Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,

 

Βίλλυ μου σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο. Πράγματι οι άντρες δεν καταλαβαίνουν το πόσο οι γυναίκες θέλουν να σφίξουν στην αγκαλιά τους ένα αγγελουδάκι. Ειδικά ο δικός μου που δεν το θεωρεί καθόλου απαραίτητο ένα δεύτερο παιδάκι. Τι να πω. Ελπίζω να είναι από το σοκ και μετά από λίγο να αλλάξει γνώμη. Θα τον βάλω να διαβάσει την ιστορία σου Βίλλυ. Όταν την διάβασα μου ήρθαν δάκρυα στα μάτια.

Λινάκι, το να σου πω να μην στεναχωριέσαι είναι υποκριτικό. Πέρυσι έχασα κι εγώ ένα μωράκι ενώ ήμουν στην 11η εβδομάδα μετά από φυσική σύλληψη. Όλο το χειμώνα πέρυσι τον πέρασα μέσα στη θλίψη και έτσι μετά τα Χριστούγεννα κατέφυγα στις εξωσωματικές. Σκέψου απλά πως για κάποιο λόγο γίνονται όλα. Και ίσως καμμιά φορά το σώμα μας γνωρίζει ποιό μωράκι πρέπει να κρατήσει. Εγώ έτσι παρηγοριέμαι και επίσης διαβάζοντας τις ιστορίες από όλες εσάς βλέπω πως υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι που πονάνε και πως δεν είμαι η μοναδική στον κόσμο. Βλέπω όμως και πόσα κορίτσια με την επιμονή τους πετυχαίνουν αυτό που θέλουμε όλες μας. Άρα κουράγιο. Ας μη μας παίρνει από κάτω.

 

Σας φιλώ όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα να έχουμε όλες!

 

Ελπίζω οι εγκυμονούσες να είναι όλες καλά! Domnina όλα καλά? CristinaAn?

 

Εγώ σήμερα έκλεισα ραντεβού με τον εξωσωματικό μας για Τετάρτη.

Εχω πολλά να τον ρωτήσω και αυτό ειδικά με τις χρωμοσωμικές ανωμαλίες και τις εξετάσεις.

Την πρώτη φορά που αδιαθέτησα δεν είχα πολύ αίμα και επίσης αυτό δεν είναι καλό....σημαίνει όχι καλό ενδομήτριο.....θα δούμε στον 2ο κύκλο τί θα γίνει!

Ευελπιστώ να μου λύσει απορίες και να με βάλει σε μια σειρά για την επόμενη προσπάθεια η οποία εύχομαι να είναι εντός του 2012!

Υπάρχει καμιά κοπέλα που ξεκινάει την επόμενη προσπάθειά της?

Sanna, Elpida, Isis??? Σε τί σημείο βρίσκεστε?

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.

Λινακι ευχομαι αυτη τη φορα να πανε καλα ολα εως τελους.

Ντομνινα τι κανεις? ολα προχωρουν καλα?

κριστινα αν κοντευεις?

εγω δεν σκοπευω να κανω συντομα προσπαθεια. Η Νοεμβριο Η ιανουαριο-φεβρουαριο.

δεν εχω διαθεση να προσπαθησω αυτην τη στιγμη. Επισης ειμαστε λιγο πιεσμενοι οικονομικα λόγω εφοριας κ περικοπων.

ελπίζω ολα τα κοριτσια Σαννα, ελπιδα, ανελι να ειστε καλα.

ερσα, και εγω ειχα αναλογη ιστορια, οριακη ΑΜΗ, FSH LH μια χαρα αλλα εγκυμοσυνη πουθενα. κακη ανταποκριση σε φαρμακα. Ομως με φυσικους εφθασα σε μεταφορα αλλα ομως μονο βιοχημικη κυηση. προσπαθησε το και με φυσικους και μετα βλεπεις... ομως το αριστο σπερμα ελεγξε το. Ολοι ασχολουνται με τα ωαρια και τα ριχνουν ολα στα ωαρια. κανε μια κατατμηση πηγαινε σε ενα εξειδικευμενο κεντρο να δειτε ανωμαλες μορφες... καλη τυχη οπως και να εχει...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.

