Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

elepet

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 946
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το γεγονος οτι μετανιωσε,εχει αλλαξει απο τοτε τουλαχιστον αυτο μου δειχνει,σε πολλες απο τις συζητησεις μας πανω στο συγκεκριμενο θεμα μ λεει πως εχει μετανιωσει οτι γνωριζει πως εκανε λαθος κ πως δεν φερθηκε σωστα.αυτη η μετανοια του με εκανε να μεινω μαζι του μετα απο αυτο,αλλιως δεν θα μπορουσα....

Link to comment
Share on other sites

Καλο που μετανοιωσε δεν λέω, αλλά ειναι εύκολο να λέμε οτι μετανοιωνουμε όταν έχει γίνει ήδη το κακό!

Σίγουρα δεν είμαστε όλες το ίδιο, απλα εμενα θα μου έφερνε αηδία ένας άνθρωπος που εμπιστευομουνα να με κάνει να κανω κάτι τέτοιο.. Τον εμπιστεύεσαι 100%; Αν ξανά τύχει κάτι τέτοιο πως πιστεύεις οτι θα αντιδράσει;

 

Και γιατι ενοιωσες την ανάγκη να γράψεις εδώ;

Link to comment
Share on other sites

καιεγω πολλες φορες οταν τον κοιταω δεν βλεπω τον ανθρωπο που αγαπω αλλα αυτον που μ εκανε κακο.το θεμα ειναι πως καθε φορα π συμβαινει αυτο βλεπω την "μετανοια"υου πανω στο ολο θεμα κ ξαναμαλακωνω απεναντι.δεν ξερω πως θα αντιδρουσε σε μια επομενη ιδια περιπτωση,απο οσο μ εχει πει μεσα στις απειρες συζητησεις που εχουμε κανει τοτε θα τ κρατουσαμε αν ξανασυνεβαινε κ οτι θα ειναι πιο δεκτικος κ συνηδητοποιημενος.τον πιστευω επειδη τον αγαπω κ επειδη βλεπω οτι πλεον μετα απο αυτα π εγιναν εχει κανει καποια θετικη αλλαγη.σε αυτον ριχνω ενα 70-80% των ευθυνων για αυτο πυ εγινε αλλα θεωρω πως εχω κ εγω τ υπολοιπο μεριδιο ευθυνης,μπορει ν ειναι κατα εμενα πιο μικρο αλλα τ εχω κ αυτο δεν αλλαζει!!επρεπε να ημουν πιο δυνατη κ να μην τον αφηνα ν με επηρεασει απο τη μια απο την αλλη ημουν σε μια τοσο ευαισθητη ψυχολογικα περιοδο που δεν μπορουσα ν ελενξω τον εαυτο μ απο ενα σημειο κ μετα.τον αγαπω κ θελω να πιστευω ε βαση την αλλαγη που εχει κανει κ αυτα π λεει οτι οντως το μετανιωσε.ο λογος π εγραψα εδω ειναι οτι δεν θα μπορουσα ν μιλησω για αυτο τ θεμα πουθενα καθως δεν θα ηθελα να το γνωριζει κανενας που με ξερει ενω εδω νπορω να τ βγαλω απο μεσα μου σε ατομα που δεν με γνωριζουν((συγνωμη κιολας)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν λέω οτι φταίει αυτός 100% στο οτι εμεινες εγγυος, αλλά τι να κάνει ενα 19χρονο κοριτσάκι που ξαφνικά μενει έγκυος και δεν έχει βοήθεια απο κανένα και κυρίως απο τον άντρα που αγαπάει... Για αυτο περισσότερο του ρίχνω την ευθύνη! Ήξερε οτι δεν είχες επιλογή...

