Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλή σωματομεδίνη c SOS


Recommended Posts

καλημερα

 

δε μου τη φερνεις να στη μετρησω? με ακριβεια μισου ποντου χαχχαχαχχα!

 

 

λεπον πηγα να μου γραψει εμβολια ο παιδιατρος του ΙΚΑ, ενας καινουργιος

και αρχισα μπιρι μπιρι και πηγα και στη χοληστερινη

ρου λεω 210 και οριακα υψηλη και με πηρε απο τα μουτρα

170 ειναι στα παιδια και ειναι ψηλη και κοινως να κλεισω χωρεμειο αμεσως!!!!

ατααααααααα

 

ποια εχει τηλεφωνο για το κεντρο της χοληστερινης εκει?????????

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα

 

δε μου τη φερνεις να στη μετρησω? με ακριβεια μισου ποντου χαχχαχαχχα!

 

 

λεπον πηγα να μου γραψει εμβολια ο παιδιατρος του ΙΚΑ, ενας καινουργιος

και αρχισα μπιρι μπιρι και πηγα και στη χοληστερινη

ρου λεω 210 και οριακα υψηλη και με πηρε απο τα μουτρα

170 ειναι στα παιδια και ειναι ψηλη και κοινως να κλεισω χωρεμειο αμεσως!!!!

ατααααααααα

 

ποια εχει τηλεφωνο για το κεντρο της χοληστερινης εκει?????????

 

 

έλα μωρέ μην τρελλαίνεσαι!!!! Δηλαδή εμείς τι πρέπει να κάνουμε? Να πέσουμε από το μπαλκόνι? Δηλαδή αντέχεις να σου το βάλουν σε αυστηρή δίαιτα το παιδί??

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα περιμένω τα αποτελέσματα των εξετάσεων που θα κάνουμε την Τετάρτη που έχουν και χοληστερίνη και θα δω. Μάλλον θα κλείσω στο χωρέμειο του χρόνου μόνο και μόνο για να μας κάνουν όλους εξετάσεις να μας πουν αν είναι οικογενής. Από εκεί και πέρα θεωρώ ότι κάνω το καλύτερο δυνατό που μπορώ στο παιδί μου χωρίς να το καταπιέζω. Εϊναι και γυναίκα και προστατεύεται. Έτσι κι αλλιώς μέχρι τα 8 απλή παρακολούθηση του κάνουν. Χάπι μετά τα 8 δίνουν αν χρειαστεί.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ σου εξήγησα ότι το αποφεύγω το Χωρέμειο γιατί θα με αγχώσςει χωρίς λόγο. Θα πάω κάποια στιγμή μέσα στη χρονιά σίγουρα αλλά τώρα πότε δεν ξέρω. περιμένω να δω και τ' αποτελέσματα των εξετάσεων. Αν έχει πέσει πχ ... μπορεί να το αναβάλω.

 

Τώρα το είναι γυναίκα και προστατεύεται ... αυτό λένε οι καρδιολόγοι ... γιατί οι γυναίκες παράγουν οιστρογόνα τα οποία γενικά τις προστατεύουν από διάφορα μέχρι την εμμηνόπαυση. Δεν ξε΄ρω όμως να στο εξηγήσω πιο επιστημονικά. Πάντως υπάρχει και η άλλη άποψη

 

http://ipsilantis-apollonas.gr/union/?p=288

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσπαθώ να το παίξω γιατρός ... για να μην παρεξηγηθώ. Απλά ούτε οι γιατροί έχουν κατασταλάξει τι είναι καλό τελικά και τι κακό. Και ακόμα κι αν δεχτούμε ότι είναι πολύ κακή η χοληστερίνη όντως δεν έχουν ξεκαθαρίσει με ποιους τρόπους πέφτει. Μία λένε όχι πολλά αυγά, μία λένε μια χαρά είναι τα αυγά. Εμείς πάντως με τη μείωση του καθημερινού αυγού καμία διαφορά δεν είδαμε. Ούτε με το πράσινο γάλα. Και έχω μετανιώσει τρελλά που από 2 χρονών της δίνω πράσινο γάλα ... μπορεί γι' αυτό να είναι και ζουμπάς!

 

Τώρα να μπω σε τρυπάκι που θα μου λένε: "οπωσδήποτε χαμηλά λιπαρα" όπως με πρήζουν τόσο καιρό, και παρακολούθηση κάθε τρεις και λίγο και φρούτα να την κυνηγάω να τρώει όλη μέρα, και λαχανικά και όχι γλυκά και όλα αυτά τα φοβερά και διαφορά να μη βλέπω (που δε βλέπω) δεν το θέλω.

 

Άσε που βγαίνει εμβόλιο για τη χοληστερίνη όπου ναναι!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

το σιγουρο ειναι οτι δε φταιει το πρασινο γαλα γιατι δινω και στα δυο

λοιπον τη πηρα αυτη και ενημερωνω

μεχρι τα 6 δε κανουν τιποτα ιδιαιτερο περα απο διατροφη και να μη τρελλαινομαι!

