Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

ΑΑ και να συμπληρωσω οτι την λαπαροσκοπηση την τρεμω! Τρεμω τα παντα: την ναρκωση, την επεμβαση, τις επιπλοκες, τις ουλες που θα εχω στην κοιλια μου... ολα! Κ εαν κανω τωρα τον τελευταιο κυκλο clomiphene που μου απομενει.. μετα τι;; αφου η ωορηξια απο μονη της (διχως την υποβοηθηση) δεν ειναι καλη; αρα αν κανω λαπαροσκοπηση και αν διορθωσει κατι με αυτην, μετα πως θα συνεχισω αφου δεν θα μπορω να παρω αλλο τα χαπια κ η ωορηξια μου δεν θα ειναι ποιοτικη;; Αποριες πολλες, μπερδεματα και ...χασιμο.. ελπιζω να μην σας μπερδεψα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, χρειάζομαι τη γνώμη σας!χθες πήρα τηλέφωνο το γιατρό μου για να τον ενημερώσω ότι λόγω καθυστέρησης της περιόδου θα αργήσει το ραντεβού που ήταν να γίνει για να με εξετάσει μετά την υστεροσκόπηση(και κυρίως να πληρώσω την αμοιβή του).Ήδη με είχε διαφωτίσει η γλυκιά μας newbie ότι η περίοδος μπορεί και να αργούσε κι ένα μήνα μετά την υστεροσκόπηση.Χθες όμως έπεσα στο συνεργάτη του που μου είπε οτι από τη μια θα πρεπε ναρθει κι από την άλλη μπορεί ναρθει και ένα μήνα μετά την περίοδο που θα περίμενα,όχι την επέμβαση, δηλαδή μια περίοδος να φύγει έτσι.Και μας έδωσε και το ελεύθερο να έχουμε επαφές.Όπως καταλαβαίνετε είμαι σε αναμένα κάρβουνα γιατί,λογικά, αφού μπορεί περίοδο μετά τον Οκτώβρη να ξαναδώ τον Δεκέμβρη, ωορρηξία δεν κάνω(τι καλά που έρχονται όλα!!!).Άρα,επαφές ναχουμε για να εξασκείται το άθλημα ή μπορεί να γίνει και κάτι;Και τελικά, εγώ τώρα ποια είμαι, που είμαι και σε ποια μέρα του κύκλου βρίσκομαι;;;;;;;;;μετά από μια βδομάδα αρκετό αιματάκι έχω συνέχεια καφέ, ροζ, μπεζ(υπάρχει ποικιλία) και δεν ξέρω από πότε να μετράω αφού ο κύκλος μου έχει επηρρεαστεί.Ευχαριστώ, αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει...

 

Αχ Ρούμπη μία από τα ίδια ακριβώς. Έκανα το χειρουργείο (υστεροσκόπηση/λαπαροσκόπηση) και μετά για 3 βδομάδες σχεδόν είχα όλα αυτά χρωματάκια που προαναφέρεις. Μιλάμε για μεγάλη ποικιλία. Επίσης έχω μπερδευτεί τρελά. Αδιαθέτησα 14 Οκτώβρη μετά 26/10 έκανα το χειρουργείο και 14/11 έπρεπε να αδιαθετήσω. Μου είπε ο γιατρός ότι με τα χάπια θα αδιαθετήσω πιο μετά μπορεί μια βδομάδα μετά. Πέρασε και αυτή αλλά τίποτα. Και σκέφτομαι μήπως με όλα τα προηγούμενα μου ήρθε και περίοδος και δεν την κατάλαβα αφού είχα συνέχεια αίμα? Εχω χάσει τη μπάλα. Και υποτίθεται ότι μόλις αδιαθετήσω πρέπει να πάω να αφαιρέσω το σπιράλ. Να πάω και να του πω τί? Α δεν ξέρω μπορεί να αδιαθέτησα μπορεί και όχι? Από ότι έχω ακούσει πάντως ο κύκλος επηρεάζεται.

