Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλή σωματομεδίνη c SOS


Recommended Posts

αρνουμαι αρνουμαι αρνουμαι

της παιρνω τωρα για 3-4

εχτες παρελαβα ενα νεχτ φορεματακι χειμερινο το 3-4

το προβαρα στον Β, χαχαχχα ειναι το μοντελο της επομενης χρονιας (ελπιζω)

οποτε παει για το χειμωνα του 2012 το κοβω κλαψ!!!!!! (θα κλεινει τα 5 γκρρρρρρρρ)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ελα βρε μην σκατε καινουμε και οικονομια!

 

Παντως εμενα τωρα φοραει τα 2-3 επιτελους χαχαχα αλλα και μερικα 3-4 του ζαρα πχ που εχει μικρη φορμα, της κανουν λιγο μεγαλα αλλα ΟΚ.

 

τα ειχα παρει κι εγω οταν μεγαλωνε κανονικα , τα επαιρνα για την επομενη χρονια στις εκπτωσεις αλλα τελικαααααααααα κααααααααααθονται!

 

ενα θα σας πω..ενα μπουφανακι του μπεμπη 12-18 της κανει.....μπουουουουου

 

οσο για πυτζαμες τριτη χρονια τις ιδιες! αρνουμαι κι εγω και τις φοραω τις επομενες! χαχαχαχαχαχα

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου πάντως 2-3 μέρες τώρα έχει κοτσάρει τα ανοιξιάτικα παπουτσάκια Νο 22 που της είχε πάρει η νονά της πέρισυ το πάσχα και της κάνουν μια χαρά... με χοντρό καλσόν!!! Και εγώ απ' τη μιά δε θέλω να φοράει όλο τα ίδια ρούχα, απ' την άλλη αρνούμαι να της πάρω κι άλλα 2-3.... Μήπως να πάμε ζαρα που έχει μικρή φόρμα;;;;

boulou αν η μικρή σου πάρει 8εκ που είναι το αναμενόμενο από 2-3 απλώς θα παραμείνει στην 3η. Και για τη δικιά μου αυτό παρακαλάω, να παραμείνει στην 3η και να αδιαθετήσει αργά ώστε να καλύψει τη διαφορά αργότερα.

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως απο 2-3 πηρε 5 ..... μονο...

 

κι εμεις σε λιγο καιρο επανεξεταση...θα γερασουμε σε αυτο το τοπικ απο εξαμηνο σε εξαμηνο και θα λεμε θυμαααασαι την 2344ρ347676576η φορα που επαναξεταστηκαμε? πηραμε 1 ποντο!!!!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα είναι 6,5 και ορισμένα ρούχα του είναι για 4-5, εδώ δίνω ρούχα σε ένα παιδάκι κανονικής ανάπτυξης αλλά πολύ φοβάμαι οτι έτσι όπως αναπτύσσεται εκείνο σε λίγο θα μας δίνει εκείνο ρούχα, όσο για τα εξάρια ούτε που το σκέφτομαι ειδικά τα παντελόνια με τις μπλούζες κάτι γίνεται αλλά τα παντελόνια πίκρα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δικιο εχετε, αλλα εχουμε ολιγοφαγια, χοληστερινη και αναιμια!!!

 

Κι εμείς μία από τα ίδια!!! Και εμένα δεν τρώει τα φρούτα και τα πράσινα ενώ της αρέσει το κρέας και το αυγό!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα Θεοδοση μου και εγω της εχω κατι πυτζαμες απο ενος! της μπαινουν ακομα αλλα ειναι κοντες χιχιχιχιχι, αλλα τοσο σκυλι που δε μου κανει να της διωξω!!! αλλα φετος θα τα μαζεψω στην ακρη το εχω ξεφτιλισει πια!!!!

 

 

οσο για τη χοληστερινη δε ξερω τι γινεται.

εχουν και τα δυο, απο 210 εως 225 πες

δειξανε και στα 2 και στα 2,5

στα 3 η Α εδειξε 218 και ο Β 165!!!!!

και αυτος δωστου σουβλακι και παρτου τη ψυχη! και γλυκα!

θα ξαναδω τωρα στα 3,5 να δω τι γινεται

του εφυγε η ηταν τυχαιο γεγονος!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα Θεοδοση μου και εγω της εχω κατι πυτζαμες απο ενος! της μπαινουν ακομα αλλα ειναι κοντες χιχιχιχιχι, αλλα τοσο σκυλι που δε μου κανει να της διωξω!!! αλλα φετος θα τα μαζεψω στην ακρη το εχω ξεφτιλισει πια!!!!

 

 

οσο για τη χοληστερινη δε ξερω τι γινεται.

εχουν και τα δυο, απο 210 εως 225 πες

δειξανε και στα 2 και στα 2,5

στα 3 η Α εδειξε 218 και ο Β 165!!!!!