Λινακι ευχομαι αυτη τη φορα να πανε καλα ολα εως τελους.

Ντομνινα τι κανεις? ολα προχωρουν καλα?

κριστινα αν κοντευεις?

εγω δεν σκοπευω να κανω συντομα προσπαθεια. Η Νοεμβριο Η ιανουαριο-φεβρουαριο.

δεν εχω διαθεση να προσπαθησω αυτην τη στιγμη. Επισης ειμαστε λιγο πιεσμενοι οικονομικα λόγω εφοριας κ περικοπων.

ελπίζω ολα τα κοριτσια Σαννα, ελπιδα, ανελι να ειστε καλα.

ερσα, και εγω ειχα αναλογη ιστορια, οριακη ΑΜΗ, FSH LH μια χαρα αλλα εγκυμοσυνη πουθενα. κακη ανταποκριση σε φαρμακα. Ομως με φυσικους εφθασα σε μεταφορα αλλα ομως μονο βιοχημικη κυηση. προσπαθησε το και με φυσικους και μετα βλεπεις... ομως το αριστο σπερμα ελεγξε το. Ολοι ασχολουνται με τα ωαρια και τα ριχνουν ολα στα ωαρια. κανε μια κατατμηση πηγαινε σε ενα εξειδικευμενο κεντρο να δειτε ανωμαλες μορφες... καλη τυχη οπως και να εχει...

 

Καλημέρα isis μου

 

Και εγώ θελω να βάλω τον σύζυγο να κάνει εξειδικευμένες εξετάσεις σπέρματος.....ενα σπερμοδιάγραμμα έχει κάνει όλο και όλο....

Αύριο που θα πάω στον γιατρό θα ρωτήσω αν μπορεί να το εξετάσει περαιτέρω και επιπλέον θέλω να του ζητήσω να με κάνει κόσκινο και εμένα.....μπας και την επόμενη φορά μας κάτσει!!!

Επιπλέον, επειδή θέλω να ρωτήσω και για έλεγχο των εμβρύων θέλω να μου πειτε αν γνωρίζετε αν το κάνουν όλα τα κέντρα καθώς και πόσο κοστίζει!

 

Ευχαριστώ!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα isis μου

 

Και εγώ θελω να βάλω τον σύζυγο να κάνει εξειδικευμένες εξετάσεις σπέρματος.....ενα σπερμοδιάγραμμα έχει κάνει όλο και όλο....

Αύριο που θα πάω στον γιατρό θα ρωτήσω αν μπορεί να το εξετάσει περαιτέρω και επιπλέον θέλω να του ζητήσω να με κάνει κόσκινο και εμένα.....μπας και την επόμενη φορά μας κάτσει!!!

Επιπλέον, επειδή θέλω να ρωτήσω και για έλεγχο των εμβρύων θέλω να μου πειτε αν γνωρίζετε αν το κάνουν όλα τα κέντρα καθώς και πόσο κοστίζει!

 

Ευχαριστώ!

 

Κοριτσάκι μου γλυκό,

 

Με ένα απλό σπερμοδιάγραμμα το μόνο που βλέπεις είναι τα βασικά.. δηλαδή αν οι βασικές παράμετροι είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα και αν το σπέρμα είναι ικανό να γονιμοποιήσει. Σαφώς υπάρχουν πιο εξειδικευμένες εξετάσεις που μπορούν να γίνουν στο σπέρμα και μάλιστα υπάρχουν εξειδικευμένα σπερματολογικά εργαστήρια και πραγματικά "ξεψαχνίζουν" το σπέρμα..

