Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποκλειστικός μητρικός θηλασμός


Recommended Posts

Η ημερομηνία λάθος. 29/10... Συγγνώμη!

Ο γιατρός υποστηρίζει πως θα έπρεπε ήταν πολύ παραπάνω και με έχει κάνει να ανησυχήσω. Δε θέλω να δώσω συμπλήρωμα...αλλά ούτε να πεινάει το μωρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σου ζήσει! Μου φαίνεται οκ το βάρους του μωρού σου. Και γω που γέννησα ήταν 3.815, φεύγοντας από κλινική ήταν 3665 και ένα μήνα μετα που πήγαμε στον παιδίατρο (αναφέρω τα δεδομένα που έδωσες και συ) ήταν 4250 και μάλιστα μου είπε ότι είναι μεγάλο μωρό, ότι το γάλα μου είναι "καλό" και ότι πήρε αρκετό βάρος (θηλάζω αποκλειστικά). Τι να πω? Αυτό που μπορείς να κάνεις για να σου φύγει το αγχος, μιας και έκλεισες 40 ημέρες, είναι να χρησιμοποιήσεις θήλαστρο μετά το γεύμα του μωρου και ότι βγάλεις (έστω και 10-20ml) δοκίμασε να του το δώσεις με μπιμπερό. Εγώ μερικές φορές όταν νιώθω ότι δεν έφαγε καλά (όταν θέλει να κάνει κακακια του κλπ), έτσι κάνω, και μου αποδεικνύει με τον τρόπι αυτό ότι όντως χόρτσε και μου φεύγει το άγχος.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη κορ'ιτσι μου, ένα μήνα μετά ήταν 4600 και όχι 4250 (τόσα ήταν στις 15 ημέρες). όπως και να χει νομίζω είναι οκ το βάρος του μωρού σου. Δοκίμασε αυτό που σου έγραψα για να σου φύγει το άγχος :P

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου φαίνεται και μένα το βάρος του και οι πάνες του και όλα! Μην δώσεις συμπλήρωμα αν δεν πάρεις και δεύτερη γνώμη, κατά προτίμηση από παιδίατρο-ειδικό θηλασμού! Εμένα γεννήθηκε 2940 και στον μήνα ήταν 3500 και η γιατρός είπε μια χαρά! Φαντάσου εμένα έχανε βάρος την πρώτη εβδομάδα και είχε φτάσει 2690 και μου είπε αμέσως ο παιδίατρος συμπλήρωμα και πήρα τότε δευτερη γνώμη από ειδική θηλασμού και δεν έδωσα συμπλήρωμα ευτυχώς! Αν θες σου λέω το όνομα της παιδιάτρου-ειδικής θηλασμού.

Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία λάθος. 29/10... Συγγνώμη!

Ο γιατρός υποστηρίζει πως θα έπρεπε ήταν πολύ παραπάνω και με έχει κάνει να ανησυχήσω. Δε θέλω να δώσω συμπλήρωμα...αλλά ούτε να πεινάει το μωρό.

 

Δηλαδή σε ένα μήνα πήρε 680γρ. Πόσα ήθελε ο γιατρός να πάρει;

Ο μέσος όρος προσληψης βαρους σε μωρο που θηλαζει ειναι 750γρ. Για να υφίσταται μέσος όρος σημαίνει ότι κάποια μωρα παίρνουν παραπάνω και κάποια λιγότερα απο 750γρ. Το ελάχιστο φυσιολογικο πχ ειναι τα 400γρ.

Το μωρο εχει πολυ καλές πάνες κι αυτο σημαίνει ότι δεν πειναει.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι,έχω όμως μειωμένη ροή μετα από κάτι πρόσφατες μαστιτιδες.την είχα αυξήσει άλλα προχθές ξύπνησα με πόνο και φραγμένους πόρους και πατούσα άλλα δεν έβγαζε γάλα.μάλλον γι'αυτό ε? Εκτός από ζεστές κομπρέσες,ζεστά ντους,μαλάξεις,λεκιθίνη που δεν μπορω να πάρω,ταισμα πρώτα απ αυτό το στήθος και συχνά,τι άλλο βοηθάει?να πίνω υγρά?

