Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη ξεκουραση Domnina να προσεχεις τον εαυτο σου και το σπορακι σου και να εχεις μια απολαυστικη τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Κοριτσια καλες διακοπες, καλη ξεκουραση, εγω φευγω αυριο!

Φιλακια πολλα πολλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

 

Ζητώ συγνώμη που εξαφανίστηκα έτσι ξαφνικά αλλά όπως πολύ σωστά σας είπε η γιόλα από το προηγούμενο Σάββατο είμαι διακοπές στο χωριό μου και δεν έχω εύκολη πρόσβαση σε υπολογιστή.

 

Το Σάββατο πριν φύγω από Αθήνα έκανα μια χοριακή το αποτέλεσμα της οποίας ήταν 99. Δευτέρα έκανα άλλη μία με αποτέλεσμα 322 και σήμερα έκανα μια τελευταία το αποτέλεσμα της οποίας ήταν 691. Οπότε λογικά πάντα όλα βαίνουν καλώς και πρόκειται για ένα και καλό Δομνινάκι. Περιμένω να περάσει η ώρα να πάρω το γιατρό μου τηλέφωνο να τον ενημερώσω και να μου πει πότε θα κλείσουμε ραντεβού για υπέρηχο.

 

Κορίτσια είμαι ακόμη πολύ συγκρατημένη. Φοβάμαι να το χαρώ όλο αυτό όπως πρέπει διότι φοβάμαι μην ξαφνικά γίνει κάτι και μου πάρει πίσω όλη αυτή τη χαρά.. Όπως πολύ σωστά μου είπε ο γιατρός στην πρώτη χοριακή, δεν θα ηρεμήσω παρά μόνο αν το γεννήσω!

 

Ελπίζω να εξελιχθούν όλα τέλεια και θέλω να σας ευχαριστήσω για τις σκέψεις και τις ευχές.

 

Αθήνα επιστρέφω στις 19 Αυγούστου οπότε και θα τα λέμε καθημερινώς πια.

 

Ελπίζω όλες να είστε καλά και να περνάτε τέλεια!

 

Φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια γεια σας..

 

 

Μολις επέστρεψα διαβασα τα μηνύματα σας να δω τι κάνετε..

Domnina είσαι σε καλο δρομο..ευχομαι απο καρδιάς ολα να πάνε καλά..όσο πιο χαλαρή τοσο καλύτερα..οσο μπορείς φυσικά.

 

Ελπίδα μου και ορτανσία λυπαμαι πολυ για την ατυχία ευχομαι και ελπίζω η επόμενη να ειναι και η τελευταία πετυχημένη προσπάθεια..

καμιά φορά δεν έχω λόγια τι να πω,πως να μιλήσω και γω, να πω να μην απογοητευεστε?οταν δεν τα εχω περάσει οπως εσείς?μονο καταλαβαινω και νιωθω την προσπαθεια ολων εδω μέσα που θέλουμε να γίνουμε μανούλες..

Τι να πω?παντα ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου το καλύτερο για ολες και φυσικά παντα πιστεύω οτι κάθε εμπόδιο σε καλό..

 

Μπορει να μην μιλάω πολυ στα φορουμ αλλα πραγματικα σας διαβάζω να δω πως πηγένεται..

Εγω αυτο το φορουμ το βρήκα μετά την προσπάθεια μου με δανεικά..δεν ήξερα πως υπάρχει και κρίμα γιατι θα είχα και γω την βοήθεια και τις γνώμες οταν περνούσα καποιες στιγμές δύσκολα..

Πραγματικά ειναι κάτι το οποίο με συγκινεί γιατι υπάρχει τόσο υποστήριξη και οτι τελικά δεν είσαι ο μόνος με το πρόβλημα σου...και δόξα το θεώ..

 

Linakis ποτε πας για αυχενική? ..σου εύχομαι καλή επιτυχία..

 

σε όλα τα κορίτσια εδώ πραγματικά εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου και την ψυχή μου να έχουν αυτο που ποθούν..

 

Καλο βραδυ σε όλες μας..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε Velvet για τις ευχες σου.