 

Σε καταλαβαίνω οτι πονας ακομα και με βάση αυτών που λες πιστεύω οτι νιώθεις άσχημα ακομα γιατι είσαι με αυτόν τον άνθρωπο! Μπορεί αν τον παρατουσες να ενοιωθες οτι δικαιωσες την ψυχούλα που έχασες

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου μην βασανίζεσαι άδικα. Συμβαίνουν αυτά. Αν είσαι σίγουρη πως τον αγαπάς, καλώς μένεις μαζί του. Η αλήθεια είναι πως είσαστε και οι δύο μικροί και δεν ξέρεις αν τα πράγματα θα είχαν την καλή εξέλιξη την οποία φαντάζεσαι, ακόμα κι αν συνεχίζατε την εγκυμοσύνη. Για μένα αυτό που προέχει αυτή τη στιγμή είναι να φροντίσετε να έχετε μια αξιόπιστη μέθοδο αντισύλληψης, ώστε να μην ξαναβρεθείς στη θέση αυτή. Καλή δύναμη και καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου κι εγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να βασανίζεσαι πια.

Είσαι ακόμα μικρή, μεγαλώνοντας θα καταλάβεις ότι στη ζωή μας συμβαίνει να πάρουμε σκληρές ή λάθος αποφάσεις. Μετά μαθαίνουμε να ζούμε με αυτό και να προχωράμε παρακάτω, δεν προσφέρεις τίποτα σε κανέναν με το να αυτομαστιγώνεσαι.

Όσο κακή απόφαση και να είναι η έκτρωση, δεν παύει το γεγονός ότι υπάρχει η σωστή και η λάθος στιγμή για κάποια πράγματα. Κάποιοι άνθρωποι είναι ώριμοι και έτοιμοι να γίνουν γονείς σε μικρή ηλικία, κάποιοι όχι.

Αυτό δεν τους κάνει κακούς ανθρώπους.

Ο φίλος σου δεν είναι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος 26άρης που τα' χασε μπροστά σ' αυτήν την ευθύνη. Και, χωρίς να θέλω καθόλου να σε κατηγορήσω, ούτε εσύ ήσουν έτοιμη να γίνεις μητέρα. Αν ήσουν, απλά θα το είχες κάνει, δεν πάει να κρεμιόταν ο φίλος σου. Έτσι νιώθει μια γυναίκα που ξέρει τι κάνει κάνοντας παιδί.

 

Αν είστε καλά μαζί και τον εμπιστεύεσαι, απλά θα έρθει το πλήρωμα του χρόνου και θα γίνουν όλα.

Αν πάλι δεν πιστεύεις ότι αυτός μπορεί να είναι ο άνθρωπος με τον οποίο θα πορευτείς σε όλη σου τη ζωή, άσχετα με την έκτρωση, τότε κάποια στιγμή μοιραία θα προχωρήσεις σε άλλες σχέσεις.

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ημουν ετοιμη το μοβο που ξερω σιγουρα ειναι οτι δεν εφταιγε σε τιποτα μια αθωα ψυχουλα να μην ζησει εξαιτιας μ αλλα κ εξαιτιας τ φιλου μου.αν κ μικρη θεωρω πως κανενας δεν εχει το δικαιωμα να κανει κατι τετιο.τωρα θα μ πειτε αυτα γιατι δεν τα σκεφτομουν τοτε,απορω κ εγω πως αφησα τον εαυτο μ να επηραστει τοσο πολυ.θεωρω πως εχω κανει τραγικο λαθος,μπορει ν ειμαι μικρη αυτο ομως δεν με δικαιολογει κ φυσικα ουτε τον φιλο μ.τ χειροτετο ειναι οτι βλεπω μωρα στο δρομο που τα εχουν κοριτσια στην ηλικια μου κ κοντευει να μου ερθει τρελα με το λαθος π εγινε.οκ,η ζωη ειναι ολη μπροστα μ αυτο ομως δεν με δικαιολογει.σκεφτομαι πως θα ηταν σε ποιον θα εμοιαζε κ κλαιω συνεχεια.επισης δεν ξερω αν ο θεουλης θα μου ξαναδωσει τετιο δωρο μετα απο αυτο..μπορει να μην μπορω ν κανω παιδια με φυσιολογικο τροπο.δεν ξερω,το ολο θεμα μ εχει σημαδεψει κ καταστρεψει τη ζωη.αισθανομαι τυψεις,παρακαλαω τ θεουλη κ το μωρο μ καθε μερα να με συγχωρησοτν,δεν ξερω τι αλλο να κανω,αυτος ο πονος που για πρωτη φορα αισθανομαι δεν φευγει με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ κι εγώ να ζητήσεις βοήθεια. Μίλησε σε κάποιον, η μυστικότητα το κάνει χειρότερο.

