Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου.

Πηγα χθες στο γιατρο μπορω να σας πω οτι ειμαι μπερδεμενη αλλα θα ξεκαθαριστουν ολα με τις ορμονες μου που δεν εχουν βγει ακομη.

Λοιπον...πηγα την 11η μερα του κυκλου μου.

Υπαρχει μια κυστη στη μια ωοθηκη που δεν το γνωριζα οτι υπηρχε κι απο οτι μου ειπε ο γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο γιατι αλλος εκανε τον υπερηχο οτι απο μονη της εξηγει την υψηλη fshγιατι παραγει οιστρογονα.

Θα το επιβεβαιωσουν ομως οι ορμονικες.

Με ρωτουσε συνεχεια ο γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο για τον συνδυασμο φαρμακων που μου δοθηκε στο κεντρο αν ειμαι σιγουρη οτι ηταν αυτα τα φαρμακα και μου πηρε λεπτομερεστατο ιστορικο.

Μετα με τον υπερηχο πηγα στον γιατρο μου οπου του ειχε μιλησει ο γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο.

Με ρωτουσε κι εκεινος για τα φαρμακα αν ειμαι σιγουρη η καπου κανω λαθος και για ποιο λογο ο γιατρος στο κεντρο μου εκανε αυτο το συνδυασμο.

Ειδικα για μια ενεση που μου δοθηκε...του ειπα την απαντηση που μου εδωσαν απο το κεντρο κ κοντεψε να αναποδογυρισει το γραφειο απο τα νευρα του στο ακουσμα της απαντησης!! Μου εδωσαν στο κεντρο μια ενεση που προκαλει τα αντιθετα αποτελεσματα απο αυτο που εκανα ...

Κρατηθηκε δεν ειπε περισσοτερα και το μονο που μου ειπε ηταν οτι σε καμμια περιπτωση δε θα μου εδινε αυτο το συνδυασμο φαρμακων θα περιμενει τις ορμονικες κ θα καταληξουμε.

 

Αυτα τα νεα μου.

Οποτε αναμενω...

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια.      Τhia αν δεν σε πειραζει μας λες ποιο προτωκολο ακολουθησες και για πιοα ενεση μιλας, δεν καταλαβα ,δηλαδη την κυστη την εχεις καιρο η δημιουργηθηκε τον προηγουμενο μηνα γι'αυτο και η καθυστερηση.     Τralala τι εγινε με την ωοληψια;        Georgia σημερα θα μιλησεις με το γυναικολογο;     Eutixoulis αντε τελειωνει η αναμονη,οσο για την ερωτηση σου τελος οι βλαστοκυστες απο τον Ιουνιο του '15.      Αnnita-Angelo και εγω απο Αθηνα ειμαι και δεν ξερω κεντρα στην Θεσσαλονικη να σου απαντησω ευχαριστως στα υπολοιπα.Το κοστος ειναι απο 4000 εως 5500 αναλογως το κεντρο και αν θα δωσεις και τα φαρμακα για τη δοτρια.Σε καποια κεντρα εχει αναμονη μεχρι 6 μηνες και σε καποια καθολου.Τα ποσοστα επιτυχιας ειναι τα μεγαλυτερα που υπαρχουν στην εξωσωματικη γιατι τα ωαρια προερχονται απο νεες γυναικες.

 

Link to comment
Share on other sites

Thia μου, τωρα θα μπουν τωρα όλα σε μια σειρα και να πάρουν τον σωστο δρομο!

Xristia μου, η γραμματεας του γιατρου μου ειπε να γραψω στο emai και το τηλ μου και αν κρινει πως πρεπει να με παρει, θα με παρει. Προς το παρον δεν με εχει καλέσει. Αλλα στηριζομαι πολυ και στη γνωμη του παθολογου-διαβητολογου που παρακολουθει τον αντρα μου και ειναι καθηγητης Πανεπιστημιου, οποτε νιωθω ηρεμη.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Georgia72 said:

Χαχαχα! Έκθεση;;; Έγινες παλι μαθητριουλα! Παρε κάτι όμορφο να διαβαζεις να ταξιδευει αλλου το μυαλο. Απ' ο,τι καταλαβα σου αρεσουν τα βιβλία. Δες καμια ωραια ταινια στο internet. Άντε και περνούν οι μερες. Φτανει η Δευτερα!

