Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, eutixoulis είπε:

Έχεις ακούσει τίποτα για το Σφακιανουδη που είναι στο γενεσις? Μια φίλη έκανε εκεί πριν 4 χρόνια και τώρα έχει δύο υπέροχα παιδάκια. Μου είπε ότι δεν περίμενε σχεδόν καθόλου και ότι η δοτρια που πήρε τα φάρμακα της έδωσε όλα τα ωαρια εννέα νομίζω. Δεν τα μοιρασαν και σε άλλες γυναίκες όπως κάνουν πολλοί για να έχουν διπλό κέρδος. Το σκέφτομαι σοβαρά γι αυτόν. Έχω διαβάσει καλά σχόλια και σκέφτομαι να πάω να δω τι θα μου πει. Από τιμή βέβαια δεν ξέρω τι παίζει αλλά από ότι βλέπω κοντά στις 4000 - 5000 € παίζουν όλοι. Πολλά λεφτά ρε παιδιά....... 

Δεν έχω ιδέα. Και σε αυτό που θα την κάνω εγώ σε μένα θα μου τα δώσουν όλα τα ωαρια. Δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια επίσκεψη. Μόνο έτσι θα αποφασίσεις. Πήγαινε σε δυο τρία κ οποιο σου κάνει κλικ. Είναι πολλά τα λεφτά όντως. Αλλά τι να κάνουμε όταν δεν υπάρχει άλλη λύση.. Εγώ θα κάνω μια κ μοναδική προσπάθεια επειδή ήδη έχω ένα παιδάκι. Αν δεν πετύχει ίσως να το ξανά κάνω μετά από κάποια χρόνια επειδή έχω περιθώριο λόγω ηλικίας. Είμαι 35. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα!

Δεν ξέρω πόσα ωάρια δίνουν στο Γενεσις ούτε πόσο στοιχίζουν αυτά αλλά έχω να καταθέσω αποψη για το Σφακιανούδη.

Οπως σας έγραψα μετά τις 3 αποτυχημένες προσπάθειες (από 5 συνολικά) με δανεικά έκανα την εξεταση του Νίκα και

εντοπίσαμε χρόνια φλεγμονή. Πήρα αντιβίωση , ξαναέκανα λήψη και διαπιστώσαμε ότι η φλεγμονή έχει υποχωρήσει αλλά προέκυψε τόσο μεγάλη ορμονική ανισορροπία που εμφανίστηκαν πολύ λίγα πινοπόδια και πάλι δεν είναι γόνιμο το ενδομήτριο . Ψάχτηκα πάλι ορμονικά αλλά όλα είναι ρυθμισμένα με ενδοκρινόλογο και ο Νίκας ήταν πολύ προβληματισμένος , είχε υποψία υπερπλασίας αλλά η ιστολογική της απόξεσης που εκανα τον Γενάρη ήταν καθαρή .Μετά από  παρότρυνση φίλων πηγα στο Σφακιανούδη.  Μου έκανε πολλή καλή εντύπωση.

Ηρεμος, γαλήνιος, ευγενικός μου έδιωξε το άγχος και την απόγνωση που ένιωθα. Επιτέλους κάποιος με εμπειρία προφανώς ξέρει πώς πρέπει να αντιμετωπιστεί το πρόβλημά μου. Από το Μάιο είμαι σε θεραπεία μαζί του ,νιώθω σιγουριά και προσεύχομαι να πανε όλα κατ' ευχήν.

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2017 at 0:14 ΜΜ, marathn37 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Δεν ξέρω πόσα ωάρια δίνουν στο Γενεσις ούτε πόσο στοιχίζουν αυτά αλλά έχω να καταθέσω αποψη για το Σφακιανούδη.

Οπως σας έγραψα μετά τις 3 αποτυχημένες προσπάθειες (από 5 συνολικά) με δανεικά έκανα την εξεταση του Νίκα και

εντοπίσαμε χρόνια φλεγμονή. Πήρα αντιβίωση , ξαναέκανα λήψη και διαπιστώσαμε ότι η φλεγμονή έχει υποχωρήσει αλλά προέκυψε τόσο μεγάλη ορμονική ανισορροπία που εμφανίστηκαν πολύ λίγα πινοπόδια και πάλι δεν είναι γόνιμο το ενδομήτριο . Ψάχτηκα πάλι ορμονικά αλλά όλα είναι ρυθμισμένα με ενδοκρινόλογο και ο Νίκας ήταν πολύ προβληματισμένος , είχε υποψία υπερπλασίας αλλά η ιστολογική της απόξεσης που εκανα τον Γενάρη ήταν καθαρή .Μετά από  παρότρυνση φίλων πηγα στο Σφακιανούδη.  Μου έκανε πολλή καλή εντύπωση.

