Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θήλαστρα και συγκρίσεις


aglaia

Recommended Posts

Aχ κορίτσια τι καλα που με συμβουλέψατε και πηρα αυτο το θήλαστρο!!! Καμία σχεση με το Mini Electric!!! Kαι μονο που δεν εχω στο κεφάλι μου αυτό το βουητό ολη μέρα ειμαι ευτυχισμενη. Και η διπλή αντληση σπουδαία εφευρεση αν και εγινα θέαμα στον ανδρα μου....

Σημερα 2η μέρα το χρησιμοποιώ και με τις συμβουλές της Αγλαϊας και εβγαλα 200 μλ παραπανω απο συνηθως.

Ευχαριστώ παρα παρα παρα πολυ!!!!

as1cCyx0g411210MDAwOGQ0fDQ0MTUwZHxNeSBEZXJlayBpcw.gif

as1cv4H0g411210MDAyNzQ2ZHwzMTVkfE15IEdyZWdvcnkgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβοοοο!!Ποσες αντλησεις κανεις;

 

To προτεινόμενο ηταν απο 8 και πάνω, και τις δυο μερες που εχω το symphony εκανα 9. Τη πρωτη μερα εβγαλα 600 μλ και τη δευτερη 750 ενω περιπου βγαζω 500 την ημέρα (αλλα με 6 αντλησεις). Να δουμε πως θα παει.

 

Πηγα και στο γυναικολόγο για να με δει μετα τη γεννα και ο υπερηχος εδειξε οτι δεν μου ερχεται περιοδος ακομα οποτε ενταξει κι αυτο :)

as1cCyx0g411210MDAwOGQ0fDQ0MTUwZHxNeSBEZXJlayBpcw.gif

as1cv4H0g411210MDAyNzQ2ZHwzMTVkfE15IEdyZWdvcnkgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπραβοοοο!!Ποσες αντλησεις κανεις;

 

To προτεινόμενο ηταν απο 8 και πάνω, και τις δυο μερες που εχω το symphony εκανα 9. Τη πρωτη μερα εβγαλα 600 μλ και τη δευτερη 750 ενω περιπου βγαζω 500 την ημέρα (αλλα με 6 αντλησεις). Να δουμε πως θα παει.

 

Πηγα και στο γυναικολόγο για να με δει μετα τη γεννα και ο υπερηχος εδειξε οτι δεν μου ερχεται περιοδος ακομα οποτε ενταξει κι αυτο :)

 

Το γάλα θα συνεχίσει να αυξάνεται! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

tsofli πως τα πας?πες μας νεα!

 

Γεια σου!! Σ'ευχαριστώ που με σκέφτηκες, ειμαι καλα, βασικα προσπαθω να διαβάσω ολο το Parents.gr χαχα! Δυσκολο να το κανω αλλα εχει χιλια ενδιαφέροντα θέματα.

 

Σχετικα με το γαλατάκι μου, προσπαθω να κανω 8 - 9 αντλήσεις αν και ειναι δυσκολο, θα το ξερεις ποσο!!! Nαστε καλα που με προτρεψατε να πάρω δευτερη χοάνη για διπλή άντληση, ειναι απιστεύτο ποση ώρα γλυτώνω!

Παντως ακομα δεν μπορεσα να δινω το δικό μου γαλατάκι αποκλειστικά :( Και όσο μισώ απο το ξένο γάλα που βρωμάει!!! Μεγάλωσε το μπεμπελέκι μου και θελει οπωσδήποτε 200ml+ σε κάθε γευμα.

Ισως αν ήμουν ολη μέρα σπιτι και αντλούσα οντως κάθε δυο ώρες κάτι γινόταν. Ειδικά οταν πάω δουλειά, αν και ειμαι τυχερή απο μια αποψη γιατι δουλεύω σε φροντιστήριο ξένων γλωσσών και ειναι μονο 6 ωρες τη μέρα, ειναι λιγο δυσκολο να κλεψω χρόνο αναμεσα στα μαθήματα γιατι ειναι το ένα πισω απο τ'αλλο. Τι να κανω, ξεκλέβω 5 λεπτά και κάνω μια αντληση εξπρες, ισα να πω οτι έκανα.

