Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Καρδιά σε ευχαριστώ που κατέθεσες την εμπειρία σου... Μακάρι να μην έχουμε απρόοπτα και αν έρθουν, να αντιμετωπιστούν... Σκέφτομαι διάφορα, ελπίζω να πάμε καλά. Έχουν μείνει 4 μήνες ή και λιγότερο και όσο πλησιάζει τόσο αγχώνομαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχαχαχαχ μην το κάνεις αυτό.

δεν υπάρχει κανένας απολύτος λόγος, εάν μέχρι τώρα έχεις μια φυσιολογική εγκυμοσύνη, να φορτίζεσαι με σκέψεις ότι κάτι δεν θα πάει καλά.

κοίταξε να το απολαύσεις όσο μπορείς (αν και εγώ θυμάμαι και στις 2 εγκυμοσύνες, ο τελευταίος μήνας ήταν αφόρητος, δεν περνούσε με τίποτα!!)

με το καλό σου εύχομαι μέσα από την ΚΑΡΔΙΑ μου!!

Link to comment
Share on other sites

Στο Έλενα, στη Β επιπέδου δεν κάνουν έγχρωμο υπερηχο. Αν ήμουν εκεί δεν θα είχαμε δει το πρόβλημα που ειχε δημιουργήθηκε. Γι' αυτο μερικοί γιατροί σε στέλνουν έξω να κανείς κάποιες εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο Έλενα, στη Β επιπέδου δεν κάνουν έγχρωμο υπερηχο. Αν ήμουν εκεί δεν θα είχαμε δει το πρόβλημα που ειχε δημιουργήθηκε. Γι' αυτο μερικοί γιατροί σε στέλνουν έξω να κανείς κάποιες εξετάσεις.

Νομιζω οτι δεν ειναι απαραιτητος ο εγχρωμος υπερηχος στη β επιπεδου.Φιλες που εκαναν τα παντα ιδιωτικα δεν εκαναν εγχρωμο!Ισως βεβαια να ηταν καλο να γινεται.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ. ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ Ο ΓΙΑΛΕΛΗΣ; Ή ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ;

 

Καλησπέρα! Συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά είχα ένα πρόβλημα με την γραμμή του internet. Τον Γιαλελή θα τον βρεις στο νοσοκομείο, δεν έχει δικό του ιατρείο. Πηγαίνει μέχρι και Σαββατοκύριακο! Απογεύματα και Σαββατοκύριακο απ' ότι ξέρω χρεώνει επίσκεψη. Εγώ πήγαινα καθημερινές τα πρωινά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα, μηπως γνωρίζει κανεις τον κύριο ) και μπορει να μου δώσει πληροφοριες?

 

 

 

 

Καπετανάκης Νικόλαος (γυναικολογος Β μαιευτικησ κλινικης Στο Ελενα)

210-6402128, 210- 6402180, 210 - 6402191, τον ζητάς και σε συνδέουν μαζί του,είναι εξαιρετικός ιατρός και πολύ υπεύθυνος.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι: δεν έκανες επισκληρίδιο, και αν όχι για ποιον λόγο?

Επίσης, ο γιατρός σου, ζήτησε λεφτά ή όχι?

 

Πήγα χωρις επισκληρίδιο! Να δοκιμάσω! (Σκέφτηκα πως τόσες και τόσες γυναίκες καθημερινά γεννάνε με απόλυτα φυσιολογικό τοκετό)

Ήτανε όμως μεγάλη η αναμονή -δεν κατέβαινε το μωράκι- και είμουνα πολύ αδυναμη, είχα λυποθημίες την ώρα του τοκετού έτσι μου κάνανε μισή δόση επισκληρίδιο 2 ώρες πρίν γεννήσω. Ενοείτε ότι την ώρα του τοκετού, είχε περάσει η επισκληρίδιος και ένιωσα "τους πόνους της γέννας". Ήταν όμως ωραίο το συναίσθημα.