Ηρεμος, γαλήνιος, ευγενικός μου έδιωξε το άγχος και την απόγνωση που ένιωθα. Επιτέλους κάποιος με εμπειρία προφανώς ξέρει πώς πρέπει να αντιμετωπιστεί το πρόβλημά μου. Από το Μάιο είμαι σε θεραπεία μαζί του ,νιώθω σιγουριά και προσεύχομαι να πανε όλα κατ' ευχήν.

 

Καλησπέρα marathn37. Θα πάω και εγώ στον Σφακιανούδη.  Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και έχω και αυτή τι φίλη που έχει τα δύο υπέροχα παιδάκια που με παροτρυνει να πάω. Ελπίζω να βρει λύση στο θέμα του λεπτού ενδομητριου μου. Αυτό με ανησυχεί πολύ. Εύχομαι να τα καταφέρω. Εσύ με τη θεραπεία που ακολουθείς έχεις δει αποτέλεσμα? Εγώ έχασα ένα χρόνο σε άλλο γιατρό προσπαθώντας να το φτιάξει και δυστυχώς αποτέλεσμα μηδέν. Ανησυχώ γιατί περνάει ο καιρός και μεγαλώνω........  Ελπίζω τώρα να βρεθεί η λύση και να μην μου πει ότι δεν φτιάχνει.  Την εξέταση του Νίκα ο Σφακιανουδης την δέχεται ?  

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, eutixoulis είπε:

Καλησπέρα marathn37. Θα πάω και εγώ στον Σφακιανούδη.  Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και έχω και αυτή τι φίλη που έχει τα δύο υπέροχα παιδάκια που με παροτρυνει να πάω. Ελπίζω να βρει λύση στο θέμα του λεπτού ενδομητριου μου. Αυτό με ανησυχεί πολύ. Εύχομαι να τα καταφέρω. Εσύ με τη θεραπεία που ακολουθείς έχεις δει αποτέλεσμα? Εγώ έχασα ένα χρόνο σε άλλο γιατρό προσπαθώντας να το φτιάξει και δυστυχώς αποτέλεσμα μηδέν. Ανησυχώ γιατί περνάει ο καιρός και μεγαλώνω........  Ελπίζω τώρα να βρεθεί η λύση και να μην μου πει ότι δεν φτιάχνει.  Την εξέταση του Νίκα ο Σφακιανουδης την δέχεται ?  

Eutixoulis καλησπέρα. Ακόμα δεν έχω δει απότελεσμα. Η θεραπεία είναι η τοποθέτηση σπιράλ προγεστερόνης για 3 μήνες και το έβαλα τον Μαίο, οπότε έχω καιρό ακόμα. Ελπίζω όντως να βελτιωθεί το ενδομήτριο μου...

Ο Σφακιανούδης συνεργάζεται με τον Νίκα και πιστεύω πως θα βρεί λύση για το ενδομήτριο σου. Το θέμα της ηλικίας βαραίνει όλες μας , εγώ έκλεισα πριν μιά βδομάδα τα 42 και προσπαθώ από τα 34. Ελπίζω να δουμε φως γιατί τα κουράγια  λιγοστεύουν..δεν αναφέρω τα οικονομικά γιατί όλοι στα ίδια χάλια είμαστε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια.

Χρονια σου πολλα και καλα Marathn37! Πιστευω πως αυτη τη φορα θα τα καταφερεις. Ειναι και το ψυχολογικο κομματι πολυ σημαντικο και αφου νιωθεις ασφαλεια στον Σφανιανουδη κατι σου λεει το ενστικτο σου. :)

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/6/2017 at 4:20 ΜΜ, ioannar είπε:

κορίτσια καλημέρα!

γνωρίζετε κάτι για την εξέταση θρομβοφιλίας?είναι μια εξέταση που πρέπει νατην κάνουμε όσες προχωράμε σε εξωσωματική με δωρεά ωαρίου?

καλησπέρα κορίτσια!

