Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Θα μπω κι εγώ κορίτσαι στην παρέα σας, αν και νομίζω ότι εμένα ο άντρας μου με τίποτα δε θα πειστεί. Έχω ένα κοριτσάκι κι έναν μπόμπιρα 9 μηνών και εδώ κι αρκετούς μήνες νιώθω έτοιμη να υποδεχτώ κι άλλο (α) μωράκια. Ο άντρας μου βέβαια είναι κάθετος. Σίγουρα, έχει τα δίκια του, βάζοντας πρώτο το οικονομικό, καθώς τα τελευταία χρόνια βρίσκεται διαρκώς μεταξύ δουλειάς κι ανεργίας, όμως νιώθω τόσο έντονα την ανάγκη να κάνω κι άλλο παιδάκι, δίδυμα αν γίνεται για να μην χρειαστεί να τον πείσω μετά και για το τέταρτο!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mkcm καλως ηρθες! Μπραβο νωρις σου ηρθε η επιθυμια για το επομενο, αν το αποφασισεις θα ειναι και κοντα οι ηλικιες.. Αλλα μαλλον εσυ το εχεις αποφασισει καποιος αλλος θελει σπρωξιμο! Τι να πω εχω σηκωσει τα χερια ψηλα με τους μπαμπαδες, εχουν τα δίκια τους, αλλα κι εμεις τα δικά μας..Ασε λιγο χρονο ακομα και κανε μια νυξη.. Σε παιρνει ηλικιακα, γιατι εγω θα αρχισω σε λιγο να κυνηγαω αυτο το περιβοητο τρενο της τελευταιας ευκαιριας..

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου να σας ζήσει το καινούριο μέλος! Καλή δύναμη! Εύχομαι και στα υπόλοιπα κορίτσια ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ, lena14, zakoula, fama, alepapa, mkcm (ελπίζω να μην ξέχασα καμία) να δουν σύντομα θετικά τεστάκια/χοριακές!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Κι εγώ που τον έχω πείσει,τι κατάλαβα; το μωράκι ποιος θα το πείσει να έρθει; οεοο έλα μωράκι, ξέρεις τι καλά θα περάσουμε, θα έρθεις σε έναν πολύ όμορφο και ενδιαφέροντα κόσμο, δε θα το μετανοιωσεις!

