Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Πόσα κιλά έχεις πάρει ως τώρα;" ΓΚΡΡΡ....


Recommended Posts

Καλημέρα, εγώ είμαι 24 εβδομάδων και έχω πάρει 8 κιλά (είχα ξεκινήσει 57 και είμαι 65)....αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο είναι ότι εκεί γύρω στα 7 είπα να ξεκινήσω διατροφή, να κόψω εντελώς γλυκά (μέχρι τότε έτρωγα κάθε μέρα από ενα γλυκό απαραίτητα) και όλα τα λιπαρά χωρις αναστολή (πίτσες, σουβλάκια κτλ). Πριν είχα παρει 7 κιλά χωρίς να προσέχω καθόλου στους 5 πρώτους μήνες και τώρα σε 1 εβδομάδα σχεδόν με διατροφή πήρα ένα ολόκληρο κιλό :evil:. Σαν να μου λέει ξαναγύρνα στην ακολασία ένα πράμα :mrgreen:

yTiOp3.png

 

nzfhp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 559
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κοριτσια εγω ειμαι στην 25 εβδομαδα οταν ξεκινησα η εγκυμοσυνη ημουν 60 κιλα τωρα 70.. εχω παρει 10 κιλα..θα τρελαθω και εχω ακομη δρομο μπρωστα μου..τι να κανω? θελω να παρω μεχρι το τελος μονο τα βασικα που παιρνει το μωρο..πως θα το καταφερω..?

Link to comment
Share on other sites

Στη 2η εγκυμοσύνη λίγο πριν τον 7ο, επειδή είχα πάρει πολλα κιλά, έκανα δίαιτα. Το πρωινό που γέννησα, τελειιμηνο, ήμουν 8κιλα κάτω. Ήταν απο τα πιο δύσκολα πράγματα. Πείνα!!! Απίστευτη.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια σας διαβάζω και έχω απελπιστει. Εγώ ξεκίνησα την πρωτη εξωσωματική 58 κιλά 4 μηνες μετα είχα πάρει 12 κιλά και εκανα την δεύτερη οπου και έμεινα έγκυος. Την αλλη βδομάδα κλείνω την 24 βδομάδα και έχω πάρει + 14 κιλα ,σύνολο 26. Έχω πρηστεί απίστευτα. Δεν τρώω ζυμαρικά ψωμί αλάτι και τίποτα απο εξω τ ι π ο τ α και παντα προσέχω τι τρωω. Ολοι λένε οτι είναι υγρά έχω φρικαρει κλαίω συνέχεια ντρέπομαι να βγω εξω. Υπάρχει καμια που να έχει κανει εξωσωματική και μετα απο εγκυμοσύνη να τα εχασε?

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω την εμπειρια μου,ετσι για να καταλαβουμε ολεσωτην κακεντρεχεια.

Εγω μεχρι τους τεσσερεις και μισο περιπου μηνες δεν ειχα παρει κιλα.καθολου.κι ομως βρεθηκε ανθρωπος και κοντινος μαλιστα (οχι φιλος)να μου πει οτι φαινεται καθαρα οτι εχω παρει κι οτι εχω κανει και μπρατσα, το οποιο ειναι ξεκαρδιστικη κακια αν ειχατε την εικονα των χεριων μου. Τωρα που εχω παρει 2 κιλα φανταστειτε τι εχει να μου σουρει!

Α,η συγκεκριμενη με ρωταει καθε φορα απο οταν εμαθε για την εγκυμοσυνη,πως τα παω με τη δυσκοιλιοτητα κι οταν της λεω οτι δεν εχω θεμα μου απανταει παντα:θα εχεις αργοτερα σιγουρα.

Επισης το μονο που την απασχολουσε ηταν το μωρακι μας να ειναι κοριτσι κι οχι γερο,μεχρι που της λεει η μαμα μου:ακου να δεις,να παρακαλας να βγει γερο και το παιδι μου απο τη διαδικασια και το μωρο.