Οσες παμε για την επομενη προσπαθεια Σεπτεμβριο ευχομαι να ειναι η τελευταια και τυχερη.

Δομνινακι καλα πας εχεις δικιο η αγωνια ειναι μεγαλη.

Κι εγω διακοπουλες ειμαι και περναμε ομορφα. Ευχομαι ολη αυτη η ηρεμια και χαλαρωση να βγει σε καλο. Κι σ'εμενα κι στα κοριτσια που παμε παλι απο την αρχη ευχομαι να εχουμε ολες μα ολες αισιο τελος

φιλακια πολλα και να περνατε ομορφα

Link to comment
Share on other sites

Domnina όπως δείχνει το σποράκι σου αναπτύσσεται κανονικά!!! μην αγχώνεσαι να χαίρεσαι κιόλας κάνει καλό και στο εμβρυάκι σου :)

Velvet σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!

Annelie και σε όλα τα κορίτσια που θα ξαναπροσπαθήσουν από τον Σεπτέμβριο αυτή να είναι η τελευταία σας και τυχερή σας φορά ;)

 

Όλα τα κορίτσια του γκρουπ μας να είναι καλά να χαλαρώνουν και να μην χάνουν την ελπίδα τους!!!

 

το LinakiS που χάθηκε???

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας.

 

Μπήκα για να σας ενημερώσω ότι μίλησα με το γιατρό μου χθες και ο πρώτος μου υπέρηχος θα είναι στις 22 Αυγούστου.. Οπότε θετική σκέψη, χαλαρότητα και... υπομονή μέχρι τότε.

 

Φιλάκια πολλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα από εμένα......καλό χειμώνα δεν λέω γιατί είμαι ακόμα σε διακοπές διαρκείας!

Λοιπόν τα νέα μου είναι πολύ μα πολύ δυσάρεστα!

Δυστυχώς εδώ και αρκετές εβδομάδες δεν είμαι έγκυος :cry::cry::cry::cry::cry:

Το μωράκι μου με άφησε.....δεν ξέρω το γιατι, κανείς δεν ξέρει από τους γιατρούς μου......όλοι οι γνωστοί λόγοι αποβολής είχαν ελεγχθεί.....απλά με άφησε....

Σκέφτηκα πολύ πώς να σας το γράψω γιατί δεν θέλω με τίποτα να ρίχνω την ψυχολογία σας....θέλω να σας στηρίζω όπως το κάνετε και εσείς!

Μετά από την επώδυνη διαδικασία πήραμε τα όρη και τις θάλασσες και τώρα σας γράφω από την ονειρική Ιταλία!Γύρισα πολλές χώρες και στο τέλος του μήνα θα γυρίσω πίσω στην δουλειά και στους γιατρούς μπας και δούμε τί έφταιξε.

Μπορώ να πω ότι κοιμήθηκα μανούλα και ξύπνησα μια ερωτευμένη σύζυγος στην Τσεχία....τα ενδιάμεσα δεν τα θυμάμαι....δεν ξέρω αν είναι τόσο τραυματικό που ο οργανισμός μου τα αποβάλλει.....

Οι γιατροί μας είπαν ότι σε 2 κύκλους μπορούμε να προσπαθήσουμε πάλι!!!!

 

Αν μπορεί κάποια να μου πει την γνώμη της πολύ θα με βοηθούσε!!!

 

Σας φιλώ και σας υπόσχομαι ότι θα επανέλθω δριμύτερη να σας κάνω να γελάτε....

 

 

Αν μπορείτε....ας με ενημερώσετε για τα νέα σας συνοπτικά.....ο εγκέφαλος έχει μπλοκάρει και δεν θυμάμαι τίποτα!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας...

 

Γυρίσαμε κι εμείς στο κλεινόν άστυ και ομολογουμένως δεν το θέλαμε καθόλου, ούτε εγώ ούτε ο άνδρας μου να γυρίσουμε αλλά τι να κάνουμε.. Η ανάγκη βλέπετε..

