Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Μονο προσεχε μη χασεις την ουσια...γιατι αυτο που μετραει πανω απόλα σε ενα γιατρο ειναι το τι γνωσεις και τι εμπειρια εχει.

Τι να το κανεις αν δεν καπνιζει αμα στη δυσκολη που τυχον θα προκυψει δεν ξερει να χειριστει σωστα μια κατασταση και κινδυνεψει μια ζωη που υπο αλλες συνθηκες θα ειχε σωθει?

 

Τωρα αυτο με τον προγεννητικο...το να σε αφηνει ενας γιατρος να κανεις προσπαθεια για εγκυμοσυνη χωρις να σε πλακωνει σε εξετασει και φαρμακα ανευ λογου εγω το θεωρω το λιγοτερο ηθικοτατο.

Γιατι να αγχωνομαι και να τρεχω να ξεπουλιεμαι σε εξετασεις χωρις να υπαρχει προβλημα?Λιγο καχυποπτη θα με εκανε κατι τετοιο.

Μια εγκυμοσυνη ειναι οτι πιο φυσιολογικο για μια γυναικα.Το οτι πολλες κοπελες αντιμετωπιζουν προβληματα δε σημαινει οτι θα πρεπει για καποιο λογο να την αντιμετωπιζουμε σαν αρρωστια και να ξεκιναμε θεραπειες ανευ λογου.

 

 

Βεβαια το τι θελει η καθε μια ειναι θεμα προσωπικο.Σου ευχομαι τα καλυτερα...και με ενα μωρακι συντομα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μονο προσεχε μη χασεις την ουσια...γιατι αυτο που μετραει πανω απόλα σε ενα γιατρο ειναι το τι γνωσεις και τι εμπειρια εχει.

Τι να το κανεις αν δεν καπνιζει αμα στη δυσκολη που τυχον θα προκυψει δεν ξερει να χειριστει σωστα μια κατασταση και κινδυνεψει μια ζωη που υπο αλλες συνθηκες θα ειχε σωθει?

Τωρα αυτο με τον προγεννητικο...το να σε αφηνει ενας γιατρος να κανεις προσπαθεια για εγκυμοσυνη χωρις να σε πλακωνει σε εξετασει και φαρμακα ανευ λογου εγω το θεωρω το λιγοτερο ηθικοτατο.

Γιατι να αγχωνομαι και να τρεχω να ξεπουλιεμαι σε εξετασεις χωρις να υπαρχει προβλημα?Λιγο καχυποπτη θα με εκανε κατι τετοιο.

Μια εγκυμοσυνη ειναι οτι πιο φυσιολογικο για μια γυναικα.Το οτι πολλες κοπελες αντιμετωπιζουν προβληματα δε σημαινει οτι θα πρεπει για καποιο λογο να την αντιμετωπιζουμε σαν αρρωστια και να ξεκιναμε θεραπειες ανευ λογου.

 

αυτά και από εμένα

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

πολύ με μπερδέψατε κορίτσια.... ΆΡχισα να διαβάζψ από την αρχή μετά είδα τα σκούρα καθώς το τόπικ είναι τεράστιο και διάβασα τις 2 τελευταίες σελίδες. Στην αρχή ήμουν πεπεισμένη ότι η Γεωργιάδου είναι μια πολύ καλή περίπτωση, και τώρα δεν ξέρω πια... Εγώ γέννησα το πρώτο στο Ιασω και τώρα θα ήθελα στο Έλενα όχι για οικονομικούς λόγους αλλά γιατί θέλω να ελέγχω το παιδί και να θηλάσω χωρίς κανείς να με υπονομεύει. Όμως πραγματικά, υπάρχει κάποιος γιατρός που είναι τόσο καλός και να μην έχει ακουστεί τίποτα γι αυτόν? Είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης μου και από εβδομάδα έλεγα να κάνω μια κλήση για πρώτο ραντεβού...