Ψιψινελ μου βλεπεις η ηλικια ειναι αμίληκτη... Μακάρι να είχα εναν γιατρο οταν ημουν νεωτερη να με συμβουλεψει να καταψυξω ωαρια. Ευτυχως σημερα ολο και περισσοτερες γυναικες το κανουν. Προσπαθω να πεισω και μια πολυ καλη συνάδελφό κου που είναι στα 33, αλλα καθολου ετοιμη για παιδι, να το κανει και προς το παρον δεν το σκεφτεται. Αλλα θα επιμεινω διακριτικα. Κριμα ειναι να ταλαιπωρηθει. Ειναι και τοσο καλο κοριτσι...

Μπραβο Γεωργια μου. Κοριτσια πρωτα ο Θεος αν αποκτησω κορη, θα την βαλω να καταψυξει ωαρια απο τα 20!! εχω το παραδειγμα μιας φιλης με σχεση απο τα 24 και γαμο στα 30  που ακομη και σημερα στα 40 ταλαιπωρειται...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

σας θερμοπαρακαλώ όποια γνωρίζει ας μου στείλει τηλεφωνα επικοινωνίας του μαιευτήρα στο Αλεξάνδρα Μιχαήλ Σίνδου. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου.

Πηγα χθες στο γιατρο μπορω να σας πω οτι ειμαι μπερδεμενη αλλα θα ξεκαθαριστουν ολα με τις ορμονες μου που δεν εχουν βγει ακομη.

Λοιπον...πηγα την 11η μερα του κυκλου μου.

Υπαρχει μια κυστη στη μια ωοθηκη που δεν το γνωριζα οτι υπηρχε κι απο οτι μου ειπε ο γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο γιατι αλλος εκανε τον υπερηχο οτι απο μονη της εξηγει την υψηλη fshγιατι παραγει οιστρογονα.

Θα το επιβεβαιωσουν ομως οι ορμονικες.

Με ρωτουσε συνεχεια ο γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο για τον συνδυασμο φαρμακων που μου δοθηκε στο κεντρο αν ειμαι σιγουρη οτι ηταν αυτα τα φαρμακα και μου πηρε λεπτομερεστατο ιστορικο.

Μετα με τον υπερηχο πηγα στον γιατρο μου οπου του ειχε μιλησει ο γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο.

Με ρωτουσε κι εκεινος για τα φαρμακα αν ειμαι σιγουρη η καπου κανω λαθος και για ποιο λογο ο γιατρος στο κεντρο μου εκανε αυτο το συνδυασμο.

Ειδικα για μια ενεση που μου δοθηκε...του ειπα την απαντηση που μου εδωσαν απο το κεντρο κ κοντεψε να αναποδογυρισει το γραφειο απο τα νευρα του στο ακουσμα της απαντησης!! Μου εδωσαν στο κεντρο μια ενεση που προκαλει τα αντιθετα αποτελεσματα απο αυτο που εκανα ...

Κρατηθηκε δεν ειπε περισσοτερα και το μονο που μου ειπε ηταν οτι σε καμμια περιπτωση δε θα μου εδινε αυτο το συνδυασμο φαρμακων θα περιμενει τις ορμονικες κ θα καταληξουμε.

 

Αυτα τα νεα μου.

Οποτε αναμενω...

 

 

 

 

 

 

 

Thia καλημέρα.  Τι ενεση ήταν αυτή που δημιούργησε τόση αναστάτωση.  Μήπως η arvecap ? Επίσης αν  θέλεις μου γράφεις το πρωτόκολλο που ακολούθησες?  Με τόσα που έχω κάνει ίσως σου πω μια γνώμη.  Την κυστη αυτή παίζει να την έχεις πολύ καιρό ή να σου δημιουργήθηκε σε αυτόν τον κύκλο?  Συνήθως οι κυστες αποβαλλονται με την περίοδο.  Πάντως ότι και αν κάνεις σου εύχομαι καλή επιτυχία.  Όλα θα μπουν σε μια σειρά.  

