Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα!εγινα μελος πριν μερικες μερες,εχω διαβασει καποια απο τα μηνυματα σας και πραγματικα αισθανομαι ομορφα μαζι σας και πηρα την αποφαση να γραψω και εγω την ιστορια μου.εχω βιωσει την απωλεια τρεις φορες,εμενα εγκυος και τελικα καπου στην 8η εβδομαδα κατεληγε παλλινδρομη.μεγα λαθος ηταν οτι δεν μου εκανε ο γιατρος ιστολογικη εξρταση σε κανενα εμβρυο.εχουμε κανει απειρες εξετασεις(σπερμοδιαγραμμα.ορμονικες ,υστεροσκοπηση) και ειναι καλες.εχουμε κανει και ανοσολογικες και εχει βρεθει ελλειψη αντιπατρικων.ο γιατρος μου δεν τα πιστευει αλλα εγω πλεον παιρνω την υποθεση στα χερια μου.εχω παει σε καποιον ανοσολογο.ξανακανω τον ελεγχο των ανοσολογικων,εχω hashimoto και αντιθυροειδικα αντισωματα αυξημενα(μου ειπε οτι ειναι προβλημα ενω πριν κανεις δεν του εδινε σημασια) και κανω και καρυοτυπο.περιμενω τα αποτελεσματα σε κανενα μηνα και μετα ξεκιναω θεραπεια.ευχομαι απο σεπτεμβριο να ξαναμπω και εγω στον αγωνα και να εχουμε θετικη εκβαση αυτη τη φορα.μην απελπιζεστε και μην το βαζετε κατω σε ολες θα ερθει το πολυποθητο.

 

edit admin :

Δείτε και εδώ:

 

με βάση αυτή τη δημοσίευση στο θέμα  ζητούνται οι παρακάτω εξετάσεις. 

 

 
  xrysa1981 είπε:
Γεια σου lucky!Εγω ειχα τρεις αποβολες και πριν απο εναμιση μηνα καναμε ολες τις εξετασεις που μας ειπαν!Αυτες ειναι:

1.Καρυοτυπος ζευγους

2.Αντιφωσφολιπιδικα αντισωματα

3.Natural Killers

4.Αναλυση DNA για προδιαθεση ασθενιων

5.Ελενχο Θρομβοφιλιας

6.Ελενχο αυτοαντισοματων

7.Αντισωματα ΑΝΑ

8.Ελενχο θυροειδους

9.Σακχαρο

10.Τοξοπλασμα

11.Εμμεσο Coombs (επειδη εχω ρεζους αρνητικο)

 

 

στην περίπτωση που υπάρχουν και άλλες παρακαλούμε να μας στείλετε ένα πμ για να συμπληρώσουμε την λίστα! 

OAFfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

mpoumpouki Δυστυχως πολλοι γιατροι δεν κανουν σωστα τη δουλεια τους,με αποτελεσμα να βγαινουμε εμεις χαμενες.Και 'γω αλλαξα 3 φορες γυναικολογο μεχρι να κατασταλαξω καπου,δοξα τω θεο δεν εχω βιωσει την απωλεια μιας αποβολης,αλλα ζοριστηκα μεχρι να μεινω εγκυος.Στεναχωριεμαι διαβαζοντας τον γολγοθα που περνατε μερικες γιατι καταλαβαινω οτι εχωντας βιωσει μια τετοια απωλεια ειναι σα να πεθαινει ενα κομματι του εαυτου σου. :( Σου ευχομαι να παει καλα η θεραπεια και απο Σεπτεμβρη να μας πεις τα ευχαριστα.Καλη επιτυχια,μην χανεις το κουραγιο σου και για οτι θες εμεις ειμαστε εδω. :)

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω οι περισσότεροι γιατροί δε δέχονται τα αντιπατρικά,γιατί οι έρευνες έχουν αποδείξει ότι δεν αλλάζει κάτι θεαματικά κι έχω εμπειρία από γνωστούς μου γι'αυτό το θέμα.Η γνώμη μου είναι μην αναλωθείς στα αντιπατρικά,αλλά να κάνεις εξετάσεις για θρομβοφιλία και καρυότυπο ζευγαριού.Αυτά έχουν ουσία.Και να ξέρεις ότι πολλές φορές ο οργανισμός λειτουργεί ως συνεγαρμός και δεν κρατά τα έμβρυα που δεν αναπτύσσονται φυσιολογικά,επομένως μπορεί όλες οι αποβολές να ήταν τυχαία γεγονότα.Κάνε πρώτα τις εξετάσεις που σου είπα και άσε τα αντιπατρικά που παίρνουν από τον κόσμο τα λεφτά χωρίς λόγο...

