Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλή σωματομεδίνη c SOS


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μια χαρα !!!!!

 

οσο για τη χοληστερινη εμενα στα 2 πρωτη φορα ο Β ειχε 220 και η Α 210

φετος στα 4 επιβεβαιωθηκε για 2η φορα οτι ο Β επεσε στη χολιστερινη του σε μετρια επιπεδα 170 ενω η Α παραμενει σταθερα στο 210

 

εννοειται δε τρωει γλυκα παχυντικα , παντα γαλα πρασινο, τυρακι κερυγκολντ με λιγα λιπαρα

 

μοσχαρι τωρα αρχισε να τρελαινεται δε προκειται να της το κοψω

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα !!!!!

 

οσο για τη χοληστερινη εμενα στα 2 πρωτη φορα ο Β ειχε 220 και η Α 210

φετος στα 4 επιβεβαιωθηκε για 2η φορα οτι ο Β επεσε στη χολιστερινη του σε μετρια επιπεδα 170 ενω η Α παραμενει σταθερα στο 210

 

εννοειται δε τρωει γλυκα παχυντικα , παντα γαλα πρασινο, τυρακι κερυγκολντ με λιγα λιπαρα

 

μοσχαρι τωρα αρχισε να τρελαινεται δε προκειται να της το κοψω

 

μια χαρά είστε εσείς! Πέσατε κιόλας. Εμάς δεν κουνιέται με τίποτα η τιμή. Εκείσ τα 250 κολλημένη!!!!!!!!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

o B επεσε!

η Α σταθερη στο υψος της!!!

 

μου ειχε πει η γιατρος να κανονισω ραντεβου στο χωρεμειο για το θεμα διατροφη/χοληστερινη

εχουν ειδικο τμημα

αλλα δε το εχω κανει

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ούτε κι εγώ το έχω κάνει να σου πω την αλήθεια γιατί μου είχε πει μια ενδοκρινολόγος που μας παρακολουθούσε από το Αγλαϊα Κυριακού ότι εκεί είναι πολύ αυστηροί με τη διατροφή κι επειδή ξέρω ότι όσο σκληρή διατροφή και να κάνεις στο παιδί ελάχιστα πέφτει η χοληστερίνη (εμάς όταν αλλάξαμε πχ το γάλα σε πράσινο δεν έπεσε καθόλου) δε θέλω να μπω στη διαδικασία αυτή να αγχώνομαι και να καταπιέζω τόσο το παιδί. έτσι κι αλλιώς υπερβολές δεν κάνουμε:!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάντως για τη χοληστερίνη η ενδοκρινολόγος μου είπε την επόμενη φορά που θα κάνω εξέταση αίματος, να ελέγξω και την καλή χοληστερίνη

εάν αυτή είναι σε καλά επίπεδα να μην ανησυχώ για την ολική χοληστερόλη που είναι ανεβασμένη

σε εσάς η καλή χοληστερίνη σε τι επίπεδα είναι;

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

από ότι κατάλαβα εάν η καλή χοληστερίνη είναι σε καλά όρια (έστω και στα ανώτατα) και η κακή εντός ορίου (άλλα όχι οριακά) τότε δεν ανησυχούμε και ιδιαίτερα αλλά βερα μάλλον καλά σας βλέπω

γατούλα αντε έυχομαι γρήγορα τη τούρτα.........μας έχει πιάσει λιγούρα

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

βερα τωρα διαβασα και αυτο για πρωιμη ηβη.

απο βαφτιστηρα ξερω οτι θελει να μη παρει βαρος σε αυτο το θεμα

και παρακολουθηση γενικα

 

τι εννοείς να μην πάρει βάρος? Γενικά να μην είναι χοντρούλα?

 

Πάντως αυτή είναι από βρέφος μπόγος δυστυχώς. Είναι 11,5κιλά και είναι 15μηνών. Σήμερα θα την πάω στην Χαρμανδάρη.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

από ότι κατάλαβα εάν η καλή χοληστερίνη είναι σε καλά όρια (έστω και στα ανώτατα) και η κακή εντός ορίου (άλλα όχι οριακά) τότε δεν ανησυχούμε και ιδιαίτερα αλλά βερα μάλλον καλά σας βλέπω

γατούλα αντε έυχομαι γρήγορα τη τούρτα.........μας έχει πιάσει λιγούρα

 

Καλά σε τι μας βλέπεις? Στη χοληστερίνη? Γιατί στη χοληστερίνη εμείς είμαστε δράμα ... είμαστε πολύ εκτός ορίων στην κακή και στην καλή είμαστε καλά αλλά όχι αρκετά υψηλά (θα μπορούσαμε και πιο πολύ). Αλλά δεν ανησυζώ για τη χοληστερίνη γιατί τα κορίτσια γενικά προστατεύονται από τη φύση τους. Αν είχα αγοράκι ίσως να ανησυζούσα πιο πολύ!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οποτε???? ειμαστε αναποδα

νομιζω οτι εμεις εχουμε το θεμα??????? εσεις ειστε θεμα διατροφης?