Επεξεργάστηκαν by eutixoulis
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, δεν πρόλαβα να απαντήσω στην xristia και πηρε ο γιατρος. Θελει να κανω στο ΠΑΣΤΕΡ το avidity test. Σαν κατι να μη μ' αρεσει... Ευτυχως εχουν ακομη τον ορο κου και θα προχωρήσουν. Αποτέλεσμα την Πεμπτη. Μπηκα στο ιντερνετ στα γρηγορα και ειδα πως μπορει να σχετιζεται αυτο που ψαχνουν με μεγαλοκυτταροιο της οικογενειας του έρπητα. Θυμαμαι παλια μου ειχε γινει μια λανθασμενη διαγνωση για ερπη και ειχαν δωσει χαπια. Επειτα εξεταστηκα αλλου και καταλαβαμε πως αδικα τα πηρα! Εχει γουστο να εχω παθει ζημια απο αυτα!... Αλλα και ο καθηγητης δεν θα το ηξερε ρε γμτ;;;... Τι να πω...

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , eutixoulis είπε:

Thia καλημέρα.  Τι ενεση ήταν αυτή που δημιούργησε τόση αναστάτωση.  Μήπως η arvecap ? Επίσης αν  θέλεις μου γράφεις το πρωτόκολλο που ακολούθησες?  Με τόσα που έχω κάνει ίσως σου πω μια γνώμη.  Την κυστη αυτή παίζει να την έχεις πολύ καιρό ή να σου δημιουργήθηκε σε αυτόν τον κύκλο?  Συνήθως οι κυστες αποβαλλονται με την περίοδο.  Πάντως ότι και αν κάνεις σου εύχομαι καλή επιτυχία.  Όλα θα μπουν σε μια σειρά.  

Ευτυχουλης ναι αυτη η ενεση αλλα δεν εγινε απο την αρχη του κυκλου η την 21η μερα οπως θα πρεπε αλλα λιγες ωρες πριν την ωοληψια.

Επισης δεν ακολουθηθηκε συγκεκριμενο πρωτοκολλο δε μου εξηγησαν καν στο κεντρο το πρωτοκολλο αλλα με βαση τις εξετασεις που εκανα καθε 2 μερες μου καθοριζαν τις ενεσεις.

Γι αυτο κι ο γιατρος που ειμαι τωρα αντεδρασε ετσι κ του εξηγησα του ανθρωπου οτι εμπιστευτηκα τον γιατρο που ειχα και επειδη ηταν πρωτη προσπαθεια δε ρωτουσα πολλα 

Οσο για την κυστη λεπτομερειες θα μαθω απο βδομαδα

Μου πε ο γιατρος με το που θα παρω τις εξετασεις να τις δει αμεσως και να μην αγχωνομαι

Αντεδρασε ετσι κυριως οταν του ειπα οτι πηρα μονο μια φορα την αβερκαπ για να μαλακωσει το ωοθυλακιο κ να βγει πιο ευκολα περιπου 48 ωρες πριν την ωοληψια κ στην ωοληψια μου ειπαν οτι το ωοθυλακιο ηταν κενο

Κι επειδη εχω πει σε εκεινον κ μονο σε εκεινον καποια πραγματα που δε μου αρεσαν απο το κεντρο τα συνδυασε

Δε θελω ομως να τα γραψω εδω αυτα γιατι μπορει για καποια κοπελα αυτος ο γιατρος να ειναι καλος αλλα πχ για εμενα οπως αποδεικνυεται ακολουθησε τελειως λαθος αγωγη.