Link to comment
Share on other sites

eirinik μου,σε καταλαβαίνω απόλυτα.Έφτασα σε σημείο να σκεφτώ μήπως το αίμα μετά την επέμβαση ήταν περίοδος αλλά ο γιατρός με διαβεβαίωσε πως όχι.Χθες άρχισε σιγά σιγά να έρχεται(μην τη δω ξαφνικά μπροστά μου και τρομάξω) και σήμερα έχω κανονικό αίμα, επιτέλους! Αν περίμενες γύρω στις 14 τότε μέσα στη βδομάδα πρέπει να σου ρθει γιατί κι εγώ 13-15 περίμενα.Είναι κορίτσι μου πολύ εκνευριστικό γιατί εδώ κανονικό κύκλο είχαμε και δεν...Πάντως πιστεύω κι από όσα έχω ακούσει κι από τις άλλες κοπέλες ότι θα φτιάξει ο κύκλος.Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εδώ και τρείς μέρες μου κόπηκε τελείως και δεν έχω καθόλου αίμα. Και σκέφτομαι μήπως τελικά κάποιες από όοοοοοοολες αυτές τις μέρες ήταν περίοδος και απλά δεν την κατάλαβα. Βέβαια στην περίοδο έχω αρκετό αίμα, αλλά ποιός ξέρει... Θα πάω άυριο στον γιατρό μήπως και κάνω κανέναν υπέρηχο και καταλάβουμε. Βρε που φτάσαμε... να μην καταλαβαίνουμε και την περίοδο. Εσένα τώρα πότε σου είπε να ξεκινήσεις προσπάθειες?

Link to comment
Share on other sites

Mην πτοείσαι, κι εμένα έτσι είχε διακοπεί και μετά...νιαγάρας.Σήμερα ήταν μια από τις πιο βαριές περιόδους που είχα ποτέ.Το βράδυ, μέχρι τις 3,σηκώθηκα κι άλλαξα τέσσερεις σερβιέτες, τις τεράστιες!Άσε που πήρα κατά λάθος αυτές που είναι για την ακράτεια(όχι βρακάκι, μην τρελαθούμε, σαν πάπλωμα ένα πράμα) και κυκλοφορώ με την πάνα και έχω πάθει αγκύλωση!είναι όμως φοβερές για τη νύχτα,πάλι καλά.

Συγγνώμη για την περιγραφή,πέρα από την πλάκα ηρέμησα.Όσο για τις προσπάθειες,ο ένας μου είπε μετά και την άλλη περίοδο κι ο άλλος, ο συνεργάτης, μου είπε αμέσως μετά από αυτή την περίοδο.Είμαι μπερδεμένη, να προσπαθήσω ή να περιμένω να με δει στο ραντεβού που έχουμε τη μεθεπόμενη Δευτέρα για να μου πει σίγουρα;Πάντως οι περισσότερες απο το φόρουμ μετά την πρώτη περίοδο τους είχαν πει,αλλά ό,τι πει ο γιατρός !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για μένα καλύτερα να κάνεις ότι σου πεί ο γιατρός. Υπομονή τόσα περάσαμε ακόμα λίγο δεν πειράζει να περιμένουμε. Εγώ σήμερα θα πάω. Να δω τι θα μου πεί και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά valia μου σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες. Πήγα στο γιατρό έβγαλα το σπιράλ και μου έκανε και έναν υπέρηχο και μου είπε πως όλα είναι καλα. Το μόνο προβληματάκι ήταν το ενδομήτριο που ήταν μικρό αλλά μου είπε ότι λόγω χειρουργείου και σπιράλ είναι αναμενόμενο. Μου είχε δώσει cyclacur αλλά μάλλον δεν έκαναν και πολύ δουλειά. Μου ξαναέδωσε για άλλο ένα μήνα και μου είπε ότι τώρα που περίμενα δεν θα αδιαθετήσω, να περιμένω τον άλλο μήνα όταν τελιώσω το κουτί. Τώρα βέβαια προβληματίστικα λίγο με το ενδομήτριο αλλά θα ακολουθήσω τις οδηγίες και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

στην διαγνωστικη μπαινει μονο μια καμερουλα απο τον αφαλο σου και βλεπει μητρα σαλπιγγες και λοιπα οργανα.