Εκεινη βεβαια της απαντησε οτι θελει το μωρο να εχει γαλαζια ματια αλλα δεν ειναι θεμα.μπορει μια κοτα να καταλαβει μαθηματικα;

Γι αυτο,σκεφτειτε!με 0 κιλα πανω και θα σου πουν οτι εισαι χοντρη.δεν υπαρχει περιπτωση,η' κατι αλλο θα βρουν,αρκειωνα μη τους μεινει το φαρμακι στο στομα.

NhE9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μιας και έφτασα στο παρά 5 (σε 4 μέρες μπαίνω για προγραμματισμένη καισαρική), να κανουμε εναν "τελικό" απολογισμό: +16 κιλά σήμερα που ζυγίστηκα, με το τελευταίο να το έχω παρει αυτές τις μέρες που χαλάρωσα αρκετά και μπήκα στη λογική "μερικές μερες έμειναν, τι πειραζει...".

 

Περιέργως πάντως τον 9ο μήνα δεν πήρα τα πολλά που λένε όλοι, υπήρξε βδομάδα που δεν πήρα ούτε γραμμάριο - θα μου πεις είχα προλάβει να τα πάρω νωρίτερα... :P

 

Το ότι όλοι με θεωρούν κομψή για ετοιμόγεννη πάντως επιβεβαιώνει αυτό που λέγατε και νωρίτερα, ότι παίζει ρόλο αν θα ξεκινήσεις με εξτρα κιλά ή όχι την εγκυμοσύνη.

 

Αντε, να είμαστε όλες καλά, να πάνε όλα κατ' ευχήν και τα κιλά θα φύγουν!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Να ρωτήσω κάτι...όταν λέτε πόσα κιλά πήρατε σε κάποια εγκυμοσύνη εννοείται με μέτρημα στη ζυγαριά του σπιτιού σας το πρωί; Με βάση το μέτρημα του γιατρού ή τη μέρα που γεννήσατε με το βάρος που σας μέτρησαν στην κλινική; Ρωτάω γιατί μου τυχαίνει συχνά πρωί με βράδυ να έχω μέχρι και τρία κιλά διαφορά!:shock:

Link to comment
Share on other sites

Και στην ερώτηση της xan να προσθέσω....πώς μετράμε τα κιλά;;;; Ξέρω ακούγεται χαζό αλλα θα σας εξηγήσω. Εγώ πχ ξεκίνησα 64,5 την εγκυμοσύνη. Κατά τη διάρκεια έχασα 4 κιλά. Τώρα είμαι στον έβδομο κ έχω φτάσει τα 65. Πόσα κιλά λοιπόν λέω ότι έχω πάρει; Σχεδόν 5 ή μισό;;; Μπλέξιμοοοοοοοο..........:(

Link to comment
Share on other sites

Και στην ερώτηση της xan να προσθέσω....πώς μετράμε τα κιλά;;;; Ξέρω ακούγεται χαζό αλλα θα σας εξηγήσω. Εγώ πχ ξεκίνησα 64,5 την εγκυμοσύνη. Κατά τη διάρκεια έχασα 4 κιλά. Τώρα είμαι στον έβδομο κ έχω φτάσει τα 65. Πόσα κιλά λοιπόν λέω ότι έχω πάρει; Σχεδόν 5 ή μισό;;; Μπλέξιμοοοοοοοο..........:(

 

Καλέ εννοείται ότι πήρες μισό κιλό εσύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Μένει τώρα να δούμε πώς ζυγιζόμαστε. Εγω να σου πω του σπιτιού κοιτάω γιατι στο Έλενα μου είχαν πει ότι τη βάζουν λίγο μπροστά επίτηδες. Πότε 1 κιλό, πότε 2 οπότε δεν το εμπιστεύομαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω κάτι...όταν λέτε πόσα κιλά πήρατε σε κάποια εγκυμοσύνη εννοείται με μέτρημα στη ζυγαριά του σπιτιού σας το πρωί; Με βάση το μέτρημα του γιατρού ή τη μέρα που γεννήσατε με το βάρος που σας μέτρησαν στην κλινική; Ρωτάω γιατί μου τυχαίνει συχνά πρωί με βράδυ να έχω μέχρι και τρία κιλά διαφορά!:shock:

 

Εγώ υπολόγισα με βάση τη ζυγαριά μου στο σπίτι, όπου ζυγιζόμουν και πριν μείνω έγκυος. Ο γιατρός με ζύγιζε με τα ρούχα και συνήθως αργά το απόγευμα - οπότε είχαν δεν είχαν περάσει 2 ώρες απ' το φαγητό! Στο μαιευτήριο δε με ζύγισαν πάντως, κι ας μπήκα προγραμματισμένα και είχαμε άπλετο χρόνο.

 

Είναι φυσιολογική η διαφορά βάρους ως το βράδυ λόγω κατακράτησης υγρών - δε σου φαίνεται και η κοιλιά σου πολύ μεγαλύτερη τα βράδια; ;)

Το πρωί, χωρίς ρούχα, πριν φας και μετά την τουαλέτα πρέπει να ζυγίζεσαι.

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω γενικα ειμαι αρκετα αδυνατη, οποτε και τα 15 κιλα που εβαζα στις εγκυμοσυνες μου δεν πολυφαινοταν. Παρολα αυτα δε θα ξεχασω το εξης σκηνικο.. Τρεις μερες μετα τη γεννα, βγαινω απο το μαιευτηριο αυπνη, ταλαιπωρημενη, αβαφη και καπως ξεμαλλιασμενη μια που ειχα πολλους πονους και καμια διαθεση για καλλωπισμους..Συναντω λοιπον δυο φιλες μου,καλοντυμενες και περιποιημενες, που πηγαιναν για καφε. Με το που με βλεπει η μια βαζει τα γελια και λεει καλε, πως εγινες ετσι, ποσο πρηστηκες, ποσα κιλα πηρες! Ε, της λεω, ειναι που γεννησα βλεπεις..(λεπτομερειες) Καταλαβαινετε ομως τι ψυχολογια ειχα μετα το σκηνικο(ειχα και τα δικα μου ζορια ηδη).. Και να φανταστειτε πως σ εκεινη τη φαση εγω ημουν 58 κιλα κι εκεινη πανω απο 70!:roll:

Link to comment
Share on other sites

Εγω γενικα ειμαι αρκετα αδυνατη, οποτε και τα 15 κιλα που εβαζα στις εγκυμοσυνες μου δεν πολυφαινοταν. Παρολα αυτα δε θα ξεχασω το εξης σκηνικο.. Τρεις μερες μετα τη γεννα, βγαινω απο το μαιευτηριο αυπνη, ταλαιπωρημενη, αβαφη και καπως ξεμαλλιασμενη μια που ειχα πολλους πονους και καμια διαθεση για καλλωπισμους..Συναντω λοιπον δυο φιλες μου,καλοντυμενες και περιποιημενες, που πηγαιναν για καφε. Με το που με βλεπει η μια βαζει τα γελια και λεει καλε, πως εγινες ετσι, ποσο πρηστηκες, ποσα κιλα πηρες! Ε, της λεω, ειναι που γεννησα βλεπεις..(λεπτομερειες) Καταλαβαινετε ομως τι ψυχολογια ειχα μετα το σκηνικο(ειχα και τα δικα μου ζορια ηδη).. Και να φανταστειτε πως σ εκεινη τη φαση εγω ημουν 58 κιλα κι εκεινη πανω απο 70!:roll:

 

Τη ζήλια την έχεις ακουστά;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ υπολόγισα με βάση τη ζυγαριά μου στο σπίτι, όπου ζυγιζόμουν και πριν μείνω έγκυος. Ο γιατρός με ζύγιζε με τα ρούχα και συνήθως αργά το απόγευμα - οπότε είχαν δεν είχαν περάσει 2 ώρες απ' το φαγητό! Στο μαιευτήριο δε με ζύγισαν πάντως, κι ας μπήκα προγραμματισμένα και είχαμε άπλετο χρόνο.