 

επειδή είχα βάλει το ερώτημα εγώ παραθέτω μια πληροφορία που ίσως είναι χρήσιμη σε καποιες από εμάς! μου ζητήθηκαν εξετάσεις για  APC-R, MTHER, PAI, ΓΟΝΙΔΙΟ ΠΡΟΘΡΟΜΒΙΝΗΣ, ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΚΑΡΔΙΟΛΙΠΙΝΗΣ, ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΟ ΛΥΚΟΥ, οι οποίες δεν γράφονται.Ιδιωτικά μου ζητήθηκαν 300 Ε.Να ενημερώσω ότι αυτές οι εξετάσεις γίνονται στο Αρεταίειο Νοσοκομείο στα 150 Ε (στο τμήμα αιμοδοσίας θα απευθυνθείτε στο τηλ 210 7286324). επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι και ήδη ξοδεύουμε αρκετά σε διάφορα.Ελπίζω σε κάποιες να είναι χρήσιμη η πληροφορία...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ioannar είπε:

καλησπέρα κορίτσια!

 

επειδή είχα βάλει το ερώτημα εγώ παραθέτω μια πληροφορία που ίσως είναι χρήσιμη σε καποιες από εμάς! μου ζητήθηκαν εξετάσεις για  APC-R, MTHER, PAI, ΓΟΝΙΔΙΟ ΠΡΟΘΡΟΜΒΙΝΗΣ, ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΚΑΡΔΙΟΛΙΠΙΝΗΣ, ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΟ ΛΥΚΟΥ, οι οποίες δεν γράφονται.Ιδιωτικά μου ζητήθηκαν 300 Ε.Να ενημερώσω ότι αυτές οι εξετάσεις γίνονται στο Αρεταίειο Νοσοκομείο στα 150 Ε (στο τμήμα αιμοδοσίας θα απευθυνθείτε στο τηλ 210 7286324). επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι και ήδη ξοδεύουμε αρκετά σε διάφορα.Ελπίζω σε κάποιες να είναι χρήσιμη η πληροφορία...

Ευχαριστουμε ioannar! Καλα αποτελέσματα να εχεις.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ioannar είπε:

καλησπέρα κορίτσια!

 

επειδή είχα βάλει το ερώτημα εγώ παραθέτω μια πληροφορία που ίσως είναι χρήσιμη σε καποιες από εμάς! μου ζητήθηκαν εξετάσεις για  APC-R, MTHER, PAI, ΓΟΝΙΔΙΟ ΠΡΟΘΡΟΜΒΙΝΗΣ, ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΚΑΡΔΙΟΛΙΠΙΝΗΣ, ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΟ ΛΥΚΟΥ, οι οποίες δεν γράφονται.Ιδιωτικά μου ζητήθηκαν 300 Ε.Να ενημερώσω ότι αυτές οι εξετάσεις γίνονται στο Αρεταίειο Νοσοκομείο στα 150 Ε (στο τμήμα αιμοδοσίας θα απευθυνθείτε στο τηλ 210 7286324). επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι και ήδη ξοδεύουμε αρκετά σε διάφορα.Ελπίζω σε κάποιες να είναι χρήσιμη η πληροφορία...

Ευχαριστουμε πολυ!!! Καλα αποτελέσματα!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια! εκανα την πρωτη μου προσπαθεια με δανεικα ( 2 βλαστοκυστες) και ηταν εχτες ηταν  αρνητικη.Εκτος απο την ηλικια(44) ολα ηταν τελεια ακομη και το ενδομητριο 7.5.Εχω απογοητευτει πολυ.πιστευα πως θα ηταν σιγουροι με 4000 ευρω που πληρωσα.Ξερει καμια τι μπορει να φταει?Την πεμπτη θα παω στο γιατρο μου.τι να του πω?ευχαριστω που με ακουσατε....

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Γεια σας κοριτσια! εκανα την πρωτη μου προσπαθεια με δανεικα ( 2 βλαστοκυστες) και ηταν εχτες ηταν  αρνητικη.Εκτος απο την ηλικια(44) ολα ηταν τελεια ακομη και το ενδομητριο 7.5.Εχω απογοητευτει πολυ.πιστευα πως θα ηταν σιγουροι με 4000 ευρω που πληρωσα.Ξερει καμια τι μπορει να φταει?Την πεμπτη θα παω στο γιατρο μου.τι να του πω?ευχαριστω που με ακουσατε....

