Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα.ειμαι κ εγω καινουρια στο forum.το 1ο μου παιδακι το γεννησα κ εγω στο ισαω κ στο δευτερο αποφασισα να γεννησω σε δημοσιο.ξερει καμια καποιον κονδυλιο στο ελενα να με βοηθησει?το 1ο παιδι μου το γεννησα με φτ κ δεν θα ηθελα να γεννησω με καισαρικη αν δεν ειναι απαραιτητο .ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καπετανάκης Νικόλαος (γυναικολογος Β μαιευτικησ κλινικης Στο Ελενα)

210-6402128, 210- 6402180, 210 - 6402191, τον ζητάς και σε συνδέουν μαζί του,είναι εξαιρετικός ιατρός και πολύ υπεύθυνος. Απλά φοβερός........

 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ FARFALINA. θα τον επισκεφτώ σύντομα και θα σας πω τις εντυπώσεις μου, διότι βλέπω ότι υπάρχουν πολύ θέτικά σχόλια από όλες σας!

Ucejp2.png

 

TsLBp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.ειμαι κ εγω καινουρια στο forum.το 1ο μου παιδακι το γεννησα κ εγω στο ισαω κ στο δευτερο αποφασισα να γεννησω σε δημοσιο.ξερει καμια καποιον κονδυλιο στο ελενα να με βοηθησει?το 1ο παιδι μου το γεννησα με φτ κ δεν θα ηθελα να γεννησω με καισαρικη αν δεν ειναι απαραιτητο .ευχαριστω

 

εγω παω στον κ χατζηγιαννη εχω ακουσει πολυ καλα λογια και ειναι και κατα της καισαρικης χωρις να ειναι απαραιτητο αν δεν εχεις βρει ακομα καποιον πες μου να σου δωσω τα στοιχεια του.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ FARFALINA. θα τον επισκεφτώ σύντομα και θα σας πω τις εντυπώσεις μου, διότι βλέπω ότι υπάρχουν πολύ θέτικά σχόλια από όλες σας!

 

Καλημέρα, Dafni32, στο τηλέφωνο αυτό θα ζητήσεις τον κύριο Καπετανάκη, 210-6441674.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Γέννησα πέρσι το 1ο μου παιδί στο ΑΤΤΙΚΟ και τον επόμενο μήνα θέλω να μείνω έγκυος στο 2ο, αλλά επειδή ο γιατρός μου σταμάτησε πρόσφατα να δουλεύει εκεί και συνεχίζει μόνο σε ιδιωτικά, ψάχνω για άλλον που να συνεργάζεται με το ΕΛΕΝΑ που είναι πιο κοντά στο σπίτι μου και ιδανικά να είναι εντάξει άμθρωπος και σε ιατρικό αλλά και σε χρηματικό επίπεδο.

 

Όποια έχει την καλοσύνη ας μου γράψει μου όνομα, τηλέφωνο και λίγα λόγια για όποιο γιατρό γνωρίζει (ηλικία, αν έχει δικά του παιδιά, που έχει ιατρείο, αν σε κάνει να νιώθεις άνετα να ρωτάς οτιδήποτε σε απασχολεί και αν απαντάει πρόθυμα και με κατανοητούς όρους).

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

alex οι γιατροι στο ελενα δεν εχουν ιδιωτικα ιατρεια ...γενικα απαγρευονται και ειναι παρανομα ...και εγω ειχα γιατρο στο αττικο και ειχε παρανομα δικο του ιατρειο και εφυγε απο το νοσοκομειο τωρα και ειναι σε ιδιωτικο.τωρα εχω στο ελενα και πηγενω μονο στο νσοκομειο .αν θες καποιον με ιδιωτικο γραφειο εστω και παρανομο ξανα ψαξε στο αττικο ....εκει το συνηθιζουν ......οποια καταλαβε καταλαβε .....

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φοβερός ιατρός, πριν από μια εβδομάδα γέννησε μια φίλη μου στο Έλενα, και ήταν τυχερή που βρήκε αυτό τον άνθρωπο τον κ.Καπετανάκη Νικόλαο και την ανέλαβε. Ο ενθουσιασμός της δεν περιγράφεται, δεν έφυγε λεπτό από επάνω της και οι δικοί της είχαν πλήρη ενημέρωση από τον ίδιο το κ.Καπετανάκη για την εξέλιξη του τοκετού.Όλα πήγαν τέλεια. Βέβαια, γέννησε με καισαρική κατ'όπιν δικής της επιθυμίας, αλλά εάν δείτε την τομή της, η οποία δεν φαίνεται καν, δεν θα το πιστεύεται ότι γέννησε με καισαρική τομή,Κεντάει ο άνθρωπος..........

