Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου,μπορείτε να μου πείτε όσες έχετε γεννήσει στο Αττικό αν επιτρέπεται ο σύζυγος να είναι μέσα και πόσα μαθήματα ανώδυνου τοκετού πρέπει να παρακολουθήσει?

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 455
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου,μπορείτε να μου πείτε όσες έχετε γεννήσει στο Αττικό αν επιτρέπεται ο σύζυγος να είναι μέσα και πόσα μαθήματα ανώδυνου τοκετού πρέπει να παρακολουθήσει?

 

δεν επιτρεπουν στο συζυγο ουτε κανεναν μεσα την ωρα του τοκετου σε κανενα δημοσιο νοσοκομειο απο οσο ξερω. μαθηματα ανωδυνου παρακολουθεις εσυ, νομιζω 4-5 ειναι. Να κάνεις, θα σε βοηθησουν πολυ και στη γεννα αλλα περισσοτερο στο θηλασμο

πως να φανταστείς οτι μπορείς να αγαπήσεις τοοοοσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

δεν επιτρεπουν στο συζυγο ουτε κανεναν μεσα την ωρα του τοκετου σε κανενα δημοσιο νοσοκομειο απο οσο ξερω. μαθηματα ανωδυνου παρακολουθεις εσυ, νομιζω 4-5 ειναι. Να κάνεις, θα σε βοηθησουν πολυ και στη γεννα αλλα περισσοτερο στο θηλασμο

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!!!Εγώ θα κάνω έτσι κι αλλιώς...απλά λέγαμε με τον σύζυγο να κάνει κι αυτός μπας και τον χρειαστώ στον τοκετό...:mrgreen:

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου,μπορείτε να μου πείτε όσες έχετε γεννήσει στο Αττικό αν επιτρέπεται ο σύζυγος να είναι μέσα και πόσα μαθήματα ανώδυνου τοκετού πρέπει να παρακολουθήσει?

 

Γέννησα στο Αττικό πριν 2 χρόνια και απ' όσο θυμάμαι, δυστυχώς δεν επιτρέπεται ο σύζυγος να είναι μέσα την ώρα του τοκετού. Παρόλαυτα στις 11 Νοεμβρίου έχω ραντεβού με τον γιατρό μου κι επειδή κι εγώ θα ήθελα τον άντρα μου μέσα θα τον ρωτήσω μπας κι έχει αλλάξει κάτι (που δεν το νομίζω βέβαια...)

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα 6.10.2009 στο αττικο με τον γραψα, epidis perimename na wgune eksetasis ematos kai kati alla ( ekana kiesariki ) imuna mesa stis etuses pu gienagane kopeles apo tis 5 pojewma mexri tis 11 to wradi . oses kopeles gienisane ite fizjologika ite me kiesariki kamia den ixie andra dipla tis ( ute sto domatio pu tis etimzane )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γέννησα στο Αττικό πριν 2 χρόνια και απ' όσο θυμάμαι, δυστυχώς δεν επιτρέπεται ο σύζυγος να είναι μέσα την ώρα του τοκετού. Παρόλαυτα στις 11 Νοεμβρίου έχω ραντεβού με τον γιατρό μου κι επειδή κι εγώ θα ήθελα τον άντρα μου μέσα θα τον ρωτήσω μπας κι έχει αλλάξει κάτι (που δεν το νομίζω βέβαια...)

 

Κι εγώ έχω ραντεβού με τον ίδιο γιατρό στις 11 Νοεμβρίου!!!!!!!!!

Τι ώρα πας εσύ?

Εγώ 10.30 το βράδυ!

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω ραντεβού με τον ίδιο γιατρό στις 11 Νοεμβρίου!!!!!!!!!

Τι ώρα πας εσύ?

Εγώ 10.30 το βράδυ!

 

Στις 21:00 έχω ραντεβού! Θα κάνω την β΄επιπέδου την ίδια μέρα το πρωί και το βράδυ στο γιατρό. Πότε έχεις ΠΗΤ;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητό DORAKI θα ήθελα να πάω κι εγώ στον Μπουρνά. Να κλείσω ραντεβού για τεστ παπ πρώτα να γνωριστούμε. Πρέπει να κλείσω στο νοσοκομείο ραντεβού για να με δεχτεί εκεί ή να πάρω στο ιατρείο του; Τα λεφτά αυτά που σου ζήτησε ήταν είτε για καισαρική είτε για φυσιολογικό; Κανονικά δεν πρέπει να ζητάνε τίποτα! Του δημοσίου είναι! Έκοβε αποδείξεις όταν σε έβλεπε; Πληρώνουμε στα ιδιωτικά, να πληρώνουμε και στο δημόσιο!! ΑΜΑΝ!