και αυτος δωστου σουβλακι και παρτου τη ψυχη! και γλυκα!

θα ξαναδω τωρα στα 3,5 να δω τι γινεται

του εφυγε η ηταν τυχαιο γεγονος!!!!

 

εμείς έχουμε σταθερά 250 που δεν πέφτει με τίποτα!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΙ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!!!! ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΟΝΤΕΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!

 

ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΑΝΑ 6 ΜΗΝΟ ΑΛΛΑ!!!!!!!! ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΤΣΑ ΟΛΟΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΣΑΝ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΥΨΟΣ ΚΛΑΦΤΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ!!!!!!!!!!!! ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΟΧΙ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ!!!!!!!!! ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ..........ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΒΑΡΥΝΕ ΠΟΛΥ

ΚΑΙ ΥΨΟς 1 ΠΟΝΤΟ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΑΛΙ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!!!!!

 

ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.!!! ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑΤΗΝ ΧΟΡΤΑΣΟΥΜΕ !!ΠΑΧΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΨΗΛΩΝΕΙ!!!ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΦΤΑΙΕΙ ΒΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?? ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΛΟ ΣΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!

 

ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ...ΛΕΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΕΝΑΡΕΙ!!!!!!!!!!! ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ!!ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΧΤΕΣ ΣΚΑΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΑΡΑΚΙ ΤΗΣ!!ΠΑΝΗΨΗΛΟΙ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ2 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ 85ΕΚ!! ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΝΕ??

Link to comment
Share on other sites

Α όχι ευτυχώς τουλάχιστον εμείς τέτοια δεν έχουμε όλες οι εξετάσεις είναι σούπερ. Και τρώμε τα πάντα και σε ποσότητες αλλά χοντροί δεν είμαστε κι εγώ απορώ που το βάζει ύψος με την αυξητική που κάνει παίρνει 3-3,5 πόντους το εξάμηνο και από βάρος κλάψτα 20 κιλά τα τελευταία 2,5 χρόνια δεν βάζει γραμμάριο. Αλλά η γράμμωση γράμμωση, να' ναι καλά οιο φυσιοθεραπείες και το κολυμβητήριο όλο του το σώμα είναι γεμάτο μύες, ίχνος λίπους. Είναι ένας body builder σε συσκευασία τσέπης, ο γλύκας μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

λοιπον ναι κυριες και κυριο 93 εκ.... 92 το περιμενα αλλο οκ μια χαρα...πηρε 3,5 ποντους σε ενα εξαμηνο λεει ειναι ΟΚ συνεχιζει σταθερα στην καμπλυη (χαμηλη μεν αλα σταθερα) και τη βλεπει για 1.57-1.60,,,,

 

ουτε καν εξετασεις επαναληπτικες δεν μας εβαλε να κανουμε δεν υπαρχει λογος λεει αφου ψηλωσε...αν για οποιοδηποτε αλλο λογο της κανουμε εμεις εξετασεις ας δουεμ την igf-1 mono...

 

60 eyrvpoyla για 5 λεπτ εξεταση, αλλα χαλαλι αφου ψηλωσε το ποντικακι....

 

επισης τον τελευταιο μηνα-διμηνο εχει βγαλει τριχεσ παντου...στα ποδια στην πλατη πανω απο τον πωπο και γενικως εχει βγαλει ....και την ρωτησα αν ειναι ανησυχητικο και αν σχετιζεται και ειπε οχι, ανησυχουμε μονο αν δουμε τριχες στο πουλακι η στις μασχαλες...

 

παρολαυτα στο χαρτι που μας εδωσε στη βεβαιωση ελεγε οτι εξεταστηκε για χαμηλο αναστημα και πρωιμη αδρεναρχη....,

 

μαλλον το εγραψε ετσι ομοως να δικαιολογησει την επισκεψη.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

και ειδικα αν δουμε μαυρες τριχουλες μου εχουν πει οτι ειναι καμπανακι για ορμονικα θεματα

 

γαλατεια μαλλον παμε παρεα....ισως φτασαμε και εμεις 93 χαχαχχαχα

αργα και σταθερα......

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

vai xaxaxa τουλαχιστον αλλαξαμε νουμερο, ουστ 92αριιιιιιιιι χαχαχαχαχα

 

α παρεπιπτοντως δεν με λενε γαλατεια χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα αλλα θα μου ταιριαζε νομιζω, μου κανει κουλτουρε-συγγραφεα ονομα χαχαχαχ

 

οσο για τις τριχουλες, εμας μαυρες ειναι... οχι γαι δουροτριχεσ βεβαια χοντρες αλλα δεν ειανιθ ξανθες παντως...ενω μεχρι τωρα δεν ειχε τιπτα και γενικως ειναι ξανθια.... ουφφφφφ παντως κι εγω ειμαι ολιγον τριχωτη, μαλλον εμοιασε εμενα....

