Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ Sanna μου, να σαι καλά. Αυτό με τους υποδοχείς δεν το ήξερα. Και εγώ στην ίδια περίπτωση είμαι. Κάνω λίγα και πιστεύω και αυτή τη φορά να είναι σούπερ. Πάντως εγώ παλιά , πριν δηλ. 2-3 χρόνια κατέβαζα 13 και τώρα έπεσα στα 5!!! Αλλά και από τα 13 γονιμ. τα 7 και τα 3 ήταν σούπερ , τα άλλα μου έλεγαν ότι ήταν απλά πολύ καλά. Λες να ευθύνεται και το άγχος για αυτή τη μείωση??? Τί να πω??? Ευχαριστώ και να σου πάνε όλα καλά.

Στόχευε για το φεγγάρι...ακόμη και αν αστοχήσεις θα βρεθείς κάπου ανάμεσα στα Αστέρια!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

Σήμερα ξύπνησα από τις 3 το πρωί και πραγματικά σέρνομαι.. Νομίζω ότι χασμουριέμαι συνέχεια αλλά τι να κάνω.. έπρεπε να έρθω στη δουλειά.. Θα αναπληρώσω το βράδυ όμως σίγουρα γιατί είμαι σίγουρη ότι μόλις πάω σπίτι, φάω και αράξω στον καναπέ θα πέσω σε λήθαργο..

 

Τα νέα μας είναι πολύ καλά.. Το μικρούλι μας είναι 15 ολόκληρα εκατοστά, η καρδούλα του χτυπούσε ρυθμικά και καθόταν σταυροπόδι οπότε ο μπαμπάς μας έμεινε με την απορία τι φύλο έχουμε τελικά.. Ο γιατρός με κοίταξε και από πάνω και από κάτω αλλά το μικρό είχε βάλει την πατούσα κάτω από το πωπουδάκι και δεν μπορούσε να δει με τίποτε.. Επιμένει στο 95% αγόρι και εμένα αυτό με συμφέρει! :-P

 

Τσίμπησα 1.5 κιλάκι οπότε σύνολο 2.5. Η πίεσή μου μια χαρά, ο τράχηλος κλειστός και το αμνιακό υγρό τέλειο.

 

Ρώτησα πότε θα αρχίσω να το καταλαβαίνω και μου είπε σε 3 με 4 βδομάδες.. Υπομονή λοιπόν!

 

Επόμενο ραντεβού μας στις 20 Νοέμβρη..

 

Έχω να σας πω κι ένα στενάχωρο νέο.. Τράκαρε η νύφη μου προχθές το βράδυ με το αυτοκίνητο και έχοντας τα παιδιά μέσα.. Τη χτύπησε ένας μεθυσμένος που έκανε προσπέραση από το αντίθετο ρεύμα.. Ευτυχώς δεν πάθανε απολύτως τίποτε, μόνο τρομάξανε πολύ αλλά το αυτοκίνητο σμπαράλια.. Οι λαμαρίνες όμως γίνονται.. Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γινόταν αν είχαν πάθει κάτι τα παιδιά!

 

Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

 

Sanna σε σκέφτομαι συνεχώς και παίρνω κουράγιο αν και το ξέρω ότι πέτυχες με δικά σου ωάρια! Μας δίνεις δύναμη να το ξέρεις και εσύ και όλα τα κορίτσια εδώ!

Εγώ σε μία εβδομάδα κόβω τα yasmin μου και θα δω περίοδο μαζί με την δότρια....και αρχίζω να χτίζω ενδομήτριο. Εκανα ήδη υπέρηχο και το είδε πολύ καλό μου είπε, θα χτιστεί μια χαρά.....ελπίζουμε το πρώτο δεκαήμερο του Δεκεμβρίου να γίνει η εμβρυομεταφορά. Παίρνω ήδη felicine και το μόνο που παρακαλάω είναι το δώρο των φετινών γιορτών να είναι μια θετική χοριακή και αυτή την φορά να προχωρήσει καλά!

