Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΕΡΕΩΝ ΤΡΟΦΩΝ


Recommended Posts

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=9376&postdays=0&postorder=asc&start=30

sofuka δες εδω που εχει γραψει τις εβδομαδες η Λαμπρινη.Το εχω προχειρο για να το τσεκαρω γιατι δεν υπαρχει και αλμα που να μην το εχουμε παρει χαμπαρι! :lol:

 

Καλέ, λυπήσου με!!!! Βαριέμαι να μετράω βδομάδες τώρα! Ας είναι ότι θέλει, σου λέω ΔΕΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙΙΙΙΙ! :lol::lol::lol:

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ggeny

    ggeny 132 δημοσιεύσεις

  • frene

    frene 127 δημοσιεύσεις

  • aglaia

    aglaia 119 δημοσιεύσεις

  • amaretto

    amaretto 106 δημοσιεύσεις

Σοφουκι ...ντροπή σου !!!! ΛΕεεεεεεε 52 εβδομάδες εχει ο χρονος ..... 26 οι εξη μηνες .....

 

Τελικά ρυζογκοφρέτες δινεται ??? :lol::lol:

 

Γιατί μου μιλάς τόσο σκληρά; :lol:

 

Ρυζογκοφρέτα εγώ δεν έχω δώσει, αλλά σήμερα βούτηξε ένα κρακεράκι από τον αδελφό της, πιάνεται;

 

Νομίζω η dooo έδινε ή η Χλόη; Για ρώτα στο καφέ!

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εμείς τις τσακίζουμε τις ρυζογκοφρέτες, στο σπίτι στη βόλτα στη γκρίνια, παντού!!!σωτήριες είναι αν αρέσουν στο παιδάκι σου! πρόσεχε μόνο να μην έχουν αλάτι. και υπάρχουν και καλαμποκογκοφρέτες, επίσης τις τσακίζουμε. :lol:

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς τις τσακίζουμε τις ρυζογκοφρέτες!!!

 

Η μάνα μου (που τον κρατάει τα πρωϊνά) του δίνει κάθε μέρα και να φανταστείτε ότι όταν ο μικρός έχει όρεξη για σνακ πηγαίνει μπουσουλώντας ως το συρτάρι που τις βάζει και προσπαθεί να το ανοίξει :lol:

bV9Yp3.png

Mr42p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ποτε αρχιζουν να μασουλανε μονα τους?Η΄να μασανε γενικως δηλαδη??Την εχω αυτη την απορια.Δοντια δεν εχουμε κανενα ακομα παντως εχει σημασια?Ποτε να αρχισω λετε να του δινω finger food?Του δινω μερικες φορες φρουτακι και το πιπιλαει αλλα δεν εχει κοψει κομματι να δω πως θα αντιδρασει!

03HJp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ποτε αρχιζουν να μασουλανε μονα τους?Η΄να μασανε γενικως δηλαδη??Την εχω αυτη την απορια.Δοντια δεν εχουμε κανενα ακομα παντως εχει σημασια?Ποτε να αρχισω λετε να του δινω finger food?Του δινω μερικες φορες φρουτακι και το πιπιλαει αλλα δεν εχει κοψει κομματι να δω πως θα αντιδρασει!

 

Τι να σου πω..

Εγώ φοβόμουν και ακόμη φοβάμαι να του δίνω να μασουλάει και όταν του δίνω κάτι είμαι συνέχεια από πάνω του :D

Αν και ο μικρούλης μου έβγαλε δοντάκια σχετικά νωρίς (5 μηνών) μόλις τον τελευταίο μήνα άρχισε να μασουλάει λίγη μπανάνα, καμμιά ρυζογκοφρέτα που λιώνει στο στόμα...

Γενικά αν γινόταν θα του έδινα στερεά και θα τον άφηνα να σηκώνεται και κάνει βήματα επίσης μετά το χρόνο για να μην πνιγεί και να μην χτυπήσει (οι 2 μεγάλοι φόβοι μου) :lol::lol::lol:

bV9Yp3.png

Mr42p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε καλε και αφηστε τα μωρα ελευθερα!