 

Το ραντεβού με τον γιατρό μου είναι την Τετάρτη αλλά επειδή μια ανησυχία και ανυπομονησία την έχω πήρα σήμερα τηλέφωνο τον εξωσωματικό μου και κανονίσαμε να πάω το βράδυ να με δει.. Θα πάω γύρω στις 9.30 διότι το ιατρείο του είναι κλειστό για διακοπές και σήμερα βλέπει τις κοπέλες που παρακολουθεί κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης τους.. Δεν ξέρω τι ώρα θα γυρίσω πάντως ότι νέα και να έχω - που ελπίζω να είναι καλά - θα σας τα γράψω αύριο πρωί - πρωί..

 

Επ' ευκαιρίας θα μου γράψει και τις αντιπηκτικές οι οποίες είναι πανάκριβες..

 

Πείτε μια ακόμη προσευχούλα για μένα κοριτσάκια μου.. Την έχω τόσο ανάγκη!

 

Σας φιλώ!

 

Linaki μου καλό λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ.... σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα από εμένα......καλό χειμώνα δεν λέω γιατί είμαι ακόμα σε διακοπές διαρκείας!

Λοιπόν τα νέα μου είναι πολύ μα πολύ δυσάρεστα!

Δυστυχώς εδώ και αρκετές εβδομάδες δεν είμαι έγκυος :cry::cry::cry::cry::cry:

Το μωράκι μου με άφησε.....δεν ξέρω το γιατι, κανείς δεν ξέρει από τους γιατρούς μου......όλοι οι γνωστοί λόγοι αποβολής είχαν ελεγχθεί.....απλά με άφησε....

Σκέφτηκα πολύ πώς να σας το γράψω γιατί δεν θέλω με τίποτα να ρίχνω την ψυχολογία σας....θέλω να σας στηρίζω όπως το κάνετε και εσείς!

Μετά από την επώδυνη διαδικασία πήραμε τα όρη και τις θάλασσες και τώρα σας γράφω από την ονειρική Ιταλία!Γύρισα πολλές χώρες και στο τέλος του μήνα θα γυρίσω πίσω στην δουλειά και στους γιατρούς μπας και δούμε τί έφταιξε.

Μπορώ να πω ότι κοιμήθηκα μανούλα και ξύπνησα μια ερωτευμένη σύζυγος στην Τσεχία....τα ενδιάμεσα δεν τα θυμάμαι....δεν ξέρω αν είναι τόσο τραυματικό που ο οργανισμός μου τα αποβάλλει.....

Οι γιατροί μας είπαν ότι σε 2 κύκλους μπορούμε να προσπαθήσουμε πάλι!!!!

 

Αν μπορεί κάποια να μου πει την γνώμη της πολύ θα με βοηθούσε!!!

 

Σας φιλώ και σας υπόσχομαι ότι θα επανέλθω δριμύτερη να σας κάνω να γελάτε....

 

 

Αν μπορείτε....ας με ενημερώσετε για τα νέα σας συνοπτικά.....ο εγκέφαλος έχει μπλοκάρει και δεν θυμάμαι τίποτα!!!

 

 

Linakis τα ίδια και γω όπως θα διάβασες μόνο που εγώ ήμουν στη 12η βδομάδα.

Μπορώ να σε καταλάβω τι περνάς, μόνο με τον καιρό θα μαλακώσει ο πόνος.

Και μεις δεν ξέρουμε το λόγο, το χειρότερο είναι ότι τώρα απογοητεύτηκα εγώ και φοβάμαι να κάνω άλλη προσπάθεια, μην έχουμε τα ίδια αποτελέσματα.

Φιλιά και με το καλό να επαναπατριστείς.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλησπερα τι νεα ειναι αυτα; αν ειναι δυνατον γιατι βρε κοριτσια τι εγινε;

Τελικα αληθευει το γεγονος τους 3 πρωτους μηνες θελει πολυ μα πολυ χαλαρα; εχω μια φιλη που κι αυτη απεβαλε στις 8 βδομαδες ο γιατρος της ειπε οτι τους 3 πρωτους μηνες πρεπει να μην κανει τιποτα θελει πολυ προσοχη.