 

Γεια σου FARFALLINA. Να σε ρωτήσω. Είναι μεγάλος σε ηλικία;Κι από λεφτά δε ζήτησε τίποτα; Απ'ότι καταλαβαίνω δεν έχει δικό του ιατρείο εκτός. Και τους υπερήχους τους μεγάλους τους έκανε αυτός ή σε στέλνει σε άλλον; Δέχεται και πρωί και απόγευμα; Σε ζάλισα..kisses..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου FARFALLINA. Να σε ρωτήσω. Είναι μεγάλος σε ηλικία;Κι από λεφτά δε ζήτησε τίποτα; Απ'ότι καταλαβαίνω δεν έχει δικό του ιατρείο εκτός. Και τους υπερήχους τους μεγάλους τους έκανε αυτός ή σε στέλνει σε άλλον; Δέχεται και πρωί και απόγευμα; Σε ζάλισα..kisses..

 

 

Καθόλου δεν με ζάλισες, δεν είναι μεγάλος, γύρω στα 34 πρέπει να είναι,δέχεται συνήθως πρωινά αλλά όταν έχει εφημερία δέχεται και απόγευμα, τα περισσότερα τα κάνει ο κύριος Καπετανάκης όταν όμως είναι κάτι εξιδεικευμένο το οποίο δεν γίνεται στο Έλενας σε στέλνει έξω σε κάποιον. Αξίζει να τον συναντήσεις είναι τόσο ξακάθαρος και κατατοπιστικός τι να σου λέω τώρα...θα στα εξηγήσει όλα, ότι απορίες και να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν με ζάλισες, δεν είναι μεγάλος, γύρω στα 34 πρέπει να είναι,δέχεται συνήθως πρωινά αλλά όταν έχει εφημερία δέχεται και απόγευμα, τα περισσότερα τα κάνει ο κύριος Καπετανάκης όταν όμως είναι κάτι εξιδεικευμένο το οποίο δεν γίνεται στο Έλενας σε στέλνει έξω σε κάποιον. Αξίζει να τον συναντήσεις είναι τόσο ξακάθαρος και κατατοπιστικός τι να σου λέω τώρα...θα στα εξηγήσει όλα, ότι απορίες και να έχεις.

 

 

Σε αυτό το τηλέφωνο θα τον ζητήσεις τον κύριο Καπετανάκη, 210-6441674.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το τηλέφωνο θα τον ζητήσεις τον κύριο Καπετανάκη, 210-6441674.

 

Μπορείς να μου πεις πιο πολλά;είναι καταρχήν έμπειρος σαν γιατρός;αναλαμβάνει δυσκολες περιπτώσεις κτλ?απ'ο λεφτά τι ζητάει;

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς να μου πεις πιο πολλά;είναι καταρχήν έμπειρος σαν γιατρός;αναλαμβάνει δυσκολες περιπτώσεις κτλ?απ'ο λεφτά τι ζητάει;

 

Είναι πολύ καλός και έμπειρος, αναλαμβάνει οτιδήποτε, πολύ διαβασμένος και χειρουργικά πολύ προσεκτικός και σίγουρος, εκπέμπει ασφάλεια και επιπλέον πολύ προσιτός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια κ απο μενα

θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε τπτ για τον Δεσυπρη στο Ελενα...ειμαι στο 4ο μηνα μου κ δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη μαζι του, εχω δυσκολη εγκυμοσυνη κ δεν τον βρισκω παντα οποτε τον παιρνω τηλ κ ουτε κ μ δινει κ καμια σημασια...πρεπει ν αλλαξω οπωσδηποτε πριν περασει κ αλλο ο καιρος αλλα δε γνωριζω κανεναν ιατρο κ δε θελω να παω παλι στα κουτουρου...σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια κ απο μενα

θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε τπτ για τον Δεσυπρη στο Ελενα...ειμαι στο 4ο μηνα μου κ δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη μαζι του, εχω δυσκολη εγκυμοσυνη κ δεν τον βρισκω παντα οποτε τον παιρνω τηλ κ ουτε κ μ δινει κ καμια σημασια...πρεπει ν αλλαξω οπωσδηποτε πριν περασει κ αλλο ο καιρος αλλα δε γνωριζω κανεναν ιατρο κ δε θελω να παω παλι στα κουτουρου...σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Β ' ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑΣ. 210-6441674. ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ.