 

Ο έλεγχος εμβρύων κοριτσάκι μου δεν μπορεί να σου αποκλείσει την πιθανότητα παλίνδρομης κύησης. Έλεγχος εμβρύων γίνεται όταν υπάρχει κάποια ασθένεια κληρονομική και στους δυο γονείς και θέλουν με αυτό τον τρόπο να αποφύγουν το παιδάκι που θα έρθει στον κόσμο να υποφέρει από την ίδια κληρονομική πάθηση.. π.χ. κυστική ίνωση, μεσογειακή αναιμία κ.α. Πρέπει να υπάρχουν αρκετά έμβρυα για να γίνει αυτός ο έλεγχος διότι δεν επιβιώνουν όλα από αυτόν.. νομίζω ότι για κάθε έμβρυο στοιχίζει 80 Ευρώ επιπλέον..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ομορφοκόριτσα και ομορφοσποράκια και μπεμπέκια!

 

Είμαι στην ευχάριστη θέση να αναγγείλω πως όλα βαίνουν καλώς! Το Δομνινάκι είναι πολύ καλό παιδάκι, τρώει όλο του το φαγητό, μεγάλωσε, έφτασε το 1,65 εκατοστά και η καρδούλα του χτύπαγε πολύ γρήγορα! Είμαστε 8 εβδομάδων και 1 ημέρας και όλα βαίνουν καλώς..

 

Να μην ανησυχώ που δεν έχω συμπτώματα.. απλά είμαι τυχερή είπε ο γιατρός. Συνεχίζω κανονικά δουλειά, μπορώ να πάω διακοπές (φεύγουμε την άλλη βδομάδα), γράψαμε τις αιματολογικές εξετάσεις και κλείσαμε και το επόμενο ραντεβού μας για 18 Σεπτέμβρη..

 

Τώρα ομολογώ ότι νυστάζω λιγάκι μιας και τις τελευταίες 2 μέρες δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά το βράδυ αλλά είμαι στη δουλειά και θα περάσει η ώρα γρήγορα..

 

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

isis, ποσους μηνες χρειαστηκες για να φτασεις σε μια μεταφορα; Γιατι εχω ακουσει οτι καποιους μηνες μπορει να μην γονιμοποιηθει το ωαριο.

Σκεφτομαι να το τολμησω τον επομενο μηνα με πρωτόκολλο για αλλη μια φορα αλλα δε ξερω. Ο γιατρος αφαντος , εχει πεσει πολυ δουλεια....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου χθες ήμουν στον γιατρό. Αυτό που μας είπε είναι ότι έμεινε κάγκελο, δεν το περίμενε, δεν το περίμενε....οκ στατιστικά είναι πιθανόν αλλά περίμενε τυχόν χρωμοσωμικές ανωμαλίες να δημιουργησουν πρόβλημα νωρίτερα.....συμβαίνει όμως και παρά το γεγονός ότι τον ζαλίσαμε και φανήκαμε πολύ πιεστικοί για να κάνουμε εξετάσεις .... εμένα μου είπε δεν χρειάζεται με έχει περικυκλωμένη απο παντου....δεν ευθύνομαι με τίποτα, ο σύζυγος θα κάνει δύο εξετάσεις σπέρματος DNA και αν δείξουν στο σπέρμα πια χρωμοσωμικές ανωμαλίες τότε απλα θα αλλάξει τον τρόπο γονιμοποιησης (δεν θεραπευεται εννοειται το DNA) αλλιώς θα προχωρήσουμε κανονικά.

Αυτό που μου ανέλυσε είναι ότι στην δική μας περίπτωση επειδή είχαν ελεγχθεί για χρωμοσωμικές ανωμαλίες ο σύζυγος και η δότρια το πιο λογικό είναι απλά να δημιουργηθηκε στην ένωση των DNA η ανωμαλία....δεν προϋπηρχε. Υπάρχει μέθοδος να ελέγξεις αν έχει ανωμαλίες το έμβρυο και να το εμφυτεύσεις μετά αλλά αυτό α) μειώνει τις πιθανότητες επιτυχίας και β) μπορεί να καταστρέψει το έμβρυο εντελώς....στην περίπτωσή μας λοιπόν δεν το συστήνει αν και τόσο από ερευνητικής άποψης όσο και από οικονομικής θα ήταν χαρά του!!!(ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ κι άλλο). Είναι από τα λίγα κέντρα που κάνουν αυτούς τους ελέγχους!