Δεν πρεπει ο φοβος να μας πηγαινει πισω θα συνεχισουμε και που θα παει θα κατσει. δεν μπορει τοση στεναχωρια να μην βγει σε μεγαλη χαρα.

Δομνινακι ολα καλα περιμενουμε νεα σου.

Κριστινα αν τι γινετε κοριτσι ολα καλα;

Κοριτσια ειπαμε και θα το ξαναπουμε δεν το βαζουμε κατω λεμε!!!!!!!!!

Φιλακια σε ολες και απο δω και στο εξης τερμα τα δυσαρεστα μπαστα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπάμαι τόσο πολύ linaki μου.....

 

 

Domnina οι προσευχές μου μαζί σου.

 

 

Ορτανσια κι εγώ στην ίδια φάση είμαι. Φοβάμαι να ξαναμπω σε προσπάθειά.

 

εγω μολις γυρισα απο διακοπες.

λινακι, ηταν το τελευταιο που περιμενα να ακουσω. Χαιρομαι που το αντιμετωπιζεις καλα. ολα δουλεψαν τελεια με την πρωτη. νομιζω οτι δεν θα εχεις προβλημα τη δευτερη φορα. το ιδιο ισχυει και για εσενα ορτανσια. σας ευχομαι η επομενη προσπ να ειναι και Η ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΤΥΧΕΡΗ.

Εγω δεν νομιζω να κανω προσπ το φθινοπωρο. πολλοι οι λογοι, ψυχολογικοι, οικονομικοι...λεω να το αφησω η νοεμβριο η ιανουαριο, φεβρουαριο. ουτως η αλλως δεν θα ειναι με τα δικα μου...εαν ηξερα βεβαια οτι θα πετυχαινε θα το εκανα τρεχοντας... αλλα δεν το αντεχω κοριτσια παλι να ξαναπερασω τετοια ταλαιπωρια... ειμαστε και λιγο πιεσμενοι οικονομικα με την εφορια και τις μειωσεις μισθων και με εχει κουρασει να δινω ο,τι χρηματα εχω/εχουμε σε κατι που δεν εχει και αποτελεσμα. περυσι με χειρουργεια και προσπαθειες χαλασαμε τουλαχ 12.000 ευρω.

σαννα, ελπιδα, ανελι σας ευχομαι εαν αποφασισετε τελικα για σεπτεμβριο πολυ καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου.

ορτανσια και λινακι, δευτερη και τυχερη!!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα τι ειναι αυτα που συμβαινουν! Κουραγιο κοριτσια και δυναμη.

Οι παραγοντες για τις ανωμαλιες μπορει να ειναι πολλοι αλλα προσεχετε και τον οργανισμο σας...και πριν μεινετε εγκυος και αφου μεινετε! Αν δεν το εχετε διαβασει, παρτε το βιβλιο ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ, θα εκπλαγειτε απο το ποσα απλα φαγωσιμα υπαρχουν, για να δυναμωσουμε τον οργανισμο μας.

Τι να πω δεν ξερω..μαζι σας κι εγω τη μια χαρηκα και μετα...διαβασα αυτα..

Η μητερα μου θα παει στην Παναγια της Τηνου, με βοηθησε πολυ στην πιστη μου για αυτο που εκανα και στην θετικη σκεψη, θα πω λοιπον στη μαμα μου να αναψει για ολες σας ενα κερακι.

Καλο βραδυ να εχετε... και καλη επιτυχια σε ολες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου... Καλημέρα σας λέει επίσης και το μικρό Δομνινάκι το οποίο βρίσκεται παρεούλα μου και ελπίζω να μείνει επ' αόριστον στην ζωή μου..

 

Πήγαμε χθες στο γιατρό.. όλα καλά.. είδαμε σάκκο, λεκιθικό ασκό και ακούσαμε και αχνά την καρδούλα η οποία μάλλον άρχισε προχθές να χτυπά.. Μου είπε να μην ανησυχώ, δεν υπάρχει καμία αποκόλληση, όλα φαίνονται να εξελίσσονται τέλεια και μου είπε ότι χαίρεται που με βλέπει να χαμογελώ επιτέλους. Στο γιατρό μου μου είπε να πάω προς το τέλος της βδομάδας για να μπορέσουμε να δούμε και να ακούσουμε την καρδούλα καλύτερα..

