Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Θα μπω πεμπτη πρωι!Δεν ειναι τιποτα ,ειναι χειρουργειο ρουτινας για τον γιατρο μου!

Xristia ,εγω δεν ξερω γιατι αλλα ειμαι αισιοδοξη , αυτα ειναι πολυ καλα αποτελεσματα και σκεψου οτι τους επομενους μηνες θα πεσει περισσοτερο.

 η  FSH.Με αυτα που μου ειπες πιστευα οτι δεν θα πετυχαινε το prp.

Τα νουμερα λενε να εχεις υπομονη γιατι αξιζε τον κοπο!

Οπως σου ειπα μολις τελειωσω με τη θεραπεια θα του πω να κανω και εγω αν και μου το αρνηθηκε οπως ξερεις!

Φιλακια και αναμενουμε FSH 6-7.

Γνωριζεις για ποσο καιρο μπορεις να περνεις ωαρια  ?

Ποσο δηλαδη θα κρατησει η επηρεια του prp? ή ειναι αναλογα με τον οργανισμο της καθε γυναικας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη επιτυχια την Πεμπτη.Την Παρασκευη θα βγεις φανταζομαι.Σημερα μιλησα με τον γιατρο τον ειδα αισιοδοξο μου ειπε αντε τον αλλο μηνα παμε για εμβρυομεταφορα.Του μιλησα και για την εξεταση ΝΙΚΑ  μου ειπε να την κανω για να δουμε τα π........για φλεγμονες και πολυποδες μου ειπε οτι δεν εχω θα φαινονταν.Μακαρι να εχει δικιο.Δεν ξερω ποσο κραταει το prp ουτε ξερω αν θα πεσει κι αλλο,θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Astrogea καλη επιτυχια στο χειρουργειο σου.

Xristia με το καλο! Όλα να πανε τελεια!

Thia καλα αποτελέσματα στις εξετασεις σου. Εύχομαι να ξεπεραστουν όλα γρήγορα!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Georgia72 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Astrogea καλη επιτυχια στο χειρουργειο σου.

Xristia με το καλο! Όλα να πανε τελεια!

Thia καλα αποτελέσματα στις εξετασεις σου. Εύχομαι να ξεπεραστουν όλα γρήγορα!

Σε ευχαριστω κοριτσι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , astrogea είπε:

Ευχαριστωωωωωωωωω!

Καληνυχτα!

Καλή επιτυχία στην επέμβαση σου.  Ο ιατρός μας θα την κάνει?  Δεν ξέρω γιατί πρόκειται αλλά σου εύχομαι τα καλύτερα.  

Link to comment
Share on other sites

Εutixoulis σε ευχαριστω πολυ .

Θα αφαιρεσω τη χολη γιατι εχω πολλους πολυποδες.Τους εχω 4 χρονια αλλα ο χειρουργος μου φωναξε γιατι  μπορει να γινουν κακοηθεις και να κανει μετασταση στα γυρω οργανα.Ετσι αποφασιαα να τη βγαλω παρολο που δεν ηθελα γιατι εχω παρει αλλη μια ολικη ναρκωαη το φεβρουαριο που εβαλα βαλβιδα γλαυκωματος στο ςνα ματι.

Πηγες τελικα ατο γιατρο μου?

Δεν το θυμομουν!

Σε τι φααη βρισκεσαι?εγω θα παω παλι τελος του μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Georgia72 σ'ευχαριστω.Τι κανει η εγκυουλα μας;Φανταζομαι τη χαρα σου και την ανυπομονησια σου για τον πρωτο υπερηχο.Να μπαινεις να μας λες νεα σου και να μας δινεις θετικη ενεργεια.Candy crash χαθηκες.Μαλλον ηρθες Αθηνα για την ετ.Εισαι στην αναμονη;Γραψε μας νεα σου.Αντε με το καλο να'χουμε τη δευτερη εγκυμοσυνη στο forum.Sansa και συ δεν μας εγραψες νεα σου ευχομαι ολα καλα στην προσπαθεια σου.Μarath37 eutixoulis Helen1981 εσεις εν αναμονη ξεκινηματος;Thia1985 να εχεις δυναμη και αισιοδοξια ολα θα πανε καλα.Αstrogea εγω δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη, ξερω οτι η ηλικια ειναι αμειλικτος παραγοντας, ξερω οτι χρειαζομαι ενα θαυμα και ελπιζω σ'αυτο.Και παλι καλη επιτυχια θα τα πουμε Κυριακη γιατι θα λειψω αυτες τις μερες.Φιλια σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , xristia είπε:

