο παρα μεωοθησε στα δανεικα!

  Γενικα μου φανηκε σοβαρος ανθρωπος και επιστημονας,χωρις φιοριτουρες,μπαινει κατευθειαν στο "ψητο" και δεν αναλωνεται σε τιποτε αλλο εκτως απο το θεμα σου....

   

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου candy crash.Μεχρι πριν μια εβδομαδα ηταν ενας απο τις προτιμησεις μου.Εχω ακουσει καλα λογια γι αυτον και εκτος αφτου ειναι και Ζακυνθινος.Ετσι πιστευα πως επειδη ειναι ο ανδρας μου απο την Ζακυνθο ισως ασχοληθει οπως θα επρεπε μαζι μας.Τελικα ομως μαλλον θα καταληξω σε αλλον.Καλη επιτυχια σου ευχομαι πραγματικα.Εγω θα σου ελεγα αν εχεις ακομα ωαρια δικα σου να το παλεψεις οπως σου ειπε και εκεινος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Astrogea μου σε ευχαριστω πολυ!ευχομαι συντομα και οι δυο μας αλλα και ολα τα κοριτσια που ειναι εδω να ειμαστε με φουσκωμενες κοιλιτσες!!δεν ξερω πραγματικσ αν εχω αντοχες να το παλεψω με δικο μου ωαριο,ισως να με και φιγοπονη αλλα συγουρα στη δικη μου τη συνειδηση ειτε ειναι με δικο μου ωαριο ειτε οχι θα ειναι το παιδι μου που τοσο περιμενω..σου εχω στειλει πμ astrogea μου..

Link to comment
Share on other sites

Candy crash θα σου πω την δικη μου περιπτωση  ωστε αν εχεις δικα σου ωαρια να πας σε εναν γιατρο που θα υποστηροξει την εξ σε φυσικο κυκλο.Εδω και 10 χρονια οπως εχω ξαναγραψει εχω κανει 10 εξωσωματικες!χωρις να εχω κανενα γυναικολογικο προβλημα τουλαχιστον με βαση τις γνωστες  εξετασεις που εχ εχω κανει.Παντα πιστευα οτι αφου η υπογονιμοτητα του ανδρα δεν ειναι τοσο σημαντικη οσο της γυναικας καποιο προβλημα εχω που δεν εχει βρεθει.Με εβαλαν να κανω εξ με τελειες βλαστοκυστες με δανεικο ωαριο και βγηκε αρνητικη λεγοντας μου οτι πρεπει να παρω δανεικο εμβρυο αυτη τη φορα.Να σου πω οτι προπερσι εμεινα εγκυος σε φυσικο κυκλο αλλα ηταν παλινδρομη κυηση..Αποφασισα λοιπον με την ενθαρυνση καποιων κοριτσιων εδω και τις ευχαριστω παρα πολυ,να φυγω και να παω αλλου προκειμενου να κανω την εξεταση του Νικα.Ο καινουριος γιατρος που με εξετασε μολις εχτες μου ειπε οτι γυναικολογικα οχι μονο ειναι τελεια αλλα ειχα ενα ωαριο ετοιμο να σπασει 18χιλιοστα και 7.5 ενδομητριο χωρις cyclacur kai utrogestan.Αναμενω λοιπον τα αποτελεσματα της εξετασης που θα κανω την αλλη εβδομαδα και ξεκιναω με τη συγκαταβαση του γαιτρου σε φυσικο κυκλο.Να σου πω και την ηλκκια μου 45 παρακαλω!θα τα ξαναπουμε γιατι  πρεπει να φυγω.......