στην επεμβατικη μπαινουν και αλλα οργανα που επεμβαινουν σε καποιο προβλημα οπως κυστες κ.α.

εσυ για ποιο λογο θα κανεις?

καλη επιτυχια παντως!!

 

εγω εχω κανει 2.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

geia sas!prokeitai k egw na kanw laparoskopisi ti diafora exei i diagnwstiki me tin epembatiki??

 

καλησπερα,

στην διαγνωστικη μπαινει μονο μια καμερουλα απο τον αφαλο σου και βλεπει μητρα σαλπιγγες και λοιπα οργανα.

στην επεμβατικη μπαινουν και αλλα οργανα που επεμβαινουν σε καποιο προβλημα οπως κυστες κ.α.

εσυ για ποιο λογο θα κανεις?

καλη επιτυχια παντως!!

 

εγω εχω κανει 2.

 

 

Μπορεί να ξεκινήσεις για διαγνωστική κι αν ο γιατρός βρει κάτι, να χρειαστεί να το αφαιρέσει, οπότε απευθείας πας για επεμβατική.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ξεκινήσεις για διαγνωστική κι αν ο γιατρός βρει κάτι, να χρειαστεί να το αφαιρέσει, οπότε απευθείας πας για επεμβατική.

 

sorry ξεχασα να το γραψω...

:-P:-P:-P

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ποια ημέρα του κύκλου γίνεται η λαπαροσκόπηση?

Στο πρώτο μισό ή στο δεύτερο μισό του κύκλου?? Γιατί οι γνώμες των γιατρών διίστανται.. ο ένας γιατρός λέει στο δεύτερο μισό του κύκλου και ο άλλος στο πρώτο. Εσείς τι γνωρίζετε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι καινούργια στο forum (του κουτιού θα έλεγα :cool:) και επειδή βλέπω ότι έχετε αρκετή εμπειρία στο θέμα θα θελα να ακούσω και τη γνώμη σας στη δική μου περίπτωση.

Έκανα σαλπιγγογραφία πριν λίγες μέρες σε ιδιωτικό νοσοκομείο Αθήνα, στην οποία όμως είχε άσχημη αντίδραση ο οργανισμός μου και ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ. Το χειρότερο όμως ήταν ότι τα αποτελέσματα δεν ήταν και τόσο καλά. Για να μην μακρυγορώ η γνωμάτευση αναφέρει:

1) Αδενωματώδης υπερπλασία της ενδομήτριας κοιλότητας

2) Η δεξιά σάλπιγγα ελέγχεται πολυέλικτη

3) Η διαβατότητα αμφοτέρων των σαλπιγγών ελέγχεται ικανοποιητική, παρατηρούνται όμως περικωδωνικές συμφύσεις άμφω

Ο γυναικολόγος που τα είδε στο νοσοκομείο αυτό μου είπε ότι η δεξιά μου σάλπιγγα έχει κλίση προς τα πάνω και όχι προς τα κάτω όπως θα έπρεπε, και ότι οι συμφύσεις είναι κάτι σαν σχοινιά που προφανώς κρατουν την σάλπιγγα προς τα πάνω. Μου σύστησε να κάνω λαμπαροσκόπηση για να δούμε ακριβώς τι συμβαίνει και αν χρειαστεί να αφαιρέσουν τις συμφύσεις. Για την αδενωματώδη υπερπλασία μου είπε ότι θα πρέπει να κάνω κολπικό έλεγχο την 7η-8η μέρα του κύκλου για να το δούμε.

Μου ήρθε λίγο ξαφνικό και έχω ψιλοαγχωθεί.

Προσπαθούμε κάτι παραπάνω από χρόνο και φοβάμαι ότι έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας. Σίγουρα θα πάω και σε άλλο γιατρό για μια 2η γνώμη.

