Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ Ο ΚΟΝΔΥΛΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΝΑ!ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ 5,5 ΜΗΝΩΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ!ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο κονδυλιός είναι ο γιατρός μου αλλα ακόμα δεν έχω την εμπειρία της γενιάς. Μέχρι τώρα πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη.

 

Μπορείς να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες γι΄αυτόν; Σου εξηγεί κάθε σου απορία; Είναι συζητήσιμος; Τον βρίσκεις στον κινητό του πάντα; Πώς κλείνεις ραντεβού μαζί του;

Link to comment
Share on other sites

Ο Κονδυλιος σου εξηγεί ότι θες. Ειναι χαλαρός τύπος, δεν σπάτε όμως και πλάκα. Ειναι όντως ακριβός 1400 μου πήρε αλλά ήθελα ενα γιατρό που να είναι ειδικευμένος στον προγεννητικό έλεγχο. Μετά τη γέννα ενώ συζήταγα με άλλες κοπέλες που ήμουν στον οροφο, κάποιο γυναικολογοι στο Ελενα δεν κάνουν πλαστική στην καισαρικη ενώ εμένα ο Κονδυλιος μου έκανε. Χρειάστηκε δηλαδη να επιστρέψουν στο Ελενα μετά απο κάποιες μέρες για να του κόψουν τα ράμματα.Και δεν με ζάλιζε με εξετάσεις χωρίς λόγο. Αν και έχω μετακομίσει στην επαρχία αν κάνω δεύτερο σε αυτόν θα πάω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μαλλον οχι...θα τα πω εδω!

Λοιπον με ανελαβε τον 6ο μηνα λογω γνωστου!Εμενα δεν μου ζητησε επισκεψη,στην κουμπαρα μου που πηγε μετα απο μενα της ζητησε 50 τη φορα αλλα δεν ειχε να του δινει!1400 πηγε η γεννα-200 η αναισθησια!

Στο κιν για να τον βρω εκανα προσευχη και αν δεν το σηκωνε δεν επαιρνε ποτε πισω!Απο μεσημερι και μετα συνηθως ηταν κλειστο!

Στο σπιτι δεν ηταν ποτε!Μια φορα στον 8ο ειχα φοβερους πονους,μαλλον ηταν εντερο και δεν τον εβρισκα απο το μεσημερι τον βρηκα βραδυ πριν ξεκινησω για το ελενα!

Οταν μπηκα στον μηνα μου ειπε την ΦΟΒΕΡΗ ατακα!"αν σε πιασουν πονοι-σπασουν νερα κτλ"ακαταλληλη ωρα δηλ.μεσ την νυχτα...μην με παρεις τηλ!!!!:roll::roll:Ελα στο νοσοκομειο και με ενημερωνουν απο εδω!

Εκανα καισαρικη με ραντεβου γιατι μου ειπε οτι το μωρο εχει κακη θεση και δεν θα ειναι ευκολο να τον γυρισει,και θα ειναι πολυ δυσκολο και για μενα και για το μωρο(το μωρο εβγαινε με το μετωπο)μπορει να μας γλιτωσε απο τρομερη ταλαιπωρια μπορει και οχι...Εκ των υστερων μετανοιωνω που δεν το προσπαθησα φυσιολογικα!Βεβαια μεσα στο χειρουργειο φωναξε αλλους 2-3 να δουνε πως εβγαινε!

Μολις εβγαλε το μωρο με χαιρετησε και με αφησε στον εφημερευοντα να με ραψει...

Η τομη μου ειναι 18 εκατοστα λες και γεννησα ιπποποταμο!(να μην πω για το χειλωειδες που εγινε απο την πλαστικη-αλλα δεν φταιει αυτος)

Οταν γεννησε η κουμπαρα μου 3η καισαρικη αφου μας ειχε φρικαρει οτι τοσο συντομες καισαρικες ειναι επικινδυνες γαι ρηξη μητρας...περιμεναμε να γεννησει απο της 8 μεχρι της 12 γιατι δεν εβρισκαν καβατζα αιμα.Γεννησε λοιπον αλλα δεν βγηκε ποτε να μας πει οτι ολα πηγαν καλα!μας εφεραν το μωρο και περιμεναμε τον γιατρο αλλα τπτ...αυτος εκανε υπερηχους(δεν ειχε τοκετο)!Η τομη της ηταν μετρημενη μετα απο 2 καισαρικες 9-10εκ...τωρα ειναι 19!