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω και εγώ για τον Γιαλελή ή τον Γαζή. Από όσο διαβασα είναι και οι 2 υπέρ του φσ. Όμως στον φυσιολογικό τοκετό κάνουν επισκληρίδιο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις τον Σταθη Τσουκαλο στο Ελενα; Ειμαι στον εκτο μηνα και αποφασισα να αλλαξω γιατρο λογω κοστους (ειναι στο Ιασω). Μου ειπαν για τον Τσουκαλο αλλα θα ηθελα και μια δευτερη γνωμη;)

Κοπέλια μου με το καλό. Εγω γέννησα με τον Τσούκαλο. Καλός γιατός αλλά περίεργος, τι θέλω να πώ; Ασχολείται με τα συνδικαλιστικα και αν είναι εποχή που τρέχει με αυτά τα θέματα μπορεί να τον παίρνεις τηλέφωνο και να σου λέει πάρτε με σε 10 λεπτά και ξανα σε 10 λεπτά. Εμένα δε μου άφηνε σιγουριά. Ενα περιστατικό θα σου πώ. Οταν είμουν στον 8ο είχα κάτι πονάκια και φοβόμασταν για πρόωρο (είχα κάνει ήδη μια καισαρική) αφου μεσολαβούσε καλοκαίρι του είπα να πάω λίγες μέρες στο εξοχικό λίγη ώρα απο Αθήνα και έδωσε οκ. Ε και του έκανα τη χαζή ερώτηση αν θα ήταν καλύτερα να έχω τη βαλιτσούλα μου στο εξοχικό καλού κακού, το ξέρω λίγο χαζή ερώτηση αλλά η απάντηση ήταν με απότομο στύλ, καλά εγω θα σου πω αν θα πάρεις μαζί σου τη βαλίτα; Τα 1300(φιλικη τιμή) τα ζήτησε. Κάθε επίσκεψη το 50άρι το έπερνε είτε πρωι πήγαινα είτε απόγευμα (τον περιμενα πολλές φορές να γυρίσει απο το κυλικείο που έπινε καφέ) Στην επίσκεψη με ζύγιζε μου έπερνε πίεση και έβαζε το απαρχαιομένο μηχάνημα που ακούει τους χτύπους. 10 λεπτά υπόθεση 50ευρώ (μαύρα χωρις απόδειξη). Υπέρυχο τα 3 σε όλη την εγκυμοσύνη και εξετάσεις κατα την άποψή μου ελειπείς. Δεν μου έκανε καμπύλη. Εμπειρία στη γέννα δεν έχω μιας και έκανα καισαρική. Αν κάνω τρίτο σίγουρα Ελενας αλλα άλλο γιατρο.Οτι άλλο θες πές μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 17η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΩΡΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μαρία :P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω και εγώ για τον Γιαλελή ή τον Γαζή. Από όσο διαβασα είναι και οι 2 υπέρ του φσ. Όμως στον φυσιολογικό τοκετό κάνουν επισκληρίδιο?

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα. Θα σου πω για τον Γαζή που ξέρω, ναι, είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. Δυστυχώς στην δική μου περίπτωση όμως αν και το πάλευε, λόγω κάποιου γυναικολογικού προβλήματος καταλήξαμε σε καισαρική.

Μου είχε πει λοιπόν ότι το θέμα της επισκληριδίου ή ολικής, το αποφασίζει ο αναισθησιολόγος ανάλογα την περίπτωση.

Αυτό το 2007, εάν έχει αλλάξει κάτι.....καλύτερα να τον ρωτήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα σου πω για τον Γαζή που ξέρω, ναι, είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. Δυστυχώς στην δική μου περίπτωση όμως αν και το πάλευε, λόγω κάποιου γυναικολογικού προβλήματος καταλήξαμε σε καισαρική.

Μου είχε πει λοιπόν ότι το θέμα της επισκληριδίου ή ολικής, το αποφασίζει ο αναισθησιολόγος ανάλογα την περίπτωση.

Αυτό το 2007, εάν έχει αλλάξει κάτι.....καλύτερα να τον ρωτήσετε.

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ αν γνωρίζει και κάποια άλλη κοπέλα καμιά άλλη λεπτομέρεια ευπρόσδεκτη!Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

kai egw pou genisa me ton gazi prin 2 mines ola teleia alla genika den einai tis episkliridiou giati den tin simpethei logw kakwn anesthisiologwn sto elena kai epiplokes ston ft(mporei na min mporeis na sprwkseis na xrisimopoiithei ventouza klp...)