Στο γιατρό μου έδωσα κάποια χρήματα, μπορώ να πώ όμως ότι του άξιζαν περισσότερα!

BlueMacarons:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Και εγώ γέννησα στο Έλενα το 2007 και σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένη. Βέβαια αυτό που κατάλαβα είναι ότι γενικά οι γιατροί εκεί δεν είναι υπέρ του φυσ. τοκετού... και κοιτάνε να κάνουν καισαρική.

Ο δικός μου ο γυναικολόγος ήταν ο κος. Φαρμακίδης. Καλός άνθρωπος, βέβαια όταν τον 8ο είχα διάφορα προβλήματα, ήταν αποτελεσματικός και ότι χρειάστηκα ήταν εκεί.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα με καλά αποτελέσματα σε όλες...

 

 

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΤΟ 2010, ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΑ. ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ. ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΣΕ ΟΛΑ. ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΡΙΣΙΜΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΝΙΩΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΙΔΑΝΙΚΑ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΟΣΟ ΕΜΑΘΑ. ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΠΡΟΩΘΕΙ ΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ.:D

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ βοηθήστε με! Είμαι 2 μηνών έγκυος (το πρώτο μου παιδί) και δεν ξέρω που να πάω και τι να κάνω! Η γυναικολόγος που έχω γεννάει μόνο στο Ρέα και θέλει για δική της αμοιβή 2.000 €. Ψάχνω για έναν καλό γυναικολόγο στο Έλενα ή σε οποιοδήποτε άλλο νοσοκομείο δημοσίου που να έχετε μείνει ευχαριστημένες...Ξέρω ότι οι περισσότεροι είναι απρόσωποι και κοιτάζουν το χρήμα!

Ucejp2.png

 

TsLBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ βοηθήστε με! Είμαι 2 μηνών έγκυος (το πρώτο μου παιδί) και δεν ξέρω που να πάω και τι να κάνω! Η γυναικολόγος που έχω γεννάει μόνο στο Ρέα και θέλει για δική της αμοιβή 2.000 €. Ψάχνω για έναν καλό γυναικολόγο στο Έλενα ή σε οποιοδήποτε άλλο νοσοκομείο δημοσίου που να έχετε μείνει ευχαριστημένες...Ξέρω ότι οι περισσότεροι είναι απρόσωποι και κοιτάζουν το χρήμα!

 

 

Γεια σου Dafni32 και με το καλό το μωράκι σου!

 

Ο γιατρός μου λέγεται Ζαχαρός Δημήτρης και είναι στο Ελενα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη.

 

Αν σ' ενδιαφέρει μπορώ να σου δώσω το τηλέφωνο του.

[IMG]http://lbym.lilypie.com/Suo4p2.png[/IMG]
[IMG]http://lb4m.lilypie.com/5wubp2.png[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Dafni32 και με το καλό το μωράκι σου!

 

Ο γιατρός μου λέγεται Ζαχαρός Δημήτρης και είναι στο Ελενα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη.

 

Αν σ' ενδιαφέρει μπορώ να σου δώσω το τηλέφωνο του.

 

 

Ναι θα το ήθελα! Ξέρεις τι αμοιβή έχει για την γέννα; Έχει δικό του ιατρείο ή θα πηγαίνω στο νοσοκομείο για τις εξετάσεις;

Ucejp2.png

 

TsLBp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΝΑΚΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑΣ,ΤΟΝ ΕΠΕΛΕΞΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΝΥΦΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΕΙ?,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΝΑΚΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑΣ,ΤΟΝ ΕΠΕΛΕΞΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΝΥΦΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΕΙ?,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΗΣ

Τον ειχε η κουμπαρα μου στο 2ο παιδακι της!Ηταν αρκετα ευχαριστημενη,εκανε προγραμματισμενη καισαρικη και ηταν πολυ καλος.Λεπτομεριες δεν ξερω μονο με τα ραντεβου ειχε ενα θεματακι.Πολυ σημαντικο...δεν ζηταει χρηματα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το ήθελα! Ξέρεις τι αμοιβή έχει για την γέννα; Έχει δικό του ιατρείο ή θα πηγαίνω στο νοσοκομείο για τις εξετάσεις;

 

Καλησπέρα Dafni,

 

σου έχω στείλει π.μ.