Το ενδομητριο 7,5 για έμβρυομεταφορά δεν ειναι τέλειο, τέλειο ειναι στα 12, χωρις βεβαια να σου αποκλείει κανεις την εμφυτευση στο 7,5 αλλα ειναι μέτριο.

Αντιλαμβανομαι φυσικα οτι ο γιατρός μας πρεπει να μας ενθαρρύνει θετικά και να μας γεμίζει με ελπίδα, αλλα όχι να μας παρά φουσκώνει τα μυαλά. Το πιο πιθανό ειναι οτι ο γιατρός θα σου μιλήσει για θεμα τύχης. Κατα την άποψη μου πρεπει να νιώσει την απελπισία σου για να μειώσει τα 4.000.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Γεια σας κοριτσια! εκανα την πρωτη μου προσπαθεια με δανεικα ( 2 βλαστοκυστες) και ηταν εχτες ηταν  αρνητικη.Εκτος απο την ηλικια(44) ολα ηταν τελεια ακομη και το ενδομητριο 7.5.Εχω απογοητευτει πολυ.πιστευα πως θα ηταν σιγουροι με 4000 ευρω που πληρωσα.Ξερει καμια τι μπορει να φταει?Την πεμπτη θα παω στο γιατρο μου.τι να του πω?ευχαριστω που με ακουσατε....

Καλημέρα astrogea. Λυπαμαι που δεν προχωρησαν.... Εαν οι βλαστοκυστες ηταν πραγματικά καλές, μπορεί να ήταν και θέμα τύχης. Εχω δει εδω κορίτσια που τα κατάφεραν με τη 2η ή και με την 3η προσπάθεια. Δυστυχώς παίζουμε με τα ποσοσστά. Όταν το κέντρο έχει επιτυχια 50-60% θα πει πως 50 ή 40 γυναίκες αναγκαστικα θα αποτύχουν.... Το ενδομήτριο καλό θα ήταν να είναι και παχύτερο, αλλα καποιοι γιατροί και με αυτές τις τιμές προχωρούν. Η ηλικία μας (ειμαι και εγω 44 κλεισμένα) είναι ένας δύσκολος παράγοντας, καθώς η μήτρα έχει μάθει τόσα χρόνια στην αδράνεια.... Που έκανες την προσπάθεια αν επιτρεπεις; (Αν θελεις στειλε μου πμ). Θα ξαναπροσπαθήσεις;

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος μου μου ειπε οτι ειναι καλο το ενδομητριο.ΠΑρασκευη ηταν 7.5 Τεταρτη εκανα την εμρυομεταφορα.Με τοσα χρηματα που δινεις δεν πρεπει να ειναι πιο σιγουροι?εχουμε georgia τον ιδιο γιατρο.Την πεμπτη θα μιλησουμε και δεν ξερω τι να του πω.Σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο, αλλες κοπελες με λιγα παραπανω χρηματα εχουν και για 2η προσπαθεια.

Και εμενα με λενε Γεωργια και γεννηθηκα το 72!

Ξεχασα να σας πω οτι ειναι η 5η σ αυτον μεσα σε 5 χρονια , η πρωτη με δανεικα.πολλα λεφτα.....georgia σου εστειλα πμ το ονομα του γιατρου

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Ο γιατρος μου μου ειπε οτι ειναι καλο το ενδομητριο.ΠΑρασκευη ηταν 7.5 Τεταρτη εκανα την εμρυομεταφορα.Με τοσα χρηματα που δινεις δεν πρεπει να ειναι πιο σιγουροι?εχουμε georgia τον ιδιο γιατρο.Την πεμπτη θα μιλησουμε και δεν ξερω τι να του πω.Σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο, αλλες κοπελες με λιγα παραπανω χρηματα εχουν και για 2η προσπαθεια.

Και εμενα με λενε Γεωργια και γεννηθηκα το 72!

Ξεχασα να σας πω οτι ειναι η 5η σ αυτον μεσα σε 5 χρονια , η πρωτη με δανεικα.πολλα λεφτα.....georgia σου εστειλα πμ το ονομα του γιατρου

Απίστευτη σύμπτωση! Ιδιο ονομα, ιδια χρονια! Δεν μου ηρθε το πμ για καποιο λογο... Εμεις εχουμε κανει 1 σπερ/ση, 3 εξωσωματικες και τωρα θα ειναι η πρωτη με δανεικα και μαλλον και η τελευταια. Εχουμε ισοπεδωθει απο οικονομικης αποψης και δεν θελω να πδ   παιρνω και για παντα ορμονες!

