Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts

6 hours ago, Dwro said:

Κορίτσια γεια σας πέρασα πολύ δύσκολα!13/2οπως ξέρετε άρχισε αιμορραγία την προηγούμενη ημέρα το πρωι είχα ροζ ανοιχτά καφέ υγρά αλλά είχαν σταματήσει!Προχθές λοιπόν 12 το πρωί είχα αίμα κατακόκκινο μίλησα με τον γιατρό και με έστειλε για χοριακη πήγα στις 2 παρα είκοσι!Δίνω αίμα ήμουν σίγουρη ότι τελείωσε η χοριακη βγήκε 3328 μου έκοψε όλα τα αντιπικτηκα που έπαιρνα μου εδώσε μια ενεση lentogest και μου είπε ξάπλα ως την Δευτέρα!Σήμερα έχω λίγα καφέ είμαι πολύ τρομαγμένη μήπως ξαναδώ αιμα!Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσευχηθώ!Κανένας δεν ξέρει πως θα πάει!Ο γιατρός συγκρατημένος είπε ότι θα με δει Δευτέρα!Αυτά τα νέα μου!

Μάγδα έχω κάνει όλες σχεδόν τις εξετάσεις θρομβοφιλια,ανοσολογικό έλεγχο,ορμονικό έλεγχο, υστεροσκοπηση και βιοψία ενδομήτριου, καρυοτυπο ζεύγους, σαλπιγγογραφια,σπερμοδιαγραμμα και κατακερματισμός σπέρματος, φις  σπερματος ,καρυοτυπο  ζεύγους,Νκ κύτταρα, εξετάσεις αντιπατρικων.Εμβολια δεν έκανα όμως.Εχω θρομβοφιλια και έπαιρνα αγωγή όμως πάλι απεββαλα!Τα άλλα όλα μια χαρά εκτός από 1% κακές μορφές στο σπέρμα και 28%κατακερματισμο!Τώρα κάναμε εξωσωματική με προεμφυτευτικο έλεγχο!Δεν ξερω τι άλλο να κάνω?

δεν θελω ουτε να σου δωσω ελπιδες ουτε να σε αποκαρδιωσω αλλα θα σου πω αυτο που ετυχε σε μενα.οπως εχω γραψει την ιστορια μου εχω 3 αποβολες.η τριτη ηταν απλα ατυχια γιατι ηταν υγειες το μωρο κ απλα τυλιχτηκε με τον ομφαλιο λωρο.οταν ξεκινησε αυτη η εγκυμοσυνη(μετα απο 2 παλλινδρομες)εκανα 3-4 χοριακες (ολες καλες)οπως κ εσυ κ ξαφνικα αιμα.κοκκινο αιμα.ε καταλαβαινεις την απογοητευση μας με τον συζυγο οτι και αυτη η εγκυμοσυνη πηγαινε για παλλινδρομιση.ο γιατρος συνεστησε ξεκουραση κ θα βλεπαμε πως πηγαινε.τελικα ετσι οπως ξεκινησε το αιμα,ετσι κ σταματησε απο μονο του.και οταν με ελεγξε ο γιατρος ηταν ολα ενταξει και ολα πηγαν καλα(μεχρι τον 5ο που ηταν ατυχια η αιτια που το εχασα).θελω να πω οτι μην προδιαθετεις τιποτα.πραγματικα σε καταλαβαινω πως ενιωσες οταν ειδες το αιμα.παντως δεν ειναι παντα σημαδι αποβολης.μπαινω στο φορουμ αυτες τις μερες μονο κ μονο για να βλεπω πως τα πας κ μας γραφεις τα νεα σου.πραγματικα να πανε ολα καλα ευχομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

1 hour ago, abebablom είπε:

δεν θελω ουτε να σου δωσω ελπιδες ουτε να σε αποκαρδιωσω αλλα θα σου πω αυτο που ετυχε σε μενα.οπως εχω γραψει την ιστορια μου εχω 3 αποβολες.η τριτη ηταν απλα ατυχια γιατι ηταν υγειες το μωρο κ απλα τυλιχτηκε με τον ομφαλιο λωρο.οταν ξεκινησε αυτη η εγκυμοσυνη(μετα απο 2 παλλινδρομες)εκανα 3-4 χοριακες (ολες καλες)οπως κ εσυ κ ξαφνικα αιμα.κοκκινο αιμα.ε καταλαβαινεις την απογοητευση μας με τον συζυγο οτι και αυτη η εγκυμοσυνη πηγαινε για παλλινδρομιση.ο γιατρος συνεστησε ξεκουραση κ θα βλεπαμε πως πηγαινε.τελικα ετσι οπως ξεκινησε το αιμα,ετσι κ σταματησε απο μονο του.και οταν με ελεγξε ο γιατρος ηταν ολα ενταξει και ολα πηγαν καλα(μεχρι τον 5ο που ηταν ατυχια η αιτια που το εχασα).θελω να πω οτι μην προδιαθετεις τιποτα.πραγματικα σε καταλαβαινω πως ενιωσες οταν ειδες το αιμα.παντως δεν ειναι παντα σημαδι αποβολης.μπαινω στο φορουμ αυτες τις μερες μονο κ μονο για να βλεπω πως τα πας κ μας γραφεις τα νεα σου.πραγματικα να πανε ολα καλα ευχομαι