Link to comment
Share on other sites

Κοριστια γεια σας.Εχω μερες να μπω γιατι εκανα μινι διακοπες.Χαιρομαι που βρισκω καινουργιες κοπελιες στην παρεα μας.Georgia72 συγνωμη για τις τοσο προσωπικες ερωτησεις απλα επειδη πριν χρονια ηθελα να κανω και εγω προεμφυτευτικο γενετικο ελεγχο- μετα απο δυο αποτυχημενες εξωσωματικες-και δεν μ'αφησε ο γυναικολογος μου ηθελα να κανω συγκριση και να δω τους λογους που οδηγησαν τον δικο σου σ'αυτη την αποφαση.Φυσικα δεν αμφισβητω οτι εισαι σε καλο γιατρο και σε καλο κεντρο,αλλαστε η γνωμη μου ειναι οτι η Ελλαδα ειναι κορυφη σε καρδιολογια και εξωσωματικη.Ευχομαι η προσπαθεια σου να στεφθει με επιτυχια και να πραγματοποιηθει το ονειρο σου.Τελος για την παραθεση που εκανα χρησιμοποιωντας τα λογια της Ρ.Παλαιολογου και εμενα μου αρεσαν πολυ γι'αυτο και ηθελα να τα μεταφερω.Αstrogea δεν ειχα δει την ερωτηση σου για το PRP ετσι απαντησα στην Ιdyla που με ειχε ρωτησει σε π.μ.Φανταζομαι ειδες την απαντηση μου.Καλα αποτελασματα στην εξεταση σου και καλα ωαριακια στους επομενους κυκλους.Candy Crash να σου πανε ολα καλα και να μην περιμενεις παρα μονο εννεα μηνες για να εχεις το μωρο σου.Μarilux χαιρομαι και για σενα.Χρυσα 1981 Καντι  Ayreoliv φυσικα ευχομαι και σε σας τα καλυτερα.Εγω ειμαι σε αναμονη περιοδου και ορμονολογικων εξετασεων.

Link to comment
Share on other sites

Candy Crash αληθεια ειμαι πολυ χαρουμενη για σενα και για τις επιλογες που σου ανοιχτηκαν και αληθεια το πιστευω οτι η επομενη εξωσωματικη θα σου φερει ενα η και δυο γερα μωρα στην αγκαλια σου.Εγω ειμαι 47 και αυτο ειναι το προβλημα μου(βεβαια αυτο μου το λενε απο τα 39).Τα ειχα παρατησει στα 45 και μιας και ειχα ενα εμβρυο στην καταψυξη εκανα PRP μηπως καταφερω να κανω και κανενα αλλο.Δυο φυσικοι δεν απεδωσαν(ενας προ PRP ενας μετα) τωρα περιμενω περιοδο σημερα- αυριο και αναλογως των αποτελεσματων θα πραξω.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, xristia είπε:

Κοριστια γεια σας.Εχω μερες να μπω γιατι εκανα μινι διακοπες.Χαιρομαι που βρισκω καινουργιες κοπελιες στην παρεα μας.Georgia72 συγνωμη για τις τοσο προσωπικες ερωτησεις απλα επειδη πριν χρονια ηθελα να κανω και εγω προεμφυτευτικο γενετικο ελεγχο- μετα απο δυο αποτυχημενες εξωσωματικες-και δεν μ'αφησε ο γυναικολογος μου ηθελα να κανω συγκριση και να δω τους λογους που οδηγησαν τον δικο σου σ'αυτη την αποφαση.Φυσικα δεν αμφισβητω οτι εισαι σε καλο γιατρο και σε καλο κεντρο,αλλαστε η γνωμη μου ειναι οτι η Ελλαδα ειναι κορυφη σε καρδιολογια και εξωσωματικη.Ευχομαι η προσπαθεια σου να στεφθει με επιτυχια και να πραγματοποιηθει το ονειρο σου.Τελος για την παραθεση που εκανα χρησιμοποιωντας τα λογια της Ρ.Παλαιολογου και εμενα μου αρεσαν πολυ γι'αυτο και ηθελα να τα μεταφερω.Αstrogea δεν ειχα δει την ερωτηση σου για το PRP ετσι απαντησα στην Ιdyla που με ειχε ρωτησει σε π.μ.Φανταζομαι ειδες την απαντηση μου.Καλα αποτελασματα στην εξεταση σου και καλα ωαριακια στους επομενους κυκλους.Candy Crash να σου πανε ολα καλα και να μην περιμενεις παρα μονο εννεα μηνες για να εχεις το μωρο σου.Μarilux χαιρομαι και για σενα.Χρυσα 1981 Καντι  Ayreoliv φυσικα ευχομαι και σε σας τα καλυτερα.Εγω ειμαι σε αναμονη περιοδου και ορμονολογικων εξετασεων.