Καλημερα.Georgia72 σ'ευχαριστω.Τι κανει η εγκυουλα μας;Φανταζομαι τη χαρα σου και την ανυπομονησια σου για τον πρωτο υπερηχο.Να μπαινεις να μας λες νεα σου και να μας δινεις θετικη ενεργεια.Candy crash χαθηκες.Μαλλον ηρθες Αθηνα για την ετ.Εισαι στην αναμονη;Γραψε μας νεα σου.Αντε με το καλο να'χουμε τη δευτερη εγκυμοσυνη στο forum.Sansa και συ δεν μας εγραψες νεα σου ευχομαι ολα καλα στην προσπαθεια σου.Μarath37 eutixoulis Helen1981 εσεις εν αναμονη ξεκινηματος;Thia1985 να εχεις δυναμη και αισιοδοξια ολα θα πανε καλα.Αstrogea εγω δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη, ξερω οτι η ηλικια ειναι αμειλικτος παραγοντας, ξερω οτι χρειαζομαι ενα θαυμα και ελπιζω σ'αυτο.Και παλι καλη επιτυχια θα τα πουμε Κυριακη γιατι θα λειψω αυτες τις μερες.Φιλια σε ολες.

Kοριτσάκια καλημέρα!!!!!!!!

ΤΕΛΕΙΑ τα νέα της Georgia72!!!  Χάρηκα πάρα πολύ!!!

Καλή και ανέφελη εγκυμοσύνη Georgia72!!! με το καλο να δεις το ή τα σποράκια!!!

Xristia πέτυχε  το prp. μάζευε ωαριάκια και  με το καλό η ΕΤ!!

Astrogea τα είπαμε και τηλεφωνικώς, Καλή επιτυχία με την επέμβαση!!!

Thia1985 τα είπαμε..ψυχραιμία, ηρεμία , βάλε σε τάξη τους γιατρούς και τις εξετάσεις

και όλα θα πάνε κατ' ευχήν!!!

Εγώ κοριτσάκια αφαίρεσα το σπιράλ προγεστερόνης, ξεκίνησα άλλον έναν κύκλο

αντιβίωσης και σε αυτόν τον κύκλο θα πάρουμε πάλι δείγμα για την εξέταση του Νίκα.

Οποτε και αν βγεί καλό -πρώτα ο Θεός!!!-θα βάλουμε τα εμβρυα. Είμαι σε αναμονή!!

Eutixoulis, Helen1981 , Sansa τί κάνετε;

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Εδω είμαι xristia μου για να δίνω θετική ενέργεια και να βλέπω τις προοδους σας! :)

Με το καλό να γίνουν όλα!

Σ' ευχαριστώ Marathn37! Εύχομαι να ακουσω ευχάριστα και από σένα σύντομα!

Πολλα φιλια σε όλες!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω!!

Ευχομαι για ολες μας τα καλυτερα.

Εγω τωρα στο δημοσιο νοσοκομειο θα μπω σε σειρα.

Θα επαναλαβω ολες τις εξετασεις μου εκει και αναλογως θα πραξουμε.

Παντως η μια ενεση που μου εγινε στο κεντρο δεν επρεπε να γινει.

 

Και γενικοτερα ο συνδυασμος των φαρμακων που μου δοθηκε.

 

Τα αφηνω ολα πισω μου δε θελω να τα σκεφτομαι.

Ελπιζω μονο κι ευχομαι να μην εχασα πολυτιμο χρονο.

 

 

Xristia μου δεν παιζει ρολο η ηλικια κοπελα μου!

Η ψυχικη δυναμη η επιμονη και η αντοχη παιζουν!!!

Και απο αυτην ολες εδω εχουμε μπολικη!

Σου ευχομαι τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.  Τι κάνετε? 