 

Το νερο σίγουρα μόνο καλο κάνει. Προσπάθησε να περιορίσεις τα "κακα" λιπαρά απο τη διατροφή σου.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

μετα απο πολλες προσπαθειες καταφεραμε κ μεις να δινουμε μονο μητρικο γαλα.πολυ καλα ως εδω η μικρη ομως εδω κ δυο μερες δεν ειναι καθολου υσηχη κ να θελει μονο αγκαλια με αποτελεσμα οι αντλησεις να μειωνονται στο μισο κ να μειωνεται ξανα η παραγωγη αποφασισα κ γω να την βαλω στο στηθος(οχι οτι δεν την εβαζα αλλα οχι πολλες φορες)οταν ξεκιναει να τρωει ομως κανει σαν θηριο ανημερο πανω στο στηθος

γαλα υπαρχει το βλεπωτην ακοω που καταπινει με λαιμαργια κ μετα το παραταει κ τρεχουν τα γαλατα στην αρχη ειπα πως θα ειναι επειδη εχει πολυ ροη την εβαλα ομως κ μετα απο αντληση που το στηθος ηταν μαλακο κ δεν ειχε πολ γαλα παλι τα ιδια πανω κατω ποδαρακια τραβιεται μπροστα πισω κ αγκομαχαει σαν να ποναει προσπαθω να την ξαναβαλω στο στηθος ανοιγει πιο πολυ το στομα αλλα δεν το κλεινει

θελω να την θηλασω κ δεν με αφηνει με αποτελεσμα να ξαναχρησιμοποιω το θηλαστρο κ να της το δινω με μπουκαλι καμια ιδεα πως να την κανω να θηλαζει ηρεμα χωρις να μου δημιουργει κ μενα νευρικοτητα με την συμπεριφορα της?|

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

να σημειωσω οτι εδω κ μια εβδομαδα τα κακα της ειναι τελειως νερο απορροφονται απο την πανα κ ενω τις περισσοτερες φορες εχουν καλο χρωμμα(μερικες φορες τα κανει κ πρασινα ) οταν τα κανει σφιγγεται κ ποναει πολυ κ εχει πολλα αερια τα γαλακτοκομικα τα εχω κοψει αλλα δεν ειδα αποτελεσμα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

να σημειωσω οτι εδω κ μια εβδομαδα τα κακα της ειναι τελειως νερο απορροφονται απο την πανα κ ενω τις περισσοτερες φορες εχουν καλο χρωμμα(μερικες φορες τα κανει κ πρασινα ) οταν τα κανει σφιγγεται κ ποναει πολυ κ εχει πολλα αερια τα γαλακτοκομικα τα εχω κοψει αλλα δεν ειδα αποτελεσμα

 

Έχεις κόψει και τα κρυφά; Δηλαδή ψωμι του τοστ, αλλαντικά, μπισκότα κτλ;

Έχεις δει βλέννες στα κακα;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

μετα απο πολλες προσπαθειες καταφεραμε κ μεις να δινουμε μονο μητρικο γαλα.πολυ καλα ως εδω η μικρη ομως εδω κ δυο μερες δεν ειναι καθολου υσηχη κ να θελει μονο αγκαλια με αποτελεσμα οι αντλησεις να μειωνονται στο μισο κ να μειωνεται ξανα η παραγωγη αποφασισα κ γω να την βαλω στο στηθος(οχι οτι δεν την εβαζα αλλα οχι πολλες φορες)οταν ξεκιναει να τρωει ομως κανει σαν θηριο ανημερο πανω στο στηθος

γαλα υπαρχει το βλεπωτην ακοω που καταπινει με λαιμαργια κ μετα το παραταει κ τρεχουν τα γαλατα στην αρχη ειπα πως θα ειναι επειδη εχει πολυ ροη την εβαλα ομως κ μετα απο αντληση που το στηθος ηταν μαλακο κ δεν ειχε πολ γαλα παλι τα ιδια πανω κατω ποδαρακια τραβιεται μπροστα πισω κ αγκομαχαει σαν να ποναει προσπαθω να την ξαναβαλω στο στηθος ανοιγει πιο πολυ το στομα αλλα δεν το κλεινει

θελω να την θηλασω κ δεν με αφηνει με αποτελεσμα να ξαναχρησιμοποιω το θηλαστρο κ να της το δινω με μπουκαλι καμια ιδεα πως να την κανω να θηλαζει ηρεμα χωρις να μου δημιουργει κ μενα νευρικοτητα με την συμπεριφορα της?|

 

Δοκίμασε να γύρεις την πλατη σου προς τα πίσω σε μαξιλάρια την ώρα που θηλαζει ή να τη βάλεις καθιστή στο πόδι σου μήπως διαχειρίζεται καλύτερα τη ροη έτσι.