 

Θα σας δειξει το μωρο πότε ειναι έτοιμο το μωρο να φαει μονο του...δοκιμαζετε και αν δειτε οτι πνιγεται συχνα,αφηστε λιγο καιρο και ξαναδοκιμαστε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ποτε αρχιζουν να μασουλανε μονα τους?Η΄να μασανε γενικως δηλαδη??Την εχω αυτη την απορια.Δοντια δεν εχουμε κανενα ακομα παντως εχει σημασια?Ποτε να αρχισω λετε να του δινω finger food?Του δινω μερικες φορες φρουτακι και το πιπιλαει αλλα δεν εχει κοψει κομματι να δω πως θα αντιδρασει!

 

Εξαρτάται απ' το παιδί και το να έχει δόντια δεν είναι απαραίτητο, μασάνε μια χαρά και με τα ούλα και τα ανακουφίζει κι όλας από τον πόνο.

Εμένα ο 2ος μάσαγε κανονικά χωρίς να έχει δόντια από τον 8ο μήνα, έσπρωχνε μακριά το μπωλ με το αλεσμένο και άρπαζε το φαγητό του μεγαλύτερου αδελφού του που ήταν κομματάκια (την πρώτη φορά που το έκανε ο μεγάλος έτρωγε μπριζόλα, ε, το έπιασα το υπονοούμενο και δεν του ξαναάλεσα το φαγητό). Τα υπόλοιπα παιδιά, ξεκίνησαν γύρω στον ένατο μήνα, αρχικά με λιωμένο το φαγητό με το πηρούνι και όχι στο μούλτι ή τα φρούτα στο ψιλό του τρίφτη και την μπανάνα με το πηρούνι. Δοκιμάζεις και αν το δέχεται το παιδί συνεχίζεις, αλλιώς ξαναδοκιμάζεις αργότερα. Συνήθως όταν είναι έτοιμα το δείχνουν με διάφορους τρόπους, πχ. μειώνουν την ποσότητα που συνήθιζαν μέχρι τότε να τρώνε κλπ. Η μικρή μου πχ. τώρα δεν δέχεται καθόλου να την ταΐζω, θέλει να τρώει μόνο με τα χέρια της, οπότε όλα τώρα της τα κάνω κομμάτια και την αφήνω να φάει μόνη της.

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμείς που έχουμε μόνο δύο δόντια κάτω από 4,5, μηνών και μέχρι σήμερα δεν έχουμε δει άλλο στον ορίζοντα, εδώ και περισσότερο από ένα μήνα θέλουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να μασουλάμε ψωμί για να φάμε το οτιδήποτε! Στην αρχή όταν έκοβε κανένα μεγάλο κομμάτι το έβγαζε με τη γλωσσίτσα του! Τώρα μασάει κανονικά την ψύχα αλλά και λίγο από την κόρα του ψωμιού! Το δοκίμασα και με τα φρούτα αλλά φοβάμαι γιατί από ότι έμαθα είναι πιο εύκολα να πνιγεί με αυτά! Όταν τα βρίσκω δύσκολα με τη φρουτόκρεμα όμως τον ξεγελλάω με αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Διαβάζοντας λίγο παραπάνω, είδα πως αναφέρατε τις ρυζογκοφρέτες. Κορίτσια, τι είναι και από πού τις προμηθευόμαστε? Από ποια εταιρεία? Πείτε μου, σας παρακαλώ, γιατί όταν έλειψα προχθές, ο μπαμπάς της της έδωσε μπισκότο και πολύ νευρίασα! Να του αφήσω τουλάχιστον αυτές, τις πώς τις είπατε, ρυζογκοφρέτες.

Ευχαριστώ πολύ!

.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και συγνώμη που μπαίνω σφήνα στη συζήτηση με άσχετο θέμα...