Εμεινα 5 μερες στο νοσοκομειο ηρθε να με δει 1 και το εξιτηριο το εδωσε στον αντρα μου απο το γραφειο του!

Οφειλω παρ ολα αυτα να παραδεχτω οτι στους υπερηχους ειναι ο καλυτερος,και ποτε δεν χρειστηκε να κλεισω ρντβ,πηγαινα μου εδινε χαρτακι πληρωνα και εκανα την εξεταση!Επισης μου τον συστησαν ως φοβερο επιστημονα!

Το καλοκαιρι που τον χρειαστηκα τον πηρα τηλ.το σηκωσε του λεω τι κανετε ειμαι η ταδε,ναι μου λεει τι κανεις και εκλεισε η γραμμη!τον πηρα αλλες 15 φορες δεν τον βρηκα και εννοειται οτι εχω αλλαξει γιατρο,οχι νοσοκομειο!

Τα συμπερασματα δικα σας!Αν θυμηθω και κατι αλλο θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

πω πω,υπαρχουν κι αλλοι στο ελενα σαν τον δικο μου!!!!

κοπελα μου ειχαμε δυστυχως παρομοια εμπειρια απο γιατρο..κ εγω μεσω γνωστου στον 7ο μηνα τον βρηκα,δεν ζητησε λεφτα αρχικα,μου εκανε καισαρικη την οποια εκ των υστερων καταλαβα οτι εφαγα τσαμπα τελειως,κι εμενα ηρθε μονο 1 φορα να με δει...εσυ τουλαχιστον εκανες επισκληρηδιο,ειδες το μωρο σου μολις γεννηθηκε,εμενα μου εκαναν ολικη.το "καλο" στην ολη υποθεση ειναι πως απο μενα δεν πηρε φραγκο!!!!!!!!!τι να πω...καλα ειναι να λεγονται αυτα για να τους αποφευγουν οσες εχουν την τυχη να διαβαζουν...

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανες και δεν εδωσες λεφτα!Τωρα εχω εναν φοβερο γιατρο...προς το παρον αυτο δειχνει!Οταν γεννησω με το καλο θα σας τον συστησω γιατι δεν ξανασυστηνω αν δεν εχω πληρη εμπειρια...η κουμπαρα μου ακομη με βριζει!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες γι΄αυτόν; Σου εξηγεί κάθε σου απορία; Είναι συζητήσιμος; Τον βρίσκεις στον κινητό του πάντα; Πώς κλείνεις ραντεβού μαζί του;

 

Κοίτα μέχρι τώρα δεν έχει χρειαστεί να τον ψάξω στο κινητό....Μια φορά τον πήρα για να κλείσω το πρώτο ραντεβού όταν είχα το θετικό τεστ και τον βρήκα αμέσως και μάλιστα μου έκλεισε ραντεβού για Παρασκεύη για να μην έχω το άγχος το ΣΚ.

Κατά τα άλλα είναι ήρεμος, σου μεταδίδει μια σιγουριά και μου απαντάει σε ότι τον ρωτήσω εξηγώντας μου γιατί. Είναι σχετικά χαλαρός, όχι πολλά μη, και γενικά όλα με μέτρο.

Τώρα μετά την εμπειρία της γέννας θα έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με την Γεωργιάδου είχα ακριβώς την ίδια εμπειρία που περιγράφεις. Εγώ θα την σύστηνα μόνο από δεύτερη γέννα και μετά γιατί δεν νομίζω οτι έχει την ευαισθησία που χρειάζεται μια γυναίκα στην πρώτη της εγκυμοσύνη.

 

 

Καταθέσω και εδώ την εμπειρία μου για την Γεωργιάδου στη γέννηση του πρώτου μου παιδιού.

..............

πολύ καλή εντύπωση μου είχε κάνει ο Κονδυλιός με τον οποίο έκανα λήψη τροφοβλάστη. Γνωρίζει καμιά σας λεπτομέρειες? Είναι καλός κατά τα άλλα σαν γιατρός? και πόσα παίρνει?