Αν αφαιρεθούν οι συμφύσεις μετά θα λειτουργεί κανονικά και η δεξιά σάλπιγγα; Και αν τύχει (λέμε τώρα) εγκυμοσύνη απο την αριστερή που θεωρητικά ειναι ΟΚ υπάρχει κανένας κίνδυνος για το έμβρυο; :confused:

Αν έχει περάσει καμία κάτι ανάλογο ας μου πει την εμπειρία της.

Sorry για το μεγάλο post :oops:

Link to comment
Share on other sites

MaDi, δεν έχω ανάλογη εμπειρία ώστε να μπορώ να βοηθήσω, εκείνο που ξέρω όμως είναι ότι πρέπει να κάνεις λαπαροσκόπηση όπως σου είπανε και να αφαιρεθούν οι συμφύσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
καλησπερα,

στην διαγνωστικη μπαινει μονο μια καμερουλα απο τον αφαλο σου και βλεπει μητρα σαλπιγγες και λοιπα οργανα.

στην επεμβατικη μπαινουν και αλλα οργανα που επεμβαινουν σε καποιο προβλημα οπως κυστες κ.α.

εσυ για ποιο λογο θα κανεις?

καλη επιτυχια παντως!!

 

εγω εχω κανει 2

 

ΜΑΡΙΑ μου καλησπερα εκανα μια εβδομαδα πριν λαπαροσκοπιση,βρηκε διαφραγμα στι μητρα το εβγαλε,κυστη στη μια σαλπιγκα ποθ ηταν βουλομενη κ δε φτιαχνεται ειπε.βρηκε κ την αλλη βουλομενη δεν φτιαχνονται γιατι ειν απο καπια μερια απ εξω αν καταλαβα καλα κ δεν γινεται.μου εδςσε 3 μηνεσ αντισιλιπτικα κ μετα εξωσςωματικη μου ειπε..εχω αγχοσ για εξωσςματικη ε..απο ορμονεσ ειπε ειμαι τελεια ο γιατροσ δε κσερω φοβαμαι...κ πιγαν τοσο στραβα ολα κ τι δε βρικε με τη λαπαροσκοπιση....για πεσ μου..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι καινούργια στο forum (του κουτιού θα έλεγα :cool:) και επειδή βλέπω ότι έχετε αρκετή εμπειρία στο θέμα θα θελα να ακούσω και τη γνώμη σας στη δική μου περίπτωση.

Έκανα σαλπιγγογραφία πριν λίγες μέρες σε ιδιωτικό νοσοκομείο Αθήνα, στην οποία όμως είχε άσχημη αντίδραση ο οργανισμός μου και ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ. Το χειρότερο όμως ήταν ότι τα αποτελέσματα δεν ήταν και τόσο καλά. Για να μην μακρυγορώ η γνωμάτευση αναφέρει:

1) Αδενωματώδης υπερπλασία της ενδομήτριας κοιλότητας

2) Η δεξιά σάλπιγγα ελέγχεται πολυέλικτη

3) Η διαβατότητα αμφοτέρων των σαλπιγγών ελέγχεται ικανοποιητική, παρατηρούνται όμως περικωδωνικές συμφύσεις άμφω

Ο γυναικολόγος που τα είδε στο νοσοκομείο αυτό μου είπε ότι η δεξιά μου σάλπιγγα έχει κλίση προς τα πάνω και όχι προς τα κάτω όπως θα έπρεπε, και ότι οι συμφύσεις είναι κάτι σαν σχοινιά που προφανώς κρατουν την σάλπιγγα προς τα πάνω. Μου σύστησε να κάνω λαμπαροσκόπηση για να δούμε ακριβώς τι συμβαίνει και αν χρειαστεί να αφαιρέσουν τις συμφύσεις. Για την αδενωματώδη υπερπλασία μου είπε ότι θα πρέπει να κάνω κολπικό έλεγχο την 7η-8η μέρα του κύκλου για να το δούμε.

Μου ήρθε λίγο ξαφνικό και έχω ψιλοαγχωθεί.

