Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δώρο σας έκανε ο σύζυγος όταν γεννήσατε;


Recommended Posts

Κορίτσια δε με πείραξε το "τίποτα", άλλωστε δεν είμαι των χρυσαφικών ιδιαίτερα, τώρα με τις εγκυμοσύνες ούτε τη βέρα δε φοράω. Αλλά είστε οι πρώτες που δε τους φαίνεται παράξενο, όλοι τριγύρω όταν το ακούνε ξινίζουν τα μούτρα τους.

Άλλωστε τις τελευταίες μας οικονομίες τις διαθέσαμε για τη φύλαξη βλαστοκυτάρων, ήρθε και λίγο πιο νωρίς ο μπέμπης και νοσηλεύτηκε στη ΜΕΝΝ οπότε μείναμε "ταπί και ψύχραιμοι."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το καλυτερο Δωρο που μου εδωσε ο αντρας μου ηταν αυτο το μελανιασμενο μαμουνι που απο το πρωτο λεπτο μου εβγαλε την γλωσσα της ...

Μετα στο δωματιο μας περιμεναν 2 μγαλα αρκουδακια ενα απο το νονο μας και ενα απο τον μπαμπα μας και πολλα πολλα λουλουδια .

Τα υλικα αγαθα δεν με γεμιζουν.

Ηθελε να μου παρει ενα μονοπετρο ,αλλα μας εγινε μια στραβη και τα οικονομικα μας πηγαν λιγο πολυ κατα....μην το πω και ετσι στεναχωρηθηκε που δεν το πηρε και εγω του κραταγα μουτρα για 2 μερες επειδη ειπε βλακεια και μονο .... οτι δεν μου το πηρε...

 

Link to comment
Share on other sites

εμενα κοριτσια μου πηρε ενα τεραστιο αρκουδο :P:p:p:p:p:p:pπου παντα ηξερε οτι το ηθελα,μια ανθοδεσμη και γλυκα....αλλα το πιο ωραιο δωρο του απο ολα ηταν οτι καθησε μαζι μας 4μερες και με βοηθουσε μεχρι που φυγαμε;););););)για το σπιτι:-P:razz::-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα το δωρο για την πρωτη γεννα,μου το ειχε παρει προκαταβολικα στο ταξιδι του μελιτος στο ντουμπαι οπου μου πηρε και το δωρο του γαμου μας.δυο σειρε δαχτυλιδια διαφορετικου στυλ με μπριγιαν.ενα για καθε περισταση.τωρα για την δευτερη γεννα εχουμε καιρο ακομα!χιχιχι.....και ναι καλο ειναι οταν παμε σε μαιευτηρια να πηγαινουμε κατι και σε εκεινη την ερμη μανα που εφερε στον κοσμο το μωρο!και μιλαω εκ πειρας καθως εμενα με ειχαν χε@@@@νη και ολοι ασχολουνταν με το μωρο.ασχολιαστο αφηνω το γεγονος οτι η πεθερα μου δεν εφερε ουτε καν ενα λουλουδι.....

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα για την γέννηση των διδύμων μου έδωσε το δώρο μου όταν γύρισα σπίτι... Αντιγραφή από κάποιον ζωγράφο του πίνακα του Raffaelo (Madonna del Belvedere) όπου είναι η Παναγία και δυο μωρά (ζωγραφίστηκε για μένα με αφιερώση στο πίσω μέρος). Στην αρχή μου φάνηκε τελέιως παράξενο για δώρο. Τώρα που το βλέπω κρεμασμένο στην κρεβατοκάμερα καταλαβαίνω ότι είναι πολύ ιδιαίτερο δώρο και είμαι πολύ χαρούμενη! Στην κλινική μου έφερε στο δωμάτιο τα δυο μωρά αγκαλιά και το απόγευμα μια τεράστια πανέμορφη ανθοδέσμη!

Link to comment
Share on other sites

μου πηρε ενα καλο κοσμημα για τον λαιμο. αλλα εγω ηθελα ενα wii fit......

αχαριστια ε??? αλλα πιο πολυ θα το χαιρομουν......

