Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πλήρης προγεννητικός έλεγχος (εξετάσεις)


Recommended Posts

Καταρχας πως τα καταφερες να γραψεις ενα τοσο μεγαλο post χωρις να σε πεταξει εξω το συστημα??? Πλακα κανω!!! Μην ανησυχεις ολα θα πανε καλα!! Οχι το ουρεοπλασμα δεν ευθυνετε για κλειστες σαλπιγγες οποτε μην στεναχωριεσαι. Την πεμπτη θα ξερεις κ ειμαι σιγουρη οτι μετα την σαλπιγγογραφια θα ξεμπλοκαρει το συστημα κ θα μεινεις αμεσως εγκυος φανταζομαι το ξερεις οτι βοηθαει. Επισης την λαπαροσκοπηση δεν την εκανες στο γιατρο που σε παρακολουθει τωρα για να τον ρωτησεις τι ειδε εκει μεσα?
ninaki πως το ξερεις οτι το ουρεοπλασμα μπορει να μη φταιει?οι σαλπιγγες κλεινουν λογω λοιμωξεων.εγω δεν ειμαι καθολου σιγουρη.για το μονο που ειμαι σιγουρη ειναι οτι η κοπελα θα πρεπει να παρει αντιβιωσω πριν τη σαλπιγγογραφια για να μη σπρωξει το υγρο το πιθανο μικροβιο προς τα μεσα κ μετα προκληθει κ ενδομητριτιδα.στη σαλπιγγογραφια δινουν προληπτικα αντιβιωση αλλα οταν υπαρχει ευρημα θα πρεπει πρωτα να καλυφθει κ αυτη η περιπτωση.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ninaki πως το ξερεις οτι το ουρεοπλασμα μπορει να μη φταιει?οι σαλπιγγες κλεινουν λογω λοιμωξεων.εγω δεν ειμαι καθολου σιγουρη.για το μονο που ειμαι σιγουρη ειναι οτι η κοπελα θα πρεπει να παρει αντιβιωσω πριν τη σαλπιγγογραφια για να μη σπρωξει το υγρο το πιθανο μικροβιο προς τα μεσα κ μετα προκληθει κ ενδομητριτιδα.στη σαλπιγγογραφια δινουν προληπτικα αντιβιωση αλλα οταν υπαρχει ευρημα θα πρεπει πρωτα να καλυφθει κ αυτη η περιπτωση.

 

Μου το ειχε πει ο doc γιατι ειχα κ εγω να μην ανησυχω τα χλαμυδια μου ειχε πει ειναι τα επικυνδινα γιαυτο το λεω!! Ναι οτι περνεις αντιβιωση ισχυει αλλα κ για αλλους λογους οχι μονο για αυτα τα μικροβια ειτε εισαι καθαρη ειτε οχι περνεις αντιβιωση!!

Link to comment
Share on other sites

Μου το ειχε πει ο doc γιατι ειχα κ εγω να μην ανησυχω τα χλαμυδια μου ειχε πει ειναι τα επικυνδινα γιαυτο το λεω!! Ναι οτι περνεις αντιβιωση ισχυει αλλα κ για αλλους λογους οχι μονο για αυτα τα μικροβια ειτε εισαι καθαρη ειτε οχι περνεις αντιβιωση!!

 

εννοω πριν τη σαλπιγγογραφια.καλο θα ηταν να κανει καλλιεργει κ να ελγξει μοριακα για μυκοπλασμα,ουρεοπλασμα,χλαμυδια

Link to comment
Share on other sites

εννοω πριν τη σαλπιγγογραφια.καλο θα ηταν να κανει καλλιεργει κ να ελγξει μοριακα για μυκοπλασμα,ουρεοπλασμα,χλαμυδια

 

Μου φαινεται λεει εκανε κ επαναληπτικη κ ειχε καθαρισει χα χα ειναι κ μεγαλο το ποστ βιβλιογραφια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλημέρα σας, σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Και βιβλιογραφία το λες το κείμενο μου και έκθεση ιδεών το λες! :P Το μυαλό μου τρέχει 24 ώρες το 24άωρο :P Αντιβίωση θα πάρω μου είπε η γιατρός μου και πριν την εξέταση και μετά. (vibramicin 100mg). Επαναληπτική καλλιέργεια και ούρων και κολπικού επιχρίσματος έχει γίνει ηδη, και ήταν αρνητική. Δεν μου είπαν αν χρειάζεται εκ νέου πριν την εξέταση. Ο γιατρός που μου έκανε τη λαπαροσκόπηση είναι άλλος απο αυτή που με παρακολουθεί τα τελευταία 3 χρόνια. Ωστόσο επειδή η εξέταση θα γίνει στην ιδιωτική κλινική που έγινε και η λαπαροσκόπησή μου, έχει ενημερωθεί, θα είναι παρόν και όπως πολύ σωστά λες ninaki80 εφόσον έκανε την λαπαροσκόπηση μπορεί να μου λύσει πολλές απορίες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...