Link to comment
Share on other sites

Στις 21:00 έχω ραντεβού! Θα κάνω την β΄επιπέδου την ίδια μέρα το πρωί και το βράδυ στο γιατρό. Πότε έχεις ΠΗΤ;

 

Εγώ θα κάνω το ντόπλερ στις 10-11-2010 και θα πάω να το δει στις 11-11-2010.

ΠΗΤ έχω στις 17-12-2010.

Θα του πω "μου την πρόσεξες την Ιωάννα των 9:00"?

Eίμαι και παλιά καραβάνα εγώ.Είναι το δεύτερο με το Χρέλια και το τρίτο γενικώς!Χα χα

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κάνω το ντόπλερ στις 10-11-2010 και θα πάω να το δει στις 11-11-2010.

ΠΗΤ έχω στις 17-12-2010.

Θα του πω "μου την πρόσεξες την Ιωάννα των 9:00"?

Eίμαι και παλιά καραβάνα εγώ.Είναι το δεύτερο με το Χρέλια και το τρίτο γενικώς!Χα χα

 

 

Το τρίτο:lol:!!! Με το καλό!!! Να μου πεις μετά πως έιναι να έχεις 3 παιδιά γιατί πολλοί μου λένε, τι 2 τι 3 αλλά δε νομίζω να είναι τόσο απλά!!! Μάλλον κι εγώ θα πάω στις 10/11 για την β' επιπέδου, έκλεισα ραντεβού σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο γιατί στο Αττικό 2 φορές που έχω πάει με έχουν πάρει 1μιση ώρα αργότερα από το ραντεβού και καθυστερώ μετά πολύ στη δουλειά. Κι εγώ θα του πω του Χρέλια "Δεν τα ξέρετε μόνο εσείς όλα! Ξέρω κι εγώ με ποιά έχετε ραντεβού στις 10:30!!!"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδια η συζηγος μου τις εχουν δωσει πιθανη ημερομηνια 16 δεκεμβριου...και σκεφτοαι το Αττικο διοτι πρα τιμες απο ΙΑΣΩ κ μας πεταχτηκανε τα ματια...ο μονος ενδιασμος της γυναικας μου κ εμενα..ειναι οτι ο μαιευτηρας-γιατρος που μας παρακολουθει δεν εκει μεσα μπορω να του πω να ερθει στο Αττικο να αναλαβει την γυναικα μου?

Δεχονται να γινει ετσι,ειναι υποχρεομενοι να το κανουν?Διοτι η γυναικα μου του εχει πολυ εμπιστοσυνη.....

 

Αυτα....οτι αλλο μπορειτε να μας βοηθησετε....

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν λειτουργούν έτσι. στο κάθε δημόσιο νοσοκομείο μπορεί να διεκπεραιώσει γέννα μόνο οι γιατροί του συγκεκριμένου νοσοκομείου. αν η γυναίκα σου νοιώθει καλά με το γιατρό της και δεν θέλει να τον αλλάξει νομίζω θα πρέπει να σκεφτείτε το ιδιωτικό νοσοκομείο που γεννάει ο γιατρός της

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα τηλ το Αττικο κ δεν δεχονται ιδιωτικο μαιευτηρα..τι μου συμβουλευετε να κανω διοτι δεν μας περρισευουν και χρηματα....

Η γυναικα που μιλησα μου ειπε οκ να παμε σε δημοσιο αλλα με τον γιατρο φοβαται λιγο διοτι εχει δειξει μεγαλη εμπιστοσυνη σε αυτον που παμε και καπου φοβαται...ειναι κ η 1η γεννα....