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Τα τυπικά δεν μου αρέσουν καθόλου και έχει ηδη καταξοδευτεί για πολλά αυτούς τους μήνες και πανάκριβα δώρα μου έχει κάνει κατά καιρούς αλλά παρολα αυτά τον κοροιδεύω και του ζητάω τα απίστευτα.Τι σπα τι μασαζ τι λειζερ τι πλαστικές.Στο τέλος θα πάρω τον π0..λο που νομίζω οτι μετά απο τοση αποχη απο το σεξ θα είναι για μενα το καλύτερο δώρο:-P:razz::-P:razz::-P

922316fbi6gpetld.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τίποτα δεν πήρα, αλλά την επόμενη μέρα αφού γέννησα, πήγε ο άντρας μου και παρέλαβε το καινούριο μας αμάξι, δίνοντας 4.500 ευρώ προκαταβολή, 2 μέρες μετά έδωσε 4.500 ευρώ στο μαιευτήριο, και 15 μέρες μετά 1.700 ευρώ για τη δόση του μεταπτυχιακού του.

 

Ήταν άσχημη εποχή για δώρα!

Link to comment
Share on other sites

ena tipota με μπολικο καθολου αυτο που εκανε κ με συγκινισε ηταν οτι πηρε αγκαλια το μωρο μας γυρισε με κοιταξε στα ματια κ μου ειπε ευχαριστω κ συνεχισε να σχολειετε με την κορη του κ μετα με εμενα

Link to comment
Share on other sites

εμένα με ρώτησε τι θέλω και του απάντησα ότι θέλω τζάκι για το σπίτι!!!!! φυσικά το σπίτι ακόμα δεν είναι έτοιμο οπότε το τζάκι μου δεν το πήρα ακόμα!!! χαχαχαχχα οπότε δώρο μου έκανε τον υπέροχο γιό μου...

eNortjKzUjI0MjAztVSyBlwwFXYC1A,,39.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, καθότι γεννάω οσονούπω, ο σύζυγος με ρώτησε τι δωρο να μου πάρει. θέλω κατι σε χρυσαφικό, είτε ρολόι είτε σκουλαρίκια σκέφτομαι.Καμμια ιδέα που να ψάξω?

 

Απριάτη. Τα ωραιότερα κοσμήματα κατά τη γνώμη μου. Έχει κοντά στην Ερμού και στο Κολωνάκι.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

μου έκανε κάτι παρα πολύ όμορφο¨:ένα μενταγιόν όπου μπαίνουν δύο φωτογραφίες. έβαλε μια δική του και μια του μικρού μας. απ'έξω χάραξε και τα ονοματά τους.τέλειοοοο!

Link to comment
Share on other sites

εμενα στη 1η κορη μου ηταν κ χριστουγεννα κοντα οποτε τα δωρα ηταν πολλα. ενα μπουφαν πολυ ωραιο νομιζω ηταν το "επισημο" δωρο...

στη 2η μου πηρε ενα macintosh με 24αρα οθονη!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Εναν πολυ ωραιο σταυρο τον οποιο τελικα μου τον εδωσε λιγες μερες πριν γεννησω που ηταν η επετειος γαμου μας και μετα μου αγορασε ενα netbook για το οποιο εχει σκυλομετανιωσει γιατι την λιγη ωρα που μενουμε μονoi μας την περναω στο forum:oops:

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Όταν μάθαμε για την εγκυμοσύνη μου και αφού έκλεισα το πρώτο τρίμηνο μου έκανε δώρο ένα ταξίδι στο Παρίσι και στη γέννα της κόρης μας ένα διαμαντάκι για να τη συμβολίζει

L7PWp2.pngfkgNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ενα....τιποτα!

 

ΚΙ εμενα τετοιο μου εφερε...τελειο δωρο ε!:(:(:(

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

και μενα ενα τιποτα μου εφερε αλα για να πω και την αληθεια το πορτοφολι στο σπιτι το εχω εγω οποτε και να θελει δεν εχει λεφτα αλλα εχω το ελευθερο να κανω οτι θελω οποτε οταν μας περισσευουν λεφτα ψωνιζω μονη μου οτι θελω.Σιγουρα θα μου αρεσε να μου φερνει δωρα αλλα αν τον αφησω να διαχειριστει τα λεφτα του θα μεινουμε νηστικοι

Link to comment
Share on other sites

και μενα ενα τιποτα μου εφερε αλα για να πω και την αληθεια το πορτοφολι στο σπιτι το εχω εγω οποτε και να θελει δεν εχει λεφτα αλλα εχω το ελευθερο να κανω οτι θελω οποτε οταν μας περισσευουν λεφτα ψωνιζω μονη μου οτι θελω.Σιγουρα θα μου αρεσε να μου φερνει δωρα αλλα αν τον αφησω να διαχειριστει τα λεφτα του θα μεινουμε νηστικοι

 

 

:D:D:D:D:D:D:DΜα γιατι καλε το λες αυτο...οι αντρες ειναι πολυυυυυ οικονομολογοι....:-D:-D:-D:-D

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...