 

Εδώ και μία εβδομάδα ξεκινήσαμε δειλά δειλά φρουτάκι, και η μικρή από την πρώτη κιόλας μέρα άρχισε να τσινάει και να μη θέλει στήθος το πρωί... Και το βράδυ με δυσκολία...

 

Έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Βγάζω γάλα και της δίνω με το κουταλάκι γιατί ούτε το μπιμπερό θέλει... Περνάει και μια ιωσούλα...

 

Σήμερα το πρωί ξύπνησα και το στήθος μου ήτανε άδεια σακούλα... αισθάνομαι σοβαρή μείωση στην παραγωγή μου... Η μπέμπα έκλαιγε γοερά και έβγαλα με το θήλαστρο 80 ml :!: και της τα έδωσα. Άλλες φορές θήλαζε κανονικά και έβγαζα τουλάχιστον 100 ml επιπλέον!!!!!.... :(

 

Η αλήθεια είναι πως εδώ και 2 μήνες με δυσκολία την κρατούσα στο στήθος... με τραγουδάκια, κούνιες, βόλτες στο δωμάτιο...

 

Κρατάω μαζί της συνεχή επαφή αφού την έχω στην αγκαλιά ή στο μάρσιπο όλες τις ώρες που δεν κοιμάται, την κοιμίζω μαζί μου και κάνουμε μπάνιο μαζί, αλλά δυστυχώς η κατάσταση διαρκώς επιδεινώνεται...

 

Εχτές το απόγευμα, στην απελπισία μου, έπλυνα το στήθος με καυτό νερό και του έκανα μασάζ 5 λεπτά. Τσουρουφλίστηκα είναι ή αλήθεια, αλλά ήταν η μοναδική φορά που θήλασε για 10 λεπτά την εβδομάδα αυτή...

 

Έχω δοκιμάσει όλα τα κόλπα που υπάρχουν... Όσα διάβασα εντός και εκτός φόρουμ... και το κακό είναι ότι δυστυχώς δεν μπορώ να συνεργαστώ με το θήλαστρο lactina αν το παιδί δεν είναι παράλληλα στο στήθος... Toν προηγούμενο καιρό έβγαζα άρκετό γάλα παράλληλα και είχα φτιάξει μια καλή ατομική τράπεζα αλλά δυστυχώς όταν λείπω από το σπίτι η μπέμπα πίνει από εκεί (με το κουταλάκι πάντα) και έχει σχεδόν εξαντληθεί και δεν έχω τη δυνατότητα να την ανανεώσω... Προσπαθώ να βρω το symphony μήπως και γίνει κάτι, αλλά έχει εξαφανιστεί από προσώπου γης!! :(

 

Η παιδίατρος μου είπε ότι δυστυχώς υπάρχει μια μειοψηφία παιδιών που σταματούν νωρίς να θηλάζουν... Ισχύει κάτι τέτοιο; Έχω φρικάρει εντελώς... :cry:

 

Η μπεμούλα μου είναι κατά τα άλλα ένα πολύ πολύ ήσυχο και αγαπησιάρικο μωρό που έχει ήδη αρχίσει να εμφανίζει σημάδια έντονης προσκόλλησης στη μαμά...

 

Φοβάμαι ότι μεταφέρω το δικό μου στρες στο παιδί και δεν θέλω κάτι τέτοιο... Από την άλλη πάλι, δε θέλω να τελειώσουμε τόσο άδοξα... :cry:

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σου απαντήσουν και οι άλλες κοπέλες, αλλά νομίζω ότι για όλα φταίει η ιωση. Δεν μπορεί το πρωινό φρουτάκι να την κρατάει όλη μέρα. Μέσα στη μέρα τη θηλάζεις ή τρώει κάτι άλλο από στερεές τροφές; Αν της δώσει κάποιος άλλος γάλα με το μπιμπερό το δέχετε; Αν δοκιμάζατε το εκπαιδευτικό ποτηράκι, που είναι διαφορετικό από το μπιμπερό και ίσως το δεχτεί; Ίσως να περνάει φάση και να χρειαστεί για λίγο καιρό να ανεχτείς το θήλαστρο. Το χρησιμοποιούσες την ώρα του θηλασμού στον άλλο μαστό αν κατάλαβα καλά;

Ελπίζω να περάσει γρήγορα πάντως, ότι κι αν είναι και να συνεχίσετε το θηλασμό, μιας και είναι κάτι που προφανώς θέλεις.