Αλλάζω την γκαρνταρόμπα μου δημιουργικά!

 

.pngpLWrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με την Γεωργιάδου είχα ακριβώς την ίδια εμπειρία που περιγράφεις. Εγώ θα την σύστηνα μόνο από δεύτερη γέννα και μετά γιατί δεν νομίζω οτι έχει την ευαισθησία που χρειάζεται μια γυναίκα στην πρώτη της εγκυμοσύνη.

 

Εγω παλι απο αυτα που εχω διαβασει απο εσας εδω δεν θα την συστηνα καθολου,καμια εγκυος δεν εχει αναγκη απο μια κυκλοθυμικη γιατρό που επιπλεον βαζει αλλους να σε ραψουν (δηλαδη η ιδια είτε βαριεται είτε δεν μπορεί να το κανει).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ψάχνω και εγω γιατρο στο Ελενα και με εχετε βοηθήσει πολυ με τις πληροφορίες που έχετε γράψει. Εχω κλεισει ραντεβού με τον κύριο Ροσολυμο την αλλη Τριτη που τελειωνω με την ενέσεις για να παμε να δουμε το σποράκι μου. Προσπάθησα να κλεισω ραντεβου και με τον κύριο Γαζη αλλα με ενημέρωσαν πως ο γιατρος δεν δεχεται γυναικες που γεννούν τον Ιουλιο και τον Αυγουστο. Ηθελα απλα να ενημερώσω και αλλες μανούλες.

Κοριτσάκια μου ειστε ολη μου η ζωή!!!! Σας ευχαριστώ που είστε στην ζωη μου!!!

a%3E

Link to comment
Share on other sites

αν σου ειναι ευκολο,ψαχνω σαν τρελη πληροφοριες για τον ροσολυμο,σε παρακαλω γραψε μου οτι πληροφορια μπορεις,τις εντυπωσεις σου κ φυσικα κ το χρηματικο,γιατι με ενδιαφερει αμεσα(ειναι ο μονος σε δημοσιο νοσοκομειο που αναλαμβανει φυσιολογικο μετα απο καισαρικη κι εγω θελω τους επομενους μηνες να προχωρησω σε νεα εγκυμοσυνη,οποτε θα παω κι εγω καποια στιγμη να τον επισκεφτω....θα περιμενω με αγωνια!!:):):)

με το καλο το σπορακι σου!

(παντως εχω ακουσει πααρα πολυ καλα λογια για τον συγκεκριμενο,φαινεται λεει λιγο "αλλου",αλλα εχει τρομερη εμπειρια και σε φτ και σε καισαρικες,και ειναι αψογος.μακαρι οι φημες να αληθευουν!)

 

edit οφ τοπικ εντελως ειμαστε κ συντοπιτισσες!!!!μολις τωρα ειδα οτι εισαι απο ευβοια!(σορι για την καταχρηση χωρου)

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τι εννοεις ειναι λιγο αλλου; Θα τον ψάξω καλά γιατι και εγω με καισαρικη θα γεννήσω ξανα και ήδη εχω αποκοληση. Ψάχνω εναν γιατρο που έχει μεγάλη εμπειρία στις καισαρικές και διάβασα καλά πραγματα γι'αυτον. Διάβασα πως παιρνει 1200 ευρω και αλλα 200 η επισκληριδιος. Θα το επιβεβαιωσω την αλλη Τριτη και θα σας γραψω.

 

Μένουμε Ευβοια δεν ειμαστε απο εδω. Βασιλικο συγκεκριμενα.

Κοριτσάκια μου ειστε ολη μου η ζωή!!!! Σας ευχαριστώ που είστε στην ζωη μου!!!

a%3E

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, το θέμα του γυναικολόγου είναι υποκειμενικό διότι άλλες έχουν μείνει ευχαριστημένες ενώ άλλες όχι. Για το γιατρό και το χασάπη όλοι λένε πάντα τα καλύτερα! Και είναι βέβαια και να μη σου τύχει...