Καλησπέρα κορίτσια.

Xristia μου δεν χρειαζεται να ζητας συγγνωμη! Είμαστε εδω για να ανταλλασουμε πληροφορίες και εμπειρείες και να στηρίζουμε η μία την άλλη. Γιατι να μη σε αφήσει όμως να κςνεις αυτόν τον έλεγχο; Τι ηλικία εχεις αν επιτρέπεται;

Σου ευχομαι πάντως κι εγω με τη σειρα μου να εχεις γρήγορα στην αγκαλία σου το μωράκι σου!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου xristia  ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.Κι εγω ευχομαι σε ολα τα κοριτσια η επομενη εξωσωματικη να ειναι θετικη!

Georgia 72 δεν σε ξαναρωτησα για να μη σε αγχωσω.Ολα καλα ελπιζω....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , astrogea είπε:

Γεια σου xristia  ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.Κι εγω ευχομαι σε ολα τα κοριτσια η επομενη εξωσωματικη να ειναι θετικη!

Georgia 72 δεν σε ξαναρωτησα για να μη σε αγχωσω.Ολα καλα ελπιζω....

Γεια σου astrogea. Είχαμε μια δότρια αλλά τα ωάριά της δεν ηταν καλα. Οπότε περιμένουμε.

Εσυ διαβάζω θα κανεις προσπάθεια με νεο γιατρο. Με το καλό σου εύχομαι. Όλα να πάνε κατ' ευχήν!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω georgia μου.Πιστευω πως η θετκιη ενεργεια  και οι πληροφοριες που δινει η μια στην αλλη ειναι πολυ σημαντικη.Θελω ολες τελικα να καταληξουμε με ενα μωρακι στην αγκαλια  αντε δυο!Αν πετυχει αυτη τη φορα θα το χρωσταω και σε σας!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Xristia μου δεν χρειαζεται να ζητας συγγνωμη! Είμαστε εδω για να ανταλλασουμε πληροφορίες και εμπειρείες και να στηρίζουμε η μία την άλλη. Γιατι να μη σε αφήσει όμως να κςνεις αυτόν τον έλεγχο; Τι ηλικία εχεις αν επιτρέπεται;

Σου ευχομαι πάντως κι εγω με τη σειρα μου να εχεις γρήγορα στην αγκαλία σου το μωράκι σου!

Τοτε ημουν 41 (5/2011)και θα εκανα την τριτη διεγερση.Μου ειπε συγκεκριμενα δεν σου χρειαζεται εσενα μην πετας ασκοπα τα λεφτα σου.Τοτε μου ειχαν ζητησει 4000 για 8 εμβρυα και αν ηθελα εστω και ενα παραπανω αλλες 4000.Σ' ευχαριστω για τις ευχες σου ομως προς το παρον δυσκολα θα τα καταφερουμε γιατι μ΄επεισε ο αντρας μου- μετα απο δυο χρονια  που τα ειχα παρατησει -να ξαναπροσπαθησουμε μιας και ανακαλυψε το PRP με δικα μου ωαρια και απ΄οτι καταλαβαινεις αλλη μια αποτυχια την εχω στο τσεπακι.Στις αρχες του 2018 θα παω με δανεικα(αν αντεχω ακομα γιατι μη νομιζεις τα κουραγια δεν περρισευουν και αλλωστε η ζωη ειναι ωραια ακομα και χωρις παιδια).

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου χαιρομαι που μαζευτηκαμε αρκετες σε αυτο το ποστ το οποιο δν ηταν και τοσο ενεργο μεχρι προτεινως..θα κανουμε παρεα η μια της αλλης τους επομενους μηνες και ελπιζω να ειμαστε τυχερες ωστε μεχρι να μπει το 2018 να εχουμε ολες ευχαριστα!!

Σας φιλω..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...