 

Πάντως ίσως δεν ειναι θέμα ροής αλλα σύγχισης θηλων. Με τι μπουκάλι πίνει; Κανονικο ή το καλμα; Δίνεις πιπιλα;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχεις κόψει και τα κρυφά; Δηλαδή ψωμι του τοστ, αλλαντικά, μπισκότα κτλ;

Έχεις δει βλέννες στα κακα;

ψωμι του τοστ δεν ετυχε να φαω καθολου αλλαντικα δεν τρωω κ μπισκοτα επισης εχω να φαω καμια 10 μερες .

βλεννες εβλεπα στην αρχη που την πηρα σπιτι τωρα ειναι τελειως απορροφησιμα απο την πανα κ οι τελευταιες κενωσεις ειναι μεικτες κ κιτρινες κ πρασινες κ μυριζουν λιγο μαλλον δευτερα θα παμε για καλλιεργεια στα κακα μας

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να γύρεις την πλατη σου προς τα πίσω σε μαξιλάρια την ώρα που θηλαζει ή να τη βάλεις καθιστή στο πόδι σου μήπως διαχειρίζεται καλύτερα τη ροη έτσι.

 

Πάντως ίσως δεν ειναι θέμα ροής αλλα σύγχισης θηλων. Με τι μπουκάλι πίνει; Κανονικο ή το καλμα; Δίνεις πιπιλα;

οπως γαρφω πιο πανω το εχω δοκιμασει κ μετα απο αντληση που δεν υπαρχει ροη κ παλι το ιδιο.μπουκαλι κανονικο πινει το καλμα δεν το γνωριζω καν πιο ειναι χρησιμοποιω θηλες νουκ πιπιλα δοκιμασα δεν περνει

στην συγχηση θηλων τι γινεται?

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο το κειμενο στον μητρικο θηλασμο κ ειναι ακριβως ιδια με την συμπεριφορα της μπεμπας μου

 

<<Τέλος, έχω παρατηρήσει την εξής περίεργη συμπεριφορά: ενώ το θηλάζω μπορεί να αφήσει την θηλή, αμέσως να την αναζητήσει και όταν κάνω προσπάθεια να την πάρει σωστά, έχει το στοματάκι του ανοιχτό (με την θηλή μέσα) χωρίς να το κλείνει... κλαίει... και κουνάει το κεφαλάκι του αριστερά και δεξιά... προσπαθώ να τον ηρεμήσω και τον τοποθετώ πάλι στο στήθος άλλες φορές η προσπάθεια είναι πετυχημένη και άλλες φορές πάλι όχι. Δεν ξέρω τι να υποθέσω... θέλει απλά να πιπιλίσει και τον εκνευρίζει η ροή του γάλακτος... έχει πονάκια; >>

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

ψωμι του τοστ δεν ετυχε να φαω καθολου αλλαντικα δεν τρωω κ μπισκοτα επισης εχω να φαω καμια 10 μερες .

βλεννες εβλεπα στην αρχη που την πηρα σπιτι τωρα ειναι τελειως απορροφησιμα απο την πανα κ οι τελευταιες κενωσεις ειναι μεικτες κ κιτρινες κ πρασινες κ μυριζουν λιγο μαλλον δευτερα θα παμε για καλλιεργεια στα κακα μας

 

Να διαβάζεις τις ετικέτες απο αυτα που τρως. Ακόμα και το ψωμι απο το φούρνο εχει συνήθως γάλα.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

οπως γαρφω πιο πανω το εχω δοκιμασει κ μετα απο αντληση που δεν υπαρχει ροη κ παλι το ιδιο.μπουκαλι κανονικο πινει το καλμα δεν το γνωριζω καν πιο ειναι χρησιμοποιω θηλες νουκ πιπιλα δοκιμασα δεν περνει

στην συγχηση θηλων τι γινεται?

 

Στη σύγχιση θηλων το μωρο εχει συνηθίσει το μπουκάλι και το προτιμά απο το στηθος ή δυσκολεύεται να θηλασει σωστα λόγω τελείως διαφορετικών θηλαστικων κινήσεων.