Περιμένω μεθαύριο, αυτή τη φορά λέω να κάνω τεστ, την αναμονή την αντέχω, δεν αντέχω το 'τώρα θα μου έρθει, μετά θα μου έρθει' όλη την ώρα στην τουαλέτα, τουλάχιστον να ξέρω ότι δεν είμαι, να προετοιμαστώ ήρεμα για τον επόμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε fama μακαρι να εχει γινει το θαυμα, να ησυχασεις λιγο απο αυτην την αγωνια.. Εγω δεν μιλαω εδω και λιγο καιρο στον συζυγο για το θεμα, κουραστηκα να προσπαθω, ας κανω ενα διαλειμμα, ισως την ανοιξη.. Και οι μηνες περνουν και εγω απομακρυνομαι σιγα σιγα απο την σκεψη, δεν θελω πια να πληγωνομαι και να περιμενω, ειπαμε δεν ειναι και ωραιο να βλεπεις τον αλλον να αντιδραει ακομα και στην σκεψη ενος ακομα παιδιου, ενω εσυ καιγεσαι και ελπιζεις..Τι να κανουμε, ισως δεν εχω υπολογισει καλα τις δυναμεις μου και το ετερον ημισυ με προσγειωνει..Απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι maria 4, τι κανουν τα παιδακια σου, ολα καλα? Φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε zakoula, καταλαβαίνω πώς νιωθεις, νιώθουμε μειονεκτικά όταν ο άλλος εκνευρίζεται κιόλας. Όταν απορρίπτει ένα ακόμη παιδάκι είναι σαν να απορρίπτει εμάς τις ίδιες. Καλά κάνεις όμως και αποτραβήχτηκες, ίσως αλλάξει, συνειδητοποιήσει πόσο το θέλεις, μην το κουβεντιάσεις για κάποιο διάστημα. Καλύτερα να χαθεί λίγο ακόμη πολυτιμος χρόνος, αλλά μετά κάτι να αλλάξει, παρά τώρα που η επιμονή σου τον πεισμώνει ίσως περισσότερο. Εγώ έκανα τεστ σήμερα, τρεις μέρες πριν την περίοδο και τζίφος, απογοητεύτηκε και αυτός, ίσως λεει δεν καταφέρουμε καθόλου, τον εμψύχωσα λέγοντάς του ότι το τρίτο παιδί ήρθε μετά από 8 μήνες με κύστη 8 εκατοστά, τώρα που είμαστε στην πέμπτη προσπάθεια σε τέσσερις μήνες γιατί να μην ερθει; τα έλεγα να τα ακούω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια 12-1-2016 και 02:36 το πρωι γεννησα!θελω μεσα από την καρδια μου να σας ευχαριστησω για τις στιγμες που μου κανατε παρεα και για τη δυναμη που επαιρνα πολλες φορες ήδη από την περιοδο που σαν σκεψη περνουσε από το μυαλο μου ένα τεταρτο παιδι.οι δυσκολιες είναι πολλες ηδη από τωρα (εποχη τιγκα στις ιωσεις και εμεις να προσπαθουμε καραντινα από τα αλλα 3 που πηγαινουν και παιδικο) αλλα τιποτα μα τιποτα δε συγκρινεται με τη ζωή την ιδια.ευχομαι σε οσες κοπελες το σκέφτονται να το αποφασισουν, σε οσους συζυγους δισταζουν να το τολμησουν , σε οσες το παλευουν να το καταφερους, και σε οσες το ζουν να το χορτασουν.αυτα από εμενα, και θα μπαινω οποτε εχω λιγο χρονο να μαθαινω ευχαριστα...

 

Nα σου ζήσει Ιωάννα!! Καλά κουράγια τώρα και όλα θα πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Fama δεν πειραζει, ειπαμε δεν προσπαθεις και τοσο καιρο, θα συνεχισεις με ελπιδα και πιστη και θα ερθει! Αφου το θελετε και οι 2 αυτο ειναι το σημαντικο, απλα βγαλτο οσο μπορεις απο το μυαλο σου, το ξερω ειναι δυσκολο.. Εγω αυτο θα κανω, το ξεχνω-λεμε τωρα- και αρχιζω να χαιρομαι τους τελευταιους μηνες ελευθεριας μου πριν την εγκυμοσυνη! Ναι ειμαι σιγουρη οτι μεσα στο ετος και θα τον πεισω και θα ερθει το μικρουλι! Οσο για τον συζυγο εχεις δικιο, τωρα απο δω και περα περιμενω να μου το αναφερει αυτος, χαχαχα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Iωάννα να σου ζήσει το παλικάρι σου! Τώρα είδα τα νέα σου. Καλή δύναμη κορίτσι μου, να γεμίσεις ευτυχισμένες στιγμές με τους άντρες σου.

 

Για μένα το θέμα του τέταρτου παιδιού αναβάλλεται για διάφορους λόγους.. Προς το παρόν τρέχουμε πίσω απ τον τρίτο που απ τη στιγμή που περπάτησε μεταμορφώθηκε σε αγριμάκι!:rolleyes:

 