 

Είμαι χαρούμενη κοριτσάκια μου αλλά εξακολουθώ να είμαι συγκρατημένη.. Ένα βήμα τη φορά και μια ανάσα παραπάνω..

 

Σας στέλνουμε φιλιά και οι δυο μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου... Καλημέρα σας λέει επίσης και το μικρό Δομνινάκι το οποίο βρίσκεται παρεούλα μου και ελπίζω να μείνει επ' αόριστον στην ζωή μου..

 

Πήγαμε χθες στο γιατρό.. όλα καλά.. είδαμε σάκκο, λεκιθικό ασκό και ακούσαμε και αχνά την καρδούλα η οποία μάλλον άρχισε προχθές να χτυπά.. Μου είπε να μην ανησυχώ, δεν υπάρχει καμία αποκόλληση, όλα φαίνονται να εξελίσσονται τέλεια και μου είπε ότι χαίρεται που με βλέπει να χαμογελώ επιτέλους. Στο γιατρό μου μου είπε να πάω προς το τέλος της βδομάδας για να μπορέσουμε να δούμε και να ακούσουμε την καρδούλα καλύτερα..

 

Είμαι χαρούμενη κοριτσάκια μου αλλά εξακολουθώ να είμαι συγκρατημένη.. Ένα βήμα τη φορά και μια ανάσα παραπάνω..

 

Σας στέλνουμε φιλιά και οι δυο μας!

 

Καλημέρα!!!

Υπέροχα τα νέα σου .... έτσι να συνεχίσεις.... αισιοδοξία μέχρι τέλους....πόση γκαντεμιά πια να πέσει πάνω μας??? Κάποια στιγμή θα πετύχουμε!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου ή αλλιώς buon giorno!

 

Μα είναι δυνατόν να διαβάζω ότι φοβάστε? Αδραξε την μέρα δεν λέει ο λαός μας? Και εγώ εννοείται ότι τα έχω κάνει πάνω μου αλλά ανυπομονώ α) να μάθω τί έγινε και β) να βάλω μπροστά για την επόμενη προσπάθεια. Το λίγο που έμεινα έγκυος ήταν ό,τι καλύτερο μου είχε συμβεί και θέλω να το ξαναζήσω. Αν μπορούσα θα τηλεφωνούσα σήμερα κιολας στον εξωσωματικό να ντοπάρει την δότρια.....δεν θέλω να περιμένω, θέλω να προσπαθήσω και πάλι.....

Άσχετα με το αν με πιάνει η απελπισία μιας και πέρσι τέτοια εποχή πάλι περίμενα να περάσει ο καιρός επιτέλους να κάνω την πρώτη μου προσπάθεια και εννοείται ότι φοβάμαι μήπως και του χρόνου τέτοια εποχή είμαι στην ίδια φάση θέλω να πιστεύω ότι η αποτυχία μου είναι απλά μια αναβολή του ονείρου μου και όχι ακύρωση!

Θα το παλέψω όσο μπορώ....θα κατατρυπηθώ να κάνω όσες εξετάσεις μπορώ και θα ρωτήσω αυτό με τα χρωμοσωμικά τεστ για τα έμβρυα που διάβασα....στο τέλος θα γεννήσω όμως και μάλιστα δίδυμα! Έτσι επειδή το έχω και άχτι!!!

Θέλω όλες μαζί να είμαστε χέρι χέρι να κρατιόμαστε και να παλεύουμε....με στηρίξατε....και την προσπαθεια μου και την ψυχολογία μου (γιατί δεν το δέχονται πολλοί αυτό με τα δανεικά). Για να στηρίξατε εμένα κάπου κρύβετε δυναμη ικανή να στηρίξετε και τους εαυτούς σας!

Εδώ θα είμαστε όλες με τα καλά και τα άσχημα να πέφτουμε μόνο και μόνο για να ξανασηκωθούμε!!!!