αλλα με 300 τι θα κανουν μου λεει

ραντεβου πρωτο σαββατο νοεμβρη!!! μετα παει μαρτιο χαχαχχα

αλλιως με δρουγγαρη απογευματινο 6006680

θελει χοληστερολη, καλη κακη και LPA

τη τελευταια μια φορα ελεγχο αν ειναι κατω απο 30 ειμαστε μια χαρα

 

φρουτα λαχανικα ψαρι (της αρεσουν φιουυυυυυ)

2 φορες μοσχαρι (μαμωτωωωωωωω)

ασπραδια και μια φορα κροκο

γαλακτοκομικα χαμηλα λιπαρα (χεχεχε το κεριγκολντ της αρεσει μονο!!!)

γλυκα δε θελει να τα βλεπει!

αυταααααα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μεχρι τα 6 δε κανουν τιποτα ιδιαιτερο περα απο διατροφη και να μη τρελλαινομαι!

αλλα με 300 τι θα κανουν μου λεει

 

Καλά σου λέει... εμείς βέβαια το πλησιάζουμε το 300...

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ρε , θα βγαλουμε καινουργιες εξετασεις και μετα ραντεβου για οποτε!!!

 

έλα μωρέ .... γι' αυτό δεν αγχώνομαι εγώ γιατί έτσι κι αλλιώς διατροφικές συμβουλές θα μου δώσουν...

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

φιλες μου καλησπερα!!

 

καιρο εχουμε να τα πουμε αν και εγω μπαινω στο forum παραμερα σταθερα να μαθω νεα σας...... και των ζουζουνιων μας!!!

χθες πηγαμε παιδιατρο μετρηθηκαμε με τα χιλια ζορια 95 ποντουσ παντα ξαπλα!! αυτο που σχολιασε η παιδιατρος ειναι οτι ενω περυσι ειχε παρει κοντα 10 ποντους και σταθερη στην 2 καμπυλη τωρα απο περυσι τον αυγουστο με φετοσ τον αυγουστο μολισ 6,5 ποντουσ!!. η χειροτερη τησ χρονια επεσε και απο την δευτερη καμπυλη!!

 

οκτωβριο του 2011 90.5 ποντουσ και αυγουστο του 2012 μολισ 95 ποντουσ.πολυ φθινουσα πορεια χασαμε την 2 καμπλη!!

 

σημερα τησ εγραψα να κανει οστικη και επαναληπτικη την σωματοπεδινη!!πριν 2 χρονια που την καναμε ηταν μεσα στα φυσιολογικη αλλα χαμηλοτατη!! να δουμε τωρα βγηκαμε και απο τα ορια?

εκλεισα και ραντεβου στο τμημα αναπτυξης 19 νοεμβριου με βαλανε!!

θα σας ενημερωσω τισ επομενεσ μερεσ με αποτελεσματα.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου μπουμπουλίτσα! Ενταξει μωρε 6 ποντους ειναι να παίρνουν ξαθε χρόνο οποτε δεν πηγε άσχημα! Δεν μπορει καθε χρονια να παίρνει 10 ποντους...

 

Αντε να σουμε τι θα οσυ πουν και στο τμημα αυξησης, κι εγω θελω απο Σεπτ να τα παω και σε καποιον ιδιωτικό... καλα αποτελεσματα!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

βαλε ενα τικεράκι να θυμόμαστε την ηλικία του μπουμπουλακίου

 

μου κρασαρε και ο σκληρός και εχασα ολες τις μετηρησεις χαχαχαχαχα δεν πειράζει κάτι θα βρω κι εδω μεσα! χιχιχι

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

μπουμπουλιτσα ετσι ειναι οπως τα λεει η galat...δε μπορει καθε χρονο να παιρνουν 10 π...νομιζω απ τα 3 και μετα ειναι 5-6 π το χρονο ο μεοσς ορος..οποτε καλα πηρε.

καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σας!

εμεις εχουμε ραντεβου 19 οκτωβρη...αλλα τη βλεπω πρεπει να πηρε σιγουρα 2-3 π ακομα.

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

galat με αυτη την μειωση αν και ηδη ηταν απο τα πιο χαμηλα παιδια στο σχολειο τησ τωρα εχει φυγει πολυ πισω. η mpoumpoulitsa ειναι τωρα 3 ετων και 7 μηνων και μετα λυπησ βλεπω πια οτι ολα τα 3 χρονα ακριβως με μετριουσ προσ κοντουσ γονεισ την εχουν ολα περασει!!!

 

και εμεισ ειμαστε και ψηλοι 1,80 και 1.68 και τα αδερφια μασ 1.90 και 1.80!! θα ξεκινησω απο το αγλαια κυριακου μηπως τυχον χρειαστει να κανουμε και την εξεταση τησ αυξητικησ τοτε!! επειδη μενω επαρχια αν ρωτησεισ και βρεις κανα καλο αναπτυξιολογο ιδιωτη συστησε μου τον να παω και εγω το νοεμβριο οταν θα ανεβω!! η πΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΙΩΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΟ-ΕΝΔΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ .ΘΑ ΤΟΥ ΤΗΛ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ!!!