Link to comment
Share on other sites

evi εχω κανει για θρομβοφιλια και δεν εχω.αν και στην τελευταια εγκυμοσυνη επαιρνα salospir και εκανα και ενεσεις ηπαρινης και το αποτελεσμα ηταν το ιδιο.τωρα εκανα καρυοτυπο και περιμενω αποτελεσματα.οσο για τα αντιπατρικα και εγω ξερω περιπτωσεις που μετα απο 3 ή και 4 αποβολες και αφου τα εκαναν ειχανε θετικο αποτελεσμα.οποτε θα τα κανω και ασ τα πληρωσω ακριβα,αρκει να αποκτησω ενα γερο παιδι .

OAFfp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια ειμαι καινουργια και δεν ξερω πως να χειριστω το site ελπιζω να τα γραφω σωστα .

Να λοιπον και η δικη μου ιστορια , τον τελευταιο χρονο εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα κατεληξαν σε αποβολη στην 5 -8 εβδομαδα , ολοι μου λεγαν οτι ειναι τυχαιο αλλα τελικα μονο τυχη δεν ειναι! Ξερει καμια απο εσας τι εξετασεις πρεπει να κανω και πως να συνεχισω απο εδω και περα ; Θα ηθελα να σας ρωτησω και κατι ακομη την τελευταια εβδομαδα οταν πιεζω το στηθος μου βγαινει ενα υγρο θολο αλλα δεν ποναω καθολου μηπως ξερει καποια αν αυτο σχετιζεται με τις αποβολες τελευταια αποβολη 22/5/2008. Σας ευχαριστω πολυ :cry:

kiriaki8

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια ειμαι καινουργια και δεν ξερω πως να χειριστω το site ελπιζω να τα γραφω σωστα .

Να λοιπον και η δικη μου ιστορια , τον τελευταιο χρονο εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα κατεληξαν σε αποβολη στην 5 -8 εβδομαδα , ολοι μου λεγαν οτι ειναι τυχαιο αλλα τελικα μονο τυχη δεν ειναι! Ξερει καμια απο εσας τι εξετασεις πρεπει να κανω και πως να συνεχισω απο εδω και περα ; Θα ηθελα να σας ρωτησω και κατι ακομη την τελευταια εβδομαδα οταν πιεζω το στηθος μου βγαινει ενα υγρο θολο αλλα δεν ποναω καθολου μηπως ξερει καποια αν αυτο σχετιζεται με τις αποβολες τελευταια αποβολη 22/5/2008. Σας ευχαριστω πολυ :cry:

 

Θα πρέπει να κάνεις αρκετές εξετάσεις ξεκινώντας νομίζω από ένα πλήρη θρομβοφιλικό έλεγχο. Αν ο γιατρός σου το βλέπει το γεγονός τυχαίο, καλό θα ήταν να αλλάξεις γιατρό. Δεν είναι απλό πράγμα να χάνεις 3 μωράκια, μερικές φορές οι γιατροί είναι αναίσθητοι μ'αυτό, και καλό θα είναι να βρεις κάποιον λίγο πιο ευαισθητοποιημένο για να εντοπίσεις το πρόβλημα. Καλή σου επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

kiriaki8 καλως ορισες,εγω απεβαλα τον μαρτιο και ο γιατρος μου,μου ειπε

να μην το ψαξω (ηταν τυχαιο)εγω μιλησα ομως με το τμημα γεννετικης στο αλεξανδρας για να παω απο εκει να συζητησουμε και να δουμε τι ακριβως πρεπει να κανουμε απο εδω και περα.μεν ηταν η πρωτη αποβολη που ειχα,ηταν ομως σε προχωρημενη εγκυμοσυνη (18 εβδομαδα)

εγω θα κανω εξετασεις μου πουν δε μου πουν.βεβαια οτι και να βγαλουν τα αποτελεσματα προσπαθεια για εγκυμοσυνη θα ξανακανω,απλα θελω να ξερω αν υπαρχει προβλημα...