Κορίτσι μου να σου πω την αλήθεια όταν είδα το αίμα ήμουν σίγουρη ότι απεββαλα μου κόπηκαν τα πόδια άλλωστε οπότε είχα αίμα και τις τέσσερις φορές το έχασα!Είμαι πολύ φοβισμένη πάω τουαλέτα και τρέμω! Προσπαθω να είμαι ήρεμη για να μην προκαλώ εγώ το κακό στο τέλος δεν είναι εύκολο εσύ με καταλαβαίνεις! Δυστυχώς το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ξαπλώνω και να είμαι όσο ήρεμη μπορώ!Προσεύχομαι συνέχεια να πανε όλα καλά και να σταματήσει αυτό το αίμα τελείως! Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ να χαρω ακόμα είμαι πολύ μαζεμένη δεν θέλω να πονέσω άλλο!Σε ευχαριστώ που μου έγραψες εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!Είμαστε μαχητριες!

 

Link to comment
Share on other sites

Και γω ρε παιδιά είχα κανονικά αιμορραγία..κατακόκκινο αίμα και για 2 με 3 μέρες αποκόλληση ήταν μεγάλη...μείνε ξαπλωμενη να δούμε..Πότε θα πας γιατρο;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νένα 27 είπε:

Και γω ρε παιδιά είχα κανονικά αιμορραγία..κατακόκκινο αίμα και για 2 με 3 μέρες αποκόλληση ήταν μεγάλη...μείνε ξαπλωμενη να δούμε..Πότε θα πας γιατρο;;

Δευτερα θα παω φοβαμαι η αληθεια ειναι.Απο την αλλη θελω να ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να φοβάσαι.. Αλλά μπορεί και να μην είναι και κάτι τόσο αρνητικό.. Και από τότε που είχα μάθει πως ήμουν έγκυος είχα καφέ ροζ κάθε μέρα για κανένα μήνα και μετά η μεγάλη αιμορραγία..έχεις ακόμα εσυ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Νένα 27 είπε:

Λογικό είναι να φοβάσαι.. Αλλά μπορεί και να μην είναι και κάτι τόσο αρνητικό.. Και από τότε που είχα μάθει πως ήμουν έγκυος είχα καφέ ροζ κάθε μέρα για κανένα μήνα και μετά η μεγάλη αιμορραγία..έχεις ακόμα εσυ;

Εχω καφε απο την επομενη μερα της ενεσης σταματησε το αιμα και εγινε καφε.Βγαινουν καφε μαζι με τα υπολλειματα του ουτρεζεστεν που τα εβαζα κολπικα.Δεν ξέρω αν τρεχει απο το αιμα που ειχα η ειναι καινουρια αυτα τα καφε θα φανει συντομα

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι έτσι ακριβώς είχα και γω μου έκαναν μια ένεση ενδομυικη αλλά δεν θυμάμαι πως την λένε και μετά καφέ για μέρες...Και υπολείμματα από το ουτροτζεσταν και μάλιστα δεν το είχα σπουδαιολογισει από τον πανικό μου ότι ήταν από εκεί τα άσπρα κομμάτια και σε συνδυασμό με το πολύ καφέ που είχα νόμιζα ότι ήταν το αμνιακο:shock:...Για να δούμε.. Μπορεί να μην είναι κάτι τρομερό μπορεί απλά να σου πει διακοπές στον καναπέ!!8)..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Νένα 27 είπε:

Ναι ναι έτσι ακριβώς είχα και γω μου έκαναν μια ένεση ενδομυικη αλλά δεν θυμάμαι πως την λένε και μετά καφέ για μέρες...Και υπολείμματα από το ουτροτζεσταν και μάλιστα δεν το είχα σπουδαιολογισει από τον πανικό μου ότι ήταν από εκεί τα άσπρα κομμάτια και σε συνδυασμό με το πολύ καφέ που είχα νόμιζα ότι ήταν το αμνιακο:shock:...Για να δούμε.. Μπορεί να μην είναι κάτι τρομερό μπορεί απλά να σου πει διακοπές στον καναπέ!!8)..