Ένα αλλο θέμα που μ΄απασχολεί ειναι πως να δημιουργήσω μια τράπεζα γιατι τα Χριστούγεννα θα παμε διακοπές 5 μέρες στο εξωτερικό χωρις το μαναρακι μας το μικρό και δε θα ήθελα να μεινει χωρις γαλατάκι μανουλίσιο. Αφου οτι βγάζω του το δίνω, δε μένει τιποτα να βάλω στην ακρη. Μήπως υπάρχει κανένα τρύκ εσεις που είστε lactation gurus!!!???

 

Εσύ πως τα πάς? Δεν ξέρω τη δικιά σου ιστορία και πως εγινέ να αντλείς και συ σα και μενα!!!

as1cCyx0g411210MDAwOGQ0fDQ0MTUwZHxNeSBEZXJlayBpcw.gif

as1cv4H0g411210MDAyNzQ2ZHwzMTVkfE15IEdyZWdvcnkgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειααααα!!!Εγω πλεον αφου εχω αποθηκευσει στην καταψυξη και εχω πεταξει τονους μητρικου γαλακτος σε σκυλους,γατες και νεροχυτες, :lol: καταφερα πλεον να αντλω προσαρμοζοντας την παραγωγη στις αναγκες του μωρου και να μην περισσευει πολυ γαλα.

Εσυ περιμενε μερικες μερες,η παραγωγη αυξανεται σταδιακα.Σιγουρα ομως θα μειωσες το συμπληρωμα ετσι?Ποσο βγαζεις τωρα και ποσο τρωει?Ποσες μερες εχεις που αντλεις?Αν σε λιγες μερες ακομη δεν φτασεις στο επιθυμητο αποτελεσμα,θα μπορουσες να παρεις μαγια μπυρας για να αυξησεις την παραγωγη.Την δοσολογια θα σου την πει η Αγλαια,την ξεχνω συνεχεια :cool: Οταν αυξηθει τοσο ωστε να σου περισσευει θα βαλεις στην καταψυξη,για να πιει το μωρο οταν θα λειπεις.Αλλιως θα πιει γαλα σκονη.μην σκας για τοτε,εχεις πολυ καιρο μπροστα.Συνεχισε τις αντλησεις οσο μπορεις!

 

Εγω αντλω γιατι εχω εντελως επιπεδες θηλες και το μωρο μου μαλλον επηρεαστηκε και απο τα μπιμπερο που της εδωσαν στην κλινικη και δεν ηθελε στο στηθος,εκλαιγε δεν μπορουσε να το πιασει.Με τα πολλα,δεν ειχα και καμια ενημερωση τοτε,μετα βρηκα το παρεντς,αρχισα να αντλω!

 

Λεγε μας νεα σου!Καλη συνεχεια! :)

Link to comment
Share on other sites

εχω πεταξει τονους μητρικου γαλακτος σε σκυλους,γατες

Φανταζομαι τα αδεσποτα της γειτονιάς σου θα χαίρουν άκρας υγείας ε!?

 

Εσυ περιμενε μερικες μερες,η παραγωγη αυξανεται σταδιακα.Σιγουρα ομως θα μειωσες το συμπληρωμα ετσι?Ποσο βγαζεις τωρα και ποσο τρωει?

Βασικά κατα μέσο όρο βγαζω 100 μλ περισσοτερα τη μέρα.(600μλ) Δεν ειναι και δραματική αλλαγή. Κι αυτο πιστεύω γιατι δεν προλαβαινω να κανω παραπάνω απο 8 αντλήσεις τη μέρα... Αυτος τρώει καπου 1 λίτρο τη μέρα.

 

 

Ποσες μερες εχεις που αντλεις?

μέρες? μήνες.. 2 μήνες και 2 εβδομάδες. 1 εβδομαδα με το Symphony.

 

Την δοσολογια θα σου την πει η Αγλαια,την ξεχνω συνεχεια

Παίρνω και μαγιά μπύρας. Μας την είχαν προτείνει και απο την κλινική για να ενισχύσει το θηλασμό. Μας είχαν πει 4 χαπια επι 3 φορες τη μέρα, αλλα η Αγλαϊα λεει 7 χάπια. Εγω ψηφιζω Αγλαϊα εννοειται!!! :) Εχει 2 μέρες που διαβασα το εν λόγω post της και αλλαξα τη δόση μου.

