Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

elepet

Recommended Posts

Να πούμε όμως ότι η ενδομητρίωση δεν έχει καμία σχέση με την έκτρωση και τον κακό χειρισμό με τον οποίο επενέβη ο γιατρός. Η συμφύσεις ναι, αλλά όχι η ενδομητρίωση.

 

 

καλησπερα μαλλον δεν τα ξερεις καλα....η δεν τα εμαθες σωστα ....παιζει μεγαλο η εκτρωση οσο αφορα την ενδομητριωση...η απροσεξια του γιατρου μου την δημιουργησε ...το ξερω παρα πολυ καλα...απλως τις συμφυσεις (που ειναι πλασματικες ωοθηκες-σε περιπτωση που δεν το ξερεις)τις γενναει ο οργανισμος και μπορει να φυγουν με εγκυμοσυνη μπορει και οχι!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 946
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

sugnwmi pou tha ginw skliri alla de mporw na akouw tin ilikia sa dikaiologia eimai 22 xronwn kai eimai egkios, i egkimwsini mou itan "aprogramatisti" par' ola auta stigmi de skeftika na rixw to paidi mou

mou fainete adianoito to na apofasisw egw gia mia zwi, den eimai theos kai den exw dikaioma na apofasisw to thanato kanenos, mporousa omws na apofasisw gia ti zwi, giati pera apo mia gunaika pou exei viastei kamia mas dn prepei na exei ti dikaiologia oti tis etixe

signwmi an ginomai skliri alla auti einai i apopsi mou kai eimai katheti se autin

na tonisw omws oti den anaferomai se periptwseis pou diakivevete i zwi tou paidiou i tis manas, opws gia paradeigma stin periptwsi opou prosfata akousa oti o giatros anakalipse oti to paidaki pou kioforouse mia kopela den eixe nefra, distixos to paidaki itan katadikasmeno na paithanei me ti gennisi, pragmatika krima

 

 

απο εξω απο το χωρο πολλα τραγουδια λεγονται...λεει ο λαος ...και στην περιπτωση την δικια σου να ευχεσαι να μην ερθεις ποτε στην θεση μας...κανενας δεν μπορει να αποφασισει για μια ζωη και ειδικα για του παιδιου...αλλα κοπελια αν δε εχεις αλλη λυση το κανεις...και δεν νομιζω καμια απο εμας να ηθελε ντε και σονη να μεινει εγκυος επιτειδες...οντως υπαρχουν και "ατυχηματα"""για αυτο να μην βγαζουμε συμπερασματα αυθεραιτα!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαλλον δεν τα ξερεις καλα....η δεν τα εμαθες σωστα ....παιζει μεγαλο η εκτρωση οσο αφορα την ενδομητριωση...η απροσεξια του γιατρου μου την δημιουργησε ...το ξερω παρα πολυ καλα...απλως τις συμφυσεις (που ειναι πλασματικες ωοθηκες-σε περιπτωση που δεν το ξερεις)τις γενναει ο οργανισμος και μπορει να φυγουν με εγκυμοσυνη μπορει και οχι!!!!!!!!!!!!

Κοριτσακι μου να σου πω οτι δεν ειναι ετσι !πριν κανω την κορη μου ειχα μια αποβολη ο τοτε γυναικολογος μου δεν με καθαρισε καλα και μου εκανε συμφυσεις σε ολη την μητρα με αποτελεσμα 23 ετων τοτε να κανω υστεροσκοποιηση και να ξαναμπω στο χειρουργειο για 2 φορα !ηταν ΛΑΘΟΣ του γυναικολογου που τοτε ειχα !!