Τετάρτη που είχα το πολύ αίμα έκανα 5η ώρα μια ένεση lentogest !Αυτά τα κομμάτια που λες τα είδα και με έπιασε ταραχή πρωί πρωί έπαθα ακριβώς το ίδιο! Μακάρι να πάνε όλα καλά και χαλάλι του η ξάπλα θέλω τόσο πολύ να το δω και να είναι μια χαρά!Το αίμα με τρελαίνει γιατι και στις3 από τις 4φορες που απεββαλα είχα αίμα και τώρα φοβάμαι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπράβο!!αυτή μου είχαν κάνει και εμένα.. Είναι πολύ δυνατή.. Λογικό είναι να τρομάζεις και να αγχώνεσαι έτσι ένιωθα και γω..εμένα πάλι οι αποβολές μου ξεκινούσαν με καφέ...Στην αιμορραγία ήταν αποκόλληση και έκατσα 2 μήνες κρεβάτι.. εύχομαι τα καλύτερα να είσαι ψύχραιμη και αισιόδοξη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , tzenaki1982 είπε:

Τα καφε παντωσ ειναι παλιο αιμα..

Μια βγάζω καφέ μια κάτι πορτοκάλι ανοιχτά έχω περάσει από όλες τις αποχρώσεις!Γελάω για μην με πιάσουν τα κλάματα χαχα

πρίν από 12 λεπτά , Dwro είπε:

Μια βγάζω καφέ μια κάτι πορτοκάλι ανοιχτά έχω περάσει από όλες τις αποχρώσεις!Γελάω για μην με πιάσουν τα κλάματα χαχα

Α και τώρα λίγο ροζ ουφφ

Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2019 at 10:27 ΜΜ, Dwro είπε:

Κορίτσι μου να σου πω την αλήθεια όταν είδα το αίμα ήμουν σίγουρη ότι απεββαλα μου κόπηκαν τα πόδια άλλωστε οπότε είχα αίμα και τις τέσσερις φορές το έχασα!Είμαι πολύ φοβισμένη πάω τουαλέτα και τρέμω! Προσπαθω να είμαι ήρεμη για να μην προκαλώ εγώ το κακό στο τέλος δεν είναι εύκολο εσύ με καταλαβαίνεις! Δυστυχώς το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ξαπλώνω και να είμαι όσο ήρεμη μπορώ!Προσεύχομαι συνέχεια να πανε όλα καλά και να σταματήσει αυτό το αίμα τελείως! Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ να χαρω ακόμα είμαι πολύ μαζεμένη δεν θέλω να πονέσω άλλο!Σε ευχαριστώ που μου έγραψες εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!Είμαστε μαχητριες!

 

Tιποτα δεν προκαλεις εσυ, τι ειναι αυτα που σκεφτεσαι! Τοσο νωρις, ο,τι ειναι να γινει, ειναι θεμα ορμονων και δεν μπορεις να το ελεγξεις, μη σκεφτεσαι σαχλαμαρες και μην κατηφορεις τον εαυτο σου για το τιποτα. Σε ολες τις εγκυμοσυνες ειχα αιμορραγιες, και σε αυτες που πηγαν καλα και σε αυτες που δεν πηγαν, καταλαβαινω απολυτα την αγωνια :( Ευχομαι να πανε ολα καλα στο τελος. Αλλα ο,τι και να γινει, μην κατηγορεις τον εαυτο σου.

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2019 at 11:41 ΜΜ, Dwro είπε:

Μια βγάζω καφέ μια κάτι πορτοκάλι ανοιχτά έχω περάσει από όλες τις αποχρώσεις!Γελάω για μην με πιάσουν τα κλάματα χαχα

Α και τώρα λίγο ροζ ουφφ

Στον 7ο μηνα πηγα νοσηλευτηκα συο νοσοκομειο γιατι ειδα λιγο καφε....κ στην επομενη επισκεψη στην τουαλετα ειδα ροζ..τελικα ολα πηγαν καλα...δεν βρηκαν ποτε την αιτια..

Ευχομαι το ιδιο κ για σενα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πήγα στον γιατρό είδαμε ένα σάκο έμβρυο και μια καρδούλα που ακούγονταν ελάχιστα είμαι 6 εβδομάδων και 1ημερα!Έχω καφέ αίμα μου είπε όμως ότι μέσα ήταν καθαρά!Ίσως λέει είναι από τα οιστρογόνα η την αλλαγή του μήνα που θα αλλάζω κάθε 15μερες!θα κάνω κι άλλη ένεση Τετάρτη μακάρι να σταματήσει γιατί με τρομάζει!Θα με ξαναδεί σε 10μερες!

