Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κορίτσια, ανακουφιστήκαμε απ'τους κολικούς! Έξι μέρες τώρα πίνω 3-4 κούπες από μείγμα χαμομιλιού, γλυκάνισου και τίλιου κατά τη διάρκεια της μέρας. Σωσμός! Η μπέμπα δεν υποφέρει!

Σ'ευχαριστούμε macena για την ωραία συμβουλή!

 

Εμείς πρέπει να το πιούμε αυτό ή το παιδί??? Γιατί μου το είπε και η παιδίατρός μου! Και πώς ακριβώς το φτιάχνεις αυτό?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου, Βέρα! Να σου ζήσει το νινί!

 

Λοιπόν εγώ το έπινα κάθε μέρα. Αρχίζοντας απ'το πρωί έπινα περίπου 4 κούπες απ'το ρόφημα μέχρι το βράδυ. Βάλε σε μια κατσαρολίτσα νερό και αφού βράσει ρίξε 2-3 κουταλάκια γλυκάνισο, λίγο τίλιο και 2 κουταλάκια χαμομήλι και σβήστο!

 

Εγώ είδα πολύ μεγάλη βελτίωση, όπως και 2 φίλες μου. Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Δε νομίζω να κάνει κακό κάπου. Ακόμα και τώρα το πίνω κάπου κάπου όταν είναι ανήσυχη με τα δόντια, νομίζω τη γαληνεύει.

Στην αρχή άκουσα τις πεθερομαμάδες και έδωσα στο μωρό με μπιμπερό απ'το ρόφημα. Μεγάλη βλακεία! Ήπιε ελάχιστο και υπονομεύεις και το θηλασμό! Ευτυχώς που υπάρχει το φόρουμ και ενημερώθηκα και για άλλες βλακείες!

 

Κάνε λίγο υπομονή και θα περάσουν όλα. Θα τα καταφέρεις με το θηλασμό και θα στενοχωρηθείς όταν μπουν οι στερεές ! Σε λίγο θα τα καταφέρεις μια χαρά και θα σου φαίνονται όλα εύκολα!

 

Φιλάκια πολλά στο μπεμπάκι σου!

Επεξεργάστηκαν by γαρυφαλλάκι
έκφραση
w94ip2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, Βέρα! Να σου ζήσει το νινί!

 

Λοιπόν εγώ το έπινα κάθε μέρα. Αρχίζοντας απ'το πρωί έπινα περίπου 4 κούπες απ'το ρόφημα μέχρι το βράδυ. Βάλε σε μια κατσαρολίτσα νερό και αφού βράσει ρίξε 2-3 κουταλάκια γλυκάνισο, λίγο τίλιο και 2 κουταλάκια χαμομήλι και σβήστο!

 

Εγώ είδα πολύ μεγάλη βελτίωση, όπως και 2 φίλες μου. Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Δε νομίζω να κάνει κακό κάπου. Ακόμα και τώρα το πίνω κάπου κάπου όταν είναι ανήσυχη με τα δόντια, νομίζω τη γαληνεύει.

Στην αρχή άκουσα τις πεθερομαμάδες και έδωσα στο μωρό με μπιμπερό απ'το ρόφημα. Μεγάλη βλακεία! Ήπιε ελάχιστο και υπονομεύεις και το θηλασμό! Ευτυχώς που υπάρχει το φόρουμ και ενημερώθηκα και για άλλες βλακείες!

 

Κάνε λίγο υπομονή και θα περάσουν όλα. Θα τα καταφέρεις με το θηλασμό και θα στενοχωρηθείς όταν μπουν οι στερεές ! Σε λίγο θα τα καταφέρεις μια χαρά και θα σου φαίνονται όλα εύκολα!

 

Φιλάκια πολλά στο μπεμπάκι σου!