Link to comment
Share on other sites

Η Γεωργιαδου Ελευθερια ειναι ακομη στο Ελενα? εχει καμια σας εμπειρια απο την συγκεκριμενη γυναικολογο?

ευχαριστω

 

Καλησπέρα!

 

Ναι, η Γεωργιάδου είναι ακόμη στο Έλενα.

 

Γέννησα μαζί της το 2009 και παραμένω μαζί της και τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη.

 

Όπως θα διαπιστώσεις από την έρευνα που θα κάνεις, οι γνώμες διίστανται σε μεγάλο βαθμό. Η δική μου γνώμη είναι η εξής:

 

Είναι μια γυναίκα αρκετά ψυχρή και απόμακρη, πάντως ευγενική, η οποία αφιερώνει ελάχιστο χρόνο στις ασθενείς της. Η ίδια θα σου πει τα απολύτως απαραίτητα, όμως θα σου απαντήσει σε ό,τι τη ρωτήσεις εσύ. Το άλλο που με ενόχλησε είναι η ταρίφα. Αν δεν την ρωτήσεις δεν θα σου πει, αλλά θέλει συγκεκριμένο ποσό.

 

Παρόλ' αυτά, τη θεωρώ πολύ ικανή γιατρό και από προσωπική εμπειρία, αφού η εγκυμοσύνη μου ήταν υψηλού κινδύνου, και βάσει της εμπειρίας αρκετών γνωστών μου που γέννησαν μαζί της παρά τις πολλές και μεγάλες δυσκολίες τους. Επίσης να πω ότι τη βρίσκεις πάντα στο κινητό της.

 

Προσπάθησα βέβαια να την αλλάξω για να βρω κάποιον πιο προσιτό στον οποίο θα μπορώ να μιλάω πιο άνετα. Επισκέφθηκα 2-3 άλλους γιατρούς εκτός Έλενα και σύγκρινα αυτά που μου είπαν εκείνοι με αυτά που μου έλεγε η Γεωργιάδου και τελικά εκ των πραγμάτων εκείνη είχε δίκιο. Επιπλέον, ένας πολύ δικός μου άνθρωπος που εργάζεται στο Έλενα 20 χρόνια και του ζήτησα να μου συστήσει κάποιον άλλον μου είπε να μείνω σε αυτήν.

 

Παρά τις πεντάλεπτες επισκέψεις, ποτέ δεν μου έδωσε την αίσθηση ότι με αντιμετωπίζει με προχειρότητα. Βέβαια, πρέπει να πω ότι για γυναικολογικά θέματα που δεν αφορούν εγκυμοσύνη (πχ HPV) επιλέγει την πιο ασφαλή οδό με εξετάσεις και διαδικασίες που ίσως δεν είναι πάντα απαραίτητες. Αυτό είναι ένα θέμα.

 

Αυτά από εμένα. Ελπίζω να βοήθησα...

Β.Α.Γ.Γ.2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαλιστα!!

ευχαριστω για τις πληροφοριες , ειναι πολυτιμες!

 

οποια αλλη εχει αποψη για καποια αλλη γυναικολογο στο Ελενα...ευπροσδεκτη!!

 

 

και εγω μαζι της γεννησα το δεκεμβρη του 2009 και συμφωνω με την ggb σε ολα.την επελεξα γιατι μου ειπαν οτι ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου και τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση μου το απεδειξε.στην αποκολληση στην 10η εβδομαδα με κρατησε προληπτικα 7 μερες στο ελενα και στην 39+5 με κρατησε αλλες 6-7 μερες γιατι ανεβασα ζαχαρο και πιεση.αφου τα ρυθμισαμε με αφησε να φυγω 40 εβδ +5 και μου εδωσε αλλες 4 μερες περιθωριο πριν μπουμε με προκληση.ευτυχως με επιασαν οι πονοι και γλυτωσα τους τεχνητους.