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

απο εξω απο το χωρο πολλα τραγουδια λεγονται...λεει ο λαος ...και στην περιπτωση την δικια σου να ευχεσαι να μην ερθεις ποτε στην θεση μας...κανενας δεν μπορει να αποφασισει για μια ζωη και ειδικα για του παιδιου...αλλα κοπελια αν δε εχεις αλλη λυση το κανεις...και δεν νομιζω καμια απο εμας να ηθελε ντε και σονη να μεινει εγκυος επιτειδες...οντως υπαρχουν και "ατυχηματα"""για αυτο να μην βγαζουμε συμπερασματα αυθεραιτα!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol:

 

agapiti mou egw sevastika ti gnwmi sas kai den epitethika opws kaneis esy

tonisa epanelimenos pws einai diki mou apopsi kai opws eides den anaferwme se themata ugeias alla milaw gia 100% ugieis kiisis kai den eimai katholou exw apo to xwro foititria eimai kai polu diskola ta vgazw kai gw pera tha mporousa aneta na pw oti tha to rixw kai na prospoiithw oti den sinevei

emena i enstasi mou sto olo thema itan pou polles kopeles xrisimopoioun tin ilikia sa dikaiologia, auta

telos panton den exw diathesi gia apsimaxies egw apla ti gnwmi mou eipa kai sou exigisa to giati eixa enstasi

kai kati allo i lexi ''kopelia'' mporei na parexigithei san eirwniki, filika sto anaferw

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites

απο εξω απο το χωρο πολλα τραγουδια λεγονται...λεει ο λαος ...και στην περιπτωση την δικια σου να ευχεσαι να μην ερθεις ποτε στην θεση μας...κανενας δεν μπορει να αποφασισει για μια ζωη και ειδικα για του παιδιου...αλλα κοπελια αν δε εχεις αλλη λυση το κανεις...και δεν νομιζω καμια απο εμας να ηθελε ντε και σονη να μεινει εγκυος επιτειδες...οντως υπαρχουν και "ατυχηματα"""για αυτο να μην βγαζουμε συμπερασματα αυθεραιτα!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol:

Ειμαι μητερα 2 παιδιων !τα παιδια μου ειναι η ζωη μου !!πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω αυτο το "ατυχημα"ειμαι 29 και εμενα εγκυος 4 φορες δυστυχως για εμενα η πρωτη μου ηταν παλινδρομη και πριν 9 μηνες εχασα ακομα ενα μωρακι !!πως ειναι δυνατον κοπελες -γυναικες -κοριτσια να ξερουν να κανουν ερωτα ομως να μην ξερουν τι σημαινει αντισυλλιψει??ποτε δεν το καταλαβα !!προσφατα μου εστειλαν ενα λινκ για το πως κανουν την εκτρωση !δεν θα το βαλω γιατι ειναι πολυ σκληρο και απανθρωπο !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαι μητερα 2 παιδιων !τα παιδια μου ειναι η ζωη μου !!πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω αυτο το "ατυχημα"ειμαι 29 και εμενα εγκυος 4 φορες δυστυχως για εμενα η πρωτη μου ηταν παλινδρομη και πριν 9 μηνες εχασα ακομα ενα μωρακι !!πως ειναι δυνατον κοπελες -γυναικες -κοριτσια να ξερουν να κανουν ερωτα ομως να μην ξερουν τι σημαινει αντισυλλιψει??ποτε δεν το καταλαβα !!προσφατα μου εστειλαν ενα λινκ για το πως κανουν την εκτρωση !δεν θα το βαλω γιατι ειναι πολυ σκληρο και απανθρωπο !

 

nineta mou auto lew kai gw metaxi allwn, de mporw na dextw oti i sillipsi enos paidiou einai atixima:shock:

to video me tin ektrosi to eixa dei otan imoun 16 xronwn kai tote itan pou orkistika oti den prokeite pote ma pote na kanw (tonizw exerounte themata ugeias paidiou kai miteras)

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites

nineta mou auto lew kai gw metaxi allwn, de mporw na dextw oti i sillipsi enos paidiou einai atixima:shock:

to video me tin ektrosi to eixa dei otan imoun 16 xronwn kai tote itan pou orkistika oti den prokeite pote ma pote na kanw (tonizw exerounte themata ugeias paidiou kai miteras)

αγαπακι μου με το καλο το ζουζουνακι σου !