Εγώ έχω την Καργάκου, με ξεγέννησε στο 2ο παιδί μου και με παρακολουθούσε μετά το 1ο. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη όλα αυτά τα χρόνια και από τη συμπεριφορά της και από τη δουλειά της. Είναι ακριβούτσικη αλλά χαλάλι, και χαλάλι και οι εξετάσεις που ζητάει. Στο 1ο μου παιδί δεν είχα κάνει ούτε τις μισές, με γιατρό πάλι στο Έλενα, είχα 1002 προβλήματα τα οποία δεν είχε καταλάβει ο γιατρός μου, που υποτίθεται ότι με παρακολουθούσε και πήγα να γεννήσω με τεχνητούς πόνους 40εβδ.+5ημερών με πίεση 20!!! που πάλι δεν την είχε πάρει χαμπάρι κ με είχε πόσες ώρες μόνη να υποφέρω χωρίς ούτε 1 δάχτυλο διαστολή... 9ώρες και ήρθε το απόγευμα να δει ΤΙ ΚΑΝΩ!!! κι εγώ κόντευα να σκάσω από πίεση... και αρχισε να επιστρατεύει γιατρούς και προσωπικό για επείγουσα καισαρική!!!!!!!!!!!! Όταν περάσαν οι 40μέρες κ πήγα, υποτίθεται, για Τεστ Παπ, με ρώτησε πως νιώθω αν πονάω κλπ κλπ και μου είπε ότι δε χρειάζεται να κάνω παπ. Μιλήσαμε 5' κι έφυγα, δε με εξέτασε καν.

Μόλις γέννησα ο σύζυγος τον πλήρωσε επί τόπου, δεν ήξερε τα παρασκηνιακά! Και μου πήρε σχεδόν τα ίδια με τη Μάγδα.

Επίσης, η Μάγδα η Καργάκου με χειρούργησε σε ένα σοβαρό γυναικολογικό πρόβλημα που μου προέκυψε αργότερα κι έμεινα πάλι ευχαριστημένη.

Είναι πολύ σχολαστική σε ότι κάνει. Έκανα επισκληρίδιο και αυτό που με καθήλωσε ήταν την ώρα που γίνονταν όλα, σίγουρα όσες έχετε κάνει το γνωρίζετε, παρακολουθούσα από περιέργεια τις κινησεις της από τους προβολείς. Την έβλεπα και σκεφτόμουν πόσο σοβαρή δουλειά κάνουν οι γιατροί... Αφού γέννησα πληρώθηκε πάλι επί τόπου. Ερχόταν σε καθημερινή βάση να δει τι κάνω κ δε με άφησε καθόλου. Πήρα εξιτήριο Κυριακή κι ενώ δε δούλευε ήρθε και τότε.

Γι' αυτό πάνω από όλα η υγεία και χαλάλι τα χρήματα!!! Ένας καλός γιατρός, ένας γιατρός που τ' αξίζει γιατί να μην του τα δώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μηνες περιπου θα σας παραθεσω κι εγω την εμπειρια της γεννας μου...Γεννησα στο Ελενα με καισαρικη (λογω ισχιακης προβολης) και γιατρος μου ηταν η Καργακου. Δεδομενου οτι στην 1η εγκυμοσυνη γεννησα στο Ιασω και φυσιολογικα μπορω να κανω τις συγκρισεις...

Καταρχην κοριτσια φυσιολογικος τοκετος και παλι φυσιολογικος τοκετος...το τι πονους τραβηξα με την καισαρικη δεν λεγεται!!! Φυσικα κατα τη διαρκεια του τοκετου δεν καταλαβαινεις τιποτα (εκανα ραχιαια αναισθησια) αλλα μετα και για καμια δεκαρια μερες ειδα το Χριστο φανταρο!! Ουτε που θυμαμαι ποσες παυσιπονες μου κανανε ασε τι τραβηξα για να σηκωθω...τελοσπαντων περασμενα ξεχασμενα!!!