 

 

την ωρα της γεννας μου φανηκε πολυ εμπειρη και οχι ψυχρη,ευτυχως.πιστευω οτι στο δευτερο παιδι παλι εκει θα καταληξω.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .θα ηθελα να μου στειλεισ καποια στιγμη ενα μηνυμα για τον κονδυλιο.μολις ξεκινησα να πηγαινω σε αυτον κ θελω να μαθω κ αλλα γι αυτον.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν η Ειρήνη Κωνσταντινίδου, γυναικολόγος με ιατρείο στον Γέρακα και συμβεβλημένη με τον ΟΠΑΔ, είναι η ίδια που εργαζόταν κάποτε στο Έλενα.

 

Την γνωρίζει κάποια κοπέλα; Έχετε να μου πείτε εμπειρίες και εντυπώσεις;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Β.Α.Γ.Γ.2009

Link to comment
Share on other sites

kalimera se olus. Sorry ja ta gramata ala den ime apo do ke ta itela na sas rotiso kati. Ime engios sto teleftea mina o jatros mou ine sto idiotiko tomea ke logo ekonomiko distihos den ta boro na to pliroso zitai 2000 e sin to nosokomio pu ta pai parapano apo2500e. an ta iha ta ta edina distihos den dulevo diskolevome... ke eci telo na ksero an pao eci horis na eho jatro sto kratiko nosokomio ta me dehtun i ta eho provlimata . apandiste mou evharisto

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Εγώ γέννησα με τον Γιαλελή και μπορώ να πώ ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένη.

Θα κάνω μια λίστα με τα υπέρ και τα κατά του (όπως τουλάχιστόν θεωρώ εγώ )

 

ΥΠΕΡ

 

-Τον βρίσκεις πάντα στο τηλ.Αν δεν το σηκώσει αμέσως (πράγμα εξαιρετικά σπάνιο γιατί έχει το bluetooth κολλημένο στο αυτί του μονίμως ) θα σας καλέσει αμέσως μετά.Να προτιμάτε να τον παίρνετε απόγευμα γιατί τα πρωινά κάνει επισκέψεις και έχει χειρουργεία και μπορεί να κάνετε ώρα να συνεννοηθείτε καθώς συγχρόνως μιλάει και με άλλους.

-Είναι πολύ ήρεμος.Δε θα σας αγχώσει ποτέ

-Είναι πολύ έμπειρος

-Κάνει ο ίδιος τους υπέρηχους ακόμα και τους "μεγάλους".

-Παίρνετε απ την προηγούμενη τηλ τον ίδιο και σας λέει πότε να πάτε.Αναμονή εγώ είχα μόνο μια φορά γύρω στις 2 ώρες γιατί του έτυχε χειρουργείο

 

ΚΑΤΑ

 

-Δεν είναι πολύ ομιλητικός, αλλά ό,τι ρωτήσετε θα σας το απαντήσει αμέσως (ακόμα και βλακεία να είναι)

-Μου φάνηκε λίγο απόμακρος και γενικά δε συνδέεται με τον ασθενή.

-Έθεσε θέμα αμοιβής από την πρώτη επίσκεψη.Να σας ενημερώσω ότι είπα ναι για να τον κρατήσω ως γιατρό αλλά δεν είχα σκοπό να του δώσω τίποτα.Στο τέλος επειδή χειρίστηκε άριστα μια επιπλοκή που είχα (ατονία μήτρας ) του δώσαμε ένα "δωράκι" αλλά αρκετά μικρότερο από αυτά που ζήτησε και δεν είπε τίποτα.

-Δεν ενημέρωνε αρκετά συχνά τους συγγενείς που περίμεναν απ έξω και στην περιπτωσή μου αυτό ήταν άσχημο γιατί μπήκα για καισαρικη στα χειρουργεία στις 8 το πρωί και βγήκα 10 το βράδι (λόγω της επιπλοκής που ανέφερα).

 

 

Πάντως με αφορμή αυτό το ποστ, θα ήθελα να τον ευχαριστήσω που πάλεψε για να σώσει τη μήτρα μου, δε με έστειλε για δεύτερο χειρουργείο την ίδια μέρα και έμεινε μαζί μου μέχρι το βράδι που βεβαιώθηκε ότι πια ήμουν εντάξει.:-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...