 

Είναι φυσιολογική η διαφορά βάρους ως το βράδυ λόγω κατακράτησης υγρών - δε σου φαίνεται και η κοιλιά σου πολύ μεγαλύτερη τα βράδια; ;)

Το πρωί, χωρίς ρούχα, πριν φας και μετά την τουαλέτα πρέπει να ζυγίζεσαι.

 

Δε μου φαίνεται απλά μεγαλύτερη , είναι έτοιμη να σκάσει το βράδυ, γίνεται σκληρή αν είμαι όρθια και το δέρμα τσίτα!!Το πρωί είμαι μια χαρά, μοντελάκι!!:-P Να χαίρεσαι το μωράκι σου!!Εγώ είμαι 32 εβδομάδων, αρχές Σεπτέμβρη γεννάμε αν πάνε όλα καλά ( είναι μεγαλούτσικο το μωρό και ανάποδα) . Πάντως για τα κιλά που λες ξεκίνησα γύρω στα 55 και πλησιάζω επικίνδυνα τα 65 παρότι προσέχω απίστευτα πολύ!!Δε φαίνονται καθόλου βέβαια αλλά με εκνευρίζει η ζυγαριά:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δε μου φαίνεται απλά μεγαλύτερη , είναι έτοιμη να σκάσει το βράδυ, γίνεται σκληρή αν είμαι όρθια και το δέρμα τσίτα!!Το πρωί είμαι μια χαρά, μοντελάκι!!:-P Να χαίρεσαι το μωράκι σου!!Εγώ είμαι 32 εβδομάδων, αρχές Σεπτέμβρη γεννάμε αν πάνε όλα καλά ( είναι μεγαλούτσικο το μωρό και ανάποδα) . Πάντως για τα κιλά που λες ξεκίνησα γύρω στα 55 και πλησιάζω επικίνδυνα τα 65 παρότι προσέχω απίστευτα πολύ!!Δε φαίνονται καθόλου βέβαια αλλά με εκνευρίζει η ζυγαριά:mad:

 

Με το καλό! Απο 55 ξεκίνησα κι εγώ, πήρα 16, μου έχουν μείνει 8 τωρα (10 μέρες έχω που γέννησα). Αν είσαι τυχερή σου κόβεται και η όρεξη μετά απ' την κούραση, οπότε δεν το νιώθεις κι ως δίαιτα.. :P

 

Τώρα πάντως που είναι καλοκαίρι και έχει άπειρες επιλογές φρούτων, προσπάθησε να τρως αρκετά, ώστε να σου κόβουν την όρεξη με λίγες θερμίδες συγκριτικά με άλλες τροφές. Εγώ τις τελευταίες δυο εβδομάδες έφαγα όσα νεκταρίνια δεν είχα φάει τα τελευταία 5 χρόνια! :P

 

Free dom και που την ονομάζεις "φίλη" τη συγκεκριμένη τιμή της κάνεις. Να τις προσέχεις κάτι τέτοιες...:?

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τhumber, τι βρηκε να ζηλεψει απ το χαλι που ειχα εκεινη την ωρα, ενας θεος ξερει!:P

Οντως Supergirl, ανηκε σ αυτη την κατηγορια φιλων που οταν κανεις παιδακια για καποιο περιεργο λογο χαλαει η σχεση και ξεκαθαριζει το τοπιο..

Παντως τωρα στην τριτη πια εγκυμοσυνη, εχω παρει 14 κιλα στις 35 βδομαδες και δεν αγχωνομαι καθολου.. Με λιγη προσοχη και σωστη διατροφη φευγουν τα κιλα κοριτσια, σ ενα εξαμηνο το πολυ θα ειστε οπως πριν!;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοριτσια πήρα 20 Κιλα στην εγκυμοσυνη. Τα 10 φύγανε αμέσως, μέχρι το 6μηνο έχασα αλλά 5 και τα υπόλοιπα αφού χρονίσει το παιδί!!αργησα αλλά τελικά στον1,5 χρόνο είχα χάσει 25 κιλά! Εκεί να δεις σχόλια, όλοι μου λέγανε να σταματήσω τη διαιτα(που δεν έκανα) και ότι ήμουν πολύ αδύνατη.απλα όμως εγώ είχα ξεκινήσει την εγκυμοσύνη με 3-4 κιλά παραπάνω από τα συνηθισμένα μου και μου φάνηκε λογικό που φύγανε. Πάντως ο κόσμος θα σχολιάσει έτσι κι αλλιώς! Το μόνο που με χαλάει πλέον στο σώμα μου είναι ότι το στήθος που είχε πρηστει παρά πολύ και τώρα έχει ξεπρηστει, καταλαβαίνετε... Δεν ξέρω αν επανέρχεται ποτέ και πως