Μην αποκλείσεις και το γεγονός να το πεις στους γονείς σου, μπορεί να σε εκπλήξουν, η αποδοχή τους θα σε ανακουφίσει πολύ. Άνοιξέ τους την καρδιά σου, οι γονείς γι αυτό είναι, για να φροντίζουν τα παιδιά τους στις δύσκολές στιγμές. Θα σοκαριστούν, ναι, αλλά μετά θα σε αγκαλιάσουν.

Ίσως πρέπει να σε στείλουν σε ένα ψυχολόγο. Θα σε βοηθήσει να συγχωρήσεις τον εαυτό σου, να αποδεχτείς ό,τι έγινε και να προχωρήσεις.

Αυτά που έχουν γίνει δεν μπορούμε να τα αλλάξουμε.

Πρέπει να βρεις τον τρόπο να το διαχειριστείς, αυτά είναι τα καλύτερά σου χρόνια και δικαιούσαι να τα ζήσεις.

Δεν είσαι εγκληματίας, είσαι μια κοπέλα που βρέθηκε σε μια κατάσταση πιο δύσκολη και περίπλοκη από όσο μπορούσε να αντιμετωπίσει.

Πρέπει τώρα να βοηθήσεις τον εαυτό σου, να βρεις πάλι το χαμόγελό σου.

Το αξίζεις και το δικαιούσαι.

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά πολλές έχουν βρεθεί σε αυτή τη θέση και έκαναν οτι έκανες εσυ, η διάφορα ειναι οτι εσυ το μετανοιωσες, και ξερεις το λέει η θρησκεία μας για την μετάνοια!

Οπότε εννοείται οτι η θεός θα σε βοηθήσει να κανείς ενα μωρακι, προσπάθησε να βγάλεις τις κακές σκέψεις απο το μυαλό σου! Προτείνω όπως είπα και πριν να μιλήσεις σε ενα πνευματικό, μπορεί να σου πει να κανείς μια γερή νηστεία και να κοινώνησεις το Μεγάλο Σάββατο. Εγω προσωπικά πιστεύω οτι κάτι τέτοιο θα βοηθήσει! Απλα σιγουρεψου οτι είσαι με τον σωστό άνθρωπο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κριμα να κανεις τοσο ασχημες σκεψεις....το παρελθον δεν αλλαζει, παει...εφυγε! Λαθη κανουμε ολοι οι ανθρωποι, και γινομαστε καλυτεροι οταν τα αναγνωριζουμε. Κοιτα τη ζωη σου απο εδω και περα....

Και κατι περι θρησκειας....ο θεος δεν ειναι τιμωρος! Την τιμωρια την επεβαλλες μονη σου στον εαυτο σου με ολα αυτα που σκεφτεσαι.