θα σου στειλω πμ με τα τηλ/να αν ενδιαφερεσε.θα παω την τριτη.

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή μου καλησπέρα

 

εγώ απέβαλλα πριν από 2 εβδομάδες και αν και ήταν η πρώτη μου αποβολή και στην εκτη μόλις εβδομάδα ο γιατρός(ο δεύτερος γιατί ο πρώτος ήταν πολύ αναίσθητος και τον άλλαξα) μου ζήτησε να μιλήσω με αιματολόγο και να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλίας πριν ξαναξεκινήσουμε προσπάθειες για μωράκι. Μήπως θα ήταν καλύτερα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη από άλλο γιατρό? Μου φαίνεται πολύ κουλό που μετά από τρείς αποβολές δεν σου δίνει να κάνεις εξετάσεις.

ZYlbp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω,μετα απο 2 αποβολες ,εκανα ΟΛΕΣ τις εξετασεις που υπαρχουν για την υπογονιμοτητα!αν θες μπορω να σου στειλω πληροφοριες "που,ποιος και πότε"για να βρεθει,επιτελους "τι φταει".

Μπορω να σου πω,και που να πας(εκει πηγα και εγω) και θα μεινεις παρα πολυ ευχαριστημενη για το αποτελεσμα.

βλεπω οτι εισαι καινουργια εδω,και αν ξερεις πως χειριζεται το "προσωπικο μυνημα" η αν αεχεις "ε-μαιλ", πες μου να επικοινωνησουμε απο εκει!

 

εγω ειμαι τωρα στην φαση αναμονης των αποτελεσματων,και πολυ ηρεμη ,διοτι ΤΑ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΟΛΑ!

(αν βρεθει κατι,θα υπαρχει και θεραπεια!οπότε,δεν ανυσηχω καθολου,πλεον)-και αν μπορω να βοηθησω και αλλες κοπελες,θα το κανω με ολη μου την καρδια!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή μου, και εγώ είχα 2 παλίνδρομες σε διάστημα λίγων μηνών. Άλλαξα γιατρό γιατί και μένα ο δικός μου ήταν λίγο αναίσθητος. Βρήκα άλλον με εξειδίκευση σε παθολογία κυήσεων και αν και αυτός μου έγραψε κάποιες αρχικες εξετάσεις πήγα στο Έλενα όπως και η michel για πλήρη έλεγχο. Δεν ξέρω τι ταμείο έχεις πάντως στο Έλενα κάνουν καλή δουλειά και το ίδιο έχω ακούσει και για το Αλεξάνδρας. Τώρα είμαι στην διαδικασία των εξετάσεων. Αν θέλεις όπως σου είπε και η φίλη μου η michel ζήτα περισσότερες πληροφορίες έίτε από μένα είτε από την michel. Μπορείς να δεις και τις εξετάσεις στο ποστ που έχω ανοιξει ''Εξετάσεις θέλω γνώμες εμπειρίες σας'' εδώ στο φόρουμ για να πάρεις μια πρωτη γεύση. Και μην φοβηθείς επειδή είναι πολλές. Με εξαίρεση την σαλπιγγογραφία όλες οι άλλες είναι εξετάσεις αίματος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για το ενδιαφερον σας ! Θα σας στειλω e- mail για να μου πειτε για τις εξετασεις το προβλημα ειναι οτι ειμαι απο Βεροια και τα κεντρα στην Αθηνα ειναι λιγο μακρια για μενα , παντως σας ευχαριστω πολυ και που θα παει θα γινουμε και εμεις μανουλες καποια στιγμη....