 

Μακάρι να έχεις δίκιο γιατί τώρα μου φαίνονται βουνό!!! Και θέλω να βγω και μια βολτίτσα με το μωρό τώρα που θα ανοίξει ο καιρός και φοβάμαι μην πεινάσει στη μία ώρα και γίνει χαλασμός!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάντα μαζί μου ένα σεντονάκι και θηλάζω. Μου φαίνεται εύκολο. Θα συνηθίσεις! Με το σεντόνι νιώθει το μωρό οτι απομονώνεται και συγκεντρώνεται στο στήθος. Χτες στο μολ θήλασα τρεις φορές.

w94ip2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάντα μαζί μου ένα σεντονάκι και θηλάζω. Μου φαίνεται εύκολο. Θα συνηθίσεις! Με το σεντόνι νιώθει το μωρό οτι απομονώνεται και συγκεντρώνεται στο στήθος. Χτες στο μολ θήλασα τρεις φορές.

 

6μηνών και θήλασες 3 φορές?? Πόση ώρα ήσουν στο mall? Μέχρι 6 μηνών σε τέτοια συχνότητα θηλαζουν????

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως η παιδίατρος της αδερφής μου μου είπε ότι δε συμφωνεί με την άποψη της παιδιάτρου μου να είναι το παιδί συνέχεια μ' ένα στήθος στο στόμα και να την κοιμίζω στο κρεββάτι θηλάζοντας γιατί λέει ότι πρέπει να μπει το παιδί σ' ένα πρόγραμμα όπως του είχαν στη μονάδα 3 εβδομάδες. Μετά λέει θα υποφέρω εγώ λέει γιατί θα βάλει άσχημη σειρά! Έλεος πια! Γιατί δε συμφωνούν οι παιδίατροι!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι, και μετά θα έχει και πρόβλημα με τα μαθήματα του στην τρίτη λυκείου...

 

 

 

Πάντως η παιδίατρος της αδερφής μου μου είπε ότι δε συμφωνεί με την άποψη της παιδιάτρου μου να είναι το παιδί συνέχεια μ' ένα στήθος στο στόμα και να την κοιμίζω στο κρεββάτι θηλάζοντας γιατί λέει ότι πρέπει να μπει το παιδί σ' ένα πρόγραμμα όπως του είχαν στη μονάδα 3 εβδομάδες. Μετά λέει θα υποφέρω εγώ λέει γιατί θα βάλει άσχημη σειρά! Έλεος πια! Γιατί δε συμφωνούν οι παιδίατροι!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι, και μετά θα έχει και πρόβλημα με τα μαθήματα του στην τρίτη λυκείου...

 

χα χα!

 

χαλαρές σας βλέπω εσάς όλες και καθησυχάζω ... Δεν υπάρχει δλδ πρόβλημα να θέλει μετά συνέχεια να κάνει το στήθος μου πιπίλα και να κοιμάται στο κρεββάτι μου??

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τα κακά του νεογέννητου που θηλάζει και έχει κολικούς πώς πρέπει να είναι? Εμένα η μικρή (ενός μηνός) υποφέρει για να κάνει κακά κκαιι βγάζει λίγα (ελάχιστα) ίσα για να λερωθεί η πάνα και πολύ υγρά σα νερό. Και μπορεί να κάνει αυτά τα ελάχιστα και μετά να ξανακάνει σε μία ώρα πάλι τόσο λίγα. Πραγματικά όμως ελάχιστα ... 2-3 κίτρινα σποράκια και λίγο κίτρινη πάνα βλέπω μόνο.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!εχουμε και μεις κολικους 22 ημερων ειναι η μπουμπου αλλα ευτυχως ηπιας μορφης.η μεγαλη μου σε τετοια ηλικια εσκουζε απο τους πονους...η παιδιατρος μου,μου συνεστησε χαμομηλι απο μαραθο και σιροπακι.επισης μας ειπε να δινουμε το frisolac comfort που ειναι απαισιο.