και εγω συμφωνω οτι σε περιπτωσεις σοβαρης ασθενειας του μωρου η της μητερας ναι πρεπει .ομως στην περιπτωση "ηταν λαθος, ατυχημα, δεν ξερω πως εγινε "και ακομα περισσοτερες δικαιολογιες ε τοτε τι να πω!η μητροτητα ειναι δωρο θεου οποιος δεν μπορει να το δεχτει να μην το "ζηταει" !!!υπαρχουν πολλα παραδειγματα γυναικων που μετα απο πολλες εκτρωσεις χωρις παθολογικο προβλημα του μωρου η δικο τους τωρα δεν μπορουν να κανουν παιδι !!!τα παιδια δεν ειναι "ατυχημα" !!!!!το θεωρω πολυ προκλητικο τον ορο αυτων !αποψη μου ειναι δεν σημαινει οτι ειναι και δεχτει απο ολους !!

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

αγαπακι μου με το καλο το ζουζουνακι σου !

και εγω συμφωνω οτι σε περιπτωσεις σοβαρης ασθενειας του μωρου η της μητερας ναι πρεπει .ομως στην περιπτωση "ηταν λαθος, ατυχημα, δεν ξερω πως εγινε "και ακομα περισσοτερες δικαιολογιες ε τοτε τι να πω!η μητροτητα ειναι δωρο θεου οποιος δεν μπορει να το δεχτει να μην το "ζηταει" !!!υπαρχουν πολλα παραδειγματα γυναικων που μετα απο πολλες εκτρωσεις χωρις παθολογικο προβλημα του μωρου η δικο τους τωρα δεν μπορουν να κανουν παιδι !!!τα παιδια δεν ειναι "ατυχημα" !!!!!το θεωρω πολυ προκλητικο τον ορο αυτων !αποψη μου ειναι δεν σημαινει οτι ειναι και δεχτει απο ολους !![/QUOT

 

 

nineta mou euxaristw polu kai sy na xairesai ta aggeloudia sou :P:p:p

to perimenw me tosi laxtara :oops:

kai gw de mporw na katalavw pws einai dinaton na mi theouroun ton eauto tous eulogimeno polla koritsia, to lew giati exw files pou ekanan ektrwsi logo oti kai kala itan mikres e oxi re gamoto de to dexomai auto, sumfwnw oti einai diskolo na to megalwsoume alla tropos uparxei arkei na uparxei agapi kai upomononi:p

de lew uparxoun toses periptwsis pou mia ektrwsi einai anagkea opws i periptwsi me to paidaki kai ta nefra pou elega, thee mou makari na mi xreiazete kanenas antrwpos na mpainei se auti ti diadikasia

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites

agapiti mou egw sevastika ti gnwmi sas kai den epitethika opws kaneis esy

tonisa epanelimenos pws einai diki mou apopsi kai opws eides den anaferwme se themata ugeias alla milaw gia 100% ugieis kiisis kai den eimai katholou exw apo to xwro foititria eimai kai polu diskola ta vgazw kai gw pera tha mporousa aneta na pw oti tha to rixw kai na prospoiithw oti den sinevei

emena i enstasi mou sto olo thema itan pou polles kopeles xrisimopoioun tin ilikia sa dikaiologia, auta

telos panton den exw diathesi gia apsimaxies egw apla ti gnwmi mou eipa kai sou exigisa to giati eixa enstasi

kai kati allo i lexi ''kopelia'' mporei na parexigithei san eirwniki, filika sto anaferw

θα μπορουσες να το κανεις κ συ φυσικα!αλλα ο καθε ανθρωπος πρατει αναλογος!δεν μπορουν ολες να συμφωνουμε εδω μεσα!αλλα να ξερεις πως η ηλικια παιζει συμαντικο ρολο κ πολλες κοπελες δεν το χρησημοποιουν σαν δικαιολογια αλλα μπορει οντος να νιωθουν μικρες!κ γω 23 ειμαι κ τωρα με τον αντρα μου επιδιοκουμε να κανουμε παιδακι δεν νιωθω καθολου μικρη

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να γεμισει η κοιλιτσα σου Αθηνα μου:P