Προς το παρόν θα κάνω έναν κύκλο ακόμα με χάπια και ξεκινάω YASMINE μετά και αγωγή για να παχύνει το ενδομήτριο μου (που ήδη παίρνω δηλαδη αλλά πολύ πολύ μικρή και ξαναπέφτει σε κάθε κύκλο).

Αυτός μου είπε ότι θα είμαι υπερέτοιμη (σαν οργανισμός) τον Νοέμβριο και ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!

 

 

Domnina σου εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου και να μας κρατάς ενήμερες!!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

isis, ποσους μηνες χρειαστηκες για να φτασεις σε μια μεταφορα; Γιατι εχω ακουσει οτι καποιους μηνες μπορει να μην γονιμοποιηθει το ωαριο.

Σκεφτομαι να το τολμησω τον επομενο μηνα με πρωτόκολλο για αλλη μια φορα αλλα δε ξερω. Ο γιατρος αφαντος , εχει πεσει πολυ δουλεια....

ερσα, οι φυσικοι ειχαν παει καλα. τρεις κυκλοι, τρια εμβρυα στον τριτο αποψυξαμε τα δυο των προηγουμενων και μεταφεραμε τρια εμβρυα 8 και 7 κυτταρων. επισης εχω κανει και καποιες διεγερσεις ακομα που οδηγησαν σε μεταφορα 2 και 3 εμβρυων αντιστοιχως. εχουμε κ προβλημα στο σπερμα κατατμηση 35 % και ανωμαλες μορφες 85-90 %. Δυστυχως ομως το αποτελεσμα ειναι οτι μετα απο 3 χρονια εντατικων προσπ δεν εχω καταφερει να αποκτησω παιδακι κ σκεφτομαι η επομ προσπ να ειναι με δανεικα. ομως ο θυροειδης σου μπορει να επαιξε καποιο ρολο στην αποτυχημενη διεγερση.

λινακι, καλυτερα νοεμβριο να ηρεμησετε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι η κατατμηση σπερματος; Τα διαβαζω κ εδω αλλα δεν μορω να τα συγκρατησω ολα..

Μαλλον Νοεμβριο, που να πληρωνεις κ φαρμακα τωρα ;

Καποια στιγμη ολες θα αποκτησουμε ενα μωρο, ειμαι σιγουρη :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η κατατμηση του γενετικου υλικου (DNA) του σπερματος ειναι ενας δεικτης ότι το γενετικο υλικο εχει βλαβες, μπορει να οφειλονται στην ωριμανση των σπερματοζωαριων η σε εξωτερικους παραγοντες πχ ακτινοβολια. τα σπερματοζωαρια αυτα ειναι κινητα, γονιμοποιουν αλλα δεν δινουν καλα ποιοτικα εμβρυα, δηλ μπορει να φαινονται καλα στην αρχη αλλα καποια στιγμη παλινδρομουν τα εμβρυα. κατατμηση DNA πανω απο 30 % ειναι κακο. απο 10 μεχρι 30 % οριακο. κατω απο 10 % φυσιολογικο.

Ντομνινα ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια τι κάνετε???

έχω μέρες να μπω και να διαβάσω νέα σας

 

Αννελί όλα καλά? σε έχασα...

Αννελί, Ίσις73, Ελπίδα, Λινάκις, Σάννα, Ορτανσία και σε όλα τα κορίτσια που θα προσπαθήσουν ή είναι σε προσπάθεια σας στέλνω μια τεράστια αγκαλιά και σας λέω να μην το παρατήσετε, δεν υπάρχει τίποτα πιο όμορφο από τις κλωτσιές που θα τρώτε από τα μωράκια σας στην κοιλιά σας ;)

 

Δομνίνα τι κάνει το εμβρυάκι σου? σε ποια εβδομάδα είσαι? εύχομαι όλα μα όλα, να πάνε τέλεια!!!