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ....:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

επειδή θεωρώ ότι η ψυχολιγία της γυναίκας εκείνη την ώρα και η εμπιστοσύνη στο γιατρό της είναι το Α και το Ω στην έκβαση του τοκετού εγώ δεν θα το ρίσκαρα σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη να αλλάξω γιατρό. κατά τη γνώμη μου μην την αγχώσει με το οικονομικό. δες καταρχήν σε ποια αλλα μαιευτληρια μπορεί να γεννήσει ο γιατρός σας που πιθανώς να είναι πιο οικονομικά από το ιασώ και συζήτησε τι δυνατότητα υπάρχει για να πληρώσετε με δόσεις, μήπως να συζητούσατε το ίδιο και με το γιατρό (για τη δική του αμοιβή). υπολόγισε σε όλα αυτά τι χρήματα μπορείτε να πάρετε πίσω από το ταμείο σας και επιπλέον συζητήστε με συγγενείς και φίλους αντί για δώρο για το μωρό να σας δώσουν χρήματα (θα βρείτε ένα πιο κομψό τρόπο να το θέσετε)... δυστυχώς δεμπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. νομίζω πως είναι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη για να εμπιστευτεί τώρα άλλο γιατρό... σας ευχομαι ότι καλύτερο

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδή θεωρώ ότι η ψυχολιγία της γυναίκας εκείνη την ώρα και η εμπιστοσύνη στο γιατρό της είναι το Α και το Ω στην έκβαση του τοκετού εγώ δεν θα το ρίσκαρα σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη να αλλάξω γιατρό. κατά τη γνώμη μου μην την αγχώσει με το οικονομικό. δες καταρχήν σε ποια αλλα μαιευτληρια μπορεί να γεννήσει ο γιατρός σας που πιθανώς να είναι πιο οικονομικά από το ιασώ και συζήτησε τι δυνατότητα υπάρχει για να πληρώσετε με δόσεις, μήπως να συζητούσατε το ίδιο και με το γιατρό (για τη δική του αμοιβή). υπολόγισε σε όλα αυτά τι χρήματα μπορείτε να πάρετε πίσω από το ταμείο σας και επιπλέον συζητήστε με συγγενείς και φίλους αντί για δώρο για το μωρό να σας δώσουν χρήματα (θα βρείτε ένα πιο κομψό τρόπο να το θέσετε)... δυστυχώς δεμπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. νομίζω πως είναι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη για να εμπιστευτεί τώρα άλλο γιατρό... σας ευχομαι ότι καλύτερο

 

Αυτα σκεφτομαι κ εγω κ η συζηγος παντως θα ακολουθησω την συμβουλη σου κ απο εβδομαδα που θα παμε στο γιατρο μας θα τον ρωτησω μηπως ειναι και αλλου.....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

 

Σκέφτομαι να αλλάξω γυναικολόγο και να βρω κάποιον που να δουλεύει στο Αττικό. Διαβάζοντας το thread βρήκα κάποια ονόματα ιατρών του Αττικού (Χρελιάς, Μπουρνάς, Θεοδώρου, Σάλουμ). Θα βρω τα τηλέφωνα και θα επικοινωνήσω.

Ήθελα γενικά να ρωτήσω πώς πάει το οικομικό στα δημόσια μαιευτήρια. Στο Ιασώ είχα πληρώσει 2.100 για το μαιευτήριο (με καισαρική) και 1.700 για τον γιατρό. Τόσα περίπου θα δώσω και για το δημόσιο, λιγότερα ή τίποτα?

ADYsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

 

Σκέφτομαι να αλλάξω γυναικολόγο και να βρω κάποιον που να δουλεύει στο Αττικό. Διαβάζοντας το thread βρήκα κάποια ονόματα ιατρών του Αττικού (Χρελιάς, Μπουρνάς, Θεοδώρου, Σάλουμ). Θα βρω τα τηλέφωνα και θα επικοινωνήσω.

Ήθελα γενικά να ρωτήσω πώς πάει το οικομικό στα δημόσια μαιευτήρια. Στο Ιασώ είχα πληρώσει 2.100 για το μαιευτήριο (με καισαρική) και 1.700 για τον γιατρό. Τόσα περίπου θα δώσω και για το δημόσιο, λιγότερα ή τίποτα?

 

Θα γεννήσω στο Αττικό και από όσο γνωρίζω,αν κάνεις καισαρική,δεν πληρώνεις τίποτα στο νοσοκομείο,ενώ με φυσιολογικό τοκετό πάει ανάλογα τα δωμάτια (πάνω από 600 ευρώ δεν θα δώσεις).Τώρα όσον αφορά την αμοιβή γιατρού,εξαρτάται μόνο από τον γιατρό που θα επιλέξεις!Αυτά που ακούω συνήθως είναι 1000-1500 ευρώ.