κοιτα και γω γενικα παντα ημουν ποιο ωριμη αλλα για μωρακι να σου πω την αληθεια δε το χα σκεφτει τοσο συντομα, φυσικα αυτη τη στιγμη ειμαι παντρεμενη και περιμενουμε με ιδιαιτερη ανυπομονησια το μικρο μας φασολακι:P

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα μπορουσες να το κανεις κ συ φυσικα!αλλα ο καθε ανθρωπος πρατει αναλογος!δεν μπορουν ολες να συμφωνουμε εδω μεσα!αλλα να ξερεις πως η ηλικια παιζει συμαντικο ρολο κ πολλες κοπελες δεν το χρησημοποιουν σαν δικαιολογια αλλα μπορει οντος να νιωθουν μικρες!κ γω 23 ειμαι κ τωρα με τον αντρα μου επιδιοκουμε να κανουμε παιδακι δεν νιωθω καθολου μικρη

Με το καλο γρηγορα να κανεις παιδακι μεσα απο την καρδια μου !

ομως μετο θεμα της ηλικιας θα διαφωνησω !οσοι ερχωνται σε σεξουαλικη επαφη χωρις προφυλαξεις ,εχουν παρα πολλες πιθανοτητες να μεινει εγκυος η κοπελα !οποτε μην θιγουμε το θεμα ηλικιας οταν σε οποια ηλικια και να εισαι δεν παιρνεις προφυλαξεις ,δεν μπορω να δεχτω το γεγονος ειμαι "μικρη" να κανω παιδι ειμαι ομως "μεγαλη" για να εχω σεξουαλικη ζωη !!!αποψη μου ειναι ολα τα παραπανω !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ειμαι μια νεα μαμα κ νεα στο forum, σας διαβαζω συνεχεια, δυστυχως ομως δεν μπορω να συμμετεχω παντα όσο και εαν το θελω, λογω το οτι η μερα μου φαινεται πως δεν μου αρκει για να τα βγαλω περα και θα ηθελα αντι για 24 ωρες να ειναι τουλαχιστον 40!! Εχω ενα αγορακι 16 μηνων(!) το οποιο γεννηθηκε με πολυ αγαπη αλλα και μεγαλη αγωνια ταυτοχρονα, θα σας εξηγησω καποια στιγμη που θα νιωθω και εγω πιο δυνατη!! Ηθελα να εκφρασω τη γνωμη μου και να πω πως το θεμα εκτρωση ειναι ιδιατερο για την καθε γυναικα. Δεν πιστευω πως καμια γυναικα ξεκιναει με την προοπτικη θα μεινω εγκυος και θα παω να το ριξω! Συμφωνα πως ειναι λάθος η διατυπωση ατυχυμα η δημιουργια μιας ζωης! Δεν μπορω ομως να καταδικάσω κ να κρίνω καμια κοπελα που το περασε αυτο. Γιατι νομιζω ορισμενες φορες κολαμε στη λεξη εκτρωση και οχι στην κοπελα που θα το κανει. Δε νομιζω πως εχει κανενας το δικαιωμα να αφαιρεσει μια ζωη!! ηθελα ομως να μου πειτε τη γνωμη σας στο εξης: Καταδικάζεις μια εκτρωση ή καταδικάζεις ενα μωρο χωρις μέλλον, ένα μωρο χωρις οικογενεια οπου ειναι το αποτελεσμα της νεαρης ηλικιας, ενα μωρο που θα δωσεις (τυχη για καποιους ανθρωπους που θελουν και δε μπορουν να έχουν, αδιανόητο οτι θα μπορουσα να το κάνω) ή ότι ενα κοριτσακι 17- 18 χρονων ειναι δυσκολο να γινει μαμα και για την ιδια και για το παιδι και για τη ζωη που θα εχουν κ οι δυο ( τι ζωη???)!! τι απο ολα λοιπον ?? υπαρχει σωστο και λαθος??? μην ξεχναμε πριν κατηγορησουμε για την αντισυλληψη και ολα τα αλλα... οτι δυστυχως η εποχη που ζουμε δεν αφηνει πλεον περιθωρεια αθωοτητας, σχολικης ηλικιας, παιχνιδιου... τα παιδια ωριμαζουν πολυ γρηγορα, βιαζονται να μεγαλωσουν και δυστυχως παρασυρονται πιο ευκολα απο παλια!! ειμαι 27 χρονων και δουλευω σε ενα μεγαλο ξενοδοχειο, εχω να πω πως στα 15,16 και 17 μου δεν ειχα καμια σχεση με τα παιδια που βλεπω σημερα σε εκδρομες!!! Κανεις δεν ειναι αλανθαστος και αυτο που συμβαινει σε καποιον αλλον, μπορει να συμβει και σε εμας, οσο και εαν το αποκλειουμε οσο προσεκτικοι και εαν ειμαστε. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑ, ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ. Δεν θελω να δικαιολογησω κανέναν ουτε ομως και να αδικησω