Ηρεμησε, κοιτα μπροστα....για ολους μας υπαρχει και μια δευτερη ευκαιρια :) ....ολα καλα θα πανε!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν 19, μου έτυχε να μείνω έγκυος χωρίς να το θέλω! Όταν το έμαθα έπαθα πανικό δε με χωρούσε ο τόπος... Ένιωθα σαν ένα καρκίνομα να μεγαλωνει ανεξέλεγκτα μέσα μου. Έκλαιγα και χωροπηδουσα χτυπώντας την κοιλιά μου... Ένα μωρό εκείνη τη στιγμή θα στεκόταν εμπόδιο στη ζωή μου. Θα αναγκαζόμουν να παντρευτώ ένα γκόμενο (που σκόπευα να χωρίσω γιατί είχα ξενερώσει ) θα άφηνα τις σπουδές μου... Αποφάσισα άμεσα να κάνω άμβλωση.. Μέχρι τη στιγμή του υπέροχου έβλεπα τα πάντα κυνικά. Όταν όμως είδα ένα από φασολάκια να πάλλεται με πιάσανε κλάματα από τύψεις αυτή τη φορά... Το στομάχι μου είχε δεθεί κόμπος, όμως τόσο εγώ όσο και ο φίλος μου ήμασταν αποφασισμένοι. Δύο μέρες μετά θα πηγαίναμε στο γιατρό για την άμβλωση. Μου χορήγησε μια αγωγή και κλείσαμε το ραντεβού. Το μόνο που θυμάμαι είναι πως όλα όσα πίστευα σχετικά με την ακατάλληλοτητα της στιγμής εξακολουθούν αν να ισχύουν μέσα μου, όμως μου συνέβαινε κάτι παράλογο,. Μια ανεξήγητη αγάπη για ένα πλάσμα ανεπιθύμητο. Τελικά προχώρησα στην άμβλωση.. Μετά τη νάρκωση είχα ένα αίσθημα γδαρσιματος στην κοιλιά μου, αίμα και πολλές πολλές τύψεις. Πήρε καιρό να το ξεπεράσω. Δεν έχω μετανιώσει που διέκοψα την κύηση, γιατί πιστεύω πως είναι λογικό στην ηλικία που ήμουν. Θύμωσα όμως με τον εαυτό μου που δεν πρόσεξα για να μη μου συμβεί. Το παιδί με το οποίο έμεινα έγκυος δεν το ξαναείδα πότε μετά την άμβλωση. Νομίζω πως κάνεις δεν ήθελε να ξαναδεί τον άλλο. Ορκίστηκα όμως τότε πως αν ξανασυμβεί το μωρό θα το γεννήσω. Σήμερα 10 χρόνια μετά είμαι έγκυος! Αύριο θα δω το φασολάκια μου! Η κύηση είναι ακόμη 'νεαρή'. Το πιο σημαντικό είναι ότι τη θέλω με όλη μου την καρδιά κι ότι αγαπώ τον άντρα μου όσο δεν έχω αγαπήσει κανέναν άλλον! Με όλο αυτό το μήνυμα θέλω απλά να πω στις κοπέλες που έχουν βιώσει αυτή την απαίσια εμπειρία να μην κατηγορούν τον εαυτό τους. Σίγουρα κάποιος λόγος τις έσπρωξε εκεί. Ο θεός δεν μας τιμωρεί, κατακρίνεται η αμαρτία κι όχι ο άνθρωπος.. Όλα στη ζωή σου θα πάνε καλά...! Θα το δεις. Αρκεί να μη σε παίρνει από κάτω. Πέρασε, τελείωσε! Ξέχνα το. Θα ψητό μέσα σου. Ξέσπασε και προχωρά μπροστά. Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κριμα να κανεις τοσο ασχημες σκεψεις....το παρελθον δεν αλλαζει, παει...εφυγε! Λαθη κανουμε ολοι οι ανθρωποι, και γινομαστε καλυτεροι οταν τα αναγνωριζουμε. Κοιτα τη ζωη σου απο εδω και περα....

Και κατι περι θρησκειας....ο θεος δεν ειναι τιμωρος! Την τιμωρια την επεβαλλες μονη σου στον εαυτο σου με ολα αυτα που σκεφτεσαι.

Ηρεμησε, κοιτα μπροστα....για ολους μας υπαρχει και μια δευτερη ευκαιρια :) ....ολα καλα θα πανε!!!