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα. Σ'ευχαριστώ.

 

Στο κ. Χρελιά εισαι εσύ?

 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και με ένα υγιέστατο μωράκι. Μην ξεχάσεις να μας περιγράψεις και την εμπειρία σου :)

ADYsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα. Σ'ευχαριστώ.

 

Στο κ. Χρελιά εισαι εσύ?

 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και με ένα υγιέστατο μωράκι. Μην ξεχάσεις να μας περιγράψεις και την εμπειρία σου :)

 

Με έχει αναλάβει ο κύριος Γράψας,αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα και για τον Χρέλια!Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!Σίγουρα,μόλις συνέλθω από το σοκ του τοκετού,θα γράψω να σας πω την εμπειρία!!:D

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Όποια μανούλα έχει γεννήσει στο Αττικό,μπορεί να μου πει τι θα χρειαστώ για την βαλίτσα μαιευτηρίου??Γιατί βλέπω ότι το κάθε νοσοκομείο προσφέρει άλλα πράγματα και έχω μπερδευτεί!!Ευχαριστώ!!:D

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

annoula1987 χριαζεσε ρουχα για σενα και το μωρο , αφρολουτρο σαμπουαν σερβιετεσ, πετσετεσ ,κουβερτουλα και σεδονακι για παιδι , το μοναδικο που σου προσφερουνε ειναι παμπερς και αφρολουτρα για να αλαξεις και να πλενεις το παιδι

Link to comment
Share on other sites

annoula1987 χριαζεσε ρουχα για σενα και το μωρο , αφρολουτρο σαμπουαν σερβιετεσ, πετσετεσ ,κουβερτουλα και σεδονακι για παιδι , το μοναδικο που σου προσφερουνε ειναι παμπερς και αφρολουτρα για να αλαξεις και να πλενεις το παιδι

 

Κατάλαβα!!Ευχαριστώ πολύ!!:D

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

 

Είμαι στον τρίτο μήνα της εγκυμοσύνης μου (δεύτερη εγκυμοσύνη) και έπειτα από μια όχι και τόσο καλή εμπειρία στο Μητέρα είπα να γεννήσω στο Αττικό αυτή τη φορά. Το θέμα είναι η επιλογή του γιατρού. Μου έχει συστήσει μια φίλη της μαμάς μου τον κ. Πατσούρα ενώ από κάπου αλλού μου μίλησαν και για τον κ.Χρέλια. Θα ήθελα τη βοήθεια σας αν γνωρίζετε κάτι σχετικά με τους δύο αυτούς γιατρούς καθώς επίσης και για το γεγονός (φήμη?) ότι πολλοί από αυτούς ετοιμάζονται να πάνε σε ιδιωτικά νοσοκομεία! Σε αυτή την περίπτωση είσαι υποχρεωμένη να ακολουθήσεις το γιατρό σου και να πας και εσύ στο ιδιωτικό?

Ευχαριστώ

Εβελίνα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι στον τρίτο μήνα της εγκυμοσύνης μου (δεύτερη εγκυμοσύνη) και έπειτα από μια όχι και τόσο καλή εμπειρία στο Μητέρα είπα να γεννήσω στο Αττικό αυτή τη φορά. Το θέμα είναι η επιλογή του γιατρού. Μου έχει συστήσει μια φίλη της μαμάς μου τον κ. Πατσούρα ενώ από κάπου αλλού μου μίλησαν και για τον κ.Χρέλια. Θα ήθελα τη βοήθεια σας αν γνωρίζετε κάτι σχετικά με τους δύο αυτούς γιατρούς καθώς επίσης και για το γεγονός (φήμη?) ότι πολλοί από αυτούς ετοιμάζονται να πάνε σε ιδιωτικά νοσοκομεία! Σε αυτή την περίπτωση είσαι υποχρεωμένη να ακολουθήσεις το γιατρό σου και να πας και εσύ στο ιδιωτικό?

Ευχαριστώ

Εβελίνα

 

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου! Εγώ είμαι 26 εβδομάδων και με παρακολουθεί ο κ. Χρέλιας. μέχρι τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένη. Πηγαίνω στο ιατρείο του και με παρακολουθεί. Και δεν νομίζω ότι είναι από τους ιατρούς που θα πάνε σε ιδιωτικό!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...