Πρέπει να επιμεινεις στο στηθος, μην έχεις πάντα πρόχειρο το μπουκάλι απο δίπλα. Αύξησε τη σωματικη σας επαφη δέρμα με δέρμα και επιχείρησε θηλασμους όταν ειναι μισοκοιμισμενη ή αγουροξυπνημενη. Να βάζεις το μωρο στο στηθος πριν πεινασει πολυ για να μην ειναι εκνευρισμενη. Άλλαζε στάση ή στηθος όταν δυσανασχετει.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nina-Nana θηλάζω εδώ και 4,5 μήνες αποκλειστικά και όλα πήγαιναν μια χαρά ώσπου πριν απο 15 ημέρες αρρώστησα (ίωση που κράτησε μια εβδομάδα) και απο τότε έχει μειωθεί το γάλα μου πάρα πολύ,το καταλαβαίνω..μέχρι κ μαγιά πήρα 3-4 μέρες,με βοήθησε αλλά την σταμάτησα μόλις είδα οτι άρχισε να κατεβαίνει το γάλα και τώρα πάλι τα ίδια..το μωρό το βάζω όσο μπορώ περισσότερο στο στήθος αλλά επειδή δεν βγάζει γάλα,δεν κάθεται πολύ εκνευρίζεται,τι άλλο να κάνω?είναι δυνατόν να μου κοπεί το γάλα έτσι ξαφνικά?δεν θέλω να σταματήσουμε τον θηλασμό!!!:cry: (περιμένω κ περίοδο όπου να ναι ,δεν ξέρω αν παίζει ρόλο..)

Link to comment
Share on other sites

Nina-Nana θηλάζω εδώ και 4,5 μήνες αποκλειστικά και όλα πήγαιναν μια χαρά ώσπου πριν απο 15 ημέρες αρρώστησα (ίωση που κράτησε μια εβδομάδα) και απο τότε έχει μειωθεί το γάλα μου πάρα πολύ,το καταλαβαίνω..μέχρι κ μαγιά πήρα 3-4 μέρες,με βοήθησε αλλά την σταμάτησα μόλις είδα οτι άρχισε να κατεβαίνει το γάλα και τώρα πάλι τα ίδια..το μωρό το βάζω όσο μπορώ περισσότερο στο στήθος αλλά επειδή δεν βγάζει γάλα,δεν κάθεται πολύ εκνευρίζεται,τι άλλο να κάνω?είναι δυνατόν να μου κοπεί το γάλα έτσι ξαφνικά?δεν θέλω να σταματήσουμε τον θηλασμό!!!:cry: (περιμένω κ περίοδο όπου να ναι ,δεν ξέρω αν παίζει ρόλο..)

 

Πιο πιθανόν να ειναι απο την περίοδο. Δεν σου κόπηκε το γάλα μάλλον η ροη μειώθηκε. Κανε εναλλαγές στήθους όταν το μωρο εκνευριζεται και την ώρα που θηλαζει μαλαξεις να βοηθήσεις λίγο την ροη.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανόν να ειναι απο την περίοδο. Δεν σου κόπηκε το γάλα μάλλον η ροη μειώθηκε. Κανε εναλλαγές στήθους όταν το μωρο εκνευριζεται και την ώρα που θηλαζει μαλαξεις να βοηθήσεις λίγο την ροη.

 

μειώθηκε η ροή κ άδειασε κιόλας το στήθος,κρέμασε :oops: ενώ παλιά το πατούσα κ πέταγε σαν ντουζ,τώρα βγάζει λίγο κ απο ένα σημείο μόνο..:cry: θα επανέλθει λες?απο τότε πάντως που αδιαθέτησα πρώτη φορα,τον προηγούμενο μήνα δηλαδή,έχω παρατηρήσει οτι η παραγωγή μου όλο κ μειώνεται,γιατί?:?

Link to comment
Share on other sites

μειώθηκε η ροή κ άδειασε κιόλας το στήθος,κρέμασε :oops: ενώ παλιά το πατούσα κ πέταγε σαν ντουζ,τώρα βγάζει λίγο κ απο ένα σημείο μόνο..:cry: θα επανέλθει λες?απο τότε πάντως που αδιαθέτησα πρώτη φορα,τον προηγούμενο μήνα δηλαδή,έχω παρατηρήσει οτι η παραγωγή μου όλο κ μειώνεται,γιατί?:?

 

Η παραγωγη δεν ειναι μειωμένη αν το μωρο βρέχει 5 πάνες.

Δεν πρόκειται να τρέχει σαν ντουζ και να ειναι πρησμενο. Οσο περνάει ο καιρος θα ειναι όπως πριν την εγκυμοσύνη. Εγω πχ και να το πατήσω δε βγαζει σταγόνα αλλα μια χαρα πίνει η κόρη μου.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!μια ερωτησουλα ηθελα να κανω.ο μπεμπης μ ειναι 2 εβδ.κ θηλαζει αποκλειστικα.εχει 2 μερες που θηλαζει απο 1 στηθος σε καθε γευμα ενω μεχρι τωρα επιανε κ τα δυο, το πρωτο μεχρι να το αφησει μονος του κ μετα αλλαγμα κ οσο ηθελε απο το 2ο.