Οποτε δε θελω να προκαταβαλω καποια κοπελα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Georgia72 είπε:

Κορίτσια, δεν πρόλαβα να απαντήσω στην xristia και πηρε ο γιατρος. Θελει να κανω στο ΠΑΣΤΕΡ το avidity test. Σαν κατι να μη μ' αρεσει... Ευτυχως εχουν ακομη τον ορο κου και θα προχωρήσουν. Αποτέλεσμα την Πεμπτη. Μπηκα στο ιντερνετ στα γρηγορα και ειδα πως μπορει να σχετιζεται αυτο που ψαχνουν με μεγαλοκυτταροιο της οικογενειας του έρπητα. Θυμαμαι παλια μου ειχε γινει μια λανθασμενη διαγνωση για ερπη και ειχαν δωσει χαπια. Επειτα εξεταστηκα αλλου και καταλαβαμε πως αδικα τα πηρα! Εχει γουστο να εχω παθει ζημια απο αυτα!... Αλλα και ο καθηγητης δεν θα το ηξερε ρε γμτ;;;... Τι να πω...

Georgia72  να σε ρωτήσω την ερυθρα την έχεις περάσει?  Επίσης κάποια στιγμή που έκανα και εγώ αυτές τις εξετάσεις νομίζω το IgM ή  IgG είχε βγει το ένα θετικό και το άλλο αρνητικό.  Ο ιατρός μας που τις είδε δεν είπε κάτι και αργότερα που τις δείξαμε σε έναν φίλο του άντρα μου γυναικολογικο καθηγητή πανεπιστημιου μας είπε ότι μπορεί στο παρελθόν να είχα περάσει κάτι χωρίς να το καταλάβω και να μην ανησυχώ.  Δυστυχώς δεν μπορώ να ψάξω τώρα για αυτές τις εξετάσεις.  Επίσης εγώ έχω περάσει ερυθρα παλιά όταν ήμουν περίπου 15 χρόνων.  Είναι κάτι που πρέπει να μας ανησυχεί αυτό?  Έλεος.  Ποτέ δεν θα ηρεμησουμε?  

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω περασει. Εσυ εισαι μια χαρα απο αυτα που μου λες. Η εξεταση περιλαμβανει δυο αντισωματα ερυθρας. Το IgG και τι IgM.

Όταν το IgG ειναι θετικο σημαινει οτι ή την εχεις περασει και εχεις πια αντισώματα ή πως εχεις αντισωματα λόγω του εμβολίου που μπορει να εχεις κανει μικρή. Εγω ανηκω στη δευτερη κατηγορια. Εσυ προφανως στην πρωτη. Αυτα ειναι τα καλα αντισωματα.

Πρεπει όμως το IgM να ειναι αρνητικο. Σε σενα ειναι. Σε μενα δυστυχως ειναι ελαφρως θετικο. Και αυτο ψαχνουν... Ελπίζω να πανε όλα καλα...

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

πρίν από 26 λεπτά , migoha17 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

σας θερμοπαρακαλώ όποια γνωρίζει ας μου στείλει τηλεφωνα επικοινωνίας του μαιευτήρα στο Αλεξάνδρα Μιχαήλ Σίνδου. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

6972075848 αυτό είναι το κινητό του Σίνδου

Link to comment
Share on other sites

Ο αντρας μου ξαναμίλησε με τον δικο του τον γιατρο και εκεινος επιμενει να μην ανησυχουμε γιατι η τιμη ειναι λίγο πανω απο το οριο και εχει φθινουσα μορφή. Ανησυχουν μονο οταν η τιμη ειναι στα υψη. Επιμενει πως ίσως κατι να πηγα να περασω πχ 6 μηνες πριν και να μην προλαβε να εκδηλωθει λόγω του οτι με προστατεψαν τα ΙgG αντισωματα. Πολλες εγκυμονουσες ειπε, το περνουν. Η αληθεια ειναι πως και ενας αλλος διακεκριμενος γυναικολογος στη σελιδα του έδινε παρομοια απαντηση σε μια κοπελα που περνουσε το ιδιο.

Ξερω πως ο γυναικολογος μου ειναι λεπτολογος που αγγιζει πολλες φορες την υπερβολη. Ας ελπίσουμε πως ο καθηγητης θα εχει δικιο και πως ο δικος μου ειναι απλως ψυχαναγκαστικος.... Συγγνωμη αν σας ζαλισα....

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Georgia72 είπε:

Δεν την εχω περασει. Εσυ εισαι μια χαρα απο αυτα που μου λες. Η εξεταση περιλαμβανει δυο αντισωματα ερυθρας. Το IgG και τι IgM.