 Ότι πολυτιμότερο... 
 Γιάννης 13/01/2009
 Αλέξης 09/03/2011 

Link to comment
Share on other sites

agapiti mou egw sevastika ti gnwmi sas kai den epitethika opws kaneis esy

tonisa epanelimenos pws einai diki mou apopsi kai opws eides den anaferwme se themata ugeias alla milaw gia 100% ugieis kiisis kai den eimai katholou exw apo to xwro foititria eimai kai polu diskola ta vgazw kai gw pera tha mporousa aneta na pw oti tha to rixw kai na prospoiithw oti den sinevei

emena i enstasi mou sto olo thema itan pou polles kopeles xrisimopoioun tin ilikia sa dikaiologia, auta

telos panton den exw diathesi gia apsimaxies egw apla ti gnwmi mou eipa kai sou exigisa to giati eixa enstasi

kai kati allo i lexi ''kopelia'' mporei na parexigithei san eirwniki, filika sto anaferw

 

καταρχας δεν επιτεθηκα σε κανεναν και ειδικα σε εσενα!!!!!!!!οι γνωμες και οι αποψεις ολων ειναι αποδεκτες νομιζω...κανενας δεν ειναι εδω γαι να κρινει τον αλλον...ειναι για να λεμε τις αποψεις και τις εμπειριες μας..αν το πηρες στραβα τοτε δεν φταιω...μαθε λοιπον εγω ηθελα να κρατησω το τοτε μωρακι γιατι δεν ειναι κατι που ερχεται ευκολα....αλλα ο τοτε συντροφος μου δεν το ηθελε και αλλη λυση δεν υπηρχε και δεν μου αφησε περιθωριο κανενα σε σημειο εκβιασμου..βεβαια δεν ημουν μικρη αντιθετως μια χαρα ενηλικη...αλλα τελος παντων εγω ηθελα απλα να πω οτι ο γιατρος ο τοτε μου προκαλεσε την ζημια και δεν πειθομαι για κατι αλλο γιατι πηγα σε 3 και μου ειπαν το ιδιο...οσο για την λεξη "κοπελια "υπηρχε εκτεταμενη ταχυτητα....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ειμαι μια νεα μαμα κ νεα στο forum, σας διαβαζω συνεχεια, δυστυχως ομως δεν μπορω να συμμετεχω παντα όσο και εαν το θελω, λογω το οτι η μερα μου φαινεται πως δεν μου αρκει για να τα βγαλω περα και θα ηθελα αντι για 24 ωρες να ειναι τουλαχιστον 40!! Εχω ενα αγορακι 16 μηνων(!) το οποιο γεννηθηκε με πολυ αγαπη αλλα και μεγαλη αγωνια ταυτοχρονα, θα σας εξηγησω καποια στιγμη που θα νιωθω και εγω πιο δυνατη!! Ηθελα να εκφρασω τη γνωμη μου και να πω πως το θεμα εκτρωση ειναι ιδιατερο για την καθε γυναικα. Δεν πιστευω πως καμια γυναικα ξεκιναει με την προοπτικη θα μεινω εγκυος και θα παω να το ριξω! Συμφωνα πως ειναι λάθος η διατυπωση ατυχυμα η δημιουργια μιας ζωης! Δεν μπορω ομως να καταδικάσω κ να κρίνω καμια κοπελα που το περασε αυτο. Γιατι νομιζω ορισμενες φορες κολαμε στη λεξη εκτρωση και οχι στην κοπελα που θα το κανει. Δε νομιζω πως εχει κανενας το δικαιωμα να αφαιρεσει μια ζωη!! ηθελα ομως να μου πειτε τη γνωμη σας