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Dimitrali, η κόρη σου είναι μικρούλα, δεν νομίζω να θέλει να αποθηλάσει από τώρα. Μάλλον η ίωση φταίει. Πρόσφερε το στήθος και κάνε τις αντλήσεις χωρίς άγχος και θα επανέλθετε. Εκμεταλλεύσου τις ώρες που κοιμάται (εγώ τη δικιά μου δεν την άφηνα σε χλωρό κλαρί σε ανάλογες περιπτώσεις) :)

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσουν και οι άλλες κοπέλες, αλλά νομίζω ότι για όλα φταίει η ιωση. Δεν μπορεί το πρωινό φρουτάκι να την κρατάει όλη μέρα. Μέσα στη μέρα τη θηλάζεις ή τρώει κάτι άλλο από στερεές τροφές; Αν της δώσει κάποιος άλλος γάλα με το μπιμπερό το δέχετε; Αν δοκιμάζατε το εκπαιδευτικό ποτηράκι, που είναι διαφορετικό από το μπιμπερό και ίσως το δεχτεί; Ίσως να περνάει φάση και να χρειαστεί για λίγο καιρό να ανεχτείς το θήλαστρο. Το χρησιμοποιούσες την ώρα του θηλασμού στον άλλο μαστό αν κατάλαβα καλά;

Ελπίζω να περάσει γρήγορα πάντως, ότι κι αν είναι και να συνεχίσετε το θηλασμό, μιας και είναι κάτι που προφανώς θέλεις.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :)

 

Γάλα με το μπιμπερό δε δέχεται από κανέναν έδώ και 1 μήνα... εκτός από μερικές φορές το βράδυ...

 

δοκιμάσαμε το ποτηράκι αλλά δεν καταφέραμε και πολλά... Πίνει πολύ ευχάριστα το γάλα της μαμάς αλλά μόνο με το κουτάλι το οποίο έχει δεχτεί με ενθουσιαμό (τουλάχιστον)...

 

Το θήλαστρο το χρησιμοποιούσα στον άλλο μαστό την ώρα του θηλασμού, σωστά κατάλαβες! Μόνη μου δεν καταφέρνω σχεδόν τίποτα... δυστυχώς!

 

Η παιδίατρος λέει να της βάλω άλλο ένα γεύμα με λαχανικά και να αντλώ κάθε 2 με 3 ώρες για να μην κοπεί το γάλα και να της το δίνω όπως εκείνη προτιμά, πρωί - βράδυ... αν φτάνει και το μεσημέρι... Ψάχνω το symphony αλλά όλο μου λένε πως περιμένουν επιστροφές... και στο τέλος τίποτα!!!

 

Υπάρχει κανένα άλλο με διπλή φάση άντλησης που μπορεί να ειναι εξίσου καλό για συνεχή χρήση; Είχα ρωτήσει την Αγλαΐα για το swing αλλά μάλλον δεν κάνει για την περίπτωσή μου όπως διαμορφώθηκε...

 

Φεύγω... είναι κι ο χρόνος μου τόσο λίγος... 3 παιδιά βλέπεις! Έχουν σήμερα γιορτή στο σχολείο. :D Κατά τις 12 θα είμαι σπίτι!

 

Και πάλι ευχαριστώ!

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα, σ'αυτή την ηλικία, πέρασα τα ίδια με την κόρη μου. Έτσι δοκίμασα το καλαμάκι που σου έλεγα, γιατί φοβόμουνα μην αφυδατωθεί. Είχε σταματήσει τελείως τις βρεγμένες πάνες, και τρόμαξα πολύ!!