Σε όλα τα κορίτσια εύχομαι να έρθει σύντομα το μωράκι που επιθυμούν! Όποτε μπορώ θα σας διαβάζω να μαθαίνω τα ευχάριστα που σίγουρα δε θα λείψουν απ το συγκεκριμένο θέμα!;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, κι εγώ σκεφτόμουν να σας γράψω, με πρόλαβε η free dom. Και για εμένα δυσκολεύει το πράγμα μεχρι Ιούνιο καθώς λόγω δουλειάς οι επαφές θα μπορούν να γίνουν μόνο Σαββατοκύριακα και το πρώτο από αυτά, αυτό που τελειώνει ήμουν στην ενδέκατη μέρα, ενώ το τεστ ωορρηξιας μου έδειξε την ένατη φατσούλα, όποτε δεν ελπίζω και πολλά, είχαμε κι ένα πισωγύρισμα, "ξεχνα το το τέταρτο μωρό" "τώρα σε αυτή την ηλικία που είσαι" "αφού 5 μήνες προσπαθούμε δε γίνεται", στενοχωρηθηκα, αλλά το πάλεψα και μετά από συζήτηση επανήλθαμε δριμύτεροι. Μου λέει "ας προσπαθήσουμε" "μα δεν έχει νόημα, είμαι 11η μέρα, 9η έδειξε το τεστ ωορρηξία", λέει "μην τα πολυπιστευεις, μπορεί να μην υπολογίζουν με ακρίβεια, εδώ οι άνθρωποι προσπαθούν ένα χρονο" (εσύ είσαι που έλεγες πριν άλλα;). Τέλος πάντων όλα καλά, αλλά δυσκολεύουν τα πράγματα, τρέχει και ο χρόνος, ευτυχώς υπολογίζω και επόμενη ωορρηξία πάλι Σαββατοκύριακο. Εύχομαι όλες να καταφέρουμε αυτό που ποθούμε, υπομονή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια, κι εγώ σκεφτόμουν να σας γράψω, με πρόλαβε η free dom. Και για εμένα δυσκολεύει το πράγμα μεχρι Ιούνιο καθώς λόγω δουλειάς οι επαφές θα μπορούν να γίνουν μόνο Σαββατοκύριακα και το πρώτο από αυτά, αυτό που τελειώνει ήμουν στην ενδέκατη μέρα, ενώ το τεστ ωορρηξιας μου έδειξε την ένατη φατσούλα, όποτε δεν ελπίζω και πολλά, είχαμε κι ένα πισωγύρισμα, "ξεχνα το το τέταρτο μωρό" "τώρα σε αυτή την ηλικία που είσαι" "αφού 5 μήνες προσπαθούμε δε γίνεται", στενοχωρηθηκα, αλλά το πάλεψα και μετά από συζήτηση επανήλθαμε δριμύτεροι. Μου λέει "ας προσπαθήσουμε" "μα δεν έχει νόημα, είμαι 11η μέρα, 9η έδειξε το τεστ ωορρηξία", λέει "μην τα πολυπιστευεις, μπορεί να μην υπολογίζουν με ακρίβεια, εδώ οι άνθρωποι προσπαθούν ένα χρονο" (εσύ είσαι που έλεγες πριν άλλα;). Τέλος πάντων όλα καλά, αλλά δυσκολεύουν τα πράγματα, τρέχει και ο χρόνος, ευτυχώς υπολογίζω και επόμενη ωορρηξία πάλι Σαββατοκύριακο. Εύχομαι όλες να καταφέρουμε αυτό που ποθούμε, υπομονή.

 

Αν και οι πιο πολλες πια εδω εχουν μαθει απ εξω πως εμεινσ εγκυος το γραφω για σενα....με ωορρηξια την 14η μερα συνηθως....ειδικα εκεινο το μηνα επαφη την 8η μερα ωορρηξια την 11η (την καταλαβαινω δεν κανω τεστ) και να ο Λουκακος μου!!!!!!Μη μετρας μερες πιο πολυ αγχωνεσαι!!!!Καλη επιτυχια να θυμασαι αν θελει ο Θεος θα ερθει οποια μερα και να ειναι.....Φριντομακι στο κυνηγι ε;;;;Κι εγω εχω ψοφησει με το μικρακι κι ακομη ειμαστε λιγο πριν το μπουσουλημα!!!!τρεχατε μανουλες κ καλο κουραγιο!!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μπαίνω σπάνια γιατί χρόνος μηδέν!! στην κυριολεξία!!!