 

 

Συμφωνώ απόλυτα! Μην παιδεύεσαι άδικα. Προσπάθησε να προχωρήσεις παρακάτω.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαρεσει που τα ριχνετε ολα σε αυτον !! αν ειναι δυνατον !! κι εσυ κοπελα μου αν πειστευες πραγματικα οτι φταιει περισσοτερο αυτος δεν θα ησουνα μαζι του !! δεν μπορω να διαννοηθω οτι στην ελλαδα σημερα με τοσους μεθοδους αντισηληψης συμβαινουν τετεια πραγματα !! και ουτε και τη δικαιολογω λογω ηλικιας ! 19 ειναι οχι 15!! αμα δεν το ηθελε ας προσεχε ! δεν θελω να πω κι αλλα γιατι μπορω να γινω πολυ σκληρη αυτη τη στιγμη , παρα πολυ !! να πας σε κανενα ψυχολογο κοπελα μου , και σε κανενα γυναικολογο να σε ενημερωσει για την αντισυλληψη γιατι δεν θα σου φταιει ο γκομενος σου αν ξαναμεινεις εγκυος ! τι να πω δλδ , ελεος !! και κριμα !!!

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι πως η κοπέλα είναι πολύ νέα. Καλό θα ήταν να το ξεπερασει και να πάει παρακάτω. Όσο για τη σχέση της με το φίλο της, είναι άλλο θέμα, και πολύ μεγάλο κεφάλαιο.

 

Όσον αφορά την "ευθύνη" το πράγματος, είναι λάθος το να κάθεται να σκέφτεται τι ποσοστό ευθύνης έχει ο καθένας και τέτοια πράγματα. Ήθελε, το έκανε τέλος.

Δεν σε κατακρίνει κανείς κορίτσι μου επειδή έκανες μια έκτρωση. Χιλιάδες γυναίκες το κάνουν καθημερινά.(Δε λέω αν είναι σωστό ή λάθος. Λέω απλά τι συμβαίνει) Δεν τελειώνει εκεί η ζωή. Κοίτα παρακάτω!

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαρεσει που τα ριχνετε ολα σε αυτον !! αν ειναι δυνατον !! κι εσυ κοπελα μου αν πειστευες πραγματικα οτι φταιει περισσοτερο αυτος δεν θα ησουνα μαζι του !! δεν μπορω να διαννοηθω οτι στην ελλαδα σημερα με τοσους μεθοδους αντισηληψης συμβαινουν τετεια πραγματα !! και ουτε και τη δικαιολογω λογω ηλικιας ! 19 ειναι οχι 15!! αμα δεν το ηθελε ας προσεχε ! δεν θελω να πω κι αλλα γιατι μπορω να γινω πολυ σκληρη αυτη τη στιγμη , παρα πολυ !! να πας σε κανενα ψυχολογο κοπελα μου , και σε κανενα γυναικολογο να σε ενημερωσει για την αντισυλληψη γιατι δεν θα σου φταιει ο γκομενος σου αν ξαναμεινεις εγκυος ! τι να πω δλδ , ελεος !! και κριμα !!!

 