alla the best genika!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, νέα και εγώ στην παρέα και ενδιαφέρομαι να βρω γυναικολόγο στο Έλενας. Δεν είμαι ακόμα έγκυος και υπάρχει και ένα θεματάκι με ινομύωμα που δυσκολεύει τα πραγματα. Έτσι λοιπόν θα ήθελα ο γυναικολόγος να μην είναι μόνο για την εγκυμοσύνη αλλά να τον έχω και για τα γυναικολογικά .... καταφερα να διαβάσω το συγκεκριμένο θέμα 2 φορές (η δεύτερη με σημειώσεις) και έχω καταλήξει σε Γαζή, Γιαλελη,Παπαριστείδη, Κονδυλιός και Καργάκου. Επειδή έχω ακούσει καλά σχόλια για όλους θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να με ενημερωσει ποιος από αυτούς δέχεται την παρουσία του πατέρα στη γέννα για να περιορίσω τη λίστα με τους υποψήφιους... ευχαριστώ εκ των προτέρων

SSvbp3.pngjuBIp2.png
Link to comment
Share on other sites

dari καλησπέρα.Εγώ έχω τον Γαζή κ είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένη.Τώρα για το θέμα της παρουσίας του πατέρα στην γέννα δεν έχει να κάνει ο γιατρός αλλά η πολιτική του νοσοκομείου.Στο Ελενας αφήνουν τον πατέρα σε φυσιολογική γέννα αλλά αφου έχει παρακολουθήσει τα 2 απο τα 4 μαθήματα ανώδυνου τοκετού που γίνονται στο νοσοκομείο πέρνοντας βεβαίωση.Αυτό στο λέω 100% σίγουρα γιατι πρόσφατα παρακολούθησε αυτά τα μαθήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ioanna_m, σ΄ευχαριστώ για την άμεση απόκριση... Μήπως θα μπορούσες να μου στειλεις το τηλ του Γαζή?

 

Πήγα σήμερα το πρωί, δυστυχώς χωρίς να πάρω τηλ, και φυσικά δε με εξυπηρετησε κανεις. Μου είπαν οτι θα πρέπει να πάρω τηλ για να κλεισω ραντεβού είτε για πρωί, είτε για απόγευμα....(?) και ότι το πρωί κλείνεις μεν ραντεβού αλλά δε μπορούν να σου κλείσουν με κάποιον συγκεκριμένο. Εγώ δηλ, για να πάω πχ στον Γαζή θα πρέπει να τον καλεσω στο κιν? είναι όλες τις μέρες εκεί? εχω μπερδευτεί λιγάκι.... με τα διαδικαστικά...

 

Απ ότι είχα διαβάσει από παλιότερες αναφορές, το πρωί πήγαινες και έβλεπες ποιοι γιατροί είναι εκει και περίμενες στην ανάλογη ουρά... τουλάχιστον έτσι είχα καταλάβει... Μου είπαν πάντως (στο δωματιάκι με τα ραντεβού) οτι θα πρέπει να κλείσω ραντεβού για το πρωί χωρίς όμως να μπορούν να μου δώσουν κάποια λίστα με το ποιοι γιατροί θα είναι πχ αύριο ... όποιος ξέρει κάτι για το πως γίνονται οι διαδικασίες το τελευτάιο διάστημα θα με βοηθούσε καθώς θέλω να πάω άμεσα...

SSvbp3.pngjuBIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στα πρωινά ραντεβού δεν έχεις την επιλογή γιατρού ενώ το απόγευμα έχεις.Για τον Γαζή θα πρέπει να κλείσεις ραντεβού για απόγευμα για να σε δει , δεν υπάρχει άλλος τρόπος , 60?.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ξερω οτι και στα πρωινα εχεις επιλογη γιατρου.απλα εχει πολυ κοσμο.πηγαινα στο ταμειο,ζηταγα ενα παραβολο για γυναικολογο ( 3 ευρω)και πηγαινα στην γιατρο μου τις μερες που ηξερα οτι εξεταζει.μηπως ο συγκεκριμενος γιατρος δεν δεχεται πρωινα???

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εμένα με ενημερωσαν οτι πρέπει να κλεισω πρωινό ραντεβού χωρίς όμως να γνωρίζει κανείς ποιον θα συναντήσω εκεί... απ' ότι καταλαβαίνω ο Γαζής δε δέχεται το πρωϊ... τον έχει δοκιμάσει κάποια σε άλλα γυναικολογικά εκτός της γέννας? εχω πρόβλημα με ινομύωμα (= δυσκολία σύλληψης, μεγάλες πιθανότητες αποβολής / σε περίπτωση εγκυμοσύνης ή διαφορετικά θα πρέπει να πάω για αφαίρεση) και θα ήθελα να βρω έναν για όλες τις "δουλειές"...