Προσπαθούμε κάτι παραπάνω από χρόνο και φοβάμαι ότι έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας. Σίγουρα θα πάω και σε άλλο γιατρό για μια 2η γνώμη.

Αν αφαιρεθούν οι συμφύσεις μετά θα λειτουργεί κανονικά και η δεξιά σάλπιγγα; Και αν τύχει (λέμε τώρα) εγκυμοσύνη απο την αριστερή που θεωρητικά ειναι ΟΚ υπάρχει κανένας κίνδυνος για το έμβρυο; :confused:

Αν έχει περάσει καμία κάτι ανάλογο ας μου πει την εμπειρία της.

Sorry για το μεγάλο post :oops:

 

αχ!!!γεια σου μαντι!ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι!λοιπον το καλιτερο που ναι να κανεισ κ γριγορα..ειναι λαπαροσκοπιση ,εκανα πριν μια εβδομαδα!βλεπει τι γινεται με ολα εγς ειχα μια βουλομενη κ με τη λαπαροσκοπιση βρετηικε διστιχωσ κ 2 βουλομενι κ δεν φτιαχνονται.μοθ ειπε ομωσ ευτυχωσ οτ ιτο καναμε εγκαιρα γιατι αν επιανα θα ηταν εκσωμητριο κ θα χα με αλλα.να πασ να δεισ τι γινεται για μενα..μη ταφηνεισ...απλα βαλε μια σειρα κ ολα θα παρουν το δρομο τουσ!!εμενα μονο εκσωσωματικι μου ειπε μετα απο 3 μινεσ γιατι μοθ δςσε αντισιλιπτικα για τιν ωρα..περιμενω νεα σου.!

Link to comment
Share on other sites

αχ!!!γεια σου μαντι!ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι!λοιπον το καλιτερο που ναι να κανεισ κ γριγορα..ειναι λαπαροσκοπιση ,εκανα πριν μια εβδομαδα!βλεπει τι γινεται με ολα εγς ειχα μια βουλομενη κ με τη λαπαροσκοπιση βρετηικε διστιχωσ κ 2 βουλομενι κ δεν φτιαχνονται.μοθ ειπε ομωσ ευτυχωσ οτ ιτο καναμε εγκαιρα γιατι αν επιανα θα ηταν εκσωμητριο κ θα χα με αλλα.να πασ να δεισ τι γινεται για μενα..μη ταφηνεισ...απλα βαλε μια σειρα κ ολα θα παρουν το δρομο τουσ!!εμενα μονο εκσωσωματικι μου ειπε μετα απο 3 μινεσ γιατι μοθ δςσε αντισιλιπτικα για τιν ωρα..περιμενω νεα σου.!

 

Χαρά καλημέρα και καλά Χριστούγεννα! Εμένα ο γιατρός μου είπε να περιμένω 3-4 μήνες για την λαμπαροσκόπηση, γιατί μπορεί με την σαλπιγγογραφία να φύγανε μερικές συμφύσεις από τις σάλπιγγες και να συλάβω ευκολότερα. Τώρα αυτό για το εξωμήτριο που σου είπε ο γιατρός σου δε ξέρω αν θα ισχύει και στη δική μου περίπτωση. Εσένα τι αποτελέσματα σου έβγαλε η σαλπιγγογραφία σου; Σου είχαν πει και εσένα για συμφύσεις στις σάλπιγγες ή κάτι άλλο;