οι πονοι μας πιανουν συνηθως το απογευμα με το σιροπακι δεν ειδα για να πω την αληθεια διαφορα.η μικρη ζοριζεται να βγαλει τα αερια γουργουριζουν τα εντερακια και εκινη την στιγμη σφιγγεται καλιει και μαζευει τα ποδαρακια της.ολο αυτο κραταει κανα 2ωρο μετα μολις πιει γαλα κοιμαται.κακακια κανει 2 με 3 φορες το 24ωρο κανονικα μαλακα και κιτρινα και συνηθως μας τα κανει μεσανυχτα την ωρα που κουτουλαμε απο νυστα!!:-(

επισης εχει φτασει να πινει 150ml ιναι φυσιολογικο για την ηλικια της?ειναι γυρω στα 3600kg?μηπως παραφουσκωνει και ποναει?υπομονη σε ολες μας φαση ειναι και περναει!!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου φαινεται αρκετο το γαλα που πινει. ο δικος μου ειναι 3μηνων κ πινει 120-150 ml. κ ειναι 5730γρ. μαλλον ειναι αναλογα στο παιδι αφου το πινει παει να πει οτι το θελει. εγω του εδινα σταγονες infacolic κ μεσα σε 5λεπτα ξεκινουσε να αεριζεται κ χαλαρωνε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα η δικια μου 3 μηνων 6 κιλα πινει 130-150 γραμμαρια.Μηπως ειναι πολυ για 22 ημερων παιδακι? Και παλι δεν ξερω , ισως ειναι και θεμα παιδιου αλλα τι στομαχακι εχει μια σταλιτσα μωρακι?Μηπως της ειναι πολλα τα 150?

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

6μηνών και θήλασες 3 φορές?? Πόση ώρα ήσουν στο mall? Μέχρι 6 μηνών σε τέτοια συχνότητα θηλαζουν????

Kαλημέρα, ΒΕΡΑ! 3 ώρες ήμασταν με το ρολόι!

 

Εμένα η μπέμπα είναι ειδική περίπτωση, όπως και κάθε παιδάκι άλλωστε. Θηλάζει όποτε θέλει και της δίνω στήθος όποτε θέλει, ακόμα και για να πιπιλήσει! Πριν από ένα μήνα κοιμόταν σερί 8 ώρες το βράδυ και ξύπνια άντεχε 4 ώρες. Τώρα θέλει στήθος κάθε μια ώρα και το βράδυ ξυπνά τρεις φορές και τρώει κι απ'τα δύο στήθη. Μπορεί να είναι σε άλμα ανάπτυξης. Πριν από 10 μέρες την πόναγαν τα ούλα της και δεν είχε καθόλου όρεξη. Εν ολίγοις μωρό είναι κι ό,τι θέλει κάνει. Μην ακούς αυτά που λένε για πρόγραμμα. Τα μωρά που θηλάζουν δεν έχουν κανένα πρόγραμμα! Αυτά τα ξέρουν οι παιδίατροι, αλλά πατάνε πάνω στην κούρασή μας για να μας πασάρουν τα ξένα γάλατα. Κι εμένα ο παιδίατρος αυτά μου έλεγε στην αρχή αλλά του απάντησα ότι "εμένα δε με πειράζει να έχω όλη τη μέρα το μωρό στο στήθος, εσάς τι σας πειράζει;" Από τότε δε μου ξαναείπε τίποτα κι είναι ενθουσιασμένος με την ανάπτυξη της μικρής.

 

Σου προτείνω να χαλαρώσεις και να ακολουθήσεις αυτά που θέλει το μωρό σου. Η παιδίατρος σου πρέπει να'ναι πολύ καλή. Μην επηρεάζεσαι από πεθερομαμάδες και περίγυρο!

w94ip2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τα κακά του νεογέννητου που θηλάζει και έχει κολικούς πώς πρέπει να είναι?

 

Τα κακά του κάθε μωρού είναι διαφορετικά και δεν πρέπει να τα συγκρίνουμε. Ο παιδίατρός μας είπε ότι δεν μας πειράζει ό,τι χρώμα και να'ναι (αρκεί να μην έχουν αίμα).

 

Η δικιά μου η μπέμπα ήταν πολύ ευκοίλια στην αρχή. Έκανε κακά 8 φορές την ημέρα (κιτρινομουσταρδί με σποράκια). Το βράδυα πάντως με τους κολικούς είχε σκουροπράσινα κακά με κομματάκια και ζοριζότανε για να τα κάνει. Δεν ξέρω αν φταίνε οι κολικοί για αυτό αλλά έτσι κι αλλιώς το εντεράκι τους μεγαλώνει και είναι φυσικό να πονάνε.