δεν εχω ιδεα

 

Βρε Γατούλα προφανώς εσείς είστε πολύ καλύτερα! Είναι καλό αν είναι η καλή ψηλά και η κακή χαμηλά. Εμάς είναι ανάποδα. Η κακή ψιλά και η καλή έτσι κι έτσι. Δεν ξέρω αν είναι θέμα διατροφής. Πάντως δεν το πιστεύω γιατί ναι μεν τρώει πολύ ζωικά (δλδ κρέας, αυγά, φέτα, τυρί) αλλά γενικά της δίνω χαμηλών λιπαρών και γάλα και τυριά και από τα άλλα που όλα τα παιδιά τα τσακίζουν (πατατάκια, γλυκά) εμείς είαμστε πολύ συγκρατημένες και προσεκτικές. Νομίζω ότι είναι θέμα κληρονομικό από γιαγιάδες.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι οπως το διαβασα καταλαβα το αναποδο

 

 

ρε συ για στηθακι ελεγες για το μωρο? εγω ελεγα για τη μεγαλη σου

τα στηθακια αυτα λογικα θα φυγουν

 

στη βαφτιστηρα (τωρα 9) ειχε πει στη μανα της να της προσεχει διατροφη (μπουχαχχαχχαχα αφου δε μπορουσε να φαει σχεδον τιποτα το παιδι) να μη παρει βαρος γιατι αυτο μπορει να ενεργοποισει την πρωιμη ηβη και να μη παρει αλλο υψος (μια χαρα ειναι!!! ψηλαριδα τελικα)

 

σιγουρα δεν αγγιζουν αυτα τη μπεμπα!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τη μετρησα σημερα, μου εβαλες ιδεα Γατουλίνι και κερναω τουρτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

100 ακριβω ορθια!!!! και 102 ξαπλωτη....μα γιατι τετοια διαφορα παντα....

 

Χωρις πλακα θα φτιαξω μια ψιλοτουρτιτσα σημερα για ασχετο λογο(θελω να κανω τεστ για τη γενεθλια του μικρου που πλησιαζουν) θα εχω και λογο να γιορτασω βρε!!! χαχαχαχα

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ξανα βλεπω πριν 2 εβδ ηταν 99.5 χλωμο να πηρε μισο ποντο σε 2 εβδ χαχαχαχαχα αντε να πηρε κανα 2 χιλιοστα, αλλα την μετρησα καλα και 2-3 φορες....τι να πω! Τη τουρτα θα τη φτιαξω ουτως η αλλως! χαχαχαχαχαχαχα

 

ετσι να πανε οι πικρες κατω χαχαχαχα

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

A ναι μπορει η προηγουμενη να ηταν απογευμα, αλλα και τωρα κατα τις 12 το μεσημερι τα μετρησα χαχαχαχ πρωι ειναι για μας!

 

Πρωι όταν λεμε με το που ξυπνησουν ας πουμε? εμενα κατα τις 10 ξυπνανε τελευταια που η μικρη δεν παει σχολειο λογω ιωσης(γαμω τις ιωσεις μου ελπιζω τελευται φετος)...τα επιασε η ζεστη χαχαχαχα κοτοπουλάκια. Απο Σεπτ παντως θελω να κανω εξετασεις γιατι ναι μεν τα παρακολουθουν αλλα εμενα εξετασεις δεν εχουν κανει! Στο προγραμμα κι αυτο!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια!!!!

 

Εγώ κάτι λάθος κάνω στο μέτρημα σίγουρα. Μία έτσι τη βγάζω μία αλλιώς. Χτες το πρωί και σήμερα το πρωί την έβγαλα 105. Αποκλείεται ... ξέρω ... θα πάω στη γιατρό το Σεπτέμβριο και θα μας βγάλει 102 και θα στεναχωριέμαι.

 

 

Χτες πήγα στη γιατρό τη μπέμπα και μας έβαλε να κάνουμε ένα σκασμό εξετάσεις και στη μικρή και στη μεγάλη. Τώρα πρέπει να τρέχουμε στο Παίδον!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...