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοριτσια πήρα 20 Κιλα στην εγκυμοσυνη. Τα 10 φύγανε αμέσως, μέχρι το 6μηνο έχασα αλλά 5 και τα υπόλοιπα αφού χρονίσει το παιδί!!αργησα αλλά τελικά στον1,5 χρόνο είχα χάσει 25 κιλά! Εκεί να δεις σχόλια, όλοι μου λέγανε να σταματήσω τη διαιτα(που δεν έκανα) και ότι ήμουν πολύ αδύνατη.απλα όμως εγώ είχα ξεκινήσει την εγκυμοσύνη με 3-4 κιλά παραπάνω από τα συνηθισμένα μου και μου φάνηκε λογικό που φύγανε. Πάντως ο κόσμος θα σχολιάσει έτσι κι αλλιώς! Το μόνο που με χαλάει πλέον στο σώμα μου είναι ότι το στήθος που είχε πρηστει παρά πολύ και τώρα έχει ξεπρηστει, καταλαβαίνετε... Δεν ξέρω αν επανέρχεται ποτέ και πως

Αυτο το εχω κι εγω και η αληθεια εινα οτι δεν επανηλθε μετα απο δυο εγκυμοσυνες.. Τωρα και με την τριτη δε θα χω πια καμια ελπιδα!

Link to comment
Share on other sites

Τhumber, τι βρηκε να ζηλεψει απ το χαλι που ειχα εκεινη την ωρα, ενας θεος ξερει!:P

Οντως Supergirl, ανηκε σ αυτη την κατηγορια φιλων που οταν κανεις παιδακια για καποιο περιεργο λογο χαλαει η σχεση και ξεκαθαριζει το τοπιο..

Παντως τωρα στην τριτη πια εγκυμοσυνη, εχω παρει 14 κιλα στις 35 βδομαδες και δεν αγχωνομαι καθολου.. Με λιγη προσοχη και σωστη διατροφη φευγουν τα κιλα κοριτσια, σ ενα εξαμηνο το πολυ θα ειστε οπως πριν!;)

 

Γλυκια μου την απαντηση την εδωσες μονη σου...'οταν κανεις παιδακια...'. Αυτο ειχε να ζηλεψει. Κ ισως κ να μην ησουν τοσο χαλια οσο νομιζεις

Link to comment
Share on other sites

Γλυκια μου την απαντηση την εδωσες μονη σου...'οταν κανεις παιδακια...'. Αυτο ειχε να ζηλεψει. Κ ισως κ να μην ησουν τοσο χαλια οσο νομιζεις

 

Ακριβώς αυτό! Αν και οι ασπονδες φιλες όπως και να σε δουν θα σε ζηλέψουν.. Αν όμως η συγκεκριμένη δεν έχει παιδιά ή, ακόμα χειρότερα, δεν έχει καν σχέση/άντρα, σίγουρα θα προτιμούσε να είναι ταλαιπωρημένη και στη θέση σου, παρά στη δική της...

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα και από εμένα!! :D

 

Εγώ δε θα σας πω και τίποτα πρωτότυπο απλά θα ήθελα με την εμπειρία σας να με συμβουλεύσετε όσες μπορείτε.

 

Είμαι στη 16η εβδομάδα μέχρι το Σάββατο φαινόταν ότι εχω παρει 3,5 κιλά και πλέον η ζυγαριά με δείχνει + 1,5 - Σύνολο 5 !!!