Όταν το IgG ειναι θετικο σημαινει οτι ή την εχεις περασει και εχεις πια αντισώματα ή πως εχεις αντισωματα λόγω του εμβολίου που μπορει να εχεις κανει μικρή. Εγω ανηκω στη δευτερη κατηγορια. Εσυ προφανως στην πρωτη. Αυτα ειναι τα καλα αντισωματα.

Πρεπει όμως το IgM να ειναι αρνητικο. Σε σενα ειναι. Σε μενα δυστυχως ειναι ελαφρως θετικο. Και αυτο ψαχνουν... Ελπίζω να πανε όλα καλα...

Κ εμένα ήταν ελαφρώς θετικό το IgM κ δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρος μου. Νομίζω πως δε χρειάζεται να αγχωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Thia αυτήν την ενεση την έκανα και εγώ σε πρωτόκολλα που έκανα αλλά στην αρχή δηλαδή έκανα δύο ή τρεις αρβεκαπ  την 3η, 4η και 5η μέρα (μια κάθε μερα)  και παράλληλα από την 4η μέρα ξεκινουσαμε και διέγερση με τα φάρμακα.  Είχα ρωτήσει τον ιατρό που μου είχε δώσει το πρωτόκολλο γιαυτό και μου είπε ότι οι ενέσεις αυτές αναστελλουν  τη λειτουργία των ωοθηκων  και τις κάνουν στην αρχή του πρωτοκόλλου ώστε μετά οι ωοθηκες να πάρουν μπρος δυναμικά με τη διέγερση για να έχουμε καλύτερη ανταπόκριση στα φάρμακα. Βέβαια ποτέ δεν έχω ακούσει να τις κάνουν πριν την ωοληψια.  Τότε κάνουν (36 ώρες πριν)  pregnil  ή ovitrelle.  Αυτό ξέρω και αυτό έκανα και σε διαφορετικούς ιατρός που πήγα κατά καιρούς.  Τι να σου βρε κορίτσι μου.  Αν θες στείλε μου σε πμ το κεντρο που πήγες.  

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω πολύ Lenia μου. Ασε ο γιατρός μου είναι πολύ σχολαστικός... Θα με τρελανει στο τέλος. Και αυτη η εξεταση που ζηταει τωρα κανει 71 ευρω... Αν δεν ηταν στη μεση οι αδειες που μπορει και μου γραφει γιατι ειναι του ταμειου μου και το ταμειο μου δεν ειναι στον ΕΟΠΥΥ,  θα ειχα παει στον Σινδο κι εγω...

 

Thia συμφωνω με την eutuxoulis. Έτσι κι εγω και πιστευω πως έτσι κανουν όλες οι γυναικες. Τωρα τι έγινε με σενα... απορω!... Σίγουρα θυμασαι σωστα και δεν την μπερδευεις με pregnyl έτσι;

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Georgia72 είπε:

Σ' ευχαριστω πολύ Lenia μου. Ασε ο γιατρός μου είναι πολύ σχολαστικός... Θα με τρελανει στο τέλος. Και αυτη η εξεταση που ζηταει τωρα κανει 71 ευρω... Αν δεν ηταν στη μεση οι αδειες που μπορει και μου γραφει γιατι ειναι του ταμειου μου και το ταμειο μου δεν ειναι στον ΕΟΠΥΥ,  θα ειχα παει στον Σινδο κι εγω...

 

Thia συμφωνω με την eutuxoulis. Έτσι κι εγω και πιστευω πως έτσι κανουν όλες οι γυναικες. Τωρα τι έγινε με σενα... απορω!... Σίγουρα θυμασαι σωστα και δεν την μπερδευεις με pregnyl έτσι;

Georgia72 αυτός ο Σινδος είναι τόσο καλός? 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν εχω το Σίνδο, μια φίλη μου τον έχει, ο δικός μου είναι ένας άλλος γιατρος στο Αλεξάνδρα. ΤΥΠΕΤ έχεις; Δεν μπορείς να τις γράφεις σε έναν οποιονδήποτε κάτω στην Αιόλου κ να σε παρακολουθεί άλλος; Όχι ότι σου λέω να αλλάξεις βέβαια, καλύτερα υπερβολικός πάρα αδιάφορος, είσαι κ ειδική περίπτωση. Απλά να μη σε αγχωνει αδικα..