Και στην τελικη... πρεπει και να ζησουμε!...

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πως στελνεις πμ?κανοντας διπλο κλικ στη φωτο?καλη επιτυχια σου ευχομαί μεσα απο την καρδια μου.Εμενα ειναι φρεσκο ακομα και δεν ξερω τι θα κανω? Να δω και τι θα μου πει ο Μ...λεφτα παντως δεν υπαρχουν.....Παρολο που ειμαι δασκαλα σε παιδικο ενα δικο μου παιδι μου λειπει πολυ!  Ποσο ηταν το ενδομητριο οταν σου εκανε την εμβρυομεταφορα?Σε ρωταω για να δω αν ο γιατρος θεωρει το 7.5-8  καλο για ολες ή με κοροιδεψε για να παρει τα λεφτα,παρολο που μου ειναι ιδιαιτερα συμπαθης(ειμαστε και το ιδιο ζωδιο-ιδια μερα)Καντι ευχαριστω για την πληροφορια,μου ειναι δυσκολο να του πω να μου παρει λιγοτερα χρηματα στην επομενη εξ/κη.Μαλλον  θα αλλαξω γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Πως στελνεις πμ?κανοντας διπλο κλικ στη φωτο?καλη επιτυχια σου ευχομαί μεσα απο την καρδια μου.Εμενα ειναι φρεσκο ακομα και δεν ξερω τι θα κανω? Να δω και τι θα μου πει ο Μ...λεφτα παντως δεν υπαρχουν.....Παρολο που ειμαι δασκαλα σε παιδικο ενα δικο μου παιδι μου λειπει πολυ!  Ποσο ηταν το ενδομητριο οταν σου εκανε την εμβρυομεταφορα?Σε ρωταω για να δω αν ο γιατρος θεωρει το 7.5-8  καλο για ολες ή με κοροιδεψε για να παρει τα λεφτα,παρολο που μου ειναι ιδιαιτερα συμπαθης(ειμαστε και το ιδιο ζωδιο-ιδια μερα)Καντι ευχαριστω για την πληροφορια,μου ειναι δυσκολο να του πω να μου παρει λιγοτερα χρηματα στην επομενη εξ/κη.Μαλλον  θα αλλαξω γιατρο.

Συγγνωμη που δεν απαντησα εγκαιρως. Έλειπα και ειχα ξεχασει ανοικτο και το ταμπλετ, αλλα βλεπω μια χαρα τα καταφερες! Εμενα δεν μου εκανε εμβρυομεταφορα γιατι ειχαμε κανει προγεννητικο ελεγχο σε 5 βλαστοκυστες και ολες ειχαν χρωμοσωμικες ανωμαλιες, οποτε δεν προχωρησαμε. Τις προηγουμενες προσπαθειες τις ειχαμε κανει αλλου. Παντως εχει μεγαλη εμπειρια και αυτος και η ομαδα του. Ηταν ο πρωτος μαζι με τον Παντο που εκαναν εξωσωματικη στην Ελλαδα. Ολοι οι αλλοι ανοιξαν με 10 χρονια διαφορα. Ρωτα τον που το αποδιδει. Τι συμβαινει;.... Ά (Sorry δεν δουλευει το backspace).

Εχεις κανει διαγνωστικη υστεροσκοπηση, ελεγχο για NK, θυρεοειδη; Ο αντρας σου ειναι πληρως ελεγμενος; Φανταζομαι πως θα τα εχεις κανει. Αυτα ειναι βασικες εξετασεις αν εχεις συνεχομενες αποτυχιες.