 

εγώ είμαι στην 30η εβδομάδα και σήμερα έκανα υπέρηχο, η μικρή μεγαλώνει φυσιολογικότατα και είναι 1,5 κιλό :) :) :)

 

σας φιλώ και περιμένω τα νέα σας!!!!

 

και μην ξεχνάτε ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΜΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

 

Επιστρέψαμε κι εμείς από το γιατρό και δόξα το Θεό είναι όλα καλά.. Το μικρό Δομνινάκι έγινε "γίγαντας" μιας και είναι 3,65 ολόκληρα εκατοστά... Η θέση του πολύ καλή και έχει ήδη χεράκια και ποδαράκια.. Βάρος δεν έχω πάρει καθόλου, ίσα ίσα που έχασα κιόλας λίγο και την Παρασκευή κλείνω τη 10η βδομάδα και μπαίνω στην 11η... Κλείσαμε και το ραντεβού μας για την αυχενική, την ερχόμενη Πέμπτη 27/9 και πραγματικά ανυπομονώ να έρθει εκείνη η μέρα και να πάνε όλα καλά.

 

Οι αιματολογικές μου τέλειες και ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος.. Μακάρι να συνεχίσουν όλα τέλεια μέχρι τέλους..

 

Σας σκέφτομαι και σας φιλώ όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμενα!

Domnina & Cristina An τέλεια τα νέα σας. Με το καλό να κρατήσετε αγκαλιά τα μωράκια σας!

 

Μπήκα να πω ένα καθυστερημένο ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στην Ελπίδα μας για χθες που γιόρταζε. Χρόνια πολλά Ελπιδάκι μου και εύχομαι σύντομα να γεμίσεις την αγκαλία σου με μωράκι(α).

 

Εγώ δεν έχω νεώτερα. Είμαι σε αναμονή για να περάσει ο καιρός.

 

Σας φιλώ όλες!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ Linaki μου που με θυμηθηκες! Σου ευχομαι τα καλυτερα απο εδω και περα!

Cristina, Domnina χαρηκα πολυ με τα καλα σας νεα, ειστε η ευχαριστη νοτα αυτη τη στιγμη στην παρεα μας και μακαρι να σας ακολουθησουμε! Να προσεχετε και καλη λευτερια!

Εγω δεν εχω νεα εχουμε πεσει σε μια περιοδο που συζηταμε οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτο το θεμα που μα ποναει και τους δυο! Και οσο δεν το συζηταμε ολα καλα... Το ξερω οτι δεν ειναι λυση και προσπαθω να φερω την κουβεντα και ολο μου την γυριζει αλλα πραγματικα μεσα μου ουτε εγω ειμαι ετοιμη...

Αυτα απο μενα περιληπτικα για να μη σας κουραζω!

Φιλακια πολλα πολλα στις εγκυουλες μας, και σε ολα τα κοριτσια που ξεκινανε ή ειναι σε φαση αναμονης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κάνετε κορίτσια? Έχω καιρό να μπω και να διαβάσω νέα σας. Χαίρομαι πολύ με τα νέα από τις σου εγκυουλες μας και εύχομαι και καλή επιτυχία στα υπόλοιπα κορίτσια!!!!

 

εγώ είμαι σε φάση που ψαχνομαι για γιατρούς και Γιάνα πω την αλήθεια δεν βιαζομαι ιδιεταιρα. Ίσως τον Νοέμβρη να προχώρησω σε επόμενη προσπάθεια. Crhristina Ann μήπως μπορείς να μου πεις ποσό σου κόστισε η προσπάθεια?

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια? Έχω καιρό να μπω και να διαβάσω νέα σας. Χαίρομαι πολύ με τα νέα από τις σου εγκυουλες μας και εύχομαι και καλή επιτυχία στα υπόλοιπα κορίτσια!!!!

 

εγώ είμαι σε φάση που ψαχνομαι για γιατρούς και Γιάνα πω την αλήθεια δεν βιαζομαι ιδιεταιρα. Ίσως τον Νοέμβρη να προχώρησω σε επόμενη προσπάθεια. Crhristina Ann μήπως μπορείς να μου πεις ποσό σου κόστισε η προσπάθεια?