 

Έφτιαξες το βραστικό; Είδες καθόλου βελτίωση;

w94ip2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα κακά του κάθε μωρού είναι διαφορετικά και δεν πρέπει να τα συγκρίνουμε. Ο παιδίατρός μας είπε ότι δεν μας πειράζει ό,τι χρώμα και να'ναι (αρκεί να μην έχουν αίμα).

 

Η δικιά μου η μπέμπα ήταν πολύ ευκοίλια στην αρχή. Έκανε κακά 8 φορές την ημέρα (κιτρινομουσταρδί με σποράκια). Το βράδυα πάντως με τους κολικούς είχε σκουροπράσινα κακά με κομματάκια και ζοριζότανε για να τα κάνει. Δεν ξέρω αν φταίνε οι κολικοί για αυτό αλλά έτσι κι αλλιώς το εντεράκι τους μεγαλώνει και είναι φυσικό να πονάνε.

 

Έφτιαξες το βραστικό; Είδες καθόλου βελτίωση;

 

την πρώτη μέρα είδα πολύ μεγάλη βελτίωση. Χτες και σήμερα τίποτα μην πω χειρότερα!!! ¨Εχω απελπιστεί! Άσε που χαλάρωσα εγώ τελικά και ήμουν πτώμα. Τώρα θα δοκιμάσω τις σταγόνες biogaia.

 

Εμένα με τα κακά με προβληματίζει ότι ουσιαστικά δεν κάνει ποσότητα. Πού πάει όλο αυτό το γάλα? Κάνει ένα σποράκι κίτρινο (κυριολεκτικά ένα) με λίγο κίτρινο νερό πολλές φορές.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμεις εχουμε δοκιμασει τα παντα ολα! Οτι εχετε αναφερει σε ολο το θεμα τα χουμε κανει.Το μοναδικο που μας εσωσε οταν το ανακαλυψαμε ειναι βολτες με το πορτ-μπεμπε στο χερι.Δεν ξερω γιατι αλλα μονο ετσι ζαβλακωνοταν τοσο που σταματαγε το κλαμα,πονουσε μεν αλλα δεν μιλαγε.Ε και καποια στιγμη τον επαιρνε ο υπνος.

Με το που ξυπναγε παλι απ τους πονους,ξανα μανα βολτα με το πορτ-μπεμπε.Ε καλυτερα 10 βολτες περα δωθε ολη νυχτα,παρα απαρηγορητο κλαμα.Τελικα ο μπεμπης μας μεχρι που εκλεισε τον 3ο μηνα στο πορτ-μπεμπε κοιμοτανε.

Λιγες μερες τωρα κοιμαται σαν πουλακι στον λικνο κ ακομα σταυροκοπιομαστε δεν πιστευουμε οτι του περασαν.

Καλο κουραγιο σ ολους ευχομαι παιδια μεγααααλο προβλημα οι κολικοι!

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

3 μηνες κολικοι στα διδυμα κοντεψα να τρελλαθω!!! Εκανα τα πάντα ειλικρινα και τελικα πριν μια εβδομαδα σταματησαν.ειχα παρει τα μπουκαλια mr brown για τους κολικους και το μονο που δεν είχα σκεφτει ήταν να ανοιξω τις τρύπες τωρα που μεγαλωσαν τα μωρα.Ε,μου το είπε η νυφη μου ανοιξα τις τρυπες και μετα απο 2 ημερες κοπηκαν οι κολικοι.Δεν ξερω αν φταιει αυτο και ήμουν χαζή και τα παιδια πιεζόντουσαν με μια τρυπουλα να πιουνε το γαλα...

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!εχουμε και μεις κολικους 22 ημερων ειναι η μπουμπου αλλα ευτυχως ηπιας μορφης.η μεγαλη μου σε τετοια ηλικια εσκουζε απο τους πονους...η παιδιατρος μου,μου συνεστησε χαμομηλι απο μαραθο και σιροπακι.επισης μας ειπε να δινουμε το frisolac comfort που ειναι απαισιο.