Οσον αφορα ιδιωτικο/δημοσιο μαιευτηριο, δαγκωτο δημοσιο και δη στο Ελενας. Η συμπεριφορα ολων ηταν αψογη, τοσο απο την παραλαβη οσο και στα χειρουργεια...οι μαιες, η αναισθησιολογος εξαιρετικη! Εγω εμεινα στον 5ο οροφο στα λουξ δωματια οπου τυφλα να'χουν τα δωματια του Ιασω!!!! Πεντακαθαρο (οι καθαριστριες περναγανε 2 φορες τη μερα), πληρως ανακαινισμενο και τα κοριτσια απλως εξαιρετικα! Την τελευταια μερα μαλιστα την ωρα που φευγαμε πηγε ο ανδρας μου να δωσει σε μια κοπελα 20 ευρω για να πιουν ενα καφε και δεν τα πηρανε...ευτυχως τους ειχε παει η μητερα μου ενα ταψι γαλακτομπουρεκο την προηγουμενη μερα! Πληρωσα 827 ευρω καθως εχω ασφαλεια δημοσιου και δεν καλυπτει τιποτα και περιμενω τωρα το επιδομα των 1000 ευρω.

Τελος η γιατρος μου...κι εγω θεωρω οτι η Μαγδα ειναι ακριβη ιδιαιτερα για γιατρο δημοσιου καθως τα ιδια χρηματα εδωσα και στο γιατρο που γεννησα στο Ιασω (πριν απο 4 χρονια βεβαια) ΑΛΛΑ ηταν εξαιρετικη τοσο κατα τη διαρκεια του τοκετου οσο και μετα. Κατα τη διαρκεια της επεμβασης μου μιλουσε συνεχεια, μολις βγηκε το μωρο και με ερραψε εσωτερικα ηρθε με φιλησε και τελειωσαν με την πλαστικη οι βοηθοι της (εξαιρετικοι και οι 2, αυτοι μου εκανα τις αλλαγες τις επομενες μερες). Ηρθε με ειδε στην ανανηψη και κατοπιν ερχοταν και με εβλεπε καθε μερα στο δωματιο μεχρι να φυγω...σημειωτεον τα λεφτα της τα ειχα δωσει απο τη 2η μερα λιγο πονηρα σκεπτομενη για να δω εαν θα συνεχισει να ερχεται! Κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης οποτε τη χρειαστηκα παντοτε την ευρισκα στο κινητο της, εαν δεν απαντουσε με επαιρνε μεσα στο μισαωρο εκεινη.

Καταληγω λοιπον στο εξης συμπερασμα...φυσιολογικος τοκετος σε δημοσιο νοσοκομειο εαν εχετε επιλογη και εαν παλι πρεπει να κανετε καισαρικη παλι το δημοσιο να προτιμησετε! Ο λογαριασμος στην πρωτη μου γεννα ειχε παει 4000 πριν απο 4 χρονια σε τρικλινο στο Ιασω μαζι με την αμοιβη του γιατρου ενω τωρα 2400 σε λουξ στο Ελενα!

Αντε, σας αφηνω τωρα γιατι η μπουμπου ξυπνησε μετα τον πρωινο της υπνο και ηρθε η ωρα για το γαλατακι μας!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμος στην πρωτη μου γεννα ειχε παει 4000 πριν απο 4 χρονια σε τρικλινο στο Ιασω μαζι με την αμοιβη του γιατρου ενω τωρα 2400 σε λουξ στο Ελενα!

Αντε, σας αφηνω τωρα γιατι η μπουμπου ξυπνησε μετα τον πρωινο της υπνο και ηρθε η ωρα για το γαλατακι μας!!!

 

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ μιας κι έχουμε και την ίδια γυναικολόγο. Τα lux δεν έχουν πράγματι να ζηλέψουν σε τίποτα τα ιδιωτικά!!!!!!!!! Θεωρώ ότι είναι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ πεταμένα χρήματα και σε 4κλινο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι στον τρίτο μήνα και ψάχνω για καλό γυναικολόγο στο Έλενα. Έχω ακούσει για κάποιον Στέφανο Παππά. Μήπως κάποιος τον γνωρίζει ή έχει κάποια πληροφορία για αυτόν? Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. είμαι κ εγώ στην 9η εβδομάδα αλλά δεν έχω καταλήξει σε κάποιον γυναικολόγο.Ψάχνω κάποιον στο Έλενα που να έχει ιατρείο δικό του στα νότια προάστεια και σίγουρα να είναι καλός.γνωρίζεται κάποιον;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι στον τρίτο μήνα και ψάχνω για καλό γυναικολόγο στο Έλενα. Έχω ακούσει για κάποιον Στέφανο Παππά. Μήπως κάποιος τον γνωρίζει ή έχει κάποια πληροφορία για αυτόν? Ευχαριστώ πολύ!