 

Οταν αυξηθει τοσο ωστε να σου περισσευει θα βαλεις στην καταψυξη,για να πιει το μωρο οταν θα λειπεις

 

Εχω βάλει 2 χ 150 μλ αλλα ειναι εις βάρος της ημερησιας ποσότητας που πίνει τωρα.

 

Εγω αντλω γιατι εχω εντελως επιπεδες θηλες και το μωρο μου μαλλον επηρεαστηκε και απο τα μπιμπερο που της εδωσαν στην κλινικη και δεν ηθελε στο στηθος,εκλαιγε δεν μπορουσε να το πιασει.Με τα πολλα,δεν ειχα και καμια ενημερωση τοτε,μετα βρηκα το παρεντς,αρχισα να αντλω!

 

Μπράβο σου και ξανα μπράβο που δε τα παράτησες. Κι απο τι βλέπω ειναι το πρώτο σου. Εγω με τον πρώτο μου δεν είχα καμια απολύτως ενημέρωση και παρεδωσα τα όπλα πολυ ευκολα. Τι κακο κι αυτο εδω στην Ελλάδα, γυναικολόγοι, μαίες, παιδίατροι, ολοι ασχετοι πια με αυτο το πολυ σημαντικό πραμα! Τι στο καλό τους μαθαινουν στα πανεπιστήμια πια!!!!

as1cCyx0g411210MDAwOGQ0fDQ0MTUwZHxNeSBEZXJlayBpcw.gif

as1cv4H0g411210MDAyNzQ2ZHwzMTVkfE15IEdyZWdvcnkgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω και μαγιά μπύρας. Μας την είχαν προτείνει και απο την κλινική για να ενισχύσει το θηλασμό. Μας είχαν πει 4 χαπια επι 3 φορες τη μέρα, αλλα η Αγλαϊα λεει 7 χάπια. Εγω ψηφιζω Αγλαϊα εννοειται!!! :) Εχει 2 μέρες που διαβασα το εν λόγω post της και αλλαξα τη δόση μου.

 

Αν παίρνεις συνεχόμενα τη μαγιά της μπύρας δεν έχει καμία επίδραση. Την παίρνουμε 2 εβδομάδες τη σταματάμε μία. Ξαναπαίρνουμε 2 εβδομάδες και πάλι σταματάμε.

 

Αν οι ταμπλέτες είναι των 500 τότε η δοσολογία είναι 4 τη φορά, οι 7 είναι για τις ταμπλέτες των 300mg.

Link to comment
Share on other sites

Αν παίρνεις συνεχόμενα τη μαγιά της μπύρας δεν έχει καμία επίδραση. Την παίρνουμε 2 εβδομάδες τη σταματάμε μία. Ξαναπαίρνουμε 2 εβδομάδες και πάλι σταματάμε.

 

Αυτό δε το ηξερα... καλα που μου το πες για να το κανω.

 

Τωρα ομως τελικά μου ήρθε περίοδος, σημερα είδα και κοκκινο αιμα. Μ'αρεσει που ο γιατρός ειπε οτι είδε πολύ λεπτο ενδομήτριο και οτι δε θα μου ερθει περίοδος.

Και τώρα τι κάνουμε Αγλαϊα? Συνεχίζω κανονικά τις αντλήσεις μου απο 8-9 τη μέρα ε? Εντωμεταξύ ειρωνία οτι σήμερα είχα το περισσοτερο γάλα απο κάθε φορα 900 ml στις 24 ωρες. Παραλίγο και δε θα εδινα ξένο!!!!

 

Αν οι ταμπλέτες είναι των 500 τότε η δοσολογία είναι 4 τη φορά, οι 7 είναι για τις ταμπλέτες των 300mg

Ναι παιρνω τις Lanes που ειναι των 300 mg.

as1cCyx0g411210MDAwOGQ0fDQ0MTUwZHxNeSBEZXJlayBpcw.gif

as1cv4H0g411210MDAyNzQ2ZHwzMTVkfE15IEdyZWdvcnkgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα ομως τελικά μου ήρθε περίοδος, σημερα είδα και κοκκινο αιμα. Μ'αρεσει που ο γιατρός ειπε οτι είδε πολύ λεπτο ενδομήτριο και οτι δε θα μου ερθει περίοδος.

Και τώρα τι κάνουμε Αγλαϊα? Συνεχίζω κανονικά τις αντλήσεις μου απο 8-9 τη μέρα ε? Εντωμεταξύ ειρωνία οτι σήμερα είχα το περισσοτερο γάλα απο κάθε φορα 900 ml στις 24 ωρες.