Εσείς τι προτίνετε? έχετε άλλον γυναικολόγο για τις γέννες και άλλον για τα υπόλοιπα ή χρησιμοποιείτε τον ίδιο?

SSvbp3.pngjuBIp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμένα με ενημερωσαν οτι πρέπει να κλεισω πρωινό ραντεβού χωρίς όμως να γνωρίζει κανείς ποιον θα συναντήσω εκεί... απ' ότι καταλαβαίνω ο Γαζής δε δέχεται το πρωϊ... τον έχει δοκιμάσει κάποια σε άλλα γυναικολογικά εκτός της γέννας? εχω πρόβλημα με ινομύωμα (= δυσκολία σύλληψης, μεγάλες πιθανότητες αποβολής / σε περίπτωση εγκυμοσύνης ή διαφορετικά θα πρέπει να πάω για αφαίρεση) και θα ήθελα να βρω έναν για όλες τις "δουλειές"...

Εσείς τι προτίνετε? έχετε άλλον γυναικολόγο για τις γέννες και άλλον για τα υπόλοιπα ή χρησιμοποιείτε τον ίδιο?

 

 

εγω γυναικολογο δεν ειχα στην αθηνα.οταν εμεινα εγκυος μου συστησαν την γεωργιαδου.την πηρα τηλεφωνο και μου ειπε την αλλη μερα το πρωι να παω να με δει.πηγα,εκοψα παραβολο για γυναικολογο και πηγα στα ιατρεια που ειναι πισω απο τα ταμεια,εδωσα το παραβολο στα κοριτσια που ηταν εκει και με ρωτησαν ποιον θελω να δω.τους ειπα το ονομα και οταν ηρθε η σειρα μου με ειδε.η συγκεκριμενη εξεταζε δευτερα-τεταρτη-πεμπτη και δεν ηταν η μοναδικη που δεχοταν πρωινα ραντεβου,ακουγα και αλλα ονοματα.αλλα εχει αναμονη.αν ηθελα χωρις αναμονη καθε τεταρτη ειχε απογευματινο ραντεβου η γιατρος μου αλλα επρεπε να πληρωσω 60 ευρω.ενω τα 3 ευρω παραβολο τα επερνα πισω δινοντας την αποδειξη στο ικα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
δεν έχω πάει στο έλενα ποτέ , στην αρχή την συναντούσα στο λήτώ γιατί έχει και εκει ιατρειο τα απογέυματα και μετά όταν φτιάχτηκε το ιατρείο ξεκίνησα να πηγαινω εκει. ειναι πολυ θετικός και γλυκός άνθρωπος. ξερώ ότι μετα τις εκλογές είχε σταματήσει να είναι αλλά απο ότι μου είπε η άλλη η κοπέλα που είναι εγκυος και την βλέπει πιο συχνα έχει ξανα συνεργασία με το έλενα και γενικά έχει με πολλά νοσοκομεία συνεργασία.

 

 

Θα μπορούσες να μου στείλεις τα στοιχεια της με πμ, θα με ενδιάφερε να κλείσω ενα ραντεβού μαζί της.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι στο ελενα και συνεργαζεται και με το λητω.

η αμοιβη του ειναι 1000 ευρω το δωματιο το δικλινο ειναι στα 400 για τις τεσσερις μερες.ραντεβου κλεινω μονο απογευματινα 40 ευρω καθε φορα υπερηχο και δεν περιμενω ποτε,παω στο νοσοκομειο στο ραντεβου τον παιρνω τηλ και ερχεται και με βρισκει στο σαλονι για να μην τον ψαχνω εγω μαζι σε ολους τους υπερηχους ειναι μαζι και ο αντρας μου.

να επισκεφτεις το θεμα μανουλες ιανουαριου 2010 αν θελεις ειμαστε αρκετες και μιλαμε για την εγκυμοσυνη μας οποτε μπορεις να λυσεις και οτι αποριες εχεις

.καλο ειναι να πας και να μιλησεις με τον καθενα και να κρινεις ποιος σου κανει ευχομαι να βρεις τον καλυτερο για σενα

 

Καλημέρα, θα μπορούσες να μου δώσεις τα στοιχεία του γιατρού σου. Θα με ενδιέφερε να κάνω μια συνάντηση μαζί του.

