Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός και οδοντίατρος


melina_m

Recommended Posts

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα.

 

Είμαι μητέρα ενός αγοριού 5 εβδομάδων

 

Χρειάζεται να κάνω απονεύρωση στο δόντι μου.

 

Πόσο μπορεί να επηρρεάσει το θηλασμό και ειδικότερα το μητρικό γάλα;

 

Θα χρειαστεί να διακοπεί ο θηλασμός και αν ναι για πόσο διάστημα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Κρυσταλλία

Link to comment
Share on other sites

και τι γίνεται με την απονεύρωση;

επηρρεάζεται ο θηλασμός;

 

Επιτρέπονται ολες οι οδοντιατρικές εργασίες! Δεν χρειάζεται καν να πείτε στον οδοντίατρό σας ότι θηλάζετε γιατί αν το πείτε και είναι άσχετος θα μπλέξετε...

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέπονται όλες οι οδοντιατρικές εργασίες. Η απονεύρωση δεν έχει κάτι ειδικό. Ο θηλασμός δεν χρειάζεται να διακοπεί καθόλου.

 

Ο οδοντίατρος ίσως να πει άλλα γιατί δεν ξέρει, το πιθανότερο είναι να πει ό,τι του κατέβει γιατί δεν ξέρει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

χαλλλλλαρα!!!!!!!!!!!!!

 

μη σε παρω στο λαιμο μου,δες τί εχουν να σου πουν και τα αλλα κοριτσια,αλλα εγω γενικα θηλαζω παντα και παντου :wink:

 

 

εδω βρε και μετα απο σοβαρες εγχειρησεις θηλαζουν....

Link to comment
Share on other sites

Μου ελεγε η πεθερα μου οτι στο χωριο θηλαζε εναλλαξ η μια το παιδι της αλλης για να πανε στα χωραφια :shock: Της ειπα καλα δεν φοβοσουν μην κολησει τιποτα? Οχι μου λεει τι θα παθαινε? :shock::?

 

Δεν καταλαβαινω το προβλημα ειναι αν θα σου κανει ενεση και το φαρμακο που θα βαλει? :roll:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

η οδοντιατρος μου μου χει πει η ιδια πως το φαρμακο της ενεσης ειναι συμβατο με το θηλασμο.Οι παιδιατροι ολα τα βγαζουνε μη συμβατα γιατι δεν ξερουν.Μπορεις να θηλασεις αμεσως.Για να σου εξηγησω πολυ λιγα φαρμακα δεν ειναι συμβατα με το θηλασμο οπως η χημειοθεραπεια,το ραδιοισοτοπο,καποια για πολυ σπανιες μορφες θυρεοειδη.Ηρεμησε και θηλασε το μωρο σου κανονικα οταν γυρισεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με βαλατε σε σκεψεις. φανταζομαι οτι η πασοτητα του φαρμακου ειναι αμελητεα αλλα τι να πω :!::?:

 

να πεις ότι η παιδίατρος για μια ακόμη φορά δεν ήξερε τις της γίνεται αλλά προσπάθησε να το παίξει γνώστης!

 

Ποιο είναι αυτό το φάρμακο που δεν πρέπει να πάρει το μωρό;

της τοπικής αναισθησίας που εφαρμόζεται και στα μωρά;

της ολικής αναισθησίας που εξαρμόζεται και στα μωρά;

 

της ολικής ανοησίας που δεν εφαρμόζεται στα μωρά γιατί την αποκλειστικότητα την έχουν άλλοι;

Link to comment
Share on other sites

τελικα επειδη ηταν μικρο σφραγισμα δεν εκανα αναισθησια.

δεν θα επρεπε ομως ανθρωποι οι οποιοι εχουν γνωσεις να δινουν κ σωστες οδηγιες?

 

αυτοί που έχουν γνώσεις δίνουν σωστές οδηγίες, το πρόβλημα είναι με αυτούς που θέλουν να το παίξουν παντογνώστες (ο Αλμπέρτι της Αναγέννησης...) και λένε ανοησίες για να καλύψουν τα όσα δεν ξέρουν. Αυτούς να φοβάσαι. Κάποιος υπεύθυνος θα πει: δεν ξέρω, θα το κοιτάξω, ρώτησε κάποιον πιο ειδικό...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γνώσεις ????

Να σου πω ομως και σενα ...Γιατι ρωτας τον παιδιατρο και οχι τον οδοντιατρο ?

 

Τώρα εσύ βάζεις στοίχημα ότι ξέρει ο οδοντίατρος;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα :)

 

Γράφω εδώ για να ζητήσω συστάσεις απο τις Θεσσαλονικιές. Χρειάζομαι επειγόντως οδοντίατρο για μένα.

Όποια γνωρίζει κάποιον καλό please ας μου στείλει πμ

 

.

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...