Έβγαζα γάλα τις φορές που δεν ήθελε να θηλάσει, και την άφηνα να το πιεί με καλαμάκι.

Προσπαθούσα να την πιάσω στον ύπνο το βράδυ, κι αυτό συνήθως έπιανε.

 

Μην την πιέζεις, γιατί θα έχει αντίθετα αποτελέσματα. Καλά κάνεις και την έχεις συνέχεια κοντά σου και στο ίδιο κρεβάτι. Έχε το στήθος ελεύθερο το βράδυ κοντά της, να σε μυρίζει, κι ασ'τη να πιεί μόνη της. Συνέχιζε να αντλείς αν αρνείται να θηλάσει, κι ας μη βγάζεις πάρα πολύ με το λάκτινα.

Όταν περάσει η στάση θηλασμού, θα σου αυξήσει και πάλι το παιδί την παραγωγή.

Είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς. Κάνε υπομονή και κουράγιο. Θα περάσει. Μπορεί να είναι δοντάκια, ίωση, κάτι να την έχει στεναχωρήσει, αλλά με λίγη υπομονή, θα περάσει. Δεν αποθηλάζουν τα μωράκια τόσο νωρίς από μόνα τους.

 

Να μας ενημερώνεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Dimitrali, προσωπικά δεν θα βιαζόμουν να της βάλω κι άλλο γεύμα, τουλάχιστον μέχρι να περάσει η ίωση. Θα έκανα όμως τις συστηματικές αντλήσεις. Μπορεί να φανεί υπερβολικό αλλά θα έκοβα και το φρούτο, μέχρι να αποκατασταθεί η σχέση με το στήθος.

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό

http://www.letoshop.gr/default.asp?itmSKU=265245-7&itm=1367300&ct=1110206&pid=40#

Είναι κανονικό μπιμπερό και έχει στην άκρη ένα κουτάλι αντί για θηλή.

το κουτάλι έχει σωλήνα και το περιεχόμενο καταλήγει στο κουταλάκι. Μήπως σας βοηθήσει καλύτερα κάτι τέτοιο;

Όσο για το swing, δοκίμασέ το γιατί η διπλή φάση είναι μεγάλο πράγμα...

Αν μπορεί κάποια κοπέλα να σου δανείσει το δικό της για δοκιμή;

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα, σ'αυτή την ηλικία, πέρασα τα ίδια με την κόρη μου. Έτσι δοκίμασα το καλαμάκι που σου έλεγα, γιατί φοβόμουνα μην αφυδατωθεί. Είχε σταματήσει τελείως τις βρεγμένες πάνες, και τρόμαξα πολύ!!

Έβγαζα γάλα τις φορές που δεν ήθελε να θηλάσει, και την άφηνα να το πιεί με καλαμάκι.

Προσπαθούσα να την πιάσω στον ύπνο το βράδυ, κι αυτό συνήθως έπιανε.

 

Μην την πιέζεις, γιατί θα έχει αντίθετα αποτελέσματα. Καλά κάνεις και την έχεις συνέχεια κοντά σου και στο ίδιο κρεβάτι. Έχε το στήθος ελεύθερο το βράδυ κοντά της, να σε μυρίζει, κι ασ'τη να πιεί μόνη της. Συνέχιζε να αντλείς αν αρνείται να θηλάσει, κι ας μη βγάζεις πάρα πολύ με το λάκτινα.

Όταν περάσει η στάση θηλασμού, θα σου αυξήσει και πάλι το παιδί την παραγωγή.

Είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς. Κάνε υπομονή και κουράγιο. Θα περάσει. Μπορεί να είναι δοντάκια, ίωση, κάτι να την έχει στεναχωρήσει, αλλά με λίγη υπομονή, θα περάσει. Δεν αποθηλάζουν τα μωράκια τόσο νωρίς από μόνα τους.