 

optassia μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου!!!Να πάρεις μια μεγάλη χοριακή που θα σε οδηγήσει σε τελειόμηνη εγκυμοσύνη και θα γεμίσει την αγκαλιά σου!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ για τις ολόψυχες ευχές σας!!! Ναι, θέλω πολύ να ακούσω μια καρδούλα να χτυπάει από εμένα. Λέτε να τα καταφέρω??? Η ιστορία έχει δείξει για όλες μας εδώ ότι αν το πιστεύουμε , θα γίνει. Οσες είναι πιο ψύχραιμες τις βοηθάει και η τύχη!!! Αλήθεια, πως είναι να ακούς την καρδιά του μωρού σου??? Πρέπει να είναι μοναδική εμπειρία. Πολλές φορές κλείνω τα μάτια μου και το ακούω!!! Τότε νιώθω να με διαπερνάει μια γλυκιά γαλήνη!!!! Δεν το συζητώ να κουνάει και ποδαράκια και χεράκια!!! Μακάρι ρε κορίτσια να είναι η τυχερή μου φορά αυτή!!! Μακάρι!!!!!!!!!!!!!!!!!!LinakiS , διάβασα λίγο την ιστορία σου. Θα τα καταφέρεις, θα δείς. Θα είσαι το επόμενο κοριτσάκι με τελειομηνη εγκυμοσύνη. Κορίτσια, κουράγιο!!!

Στόχευε για το φεγγάρι...ακόμη και αν αστοχήσεις θα βρεθείς κάπου ανάμεσα στα Αστέρια!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

 

Sanna σε σκέφτομαι συνεχώς και παίρνω κουράγιο αν και το ξέρω ότι πέτυχες με δικά σου ωάρια! Μας δίνεις δύναμη να το ξέρεις και εσύ και όλα τα κορίτσια εδώ!

Εγώ σε μία εβδομάδα κόβω τα yasmin μου και θα δω περίοδο μαζί με την δότρια....και αρχίζω να χτίζω ενδομήτριο. Εκανα ήδη υπέρηχο και το είδε πολύ καλό μου είπε, θα χτιστεί μια χαρά.....ελπίζουμε το πρώτο δεκαήμερο του Δεκεμβρίου να γίνει η εμβρυομεταφορά. Παίρνω ήδη felicine και το μόνο που παρακαλάω είναι το δώρο των φετινών γιορτών να είναι μια θετική χοριακή και αυτή την φορά να προχωρήσει καλά!

 

optassia μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου!!!Να πάρεις μια μεγάλη χοριακή που θα σε οδηγήσει σε τελειόμηνη εγκυμοσύνη και θα γεμίσει την αγκαλιά σου!!!

Κοπελα μου γλυκια σου ευχομαι πολυ καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου..:P

Εγω ειχα κανει εμβρυομεταφορα στις 19/12 περισυ και ειχα θετικο τεστ ανημερα τα Χριστουγεννα:P

Μακαρι να εχεις τις καλυτερες γιορτες της ζωης σου...!!!

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ για τις ολόψυχες ευχές σας!!! Ναι, θέλω πολύ να ακούσω μια καρδούλα να χτυπάει από εμένα. Λέτε να τα καταφέρω??? Η ιστορία έχει δείξει για όλες μας εδώ ότι αν το πιστεύουμε , θα γίνει. Οσες είναι πιο ψύχραιμες τις βοηθάει και η τύχη!!! Αλήθεια, πως είναι να ακούς την καρδιά του μωρού σου??? Πρέπει να είναι μοναδική εμπειρία. Πολλές φορές κλείνω τα μάτια μου και το ακούω!!! Τότε νιώθω να με διαπερνάει μια γλυκιά γαλήνη!!!! Δεν το συζητώ να κουνάει και ποδαράκια και χεράκια!!! Μακάρι ρε κορίτσια να είναι η τυχερή μου φορά αυτή!!! Μακάρι!!!!!!!!!!!!!!!!!!LinakiS , διάβασα λίγο την ιστορία σου. Θα τα καταφέρεις, θα δείς. Θα είσαι το επόμενο κοριτσάκι με τελειομηνη εγκυμοσύνη. Κορίτσια, κουράγιο!!!

ΦΥΣΙΚΑ και θα τα καταφερεις....!!

Και καρδουλα θα ακουσεις και ποδαρακια να κλωτσανε και χερακια να πηγαινοερχονται...:P

Να εισαι αισιοδοξη..!!

 

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ μου ευχαριστώ. Σας ευχαριστώ όλες. Μου δίνετε πολύ δύναμη. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου !!!

Στόχευε για το φεγγάρι...ακόμη και αν αστοχήσεις θα βρεθείς κάπου ανάμεσα στα Αστέρια!!!;)

Link to comment
Share on other sites

optassia και βιλλυ σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση και την ενθάρρυνση!