 

Καλησπέρα! Ειναι πολυ καλος γιατρός και είναι και στο Μητέρα! Εμενα μου τον συστησε συναδελφος του ο Αντώνης Κακουλάκης ο οποίος ειναι κορυφή και μου είπε τα καλύτερα! Εχω το τηλ. του αν θελεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα πριν από 2 μήνες περίπου στο Έλενα με γιατρό τον Καπετανάκη Ν! (και βάζω θαυμαστικό γιατί στην αρχή πήγενα να γεννήσω με την Γεωργιάδου, για την οποία είχα διαβάσει-ακούσει ένα σωρό θετικά σχόλια).

Στον 8ο μήνα ΕΥΤΥΧΩΣ δεν μπορούσε η ίδια να μου κάνει μια εξέταση γιατί είχε πολλά απογευματινά ραντευού να δει και το ζήτησε απ' τον Καπετανάκη! (και πάλι θαυμαστικό -γιατί πιστεύω πως τίποτα δε γίνεται τυχαία- τον συμπάθησα αμέσως και του ζήτησα να αναλάβει αυτός το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μου -αν και δεν ήταν λογικό λίγο πριν γεννήσω να αλλάξω γιατρό-)

Πραγματικά είμαι πολύ τυχερή που άλλαξα γιατρό γιατί εκτός απο εξαίρετος γιατρός είναι και πολύ καλός άνθρωπος!

Όσο για την Γεωργιάδου, βλέπει την κάθε έγκυο σαν 500, 800...1000Ευρώ και τίποτα περισσότερο. Είναι ψυχρή και αντιπαθέστατη.

Πραγματικά τις 10 ώρες που "έτρωγα" τους πόνους της γέννας και είχα δίπλα μου τον Καπετανάκη προσπαθούσα να φανταστώ πώς θα υπέφερα μαζί της. Είναι πολύ συμαντικό ο γιατρός να είναι δίπλα σας καθ'όλη τη διάρκεια του τοκετού.

Ευτυχώς δεν έγινα τα 1000Ευρώ του "διχτυωτού καλσόν"(Γεωργιάδου).

Μην δυστάσετε να αλλάξετε γυναικολόγους μέχρι να βρείτε τον κατάλληλο για εσάς. Προσωπικά έχω αλλάξει γυναικολόγο 6 φορές αλλά αυτή ήταν η τελευταία!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!

Δεν σας κρύβω πως είμαι λίγο ως πολύ πελαγωμένη... Μετά από διάφορες δυσκολίες κυοφορώ δίδυμα αγοράκια ( με την τρίτη εξωσωμ.)

Ας είναι καλά ο γιατρός μου Κ. Πάντος γιατί ακόμη θα παιδευόμασταν...

Τελοσπάντων. Σήμερα μπήκα στον 5ο μήνα και τον ρώτησα την αμοιβή του στον τοκετό. Μου έπεσε το σαγόνι... Χώρια το δωμάτιο στο Μητέρα (τρίκλινο 2200 περίπου). Επειδή αρκετά μας έφυγαν με τις εξωσωματικές και την όλη ταλαιπωρία, του το είπα και με παρέπεμψε σε κάποιον κο Γιαλελή στο Έλενα. Διαβάζω κανά δίωρο το φόρουμ και ψάχνω, αλλά δεν βρίσκω εμπειρίες και αυτό δεν μ άρέσει καθόλου...

Εννοείται ότι πάω για καισαρική...

Αν γνωρίζετε κάτι για αυτόν τον γιατρό παρακαλώ γράψτε μου, αλλιώς να κοιτάξω τελείως αλλού μόνη μου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα πριν από 2 μήνες περίπου στο Έλενα με γιατρό τον Καπετανάκη Ν! (και βάζω θαυμαστικό γιατί στην αρχή πήγενα να γεννήσω με την Γεωργιάδου, για την οποία είχα διαβάσει-ακούσει ένα σωρό θετικά σχόλια).