 

Σαννάκι έχεις pm

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια , μια απορια.. Εχω 3 εβδομαδες που κυνηγαω να βρω το γιατρο να μου γραψει νεο πρωτοκολλο για μια τελευταια προσπαθεια με φαρμακα, μια κ η ανταποκριση μου ηταν μικρη. Υπαρχει περιπτωση να με αποφευγει μια κ ειμαι δυσκολη περιπτωση; εχω νευριασει πολυ με αυτη την καθυστερηση, ηδη εχασα ενα μηνα ετσι. Τι να πεις ; domina - linaki που κανατε εξωσωματικη μπορειτε να μου γραψετε κ ποσο σας στοιχισε; Δεν νομιζω να καθομαι να τον περιμενω συνεχως. Αρχισε κ το σχολειο τωρα, παει..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλησπέρα σας..

 

Καλή βδομάδα να έχουμε και ελπίζω την Πέμπτη που είναι η αυχενική μας να ακούσω μόνο ευχάριστα πράγματα.. Το σκέφτομαι συνέχεια και ένα άγχος το έχω αλλά το παλεύω να μη με πάρει από κάτω.. δεν έχω λόγο να σκέφτομαι κάτι άσχημο αφού μέχρι στιγμής όλα καλά πάνε, έτσι δεν είναι;

 

Κάντε μια προσευχούλα και για μας κοριτσάκια μου..

 

Σας αγαπώ πολύ όλες και σας σκέφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα καιρο εχω να γραψω.

Δομνινακι ολα καλα θα πανε το ξερω δεν μπορεις να μην αχωνεσαι αλλα υπομονη κι ολα μια χαρα θα ειναι.

Ερσα να αλαξεις γιατρο δεν μπορει να τον κυνηγας 3 βδομαδες αν ειναι δυνατον.

Κοριτσια εγω ειχα μια ωορηξια αυτη τη φορα που δεν το περιμενα. Αστε που εκανα ορμονολογικες και βγηκαν φυσιολογικες τιμες εκτος απο προγεστερονη λιγο χαμηλη και η Αμη χαλια. Αλλα η fsh και οι υπολοιπες φυσιολογικοτατες πραγμα που δεν περιμενα. Τι γινεται αραγε; τελος παντων εχω ραντεβου την Παρασκευη με καινουργιο γιατρο, νομιζω Δομνινα σε αυτο το κεντρο πηγες εσυ. Ευχομαι να πανε ολα καλα γιατι δεν αντεχω αλλες εξετασεις.

Φιλακια σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

Annelie μου σου εύχομαι καλή αρχή.. Περιμένω εντυπώσεις και εύχομαι να είναι η τελευταία και τυχερή σου φορά που περνάς αυτή την ταλαιπωρία.

 

Εγώ θα σας γράψω τα νέα μου την Πέμπτη μετά την αυχενική!

 

Φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites

anelie να φυγω κ που να παω; Μενω επαρχια, δεν μπορω να κατεβαινω συνεχεια Αθηνα μεχρι καποιος γιατρος να μου κανει κλικ. Σκεφτηκα να κλεισω κ εγω ενα ραντεβου στον Παντο, πριν η αμη μου μηδενιστει. Ξερετε αν μπορω να παω στο κεντρο μου κ να παρω τον φακελο μου; Δεν εφτασα στην εμβρυομεταφορα, αλλα αυτοι δεν κρατανε στοιχεια για πορεια των ωοθηλακιων και την ωοληψια; Δεν πρεπει να τα εχω αυτα για να τα δειξω στο νεο γιατρο;

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και πρεπει θα στον δωσουνε. Και τι θα κανεις Ερσα αν στην Αθηνα βρισκονται οι γιατροι; Εκει που εισαι ο γυναικολογος σου δεν σου εχει προτεινει καποιον εξωσωματικο;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...