 

optassia ειλικρινά αυτό που φαντάζεσαι μπροστά σε αυτό που θα νιώσεις είναι πολύ λίγο....δεν μπορεί να χωρέσει ανθρώπινος νους πόση χαρά μπορεί να δώσει αυτός ο χτύπος εγώ το άκουσα, το είδα αλλά δεν κατάφερα να το αγκαλιάσω αυτή την φορά...εύχομαι την επόμενη. Μόλις ακούσεις αυτόν τον ήχο και το δεις να σχηματίζεται μήνα με τον μήνα θα νιώσεις πολύ αδύναμη και η σκέψη σου δεν θα ξεκολλάει απο εκεί! Πιστεύω ότι κοντά στις γιορτές γίνονται πιο εύκολα θαύματα, οι ουρανοί είναι ανοιχτοί και μακάρι για όλες τις κοπέλες να κλείσει το 2012 ως χρονιά θαυμάτων και πραγματοποίησης ονείρων!

 

Πότε πας για χοριακή?

 

Βίλλυ μου μέσα σε 6 μέρες είχες θετικό τεστ? Πώς εγινε αυτό? Εμένα μου δίνει 12-14 μέρες για την χοριακή!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα πάω για χοριακή. Δεν έκανα ακόμη τίποτα. Ναι εύχομαι να γίνει και για σένα αλλά και για όλες μας το θαύμα !!!

Στόχευε για το φεγγάρι...ακόμη και αν αστοχήσεις θα βρεθείς κάπου ανάμεσα στα Αστέρια!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

optassia και βιλλυ σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση και την ενθάρρυνση!

 

optassia ειλικρινά αυτό που φαντάζεσαι μπροστά σε αυτό που θα νιώσεις είναι πολύ λίγο....δεν μπορεί να χωρέσει ανθρώπινος νους πόση χαρά μπορεί να δώσει αυτός ο χτύπος εγώ το άκουσα, το είδα αλλά δεν κατάφερα να το αγκαλιάσω αυτή την φορά...εύχομαι την επόμενη. Μόλις ακούσεις αυτόν τον ήχο και το δεις να σχηματίζεται μήνα με τον μήνα θα νιώσεις πολύ αδύναμη και η σκέψη σου δεν θα ξεκολλάει απο εκεί! Πιστεύω ότι κοντά στις γιορτές γίνονται πιο εύκολα θαύματα, οι ουρανοί είναι ανοιχτοί και μακάρι για όλες τις κοπέλες να κλείσει το 2012 ως χρονιά θαυμάτων και πραγματοποίησης ονείρων!

 

Πότε πας για χοριακή?

 

Βίλλυ μου μέσα σε 6 μέρες είχες θετικό τεστ? Πώς εγινε αυτό? Εμένα μου δίνει 12-14 μέρες για την χοριακή!

Eκανα ενα απο αυτα του hometest που δειχνουν στις 10 μοναδες...

Μαλλον επειδη ηταν διδυμα και ηταν πολυ υψηλη η χοριακη, εδειξε αμεσως...και οχι αχνο...Καραμπινατο θετικο....

Χοριακη εκανα την 12η μερα και ηταν κοντα στο 300..

 

Αυτη τη φορα θα το αγκαλιασεις το μωρακι σου..Ειμαι σιγουρη..!!

smileys-baby-292699.gif

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπέρα!

χαίρομαι που ξαναενεργοποιηθηκε η συζήτηση γιατί για αρκετό καιρό εμπαινα και δεν έβλεπα νέες δημοσιεύσεις.

 

Linakis χαίρομαι που σου δίνω κουράγιο αλλά να ξέρεις ότι για μένα δεν έχει τόσο σημασία ότι πήγα με δικά μου ωαρια . Την ίδια χαρά θα είχα αν είχε πετύχει κάποια από τις προσπάθειες που έκανα με τα δανεικα. Γερά παιδάκια να φερουμε στον κόσμο , αυτό έχει σημασία. Αφού τα καταφερες μια φορά να μείνει έγκυος σίγουρα θα τα ξανακαταφερεις!!!!!

 

Optasia πιστεύω κι εγώ ότι το άγχος έχει σχέση με όλα όσα μας συμβαίνουν γιαυτό στη νέα προσπάθεια πήγαινε όσο πιο χαλαρή μπορείς.

