Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ!!!


Recommended Posts

χθες νομιζω οτι εζησα την χειροτερη στιγμη της ζωης μου.πηγαμε στο παιδιατρο για εμβολιο και εκει που καθομασταν κυριολοκτικα πανω απο το κεφαλι του μωρου ενω κοιμοταν στο κρεββατι(εκεινο το ψηλο που εχουν τα ιατρεια)γυρισε χωρις κανεις μας να το καταλαβει και επεσε ανασκελα στο πατωμα πανω σε ενα μικρο ψαθινο χαλακι.

μολις την ειδα μου κοπηκαν στα ποδια.νομιζα οτι ηταν ονειρο δεν μπορω να περιγραψω την στιγμη.δεν υπαρχουν λογια.το μωρο μου πεφτοντας επαθε σοκ και εμεινε με τα ματια ανοιχτα.την πηρα αγκαλια και εκλαψε τοσο λιγο σαν να ηταν παραπονο.την εξεταζει κατευθειαν και τοτε πατησε τις τσιριδες,αλλα ο γιατρος δεν μ'αφησε να την ηρεμησω,ειπε οτι πρεπει να κλαψει.για 12 ωρες ο κινδυνος ειναι μεγαλος για διασηση στις 24 ωρες ειναι μικροτερος και στις 48 φευγει τελειως.περασα ολο το βραδυ απο πανω της ξυπνοντας την καθε μια ωρα,τωρα περασαν 20 ωρες.δεν αλλαξε τιποτα ειναι οπως παντα.

μακαρι να μην επαθε τιποτα.καντε μια προσευχη και εσεις.

νοιωθω πολυ αχρηστη που εγινε αυτο.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κοριτσι μου μην ανησυχεις ολα περασαν δεν εχει τιποτα η μικρη σου

 

Ποσες φορες ακομα θα πεσουν.......... και οι γιατροι τα ιδια θα λενε να τα παρακολουθουμε μεχρι 24 ωρες να τα ξυπναμε το βραδυ και τετοια...........Μερικες φορες ειναι λιγο υπερβολικοι και μας τρομαζουν αδικα.....

Link to comment
Share on other sites

Να μην νιώθεις άχρηστη, εσύ μια τέτοια μανούλα....

 

Είναι δυνατόν? Ατυχηματα συμβαίνουν συνέχεια....Αφου την είδε ο παιδίατρος μην ανησυχείς. Μα καλά να τα βλέπουν κι αυτοί γιατι οταν τους λέμε γιατρέ έπεσε μονο να μαλώνουν ξέρουν...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ολα θα πάνε καλά!

Νομίζω οτι τον κίνδυνο τον προσπερνάτε σιγά σιγά!

Και φυσικά δεν χρειάζεται να νιώθεις άχρηστη! Μπορεί να συμβεί στον καθένα μας! Μην νιώθεις τύψεις!

Κοίτα να ηρεμήσεις!

Μια χαρά θα είναι το μπεμπάκι σου!

Περαστικούλια σας!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ,ειναι καλα η κουκλιτσα μου, τωραπεριμενουμε ως τις 6 το απογευμα που συμπληρωνεται το 48ωρο για να περασει καθε κινδυνος.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια χαρα ειναι το κοριτσακι σας! απο δω κ περα θα πεσει πολλεεεεεεεες φορες...καμια φορα ουτε θα την προλαβαινεις..μου το λεγανε κ μενα αλλα δε το πιστευα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

και εμείς το πάθαμε αυτό, σε λίγο μεγαλύτερη ηλικία βέβαια, και σε καταλαβαίνω γιατί τα είχα δει όλα!

 

ομως το πάθημα μου έγινε μάθημα και εφεξής κρατούσαμε και οι τρεις το μωρό την ώρα της εξέτασης. Καλύτερα η πρόληψη και ας με λένε υπερβολική.

 

 

Ολα καλά, μην φοβάσαι.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω μανουλες,και εγω προσεχω τωρα παραπανω,οχι οτι δεν προσεχα αλλα καμια φορα αν ειναι να γινει θα γινει.ακομα παντως δεν μπορω να το πιστεψω πως εγινε αυτο.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβάινω απόλυτα . Πρέπει να ήταν ζωντανός εφιάλτης!!!! Μη νιώθεις τύψεις . Ατύχημα ήταν για αυτό άλλωστε υπάρχει και η λέξη ατύχημα. Μία ευχή και από εμένα να είναι καλά -που είναι -γιατί πέρασαν αρκετές ώρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμαν ρε πουλακι μου!Μην στεναχωριεσαι ειδικα εσυ!Να λες μονο τετοια να συμβαινουν στο μωρακι σου!Μικρο ατυχηματα χωρις κινδυνο!!!!Οχι και να νιωθεις και τυψεις!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

δεν προλαβαινεις να χαρεις με κατι και γινεται κατι αλλο.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ σε περιπέτειες είσαι συνέχεια καρδιά μου. Λυπάμαι ειλικρινά δεν ξέρω αν σε καθυσηχάζει ότι το εχω γευθεί δυο φορές με τα παιδια μου.

