Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μετά από πολύ καιρό να "παλεύω" με την ενδομητρίωση, πρίν ένα μήνα έκανα αφαίρεση ενδομητρίωσης με λαπαροσκοπική μέθοδο.

Ο γιατρός είπε ότι ήταν δύσκολη περίπτωση καθώς είμουν γεμάτη εστίες, με αποτέλεσμα να χρειαστεί να αφαιρεθεί και μέρος της μιας ωοθήκης.

 

Μετά το χειρουργείο, όλα καλά.

Τελείωσε αυτό το μαρτύριο.

Ο γιατρός έκρινε ότι πρέπει τώρα να αρχίσω θεραπεία με το Visannette.

 

Μετά από 1 μήνα εντατικής ενημέρωσης ότι αφορά γύρω από την χρήση του Visannette, έκανα στην άκρη τον φόβο και το τεράστιο άγχος που με κατέβαλε και σήμερα άρχισα την θεραπεία μου.

 

Θέλω να ρωτήσω κοπέλες που το έχουν πάρει, αλλά και ειδικούς, εάν έχουν συνδυάσει κάποιο συμπλήρωμα διατροφής που να βοήθησε στην μείωση των όσων συμπτωμάτων προκαλεί το Visannette.

 

Έχω πάρει το Wellwoman Original που μου σύστησε η φαρμακοποιός μου.

Απλά αναρωτιέμαι αν κάνουν καλό σαν συνδιασμό με την θεραπεία γιατί έχω διαβάσει στο φυλλάδιο οδηγιών του Visannette, ότι απαγορεύεται "αυτό", απαγορεύεται "εκείνο", και με έβαλε σε σκέψεις τώρα αν τα συμπληρώματα δεν συστήνονται για παράλληλη χρήση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ ΧΑΠΙΑ visanetteΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ.ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙΠΕΡΙΟΔΟΣ 15 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ.ΜΟΝΟ ΤΙΣ.ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ.ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΥΠΗΡΞΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΞΕΛΙΝΞΣΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΟ ΕΝΤΩΣ.ΑΠΛΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, FIRMA21 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ ΧΑΠΙΑ visanetteΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ.ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙΠΕΡΙΟΔΟΣ 15 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ.ΜΟΝΟ ΤΙΣ.ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ.ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΥΠΗΡΞΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΞΕΛΙΝΞΣΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΟ ΕΝΤΩΣ.ΑΠΛΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ

Το συγκεκριμένο χάπι κόβει την περίοδο. Έχω κάνει για μήνες θεραπεία και τις μέρες της περιόδου είχα μόνο καφέ υγρά. Δε σε ενημέρωσε ο γυναικολόγος; Γενικά με το vissanette μειώνονται οι πιθανοτητές να συλλάβεις, δεν εξαλείφονται όμως οπότε μη θεωρήσεις ότι είναι αντισυλληπτικό. Ρώτα και το γιατρό σου για λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας , είμαι καινούρια στη παρέα σας . Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα χάπια Visannette . Υπάρχει κάποια κοπέλα που έκανε 6μηνη αγωγή; Το Νοέμβριο έκανα λαμπαροσκόπιση και ακολούθησα τη θεραπεία με τα χάπια για 6 μήνες . Πριν 3 εβδομάδες τα σταμάτησααλλά η περίοδος ακόμα άφαντη είναι .. Υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοια εμπειρία ;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...