 

 

Βιλυ καταρχήν να σε συγχαρω για τα διδυμακια σου!!! Να σου ζήσουν και να τα χαιρεσαι!!!! Διάβασα που έγραψες ότι την πρώτη χοριακη σου την έκανες 12 μέρα και ήταν γύρω στο 300. Τα εμβρυα σου τι μέρας ήταν τρίτης η πεμπτης?

 

 

 

Christina an περιμένουμε να μας πεις τα νέα για την όμορφη κορουλα σου και την εμπειρία της γέννας! Να σου ζήσει η κούκλα σου!!!!!

 

Domnina το Domninaki σου μεγαλώνει... φαντάζομαι τι ωραία αίσθηση θα είναι αυτή και πόση ευτυχία θα νιωθεις...!!!

Link to comment
Share on other sites

Marians έχω κάνει 5 προσπάθειες με διέγερση 2 με δανεικα και 7 φυσικούς κύκλους. Όλες αυτές είναι οι αποτυχημένες προσπάθειες. Αυτή η προασπαθεια έγινε με συνδυασμό 2φυσικων κύκλων και διέγερσης.

 

Για την επιτυχία σε αυτή την προσπάθειά είναι υπεύθυνος ο γιατρός μου ο Σφακιανουδης από το Γεννεσις τον οποίο εκτιμώ απίστευτα.όταν έκανα την πρώτη συνάντηση μαζί του χάραξε μια στρατηγική για την δική μας περίπτωση βάση του ιστορικού μας , ήταν απίστευτα λεπτολογος και απίστευτα προσεκτικός και τα κατάφερε να πετύχει αυτό το υπέροχο αποτέλεσμα που άλλοι γιατροί με μεγαλύτερα ονόματα και μεγαλύτερη προβολή και φήμη δεν κατάφεραν. Σφακιανουδης respect.

 

Μακάρι να βάλει ο Θεός το χέρι και η Παναγία να πάνε όλα καλά!

 

Sanna, σου εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου να σου πάνε κι εσένα και του μωρού σου όλα καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπέρα!

χαίρομαι που ξαναενεργοποιηθηκε η συζήτηση γιατί για αρκετό καιρό εμπαινα και δεν έβλεπα νέες δημοσιεύσεις.

 

Linakis χαίρομαι που σου δίνω κουράγιο αλλά να ξέρεις ότι για μένα δεν έχει τόσο σημασία ότι πήγα με δικά μου ωαρια . Την ίδια χαρά θα είχα αν είχε πετύχει κάποια από τις προσπάθειες που έκανα με τα δανεικα. Γερά παιδάκια να φερουμε στον κόσμο , αυτό έχει σημασία. Αφού τα καταφερες μια φορά να μείνει έγκυος σίγουρα θα τα ξανακαταφερεις!!!!!

 

Optasia πιστεύω κι εγώ ότι το άγχος έχει σχέση με όλα όσα μας συμβαίνουν γιαυτό στη νέα προσπάθεια πήγαινε όσο πιο χαλαρή μπορείς.

 

 

Βιλυ καταρχήν να σε συγχαρω για τα διδυμακια σου!!! Να σου ζήσουν και να τα χαιρεσαι!!!! Διάβασα που έγραψες ότι την πρώτη χοριακη σου την έκανες 12 μέρα και ήταν γύρω στο 300. Τα εμβρυα σου τι μέρας ήταν τρίτης η πεμπτης?

 

 

 

Christina an περιμένουμε να μας πεις τα νέα για την όμορφη κορουλα σου και την εμπειρία της γέννας! Να σου ζήσει η κούκλα σου!!!!!

 

Domnina το Domninaki σου μεγαλώνει... φαντάζομαι τι ωραία αίσθηση θα είναι αυτή και πόση ευτυχία θα νιωθεις...!!!

Sanna μου, τριων ημερων ηταν...

3 εμβρυα βαλαμε, ενα αριστο, ενα πολυ καλο και ενα μετριο..

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sanna, η υπομονή σου επιβραβευτηκε. Ομως, εγω ήμουν σχεδον σιγουρη για σένα ότι θα πετύχεις με δικά σου ωαρια και απορησα πως ειχες κανει προσπαθεια με δανεικά. Κι αυτό γιατί: και ανταπόκριση στα φαρμακα ειχες και μικρή ηλικία έχεις. 35 χρονών ακομα και οι γιατροί -που γενικά δεν ειναι αισιοδοξοι με την ηλικία- δίνουν τεραστιες πιθανοτητες. Ηταν θέμα χρόνου κατα τη γνωμη μου.