 

Υπάρχουν μητέρες που θηλάζουν αποκλειστικά και έχουν περίοδο από τις 40 μέρες! Δεν έχει σημασία! Είδες ότι μια χαρά αυξάνεται το γάλα σου! :)

 

 

Παραλίγο και δε θα εδινα ξένο!!!!

Μάλλον θα γίνει πολύ σύντομα αυτό, χρησιμοποιείς πολύ λιγες μέρες το θήλαστρο και ακόμη δεν έχει δει το μέγιστο την απόδοσής σου. Για να μη φοβηθείς σου λέω ότι θα υπάρξουν διακυμάνσεις που δεν σημαίνουν τίποτα. Δηλαδή μπορεί μια μέρα να αντλήσεις 900 και την επόμενη 700 και μετά 800 κλπ. Συμβαίνει και στο θηλασμό αλλά με το θήλαστρο και φαίνεται και είναι πιο έντονο.

 

 

Ναι παιρνω τις Lanes που ειναι των 300 mg

κάνεις ένα μικρό διάλειμμα και μετά παίρνεις 21 ταμπλέτες την ημέρα μοιρασμένες σε 3 δόσεις!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα!!

 

διαβασα σημερα ολο το ποστ και αυριο πωι πρωι θα παρω για να νοικιασω το symphony..

καταρχην να πω πως οσα διαβασα με εχουν βοηθησει παρα πολυ και ελπιζω τωρα να μην ειναι αργα και να καταφερω να ταισω το μπεμπακι μου αποκλειστικα με δικο μου..

 

αλλα να σας πω το παραπονο μου?

τα εχω με τις μαιες στο αλεξανδρα..γκρρρ

γεννησα στις 30/9 την μπεμπα μου, και με το που μου την εφεραν προσπαθησα να τη θηλασω..δυστηχως ομως η θηλη ειναι ανυπαρκτη και το μωρο δεν μπορει να την πιασει.αμεσως λοιπον μου εδωσαν ξενο γαλα..

οσες μερες ημουν μεσα το μωρο δεν καταφερε να θηλασει και την τελευταια μου ειπαν ασε το μωρο στο στηθος συνεχεια και καποια στιγμη θα τα καταφερει..

ολη μερα λοιπον αυτη η δουλεια το μωρο να κλαιει να μην μπορει να θηλασει..

εντωμεταξυ αρχισε το στηθος μου να πρηζεται..τους ζητησα να μου δωσουν το θηλαστρο για να βγαλω γαλα αλλα λεγανε οχι ασε το μωρο να πιει..

το βραδυ πια αφου δεν εγινε τιποτα μου λενε δωσε ξενο γαλα γιατι αλλιως δεν θα κοιμηθει ουτε αυτο ουτε εσυ..

με τα πολλα την αλλη μερα το πρωι παλι μου λενε οχι θηλαστρο ασε το μωρο να θηλασει..

βγαινω την ιδια μερα παω σπιτι με πονους απιστευτους στο στηθος το οποιο εχει γινει σαν πετρα..μεσα στον πανικο μου αγοραζω το πρωτο θηλαστρο που βρηκα σε φαρμακειο (το χειροκινητο της κικο) και με μασαζ ζεστες κομπρεσες και πολυ πονο καταφερα να το αδειασω..

την επομενη δανειστηκα απο μια φιλη το μινι ελεκτρικ της medela το οποιο εχω και μεχρι σημερα..βγαζω 5 φορες τη μερα 100-120 ml αλλα το μωρο πινει και ξενο γαλα..

 

πιστευετε πως αμα παρω το symphony θα καταφερω να αυξησω την παραγωγη και περιπου ποσο κοστιζει η ενοικιαση?

 

υγ..

κατηγορω κυριως τον εαυτο μου για οτι εγινε γιατι δεν ειχα ενημερωθει καθολου περι θηλασμου και πραγματικα ελπιζω να μην ειναι αργα..εστω και με αντληση να τρωει το μωρο μου δικο μου γαλα. :oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

ναι θα αυξηθεί, το Mini που έχεις είναι ακατάλληλο για 5 αντλήσεις το 24ωρο!