 

Να μας ενημερώνεις. :)

 

Κατ' αρχήν κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ. Πάρα πολύυυυυυυυυυυ! :)

Xτες το βράδυ κοιμήθηκε στο στήθος μου... Ξύπνησε στις 2, στις 3, στις 4, στις 6... θήλαζε πολύ λίγο (1-2 λεπτά) και μετά τσίριζε και κοιμόταν στο στήθος χωρίς να θηλάζει ενεργά... απλά πιπιλούσε. Το πρωί όμως που πεινούσε, άφηνε το στήθος και έβαζε στο στόμα τον αντίχειρά της! :wink: Και μετά έκλαιγε. Γι' αυτό κι έβγαλα με το θήλαστρο γάλα...

 

Στις 10 που έφυγα της άφησα γάλα που έβγαλα εκείνη την ώρα. της το έδωσε η γιαγιά με το κουτάλι κι έπειτα από μισή περίπου ώρα έφαγε και το φρούτο της περιχαρής...

 

την πήγα μετά τη γιορτή στο κέντρο Υγείας αλλά δεν έχει τίποτα ανησυχητικό... μυτίτσα μπουκωμένη και βήχα που μερικές φορές είναι πολύ επίμονος και δυνατός. Ένα μήνα παλεύουμε με αυτό... Ο γιατρός μας είπε να εξακολόυθήσουμε το θηλασμό όπως μπορούμε γιατί τη βοηθάει πολύ στις ιώσεις που φέρνουν οι αδελφές της στο σπίτι. :) Κάναμε τις βόλτες μας και γυρίσαμε στο σπίτι. Στις 1:30 την έβαλα πάλι στο στήθος, έφαγε 2-3 λεπτά κα μετά έβαλε πάλι τον αντίχειρα και κοιμήθηκε. Κατάφερα με το μωρό στην αγκαλιά να βγάλω άλλα 60 ml...

 

Το απόγευμα θα ξαναπροσπαθήσω με το καλαμάκι... Αν Χλόη μου πέρασες τα ίδια και θηλάζεις τόσον καιρό... να ξέρεις πόση δύναμη μου δίνει αυτό!

 

και πάλι ευχαριστώ!!!

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Νίκη και Αμαρέττο σας ευχαριστώ πολύ.

 

Ναι, θα εξακολουθήσω να τη βάζω στο στήθος. Όσο περισσότερο μπορώ. Κι όσο για το κουταλομπιμπερό... μου άρεσε πολύ! λέω να το παραγγείλω να μου το στείλουν με κούριερ...

 

Έχω μία ιδέα (μη με βαρέσετε μια ιδέα είναι...)

Να πάρω το swing και να χρησιμοποιώ τη φάση διέγερσης και να συνεχίζω με το lactina; :idea:

 

Πήρα βέβαια στην εταιρία για να μου το στείλουν μαζί με ένα soft cup για να το δοκιμάσω κι αυτό και μου είπαν πως έχουν έλλειψη! Στο τέλος του μήνα τα περίμεναν...

 

Μου φαίνεται πως το σύμπαν δεν έχει συμμαχήσει μαζί μου για να τα καταγέρω... Αλλά έχω πείσμα γαϊδουρινό...

 

Μήπως το έχουν τα λητώ; Αχ Νίκη μου, μου φαίνεται πως με σώνεις... πάω να δω!

Και πάλι ευχαριστώ!!!! Μια τέτοια συμπαράσταση σημαίνει για μένα πολλά... :D

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Στο λητώ έχει τα πάντα από μεντέλα. Αν ωστόσο δεν βρεις αυτό που θες, στείλε ένα π.μ., το λητώ είναι δίπλα μου (τους έχω θησαυρίσει δυστυχώς! :evil: ) στο ψωνίζω και στο στέλνω με κούριερ! :wink:

Πάντως εξακολουθώ να πιστεύω ότι για όλα φταίει η ρημαδοίωση...

κι αυτό το νυχτερινό σκηνικό με το βυζί πιπίλα... το ζω από τότε που γυρίσαμε από τις καλοκαιρινές διακοπές... Κουράγιο, θα περάσει!

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...