οι πονοι μας πιανουν συνηθως το απογευμα με το σιροπακι δεν ειδα για να πω την αληθεια διαφορα.η μικρη ζοριζεται να βγαλει τα αερια γουργουριζουν τα εντερακια και εκινη την στιγμη σφιγγεται καλιει και μαζευει τα ποδαρακια της.ολο αυτο κραταει κανα 2ωρο μετα μολις πιει γαλα κοιμαται.κακακια κανει 2 με 3 φορες το 24ωρο κανονικα μαλακα και κιτρινα και συνηθως μας τα κανει μεσανυχτα την ωρα που κουτουλαμε απο νυστα!!:-(

επισης εχει φτασει να πινει 150ml ιναι φυσιολογικο για την ηλικια της?ειναι γυρω στα 3600kg?μηπως παραφουσκωνει και ποναει?υπομονη σε ολες μας φαση ειναι και περναει!!:wink:

 

 

Γεια σας κοριτσια !

 

λοιπον κι ο μπεμπης μου κανει ακριβως τα ιδια ....για κανα 2ωρο ,κλαιει , μαζευει ποδαράκια ...ξαφνικά ηρεμει. στις 14-4 ηταν 3580 και την Παρασκευη 29/4 , 4385 ! πινει επισης 120-150 ανα 3ωρο , σημερα το εκανε 4ωρο και ο γιατρος ειπε ειναι απολυτως φυσιολογικό. κι εγω αναρωτιόμουν , μηπως ειναι υπερβολικό. παντως ειπε και να μην του δινουμε συνεχεια γαλα νομιζοντας οτι πειναει γιατι θα τον βαρυνει

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Η σωστη ποσοτητα γαλακτος αντιστοιχει σε 150 ml ανα κιλο του παιδιου

Δηλαδη ενα παιδακι 4 κιλα για παραδειγμα πρεπει να πινει την ημερα 600 γραμμαρια γαλα κ οσο αλλο θελει λεει η δικη μας παιδιατρος.

Πιστευω πως δεν παιζει ρολο το φαγητο με την διαφορα οτι οταν τα μωρα πονανε απο κολικους ψαχνουν στηθος για παρηγορια ΟΧΙ πεινα.Τα γευματα ανα 4αωρο ειναι σωτηρια!Εγω το προκαλεσα απ την δευτερη εβδομαδα.

Ζιταμαρ συγχαρητηρια κοριτσι μου!Σε παραδεχομαι!Στην θεση σου δεν θα το γλιτωνα το τρελλαδικο!Με ενα κ ηθελα ν αυτοκτονησω!Οι πιπιλες πιστευω πως δεν παιζουν ρολο,εμεις χρησημοποιουμε πολυ καιρο τις nuk το 2 νουμερο/μεσαια τρυπα(που ειναι για μεγαλυτερα παιδακια,απο 6 μηνων νομιζω) κ παλι ρουφαγε αερα.Τα mr Brown στολισμενα τα χω τιποτα δεν μας εκαναν και τα chicco επισεις για κολικους.Νομιζω πως περιπου στον 3 μηνα ολα τα παιδακια μαθαινουν απο μονα τους να πινουν γαλα χωρις να ρουφανε αερα,τουλαχιστον ο δικος μου παρατηρω πως εχει σταματησει αυτο το βιαιο βουτσου-βουτσου πινοντας γαλα και δεν κανει κανεναν ηχο πλεον.

Ακουω καμια φορα μανουλες που λενε ''το δικο μου με το που το φερα απ το μαιευτηριο κοιμοταν τα βραδυα σαν αγγελουδι και μου ρχετε να κοψω τις φλεβες μου με τα δοντια μου!

Υπομονη....