Καταρχήν η κοπέλα δεν τα έριξε στον 'γκόμενο' εγω το έκανα αυτο

Δεύτερον είσαι πολυ επιθετική προς ενα νεαρό κορίτσι που καθαρά έχει μετανοιωσει! Λίγο έλεος και λίγη υποστήριξη- αν δεν μπορείς να δείξεις κανένας απο τα δυο δεν χρειάζεται να γράφεις απλα για να πεις κάτι γιατι απλα δεν βοηθάς!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα καλημερα σε ολα τα κοριτσια και να εχουμε μια ομορφη βδομαδα!θεωρω πως η vasoulagal εχει δικιο babycute απλα ισως ηταν λιγο ποιο εντονο το υφος της αποτι θα επρεπε ...εν ετη 2014 και με αυτα που βλεπουμε καθημερινα ενα κοριτσι 19 χρονων δεν ειναι παιδι ουτε δεν ξερει τι κανει θεωρω οτι εχει πληρη επιγνωση των πραξεων της και πως γνωριζει και τις επιπτωσεις για να μην πολυλογω οκ κοριτσι μου εκανες εκτρωση ...και λες οτι μετανοιωσες και σε ολα τα μνμ μας γραφεις ποσο εχεις μετανοιωσει και ψαχνεις να βρεις ενα ασυλο και καπου να μοιραστεις το πονο σου..εχεις ομως αναρωτηθει ομως πραγματικα τι σε εφερε σε αυτη τη θεση???μηπως απο το να μπαινεις μεσα σε αυτο το forum και να μας λες ολα αυτα να κατσεις και να αναλογιστεις λιγο τη ζωουλα αυτο που εκανες τον ανθρωπο που εχεις διπλα σου...και το τι πραγματικα θες να κανεις?πραγματικα δεν πιστευω οτι εχεις κατανοησει τι εκανες γιατι αν το ειχες αυτη τη στιγμη δεν θα εγραφες αυτα που γραφεις....δεν εισαι πια μικρο παιδι εισαι ολοκληρη γυναικα..ενημερωσου ..μαθε για το ασφαλες σεξ...και βρες εναν ανθρωπο ο οποιος θα ειναι υπευθυνος και ικανος..και οι 2 ειχατε μεριδιο ευθυνης σε αυτο που εγινε και το ποσοστο για μενα δεν ειναι 80% εκεινος και20% εσυ αλλα το αντιθετο γιατι εσυ επρεπε να ξερεις να προφυλασεις το σωμα σου και οχι να το αφηνεις και οτι γινει...ολα αυτα σου τα λεω φιλικα οπως και το να αρχισεις να ενημερωνεσε παραπανω για αυτα τα θεματα και ενημερωτικα αυτες τις αποψεις τι εχω και ειμαι 24 στα 25 οποτε οπως καταλαβαινεις δεν εχουμε μεγαλη διαφορα στην ηλικια....

 

 

με εκτιμηση

 

Αννα

:-P

κανεις δεν ειναι τελειος....μεχρι να τον ερωτευτεις..!!

[/url]

 

XzOfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η κοπέλα δεν τα έριξε στον 'γκόμενο' εγω το έκανα αυτο

Δεύτερον είσαι πολυ επιθετική προς ενα νεαρό κορίτσι που καθαρά έχει μετανοιωσει! Λίγο έλεος και λίγη υποστήριξη- αν δεν μπορείς να δείξεις κανένας απο τα δυο δεν χρειάζεται να γράφεις απλα για να πεις κάτι γιατι απλα δεν βοηθάς!

 

κοριτσι μου οχι , δεν θα της χαιδεψω τα αυτια λυπαμαι !! μπηκε να πει το προβλημα της απο εκει και περα θα πρεπει να ειναι διατεθημενη να ακουσει ολες τις αποψεις! εκτος αυτου δεν ειπα τιποτα που να μην υσχιει ! και αν διαβασεις παρακατω λεει οτι ο γκομενος της εχεις ευθηνη 80 % ! εσυ το εγραψες κι αυτο? η μηπως δεν μπορω να διαφωνησω ??

 

εγω οφειλω να πω τα πραγματα με το ονομα τους να ξερει ποσο λαθος ειναι τη στιγμη που τη σημερον ημερα δεν στεκει κατι τετειο και ειναι ντροπη !! να το βαλει καλα στο μυαλλο της για να μην το ξανακανει ! μονο οταν αποδεχομαστε το σφαλμα μας και βλεπουμε την ευθηνη μας μπορουμε να προχωρησουμε παρακατω και να μην ξανακανουμε το ιδιο λαθος !

 

συγνωμη αν ακουγομαι σκληρη , η αληθεια ειναι σκληρη και αν ηθελα μπορουσα να γινω και περισσοτερο ! και ο σκοπος μου δεν ειναι να πω κατι απλα για να το πω και λυπαμαι αν φενεται ετσι ! ελπιζω οι περισσοτερες να πιασουν την ουσια των λεγομενων μου γιατι καθε αλλο παρα για κακο τα γραφω !