 

ΤΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΟΣΤΙΚΗ ΤΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΜΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!

Link to comment
Share on other sites

ELIZABETH MOY ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!! ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΛΙΓΟ Ν ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ. ΜΕΝΩ ΕΠΑΡΧΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ! ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ Η ΚΟΡΗ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ 5, 6 ΠΟΝΤΟΥΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕ ΕΤΣΙ ΤΟ ΨΑΞΕ ΜΕ ΤΟΝ ΧΙΩΤΗ ΕΙΧΕ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ 12 ΠΟΝΤΟΥΣ.

ΟΣΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΟΜΑΛΑ

 

ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ........ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!! ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ 1,60!!

ΘΑ ΔΟΥΜΕ!!

ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΠΙΑ ΟΤΙ ΕΜΕΙΝΕ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ!! ΒΑΖΕΙ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΨΟΣ!! ΣΤΟ INTERNET ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΑΥΤΟ!! ΑΣ ΕΛΠΙΣΩ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!

Link to comment
Share on other sites

ο χιωτης ειναι εγγυηση!πολυ εμπειρος.κ εμας αυτος μας παρακολουθει ιδιωτικα.

για τη φιλη σου ποτε το καταλαβε οτι ειχε θυρεοειδη το παιδι?αυτο νομιζω φιανεται απ την αρχη δεν ειχε κανει εξετασεις?

αυτο που εχει σημασια ειναι να μη πεφτει το συνολικο ετησιο υψος κατω απ τους 4 π...ετσι ξερω.

περιμενουμε νεα!!

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

μπουμπουλιτσα θα ξαναδιαφωνησω μαζι σου

σας περναμε 13 μηνες και η Α ειναι 99.5 ορθια

 

αμα δεις τους ΜΟ ειναι 98-104-110-116 κλπ

κοινως πηρε 6 π ειναι οκ!

η Α οερσυ πηρε 7 και φυσικα δεν ανησυχω

η μικρη σου μετα απο 13 μηνες θα ειναι ιδια με την Α ισως και περισσοτερο!

εγω δε τρελλαινομαι, εσυ γιατι????

απλα επαψα να την βλεπω τοσο κοντη πια

σημερα ηταν με ενα κοριτσακι που ειναι μικροτερο 15 μερες και ψηλοτερο 10 π

σκασιλα μου!!!!!

την βγαζεις γερη????? τελος!!!!

εγω βλεπω οτι την πρηζω με εξετασεις πιο πολυ για μενα και λιγοτερο για αυτην

 

φιλιααααα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω κορίτσια να σας πω οτι ειανι ΙΣΑ με τον ανιψιο μου

(του αδερφου μου!!! ιδιο υψος με μενα σχεδον!!!!) και τον περναει 2 χρονια ακριβως! χαχαχαχαχαχαχα 2,5 ο γιωργακης 4,5 η δικια μου ΙΣΑ!!!! και το μικρο μου ειναι 2 ετων ακριβως και μοιαζει χρονιαρικο τα βγαζω μικρα τι να κανουμε! χαχαχαχαχαχα αλλα ειναι ΓΕΡΑ και ΤΣΑΧΠΙΝΙΑΡΙΚΑ! χαχαχαχαχαχαχαχα

 

Παντως δεν την εχω μετρησει αλλα πρωτη φορα δεν της κανανε ρουχα μικροτερα!!! ντονγκ της κανουνε τα κανονικα για την ηλοικια της!!! και εχω κατουρηθειιιιιιιιιιιιιι

 

της εφεραν ενα φορεμα για 4 και λεω μιααα χαρα θα της κανει, νο νο νο τη στενευει και οι τιραντες ειναι κοντες.

 

Αυριο που γενεθλιαζει ο μικρουλης μου θα τα μετρησω....

 

Κι εγω στον Χιωτης λεω να τα παω, απο εσας οτον ακουσα δεν γνωρίζω κάποιον άλλον!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

mpoumpoulitsa θα συμφωνήσω κι εγώ με τη Γατούλα. Η δικιά μου ήταν 97.5 π σε ηλικία 4 6/12 δηλ 9 μήνες μικρότερη σας... και ήταν ίσα κάτω από την τελευταία καμπύλη. Βέβαια δεν είναι να έχεις μέτρο σύγκρισης την κόρη μου... πάντως κι εγώ προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, στη 2η καμπύλη θα έκανα πάρτυ!!!

Βρε κορίτσια να ρωτήσω και κάτι; Εχω παρατηρήσει ότι παιδάκια μικρότερα (εως και 3 χρόνια) από την κόρη μου έχουν αρκετά μεγαλύτερη παλάμη απ' αυτήν... επίσης το κορμάκι της είναι λίγο, πώς να το πώ; σα μωρού; δηλ χωρίς να έχει κοιλίτσα από τη λεκάνη και κάτω μου φαίνεται να είναι πιό λεπτή... δεν ξέρω αν καταλαβαινετε τι εννοώ.... Εχει παρατηρήσει καμιά άλλη κάτι τέτοιο;

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...