 

ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΛΕΜΕ!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σε όλες :)

 

βρίσκομαι ακόμη μακριά από Αθήνα, κοντεύω να κλείσω μήνα στο χωριό του μπαμπά μου, που είναι ορεινό και έχω μία πολύ αργή σύνδεση με φλασάκι. Όποτε μπορώ μπαίνω και διαβάζω τα νέα του γκρουπ μας

 

Λινάκι στεναχωρέθηκα πολύ με τα άσχημα νέα σου, αλλά κοριτσάκι μου κάνεις πολύ καλά που ήδη σκέφτεσαι την επόμενη προσπάθειά σου!

 

Δομνίνα εύχομαι το εμβρυάκι σου να παραμείνει μαζί σου μέχρι τέλους :)

 

Ορτανσία και Σάννα μην φοβάστε και θα πρέπει να ξαναπροσπαθήσετε, δεν πρέπει να το βάζετε κάτω...

 

Αννελί μου είμαι καλά, προχτές μπήκα στον 7ο μήνα, η μικρή μου δείχνει συνεχώς την παρουσία της (με ταράζει στις κλοτσιές ;) ) εσύ κοριτσάκι πότε με το καλό θα προσπαθήσεις?

 

Θάλασσα σε ευχαριστούμε πολύ, το κουράγιο που μας δίνεις είναι πραγματικά πολύτιμο!!!

 

Ελπίδα, Ίσις και όλα τα κορίτσια εύχομαι να είναι ξεκούραστα και αισιόδοξα!!!

 

σας φιλώ γλυκά και σας στέλνω μια τεράστια αγκαλιά και σας λέω ότι δεν υπάρχει τίποτα ομορφότερο από την προσμονή της ζωούλας που θα αγκαλιάσετε σε λίγους μήνες :)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σε όλες :)

 

βρίσκομαι ακόμη μακριά από Αθήνα, κοντεύω να κλείσω μήνα στο χωριό του μπαμπά μου, που είναι ορεινό και έχω μία πολύ αργή σύνδεση με φλασάκι. Όποτε μπορώ μπαίνω και διαβάζω τα νέα του γκρουπ μας

 

Λινάκι στεναχωρέθηκα πολύ με τα άσχημα νέα σου, αλλά κοριτσάκι μου κάνεις πολύ καλά που ήδη σκέφτεσαι την επόμενη προσπάθειά σου!

 

Δομνίνα εύχομαι το εμβρυάκι σου να παραμείνει μαζί σου μέχρι τέλους :)

 

Ορτανσία και Σάννα μην φοβάστε και θα πρέπει να ξαναπροσπαθήσετε, δεν πρέπει να το βάζετε κάτω...

 

Αννελί μου είμαι καλά, προχτές μπήκα στον 7ο μήνα, η μικρή μου δείχνει συνεχώς την παρουσία της (με ταράζει στις κλοτσιές ;) ) εσύ κοριτσάκι πότε με το καλό θα προσπαθήσεις?

 

Θάλασσα σε ευχαριστούμε πολύ, το κουράγιο που μας δίνεις είναι πραγματικά πολύτιμο!!!

 

Ελπίδα, Ίσις και όλα τα κορίτσια εύχομαι να είναι ξεκούραστα και αισιόδοξα!!!

 

σας φιλώ γλυκά και σας στέλνω μια τεράστια αγκαλιά και σας λέω ότι δεν υπάρχει τίποτα ομορφότερο από την προσμονή της ζωούλας που θα αγκαλιάσετε σε λίγους μήνες :)

 

Cristina An με το καλό να δεχτείς την νέα αυτή ζωούλα!

Δεν έχω άλλη επιλογή από το να προσμένω την επόμενη προσπάθεια και ελπίζω να έχω μαζί μου και κάποια άλλη....δεν θέλω ηττοπάθειες....μας μούτζωσε ελαφρώς φέτος αλλά δεν πειράζει....εμείς θα αντέξουμε....η πρώτη είναι ή η τελευταία φορά!

Αλλαξα το τικεράκι μου γιατί είδα ότι σας πήρε από κάτω.....