 

Ευχαριστώ

Μαρία

Link to comment
Share on other sites

Καλυσπέρα κορίτσια, έχω μια ερώτηση ... ξέρει κάποια απο σας το κινητό της Ειρήνης Κωνσταντινίδου ? Επίσης ποια είναι η αμοιβή της?

 

Ή κάποιου/κάποιας άλλου γιατρού στο Έλενα που

1ον: να σου λυνει όλες τις απορίες και να ασχολείτε μαζί σου και

2ον: αν εχει δικο του/της ιατρειο θα ηταν πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

kalispera se oles tis mellouses manoules onomazomai maria k vriskomai ston deytero mhna egymosynhs.mou eixan systhsei ton panagiwtopoulo k omologw pws den exw kapoio parapono einai eksairetikos alla egw dysthxws den tha mporesw na gennhsw sto iasw pou vriskete ekeinos.logw allwn provlimatwn ygeias. prepei na kanw kaisariki exw xeirourgithei prin apo 23 xronia 24 eimai twra se tetraologia tou fallot k ektos ap ayto exw k mia kysth stin wothiki 8 ekatosta.as parakalw na mou proteinete enan kalo h mia kali gunaikologo se kapoio dimosio nosokomeio k na mou peite to posa pernei ekeinos san amoivi exw akousei gia 2 sto elena ton diakaki pou exei gennhsei mia gnwsti ap thn douleia k thn gewrgiadou pou diavasa ap to foroum ta kalytera episis an mporeite pliroforiste me k gia ta tameia na sas dieykrinisw oti mexri ton dekemvri exw ika k meta mpainw sto tameio tou antra mou pou einai to teve.kalyptei tpt k an nai ola h kapoio pososto? sas parakalw enhmerwste me giati eimai polu agxwmeni

eyxaristw perimenw apantisi sas

Link to comment
Share on other sites

:confused:kalispera se oles tis mellouses manoules onomazomai maria k vriskomai ston deytero mhna egymosynhs.mou eixan systhsei ton panagiwtopoulo k omologw pws den exw kapoio parapono einai eksairetikos alla egw dysthxws den tha mporesw na gennhsw sto iasw pou vriskete ekeinos.logw allwn provlimatwn ygeias. prepei na kanw kaisariki exw xeirourgithei prin apo 23 xronia 24 eimai twra se tetraologia tou fallot k ektos ap ayto exw k mia kysth stin wothiki 8 ekatosta.as parakalw na mou proteinete enan kalo h mia kali gunaikologo se kapoio dimosio nosokomeio k na mou peite to posa pernei ekeinos san amoivi exw akousei gia 2 sto elena ton diakaki pou exei gennhsei mia gnwsti ap thn douleia k thn gewrgiadou pou diavasa ap to foroum ta kalytera episis an mporeite pliroforiste me k gia ta tameia na sas dieykrinisw oti mexri ton dekemvri exw ika k meta mpainw sto tameio tou antra mou pou einai to teve.kalyptei tpt k an nai ola h kapoio pososto? sas parakalw enhmerwste me giati eimai polu agxwmeni

eyxaristw perimenw apantisi sas

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα,

κι εγώ το πρώτο μου παιδάκι στο ΙΑΣΩ, αλλά τώρα που σκεφτόμαστε για το 2. λέμε να δούμε στο ΕΛΕΝΑ η στο ΑΛΕΧΑΝΔΡΑ. Έχω ακο΄θσει πολύ καλά λόγεια για τον Δάγλα στο ΕΛΕΝΑ και την ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΗ στο ΑΛΕΧΑΝΔΡΑ.

Μπορείτε να μου πείτε γνώμες;;;

Ευχαριστώ πολύ!

"Τα παιδιά μπορούν να διδάξουν τρία πράγματα στους μεγάλους: πρώτο, να χαίρονται χωρίς να υπάρχει λόγος, δεύτερο, να ασχολούνται πάντα με κάτι και, τρίτο, να απαιτούν με όλη τους τη δύναμη αυτό που επιθυμούν." Paulo Coehlo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα σε όλες θέθελα να μου προτίνεται κάποιον γιατρό στο έλενα που κατά την γνώμη κ εμπειρία σας είναι αντικειμενικά πολύ καλός έχω κάποιο π΄ροβλημα υγείας κ με αγχώνει πολύ το θέμα επιλογής του γιατρού!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...