 

και αυτο το 1000δες γυναικες κανουν εκτροση τι σημαινει δλδ???? οτι πρεπει να το κανουμε κι εμεις ? οτι πρεπει να πουμε " ελα μωρε τοσες το κανουν, δεν πειραζει ! " πειραζει κυρα μου , γιατι εκατομμυρια γυναικες ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ για αυτο που σε σενα δοθηκε απλοχερα !

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, θα μπορούσατε να εισαστε αυστηρες ΠΡΙΝ γινει καποια εκτρωση ετσι ώστε να σωθει ένα μωρακι....Μετα όμως?? ποιος ο λογος?? Από τη στιγμη μαλιστα που βλέπετε ότι η κοπελα το εχει αναγνωρισει το οποιο λαθος.

Οσο εγκλημα είναι η εκτρωση αλλα τοσο είναι η απανθρωπια! Δεν σας λεω απάνθρωπες, δεν πιστευω ότι εισαστε....ο τροπος όμως καμια φορα μπορει να είναι...

Αν μπορούμε να προσφερουμε κατι καλο σε έναν ανθρωπο ας το κανουμε...αν όχι γιατι να τον ποναμε περισσοτερο?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, θα μπορούσατε να εισαστε αυστηρες ΠΡΙΝ γινει καποια εκτρωση ετσι ώστε να σωθει ένα μωρακι....Μετα όμως?? ποιος ο λογος?? Από τη στιγμη μαλιστα που βλέπετε ότι η κοπελα το εχει αναγνωρισει το οποιο λαθος.

Οσο εγκλημα είναι η εκτρωση αλλα τοσο είναι η απανθρωπια! Δεν σας λεω απάνθρωπες, δεν πιστευω ότι εισαστε....ο τροπος όμως καμια φορα μπορει να είναι...

Αν μπορούμε να προσφερουμε κατι καλο σε έναν ανθρωπο ας το κανουμε...αν όχι γιατι να τον ποναμε περισσοτερο?

 

εδω μεσα ειναι ενα φορουμ που το διαβαζουν παρα ποολλες κοπελες οι οποιες μπορει να ειναι ανηλικες η μπορει να ειναι σε δηλλημα στο να κρατησουνε ενα μωρο ! τι παραδειγμα θα παρουν λοιπον αυτες??? πες μου τι?? μετα χαρας να συμπαρασταθω στην κοπελα , αλλα αρχικα πρεπει καποιος να της πει και αυτα ωστε να μην το ξανακανει ! αυτη ειναι η αποψη μου , και δεν μπορω να τα πω και πιο ηρεμα γιατι ειμαι και εγκυος και το βλεπω ακομα πιο ψυχρα το ολο θεμα , αλλα και να μην ημουν την ιδια αποψη θα ειχα , απλα ισως το διατηπωνα σε πιο ηπιο τονο !!

Link to comment
Share on other sites

και αυτο το 1000δες γυναικες κανουν εκτροση τι σημαινει δλδ???? οτι πρεπει να το κανουμε κι εμεις ? οτι πρεπει να πουμε " ελα μωρε τοσες το κανουν, δεν πειραζει ! " πειραζει κυρα μου , γιατι εκατομμυρια γυναικες ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ για αυτο που σε σενα δοθηκε απλοχερα !

 

 

Το εξέλαβες λάθος. Όταν είπα τι χιλιάδες γυναίκες το κάνουν, ήθελα να της δώσω να καταλάβει οτι δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία. Δεν το επικροτώ, αλλά δεν σταματάει εκεί η ζωή. Το αν άλλες προσπαθουν χρόνια είναι άλλο θέμα. Κι εγώ προσπαθώ χρόνια. Τι πρέπει να της πω? Να την καταδικάσω?

Δεν είναι αυτό το θέμα μας, και δεν διαφωνώ κάποια απο τα λεγόμενα σου, απλώς ο τρόπος σου ίσως δεν είναι τόσο... σωστός....

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...