Θέλω χέρια συμμετοχών.....για πάμε....ποιες θα προσπαθήσουμε από φθινόπωρο???? (Εγώ βλέπω να με πιάνει χειμώνας και να περνάω στο κρεβάτι τις γιορτές αλλά σκοτίστηκα)!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε δίκιο που λέτε ότι δεν πρέπει να χάνουμε το κουράγιο μας αλλά προσωπικά μετά από 7 προσπάθειες εκ των οποίων οι δυο με δανεικα και 7φυσικους κύκλους στο ιστορικό μου χωρίς να.έχω πάρει το μωρακι μου στο σπίτι, ε, όσο και να το πεις έχει χαθεί ο.ενθουσιασμός. και η μαχητικοτητα και έχει μετατραπεί σε φόβο και δυσπιστία.

Πήγα και συναντησα τον γιατρό με.τον οποίο θα έκανα την νέα προσπάθειά κι ενώ την οργανωσαμε και εφυγα από το ιατρείο του αισιοδοξη καθώς περνούσαν οι μέρες με έπιασε ενα αβασταχτο άγχος και καταλαβα ότι δεν είμαι ακόμη έτοιμη.

Δεν έχω το κουράγιο. Ίσως λέω ίσως να μην είναι άσχημη η Ζωή αυτών που δεν έχουν παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε δίκιο που λέτε ότι δεν πρέπει να χάνουμε το κουράγιο μας αλλά προσωπικά μετά από 7 προσπάθειες εκ των οποίων οι δυο με δανεικα και 7φυσικους κύκλους στο ιστορικό μου χωρίς να.έχω πάρει το μωρακι μου στο σπίτι, ε, όσο και να το πεις έχει χαθεί ο.ενθουσιασμός. και η μαχητικοτητα και έχει μετατραπεί σε φόβο και δυσπιστία.

Πήγα και συναντησα τον γιατρό με.τον οποίο θα έκανα την νέα προσπάθειά κι ενώ την οργανωσαμε και εφυγα από το ιατρείο του αισιοδοξη καθώς περνούσαν οι μέρες με έπιασε ενα αβασταχτο άγχος και καταλαβα ότι δεν είμαι ακόμη έτοιμη.

Δεν έχω το κουράγιο. Ίσως λέω ίσως να μην είναι άσχημη η Ζωή αυτών που δεν έχουν παιδί.

 

Καλημέρα και από εμένα.....όλα καλά στο Ελλάντα? Εδώ στο Ιταλία όλα βαίνουν καλώς!

Σάννα μου έχεις όλα τα δίκια με το μέρος σου αλλά όλα τα όνειρα θέλουν κυνήγι και κανείς δεν σου εγγυάται ότι θα βγουν!

Η ζωή των ανθρώπων που δεν έχουν παιδιά δεν είναι άσχημη.....έχουν απλά άλλους στόχους και άλλα ενδιαφέροντα. Αν το καλοσκεφτείς και όταν κανείς μεγαλώσει, θέλει να έχει αποκαταστήσει τα παιδιά του για να μπορεί να περάσει τα επόμενα χρόνια ανέμελα....ταξίδια με τον άντρα του κτλ κτλ που δεν μπορεί να κάνει όσο έχει παιδιά και υποχρεώσεις. Μια ζωή χωρίς παιδιά είναι μια ζωή με λιγότερες έγνοιες αλλά και λιγότερες χαρές!

Και εγώ ήθελα παιδάκι και θα ήμουν Αθήνα τώρα....δεν έκατσε και γυρίζω ανά τον κόσμο.....δεν το λες και κακό!!!!Καλό είναι να μπορείς να κάνεις προσπάθειες και να το παλεύεις μέχρι εκεί που αντέχεις! Αν νιώθεις ότι δεν αντέχεις δεν χρειάζεται να πιέζεσαι....δεν είναι και καλό για τον εαυτό σου!

Τώρα που τελείωσαν οι διακοπές δεν έχεις μια διαθεση για νέα αρχή?

Ισως επειδή έχω το ελάττωμα να κολλάει ο εγκέφαλος μέχρι να πετύχω αυτό που θέλω να έχω αυτή την στάση ζωής αλλά ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...