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω αφαιρεσει το θυροειδη αλλα ο εμδοκρινολογος μου μου ειπε οτι ειναι ολα ρυθμισμενα..εχω κανει απο το 2010 υστεροσκοπιση γιατι αφαιρεσα εναν πολυποδα,Νκ εκανα,εχω θρομβιφιλια οποτε κανω ενεσεις!ο ανδρας μου εχει ολιγοσπερμια απο ενα σοβαρο ατυχημα που ειχε με τη μηχανη.Ολες αυτες τις εξετασεις μπυ ειπε να τις κανω ο ενδοκριμολογος μου και οχι ο γυναικολογος!Τωρα αν κάτι λειπει θα επρεπε μετα απο τοσα χρονια που τον εχω γιατρο να ειχε ασχοληθει λιγο περισσοτερο μαζι μου.Σκευτομουν μηπως πρεπει να ξανακανω υστεροσκοπηση..Ειμαι περιερη να δω τι θα μου πει.Οιλαστοκυστες ηταν με δανεικα ωαρια?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Εχω αφαιρεσει το θυροειδη αλλα ο εμδοκρινολογος μου μου ειπε οτι ειναι ολα ρυθμισμενα..εχω κανει απο το 2010 υστεροσκοπιση γιατι αφαιρεσα εναν πολυποδα,Νκ εκανα,εχω θρομβιφιλια οποτε κανω ενεσεις!ο ανδρας μου εχει ολιγοσπερμια απο ενα σοβαρο ατυχημα που ειχε με τη μηχανη.Ολες αυτες τις εξετασεις μπυ ειπε να τις κανω ο ενδοκριμολογος μου και οχι ο γυναικολογος!Τωρα αν κάτι λειπει θα επρεπε μετα απο τοσα χρονια που τον εχω γιατρο να ειχε ασχοληθει λιγο περισσοτερο μαζι μου.Σκευτομουν μηπως πρεπει να ξανακανω υστεροσκοπηση..Ειμαι περιερη να δω τι θα μου πει.Οιλαστοκυστες ηταν με δανεικα ωαρια?

Καλημερα Γεωργια μου. Κι αυτο το εχουμε κοινο! Εχω κανει κι εγω ολική αφαίρεση θυρεοειδή! Οι βλαστοκυστες ήταν με δικά μου ωάρια. Τώρα θα κάνω πρώτη φορά με δανεικά.

Τις εξετάσεις αυτές τις είχες ήδη κάνει όταν ξεκίνησες με τον Μαστρομηνα; Μήπως τις είχες έτοιμες δηλ και δεν τις ζητησε; Με προβληματιζεις... Ο αντρας μου του εχει τυφλη εμπιστοσυνη γιατι παλιά δούλευε στον χώρο των φαρμάκων της εξωσωματικης και μου λέει πως είναι η κορυφή. Εγώ καμια φορά ανησυχώ. Π.χ έχει να μας δει από το '15. Δεν θα έπρεπε να εξετάσει πάλι την κατάσταση της μήτρας; Την κατάσταση του σπερματος;.... Δεν ξέρω....

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου  georgia,μολλις γυρισα απο τον παιδικο σταθμο, μετα απο 10 μερες αδεια και τα παιδια μου με ρωτουσαν που ημουν.Το ιδιο ακριβως που λες σκεφτομουν και εγω.Θα του πω αν χρειαζετε να ξανακανω υστεροσκοπηση και θα δω τι θα μου πει.Δεν μου ειπε ουτε καν οτι πρεπει να κανω με δανεικα.Απλα καθε φορα που δεν πετυχαινε μου ελεγε οτι δεν ηταν τοσο καλα τα ωάρια,τα οποια θα τα βρισκαμε σε φυσικο κυκλο!Εγω του προτεινα για δανεικα εμβρυα και εκεινος μου ανεφερε ποσο δυσκολο ηταν και οτι μια χαρα θα τα καταφερνα και με δανεικα ωαρια.Το καλο ειναι οτι σου βρισκει αμεσως..εμενα σε 15 μερες!Οταν ρωτησα την υπευθηνη να μου πει οτι μπορει(και δεν εννοουσα ονοματεπωνυμο,διευθηνση και τηλ) χρωματα ,ηλικια ,μου μιλησε αποτομα και  μου ειπε να μην το ψαχνω.Σιγουρα εδωσε και για κάποια άλλη  (κανενα προβλημα εννοειται)αλλα θα επρεπε να μου κοστισει λιγοτερο γιατι αλλες με λιγα  παραπανω χρηματα  εχουν και για δευτερη φορα εχω διαβασει εδω!

Κατι δε μου παει καλα...

Οταν θα ξαναπας να του πεις να ελενξει πρωτα τις βλαστοκυστες γιατι εμενα την πρωτη φορα που πηγα να κανω τα χριστουγεννα μου ειπαν οι εμβρυολογοι του και μπραβο τους, οτι τα ωαρια της κοπελας που θα μου εδιναν  δεν ηταν καλα γιατι στις αλλες που τα μοιραστηκαν μαζι μου   απετυχε η εγκυμοσυνη τους.Αρα ξερουν τι κανουν?.....!