 

Βάζε το μωρό στο στήθος από εμπειρία σου λέω ότι δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να αυξηθεί η παραγωγη (επίσης αρκετές αντλήσεις, μαγιά μπυρας κλπ)

 

Και νομίζω κοστίζει 60 το μήνα συν καποιο κόστος για τα μπουκαλακια που είναι μιας χρήσης και τα αγοράζεις μια φορά ως ατομικά δικά σου.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

οσες φορες εχω βαλει το μωρο καθεται εκει και παιδευεται πολυ ωρα..(1,5 και βαλε) θηλη δεν πιανει και τελικα νευριαζει και χτυπιεται απο την πεινα..ισως εχει βεβαια βολευτει με το μπιμπερο, δεν ξερω..εχω προσπαθησει και με ψευτικη θηλη της medela αλλα και παλι τιποτα..

την μαγια μπυρας απο που την προμηθευομαι?την δοσολογια την διαβασα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

παρόλαυτα να την βάζεις.... Θα πιάσει και αργότερα που θα μεγαλώσει καταλαβαίνει καλύτερα...ο θηλασμός είναι μια τεχνη που μαθαίνεται...

 

τη μαγιά από φαρμακεία...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

fasolaki, οπως σου ειπε η galatoyla κανε!

Εχεις επιπεδες θηλες;

Μηπως μια συμβουλος θηλασμου να σου δειχνε πως να βαζεις το μωρο στο στηθος;

60 ευρω κανει η ενοικιαση για καθε ενα απο τους 2 πρωτους μηνες,απο τον 3ο μηνα και μετα,40 ευρω.

Τα μπουκαλακια 28 ή 22(δεν θυμαμαι)ευρω το ενα.Τα αγοραζεις φυσικα.Να παρεις το διπλα συστημα,για να κερδιζεις χρονο.

Link to comment
Share on other sites

frene πιο επιπεδες μαλλον δεν γινεται :(

θα αρχισω ομως να το βαζω να προσπαθει..να το βαζω οταν αρχιζει να ξυπναει πριν εκνευριστει απο την πεινα φανταζομαι ε?οι ψευτικες θηλες λετε να το βοηθησουν τελικα?

 

θελω τοσο πολυ να τα καταφερω..το βλεπω πως οταν πινει το δικο μου του αρεσει πιο πολυ ενω με το ξενο δυσανασχετει αρκετα μεχρι να το πιει..

 

τελος παντων απο σημερα αρχιζουμε παλι προσπαθειες και αυριο πρωι πρωι τηλεφωνο για το θηλαστρο..

 

αυτο το Parents βρε παιδι μου..θησαυρος.. :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι κι μενα εντελως επιπεδες...και δεν τα καταφερα αλλά δεν ειχα βρει το παρεντσ τοτε.Μηπως να επικοινωνουσες με μια συμβουλο να ρχοταν να σου δειξει την σωστη τοποθετηση?

Απο οτι καταλαβα εκ των υστερων,τα μωρα των οποιων οι μαμαδες εχουν επιπεδες θηλες,δεν πρεπει να παρουν καθολυ μπιμπερο για να μαθουν το στηθος...Στερνη μου γνωση να σ'ειχα πρωτα...

Link to comment
Share on other sites

καταρχην να πω πως οσα διαβασα με εχουν βοηθησει παρα πολυ και ελπιζω τωρα να μην ειναι αργα και να καταφερω να ταισω το μπεμπακι μου αποκλειστικα με δικο μου..

 

Δεν είναι καθόλου αργά! :) Να σου ζήσει!

 

αλλα να σας πω το παραπονο μου?

τα εχω με τις μαιες στο αλεξανδρα..γκρρρ

γεννησα στις 30/9 την μπεμπα μου, και με το που μου την εφεραν προσπαθησα να τη θηλασω..δυστηχως ομως η θηλη ειναι ανυπαρκτη και το μωρο δεν μπορει να την πιασει.αμεσως λοιπον μου εδωσαν ξενο γαλα..

δυστυχώς αυτά ξέρουν, αυτά λένε και κάνουν...

 

εντωμεταξυ αρχισε το στηθος μου να πρηζεται..τους ζητησα να μου δωσουν το θηλαστρο για να βγαλω γαλα αλλα λεγανε οχι ασε το μωρο να πιει..

το βραδυ πια αφου δεν εγινε τιποτα μου λενε δωσε ξενο γαλα γιατι αλλιως δεν θα κοιμηθει ουτε αυτο ουτε εσυ..