kiriaki8

Link to comment
Share on other sites

καλημρερα, εγω το μονο που θυμαμαι (απο μια κοπελα που εγραφε τη ιστορια της ηταν οτι κ εκεινη δυο φορες ειχε αποβαλλει κ τελικα ενασ γιατρος την ειπε να κανει εξεταση για ουρεοπλασμα. αυτο λενε οτι προκαλει αποβολη, ειναι εξεταση που σου παιρνουν υγρο κατι τετοιο απο το κολπο, σαν τεστ παπ . κ της κοπελας ηταν αυτο τελικα θετικο κ ετσι λυθηκε το μυστηριο. καλη επιτυχια... :lol: κανε μια τετοια εξεταση δεν εχεισ να χασεισ κατι

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλλιέργεια κολπικου υγρού για ουρεόπλασμα και μυκόπλασμα λέγεται η εξεταση, είναι όντως σαν το παπ τεστ και με λιγότερη ταλαιπωρία.

Πάντως δεν έχω ξανακούσει ότι το ουρεόπλασμα προκαλεί αποβολή...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το ουρεόπλασμα αν το πάρεις χαμπάρι στην αρχή της εγκυμοσύνης με τις εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου που σου δίνουν και πάρεις αντιβιωση (η οποία επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη, νομίζω ρελουντ λέγεται) δεν δημιουργεί πρόβλημα. Αν όμως δεν το πάρεις ενδέχεται ότι συμβάλει σε αποβολές. Τουλάχιστον έτσι μου είπαν 2 ιδιωτικοί γιατροί και μια γυναικολόγος στο Έλενα.

Ακόμα και αν δεν στη γράψει γυναικολόγος, μπορείς να πας στην Βιοιατρική και να κάνεις μόνη σου την εξέταση: ''καλλιέργεια κολπικού υγρού αερόβια εναερόβια, μυκόπλασμα (περιλαμβάνει και ουρεόπλασμα) και χλαμύδια'', κοστίζει 116 € και αν σου βρουν κατι δίνεις άλλα 16 € για αντιβιόγραμμα. Εγώ την έκανα την προηγούμενη εβδομάδα και βγήκε ΟΚ, οπότε είμαι καλυμμένη από αυτό. Αναμένω τις υπόλοιπες απαντήσεις από τις εξετάσεις στο Έλενα και να αδιαθετήσω για κάποιες ορμονικές και σαλπιγγογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάποια χρόνια είχα κάνει την εξεταση και είχε βγει θετική, ο γιατρός μου τότε μου είχε πει ότι είναι κάτι πολύ κοινό και υπάρχει σε πολλές γυναίκες χωρίς να το καταλαβαίνουν, μου έδωσε αντιβίωση (ρουλιντ λεγεται :D ) και μου είπε ότι δε χρειάζεται να το ξαναψάξω. Επειδή εκείνη την περίοδο δεν είχα στο μυαλό μου την εγκυμοσύνη, δεν είχα ρωτήσει και ομολογώ ότι δεν το ξέρω... Τώρα που το έμαθα, αρχίζει να με απασχολεί... μήπως να ξαναψαχτώ? :shock:

Χμμμ... καλά λένε μερικες φορές, όσο λιγότερα ξερεις, τόσο καλύτερα...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια διάβασα την συζήτηση σχετικά με το ουρεοπλασα και έχω να σας πω ότι σύμφωνα με την γιατρό μου η πρώτη μου αποβολή προκλήθηκε από το μικρόβιο του ουρεοπλασματος το οποίο δεν ήξερα ότι το είχα, μετά το ανακάλυψα. Μου έδωσε θεραπεία με vibramicin εμένα και τον άντρα μου και μου είπε ότι μπορώ να αναμείνω έγκυος . Το ουρεοπλασμα μπορεί να θεωρηθεί υπεύθυνο για αποβολές αλλά δεν είναι και τόσο σίγουρο . Μπορεί να έχεις ουρεοπλασμα και η εγκυμοσύνη να εξελιχθεί φυσιολογικά χωρίς προβλήματα , έτσι μου είπε η γιατρός μου , τώρα τι συμβαίνει πραγματικά δεν ξέρω να σας πω . Πάντως και η δεύτερη εγκυμοσύνη κατέληξε σε αποβολή χωρίς ουρεοπλασμα αυτή τη φορά , μάλλον φταίει κάτι άλλο!

kiriaki8

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή μου εγώ θα σου συνιστούσα να κάνεις τον έλεγχο των καθέξιν αποβολών. Είναι κρίμα να περνάς αυτό το μαρτύριο και να μην το ψάχνεις. Το ξέρω ότι είναι πολύ επώδυνο, και εγώ το έχω περάσει 2 φορές αλλά τώρα με τόσες εξετάσεις φιλοδοξώ ότι θα βρεθεί τί φταίει και δεν θα ξαναπεράσω τα ίδια.