Δεν ξέρω πότε θα στρώσουν τα πράγματα για εμένα..αχ..μαζεμένη κούραση χρόνων !!

 

Αλλά θα συμφωνήσω με όλους...Μην κοιτάτε μέρες ωορρηξίας κλπ...

αν είναι να έρθει θα έρθει..και εμένα το τελευταίο με μία μόνο άσχετη μέρα ήρθε...μια όλο το μήνα και όχι εκεί που ''θα έπρεπε''...

 

επίσης να θυμάστε πως ζει μια -2 μέρες το σπέρμα..οπότε βουρ..και έχει ο Θεός!!

 

με το καλό σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Λέτε κορίτσια ε;

Πώς το εξηγώ εγώ: όταν κοιτάς ωορρηξία και μετράς αγχώνεσαι και το άγχος είναι ανασταλτικός παράγοντας! Όταν έχεις μια επαφή και στο άσχετο μάλιστα σημαίνει ότι δεν αγχώνεσαι καθόλου και το τσακωνεις πιο άνετα. Έτσι λοιπόν οι περιορισμένες επαφές μου (μόνο σ/κ) αναγκαστικά μέχρι Ιούνιο λόγω δουλειάς με έχουν ξεαγχωσει και νιώθω καλύτερα. Εξάλλου και τα τρία παιδιά τα έκανα με οχι λίγους μήνες προσπάθειας, αλλά χωρίς να μετράω τα σχετικά, το δεύτερο παιδάκι μου μάλιστα με μια μόνο επαφή και φουλ άρρωστος ο άντρας μου τότε.

Έχετε όμως κάτι που δεν έχω: το νεαρό της ηλικίας σας! Γερές να είμαστε όλες να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας!

Link to comment
Share on other sites

Λέτε κορίτσια ε;

Πώς το εξηγώ εγώ: όταν κοιτάς ωορρηξία και μετράς αγχώνεσαι και το άγχος είναι ανασταλτικός παράγοντας! Όταν έχεις μια επαφή και στο άσχετο μάλιστα σημαίνει ότι δεν αγχώνεσαι καθόλου και το τσακωνεις πιο άνετα. Έτσι λοιπόν οι περιορισμένες επαφές μου (μόνο σ/κ) αναγκαστικά μέχρι Ιούνιο λόγω δουλειάς με έχουν ξεαγχωσει και νιώθω καλύτερα. Εξάλλου και τα τρία παιδιά τα έκανα με οχι λίγους μήνες προσπάθειας, αλλά χωρίς να μετράω τα σχετικά, το δεύτερο παιδάκι μου μάλιστα με μια μόνο επαφή και φουλ άρρωστος ο άντρας μου τότε.

Έχετε όμως κάτι που δεν έχω: το νεαρό της ηλικίας σας! Γερές να είμαστε όλες να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας!

 

Ποιο νεαρό καλέ?Εγώ το καλοκαίρι έκλεισα τα 38, ε νεαρή δε με λες!!Καλημέρα!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε περνάω 5 χρόνια, άσε το ποσό νιώθω, τα έχουμε πει, 35!!! Ελπίζω το σύστημα να δουλεύει όπως μέχρι τώρα.

Εσυ marouskaki καταρριπτεις το μύθο που λέει ότι στην αρχή της ωορρηξιας πιάνεις κορίτσι, αφού λες ότι η κρίσιμη επαφή έγινε τρεις μέρες πριν την ωορρηξία!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Πολυ δουλεια πολυ κουραση!Μπαινω διαβαζω τις κουβενυουλες σας ομως δεν εχω κουραγιο ουτε να γραψω κοιμαμαι με τις κοτες πια.

Μαμα αγκα φριντομ μαρουσκακι ιωαννα καλη δυναμη με τα βρεφη.