με τα πολλα την αλλη μερα το πρωι παλι μου λενε οχι θηλαστρο ασε το μωρο να θηλασει..

 

δεν φτάνει που δεν ξέρουν, κάνουν και τους ειδήμονες και αφήνουν και μαμά και μωρό να παιδεύονται...

 

βγαινω την ιδια μερα παω σπιτι με πονους απιστευτους στο στηθος το οποιο εχει γινει σαν πετρα..μεσα στον πανικο μου αγοραζω το πρωτο θηλαστρο που βρηκα σε φαρμακειο (το χειροκινητο της κικο) και με μασαζ ζεστες κομπρεσες και πολυ πονο καταφερα να το αδειασω..

 

Οι περισσότερες μαίες δυστυχώς κάνουν τις μητέρες να βασανίζονται χωρίς κανένα λόγο.. :evil:

 

την επομενη δανειστηκα απο μια φιλη το μινι ελεκτρικ της medela το οποιο εχω και μεχρι σημερα..βγαζω 5 φορες τη μερα 100-120 ml αλλα το μωρο πινει και ξενο γαλα..

 

πιστευετε πως αμα παρω το symphony θα καταφερω να αυξησω την παραγωγη και περιπου ποσο κοστιζει η ενοικιαση?

 

Έχεις πάρα πολύ γάλα για να μπορείς να αντλείς τόσο με το mini! Θα δεις διαφορά από την πρώτη μέρα με το symphony! Να αυξήσεις τον αριθμό των αντλήσεων σε 8 το 24ωρο, η μία άντληση να είναι βραδυνή μεταξύ 12 το βράδυ και 6 το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

να κανω και μια ερωτηση (άντε δύο) που μπορει να ειναι και λιγο χαζές?.. :oops:

 

οταν αντλω γαλα και φτανω σε ml το γευμα που θελω, σταματάω η συνεχιζω μεχρι να 'αδειασει' το στηθος..?

και αν συνεχισω και με το υπολοιπο δεν συμπληρωσω ολοκληρο γευμα μεχρι ποτε μπορω να συμπληρωσω?πχ αν βγαλω γαλα στις 5 με την αντληση των 8 ειναι οκ να ενωσω και τα 2?

 

δεν ξερω αν το εχετε ξανασυζητησει αλλα δεν το βρηκα πουθενα!!

 

αγλαια σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση..θα παρω αυριο πρωι πρωι για ενοικιαση :wink:

Link to comment
Share on other sites

να κανω και μια ερωτηση (άντε δύο) που μπορει να ειναι και λιγο χαζές?.. :oops:

 

οταν αντλω γαλα και φτανω σε ml το γευμα που θελω, σταματάω η συνεχιζω μεχρι να 'αδειασει' το στηθος..?

και αν συνεχισω και με το υπολοιπο δεν συμπληρωσω ολοκληρο γευμα μεχρι ποτε μπορω να συμπληρωσω?πχ αν βγαλω γαλα στις 5 με την αντληση των 8 ειναι οκ να ενωσω και τα 2?

 

δεν ξερω αν το εχετε ξανασυζητησει αλλα δεν το βρηκα πουθενα!!

 

αγλαια σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση..θα παρω αυριο πρωι πρωι για ενοικιαση :wink:

Για να ενωσεις 2 γαλατα θα πρεπει να εχουν την ιδια θερμοκρασια.Τα βαζεις στο ψυγειο και μετα απο 3-4 ωρες τα ενωνεις και κανεις το γευμα που θελεις!!Δεν υπαρχει θεμα να ειναι απο διαφορετικες αντλησεις.

 

Αντλεις οσο θελεις...Εγω παντα αδειαζω το στηθος...Καλο ειναι να αδειαζει για να λαμβανει μηνυμα να ξαναγεμισει,προσφορα-ζητηση!

Link to comment
Share on other sites

zozoka φαντάζομαι πιπίλες σκέτες χωρίς το καπάκι ταιριάζουν όλες.

Εγώ έχω τα μπουκάλια του swing νομίζω ίδια είναι.Δοκίμασα και έχουν το ίδιο κλείδωμα με της Nuk γι αυτό όταν αντλώ καμιά φορά βάζω το μεγάλο γυάλινο της nuk και της πιπίλες της.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...