Astrogea πως πήγε η επέμβαση? Σου εύχομαι καλή ανάρρωση.  Georgia72 πως περνάς ως εγκυουλα? Τι ευχές μου να σου πάνε όλα τέλεια.  Έχεις ναυτιες και τα σχετικά ή όχι?  Φιλιά σε όλες και καλή μας δύναμη.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαρες μου καλημερα!!συγνωμη που χαθηκα..δεν μπαινω συχνα γιατι η αληθεια ειναι με αγχωνει πολυ το ενχειρημα της εξωσωματικης κσι προσπαθω να μη το σκεφτομαι εκ των προτερων..

  Αθηνα δεν καταφερα ακομα να ρθω..αυτη τη βδομαδα αρρωστησε ο αντρας μου με ιωση και φοβηθηκα μην αναιβασει πυρετο(εχουμε που εχουμε αδυναμο σπερμα..)ευτηχως μονο ενα απογευμα εφτασε 38, απο κει και περα ειχε καποιες μερες δεκατα..πηρα τηλ στο Λυμπερουλο και μας ειπε το σπερμα επιρεαζεται με πανω απο δυο μερες σε εμπυρετη κατασταση.

  Μ' αυτα και μ' αυτα λοιπον αναβαλαμε το ραντεβου κσι κλεισαμε ενα νεο γθα την ερχομενη Παρασκευη προκειμενου να γινει υστεροσκοπιση. Σας φιλω!astrogea καλη αναρωση!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!

Ολα πηγαν καλα.Γυρισα εχτες στο σπιτι ποναω λιγοτρο απο εχτες  αλλα ακομα ποναω αρκετα.

Δεν εχω ακομα δυναμη να μιλαω στο τηλ ή στο ταμπλετ,σε 2 -3  ημερες πιστευω πως θα μπαινω κανινικα

Link to comment
Share on other sites

Candy δεν ηξερα οτι θα κανεις υστεροσκοπηση.

Κανε υπομονη !να κανεις σωστα βηματα και ολα θα πανε καλα.

Εχουμε περασει τοσα  πολλα.

Δεν πειραζει αν παρει λιγο καιρο παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω astrogea μου αργα και σταθερα βηματα...ψυχολογικα δεν εχω συνελθει ακομα καλα καλα με τους ατσαλους χειρισμους του προηγουμενου κεντρου που πηγα..εννοειται θα κατσω μερες Αθηνα και εννοειται θα σου στειλω αν μπορεις να βρεθουμε και οποια αλλη κοπελα απ τη παρεα μας εδω θελει να ρθει!!Θα χαρω πολυ να σας γνωρισω!!συντομη,πολυ συντομη αναρρωση  astrogea!!φιλια σε ολα τα κοριτσια μας!! 

Επεξεργάστηκαν by Candy Crash
Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 3 λεπτά , Candy Crash είπε:

Ναι συμφωνω astrogea μου αργα και σταθερα βηματα...ψυχολογικαδεν εχ δυνελθει σκομα καλα καλα με τους ατσαλους χειρισμουε του προηγουμενου κεντρου που πηγα..εννοειται θα κατσω μερες Αθηνα και εννοειται θα σου στειλω αν μπορεις να βρεθουμε και οποια αλλη κοπελα απ τη παρεα μας εδωθελει να ρθει.Θα χαρω πολυ να σας γνωρισω!!συντομη,πολυ συντομη αναρρωση  astrogea!!φιλια σε ολα τα κοριτσια μας!! 

Θα περιμενω να με παρεις τηλεφωνοοοοο!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Georgia μου!!με το καλονα δειτε το σπορακι σας!!εισαι η γουρλου μας να το ξερεις...Κοριτσακια μιας κ λετε για τη κυστικη ινωση αν πηγαινουμε με δωρεα ωαριων δεν υποτηθεται πως η δοτρια εχει κανει αυτη την εξεταση;εμενα στο προηγουμενο κεντρο που εκανα τη προσπαθεια μου ειχαν πει πως την ειχαν ελεγξει..τωρα κατα ποσο ηταν αληθεια δεν θα μαθω ποτε...ρωτησατε το κεντρο σας για αυτο;αν η κοπελα δεν ειναι φορεας ο συζηγος δεν χρηζει διερευνησης..

Επεξεργάστηκαν by Candy Crash
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...