Γνωρίζει καμιά άλλη κοπέλα αν όντως ισχύει αυτό; Αν δηλαδή κάποια που έχει συμφύσεις στις σάλπιγγες εχει πολλές πιθανότητες για εξωμήτριο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσακια,τι κάνετε?Καλή χρονιά και οτι επιθυμουμε.Εγω καταφερα να χασω 6,5 κιλα με αυτο το βιβλιο της γονιμότητας που αγόρασα μεσα σε 40 μερες!Τιποτα δεν στερηθηκα,εμαθα να τρωω σωστα απλά.Οι γιορτες με βρηκαν ή με εκαναν ρακος,δεν ξερω...δεν περασα καλά.Πολύ κλάμα,η ψυχη μου πονάει,μεγαλη πληγή έχω.Γιορτασα τον αντρα μου την πρωτοχρονια και δεχτηκα πολύ κόσμο,ντυμενη στην τριχα,λαμπερη και κοινωνική,ήρθαν οι 3 φιλες μου συγχρονως εγκυες στον 5ο μηνα,και ολοι οι υπολοιποι με παιδια.Σαν την μυγα μες στο γαλα,δεν κολλαω πουθενα,η μοναδική άτεκνη ημουν,κατι ευτυχισμένες φατσούλες ειχαν,κι εγω οικοδέσποινα για τα ανάθεμα,να θελω να φυγω από το ίδιο μου το σπίτι.Μαυρισα να κλαιω στην γιορτη του αντρα μου στο 3 μηνών ολοκαίνουργιο σπίτι που άλλος δεν έχει κεραμιδι κι εγω δεν εκτιμω μαλλον.Ειναι απλά που τον Ιούλιο κλείνω 3 χρονια από την παλλίνδρομη και δεν εχω άλλη αντοχή.Βαρέθηκα να τρεχω στους εξομολόγους,να τρωω μηλα και να δενομαι με θαυματουργα σχοινάκια,βραζω στο ζουμί μου. Θα κλεισω ραντεβου να ξαναδω τον υπεροχο Κο Αργυριου και οτι μου πει.Πολλά φιλάκια σε όλες σας.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια,τι κάνετε?Καλή χρονιά και οτι επιθυμουμε.Εγω καταφερα να χασω 6,5 κιλα με αυτο το βιβλιο της γονιμότητας που αγόρασα μεσα σε 40 μερες!Τιποτα δεν στερηθηκα,εμαθα να τρωω σωστα απλά.Οι γιορτες με βρηκαν ή με εκαναν ρακος,δεν ξερω...δεν περασα καλά.Πολύ κλάμα,η ψυχη μου πονάει,μεγαλη πληγή έχω.Γιορτασα τον αντρα μου την πρωτοχρονια και δεχτηκα πολύ κόσμο,ντυμενη στην τριχα,λαμπερη και κοινωνική,ήρθαν οι 3 φιλες μου συγχρονως εγκυες στον 5ο μηνα,και ολοι οι υπολοιποι με παιδια.Σαν την μυγα μες στο γαλα,δεν κολλαω πουθενα,η μοναδική άτεκνη ημουν,κατι ευτυχισμένες φατσούλες ειχαν,κι εγω οικοδέσποινα για τα ανάθεμα,να θελω να φυγω από το ίδιο μου το σπίτι.Μαυρισα να κλαιω στην γιορτη του αντρα μου στο 3 μηνών ολοκαίνουργιο σπίτι που άλλος δεν έχει κεραμιδι κι εγω δεν εκτιμω μαλλον.Ειναι απλά που τον Ιούλιο κλείνω 3 χρονια από την παλλίνδρομη και δεν εχω άλλη αντοχή.Βαρέθηκα να τρεχω στους εξομολόγους,να τρωω μηλα και να δενομαι με θαυματουργα σχοινάκια,βραζω στο ζουμί μου. Θα κλεισω ραντεβου να ξαναδω τον υπεροχο Κο Αργυριου και οτι μου πει.Πολλά φιλάκια σε όλες σας.

 

Αμάν βρε ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ, μου μαύρισες και μένα την ψυχή βρε κορίτσι μου! Εντάξει, δίκιο έχεις, αλλά κάνεις ένα λάθος που κάνουμε όλες όσες δεν έχουμε παιδάκι ακόμη: συγκρίνεις τον εαυτό σου με τις φίλες και τις συγγενείς που είναι έγκυες ή έχουν παιδιά και η έλλειψη γίνεται ακόμη μεγαλύτερη! Προσπάθησε να βγάλεις τον εαυτό σου από αυτήν τη διαδικασία και επικεντρώσου μόνο στον εαυτό σου και αυτό που συμβαίνει σε σένα. Προσωπικά, όσες φορές κατάφερα να το κάνω αυτό, ένιωσα πάρα πολύ καλύτερα. Δύσκολο, το ξέρω, αλλά όχι και ακατόρθωτο...κι αυτό το ξέρω...