στο εξης: Καταδικάζεις μια εκτρωση ή καταδικάζεις ενα μωρο χωρις μέλλον, ένα μωρο χωρις οικογενεια οπου ειναι το αποτελεσμα της νεαρης ηλικιας, ενα μωρο που θα δωσεις (τυχη για καποιους ανθρωπους που θελουν και δε μπορουν να έχουν, αδιανόητο οτι θα μπορουσα να το κάνω) ή ότι ενα κοριτσακι 17- 18 χρονων ειναι δυσκολο να γινει μαμα και για την ιδια και για το παιδι και για τη ζωη που θα εχουν κ οι δυο ( τι ζωη???)!! τι απο ολα λοιπον ?? υπαρχει σωστο και λαθος??? μην ξεχναμε πριν κατηγορησουμε για την αντισυλληψη και ολα τα αλλα... οτι δυστυχως η εποχη που ζουμε δεν αφηνει πλεον περιθωρεια αθωοτητας, σχολικης ηλικιας, παιχνιδιου... τα παιδια ωριμαζουν πολυ γρηγορα, βιαζονται να μεγαλωσουν και δυστυχως παρασυρονται πιο ευκολα απο παλια!! ειμαι 27 χρονων και δουλευω σε ενα μεγαλο ξενοδοχειο, εχω να πω πως στα 15,16 και 17 μου δεν ειχα καμια σχεση με τα παιδια που βλεπω σημερα σε εκδρομες!!! Κανεις δεν ειναι αλανθαστος και αυτο που συμβαινει σε καποιον αλλον, μπορει να συμβει και σε εμας, οσο και εαν το αποκλειουμε οσο προσεκτικοι και εαν ειμαστε. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑ, ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ. Δεν θελω να δικαιολογησω κανέναν ουτε ομως και να αδικησω

ΑΓΑΠΗΤΗ ΝΑΝΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΣ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩΑ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΝΗΨΙΕΣ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ...ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ

ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΙΑΘΕΤΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΥΝΤΟΜΑ...ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΑ ΚΟΥΡΑΣΗ ΑΥΤΗ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου να σου πω οτι δεν ειναι ετσι !πριν κανω την κορη μου ειχα μια αποβολη ο τοτε γυναικολογος μου δεν με καθαρισε καλα και μου εκανε συμφυσεις σε ολη την μητρα με αποτελεσμα 23 ετων τοτε να κανω υστεροσκοποιηση και να ξαναμπω στο χειρουργειο για 2 φορα !ηταν ΛΑΘΟΣ του γυναικολογου που τοτε ειχα !!

ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟΥ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ(ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΕΞΕΘΕΣΑ)ΣΑΝ ΑΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ,ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ....ΟΣΟ ΖΕΙΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ....ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΑΠΟΒΟΛΗ ΑΛΛΟ Η ΑΜΒΛΩΣΗ....

ΣΥΜΜΦΥΣΕΙΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝΗ ΜΗΤΡΑ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΡΗ ΜΟΥ ΩΟΘΗΚΗ ΜΟΝΟ Η ΑΛΛΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ 2ου ΒΑΘΜΟΥ...:P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταρχας δεν επιτεθηκα σε κανεναν και ειδικα σε εσενα!!!!!!!!οι γνωμες και οι αποψεις ολων ειναι αποδεκτες νομιζω...κανενας δεν ειναι εδω γαι να κρινει τον αλλον...ειναι για να λεμε τις αποψεις και τις εμπειριες μας..αν το πηρες στραβα τοτε δεν φταιω...μαθε λοιπον εγω ηθελα να κρατησω το τοτε μωρακι γιατι δεν ειναι κατι που ερχεται ευκολα....αλλα ο τοτε συντροφος μου δεν το ηθελε και αλλη λυση δεν υπηρχε και δεν μου αφησε περιθωριο κανενα σε σημειο εκβιασμου..βεβαια δεν ημουν μικρη αντιθετως μια χαρα ενηλικη...αλλα τελος παντων εγω ηθελα απλα να πω οτι ο γιατρος ο τοτε μου προκαλεσε την ζημια και δεν πειθομαι για κατι αλλο γιατι πηγα σε 3 και μου ειπαν το ιδιο...οσο για την λεξη "κοπελια "υπηρχε εκτεταμενη ταχυτητα....:lol::lol:

 

το κακο με το γραπτο λογο ειναι οτι γινονται και παρανοησεις τελος παντον αποψη μου και αποψη σου εγω δεν γραφω εδω για να τσακονωμαι με κανενα

παντος συγνωμη αν νομιζεις οτι ειχα διαθεση να σε προσβαλω, βλεπεις με εχουν μαθει να αναγνωριζω τα λαθη μου :P :p:p

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites

το κακο με το γραπτο λογο ειναι οτι γινονται και παρανοησεις τελος παντον αποψη μου και αποψη σου εγω δεν γραφω εδω για να τσακονωμαι με κανενα

παντος συγνωμη αν νομιζεις οτι ειχα διαθεση να σε προσβαλω, βλεπεις με εχουν μαθει να αναγνωριζω τα λαθη μου :P :p:p[/quote

 

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΓΓΕΛΙΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ!!!ΑΣΕ ΤΟΤΕ ΕΜΑΣ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.....ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΣΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ!!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΜΑΘΑΝ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΑ.....

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες να το κανεις κ συ φυσικα!αλλα ο καθε ανθρωπος πρατει αναλογος!δεν μπορουν ολες να συμφωνουμε εδω μεσα!αλλα να ξερεις πως η ηλικια παιζει συμαντικο ρολο κ πολλες κοπελες δεν το χρησημοποιουν σαν δικαιολογια αλλα μπορει οντος να νιωθουν μικρες!κ γω 23 ειμαι κ τωρα με τον αντρα μου επιδιοκουμε να κανουμε παιδακι δεν νιωθω καθολου μικρη

ΜΑΚΑΡΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ...ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.....:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

το κακο με το γραπτο λογο ειναι οτι γινονται και παρανοησεις τελος παντον αποψη μου και αποψη σου εγω δεν γραφω εδω για να τσακονωμαι με κανενα

παντος συγνωμη αν νομιζεις οτι ειχα διαθεση να σε προσβαλω, βλεπεις με εχουν μαθει να αναγνωριζω τα λαθη μου :P :p:p[/quote

 

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΓΓΕΛΙΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ!!!ΑΣΕ ΤΟΤΕ ΕΜΑΣ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.....ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΣΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ!!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΜΑΘΑΝ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΑ.....

 

 

fraoulitsa μου σου ζητισα συγνωμη και δευτερος ΔΕΝ σε εκρινα ουτε εσενα ουτε κανενα απλα ειπα την αποψη μου και την υποστιριζω, ξανα λεω εγραψα στο θεμα μονο και μονο γιατι μερικοι νομιζουν οτι λογο της μικρης μας ηλικιας εχουμε και δικαιολογια:shock:

τελοσ παντον ας το αφησουμε εδω καλη μου ενταξει:P:p:p

φιλια

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο γρηγορα να κανεις παιδακι μεσα απο την καρδια μου !

ομως μετο θεμα της ηλικιας θα διαφωνησω !οσοι ερχωνται σε σεξουαλικη επαφη χωρις προφυλαξεις ,εχουν παρα πολλες πιθανοτητες να μεινει εγκυος η κοπελα !οποτε μην θιγουμε το θεμα ηλικιας οταν σε οποια ηλικια και να εισαι δεν παιρνεις προφυλαξεις ,δεν μπορω να δεχτω το γεγονος ειμαι "μικρη" να κανω παιδι ειμαι ομως "μεγαλη" για να εχω σεξουαλικη ζωη !!!αποψη μου ειναι ολα τα παραπανω !

ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ-ΕΣΠΑΣΕ-ΜΑΚΑΡΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ..ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΗΔΗ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΜΩΡΑΚΙ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

 

 

fraoulitsa μου σου ζητισα συγνωμη και δευτερος ΔΕΝ σε εκρινα ουτε εσενα ουτε κανενα απλα ειπα την αποψη μου και την υποστιριζω, ξανα λεω εγραψα στο θεμα μονο και μονο γιατι μερικοι νομιζουν οτι λογο της μικρης μας ηλικιας εχουμε και δικαιολογια:shock:

τελοσ παντον ας το αφησουμε εδω καλη μου ενταξει:P:p:p

φιλια

 

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΗΛΙΚΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΕΖΗΣΑ ΜΙΑ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΣΕ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΑΚΡΙΒΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΟΤΕ....ΟΧΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΚΙΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΜΙΚΡΗ Η ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΗΛΙΚΙΑ...ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ....ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ.....ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ Η ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ

ΦΙΛΙΑ:-P:razz::-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω παρα πολυ..πως κ πως περιμενα ολη μερα την απαντηση σου!ελπιζω ολα να μου παν καλα κ να μην μου εχει δημηουργηθει κανενα προβλημα!τρελενομαι στη σκεψη οτι δε θα μπορω ευκολα να αποκτησω το μπεμπε μου!μετανιωνω τωρα οσο ποτε για την εκτρωση αν κ τοτε δε γινοταν να το καρτησω ή τουλαχιστο ετσι πιστευα....τωρα ολα ειναι αλλιως!

ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ...ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΓΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΕ ΤΩΡΑ....ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΓΙΑ ΤΟ 2 ΜΕ ΤΟΝ ΤΩΡΙΝΟ ΜΟΥ ΣΥΖΥΓΟ...ΑΛΛΑ...ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΥΧΕΣ....:-):-):-)

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα γλυκια μου και σε σενα να ερθουν τα πραγματα οπως επιθυμεις και χωρις ταλαιπωριες :P:p:p:p

ΤΑΙΛΑΙΠΩΡΟΥΜΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΧΩ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΜΗ...ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΣΥΓΥΖΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΜΟΥ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαλλον δεν τα ξερεις καλα....η δεν τα εμαθες σωστα ....παιζει μεγαλο η εκτρωση οσο αφορα την ενδομητριωση...η απροσεξια του γιατρου μου την δημιουργησε ...το ξερω παρα πολυ καλα...απλως τις συμφυσεις (που ειναι πλασματικες ωοθηκες-σε περιπτωση που δεν το ξερεις)τις γενναει ο οργανισμος και μπορει να φυγουν με εγκυμοσυνη μπορει και οχι!!!!!!!!!!!!

 

Θα έλεγα να το ψάξεις λίγο καλύτερα και να ξεμπερδευτείς ώστε να ξέρεις με τι έχεις να παλέψεις.

Είχα κι εγώ ενδμητρίωση και όταν την πρωτοανακάλυψα είχα ψάξει πάρα πολύ για το πώς μπορεί να την απέκτησα. Η έκτρωση-απόξεση σε κανένα άρθρο δεν αποτελούσε αιτία δημιουργίας ενδομητρίωσης. Μάλιστα οι απόψεις για τα αίτια της εμφάνισης της ενδομητρίωσης σε μια γυναίκα δεν είναι σίγουρο το ποια είναι. Υπάρχουν 3-4 απόψεις ανάμεσα στον ιατρικό κόσμο, αλλά καμία δεν είναι η έκτρωση-απόξεση.

Αντίθετα συμφύσεις πολύ συχνά δημιουργούνται από κακούς χειρισμούς του γιατρού κατά την έκτρωση-απόξεση και γνωρίζω και κοπέλες που το έχουν πάθει αυτό.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...