 

Αν έβαζες και σπέρμα δοτη από τις πρωτες φορές-επειδη ειχες πει οτι ειχες θέμα με το σπέρμα-είμαι σιγουρη ότι θα είχες πετυχει πολύ νωρίτερα. Τελος καλό όμως, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ, τα διδυμάκια με δικά σου ωάρια τα έκανες ή με δανεικά??? Σορρυ , αλλά είμαι νέα στη θεματική αυτή και έχω χάσει επεισόδεια!!! Iokasti,να μας ενημερώνεις για τα καλά σου νέα. Linakis και Sanna nα σας πάνε όλα τέλεια!!! Εσείς, πως αντιμετωπίζετε τον περίγυρό σας?? Θέλω να πω , τις αδιάκριτες ματιές , ερωτήσεις και όλα τα συναφή των περίεργων και κακόβουλων ανθρώπων???

Στόχευε για το φεγγάρι...ακόμη και αν αστοχήσεις θα βρεθείς κάπου ανάμεσα στα Αστέρια!!!;)

Link to comment
Share on other sites

optassia, εγω προσωπικα τους γραφω όλους. Ειδικά στην δουλειά το γνωριζουν αρκετα άτομα γιατι παιρνω άδειες. Τους αγνοώ. Στους δικους μου δεν το λεω γιατι στις πρωτες προσπαθειες που το ειπα τα ειπανε τα λογακια τους, του στυλ "μα υπαρχει στην σημερινή εποχη γυναικα που δεν μπορει να κανει ένα παιδί;" Δεν βγαινει περα ο κοσμος αν δεν τους έχεις γραμμενους.

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ, τα διδυμάκια με δικά σου ωάρια τα έκανες ή με δανεικά??? Σορρυ , αλλά είμαι νέα στη θεματική αυτή και έχω χάσει επεισόδεια!!! Iokasti,να μας ενημερώνεις για τα καλά σου νέα. Linakis και Sanna nα σας πάνε όλα τέλεια!!! Εσείς, πως αντιμετωπίζετε τον περίγυρό σας?? Θέλω να πω , τις αδιάκριτες ματιές , ερωτήσεις και όλα τα συναφή των περίεργων και κακόβουλων ανθρώπων???

Οπτασια μου, με δανεικα ωαρια ηρθαν, στην 1η προσπαθεια...

Ο μεγαλος μου με φυσικη συλληψη υστερα απο 5 χρονια προσπαθειας...!!

Σε ευχαριστώ Βιλλυ μου. Είχες εύκολη εγκυμοσύνη?

Δυστυχως δεν ειχα ευκολη εγκυμοσυνη Σαννα μου αλλα αυτο ειχε να κανει με το γεγονος οτι πασχω απο Ρευματοειδη Αρθριτιδα και επρεπε να μεινω χωρις φαρμακα και επισης λογω του οτι εσπασα το ποδι μου στον 6ο μηνα:(

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα.Δυστυχως το ονειρο τελειωσε νωρις.Μετα απο 2 παλλινδρομες την 8 εβδομαδα κ 1 βιοχημικη με φυσιολογικη συληψη,κ λογω χρωμοσωμιακου κ χαμηλοτατης AMH καταληξαμε στα δανεικα.Χαρα,αισιοδοξια.ελπιδα,προσμονη...test θετικο...αλλα...χοριακη 19,επαναληπτικη 2,5..Το ονειρο εσβησε.Τα παντα γκρεμιστηκαν.Τωρα μαζευω τα κομματια μου..Σας διαβαζω κ παιρνω δυναμη,νιωθω οτι δεν ειμαι μονη μου.Καλη επιτυχια σε ολες σας κ ταιραστιες χοριακες.

Link to comment
Share on other sites

angel, λυπαμαι πολύ. Ομως αν επιμεινεις, είμαι σιγουρη ότι θα πετύχεις. Δυστυχως, ακομα και με δανεικά δεν είναι καθόλου σιγουρο ότι θα πιασουμε με την πρώτη. Μπορει να χρεαστουν 3 και 4 προσπάθειες. Ομως ο επιμενων παντα νικά.