Στον Αργυρίου να πας φυσικά, να δεις τι θα σου πει κι εκείνος. Σίγουρα πάντως θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα. Τό' χει αυτό το προσόν :P. Κι ελπίζουμε το πόρισμα να είναι το καλύτερο!!!

Από την άλλη πάλι, αντί να κάθεσαι και να μαυρίζεις την ψυχή σου, γιατί δεν αρχίζεις να ψάχνεις και το θέμα της εξωσωματικής; Ίσως στην προοπτική και μόνο μιας καλής εναλλακτικής, να συμβεί το θαύμα από μόνο του:P.

Εγώ πάντως σου εύχομαι Καλή Χρονιά και στην επόμενη γιορτή του άντρα σου να έχεις και το μωράκι σου :P:p:p

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα και καλη χρονια !! εκανα λαπαροσκοπηση - υστεροσκοπηση πριν 2 μηνες Edit admin και τωρα ειμαι εγκυος..... Ειλικρινα δεν ειναι τιποτα και αξιζει η διαδικασια !! Ολα αυτα βεβαια τα οφειλω στον υπεροχο γιατρο μου τον οποιο ευχαριστω πολυ !! Καλη επιτυχια σε ολες κοριτσια !!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια κοριτσακι καλη συνεχεια!!!

Τα φωτα σας.Εκανα επεμβατικη λαπαροσκοπηση 7/12 (συμφυσεις στη σαλπιγγα, κυστη) και μετα απο 2 μερες αδιαθετησα.Στις 21/12 εκανα υπερηχο και η γυναικολογος μου ειπε οτι εχω ετοιμο ωαριο για...φυτεμα.Τις επομενες μερες ειχαμε επαφες και μετα αρχισα κολπικες κρεμες και αντιβιωση γιατι κολλησα στο νοσοκομειο εντεροκοκκο:evil:.Στις 31/12 (23η μερα κυκλου) αρχισα να εχω κατι ροζ που συνεχιζονται μεχρι σημερα.Δεν ξερω ρε κοριτσια, πηρα τηλ τη γιατρο αλλα μου ειπε να περιμενω να αδιαθετησω.Και που ξερω αν αυτο δεν ηταν ηδη περιοδος?Σας εχει συμβει ?

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια κοριτσακι καλη συνεχεια!!!

Τα φωτα σας.Εκανα επεμβατικη λαπαροσκοπηση 7/12 (συμφυσεις στη σαλπιγγα, κυστη) και μετα απο 2 μερες αδιαθετησα.Στις 21/12 εκανα υπερηχο και η γυναικολογος μου ειπε οτι εχω ετοιμο ωαριο για...φυτεμα.Τις επομενες μερες ειχαμε επαφες και μετα αρχισα κολπικες κρεμες και αντιβιωση γιατι κολλησα στο νοσοκομειο εντεροκοκκο:evil:.Στις 31/12 (23η μερα κυκλου) αρχισα να εχω κατι ροζ που συνεχιζονται μεχρι σημερα.Δεν ξερω ρε κοριτσια, πηρα τηλ τη γιατρο αλλα μου ειπε να περιμενω να αδιαθετησω.Και που ξερω αν αυτο δεν ηταν ηδη περιοδος?Σας εχει συμβει ?

 

Τί κύκλο έχεις κοπέλα μου; Εάν είναι σταθερός 28 ημερών, τότε κάνε ένα τεστ αύριο το πρωί με πρωινά ούρα, γιατί αν είσαι έγκυος θα είναι η αύριο η μέρα που θα περίμενες κανονικά περίοδο και το τεστ θα δείξει! Έτσι θα ηρεμήσεις.

Συμβαίνει να έχεις ροζ ή καφέ αίμα και να είσαι έγκυος...

Σου το εύχομαι ολόψυχα!!!!!!!

Περιμένουμε νέα σου!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...