 

Θεωρώ ότι ειναι αρκετά δεδομένου ότι ειμαι 1.69 και ξεκίνησα 62 κιλά (ειχα παρει και 2 τον τελευταιο χρόνο).

 

Τι πρόγνωση κανετε; Θα τα πιάσω με ευκολία τα 15 ε? Λενε οτι απο τον 5ο και μετά παίρνεις απο 2 καθε μηνα, οι μηνες ειναι 10(θεού θέλοντος) στην πρωτη εγκυμοσυνη άρα κάντε υπολογισμούς. Δε θα ηθελα να παρω περισσοτερο απο 12. Καλά ο γιατρος μου μου ειπε 6-7 σε ολη την εγκυμοσυνη! Tragic?

 

Θεωρείτε ότι πρέπει να ξεκινήσω κάποια δίαιτα, να πάω σε διατροφολόγο; Από ότι φαίνεται εγώ δεν μπορω να το κοντρολλάρω. :(

 

Με το που μπήκα 4ο μου ανοιξε η ορεξη. Τρώω αρκετά υγιεινα συνολικά αλλά απότι φαίνεται τρώω περισσότερο από ότι πρέπει.Και από πριν έτρωγα αρκετά αλλα διατηρούμουν σε ένα βαθμό.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω πρόβλημα με τα κιλά μου. είμαι 4 μηνών και πάω στα 5 αλλά έχω πάρει ήδη 10 κιλά.

Δεν μπορώ να πώ ότι τρώω πολύ αλλά μάλλον άστατα. τρώω το βράδυ και είναι το χειρότερο. και στην αρχή που είχα το στομάχι μου έτρωγα τοστ που έγω δεν έτρωγα και τσουπ τσίμπησα τα κιλά.

μάλλον πρέπει να κάνω διατροφή γιατί δεν με βλέπω καλά .είμαι ήδη πάνω απο τα κιλά μου. Ξεκίνησα 75 και είμαι 85. τους άλλους μήνες τι θα γίνει?

κοίταξα και στο ίντερνετ και βρήκα κάποια πλάνα διατροφής για εγκύους. ξέρει καμια κανα καλό διατροφολόγο για εγκυμονούσες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα και καλώς σας βρήκα! Αύριο κλείνω αισίως την 21η εβδομάδα (περάσαμε τη μέση :D ) και από την αρχή της εγκυμοσύνης έχω πάρει συνολικά 7 κιλά (σύμφωνα με τη ζυγαριά του γιατρού που πήγα την Τρίτη). Στην αρχή αγχωνόμουν αλλά τουλάχιστον ξεκίνησα με κανονικά κιλά (55), έχω κάνει στήθος Πάμελα και μια κοιλιά τεράστια- οι άλλοι λένε γλυκούλα- αλλά κατά τ' άλλα δεν έχουν αλλάξει πόδια χέρια κλπ, κι μπέμπης μας παίρνει βάρος γρήγορα. Οπότε κι εγώ είπα δεν αξίζει να χαλιέμαι, ό,τι είναι να γίνει θα γίνει, έτσι κι αλλιώς έχει να πέσει ταλαιπωρία μετά, ας είμαστε ήρεμες τώρα τουλάχιστον κι ας αφήσουμε τα μωράκια μας να μεγαλώσουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Διανυω την 21η εβδομαδα στο αγορακι μου και λογω των εμετων μεχρι τις 14 βδομαδες εχασα 5 κιλα. Μεχρι τωρα πηρα αυτα τα 5+1 ακομα!!! Και εχω και κατι παραπανισια κιλακια οποτε πρεπει λιγο συντηρητικα απο δω και περα :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις μπήκα στην 30η εβδομάδα και έχω πάρει 8 κιλά μέχρι τώρα..... :( Πόσο έυκολα μπαίνουν...

Στην 1η μου εγκυμοσύνη γέννησα στην 40η εβδομάδα + 1 ημέρα και είχα πάρει 8 στο σύνολο....

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...