Link to comment
Share on other sites

Georgia σιγουρα δεν ειναι κατι μην ανησυχεις αλλα καλο δεν ειναι που ο γιατρος ειναι λεπτολογος δεν σε κανει να νοιωθεις σιγουρια ;Aν οχι κατι πρεπει να κανεις ,να βρεις μια λυση και να αλλαξεις γιατρο,και μην ξεχνας τις περισοτερες φορες κανουμε εξετασεις για να σιγουρεψουμε οτι ολα ειναι καλα, ετσι θα ειναι και τωρα,σιγουρα,μην σου μπαινουν ιδεες και δεν μας ζαλιζεις θελουμε να μαθαινουμε νεα σου και ειμαστε εδω για να μοιραζομαστε και τις ανησυχιες σου.      Τhia και γω τι ιδιο σκεφτηκα με την Georgia μηπως μπερδεψες την arvekap με την pregnyl η την ovitrelle; και δεν το λεω για να δικαιολογησω τον γιατρο αλλα γιατι θεωρω σημαντικο να εχεις δωσει σωστο ιστορικο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, eutixoulis είπε:

Georgia72 αυτός ο Σινδος είναι τόσο καλός? 

Έτσι ακούγεται. Μία γνωστή μου μ' εκεινον γεννησε και έμεινε πολύ ευχαριστημενη. Ειναι Διευθυντης τώρα στο Αλεξάνδα.

1 hour ago, Lenia16 είπε:

Εγώ δεν εχω το Σίνδο, μια φίλη μου τον έχει, ο δικός μου είναι ένας άλλος γιατρος στο Αλεξάνδρα. ΤΥΠΕΤ έχεις; Δεν μπορείς να τις γράφεις σε έναν οποιονδήποτε κάτω στην Αιόλου κ να σε παρακολουθεί άλλος; Όχι ότι σου λέω να αλλάξεις βέβαια, καλύτερα υπερβολικός πάρα αδιάφορος, είσαι κ ειδική περίπτωση. Απλά να μη σε αγχωνει αδικα..

Ειμαι στρατιωτικος και ειναι δύσκολες οι αναρρωτικες ειδικα αν προτείνονται απο μη στρατιωτικο γιατρο γιατι βγαινω εκτος υπηρεσιας. Οπότε πρεπει να με ξαναδει στρατιωτικος γιατρος για να εγκρινει και καταλαβαινεις τρεξιμο και γυρω- γυρω ολοι!

πρίν από 33 λεπτά , xristia είπε:

Georgia σιγουρα δεν ειναι κατι μην ανησυχεις αλλα καλο δεν ειναι που ο γιατρος ειναι λεπτολογος δεν σε κανει να νοιωθεις σιγουρια ;Aν οχι κατι πρεπει να κανεις ,να βρεις μια λυση και να αλλαξεις γιατρο,και μην ξεχνας τις περισοτερες φορες κανουμε εξετασεις για να σιγουρεψουμε οτι ολα ειναι καλα, ετσι θα ειναι και τωρα,σιγουρα,μην σου μπαινουν ιδεες και δεν μας ζαλιζεις θελουμε να μαθαινουμε νεα σου και ειμαστε εδω για να μοιραζομαστε και τις ανησυχιες σου.      Τhia και γω τι ιδιο σκεφτηκα με την Georgia μηπως μπερδεψες την arvekap με την pregnyl η την ovitrelle; και δεν το λεω για να δικαιολογησω τον γιατρο αλλα γιατι θεωρω σημαντικο να εχεις δωσει σωστο ιστορικο.

Κι εγω έτσι το σκεφτηκα οταν αποφασισα να παω σ' αυτον. Καλυτερα να ειναι υπερπροστατευτικος παρα αδιαφορος. Όμως να τρεχουμε οταν υπαρχει λόγος. Τωρα όλοι μου λενε να μην ανησυχω, γιατροι και οσες κοπελες το περασαν και αυτος επιμένει στο δικο του. Και τα χρήματα δεν μας περισευουν. Ας την κανουμε κι αυτην να τελειωνουμε. Για να δουμε τη συνέχεια!...