η ερωτηση μ ειναι η εξης.με το να πιανει 1 τη φορα το αλλο του επομενου γευματος μου σκληραινει πολυ.μετα βεβαια το μαλακωνει θηλαζοντας αλλα επειδη στον πρωτο μ ειχα παθει 2 φορες μαστιτιδα κινδυνευω να ξαναπαθω κατι στην αναμονη γευματος??

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!μια ερωτησουλα ηθελα να κανω.ο μπεμπης μ ειναι 2 εβδ.κ θηλαζει αποκλειστικα.εχει 2 μερες που θηλαζει απο 1 στηθος σε καθε γευμα ενω μεχρι τωρα επιανε κ τα δυο, το πρωτο μεχρι να το αφησει μονος του κ μετα αλλαγμα κ οσο ηθελε απο το 2ο.

η ερωτηση μ ειναι η εξης.με το να πιανει 1 τη φορα το αλλο του επομενου γευματος μου σκληραινει πολυ.μετα βεβαια το μαλακωνει θηλαζοντας αλλα επειδη στον πρωτο μ ειχα παθει 2 φορες μαστιτιδα κινδυνευω να ξαναπαθω κατι στην αναμονη γευματος??

 

Καλημέρα, να σου ζήσει το μωράκι σου. Αν δεν μπορείς να τον βάζεις να το αποσυμφωρίζει έστω και λίγο τότε καλύτερα να βγάζεις λίγο με το χέρι.Στο λέω εγώ που έπαθα 5 μαστίτιδες και την τελευταία τώρα ένα χρόνο θηλασμού μετά..

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Η παραγωγη δεν ειναι μειωμένη αν το μωρο βρέχει 5 πάνες.

Δεν πρόκειται να τρέχει σαν ντουζ και να ειναι πρησμενο. Οσο περνάει ο καιρος θα ειναι όπως πριν την εγκυμοσύνη. Εγω πχ και να το πατήσω δε βγαζει σταγόνα αλλα μια χαρα πίνει η κόρη μου.

 

4-5 πάνες βρέχει αλλά δεν είναι βαριές..πάντως επειδή ξέρω το παιδί μου βλέπω οτι δεν χορταίνει,έχει απίστευτη γκρίνια κ για να καλύψω την πείνα της την έχω κάθε μισή ώρα στο στήθος,δεν κάνω τίποτα άλλο όλη τη μέρα απο το να θηλάζω,πιστεύω οτι αντιμετωπίζουμε όντως πρόβλημα κ δεν ξέρω τι άλλο να κάνω!πίνω κ μαγιά να φανταστείς αλλά διαφορά δεν βλέπω:cry: είμαι πολύ στεναχωρημένη κ περιμένω πως κ πως να ξεκινήσουμε τις στερεές

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, να σας ρωτήσω, η μικρή μου είναι 3μιση μηνων κ την τελευταια εβδομάδα όταν τη βάζω στο δεξι στήθος να θηλάσει ρουφαει 1-2 κ μετα βγαίνει απότομα,κάνει το σώμα της τόξο κ γκρινιάζει...μετά ξαναμπαίνει κ ξανα τα ιδια σε σημείο που να κλαίει..όταν τη βάλω στο αριστερό όμως όλα οκ...σκέφτηκα μήπως πονάει όπως την κρατάω,άλλαξα κ στάση,τίποτα...γάλα έχω γιατί πιέζω το στήθος κ βγαίνει,αλλά μήπως ρουφάει κ βγαίνει πολύ γάλα κ πνίγεται??αλλά δεν θα έβηχε???φαίνεται σαν να ποναει ετσι οπως κάνει..δεν ξέρω τί άλλο να σκεφτώ...εντωμεταξύ,δεν ρευόταν ποτέ,αλλά επίσης τον τελευταίο καιρό βγάζει γουλιές 2-3 φορές την ημέρα(κ ισως κάνει κ εμετό γιατί βγάζει μεγαλύτερη ποσότητα γάλακτος) εκει που ποτε δεν είχε βγάλει...α!κ να σημειώσω πως μόνο το απόγευμα κ το βράδυ το κάνει αυτό...το πρωί μια χαρα πίνει κ απο το δεξι....σας μπέρδεψα ε???

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

την πειραζω ολη την ωρα να δω πού πονάει κ αν ποναει αλλα τίποτα.... αλλα με προβληματιζει που καθε μερα μια φορα κανει εμετο-δεν ειναι γουλιτσες γιατι μυριζει κ σαν εμετος...τι να πω...

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...