Στον 8ο μήνα ΕΥΤΥΧΩΣ δεν μπορούσε η ίδια να μου κάνει μια εξέταση γιατί είχε πολλά απογευματινά ραντευού να δει και το ζήτησε απ' τον Καπετανάκη! (και πάλι θαυμαστικό -γιατί πιστεύω πως τίποτα δε γίνεται τυχαία- τον συμπάθησα αμέσως και του ζήτησα να αναλάβει αυτός το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μου -αν και δεν ήταν λογικό λίγο πριν γεννήσω να αλλάξω γιατρό-)

Πραγματικά είμαι πολύ τυχερή που άλλαξα γιατρό γιατί εκτός απο εξαίρετος γιατρός είναι και πολύ καλός άνθρωπος!

Όσο για την Γεωργιάδου, βλέπει την κάθε έγκυο σαν 500, 800...1000Ευρώ και τίποτα περισσότερο. Είναι ψυχρή και αντιπαθέστατη.

Πραγματικά τις 10 ώρες που "έτρωγα" τους πόνους της γέννας και είχα δίπλα μου τον Καπετανάκη προσπαθούσα να φανταστώ πώς θα υπέφερα μαζί της. Είναι πολύ συμαντικό ο γιατρός να είναι δίπλα σας καθ'όλη τη διάρκεια του τοκετού.

Ευτυχώς δεν έγινα τα 1000Ευρώ του "διχτυωτού καλσόν"(Γεωργιάδου).

Μην δυστάσετε να αλλάξετε γυναικολόγους μέχρι να βρείτε τον κατάλληλο για εσάς. Προσωπικά έχω αλλάξει γυναικολόγο 6 φορές αλλά αυτή ήταν η τελευταία!

 

 

και εμενα μου εκανε εισαγωγη ο καπετανακης και τον συμπαθησα αμεσως!αλλα δεν ηξερα οτι μπορει και να ξεγενναει μονος και να αναλαμβανει εγκυες,νομιζα οτι ειναι ειδικευομενος.θα ηθελα παντως να μου δωσεις το τηλεφωνο του αν γινεται!γιατι δεν θα αργησει το 2ο παιδι :wink: ,να ειμαι ετοιμη!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα πριν από 2 μήνες περίπου στο Έλενα με γιατρό τον Καπετανάκη Ν! (και βάζω θαυμαστικό γιατί στην αρχή πήγενα να γεννήσω με την Γεωργιάδου, για την οποία είχα διαβάσει-ακούσει ένα σωρό θετικά σχόλια).

Στον 8ο μήνα ΕΥΤΥΧΩΣ δεν μπορούσε η ίδια να μου κάνει μια εξέταση γιατί είχε πολλά απογευματινά ραντευού να δει και το ζήτησε απ' τον Καπετανάκη! (και πάλι θαυμαστικό -γιατί πιστεύω πως τίποτα δε γίνεται τυχαία- τον συμπάθησα αμέσως και του ζήτησα να αναλάβει αυτός το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μου -αν και δεν ήταν λογικό λίγο πριν γεννήσω να αλλάξω γιατρό-)

Πραγματικά είμαι πολύ τυχερή που άλλαξα γιατρό γιατί εκτός απο εξαίρετος γιατρός είναι και πολύ καλός άνθρωπος!

Όσο για την Γεωργιάδου, βλέπει την κάθε έγκυο σαν 500, 800...1000Ευρώ και τίποτα περισσότερο. Είναι ψυχρή και αντιπαθέστατη.

Πραγματικά τις 10 ώρες που "έτρωγα" τους πόνους της γέννας και είχα δίπλα μου τον Καπετανάκη προσπαθούσα να φανταστώ πώς θα υπέφερα μαζί της. Είναι πολύ συμαντικό ο γιατρός να είναι δίπλα σας καθ'όλη τη διάρκεια του τοκετού.

Ευτυχώς δεν έγινα τα 1000Ευρώ του "διχτυωτού καλσόν"(Γεωργιάδου).

Μην δυστάσετε να αλλάξετε γυναικολόγους μέχρι να βρείτε τον κατάλληλο για εσάς. Προσωπικά έχω αλλάξει γυναικολόγο 6 φορές αλλά αυτή ήταν η τελευταία!

 

Συμφωνώ και επαυξάνω για τα σχόλια σου για την Γεωργιάδου,,εγώ εξαιτίας της έφυγα τρέχοντας και κλαίγοντας από το Έλενα..

labc81

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...