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο σας galat!!!! Τέτοια ν' ακούμε να παίρνουμε θάρρος... Για τις τριχούλες (και στη Χ. έχει αυξηθεί το χνούδι σε χέρια - πόδια - πλάτη τους τελευταίους μήνες) μας είπε κι εμάς η παιδοενδ. ότι ανυσηχούμε μόνο με χοντρές τρίχες σε μασχαλη ή εφηβαίο. Πάντως μεταξύ άλλων ορμονών μας είπε να κάνουμε και κάποια ανδρογόνα μέχρι τον Οκτώβριο που θα ξαναπάμε...

Γατούλα; τι έγινε; μας την κάνετε κι εσείς; θα μας αφήσετε χωρίς παρέα; πολύ χαίρομαι και για εσάς... μπράβο, μπράβο.

Ρε κορίτσια η Χ. φοράει το 22 παπούτσι που της είχε παρει η νονά της πέρυσι το πάσχα και της κάνει κανονικά... και με κανονικά καλτσάκια, χοντρά... τα νεύρα μου!!!

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites

ελα καλε???? ΣΩΩΩΩΩΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ενω εμας τα περσινα πασχαλινα τι νομιζεις???? θα ειναι τα παλια μας φετος!!!!

22 απο περσυ, ε αντε της περνω και 23 τωρα και θα δουμε χαχαχαχαχαχαχα

 

την ξαναμετρησα.....πιφφφφ τιποτα δεν αλλαξε απο προχτες

93 ...ξαπλα.....αλλα ειναι κουκλαρα αστερι και γυναικαρα με τα ουλα της!

 

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε τον δεκεμβρη που τη πηγα και η αναπτυξιολογος συμφωνησε!!! ΞΑΠΛΑ θα τη μετραμε!!!!!!! δε συμφερει αλλιως! ειναι ιδιες οι δικες μας

αναλογιες 93 ξαπλα, 91 ορθια και 12,300 σωματαρααααααααα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ GALAT !!ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ !!ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ

ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!

 

ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΤΗΛ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ 9 ΜΗΝΩΝ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤ

Ο ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟΦΑΓΟ ΓΕΝΙΚΑ. ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΥΤΟ ΠΗΡΕ ΜΟΛΙΣ 150 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ!!Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!!ΑΝΥΣΗΧΗΣΕ ΛΙΓΟ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ !!ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΗΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΞΩ!!

 

ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΚΑΛΑ!!

 

ΕΛΕΟΣ!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΘΑ ΣΚΑΣΩ!! ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ......... ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ!!!!

 

ΠΟΥ ΠΗΓΕΣ GALAT ΚΑΙ ΕΣΚΑΣΕΣ ΤΑ 60 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 5 ΛΕΠΤΑ?

 

ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!!

ΙΔΙΩΤΗΣ ΕΙΝΑΙ? Η ΚΑΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ? Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ?

Link to comment
Share on other sites

oxi στο δημόσιο στο παιδων, απλα στα απογευμαιτνα ιατρεια.... αν κλεισεις απογευμα πληρωνεις κανονικα σαν σε ιδιωτικό... πρωινα αργουσαν πολυ τα ραντεβου

 

 

εμενα εκει παντως την μετρανε ορθια...ορθια ειανι 93, και ο παιδιατρος ορθια την μετραει πια....

 

οσο για παπουτσι ελα εμεις φοραμε 24αρι χαχαχαχαχα εχει μακρυ ποδι

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σου πω Kαραχαλιου τη λενε αυτη που μας ειδε, παιρνειw τηλ στο 1535? αν θυμαμaι καλα και κλεινεις ραντεβου, το ιατρειο μαλιστα ειναι εκτος Παιδων σε ενα παραρτημα στη Μεσογείων και δεν μπλεκεις με πολυ κοσμο, δεν ερχεσαι σε επαφη και με παιδακια που ειναι τυχον αρρωστα κλπ...

 

παντως vag o giatros sas σας βαζει αναλυτικες εξετασεις το ψαχνει καλυτερα νομιζω απο τη δικια μας...

 

γραψε μας τι ακριβως εξετασεις σας εβαλε να εχω μια ιδεα...ιδιως τα αδρογονα? τεστοστερονη, και dhea's εβαλε?

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και λέμε: DHEA-S, 17-OH_Progesterone, testosterone, Δ4-ανδροστενεδιόνη. Αυτά από ανδρογόνα. Επίσης θα επαναλάβει οστική ηλικία (1 χρόνο από την προηγούμενη), γεν. αίματος, φερριτίνη, κορτιζόλη, ACTH και TSH.

H M. που φαίνεται να τα πηγαίνει καλύτερα θα κάνει μόνο οστική.

Ελπίζω να βοήθησα.

Χρόνια μας πολλά!!!

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...