Στο άλλο φορουμ διαφωνουν με το bio oil. Ειναι λεει κι αυτο παραγωγο πετρελαιου.... Μόνο αμυγδαλελαιο...

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Σ' ευχαριστω πολύ Lenia μου. Ασε ο γιατρός μου είναι πολύ σχολαστικός... Θα με τρελανει στο τέλος. Και αυτη η εξεταση που ζηταει τωρα κανει 71 ευρω... Αν δεν ηταν στη μεση οι αδειες που μπορει και μου γραφει γιατι ειναι του ταμειου μου και το ταμειο μου δεν ειναι στον ΕΟΠΥΥ,  θα ειχα παει στον Σινδο κι εγω...

 

Thia συμφωνω με την eutuxoulis. Έτσι κι εγω και πιστευω πως έτσι κανουν όλες οι γυναικες. Τωρα τι έγινε με σενα... απορω!... Σίγουρα θυμασαι σωστα και δεν την μπερδευεις με pregnyl έτσι;

Ειμαι 100% σιγουρη γιατι πρεγκνυλ εχω κανει πολλες φορες.

κι οταν εκανα σπερματεγχυσεις κι οταν θελαμε να προσπαθησουμε στοχευμενα επειτα φυσικα απο εντολη γιατρου ποτε μονη μου.

Οποτε ειμαι 100% σιγουρη

Link to comment
Share on other sites

Φίλες μου καλησπέρα.  Χθες συνεβει   ενα άσχημο γεγονός στην οικογένεια.  Χάσαμε τον θείο μου τον αδερφό της μητερας μου.  Αγαπημένοι συγγενείς,  με την ξαδέρφη μου είμαστε καλύτερα και από αδερφές.  Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και με εκπλήσσει το γεγονός της αυτοαμυνας του εαυτού μου.  Υπό άλλες συνθήκες θα ήμουν ρακος όμως τώρα που περιμένω με λαχτάρα να μου έρθει μια νέα ζωή δεν ξέρω τι συμβαίνει και είμαι ηρεμη.  Βέβαια δεν έχω μιλήσει με κανέναν ούτε καν με τη μητέρα μου και έτσι έχω αποφύγει τις εντάσεις και τα κλάματα.  Όμως κορίτσια η επιθυμία και η προσμωνει ενός παιδιού καλύπτει τα πάντα.  Σε κάνει άλλον άνθρωπο με αντοχές και δύναμη που ούτε καν είχες φανταστεί.  Απίστευτο.  

Επεξεργάστηκαν by eutixoulis
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχουλης συλλυπητηρια.

Σε καταλαβαινω.

Απο τοτε που μπηκα κι εγω στη διαδικασια με γιατρους κεντρα κλπ εχω αποκτησει δυναμη που δεν πιστευα οτι ειχα και πολλες φορες αντιδρω ψυχρα σε καταστασεις.

Link to comment
Share on other sites

Eutuxoulis, ζωή σε σας... Μια ψυχούλα έφυγε, μια ψυχούλα θα έρθει. Και να δεις έπειτα που θα εχεις το παιδακι σου τι δύναμη που θα έχεις! Όλες οι μαμάδες το λένε!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Georgia72 είπε:

Eutuxoulis, ζωή σε σας... Μια ψυχούλα έφυγε, μια ψυχούλα θα έρθει. Και να δεις έπειτα που θα εχεις το παιδακι σου τι δύναμη που θα έχεις! Όλες οι μαμάδες το λένε!

Μακάρι Θεέ μου..... 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όμορφα τι κανετε?

eutixoulis συλλυπητήρια. Να είστε καλα να τον θυμάστε κούκλα μου. 

Georgia χαίρομαι που ο γιατρός σου είναι λεπτομερής αλλα δε θέλω να σε αγχώνει!!!

Thia μήπως μπέρδεψες τα φάρμακα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...