[IMG]http://lbym.lilypie.com/Suo4p2.png[/IMG]
[IMG]http://lb4m.lilypie.com/5wubp2.png[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φοβερός ιατρός, πριν από μια εβδομάδα γέννησε μια φίλη μου στο Έλενα, και ήταν τυχερή που βρήκε αυτό τον άνθρωπο τον κ.Καπετανάκη Νικόλαο και την ανέλαβε. Ο ενθουσιασμός της δεν περιγράφεται, δεν έφυγε λεπτό από επάνω της και οι δικοί της είχαν πλήρη ενημέρωση από τον ίδιο το κ.Καπετανάκη για την εξέλιξη του τοκετού.Όλα πήγαν τέλεια. Βέβαια, γέννησε με καισαρική κατ'όπιν δικής της επιθυμίας, αλλά εάν δείτε την τομή της, η οποία δεν φαίνεται καν, δεν θα το πιστεύεται ότι γέννησε με καισαρική τομή,Κεντάει ο άνθρωπος..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είναι φοβερός ιατρός?????? πριν από μια εβδομάδα γέννησε μια φίλη μου στο Έλενα, και ήταν τυχερή που βρήκε αυτό τον άνθρωπο τον κ.Καπετανάκη Νικόλαο και την ανέλαβε. Ο ενθουσιασμός της δεν περιγράφεται, δεν έφυγε λεπτό από επάνω της και οι δικοί της είχαν πλήρη ενημέρωση από τον ίδιο το κ.Καπετανάκη για την εξέλιξη του τοκετού.Όλα πήγαν τέλεια. Βέβαια, γέννησε με καισαρική κατ'όπιν δικής της επιθυμίας, αλλά εάν δείτε την τομή της, η οποία δεν φαίνεται καν, δεν θα το πιστεύεται ότι γέννησε με καισαρική τομή,Κεντάει ο άνθρωπος απλά κεντάει ..........ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φοβερός ιατρός, πριν από μια εβδομάδα γέννησε μια φίλη μου στο Έλενα, και ήταν τυχερή που βρήκε αυτό τον άνθρωπο τον κ.Καπετανάκη Νικόλαο και την ανέλαβε. Ο ενθουσιασμός της δεν περιγράφεται, δεν έφυγε λεπτό από επάνω της και οι δικοί της είχαν πλήρη ενημέρωση από τον ίδιο το κ.Καπετανάκη για την εξέλιξη του τοκετού.Όλα πήγαν τέλεια. Βέβαια, γέννησε με καισαρική κατ'όπιν δικής της επιθυμίας, αλλά εάν δείτε την τομή της, η οποία δεν φαίνεται καν, δεν θα το πιστεύεται ότι γέννησε με καισαρική τομή,Κεντάει ο άνθρωπος..........

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φοβερός ιατρός, πριν από μια εβδομάδα γέννησε μια φίλη μου στο Έλενα, και ήταν τυχερή που βρήκε αυτό τον άνθρωπο τον κ.Καπετανάκη Νικόλαο και την ανέλαβε. Ο ενθουσιασμός της δεν περιγράφεται, δεν έφυγε λεπτό από επάνω της και οι δικοί της είχαν πλήρη ενημέρωση από τον ίδιο το κ.Καπετανάκη για την εξέλιξη του τοκετού.Όλα πήγαν τέλεια. Βέβαια, γέννησε με καισαρική κατ'όπιν δικής της επιθυμίας, αλλά εάν δείτε την τομή της, η οποία δεν φαίνεται καν, δεν θα το πιστεύεται ότι γέννησε με καισαρική τομή,Κεντάει ο άνθρωπος..........