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και μενα ο μπεμπης μου εχει κολικους μαλλον αλλα δεν διαρκουν τοσο πολυ για 5 λεπτα και μετα ηρεμει τον λυπαμαι ψυχουλα μου να τυρρανιεται ετσι χιλιες φορες να τα επερνα εγω παρα το παιδι και κλαιει και με παραπονο σα να λεει <Μαμα ποναω κανε κατι γιατι ποναω??????>ο παιδιατρος μου ειπε να τον βαζω τη κοιλιτσα του σε μια κουβερτα να ειναι ζεστη και να μην του δωσω τιποτα γιατι ειναι ακομα μωρουλι και ετσι τον ακολουθω πιστα....

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε δοκιμασει τα παντα ολα! Οτι εχετε αναφερει σε ολο το θεμα τα χουμε κανει.Το μοναδικο που μας εσωσε οταν το ανακαλυψαμε ειναι βολτες με το πορτ-μπεμπε στο χερι.Δεν ξερω γιατι αλλα μονο ετσι ζαβλακωνοταν τοσο που σταματαγε το κλαμα,πονουσε μεν αλλα δεν μιλαγε.Ε και καποια στιγμη τον επαιρνε ο υπνος.

Με το που ξυπναγε παλι απ τους πονους,ξανα μανα βολτα με το πορτ-μπεμπε.Ε καλυτερα 10 βολτες περα δωθε ολη νυχτα,παρα απαρηγορητο κλαμα.Τελικα ο μπεμπης μας μεχρι που εκλεισε τον 3ο μηνα στο πορτ-μπεμπε κοιμοτανε.

Λιγες μερες τωρα κοιμαται σαν πουλακι στον λικνο κ ακομα σταυροκοπιομαστε δεν πιστευουμε οτι του περασαν.

Καλο κουραγιο σ ολους ευχομαι παιδια μεγααααλο προβλημα οι κολικοι!

 

εγώ την βάζω στα πόδια μου και την κουνάω, ταυτόχρονα πιέζω με τα ποδαράκια της στην κοιλίτσα της και ηρεμεί και την παίρνει ο ύπνος...

Zzlwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχχχ αυτοί οι κολικοί... Μέχρι 2,5 μηνών είχαμε... Τα είχα δοκιμάσει όλα... Τελικά σταμάτησαν μια μέρα μόνοι τους ως δια μαγείας. Το καλό είναι ότι το μωράκι πραγματικά δεν θυμάται τίποτα οπότε υπομονή και κουράγιο. Κάτι που μας ανακούφιζε εμάς ήταν το μασάζ στην κοιλίτσα του (έκανε άφθονα πριτσάκια) και το να πιέζω ελαφρά τα ποδαράκια του στην κοιλίτσα του (εκεί να δείτε πριτσάκια!!!)... Αλλά μετά απο λίγο άρχιζε πάλι απο την αρχή.

Επιπλέον εμείς είχαμε συγκεκριμμένες ώρες που πονούσαμε με κολοικούς (εκείνες τις ώρες που λειτουργούσε το έντερο δηλαδη) ήταν 9 με 11 το πρωί και 21:00 με 23:00 το βράδυ... Μετά απο αυτές τις ώρες το μωρό ήταν αγγελούδι!!!

eNortjKzUjI0MjAztVSyBlwwFXYC1A,,39.png
Link to comment
Share on other sites

το δικο μας ξεκιναγε να ποναει απ τις 7 τ απογευμα,στις 1 την νυχτα γκαζωνε κ εκλαιγε ο ερημος μεχρι τις 5 το πρωι.Τα παντα καναμε στην κυριολεξια οοοοοοτι μα οτι εχετε γραψει αλλα τιποτα:( μονο υπομονη

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Δυστυχώς οι κολικοί είναι ανεξήγητο φαινόμενο!!!!!

Τα μωράκια πραγματικά υποφέρουν και οι γονείς επίσης, αφου πέραν της αγκαλιάς, τίποτε άλλο δεν μπορούν να κάνουν για να βοηθήσουν το παιδί.

Ευτυχώς περνάνε γρήγορα, περίπου 2-3 μηνών.

Κι εμείς ταλαιπωρηθήκαμε πολύ, με έντονους κολικούς αλλά 2,5 μηνών πέρασαν ως δια μαγείας και το παιδί ηρέμησε.......

Θέλει υπομονή και θα περάσει.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...