Just now, Dwro είπε:

Καλημέρα κορίτσια πήγα στον γιατρό είδαμε ένα σάκο έμβρυο και μια καρδούλα που ακούγονταν ελάχιστα είμαι 6 εβδομάδων και 1ημερα!Έχω καφέ αίμα μου είπε όμως ότι μέσα ήταν καθαρά!Ίσως λέει είναι από τα οιστρογόνα η την αλλαγή του μήνα που θα αλλάζω κάθε 15μερες!θα κάνω κι άλλη ένεση Τετάρτη μακάρι να σταματήσει γιατί με τρομάζει!Θα με ξαναδεί σε 10μερες!

Συγνώμη εννοώ ότι θα αλλάζω μήνα κάθε 15του μηνός!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χα χα!!! Αλλάζει χρώματα για να μη βαριέσαι τη μονοτονια... :-P

Καταλαβαίνω την αγωνία σου και ειδικά με όλα αυτά που έχεις περάσει και καταλαβαίνω ότι το μυαλό γυρνάει και σκέφτεται και αυτά που δεν πρέπει... Υπομονή!!! 

Εγώ πάντως σου στέλνω θετική ενέργεια!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2019 at 11:21 ΠΜ, Dwro είπε:

Καλημέρα κορίτσια πήγα στον γιατρό είδαμε ένα σάκο έμβρυο και μια καρδούλα που ακούγονταν ελάχιστα είμαι 6 εβδομάδων και 1ημερα!Έχω καφέ αίμα μου είπε όμως ότι μέσα ήταν καθαρά!Ίσως λέει είναι από τα οιστρογόνα η την αλλαγή του μήνα που θα αλλάζω κάθε 15μερες!θα κάνω κι άλλη ένεση Τετάρτη μακάρι να σταματήσει γιατί με τρομάζει!Θα με ξαναδεί σε 10μερες!

Συγνώμη εννοώ ότι θα αλλάζω μήνα κάθε 15του μηνός!

Υπέροχα νεα κορίτσι μου!!!ειδες;;;όλα καλά αφού άκουσες καρδούλα όλα καλά θα είναι θα δεις ...έλα έλα ανέβασε ψυχολογία.. οι γιατροί πάντα περιμένουν καρδιά μετά ησυχάσουν λίγο..να προσέχεις,να ξεκουράζεσαι και θα δεις θα έχεις μια τελειωμηνη κύηση και μετά ουα ουα!!!!πολύ χαίρομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 7/2/2019 at 11:38 ΜΜ, Νένα 27 είπε:

Αχ αυτό το λούκι με τις χοριακες..Δεν θα ήταν καλύτερα να μην υπηρχαν;;;ούτε άγχος ούτε στρες ούτε τίποτα...Κάνε σαν να μην υπαρχει...Είσαι έγκυος πάπαλα έτσι να σκέφτεσαι και σου το λέω γιατί τα ίδια έκανα και γω μετά τις αποβολές μου και ο πνευματικός μου μου έλεγε (ΕΣΥ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ) μην κάνεις και συ το ίδιο.. Την 4η φορά που έμεινα έγκυος λέω ότι θες κάνε...θες μείνε θες φύγε..Ούτε χοριακη ούτε τις βελόνες μου είχα ξεκινήσει ούτε τίποτα μέχρι 6βδομαδων που άκουσα επιτέλους καρδιά και τωρα έχω τον τυραννουλη μου παρέα!!!όλα καλά,η παναγία μαζί σου!!

καλησπερα... ειχες 3 αππβολες σε ποια εβδομαδα; εγω ειχα 4 βιοχημικες με χοριακη μεχρι 400 ολες... βρηκες την αιτια; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Καλα προς το παρον κοριτσι μου ειχα παλι αιμα το σκ ετρεξα στα επειγοντα αλλα ολα καλα ευχαριστω τον Θεο ηταν καλα.

Πόσο είσαι εβδομάδων είσαι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσι μου!!! Θα περάσει και το πρώτο τρίμηνο και το δεύτερο και το τρίτο χωρίς να το καταλάβεις... Και σε λίγο καιρό θα κρατάς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MagdaP είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Θα περάσει και το πρώτο τρίμηνο και το δεύτερο και το τρίτο χωρίς να το καταλάβεις... Και σε λίγο καιρό θα κρατάς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!!!!! :)

Μακάρι κορίτσι μου ο φόβος μου υπάρχει συνέχεια μετράω τις μερες! Βέβαια όλα είναι θέλημα του Θεού ότι είναι να γίνει θα γίνει!Η προσευχή και η πίστη με κρατάει!Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...