Ζακουλα καλα το πας ετσι δεν θελουν ζορι καποια πραγματα!

Φαμα σε νιωθω πολυ με το θεμαα της ηλικιας (παω για τα 41) κ επειδη μου την εσπαγε πολυ να αγχωνομαι ετσι πηγα στο γυναικολογο κ του ζητησα να κανω ορμονολογικες εξετασεις για ναξερω που βαδιζω.Ολα καλα εχω ακομα περιθωριο μου ειπε αλλα οκ δεν ειμαι κ 25αρα.:wink:

Αν κ τωρα με την δουλεια μαλλον με βλεπω να περιμενω σε λιγα χρονακια να γινω γιαγια !Η ψυχη μου ομως το ζηταει ενα νινακι ακομα μωρε!

Link to comment
Share on other sites

Άμα το θέλει η ψυχούλα σου θα γίνει! Έχεις και τις ευχές μου! Λέει η γιαγιά μου: γιατί οχι, κάποτε γινόταν μια νύφη και την ώρα του γάμου την πεθερά την έπιαναν οι πόνοι και γεννούσε. Όσο έχουμε περίοδο λέει κάνουμε παιδιά. Πήγαιναν χαλαρά οι άνθρωποι. Έχω μια φίλη που έμεινε έγκυος στο τέταρτο και θυμάμαι ανησυχούσε για τη μεγάλη της κόρη 19 χρόνων μήπως είναι έγκυος από ατύχημα έλεγε "κάνω εγώ τεστ, ανησυχώ και γι αυτήν".

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πήγα πριν 5 μήνες στον γυναικολόγο και τα βρήκε όλα καλά του λέω "θέλω κι άλλο παιδάκι" "προχώρα, λέει, θα γίνει", "μα τώρα είμαι 43, στο τρίτο στην όγδοη προσπάθεια εμεινα" "ναι αλλά τότε είχες κύστη 8 εκατοστά" (την έβγαλα με την καισαρική), ε δεν μπορούσα να πω κάτι άλλο. Τότε το 2011 μου έλεγε "με αυτή τη κύστη δεν υπάρχει περίπτωση να μείνεις έγκυος" εγώ όμως πείσμωσα και τα κατάφερα, τώρα που μου λέει ότι θα μείνω εύκολα αγχώθηκα λόγω ηλικίας, αλλά τώρα το σκέφτηκα, πλέον χαλάρωσα και προχωράω.

Link to comment
Share on other sites

Που να ειμαι εδω στην οχθη των τριτεκνων και κοιτω περα μακρια την παραλια των πολυτεκνων,αααχχχ.. Ειμαι λιγο πεσμενη ειναι αληθεια με μια ιωση που με ξετιναξε, την καθημερινοτητα που με κουραζει, κυριως ψυχολογικα, και την αποφαση μου να μην σκεφτομαι αυτο που σκεφτομαι και να μην τολμω να παραδεχτω οτι θα το σκεφτομαι για καιρο! Απο κεφια δηλαδη αστα να πανε..

Για την ηλικια παντως οταν ανεφερα την επιθυμια μου στην γυναικολογο τον Σεπτεμβριο μου ειπε οσο νωριτερα τοσο καλυτερα και αν το αποφασισα να το κανω κιολας, τοσο απλα.. Ναι αλλα χρειαζομαι και την βοηθεια του κοινου, αλλα δεν της το ειπα..