Link to comment
Share on other sites

Sunty μου δεν ξέρω αν έχεις αποφασίσει να πας με δανεικα. Για μένα όπως και για όλες μας φαντάζομαι δεν ήταν εύκολη απόφαση. Όμως είχα φάει τόσα χαστουκια από συνεχόμενες αποτυχίες και ένα εξωμητριο που ήθελα να κάνω κάτι με περισσότερες πιθανότητες. Οι δε γιατροί ποτέ δεν μίλησαν για δανεικο σπέρμα ούτε καν πρόσφατο σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια δεν ζητούσαν κάποιοι από αυτούς. Κι εγώ όπως έγραψα πιο πάνω δεν είχα πολύ καλή ανταπόκριση. Και ο άντρας μου φυσικά δεν συζητουσε το ενδεχόμενο να πάρουμε ξένο σπέρμα. Μας εκμεταλλευτηκαν μέχρι εκεί που δεν πάει. Ευτυχώς που με φωτησε ο Θεός να πάω στον Σφακιανουδη. Μεγάλος γιατρός.

 

Βιλλυ μου Μπραβο σου κορίτσι μου που το πάλεψες και τα καταφερες. Σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. Ο Θεός να σας έχει καλά.

 

Angel έχω περάσει δυο αποτυχίες από δανεικα. Καταλαβαίνω πως νιωθεις. πάρε τον χρόνο σου να ηρεμησεις και μετά θα ξαναπροσπαθησεις και θα ρθει η ώρα που θα τα καταφερεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Βιλλυ μου Μπραβο σου κορίτσι μου που το πάλεψες και τα καταφερες. Σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. Ο Θεός να σας έχει καλά.

Να σαι καλα κοριτσακι μου..!:P

 

Καλησπερα κ απο εμενα.Δυστυχως το ονειρο τελειωσε νωρις.Μετα απο 2 παλλινδρομες την 8 εβδομαδα κ 1 βιοχημικη με φυσιολογικη συληψη,κ λογω χρωμοσωμιακου κ χαμηλοτατης AMH καταληξαμε στα δανεικα.Χαρα,αισιοδοξια.ελπιδα,προσμονη...test θετικο...αλλα...χοριακη 19,επαναληπτικη 2,5..Το ονειρο εσβησε.Τα παντα γκρεμιστηκαν.Τωρα μαζευω τα κομματια μου..Σας διαβαζω κ παιρνω δυναμη,νιωθω οτι δεν ειμαι μονη μου.Καλη επιτυχια σε ολες σας κ ταιραστιες χοριακες.

Αχ μωρε angel μου..:(

Ειναι δυσκολος και ανηφορικος ο δρομος μα να ξερεις πως αν επιμεινεις θα τα καταφερεις..!!

Εμεις θα ειμαστε εδω για να σου δινουμε κουραγιο...!!

 

smileys-kisses-312943.gif

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sunty μου δεν ξέρω αν έχεις αποφασίσει να πας με δανεικα. Για μένα όπως και για όλες μας φαντάζομαι δεν ήταν εύκολη απόφαση. Όμως είχα φάει τόσα χαστουκια από συνεχόμενες αποτυχίες και ένα εξωμητριο που ήθελα να κάνω κάτι με περισσότερες πιθανότητες. Οι δε γιατροί ποτέ δεν μίλησαν για δανεικο σπέρμα ούτε καν πρόσφατο σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια δεν ζητούσαν κάποιοι από αυτούς. Κι εγώ όπως έγραψα πιο πάνω δεν είχα πολύ καλή ανταπόκριση. Και ο άντρας μου φυσικά δεν συζητουσε το ενδεχόμενο να πάρουμε ξένο σπέρμα. Μας εκμεταλλευτηκαν μέχρι εκεί που δεν πάει. Ευτυχώς που με φωτησε ο Θεός να πάω στον Σφακιανουδη. Μεγάλος γιατρός.

 

Βιλλυ μου Μπραβο σου κορίτσι μου που το πάλεψες και τα καταφερες. Σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. Ο Θεός να σας έχει καλά.

 

Angel έχω περάσει δυο αποτυχίες από δανεικα. Καταλαβαίνω πως νιωθεις. πάρε τον χρόνο σου να ηρεμησεις και μετά θα ξαναπροσπαθησεις και θα ρθει η ώρα που θα τα καταφερεις.

 

Oxi δεν έχω σκεφτει για δανεικά. Ο γιατρος μας (έχουμε τον ίδιο) μου είπε ότι αν δεν ειχαμε πιθανοτητες με τα δικά μου θα μου το έλεγε. Το θέμα μου είναι ότι δεν ξερω αν θέλω να συνεχισω....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...