Πράγματι τα παρακολουθούσα για 2-3 μερες.

Το χειρότερο μου το φύλαγε λίγο πριν την εγχείρηση της μικρής μου κόρης.

Η μεγάλη κόρη μου ( 11 χρονών) πήγε να την βάλει στο ρηλάξ και χτυπησε στο τραπεζακι του σαλονιου στο υψος του φρυδιού.

Αρχικά η κόρη μου ελεγε οτι ακουμπησε το ρηλαξ μετα ετρεξα και ειδα αίμα να ρεει απο το φρύδι της μικρής.

Αρχικά πανικός και σκέψεις τι θα γινει τωρα ? Πόσο σοβαρό είναι? Θα γίνει η προγραμματισμένη εγχειρηση? Εβαλα παγο στο φρυδακι της μικρής εκτιμησα οτι το κοψιμο ηταν πολυ μικρο αλλα ο πονος μεγάλος λογω της περιοχης και τηλ στον παιδοχειρουργό της. Βλέπεις εμεις εχουμε εκεινον αποκουμπι για τα πάντα. Εκείνος μας ειπε απλως να την παρακολουθουμε για ενα 24ωρο.

Τελικα ολα πηγαν καλα και το χτυπημα μετα απο 2 24ωρα ηταν μια μικρη μελανια.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε γμτ δεν προλαβαινει να ειναι τελειως καλα μια μερα.ακομα εχουμε αυτο το καταραμενο συγκαμα(2βδομαδες)ολα μαζι της ετυχαν.

ενταξει ατυχηματα θα εχουμε αλλα αυτο πια απο το κρεββατι του γιατρου παει πολυ.τοσο υψος!!! bunging jumping ηθελε να κανει το παιδι :lol::lol::lol:

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις καλη μου,μια χαρα θα ειναι,αφου περασε τωρα το επικινδυνο 24ωρο,ολα θα ειναι καλα.Ακους εκει να νιωθεις αχρηστη!!! Ειναι δυνατον βρε? Σε ολους συμβαινουν αυτα!!!Υπαρχει παιδακι που δεν εχει πεσει και δεν εχει χτυπησει στο κεφαλακι του?Κανενα.Η μητερα μου ειναι παιδιατρος και εχει καθημερινα τετοια περιστατικα,και η δικια μου η μικρη εχει χτυπησει απειρες φορες και καθε φορα τρελλαινομαι και πελαγωνω.Ολα τα παιδακια τα περνανε αυτα καλη μου,δεν υπαρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑ παιδακι που δεν εχει χτυπησει πεφτοντας απο υψος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΟΚΑΛΕΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΑΧΡΗΣΤΟ.ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΥΟ ΑΝΗΨΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ.ΤΟ ΤΙ ΠΕΣΙΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΛΕΓΟΝΤΑΙ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΓΡΙΕΣ ΒΟΥΤΙΕΣ.ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΧΕΡΙΑ,ΠΟΔΙΑ,ΚΕΦΑΛΙΑ ΚΤΛ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΟΥ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ,ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΝΕ.ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΑΥΤΟ ΘΑΣ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΝΘΕΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ.ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ 2 ΦΟΡΕΣ(ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ) ΜΙΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΟΠΙΣΘΕΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ Ο ΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΕ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΛΑ.ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΦΥΛΑΚΑ ΑΓΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΣΤΑΘΗΚΕΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΞΕΝΥΧΤΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΟΝΤΑΣ ΤΟ.ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΚΑΛΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ. ΟΙ ΚΡΙΣΙΜΕΣ ΩΡΕΣ ΠΕΡΑΣΑΝ.ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΣΑΝ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ :D:D:D

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη λαχτάρα, να 'ναι γερή η μικρούλα σου!!

 

Απορία: γιατί δεν έπρεπε να την παρηγορήσεις και έπρεπε να κλάψει όταν έπεσε??? :shock:

 

(αυτό νομίζω θα είναι χρήσιμο για όλους, γιατί τα μικρούλια πέφτουν συνέχεια...)

m3uIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η κόρη σου μου πήρε την αποκλειστικότητα, αλλά όχι την πρωτιά :P

 

Καθώς κι εγώ είχα πέσει από το κρεββάτι του γιατρού, δηλαδή εγώ δεν το θυμάμαι η μαμά μου, μου το έχει πει. Περίπου πέντε μηνών με ακούμπησαν στο κρεββάτι και γύρισαν με τον μπαμπά μου να ζυγιστούν στη ζυγαριά που ήταν απέναντι από το κρεββάτι. :roll::roll:

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

dimitra1 δεν ειμαι σιγουρη αλλα νομιζω οτι επειδη τρομαζουν και παθαινουν σοκ απο το χτυπημα πρεπει να κλαψει για να παρει ανασα και για να σιγουρευτουμε οτι ειναι καλα και δεν επαθε διασηση.

ας μας απαντησει και η joe που η μητερα της ειναι παιδιατρος.

σας ευχαριστω και παλι,αρχισα να το ξεπερναω,δεν με παινει πλεον πανικος οταν το σκεφτομαι.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...