Το ουρεόπλασμα είναι κάτι πολύ μικρό. Υπάρχουν τόσες άλλες εξετάσεις που πρέπει να κάνεις, το καλό όμως είναι ότι οτιδήποτε και αν προκύψει υπάρχει λύση. Έχεις κάνει σε κανένα από τα εμβρυάκια που έχασες καρυότυπο;; Υπάρχουν χρωματοσωμικές ανωμαλίες με μεγάλη επαναλειψιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

baby μου,

επειδή η michel λείπει (διακοπεύει η τυχερούλα) και επειδή έχουμε κάνει τον ίδιο έλεγχο, οπότε γνωρίζω και εγώ τις εξετάσεις, πήγαινε στο θέμα ''Εξετάσεις - θέλω γνώμες, εμπειρίες'' που έχω ανοίξει και θα τις βρεις όλες μαζεμένες. Αν χρειαστείς κάποια παραπάνω πληροφορία, ρώτα ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ. ΗΜΟΥΝ 2-3 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ. ΗΠΙΑ ΚΑΤΙ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ

ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑ ΙΔΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΧΟΡΙΑΚΗ 151. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΝ? Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΧΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΙΑ. ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ?

Link to comment
Share on other sites

baby μου,

η αλήθεια είναι ότι όταν είσαι τόσο λίγων εβδομάδων δεν σε καθαρίζουν.

Εγώ και τις 2 φορές παλινδρόμησαν στην 10η εβδομάδα και έκανα κανονικά απόξεση παρά το γεγονός ότι στην πρώτη ο οργανισμός το απέβαλλε με αιμορραγία.

Πάντως το συνηθισμενο είναι ότι μέχρι και την 7η εβδομάδα δεν γίνεται απόξεση. Τουλάχιστον το ίδιο μου είπε ο δικός μου γιατρός που είχα τότε (τώρα έχω αλλάξει) αλλά και μια φίλη μου που το έπαθε στην 5η εβδομάδα δεν της έκαναν απόξεση.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ (ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΠΕΒΑΛΛΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΚΕΣ, ΟΛΟ ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΧΩ)!!!

ΛΟΙΠΟΝ : ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΠΕΒΑΛΛΑ, ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΕ. ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΕΧΩ ΜΙΚΡΟΒΙΟ, ΟΤΑΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ, ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΙΔΙΚΟ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΙΑΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΕ ΠΑΘΟΛΟΓΟΑΝΑΤΟΜΟΣ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ, ΟΠΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΟΧΟΣ (ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΔΕΙΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ).

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ : ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΘΟΛΟΓΟΑΝΑΤΟΜΟΣ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΑΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ?

ΜΟΥ ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΦΥΚΙΑ Κ ΜΕΤΑΞΩΤΕΣ ΚΟΡΔΕΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΙΟ ΓΙΑΤΡΟ??

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις αυτη την εξεταση:

 

Μέθοδος διερεύνησης του ενδομητρίου με εξετάσεις που εφαρμόζονται επί του ιστού αποπεπτωκότος ενδομητρίου (ιστού περιόδου)

 

γινεται και αλλου...

 

βαλε στο google λεξεις κλειδια και θα βρεις και αλλα εργαστηρια...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια !!!!!!!!!θελω τη βοηθεια σας ...απεβαλλα παλι και τωρα πρεπει να ψαξω να δω τι εχω σας παρακαλω οποια εχει καποια ιδεα εχω ανοιξει θεμα "και τωρα τι κανουμε?" οποια μπορει να με βοηθησει περιμενω γνωμες για νοσοκομεια εξετασεις και γιατρους ειδικους στο προβλημα...

αngelina

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...