Δεν το λεω για να σε επηρεασω να μην πας εκει γιατι εγω εμεινα εγκΥος σε φυσικο κυκλο οταν αλλος γιατρος πριν 4 χρονια μου ειχε πει οτι μονο με δανεικα θα τα καταφερω και επισης με μια κοπελα απο το προσωπικο του κανουμε παρεα αλλα δεν συζηταμε καθολου για το κεντρο.ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γεωργία μου. Του εχω πει πως είναι η τελευταία μου, αλλά δεν ξέρω πόσο αγγίζει αυτό τους γιατρούς. Γι' αυτούς είμαστε η ρουτίνα τους. Μας είπε πως εκεί πρέπει να νιώθουμε ασφάλεια. Φαντάζομαι πως δεν θα ηθελε να χαλάσει το όνομα του Κέντρου (Η συντονίστρια παντως οντως είναι πολύ απότομη...) Τι να πω.... Δεν είναι κι αυτοί Θεοί. Και ο παραγοντας τύχη είναι στο πρόγραμμα...

Ίσως και αυτό που μου ειπες για τον πολύ κόσμο που έχει, να ισχύει.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία μου σου βρήκε είπες δότρια σε 15 ημέρες. Εγώ ειμαι στη λίστα από τον Απρίλιο και την περασμένη εβδομάδα με κάλεσαν για να κάνω την Arvecap, αλλά ακόμα δεν κάλεσαν τον άντρα μου. Έτσι όπως τα ακούω τα πράγματα δεν μπορώ να πω πως είμαι και πολύ αισιόδοξη... Βέβαια είπαμε πως παίζουμε με τα ποσοστά και με τον παράγοντα τύχη!... Για να δούμε...

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

GEORGIA ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ.Η ARVECAP ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΣΟΥ.ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ.

ΝΟΜΙΖΩ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.

ΤΟ ΕΝΔΟΝΗΤΡΙΟ ΣΟΥ ΘΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤA CYCLACUR ΚΑΙ ΤΑ UTROGESTAN..ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΗΡΑ 19 ΜΑΙΟΥ,ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ 25 ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΙΣ14 ΙΟΥΝΙΟΥ.Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ Όμως ΕΔΩΣΕ ΣΤΙΣ 8 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑΨΥΧΘΗΚΑΝ 2 ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ.ΜΑΛΛΟΝ Η ΔΟΤΡΙΑ ΕΔΩΣΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!!!ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙς ΜΕ ΦΡΕΣΚΑ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΑ ΦΡΕΣΚΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ.

ΘΕΛΩ Η ΠΡΩΤΗ ΣΟΥ  ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ Σ ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΜΕΝΗ!!!!!!!!

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, astrogea είπε:

GEORGIA ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ.Η ARVECAP ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΣΟΥ.ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ.

ΝΟΜΙΖΩ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.

ΤΟ ΕΝΔΟΝΗΤΡΙΟ ΣΟΥ ΘΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤA CYCLACUR ΚΑΙ ΤΑ UTROGESTAN..ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΗΡΑ 19 ΜΑΙΟΥ,ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ 25 ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΙΣ14 ΙΟΥΝΙΟΥ.Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ Όμως ΕΔΩΣΕ ΣΤΙΣ 8 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑΨΥΧΘΗΚΑΝ 2 ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ.ΜΑΛΛΟΝ Η ΔΟΤΡΙΑ ΕΔΩΣΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!!!ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙς ΜΕ ΦΡΕΣΚΑ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΑ ΦΡΕΣΚΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ.

ΘΕΛΩ Η ΠΡΩΤΗ ΣΟΥ  ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ Σ ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΜΕΝΗ!!!!!!!!

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Σ' ευχαριστω κορίτσι μου. Όλες μας να πετύχουμε με το καλό!

Αναρωτιεμαι απλως αν θα προλαβουμε πριν κλεισουν για διακοπές. Αλλιώς μας βλέπω από Σεπ-Οκτ...

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα προλαβεις γιατι θα πρεπει να εχεις τελειωσει πριν τις 25 περιπου του ιουλιου.Η γονιμοποιηση και μεχρι να γινει βλαδτικυστη θελει 5 ημερες και γινεται η εμβρυομευαφορα.Αντε ελπιζω στα γεννεθλια μου να εχουν βγει τα θετικα αποτελεσματα!!!!καλο βραδυ και κανε και καμια προσευχουλα....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...