 

ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΝΑΚΑΚΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟ?Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΑΔΕΛΦΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φοβερός ιατρός, πριν από μια εβδομάδα γέννησε μια φίλη μου στο Έλενα, και ήταν τυχερή που βρήκε αυτό τον άνθρωπο τον κ.Καπετανάκη Νικόλαο και την ανέλαβε. Ο ενθουσιασμός της δεν περιγράφεται, δεν έφυγε λεπτό από επάνω της και οι δικοί της είχαν πλήρη ενημέρωση από τον ίδιο το κ.Καπετανάκη για την εξέλιξη του τοκετού.Όλα πήγαν τέλεια. Βέβαια, γέννησε με καισαρική κατ'όπιν δικής της επιθυμίας, αλλά εάν δείτε την τομή της, η οποία δεν φαίνεται καν, δεν θα το πιστεύεται ότι γέννησε με καισαρική τομή,Κεντάει ο άνθρωπος..........

 

 

μπορεις να μου στειλεις τα στοιχεια του???

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ένας πάρα πολύ καλός ιατρός στο μαιευτήριο ΕΛΕΝΑ λέγεται Καπετανάκης Νικόλαος της Β'Κλινικής, έχουν γεννήσει πολλές γνωστές μου με τον συγκεκριμένο Ιατρό, και τα σχόλια τους είναι παραπάνω από τέλεια.Είναι πολύ καλός, τα εξηγεί όλα σας κατατοπίζει πλήρως,ενημερώνει την έγκυο από μόνος του για το πότε είναι η ημερομηνία της επόμενης εξέτασης που πρέπει να κάνει, πολύ καλός άνθρωπος και πολύ προσιτός. Είναι πολύ καλός μαιευτήρας και υπερβολικά προσεκτικός με την κάθε γυναίκα που αναλαμβάνει...Εγώ δεν τον αλλάζω με τίποτα.......

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου στειλεις τα στοιχεια του???

 

 

ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Β'ΚΛΙΝΙΚΗ, ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑΣ

210-6402128, 210- 6402180, 210 - 6402191, τον ζητάς και σε συνδέουν μαζί του,είναι εξαιρετικός ιατρός και πολύ υπεύθυνος.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου στειλεις τα στοιχεια του???

 

Ένας πάρα πολύ καλός ιατρός στο μαιευτήριο ΕΛΕΝΑ λέγεται Καπετανάκης Νικόλαος της Β'Κλινικής, έχουν γεννήσει πολλές γνωστές μου με τον συγκεκριμένο Ιατρό, και τα σχόλια τους είναι παραπάνω από τέλεια.Είναι πολύ καλός, τα εξηγεί όλα σας κατατοπίζει πλήρως,ενημερώνει την έγκυο από μόνος του για το πότε είναι η ημερομηνία της επόμενης εξέτασης που πρέπει να κάνει, πολύ καλός άνθρωπος και πολύ προσιτός. Είναι πολύ καλός μαιευτήρας και υπερβολικά προσεκτικός με την κάθε γυναίκα που αναλαμβάνει...Εγώ δεν τον αλλάζω με τίποτα.......

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ βοηθήστε με! Είμαι 2 μηνών έγκυος (το πρώτο μου παιδί) και δεν ξέρω που να πάω και τι να κάνω! Η γυναικολόγος που έχω γεννάει μόνο στο Ρέα και θέλει για δική της αμοιβή 2.000 €. Ψάχνω για έναν καλό γυναικολόγο στο Έλενα ή σε οποιοδήποτε άλλο νοσοκομείο δημοσίου που να έχετε μείνει ευχαριστημένες...Ξέρω ότι οι περισσότεροι είναι απρόσωποι και κοιτάζουν το χρήμα!

 

Καπετανάκης Νικόλαος (γυναικολογος Β μαιευτικησ κλινικης Στο Ελενα)

210-6402128, 210- 6402180, 210 - 6402191, τον ζητάς και σε συνδέουν μαζί του,είναι εξαιρετικός ιατρός και πολύ υπεύθυνος. Απλά φοβερός........

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...