Link to comment
Share on other sites

Fama ειπαμε η ηλικια δεν μετραει κι εγω το σκεφτομαι αλλα μετα το διωχνω, αν ειναι να γινει θα γινει, απλα εγω λεω γιατι οχι τωρα που εχω ακομα δυναμεις, σε ενα χρονο ξερω πως θα ειμαι? Μακαρι να μπορεσουμε να κρατησουμε αυτα τα μωρα ως του χρονου στην αγκαλια μας.. Τα υπολοιπα κοριτσια χαιρομαι που ειστε καλα, σας φιλω ολες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα μανουλες, ελπιζω να ειστε ολες καλα! Ηθελα να πω τον πονο μου, να μου πειτε πραγματικα αν ειμαι υπερβολικη.. Χωρις να το επιδιωξω ειχα παλι μια συζητηση με τον συζυγο για το γνωστο θεμα. Αυτο που καταλαβα ειναι οτι φοβαται ενα ακομα παιδι γιατι πιστευει οτι θα ανατραπουν τα παντα στη ζωη μας και γιατι δεν με θεωρει ικανη να αναλαβω τοσο μεγαλη ευθυνη χωρις να βαλω σε κινδυνο τις ισορροπιες. Ενιωσα απορριψη και μια αισθηση ανικανοτητας και φυσικα απογοητευση που το ονειρο μου απομακρυνεται οσο περναει ο καιρος.. Και μην μου πειτε για ατυχηματα γιατι το προφυλακτικο δεν βγαινει ποτε, στην κυριολεξια ομως, αν δεν υπαρχει καποια φορα απλα δεν κανουμε τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου άξια μανούλα zakoula!

Έχω θυμώσει με τον άντρα σου! πώς έτσι εύκολα κρίνει ότι δεν είσαι άξια να αναλάβεις τις ευθύνες ενός τέταρτου παιδιού; Έχει κάτι να σου προσάψει για τα τρία παιδάκια που έχετε; (και να είχε, ας έπαιρνε εκείνος πάνω του την ευθυνη να δούμε πώς θα τα κατάφερνε) Ή το λέει ως δικαιολογία;

νομίζω πολλές μαμάδες με πολλά παιδάκια, όταν δυσκολεύονται (όπως συμβαίνει σε όλες εξάλλου, ανεξαρτήτως αριθμού παιδιών) ακούνε από τους άλλους 'ε ήθελες και πολλά", λες και αυτός που κάνει πολλά δεν έχει το δικαίωμα να λυγίζει, να γονατίζει, να μην προλαβαίνει, αλλά ωστόσο να μην μετανοιώνει. Κάποιος εδώ είπε ότι δεν μετανοιώνουμε για τοότι κάναμε πολλά παιδιά,μετανοιώνουμε για το ότι δεν κάναμε ακόμη ένα παιδί.

Με αυτά τα λόγια του είναι σαν να σου λέει ότι δεν αναλαμβάνεις τις ευθύνες που έχεις για τα τρία παιδιά που ήδη έχεις, πόσο μάλλον για ένα τέταρτο.

Δηλαδή το σεξ το θέλουμε, αλλά "κουκουλωμένο", για τον εαυτό μας μόνο. Ε, θα του το έκοβα και λίγο. λύση δεν είναι αυτή βέβαια, αλλά θα ένοιωθα μειωμένη με τέτοια σκεπτικά.

Σου είχα προτείνει και παλαιότερα να έβαζες κάποιο κοντινό πρόσωπο να του το πετάξει σαν ιδέα, δεν έτυχε; αν ναι, πώς αντέδρασε; Γιατί κι σε μένα μετά το τρίτο έλεγαν: "άντε κάντε κι ακόμη ενα" δεν μου άρεζε ούτε εμένα, το προσπερνούσαμε, την κατάλληλη στιγμή όμως βρέθηκε ο κατάλληλος άνθρωπος να το πει με τον κατάλληλο τρόπο, αυτό ήταν, το βράδυ μου το είπε, την άλλη μέρα στις 6 ήμουν στον γυναικολόγο!

Επίσης μπορείς να το πεις ότι ακόμη ένα παιδί θα σε ηρεμούσε, θα ολοκλήρωνε εσένα, θα σου έδινε περισσότερη δύναμη για όσες ακόμη ευθύνες προκύψουν.

Δεν ξέρω αν σε βόήθησα, το ελπίζω. Ας μας πουν και οι άλλες κοπέλες τη γνώμη τους.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...